Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.03.28. 15:02:46

a szokásos Button fika :lol:
persze nem kötelező mindenkinek szeretnie, vagy elismernie a teljesítményét. nálam is vannak olyan versenyzők, akik bár már letettek valamit az asztalra, valahogy mégsem tudok tiszta szívvel gratulálni nekik.
mindenesetre tény, hogy nem Button az, aki külső szemlélő számára a legélvezhetőbb versenyeket hozza, de azért ne írjuk már a mák számlájára a mai győzelmét. valamelyikőtök szimplán fakezűnek tituálta, erre inkább ki sem térek..
BUT:"Has anybody put slicks on yet?"

Pit: "Negative Jenson, no-one has pitted for slicks."

BUT:"In this lap,in this lap."
a forma 1-hez nem elég csupán a gyorsaság és a forrófejűség, hanem kell hozzá ÉSZ és HIGGADTSÁG is, Button ebből a szempontból kitűnik a mezőnyből. a mai futamon végig egyenletesen versenyzett, persze ki is nyomhatta volna az autó szemét, hátha úgy jár, ahogy Vettel szokott..
remélem LG, hogy múlt héten is hőbörögtél, mikor Vettel átadta a helyét a ferkáknak.
arról szintén nem ő tehet, hogy a német megint eldobta a vasat. -nagyon gyors a gyerek, de egyszerűen még nincs elég esze..
annak idején is valamiért Prost volt az első nálam, abban a stílusban, ahogy ő versenyzett, nem volt nála jobb, hasonlóan látom Buttont is, azzal együtt, hogy az én véleményem szerint is van gyorsabb sofőr a mai mezőnyben. az egyik Alfons, a másik Hamilton.
egyébként ma már kezdtem sajnálni az öreget!! lehet, h rossz ötlet volt neki ez a visszatérősdi
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8698
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.03.28. 11:06:13

Az elején ütöttem a párnát, hogy Alonso megpördült. Szerintem ott hibázott Button. Már elment mellette Alonso, nem tudom hová akarta beszúrni. Oké versenybaleset. De, hogy ezután mit művelt Fernando??? Elképesztő. Pont ezért a kedvencem. Ő ezt autózta mikor világbajnok is volt kétszer is egy moslék Renault-tal, most pedig a Ferrari és ő legyőzhetetlen páros lesz. :wink:
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.03.28. 10:47:02

Szerintem a régebbi tagok simán kitalálják, kivel szimpatizálok mostanában. :D :? :evil: Csak attól félek, előbb utóbb rájönnek, hogy én vagyok a rossz ómen, és rámgyújtják a házat. :lol:

Btw, nagyon jó futam volt. A priceless jelenetek közzé pedig mehet Alonso csapatrádiója, meg a pódiumon Massa, amikor Kubica és Button mellett lábujjhegyre állt. :D
Avatar
robertfcb
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2005.08.16. 22:03:26
Tartózkodási hely: 1 Messi Messi galaxisban

2010.03.28. 10:31:06

Te egy elvakult Alonso szurkoló lehetsz, különben nem írnál ilyen marhaságokat. Talán el kellett volna engednie Massának? A brazil is küzd a vb címért, 2. helyen volt, és pont Alonso előtte, alap, h nem fogja elengedni, csapattárs ide v. oda. Igy pl. most faragott a hátrányából, ahelyett, h tovább nőtt volna, és ez nem mind1.
Erről annyit, hogy világ életemben Kimi szurkoló voltam, csak tudod azt azért a hülye is látja, hogy a csapatérdek nem ezt diktálta volna, mivel ez csapatjáték is.
Kép
EuroBarça Tour 2009

Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
fcbarcelonazsombi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 999
Csatlakozott: 2006.11.21. 14:24:50
Tartózkodási hely: Sepsiszentgyörgy

2010.03.28. 10:28:41

Az idei formula1 nekem nagyon tetszik jó kis párharcok voltak ma is. Eltekintve Button sima győzelmét a második helyig végig nagy volt a küzdelem. Végül egy kis szerencsével sikeres lett a ferrari taktika igaz Kubicát nem tudták megverni (nagyon stabilan vezet).
Az idén remélem megtudom nézni a futamok nagy részét, mert egész jónak ígérkezik.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.03.28. 10:17:15

socio66 írta:Jó futam volt-az eső miatt-,de azért pár dolog felbosszantott.
-Button ismét egy darab előzés nélkül nyert,baromi irritáló a csávó,mert amúgy egy nulla.
-Webber itt a végén nem tudom mit akart,Hamilton remélem lekever neki vagy két pofont,megérdemelné. Lúzer.
-Vettel megint egy megnyert versenyt veszített el,ez már a második az évben,így nem fog beleszólni a bajnoki címbe.
Buttonnal egyet értek, hihetetlen mákos figura. Az elején szépen kitette Alonsot is Schumit a pályáról, aztán egy jó taktikai húzással makkolt, de persze még kellett neki Vettel kiesése is.
Vettelnek meg kb. az most a szerepe, mint Kiminek volt anno. A képességei megvannak a győzelemhez, csak vmi mindig közbejön.

Számomra nem alakult jól a futam, a kedvencem Schumi szenvedett, de azért le a kalappal előtte, h még így is megküzdött azért az 1 pontocskáért. A másik két szimpatikus versenyő számomra Vettel és Massa. Előbbiről már volt szó, utóbbi se élete futamát mente, de így is lesett egy 3. hely.

Kubicának is gratulálok, egyszerűen ma nem lehetett mellette elmenni.
A mai futamon a Ferrari és Massa nagyon buta volt enyhén szólva is. Massa nem csapatjátékos. Alonso sokkal gyorsabb volt, véleményem szerint a futamgyőzelemért mehetett volna.
Te egy elvakult Alonso szurkoló lehetsz, különben nem írnál ilyen marhaságokat. Talán el kellett volna engednie Massának? A brazil is küzd a vb címért, 2. helyen volt, és pont Alonso előtte, alap, h nem fogja elengedni, csapattárs ide v. oda. Igy pl. most faragott a hátrányából, ahelyett, h tovább nőtt volna, és ez nem mind1.
socio66

2010.03.28. 10:10:14

Jó futam volt-az eső miatt-,de azért pár dolog felbosszantott.
-Button ismét egy darab előzés nélkül nyert,baromi irritáló a csávó,mert amúgy egy nulla.
-Webber itt a végén nem tudom mit akart,Hamilton remélem lekever neki vagy két pofont,megérdemelné. Lúzer.
-Vettel megint egy megnyert versenyt veszített el,ez már a második az évben,így nem fog beleszólni a bajnoki címbe.
Avatar
robertfcb
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2005.08.16. 22:03:26
Tartózkodási hely: 1 Messi Messi galaxisban

2010.03.28. 09:58:30

Elég érdekes futam volt, bár a 2 héttel ezelőttihez képest véleményem szerint csak az eső miatt volt izgalmasabb. Vettel hihetetlen peches eddig az idényben a 2003,2004-es Kimi-t idézi nálam, remélem idén azért a végén ő fog örülni. A mai futamon a Ferrari és Massa nagyon buta volt enyhén szólva is. Massa nem csapatjátékos. Alonso sokkal gyorsabb volt, véleményem szerint a futamgyőzelemért mehetett volna. A másik nagyszerű teljesítmény szerintem Hamiltoné, aki megint csak nagyon agresszív volt és gyors is, de neki is megállt a tudomány amikor a lassan de biztosan araszoló Ferrarik mögé ért. Webber pedig nem F1 pilóta, ilyen reflexeim nekem is vannak... kétszer is így elnézni egy ilyen éles szitut, számomra a szánalom kategória. Button pedig jó taktikával, a csapatot is nagyon kell dícsérni, behúzta. A Ferrari és a McLaren közt elég nagy difi lehet ebben amit a boxban művelnek. Alonso ha hamarabb kijön Massa mögül lehetett volna esélye. Röviden ennyi
Kép
EuroBarça Tour 2009

Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.03.28. 09:52:49

Ennél jobb futamot el sem tudtam volna képzelni!
Bár ha Ferrari 1.-2. lett volna jobb. :P
Futam:
1.Button
2.Kubica
3.Massa
4.Alonso
5.Rosberg
6.Hamilton

1 hét múlva újra itt! :wink:
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.03.27. 08:06:55

Időmérő:

1.Vettel
2.Webber
3.Alonso
4.Button
5.Massa
6.Rosberg
7.Schumi

Red Bullok most is a leggyorsabbak,remélem ezúttal nem esik ki az élről Vettel műszaki gond miatt,és az nyeri,aki a legjobb tempót tudja menni a versenyen.

Massa nem igen volt egyben, nagyon nagyot kapott Alonsotól, kíváncsi leszek mit nyilatkozik,itt más gondnak is kellett lennie.

Schumi hozta amit Bahreinben,kicsit előre is lépett már talán, hiszen most már nüansznyi difi volt Rosberghez képest. így tovább ami a fejlődést illeti, Mercik egyelőre még dobogóra nem sanszosak ha beér épségben a Red Bull & Ferrari 4es.

GO SCHUMI!
Forza Ferrari!

holnap pedig nyerjen Vettel 8)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
istyke6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2009.11.05. 18:50:57
Tartózkodási hely: Erdély
Kapcsolat:

2010.03.25. 17:53:39

ozsimiki írta:Kis előzetes:

http://f1hirek.hu/hir/Ausztral_Nagydij- ... 1003241000

lehetséges az esős verseny is vasárnap :)
Hatha nem lesz annyira unalmas.
I <3 FCB
socio66

2010.03.25. 17:50:39

Istenem,felnézek Nso-ra,hátha írnak valamit a hétvégi Forma-1-es futamról,erre ilyeneket olvasok;

'Már az időmérőn eldőlhet a futamgyőzelem'
'Melbourne-ben szinte lehetetlen előzni, de a safety car gondoskodhat izgalomról.'

Kérdem én,mi a fenének vannak egyáltalán ilyen pályák? Így is fos a verseny,mert az amúgy is sivár futamokat még unalmasabbá teszik a hülye szabályokkal,de hogy még a pálya is alkalmatlan előzésre..
Nevetséges.
De erőltessük ezeket a pályákat,meg a botrányos utcai versenyeket. Azok kellenek..
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8698
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.03.24. 15:14:56

Remélem izgalmasabb lesz mint az előző futam. Az idei szabályváltozással picit elcseszték a F1 hangulatát az embernek. Vamos Fernando!
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.03.24. 15:07:26

Kis előzetes:

http://f1hirek.hu/hir/Ausztral_Nagydij- ... 1003241000

lehetséges az esős verseny is vasárnap :)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.03.19. 23:03:39

http://www.vezess.hu/forma1/f1_elkaszal ... ren/23309/

VICC!VICC!VICC!
Kik ezek,bazz!?HEtente hívta kábé a Meki a FIA-sokat,h nézzék meg,h okés e a vas.Folyamatosan egyeztettek,átengedték pár nappal az első futam előtt is a gépet.Erre most megint változtatnak a szabályon,így alakíthatja át a cuccot a csapatok egy része.
Ez a F1-es vezérkar,döntés- és szabályhozók elmehetnének már a :csúnyaszó: :mégcsúnyábbszó:-ba! :evil: Egyszerűen hihetetlen,h mennyire balféknek tűntetik fel magukat folyamat szinten. :roll:
"... a szabálykönyvben nem volt pontosan meghatározva, hogy mekkora lehet a nyílás maximális mérete, de ezt a hiányosságot most pótolták az FIA illetékesei"
A szünetben nem tudták volna átnyálazni a tisztázatlan pontokat?Gondolom látták,h van különbség a vasak között.JAh,biztos nem volt idejük,mert épp a pontozással töketlenkedtek...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Swiss
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.07.04. 16:23:27

2010.03.15. 14:04:20

Nem gondoltam volna,hogy pár év alatt ennyit lehet rontani a forma 1 színvonalán... :(
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2010.03.15. 13:53:07

istyke6 írta:Nagyon is unalas lett az elso futam szvsz. En jobbnak gondoltam, nem tudom, hogy a notankolas miatt vagy miert, de ugy a 15 kor kornyeken, ereztem, hogy na mindjart elalszok.... vegulis kibirtam , de .....
Én el is aludtam rajta, így nekem ki is maradt, h nem lehet tankolni.

Nem tudom ki találta ezt ki, de ezzel pontosan azt érték el, amiért mindig szajkóznak, h nagyobb űr lesz a csapatok között.Az lesz jobb, akinek több pénze van a motorra és fejlesztésre, mert a tankolás megszünésével semmi taktika nincs gyakorlatilag.Gratulálok.
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.03.15. 13:48:11

Tényleg nagyon unalmas verseny volt. Dög nehéz autók köröztek, semmi érdekes nem történt a pályán. Remélem nem ilyen lesz az egész idény mert akkor a délutáni alvások megint napirenden lesznek.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.03.15. 13:23:37

http://www.vezess.hu/forma1/f1_lehetne_ ... zes/23216/

A pilóták is úgy látják,h csak visszalépés történt sz új szabályokkal.Pedig nekik asszem el lehet hinni,h ennyi van ebben a szabályrendszerben...
:?
Ha ez így marad,akkor igen unalmas futamokra számíthatunk -idén is.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2010.03.14. 18:22:25

1. Alonso 2. Massa 3. Hamilton 4. Vettel 5. Rosberg 6. M. Schumacher 7. Button 8. Webber 9. Liuzzi 10. Barichello
Kép
Avatar
istyke6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2009.11.05. 18:50:57
Tartózkodási hely: Erdély
Kapcsolat:

2010.03.14. 18:21:27

Nagyon is unalas lett az elso futam szvsz. En jobbnak gondoltam, nem tudom, hogy a notankolas miatt vagy miert, de ugy a 15 kor kornyeken, ereztem, hogy na mindjart elalszok.... vegulis kibirtam , de .....
I <3 FCB
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.03.14. 18:19:58

Már tegnap megvolt az az érzés bennem hogy vonatozás lesz az egész verseny előzés nélkül, kb be is jött. Tavaly 2 dolog "okozta" a legtöbb előzést a KERS és ugye a súlykülönbség, sikerült a srácoknak mindet kiszűrni. :evil: A balszerencsés Vettelt tudták megelőzni akinek elszállt a kocsija anélkül akció nélkül maradtunk volna. Nem túl biztatóak az előjelek a szezonra nézve.
Igazából 3versenyzőt emelnék ki a hétvégéről.
Vettelt ill Hamiltont akik zseniálisat mentek,(csapattársból kiindulva) , Vettel érdemelte volna meg leginkább a győzelmet de ugye a technika meg ugye a jól ismert Alonso féle vudutechnika működött mint mindig :twisted: .
Hamilton bucira verte a regnáló világbajnokot(reméljük ez így is marad :D ), remélem hogy a fordul a kocka és Mclaren és Mercedes GP fog harcolni a győzelmekért.
És ugye Schumacher aki szerintem is jót ment a 3 év kihagyáshoz képest. Kiegyensúlyozott, hiba nélküli verseny közvetlenül a csapatárs mögött.
De ennél csak jobb lesz illetve jobbnak kell lennie ha komolyan bele akar szólni a vébébe, bár ehhez egy megfelelő kocsi is kell ez még sajnos nem az.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gergo9 2010.03.14. 18:22:29-kor.
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2010.03.14. 18:15:45

breywol írta:Most olvasom az NSO-n: "A Bahreini Nagydíjat Fernando Alonso nyerte meg, csapattársa, Felipe Massa mögött." Ezt hogy kell érteni? Most akkor ki nyert?
:roll:
Tipikus NSO... :roll: Maskulonben Alonso nyert.
Avatar
breywol
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2005.05.08. 14:53:15

2010.03.14. 18:13:29

Most olvasom az NSO-n: "A Bahreini Nagydíjat Fernando Alonso nyerte meg, csapattársa, Felipe Massa mögött." Ezt hogy kell érteni? Most akkor ki nyert?
:roll:
Ronaldo, Kluivert, Rivaldo, Puyol, Cocu, Xavi, Ronaldinho, Iniesta, Messi :)
„Már nagyon sokszor mondtam, hogy ha rajtam múlik, egész életemben itt maradok, és a Barcelonánál fogok játszani. Vannak dolgok, amelyeket nem lehet pénzzel megvenni” Lionel Messi
Ercsike
Barça B
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2009.03.20. 22:21:45
Tartózkodási hely: itt is, ott is

2010.03.14. 17:02:44

Ferrari kettős győzelem :D yeeeep :D

GO FERRARI :P
"Katalán a szív, kék a lélek, BARCELONA FAN maradok,amíg élek!"
Válasz küldése