Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.05.09. 17:13:53

Vito írta:. viszont az előbb leírtam a TÉNYeket, amikkel egyelőre nem tudok mit kezdeni, mert hirtelen TÚL NAGY a kontraszt.
Pedig annyira nem bonyolult hogy ne értsük ha figyelemmel követted az F1-et elpofázta Brawn és szinte a Mercedes összes mérnöke is hogy Schumachernek olyan meglátásai vannak mint senki másnak még mindig, gyakorlatilag erre építettek egy új cuccot ami nagy előrelépés a régi kocsihoz képest de nem olyan nagy a többi fejlesztéshez képest mivel 3 kocsi Ferrari,Mclaren,Red Bull alapvetően sokkal jobb koncepció mint a Mercedes ezért több potenciál is van abban a 3 autóban mint a Mercedes-ben. Ám ebben a Mercedesben is van még szufla , vb az úszott 100% mind2 pilótának.
A Button-Schumacher párharcban bármennyire is nagyon okosan csinálta Schumacher a két autó sebbesége között akkora volt a különbség hogy azt meg kellett volna Button-nak. Hamilton pölö megoldotta volna így vagy úgy ebben is biztos vagyok.
Plussz az F-csatorna nagyon faxául működik a Mclarennen, a Mercedes az egyenesben lassú volt mint a traktor lásd Rosberg-nek szélárnyékban sem sikerült , a kemény-lágy között nagyobb volt a különbség a Mercdes-en mint a Mclarennen.
Ezt így összevetve azért blamás a dolog , mondjuk a szememben nem mert tisztában vagyok Button képességeinek határaival.
Schumacher meg lehet bőven vb ha Brawn-nal ketten összehoznak egy jó gépet.
socio66

2010.05.09. 16:35:46

Te is sokat tettél hozzá,grat.
Ha nem tudnál belekötni a lényegtelen semmiségekbe,akkor reagálni sem tudnál.
A gumis dolgot arra értettem,hogy általában Hamilton gyilkolja a gumit, button meg ugye 'puhán vezet'. Ma ez pont fordítva volt,button volt jobban foglalkoztatva,ennek ellenére Hamilton gumija szállt el.
Ennyi. Borzasztóan alulmúltam magam.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.05.09. 16:33:27

ozsimiki írta:Tudom, Vito, tényleg érdekes, sőt beáldozzák a 2.helyen álló Nicot,hogy ne is lépjenek előre, csak Schumi menjen most jobban, aha, persze-persze :lol:

A kocsi jobb lett, Schumi pedig jobban érzi így, Nico is lenyilatkozta, hogy jobb a gép.

hogy miért nem léptek előre? talán mert a többiek is fejlesztettek :?: :roll:

Ha Schumi 1.versenyen nyert volna, akkor jönne a szöveg,h Nico lefeküdt, most,hogy a fejlesztések után számára (IS) kezelhetőbb és "megszokottabb" lett a gép, jön ez a rizsa...okés :D :lol:
nem Miki :D
nincs feltételezés és nincs ha. Sumi nem nyerte meg az első versenyét és én nem mondtam ilyet. viszont az előbb leírtam a TÉNYeket, amikkel egyelőre nem tudok mit kezdeni, mert hirtelen TÚL NAGY a kontraszt.
socio66 írta:Sokat tettél hozzá érdemben a témához.
Kit érdekel Hülkenberg meg Rosberg?
Rosbergről különben is megvan a véleményem,de hát a múltkor le lettem hülyézve,pedig..na mindegy.
Már amikor Schumi kijött a boxutcából,akkor töketlen volt button,simán meg kellett volna előznie. Hamilton meg is mutatta nem sokkal később Vettellel szemben,hogy hogyan is kell ezt.
Aztán pár körig üldözte reménytelenül,majd hagyta a fenébe.
Ez igen. És ő a világbajnok,a listavezető.
De én vagyok komolytalan,hogy ezen kiakadok.
hogy kit érdekel Rosi meg Hulk? engem sem, csak te Button szemére vetetted, hogy nem tudta megelőzni az öreget, én pedig megkérdeztem, hogy egyébként hányat előztek a Buttonnál sokkal tehetségesebb pilóták. hányat is :?:
aztán belekevertem az említett két pilótát csupán példaként (és jó példaként, mert egy olyan párost vettem elő, ahol 1sec/kör + friss lágy gumi a differencia a két pilóta között), mert általában példával szoktam érvelni, mert így talán kevésbé szubjektív a véleményem. Hamilton sem biztos, hogy elment volna Vettelnek, ha nem pont ott érik utol a Virgint. de tény, hogy a kisbetűs :? Button elaludt.
Shark
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2006.02.06. 09:40:13
Tartózkodási hely: Szombathely City
Kapcsolat:

2010.05.09. 16:25:03

socio66 írta:Persze nem neki durran el a gumi.
Ehhez grat. Azért neked is sikerül alul múlnod saját magad futamról futamra...

Meg az, hogy csak az ő nevét írod kisbetűvel... De ha ettől jobb lesz neked :lol:
socio66

2010.05.09. 16:18:35

Sokat tettél hozzá érdemben a témához.
Kit érdekel Hülkenberg meg Rosberg?
Rosbergről különben is megvan a véleményem,de hát a múltkor le lettem hülyézve,pedig..na mindegy.
Már amikor Schumi kijött a boxutcából,akkor töketlen volt button,simán meg kellett volna előznie. Hamilton meg is mutatta nem sokkal később Vettellel szemben,hogy hogyan is kell ezt.
Aztán pár körig üldözte reménytelenül,majd hagyta a fenébe.
Ez igen. És ő a világbajnok,a listavezető.
De én vagyok komolytalan,hogy ezen kiakadok.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.05.09. 16:17:35

Tudom, Vito, tényleg érdekes, sőt beáldozzák a 2.helyen álló Nicot,hogy ne is lépjenek előre, csak Schumi menjen most jobban, aha, persze-persze :lol:

A kocsi jobb lett, Schumi pedig jobban érzi így, Nico is lenyilatkozta, hogy jobb a gép.

hogy miért nem léptek előre? talán mert a többiek is fejlesztettek :?: :roll:

Ha Schumi 1.versenyen nyert volna, akkor jönne a szöveg,h Nico lefeküdt, most,hogy a fejlesztések után számára (IS) kezelhetőbb és "megszokottabb" lett a gép, jön ez a rizsa...okés :D :lol:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.05.09. 16:10:16

socio66 írta:Azért buttonka minden versenyen képes alulmúlni magát.
Amikor Schumit nem tudta megelőzni se a boxutca után,se a kövi 30 körön..
Pedig jobb volt az autója és megvoltak a lehetőségei,de hát mit is várunk tőle..ennyire futja. és ő a világbajnok,meg a jelenlegi éllovas. bravó.
Persze nem neki durran el a gumi,pedig most jobban is nyüstölte,mint Hamilton..
Unalmas futam volt amúgy,egyrészt mert nem volt eső,másrészt meg meg Hamilton nagyon elől volt és nem akciózott annyit a középmezőnyben.
Mástól nem lehet sajnos show-t várni.
mert egyébként a futamon olyan marha sok előzést láthattál, igaz??
Rosberg a legalább 1mp-cel lassabb Hulkenberget üldözte 20körön keresztül, ráadásul lágy gumin és így is kellett Hulk balf.szkodása a bal kanyarban, hogy el tudjon menni.
ennyit kívánok hozzátenni a hszhez, mert a többi része (mé nem az ő gumija durrant el, mé Hamiltoné) még ezt is alulmúlja..
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.05.09. 16:05:17

Ronaldinho&Barca írta:Kezd a régi lenni az "öreg" ;)
kezd ám! bár nekem egy másik szempontból, mint a Sumi drukkereknek:

Rosberg-Sumi:
5-6
5-10
3-out
3-10 (ugyanilyen előny az összes edzésen)
aztán jön egy update az autón, amivel a MGP nem lép előre, de a csapaton belüli sorrend megfordul........... mindenesetre érdekes :)

a verseny unalmas volt, leszámítva a Button-Sumi párharcot. az öreg jól védekezett, de tény, hogy ezen a pályán nem lehet előzni. maradt volna végig a rajtpozíció, ha a meki szerelők nem töketlenkedik el a kerékcserét (bár a kijövetelnél Button is elaludt egy kicsit). Vettel hozta a szokásos Red Bull bakit, nálam pont ezért nem egyértelműen esélyes sem ő, sem a RB a végső győzelemre. egyszerűen nem elég az időmérős abszolút fölény, a futamon már nem tudják ezt hozni, másrészt ez az autó
tökig fel van húzva minden szempontból, így simán benne van a pakliban a technikai hiba, amit láthattunk is eddig. Hamilton nagyon peches volt, kiröhögni szegénységi bizonyítvány, nem mellesleg nem nagyon olvasom az Alonso-mák hszeket.
mert tény, ami tény, ma nem sokat tett a második helyért, hacsak annyit nem, hogy nyugodtan, okosan és taktikusan végigment. talán tényleg számít ez is???
socio66

2010.05.09. 16:04:40

Azért buttonka minden versenyen képes alulmúlni magát.
Amikor Schumit nem tudta megelőzni se a boxutca után,se a kövi 30 körön..
Pedig jobb volt az autója és megvoltak a lehetőségei,de hát mit is várunk tőle..ennyire futja. és ő a világbajnok,meg a jelenlegi éllovas. bravó.
Persze nem neki durran el a gumi,pedig most jobban is nyüstölte,mint Hamilton..
Unalmas futam volt amúgy,egyrészt mert nem volt eső,másrészt meg meg Hamilton nagyon elől volt és nem akciózott annyit a középmezőnyben.
Mástól nem lehet sajnos show-t várni.
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2010.05.09. 15:54:53

Ez az!!!!
Alonsónak sokat jelenthet ez a 2. hely még :)
Na a monacói hétvége nem lesz ilyen unalmas :)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.05.09. 15:49:28

Nah Vettelnek 5.versenyen 3.bibije a kocsival...jó arány :? ennek ellenére nem volt jó most ezen a 7végén, Mark "simán" verte, és a versenyen sem ment olyan tempót amit lehetett volna ezzel a géppel, így került elé Hami.

Schumi nagyon jót ment, több nincs ebbe a Mercibe, egyenesbe lassú is volt, bravúrosan kivédekezte Buttont.

Alonso végig légüres térben autózott kb, aztán ott találta magát a 2. helyen :D

ettől függetlenül a Ferrari nem tűnik erősnek, Hami a mekivel előtte van mindenképp, és a két Red Bull is.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2010.05.09. 15:42:20

Na!!!

Azért Hamiltön megint oda került,ahová való:-))))))
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2010.05.09. 15:42:18

Hamilton most kicsit visszakapott valamit a sorstól a többszöri büntetlen hibái és csúnyaságai után.
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.05.09. 15:41:28

kétszer is elaludtam a futamon...
biztos benne volt az is, h hajnalban 4 órakor még fuvaroztam és emiatt fáradt voltam, de egyszerűen semmi nem történik a pályán... :roll:
a vörös bikák sebességben egy másik dimenziót képviselnek, így kb. azon múlik Vettel vb-címe, h ő vagy a csapat mennyit hibázik... nem tetszik ez az F1 már... :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.05.09. 15:43:06-kor.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4519
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2010.05.09. 14:38:44

Kezd a régi lenni az "öreg" ;)

Gyerünk Schumi!!!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2010.05.09. 14:36:29

LM10 írta:Laportán kívül láttatok kint Barcást a futamon?
Algersuari katalan,lehet o is Barcas. :D
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2010.05.09. 14:35:31

Varatrix írta:
lui1698 írta:Bár a futamot nem néztem, de Hamilton gondolom ott volt és ő eléggé az. :D
Hamilton Barcás?
miihii avatar képe szerintem tökéletesen tükrözi :wink:
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2010.05.09. 14:35:11

Varatrix írta:
Hamilton Barcás?
Igen, az. Henry nagyon jó haverja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szajko 2010.05.09. 14:36:05-kor.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2010.05.09. 14:28:37

lui1698 írta:Bár a futamot nem néztem, de Hamilton gondolom ott volt és ő eléggé az. :D
Hamilton Barcás?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.05.09. 14:24:52

LM10 írta:Laportán kívül láttatok kint Barcást a futamon?
Bár a futamot nem néztem, de Hamilton gondolom ott volt és ő eléggé az. :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.05.09. 14:22:23

Laportán kívül láttatok kint Barcást a futamon?
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.05.09. 14:00:33

gergo9 írta:Előre lépni biztos sikerült, csak ugye szinte mindenki a legnagyobb durranásokat Barcelonára fejlesztette így max csak szinten maradtak :(
A Red Bull az egy olyan jó cucc főleg Vettel-el hogy gyakorlatilag ha nem történik nagy meglepetés az idei év az övék(bár ahhoz képest hogy a Vettel+Red Bull mennyivel jobb mindenkinél nem áll olyan jól a pontversenyben), ugye minden idők legjobb pilótájától Gomb Jancsitól 15ponttal van lemaradva.
az a jancsi jó lesz jenőnek is, ha már vicces kedvünkben vagyunk.
nem hiszem, hogy a red bull versenyen is tudja hozni a 6-8 tizedet körönként és az okosok szerint ezt a különbséget is csak a hűvösebb időben tudják. nem érzem VB autónak a RB-t, bár 3-4 futamon belül ez úgyis kiderül
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.05.09. 13:39:08

LG írta:Annak örültem, h Schumi végre legyőzte 1x Rosberget, de annak nem, h úgy tűnik nem nagyon sikerült a Mercedesnek előre lépnie.
Előre lépni biztos sikerült, csak ugye szinte mindenki a legnagyobb durranásokat Barcelonára fejlesztette így max csak szinten maradtak :(
A Red Bull az egy olyan jó cucc főleg Vettel-el hogy gyakorlatilag ha nem történik nagy meglepetés az idei év az övék(bár ahhoz képest hogy a Vettel+Red Bull mennyivel jobb mindenkinél nem áll olyan jól a pontversenyben), ugye minden idők legjobb pilótájától Gomb Jancsitól 15ponttal van lemaradva.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21272
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.05.09. 08:25:10

Annak örültem, h Schumi végre legyőzte 1x Rosberget, de annak nem, h úgy tűnik nem nagyon sikerült a Mercedesnek előre lépnie. Gondolom, h ez igy marad, akkor az lesz amit lenyilatkoztak a fejlesztések előtt, hagyják az idei szezont, és elkezdik a jövő évi autót fejleszteni. Talán jobb is lesz így, és talán jövőre még harcolhat VB-ért Schumi.
Avatar
galamb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.26. 06:38:30

2010.05.08. 16:42:18

Szépen lassan csak belelendül a jó öreg Schumi és ennek nagyon örülök, bár nagy dolgokat nem várok tőle. Ha idén egyszer legalább dobogóra állhatna,elégedett volnék teljesítményével.
Válasz küldése