Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2017.07.07. 21:20:06

S.Agüero írta:Hamilton 5 rajthelyes büntetés. Így szinte biztos, hogy Bottas és a két Ferrari, illetve a Red Bullok mögül fog rajtolni. Bár valószínűleg a dobogó így is meglesz neki, de lehet picit növelni az előnyt megint akár. :)
Kezd elúszni ez a vb ha még a technika is hátráltatni fogja
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.07. 20:06:31

Hamilton 5 rajthelyes büntetés. Így szinte biztos, hogy Bottas és a két Ferrari, illetve a Red Bullok mögül fog rajtolni. Bár valószínűleg a dobogó így is meglesz neki, de lehet picit növelni az előnyt megint akár. :)
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2017.07.04. 00:32:07

Nero. írta:https://www.youtube.com/watch?v=iOI2It_W3No

Akkor valaki magyarazza el nekem, hogy itt 0:08nal pontosan mit csinal Vettel is mi lenne a megfelelo szankcio erre. Ha ezt valamelyik ujonc huzza meg akkor meg fel is kepelik azonnal, a FIAnak nem posztja merlegelni hogy kik voltak ezek a versenyzok es hol allank jelenleg a VB pontversenyben.

Biztos vagyok benne hogyha ez forditva tortenik meg akkor mindenki habzo szajjal szidna az angolt.
Egy hét után nem fognak beleszólni ebbe a vb harcba. Láthattuk a versenyen is hogy meddig vártak az ítélethozatallal. Vettel hibázott, megbüntették, téma lezárva. Be lett állítva bűnbaknak, a világ egyik fele önelégülten tapsol, a másik fele pedig azt mondja, majd a pályán eldöntik, Hamilton meg könyöröghet Bottas után. A vádaskodás mellett sokan azt elfelejtik, ezek a srácok gyerekkoruk óta versenyeznek, Hamilton tökéletesen tudja hol tud ő sakkozni, Vettel pedig jelezte, neki nem pinája van, baromi egyszerű ez a sztori, kőkemény a vb harc, adrenalintól túlfűtve pedig bármire képesek a pilóták, nem gondolják át kétszer az adott szituációt.

Egyébként volt olyan pilóta akinek bevonták a licenszet. Utoljára talán Ide 2006?!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.07.03. 23:17:40

https://www.youtube.com/watch?v=iOI2It_W3No" target="_blank

Akkor valaki magyarazza el nekem, hogy itt 0:08nal pontosan mit csinal Vettel is mi lenne a megfelelo szankcio erre. Ha ezt valamelyik ujonc huzza meg akkor meg fel is kepelik azonnal, a FIAnak nem posztja merlegelni hogy kik voltak ezek a versenyzok es hol allank jelenleg a VB pontversenyben.

Biztos vagyok benne hogyha ez forditva tortenik meg akkor mindenki habzo szajjal szidna az angolt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.07.03. 22:45:11

Bob_Marley írta:Túl van ez fújva és versenyen se büntettem volna meg, pedig ritka tajparaszt viselkedés volt, de a verseny hevében hát legyen, de következő futamra kellett volna neki dobni egy 10 rajthelyes büntetést és le van tudva.
Felesleges csinálni a cirkuszt, ez a "közmunka" így elég vicces. :D
Mivel a versenyt megnyerte volna, így rögtön 13 pontra büntették, ami azért nem kevés, mert nem volt ez egy olyan veszélyes manőver, viszont tény szabálytalan volt. Ennyi.

A bíráskodás viszont, nem hinném, hogy következetes lenne. Verstappen leszedte az első szárnyát Kanadában Vettelnek, vagy Bottas simán belement Kimibe, ezek az esetek sokkal nagyobb kárt okoztak a sértetteknek, mint Hamiltonnak a Vettel ügy és nincs büntetés. És még lehetne sorolni.

A Hamilton versenyének vége lett volna, jogos a kizárás. Legalább vannak emberek akiknek klassz munkájuk van.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.07.03. 20:28:30

Túl van ez fújva és versenyen se büntettem volna meg, pedig ritka tajparaszt viselkedés volt, de a verseny hevében hát legyen, de következő futamra kellett volna neki dobni egy 10 rajthelyes büntetést és le van tudva.
Felesleges csinálni a cirkuszt, ez a "közmunka" így elég vicces. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.07.03. 20:22:50

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tivornya 2017.07.04. 19:02:23-kor.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.07.03. 20:10:43

Megse veszik el.:

http://formula.hu/f1/2017/07/03/vettelt ... lte-az-fia" target="_blank

Szerintem meg ez nevetséges.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.07.03. 19:48:16

A motorsport kozben lehozta, hogy nem buntetik utolag. Allitasuk szerint hivatalos.
Tovabbi infok meg nincsenek, gondolom kalapaljak a cikket.
Ha igaz, akkor jo dontes.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.07.03. 18:33:14

Vicc.
Nem véletlen nézem egyre ritkábban ezt a "versenyzést".
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.07.03. 18:06:51

Szerintem is nevetséges, hogy utólag is büntetik. Viszont ha először nem volt hozzá tökük, akkor utólag ne hősködjenek már.
Képtelenek voltak versenyszituációban a sarkukra állni és példát statuálni. Ez az utólagos büntetés elég nagy inkompetenciára vall, még akkor is, ha szerintem sem volt először eléggé büntetve.

Mindenkit egyszer büntessenek és vállalják a felelősséget. Szerintem ez nem állapot, rendszert pedig pláne nem kéne belőle csinálni. Így utólag mindenki rinyálhat felülbírálásért.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.07.03. 17:39:54

Na elvileg Vetteltől el is veszik utólag a 4. helyet. Hamilton lassan ment ide vagy oda, az amit utána csinált a német az teljesen elfogadhatatlan. Már akkor azonnal fekete zászlózni kellett volna, vicc hogy akkor beijedtek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.06.28. 13:23:49

S.Agüero írta:"Hamilton többször is fékezett a kanyarba menet, 90-ről 50 alá lassul a a kanyar közepéig. Az első újraindításnál hasonlóan, de mégsem teljesen így tett, hiszen ott már a kanyar előtt jelentősen lassított miközben Vettel sokkal hátrébbról követte. A helyzet tehát hasonló, de nem ugyanaz."
Wéber Gábor
Adja itt az ártatlant, meg a nagy arcát, ahogy tőle megszoktuk. Viszont Vettelnek össze kell szednie magát, mert lehet, hogy picit lassabb a Ferrari, de versenyképes. És Hamilton, ha valahogy kiesne Bottas meg feljönne rá, lehetne játszani a gondolattal, hogy neki is esélye van VB-t nyerni. Persze ahhoz tökösebben kell viselkednie. Viszont nála is elpattanhat a húr. Ekkora lehetősége ugyse lesz megint címet nyerni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.28. 13:15:41

"Hamilton többször is fékezett a kanyarba menet, 90-ről 50 alá lassul a a kanyar közepéig. Az első újraindításnál hasonlóan, de mégsem teljesen így tett, hiszen ott már a kanyar előtt jelentősen lassított miközben Vettel sokkal hátrébbról követte. A helyzet tehát hasonló, de nem ugyanaz."
Wéber Gábor
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.06.27. 21:55:45

mess2009 írta:én nem vitatom, hogy a büntetés így jogos ahogy történt. de egy percig sem hiszem, hogy Hamiltonnak nem éppen ez volt a szándéka!! egy hátulról jövő koccanásban ezerszer valószínűbb, hogy az orrkúp miatt a hátsó kocsi megy tönkre, de min. egy cserére szorul. na-mármost Vettel dühe nyilván ennek szólt (mondhatjuk nyugodtan, hogy be vette a cumit...)
abba gondoljatok bele, hány baleset lenne, ha azokban a szituációkban ahol a természetes, elvárt, normális!!! magatartást amire MINDENKI SZÁMÍT néhányan csak úgy felrúgnák?! a kigyorsítások éppen ilyenek! hatalmas sebességgel centiméterekre mennek egymástól baleset nélkül, mert mindenki az ésszerűség szerint cselekszik.
tudom, a SC.utáni trükközésben ez felborítható, számítanak is erre általában...Vettel most ezt benézte és begurult mert pontosan tudta hogy szándékosan meg [auto_cenzúra]....
Persze, hogy tudta hogy ez lesz, F1 es autók nem mennek 40-50 nel. mikor 370 a vége még a boxban is 80 vagy 120. a tempó szóval, számított rá a jó öreg Hami.

Vettel amúgy nagyon tökös volt, ilyet még sose láttam, hogy fogja és odavágja hozzá a kocsit. Viszont a Ferrari jobb, mint gondoltam, nem tudta megelőzni a brit csoki. Időmérőn még fejlődni kell, de jó lehet. Amúgy a Merci is fejlődött gumikezelés terén, bár itt nem lehetett látni, valamint a Red Bull is előre lépett.
Ezen az eseten túl kell lenni, Vettel manővere nem annyira veszélyes, ha kiüti Hamiltont, oké a büntetés, de így a maximumot kapta. Büntettek meg versenyzőt már azért mert túl lassan, ment be a boxba, és most Hamilton is rádiózott, hogy lassú a biztonsági autó, vagyis nem tudja melegíteni a kerekeit fékeket. Erre megy 50-nel. Tutira sáros a dologban, De ezen túl kell lépni. Végre volt egy jó futam. Kár, hogy olyan nyerte meg lett a második, aki nem érdemelte meg.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.27. 17:55:45

Talán egy kicsit túlzó példa, de ha városban csak 40-nel megyek és belém jönnek hátulról a kutya nem kérdezi meg, hogy miért hajtottam indokolatlanul lassan!
Hú. Ez nem túlzó, hanem gyenge példa. Hamilton nem folyamatosan 40-el ment, hanem elvette a lábát a gázról, és 20-30 km/h-val lassult le, illetve ki sem gyorsított a kanyar után.
dudu0209
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.08.16. 22:08:38

2017.06.27. 17:06:53

Értetlenül állok sokak előtt! Nem vagyok sem versenyző, sem az F1 tudósa, de azt gondolom a Safty Car mögött történteken nincs mit magyarázni.
1. Az időmérő edzésen Hamilton szerzett pole-t (vagyis szombaton versenyhelyzetben jobban teljesített, mint Vettel).
2. A SC mögött nincs előzés és az első diktálja a tempót!
3. Balesetveszélyes helyzetet nem ildomos előidézni még véletlenül sem.

Na most. Vettel nekiment Hamiltonnak, vagyis hibázott. Azon lehet rágódni, hogy mennyivel ment és mennyivel kellett volna mennie, de az ütközés Vettel sara! Talán egy kicsit túlzó példa, de ha városban csak 40-nel megyek és belém jönnek hátulról a kutya nem kérdezi meg, hogy miért hajtottam indokolatlanul lassan! A mögöttem jövő a hibás. Vettel hibázott, de ez előfordult máskor is és másokkal is.
Ami viszont utána jött, az azt gondolom felháborító. Ráhúzni a másikra a kormányt kreténség és ideggyengeség! És mindegy, hogy lett-e belőle baleset vagy nem. Szándékosan ilyen helyzetet teremteni... azért mert elgurult a gyógyszer... És ez nem versenyszellem kérdése. Egy férfinek kell, hogy legyen önuralma!!!

Ami utána jött Hamiltontól (nem beszélek Vettelel stb.) szintén gyerekes.

Aki másképp látja szíve joga, de az szerintem elfogultan ítél.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2017.06.27. 15:20:48

Kovbal88 írta: monacoba nem mennek ötvennel, nem hogy egy gyors pályán. Lehet, hogy Vettel bealudt vagy túlkoncertrálta a dolgot, de azért Lewis nem ártatlan.

Egyébként meg a pályán, miért nem előzte meg Vettelt, ha akkora sztár. Ott volt előtte. Ne csak akkor akarjon harcolni, ha mögötte jönnek.

Túl messze volt Bottas.. nélküle pedig ahogy láttuk nem ment a dolog. :? :)
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.06.27. 15:05:54

bowlinggolyo írta:
Messithebest írta:Egyébként meg alattam linkelték a videót, elmond mindent, Vettel baromságot csinált, ez tény, de Hamiltonnak ugyanúgy mennie kellett volna egy büntetésnek, ha nem is 10 sec-nek mint Vettelnél, de egy drive through vagy egy 5 sec simán kijárt volna Hamiltonnak is.
Értem a Vettel drukkerek csalódottságát, de egy dologban kérem a segítségetek, magyarázzátok meg. Ha a telemetria adatok alapján megállapították, hogy az első és a harmadik SC alatt is pontosan ugyanannyival ment Hamilton (+-3km/h) az adott szakaszon, akkor miért kellett volna Hamiltont is büntetni :shock: :shock: Az esetnél Vettel nem figyelt/más kigyorsítást várt, emiatt ment Hamiltonnak, amit ő úgy érzékelt, hogy miatta lassított be emiatt gurult el a gyógyszer.

A videót meg ebben az esetben nem tartanám perdöntő bizonyítéknak, mivel ekkora sebességnél egy kis fékérintés is sokat lassít ezeken az autókon, valamint amit te a képernyőn látsz az 1-2 tizedmásodperccel korábban volt, ami lehet a kanyar csúcsa is ebben a szituációban.
monacoba nem mennek ötvennel, nem hogy egy gyors pályán. Lehet, hogy Vettel bealudt vagy túlkoncertrálta a dolgot, de azért Lewis nem ártatlan.

Egyébként meg a pályán, miért nem előzte meg Vettelt, ha akkora sztár. Ott volt előtte. Ne csak akkor akarjon harcolni, ha mögötte jönnek.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2017.06.27. 13:39:15

Messithebest írta:Egyébként meg alattam linkelték a videót, elmond mindent, Vettel baromságot csinált, ez tény, de Hamiltonnak ugyanúgy mennie kellett volna egy büntetésnek, ha nem is 10 sec-nek mint Vettelnél, de egy drive through vagy egy 5 sec simán kijárt volna Hamiltonnak is.
Értem a Vettel drukkerek csalódottságát, de egy dologban kérem a segítségetek, magyarázzátok meg. Ha a telemetria adatok alapján megállapították, hogy az első és a harmadik SC alatt is pontosan ugyanannyival ment Hamilton (+-3km/h) az adott szakaszon, akkor miért kellett volna Hamiltont is büntetni :shock: :shock: Az esetnél Vettel nem figyelt/más kigyorsítást várt, emiatt ment Hamiltonnak, amit ő úgy érzékelt, hogy miatta lassított be emiatt gurult el a gyógyszer.

A videót meg ebben az esetben nem tartanám perdöntő bizonyítéknak, mivel ekkora sebességnél egy kis fékérintés is sokat lassít ezeken az autókon, valamint amit te a képernyőn látsz az 1-2 tizedmásodperccel korábban volt, ami lehet a kanyar csúcsa is ebben a szituációban.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2017.06.27. 12:04:46

Nero. írta:Értem hogy nagy a tét meg a feszültség de azzal hogy ott rá húzta a kormányt konkrétan az angol életét veszélyeztette.
ez a nap poénja :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Egyébként meg alattam linkelték a videót, elmond mindent, Vettel baromságot csinált, ez tény, de Hamiltonnak ugyanúgy mennie kellett volna egy büntetésnek, ha nem is 10 sec-nek mint Vettelnél, de egy drive through vagy egy 5 sec simán kijárt volna Hamiltonnak is.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2017.06.27. 11:38:26

Ronaldinho&Barca írta:
S.Agüero írta:https://www.youtube.com/watch?v=g3So_PleHgk

Ezen a videón az látszik, hogy Hamilton 70-es tempóval kanyarodik, majd 50-ig megy le a sebessége a egyenes elejére, szóval az sem teljesen igaz, hogy nem lassított le. :)
Teljesen egyértelmű hogy fékezett, látni a kis ábrán is pirosan ég a "brake". De persze inkább hisz mindenki Wolfnak meg a merci brigádnak, akinek én azt sem hiszem el amit kérdeznek.. a videó teljesen egyértelmű. Az másik szempont hogy mennyire le volt maradva az sc mögött az angol(2-3 autó távolság a max), persze jött az újraindítás, de hol van még a célegyenes illetve a hátsó kanyargós gyors tempós szakasz. Az fia és az egész sajtó hozzáállása viszont elszomorító. Hamilton meg ismét hozza a kretén hozzáállását és inkább játssza a mártírt tovább. Végre egy izgalmas vb harc. :D
Azert tegyuk hozza, hogy a kanyarban fekezett, konkretan 50-re azutan ment le a sebessege, miutan Vettel belement(utana fekezett). Szoval a nemet nem a fekezes miatt ment bele Hamiltonba, hanem azert, mert nem ugy gyorsitott ki a brit ahogy talan elvarhato lett volna(vagy ahogyan Vettel gondolta).
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2017.06.27. 11:23:39

Nem új dolog ez a lassítgatás SC alatt, pláne Vettelnek, aki ugyanezt megcsinálja adott helyzetben.
Elgurult a gyógyszer, nem is kicsit, kizárás járt volna neki. :idea: Viszont dícsérendő a szenvedélye! :wink:
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2017.06.27. 11:13:16

S.Agüero írta:https://www.youtube.com/watch?v=g3So_PleHgk

Ezen a videón az látszik, hogy Hamilton 70-es tempóval kanyarodik, majd 50-ig megy le a sebessége a egyenes elejére, szóval az sem teljesen igaz, hogy nem lassított le. :)
Teljesen egyértelmű hogy fékezett, látni a kis ábrán is pirosan ég a "brake". De persze inkább hisz mindenki Wolfnak meg a merci brigádnak, akinek én azt sem hiszem el amit kérdeznek.. a videó teljesen egyértelmű. Az másik szempont hogy mennyire le volt maradva az sc mögött az angol(2-3 autó távolság a max), persze jött az újraindítás, de hol van még a célegyenes illetve a hátsó kanyargós gyors tempós szakasz. Az fia és az egész sajtó hozzáállása viszont elszomorító. Hamilton meg ismét hozza a kretén hozzáállását és inkább játssza a mártírt tovább. Végre egy izgalmas vb harc. :D
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.27. 10:57:04

https://www.youtube.com/watch?v=g3So_PleHgk" target="_blank

Ezen a videón az látszik, hogy Hamilton 70-es tempóval kanyarodik, majd 50-ig megy le a sebessége az egyenes elejére, szóval az sem teljesen igaz, hogy nem lassított le. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2017.06.27. 11:28:53-kor.
Válasz küldése
cron