Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2009.07.26. 13:24:06

miihii írta:Nézitek az RTL-t?
Durva ez a rugó.Mekkora már...
Érdekes elmélet ez a Bari hátsó kereke "kilőtte" hátra.Ez hihetőnek tűnik,mert másképp mit keresett volna ez a tárgy méteres magasságban,ráadásul szemből érkezve.
Ez egy baromi nagy balszerencse volt és a véletlenek peches közjátéka.

Elég durva lesz ez a d.u....
Egyrészt 14től F1,közben 14:15től kezdődik a BARCA meccs.És végül,de nem utolsó sorban pedig 15:30tól MotoGP.
Dömping 8)
azért nem kis balszerencse kellett, hogy pont akkor legyen ott, meg minden. azér nagyon remélem, hogy felépül.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.07.26. 13:22:22

Nézitek az RTL-t?
Durva ez a rugó.Mekkora már...
Érdekes elmélet ez a Bari hátsó kereke "kilőtte" hátra.Ez hihetőnek tűnik,mert másképp mit keresett volna ez a tárgy méteres magasságban,ráadásul szemből érkezve.
Ez egy baromi nagy balszerencse volt és a véletlenek peches közjátéka.

Elég durva lesz ez a d.u....
Egyrészt 14től F1,közben 14:15től kezdődik a BARCA meccs.És végül,de nem utolsó sorban pedig 15:30tól MotoGP.
Dömping 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21223
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.07.26. 12:22:59

Azért ennek annyira nem örülök, h mégsem ébresztették fel. De azért remélem nincs komolyabb baj. :?
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2009.07.26. 11:05:03

Azért kár lenne, ha a baleset miatt Kimi nem állna rajthoz a futamon.
Kép
„’Ini’ mindig csinál valami olyat, amivel elkápráztatja mind a közönséget, mind minket.
Egyszerűen ő a legjobb játékos a világon!” - Eto'o
Avatar
Ticsi 23
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2008.05.27. 14:35:30
Kapcsolat:

2009.07.26. 11:04:56

Hihetetlen, évről-évre egyre több biztonsági szabályt vezetnek be, és mégis, mindenre nem lehet felkészülni. Ez a két eset tényleg 1000 futamból egyszer történik meg, ami arányaiban nem rossz, de még is, ilyennek sohasem szabadna megtörténnie. Nagyon sajnálom Massát!!! Ha hírek szerint jól sikerült a műtét, MIELŐBBI JOBBULÁST NEKI!!!
Kép
"...létezem és élvezem, így szép!" - Supernem
Kedvencek: Puyol, Xavi, Messi
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.07.26. 10:50:48

Nehéz a versenyre figyelnem,de szerintem sajnos, Vettel ismét alul marad a rajtnál, Hami 1-2 helyet nagyon valószínű h jön előre, talán csak a könnyű Alonso tudja tartani vele szemben a pozicióját.

bár ugye ott van még Vettel mögött Webber,aki nem szereti ha előzik,így Hami ha csak nem tud annyira kilőni (miért ne tudna) mint Nürburgringen, komoly bajba kerülhet :roll:

Következőt tippelem:

ha Alonso mögött egy Red Bull lesz az első kör végén,akkor az a Red Bull nyeri a versenyt, dobogó pedig természetesen ha nincs baleset, a spanyol,a másik red bull,és hamilton között dőlhet el. amire jó esetben a futam után 20-30perccel fény is derül,h milyen sorrendben.

+1 jó hír,h nem léptek fel az éjjel komplikációk Massa-nál!

http://f1hirek.hu/hir/Massa_allapota_to ... 0907261020

Gyerünk Felipe, kitartás!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2009.07.26. 03:08:55

Ez az időmérő végi herce-hurca nem volt semmi, hiába ilyet is csak mi magyarok tudunk :D
Alonso nekem meglepetés volt, inkább vártam volna Vettelt a pole-ba.
Massának pedig jobbulást :!:
Avatar
elbandi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 516
Csatlakozott: 2008.06.22. 20:52:33
Tartózkodási hely: itt-ott

2009.07.26. 03:02:08

Jobbulást Massa :wink:
Az időmérőt nem néztem,de amikor láttam a felvételt kicsit ledöbbentem :shock:
Mihamarabb gyógyuljon meg.Az egyik kedvenc versenyzőm.
A visszatérést nagyon nem erőltetném egyenlőre,az első hogy gyógyuljon meg :wink:
Hattrick:Manchester.City.
Barcelona és City mindörökre...:)
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2009.07.26. 02:11:56

Meghökkenve néztem a TV-t, mikor láttam, hogy Felipe a gumifalban áll. Nem gondoltam, hogy ilyen nagy a baj. Én úgy láttam, hogy amikor eltalálta az alkatrész, akkor végleg kikapcsolta magát, és csak a fékre is reflexszerűen ért hozzá. Ha az nincs, akkor sokkal nagyobb erővel csapódik a falba, és akkor...Nem is folytatom, a hátamon feláll a szőr, hacsak belegondolok :(

A visszatérést én egyáltalán nem erőltetném, hiszen egy egészséges versenyzőre is micsoda G erő hat, amikor mondjuk hirtelen 300-ról padlófékkel vesz be egy kanyart. Most képzelhetitek egy sérült koponyájú emberre milyen hatással lenne. A lényeg az, hogy gyógyuljon meg. Még előtte állt az élet, 28 éves ha jól tudom. Nem kell neki rögtön 1 éven belül visszatérnie, addig gyakorolgasson csak kint az utcán, persze csak szépen, módjával :)

JOBBULÁST FELIPE, rajtunk nem fog múlni, szorítunk nagyon! :wink:

MÁS: Az időmérő végén az nagyon érdekes volt, mikor egymástól kérdezgették, Te mennyit mentél? :shock: :shock:
Vagyis, hát inkább Alonso kérdezte végig a bagázst :lol:
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.07.25. 23:59:12

Ronaldinho&Barca írta:
LG írta: Hát engem is. Abba szinte biztos voltam, h idén már nem látjuk versenyezni, de remélem semmi maradandó sérülése nem lesz, és jövőre visszatérhet, ha akar.
Adná az Úr, hogy felépül ebből.. ha egészséges lesz biztos vagyok visszatér a kis brazil. Viszont agyödéma azért nem kis dolog, remélem tényleg jól sikerült a műtét, h szövődmény nem lesz vagy hasonló, fej sérülések rettentően veszélyesek. :( Ennyire szerencsétlen egy balesetet, még most sem hiszem el.. kva alkatrész darab.. :cry: :cry: :cry:

GYÓGYULJ MEG FELIPE!!! :( :cry:

szerk.: ab1daL, remélem ezt te sem gondolod komolyan, amikor egy ember életveszélyes állapotban van, már a helyéről beszélni? Ilyent még másolni se másoljatok légyszíves...
Veletek egyetemen nekem is szimpatikus Massa, amióta Schumi elment, a lényeg,h Ferraris nyerjen,és nagyon megkedveltem, Kimivel sem volt bajom,bár a motivációs gondjai bosszantottak/nak.

egyáltalán nem gondolok most arra,h térjen vissza versenyezni, bevallom nem merem remélni,h ez megtörténne,akár jövőre is. annyit kívánok,h épüljön fel,és egészséges legyen,de szerintem egy ilyen kemény élsporthoz mint az f1,nem mostanában lesz felkészülve. de mondom,ez teljesen másodlagos, épüljön fel teljesen,és ha úgy adódik, biztos vagyok benne,h f1en kívül is tudna boldog lenni,csak ne legyen maradandó károsodása.

természetesen egy sokkal szebb jövőkép,h felépül teljesen,és még a versenyzést is folytatja, legyen így,de egyik verzió mindenképp teljesüljön, annak már örülni fogok!

torrestoni írta:......
szerintem biztonságos a forma1, hangsúlyozom,h a forma1,mert más géposztályoknál sajnos nem ez a véleményem.
fura,h ezt most írom,de ilyesmi ellen nem lehet védekezni,bár utánaolvasgattam,és lehet,h most czollner nem mondott hülyeséget, ez az izé fentről jöhetett, mindig nem hiszem,h barichello autójáról származik az a "rugó".

más lenne a véleményem,ha a gumifalba csapódás miatt IS (sajnos h is) lett volna komolyabb gond. szörnyű ez a pech,és ez a kivédhetetlen eset,de a forma 1 a lehető legbiztonságosabb motorsport véleményem szerint.

ez a baleset nem azért történt,mert forma1, ha egy alsóbb géposztály versenyén történik pl 200nál,akkor is hasonló eredménye lesz, vagy ha egy túraautó szélvédőjét töri be,stb...

szóval ilyesmi ellen védekezni nem igen lehet, ami ellen lehet,(technikai gond miatt irányíthatatlan lesz a kocsi, ütközések,karambolok, óriási sebességeknél) olyasminél pedig súlyos sérüléssel járó esetre nagyon rég óta nem is emlékszem. forma1 ben. versenyzőknél.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2009.07.25. 23:19:17

Imádkozom majd érte, megérdemli!

Az a gond, hogy erre nem igazán lehet felkészülni, s általában a sportban akkor hoznak drasztikus változást a biztonságot illetően, amikor valami hasonló dráma történik. Reméljük most pozitív végkifejlettel!

Az is ott van a dologban, amit említettek, s amivel egyetértek: nem elég biztonságos a Forma 1, de az ilyen jellegű baleseteket megelőzni szerintem lehetetlen.
Amikor a biztonságért cserébe hoznak intézkedéseket (a látványosság kárára), akkor inkább a nagyobb fenyegetéseket veszik figyelembe, ez pedig sajnos nem az, ez egy szerencsétlen véletlen.
Gondolok itt pl. a kerék felfüggesztéshez való rögzítésére, hiszen az sokkal nagyobb veszéllyel fenyeget, s hiába hozták meg ezt a döntést, s lett valamivel biztonságosabba sport, ugye a múlt héten kiderült: ez nem elég, ha a felfüggesztés is leszakad. Én azt hiszem előbb erre kell megoldást találni.

Massa balesetére nem nagyon tudok megoldást mondani - nyilván a kompetens emberek sokkal okosabbak -, mivel más alkatrész is ugyanúgy leszakadhat, s akkor más is járhat ilyen balszerencsésen, hogy beleszalad.
Talán egy szélvédő, vagy még drasztikusabb megoldás (komplett kabin), ami azt hiszem egy idő múltán, bármennyivel is lesz "lassabb" a Forma1 és bármennyire is nehéz megvalósítani - főként aerodinamikai szempontból - szükség lesz!

Mert máskülönben a megoldás az, ha a sebességet maximalizálják mondjuk 30 km/h-ra (persze ez abszurd), vagy egyáltalán nem indulnak versenyzők a kockázat miatt.

Én mindenképp az ügy kivizsgálását, s további előrelépéseket várok a biztonságot illetően, még ha mindenre nem is lehet felkészülni, csak akkor, amikor már megtörtént a baj.

Jobbulást Felipe, holnapig pedig szép álmokat!
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2009.07.25. 23:08:11

„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
honda25
Jugador del Barça
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.05.03. 15:10:20

2009.07.25. 22:46:53

A mai nap elég kiábrándító volt minden forma1-es szurkoló számára Massa miatt :cry:
Nagyon sajnálom az esetet, de az kiderült, hogy még mindig nem elég biztonságos a mai f1.
Komoly műtéten esett át, most altatásban részesül, holnap ébresztik fel.
Lehet, hogy nagyon sokat ki kell majd hagynia.
Gyógyuljon meg minél előbb, és reméljük, hogy nem szenvedett maradandó károsodást.
A holnapi 10-es rajtrács viszont üres lesz, mert a pilótacserét időmérő edzés előtt be kell jelenteni.
Hajrá Barca! És a Honda!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21223
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.07.25. 22:40:23

http://www.f1hirek.hu/hir/A_Honved_Korh ... 0907251738
Holnap ébresztik fel az altatásból...akkor majd kiderül, lett-e vmi maradandó károsodása. Csak remélni tudom, h igaz, amit a Ferrari szóvivője mondott, és nincs életveszélyben. Csak én nagyon félek attól is, h tartós agykárosodást szenvedett :oops: :cry: Mivel az egyik kedvenc sportolóm, ma biztos nem alszok nyugodtan.
AndrésIniesta24
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2007.04.19. 16:38:33
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.25. 22:38:09

Basszus én kint voltam ma az időmérőn, ráadásul pont a pálya-kórházzal szemben. Nagyon rossz volt Massát a hordágyon, mozdulatlanul látni... Amikor a kivetítőkön lelassították h mi is történt döbbent csend lett, utána már télleg senkit nem érdekeltek az eredmények :(

Mielőbb gyógyulj meg Massa!!!!
VISCA EL BARÇA, VISCA CATALUNYA, VISCA FUENTEALBILLA
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4512
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2009.07.25. 22:30:30

LG írta: Hát engem is. Abba szinte biztos voltam, h idén már nem látjuk versenyezni, de remélem semmi maradandó sérülése nem lesz, és jövőre visszatérhet, ha akar.
Adná az Úr, hogy felépül ebből.. ha egészséges lesz biztos vagyok visszatér a kis brazil. Viszont agyödéma azért nem kis dolog, remélem tényleg jól sikerült a műtét, h szövődmény nem lesz vagy hasonló, fej sérülések rettentően veszélyesek. :( Ennyire szerencsétlen egy balesetet, még most sem hiszem el.. kva alkatrész darab.. :cry: :cry: :cry:

GYÓGYULJ MEG FELIPE!!! :( :cry:

szerk.: ab1daL, remélem ezt te sem gondolod komolyan, amikor egy ember életveszélyes állapotban van, már a helyéről beszélni? Ilyent még másolni se másoljatok légyszíves...
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2009.07.25. 21:31:15

A Formula-1 kíméletlen világ. Alighogy csillapodtak valamelyest a kedélyek a Ferrari pilótájának állapotát illetően (Massa koponyacsont-sérülést és agyrázkódást szenvedett, emiatt sürgős műtétre szorult a Honvéd-kórházban), máris megindultak a találgatások: ki veszi át a brazil helyét?

A legvalószínűbb, hogy a következő futamtól a Ferrari tesztpilótája, Marc Gené ülhet majd be a Ferrari F60-ba. Habár nagyon kicsi az esélye, nem lehet kizárni, hogy Michael Schumacher visszatér néhány futam erejéig (a valenciai futamot a Belga és az Olasz Nagydíj követi), ám ezt a felvetést egyelőre nem kommentálták a Ferrarinál. A harmadik, egyben legvadabb verzió, hogy egyenesen a szombati edzéselsőt, Fernando Alonsót igazolják le a Renault-tól, akinek állítólag régen aláírt ferraris szerződéséről egyébként is sokat beszéltek az elmúlt napokban, hetekben.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2009.07.25. 21:24:26

Súlyos, életveszélyes, de stabil állapotban van Felipe Massa, a Ferrari brazil pilótája, akit a Forma-1-es Magyar Nagydíj szombat délutáni időmérő edzésén fejen talált egy leszakadó alkatrész.

Ezt a dr. Bazsó Péter, a Honvéd Kórház orvosigazgatója és dr. Zsiros Lajos, a Magyar Honvédség fősebésze mondta el közös, szombat esti sajtótájékoztatóján, amelyet Massa műtéte után tartottak a létesítményben.

Az MTI helyszíni tudósítója beszámolt arról, hogy a kórház előtt több tucat szurkoló várakozik, néhányan megrendülve sírnak, könnyeznek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21223
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.07.25. 21:20:38

Replay írta:
A legújabb információk szerint Felipe Massa súlyos sérülése után idén már biztosan nem ülhet autóba. Az orvosai szerint a soron következő napok döntik el, hogy milyen irányt vesz a gyógyulása. A szerencsétlenül járt pilótát jelenleg lélegeztetőgépen tartják.

Az információk nem hivatalosak!
formula.hu

Sikeres a mütét, de engem továbbra is nagyon nyugtalanit az állapota.
Hát engem is. Abba szinte biztos voltam, h idén már nem látjuk versenyezni, de remélem semmi maradandó sérülése nem lesz, és jövőre visszatérhet, ha akar.
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2009.07.25. 21:15:14

A legújabb információk szerint Felipe Massa súlyos sérülése után idén már biztosan nem ülhet autóba. Az orvosai szerint a soron következő napok döntik el, hogy milyen irányt vesz a gyógyulása. A szerencsétlenül járt pilótát jelenleg lélegeztetőgépen tartják.

Az információk nem hivatalosak!
formula.hu

Sikeres a mütét, de engem továbbra is nagyon nyugtalanit az állapota.
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2009.07.25. 20:19:43

Kár, de én már mondtam látod Fernando! Nembaj, ha olyan lesz a versenytempó mint a Nürburgringen, akkor ha a rajtnál nem előzik be, még bármi is előfordulhat...én mindenképp dobogót várnék, másképp csalódás.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2009.07.25. 20:17:42

http://www.nemzetisport.hu/formula1/mas ... 48170.html

Hál'Istennek jobban van Massa.
Jobbulást Felipe :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5188
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2009.07.25. 20:13:06

Hát én életemben nem néztem forma1-et, és nem is fogok! Nem tudom mi abba a jó....
De jobbulást Massának!
Kép
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2009.07.25. 20:12:43

Láttam az esetet!És nagyon szomorú!Rettentően sajnálom Massát!Azt tudják már mi volt az és hogy került oda???
Kép
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2009.07.25. 20:09:02

Válasz küldése