Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.05.16. 23:57:28

miihii írta:Hopp,egy érdekes infó.
Idén már nem a célvonaltól lehet előzni a SC után,hanem már az első SC vonaltól.Ez csak azért érdekes,mert sokan kibuktatok nemrég,amikor SC után Hami támadta Webbert (amikor ki is ment a pályáról) amiatt,h csak a rajt-cél vonaltól tehette volna.Ezek szerint mégsem :wink:

Ezért mondom azt folyamatosan,h amikor nem kap vki büntit,nem biztos,h azért mert puszipajtása börninek,hanem a szabályok változnak állandóan (és követhetetlenül...).
ahogy említettem is az ominózus futam után
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2010.05.16. 23:41:39

Tudod hogy én hogy állok az öreghez, de ennek ellenére ezt most teljesen rossz döntésnek tartom én is.
Attól hogy Alonsonak azt mondták, hogy nem lehet előzni, még nem kell elfékezni a kanyart, ugyanis lehetetlen lett volna máshogyan ez a szituáció. Schumi sem varázsló, és semmi extra nagy előzést nem csinált, itt nem ő volt zseniális, hanem Alo cseszte el rendesen. Attól hogy a fülére mondták, hogy nem lehet előzni, még be lehet venni normálisan egy kanyart. A gumi elkopása is hülye indok, persze előtte be tudott venni még kanyarokat, csak gyökkettővel nem sikerült az utolsókat...
Neki szurkolok, de ezúttal két nagy hibát követett el, valamint Kínában is kiugrott a rajtnál. Egy újonctól is sok lenne.
Viszont én most is a nagy nyomásnak tudom be, hagyni kéne teher nélkül dolgozni. Kevesebbet hibázna. Egyelőre idén nem teljesen önmaga...
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.05.16. 19:01:07

G-Jay!

Látod, 0ázik, ahogy írtam...gondoltam,h 20secet kap, ha megbüntetik, megtették. 12.lett.

grt a teljesen logikus zöldzászlós,sc bejöveteles 1kanyarors versenyhez,meg a szabályokhoz...

kár,h az idény eddigi szakaszaiban a nem teljesen tiszta helyzeteknél,nem is kaptak büntetést az illetők, EDDIG :D

azért nem is csodálkozok rajta, végülis annyi eszük már nem volt, hogy ilyen kétértelmű dolgoknál, (zöld zászlót lengetnek, pályabírók se tudják mi a helyzet...) nem voltak következetesek,és nem csak 1el sorolták hátra,hanem lenullázták.

nah grt mindenkinek, ettől még zseniális megoldás volt.

u.i.: bezzeg egy egetverően szégyenletes cikázást ki tudtak magyarázni a mekinél, pedig olyat hosszú évek óta nem lehetett látni
:lol: szóbeli figyelmeztetés, ja jó :)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2010.05.16. 18:56:42

Kluivertinho írta:20 másodperces büntetést kapott és így a 12. helyre esett vissza...
Mindenki úgy tudta, h lehet előzni...
EZ IGAZSÁGTALANSÁG! SCHUMI MEGÉRDEMELTE A 6. HELYET!
més que un club
Avatar
Kluivertinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2005.06.06. 23:54:00
Tartózkodási hely: Szeged

2010.05.16. 18:54:23

20 másodperces büntetést kapott és így a 12. helyre esett vissza...
Mindenki úgy tudta, h lehet előzni...
Kép
Kép
Patje forever!!Visca el Barca!!!
"Mi lehetne bölcsebb tanács annál, mint amit magadnak is adnál?"
"A szex jó, de a póker tovább tart." - Alfred Alvarez
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.05.16. 18:31:41

A bírák megadták a jelzést a versenyzésre az utolsó pár méteren. A zöld zászlók lobogtak mindenhol a pályamunkások kezében (a videón is jól látszik Schumacher előzésénél). Legjobb tudomásom szerint a zöld zászló azt jelenti: VERSENY!
Tehát semmi nem akadályozta, hogy előzni lehessen. (Amennyiben a sárga zászló továbbra is érvényben lett volna, akkor egyértelműen szabálytalan az előzés.)

Mindenesetre azt "bírom" az F1-ben, hogy majdnem mindig van kiskapu a szabálykönyvben, és valami mindig nem egyértelmű - majd módosítani kell megint egy szabályt jövő héten.

szerk.: FRISS HÍR, hogy Schumi mégis kapott büntetést. Mindenesetre ilyen ostoba szabályt nem tudnék kitalálni részegen sem: minek jön be a boxba a biztonsági autó 100 méter miatt? És miért engedik el a mezőnyt, és miért jeleznek zöld zászlóval, ha mégsem lehet előzni? lol
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2010.05.16. 17:22:38

Mihu írta:Nem mondtam hogy mentesíti. Sőt, szerintem azt írtam, amit idéztél is, hogy az Ő hibája is, mert nem ismeri a szabálykönyvet....
Tudom, én csak kiegészítettem a mondandód ezzel a mondattal, nem pedig cáfoltam vagy vitatkoztam.

Ozsi:
Szerintem nem nullázik, max felcserélik Alo-val a helyét. De még azt sem kellene...ez egy oltári hülye szabály már megint.
Azért jön ki az SC a kör vége előtt, hogy ne őt intsék úgymond le, meg mert akkor neki is teljesen körbe kéne mennie hogy ki tudjon jönni, viszont ha emiatt jött csak ki, akkor nem értem minek írták ki, hogy kijön, mikor ennek evidensnek kellene lennie, hogy utolsó körben mindenképp kijön. Viszont így, ha már ki is írták hogy kijön, akkor meg lehet hogy már nem SC mögöttinek számít az uccsó pár méter...ezen vitatkoznak Damon Hill-ék is, hogy most akkor mi volt.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.05.16. 17:16:46

Így se érdekel.

A csapat hülye, ez van, Schumi meg kire hallgatna ha nem a saját csapatára? Ennek ellenére óriási momentum volt, és kb még így is megérte.

Mercedes meg nc, már utolsó körökben el kellett volna mondaniuk, hogy ha ki is jön utolsó körben az SC, ne előzz. inkább még utasítják...

na de akkor is megérte, kár,h valószínű,így 0ázni fog Schumi, de biztató, csapaton belül mindenképp!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.05.16. 17:09:24

Eazzy írta:
Mihu írta: Bár ha azt nézzük, akkor az Övé is, mert nem ismeri a szabálykönyvet. De hát hogy is várhatjuk el hogy minden versenyző kitéve betéve tudjon egy több száz oldalas dokumentumot.
A szabály nem ismerete nem mentesít alóla.

Ettől még én sem tartom Schumi hibájának, a csapatnak illett volna tájékoztatni, a verseny hevében ugyanis ez még inkább fontos :!:
Nem mondtam hogy mentesíti. Sőt, szerintem azt írtam, amit idéztél is, hogy az Ő hibája is, mert nem ismeri a szabálykönyvet....

Amúgy a csapat utasította. Ez volt a baj...

"A Mercedes azt közölte versenyzőjével, hogy előzhet, míg Stefano Domenicali elárulta: ennek ellenkezőjéről biztosította Alonsót a rádión."
Kép
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2010.05.16. 17:07:20

Mihu írta: Bár ha azt nézzük, akkor az Övé is, mert nem ismeri a szabálykönyvet. De hát hogy is várhatjuk el hogy minden versenyző kitéve betéve tudjon egy több száz oldalas dokumentumot.
A szabály nem ismerete nem mentesít alóla.

Ettől még én sem tartom Schumi hibájának, a csapatnak illett volna tájékoztatni, a verseny hevében ugyanis ez még inkább fontos :!:
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.05.16. 16:55:36

Az idén az úgynevezett első Safety Car vonal és a célvonal között már szabad előzni, és a visszajátszásokból egyértelműen kiderül, hogy az első Safety Car vonal átszelésekor még Alonso volt elöl. Elvileg tehát nincs kivetnivaló az előzésben, csakhogy a szabályzat 40.13 pontja kimondja: "Ha a verseny aközben ér véget, hogy a Safety Car a pályán van, akkor az utolsó kör végén be fog hajtani a boxutcába, és az autók normál módon, előzés nélkül mennek el a kockás zászlóig."

Hát sajnos számomra ez azt jelenti, hogy Schumi szabályt szegett. A csapat sajnos tévesen tájékoztatta, úgyhogy végül is nem az Ő hibája. Bár ha azt nézzük, akkor az Övé is, mert nem ismeri a szabálykönyvet. De hát hogy is várhatjuk el hogy minden versenyző kitéve betéve tudjon egy több száz oldalas dokumentumot.
Kép
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2010.05.16. 16:46:06

http://www.youtube.com/watch?v=5-Q48Zu9vXI

Ez alapján egyértelműen szabályos
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2010.05.16. 16:42:58

Mikaos írta:
Eazzy írta:A 16-os és a 17-es kanyar közötti "egyenesben" előzte meg, pont ott van kb a 2/3-nál a bejárat, ahol a vonal is van. Valahol ott került pont elé...kérdés hogy utána vagy előtte picivel...
http://www.youtube.com/watch?v=i-jRbao_kNc

Amíg nem szedik le az FIA-sok, addig nézni lehet ezen. 00:28-nál került előrébb Schumi egy pár centivel, ami már konkrétan a 17-es kanyar torkában volt. Ott csak nem volt már szabálytalan?!?!?!

Egy komoly versenybíróság ezt díjazná, szerintem gyönyörű előzés volt :)
Ezt teljesen szabályos volt. Bravó Schumi!
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2010.05.16. 16:36:45

Bőven a célegyenes előtti kanyarban előzte meg, nem tudom mi a retkes túrós ... ért kell ennyire felfújni ezt a dolgot, megelőzte és kész.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.05.16. 16:36:05

Igen, csak egyszer mutatták normális kameraállásból, akkor direkt azt a vonalat néztem, és úgy láttam,h mellette volt már,de Alo előrébb, aztán váltott a kamera állás, és csak gyanítom,hogy addigra már átléptek a vonalon, amire Schumi beelőzte.

jó lenne valami kikockázott vidi.

minden esetre "szép" lenne, ha 1mmeren múlna, de le.zarom, akkor is óriási momentum volt :twisted:

szerk: Mikaos, kösz!
ezek alapján vonalon rég átjöttek,és csak a szűk sikán,vagy kanyar vagy miaz, annál volt előrébb már Schumi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ozsimiki 2010.05.16. 16:38:13-kor.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.05.16. 16:35:59

Eazzy írta:A 16-os és a 17-es kanyar közötti "egyenesben" előzte meg, pont ott van kb a 2/3-nál a bejárat, ahol a vonal is van. Valahol ott került pont elé...kérdés hogy utána vagy előtte picivel...
http://www.youtube.com/watch?v=i-jRbao_kNc

Amíg nem szedik le az FIA-sok, addig nézni lehet ezen. 00:28-nál került előrébb Schumi egy pár centivel, ami már konkrétan a 17-es kanyar torkában volt. Ott csak nem volt már szabálytalan?!?!?!

Egy komoly versenybíróság ezt díjazná, szerintem gyönyörű előzés volt :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mikaos 2010.05.16. 16:36:28-kor.
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2010.05.16. 16:35:16

Az előzés jogosságán csak egy videó vagy egy jó kép tudna segíteni.
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2010.05.16. 16:32:03

Kép

A 16-os és a 17-es kanyar közötti "egyenesben" előzte meg, pont ott van kb a 2/3-nál a bejárat, ahol a vonal is van. Valahol ott került pont elé...kérdés hogy utána vagy előtte picivel...
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2010.05.16. 16:29:33

Szép volt Schumi és Vettel!
Remélem előbbi nem kap büntit. :?
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.05.16. 16:23:33

Eazzy írta:Hopp, közben versenybíróság előtt Schumi...vajon miért?
jó kérdés, ha igazat beszéltek Czollnerék, akkor semmiért, azt a vonalat már átlépték,mikor megelőzte. nem?
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.05.16. 16:23:06

Eazzy írta:Hopp, közben versenybíróság előtt Schumi...vajon miért?
Szerintem már átmentek a vonalon :? Remélem hogy nem tosszák meg Schumit :?
Kép
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2010.05.16. 16:20:06

Hopp, közben versenybíróság előtt Schumi...vajon miért?
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.05.16. 16:16:27

Eazzy írta: Ozsi:
Örömködj kicsit ezen, lesz ez fordítva is (bár pont így aligha :lol: ), illetve hogy kicsit rontsam a kedved, ausztráliában hogy is volt a Virgin ellen az a szitu? :lol:
kinek mi az öröm, már arról leírtam a véleményem, csak a vita kedvéért most nem írom le megint, olvass vissza :) ettől nem lesz rosszabb kedvem, Schumi idén nem a Vébéért megy, bár Alo se ha így folytatja :wink: :lol:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.05.16. 16:14:55

Webber: Tudtuk hogy ügyes gyerek meg minden, de én ekkora dolgokra mint Barcelona-ban ill itt nem számítottam tőle grat neki :wink:
Vettel: egyszerűen szürke volt
Kubica: Rönőhoz képest érthetetlen a 3. helye
Massa,Hamilton: közepes , Hamilton sajnos önmagához képest nagyon szürke volt
Schumacher: Mekkorát villantott a végén :shock: ,Barcelonában leoktatta Button-t, itt is nagyot ment a kocsihoz képest főleg. Rosberget is lerázta minden SC után pedig ez Nico-nak fekszik jobban ez a gép.
Alonso: Faxa taktika, szerencsés SC, ő meg kihozta azt ami a gépbe volt, elégedett lehet a futamával, szerencsére a végén egy elég keserű pirulát kellet lenyelnie :twisted:

Szerk
Monaco egyáltalán nem eszi a gumikat, főleg hogy 20-25 kört legalább SC mögött mentek + a Ferrari egyszerűen sokkal gép.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gergo9 2010.05.16. 16:19:06-kor.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2010.05.16. 16:14:20

senzu írta:Massa atomgyenge,
Ugyan én nem szeretem Massát, de ez kicsit erős. Alonso jobb, de azért nem atomgyenge. Ma szerintem szépen ment végig, ott volt az előtte állók nyakán végig, de hát itt előzni amúgy sem lehet.

Ozsi:
Örömködj kicsit ezen, lesz ez fordítva is (bár pont így aligha :lol: ), illetve hogy kicsit rontsam a kedved, ausztráliában hogy is volt a Virgin ellen az a szitu? :lol:

Alo amúgy ezt rendesen elszúrta, két hiba ezen a hétvégén...úgy érzem hogy nagyon nagy a nyomás rajta, ami megnehezíti rendesen a dolgát. A ferka tőle várja hogy ledolgozza a különbséget a kocsi és a Red Bull között...hol a csapat, hol pedig Alo hibázik. Mostmár nincs több hiba lehetőség. Még közel a vb első helye, de így nem lesz jó...
Válasz küldése