Egyéb Sportok

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
elprat
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2006.12.12. 19:12:40
Tartózkodási hely: Buda&Pest

2012.10.31. 14:11:20

Elszomortó, "elüldözzük" az èrtèkeket :/
Nem az a baj hogy nagy az Isten állatkertje hanem az,hogy alacsony a kerítès... "...szórjunk a fejre hamut ès aztán, nyomjuk tovább, ezt a kamu-kamut.." Fish!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.10.26. 17:41:50

Még a végén elfogyunk...
http://www.nemzetisport.hu/kajak_kenu/c ... ol-2185297

"Nekem nincsenek anyagi gondjaim, nem a pénz, a jobb anyagi kondíciók miatt választom Ausztráliát. Sokkal fontosabb, hogy menekülök ettől a stílustól, a negatív magyar mentalitástól. Lehet, hogy nem leszek népszerű ezzel, de így érzem. És nem akarom, hogy boldogtalanul töltsem el az életem."
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.10.25. 18:14:50

Armstrongot én valahogy nem tudom sajnálni. Doppingolt? Igen. Itt a pont. Viszont a másik oldal sem sokkal jobb, s azzal egyetértek, hogy már régóta kellett egy bűnbak, Lance pedig erre tökéletes volt.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.10.25. 17:24:41

Game90 írta:Szaniszló Csabi korrekt kis cikket hozott össze:
http://www.sport1tv.hu/Blogok/Szaniszlo ... neve-lance

A bajnok már törölte Twitter-bemutatkozásából a „hétszeres Tour de France-győztes“ részt, helyette ez áll ott: „Öt gyermekemet nevelem.“

Igaza van. Ez a lényeg, a többi le van...
Teljesen egyetértek mindkét Csabival ! :)

Ilyenkor ugatnak az excsapattársak, akik ugyanúgy tömték a cuccost, ahogy bárki más is. Kellett egy fekete bárány, betalálták Lance-t, most mindneki kiköpködheti magát rá, ettől még ugyanúgy cuccol a mezőny 99%-a, és ezt mindenki tudja is. Azért kell rá pattogni most, mert ő nyerni is tudott, mert több melót is beletett, meg több tehetsége volt a cucc mellett, mint a többieknek.

Röhej az egész biciklisport, hagyni kellene mindenkit,h nyomassa magát amivel akarja, aztán majd 10év múlva eldönti saját maga, hogy megérte e az a sok szer, vagy sem. Ilyen távokat, ilyen rövid időn belül, csak fizikailag megoldani lehetetlen, de persze kell ide is egy szervezet aki pár évente durranthat egy nagyot,h a hírek róluk szóljanak.

Utolsó idézet mondat meg tényleg a lényeg, jobban is teszi,h nem kezd visszaszólogatni, meghagyja azt a szánalmas figuráknak, akik hirtelen nagy megmondó emberek lettek (holott ugyanúgy tömték magukba a cuccot).
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.10.25. 14:33:06

Szaniszló Csabi korrekt kis cikket hozott össze:
http://www.sport1tv.hu/Blogok/Szaniszlo ... neve-lance

A bajnok már törölte Twitter-bemutatkozásából a „hétszeres Tour de France-győztes“ részt, helyette ez áll ott: „Öt gyermekemet nevelem.“

Igaza van. Ez a lényeg, a többi le van...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.14. 21:18:43

kanty írta:
daffy írta:nézte valaki az ufc 153 éjjeli közvetítését?
jó kis silva meccs volt,bár gyorsan vége lett
ugyan 39 éves a pók,de remélem még láthatom párszor nagy meccsen is,mert imádom
Művész az ember, megint mit csinált, valami elképesztő. Utána pedig a nyilatkozata is példaértékű. Eddig csak a main event-et láttam, de a többi meccs sem tűnik rossznak.
Jones vs Silvát megnéznék azért.
2 meccse van hátra,remélem össze tudják hozni

GSP visszatér
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.10.14. 18:56:29

daffy írta:nézte valaki az ufc 153 éjjeli közvetítését?
jó kis silva meccs volt,bár gyorsan vége lett
ugyan 39 éves a pók,de remélem még láthatom párszor nagy meccsen is,mert imádom
Művész az ember, megint mit csinált, valami elképesztő. Utána pedig a nyilatkozata is példaértékű. Eddig csak a main event-et láttam, de a többi meccs sem tűnik rossznak.
Jones vs Silvát megnéznék azért.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.14. 17:41:20

nézte valaki az ufc 153 éjjeli közvetítését?
jó kis silva meccs volt,bár gyorsan vége lett
ugyan 39 éves a pók,de remélem még láthatom párszor nagy meccsen is,mert imádom
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.10.11. 21:34:23

Mindenki tudta, tudja, de így ömlesztve az egészet elolvasva azért érdekes.
Ritka jó nso-s cikk, bár biztos angol forráson alapszik.

http://www.nemzetisport.hu/kerekpar/ver ... re-2181465
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.10.06. 15:48:46

ha minden igaz kedden 13:30-tól sporttörténelmi eseménynek lehetnek tanúi azok, akik az interneten vagy a tv-ben (itthon digi2) élőben követik felix baumgartner bázisugró extrém rekord kísérletét. (eredetileg okt 8., hétfőre volt tervezve az ugrás, de a rossz idő miatt egy napot csúsztatnak a programon)

felix baumgartner nem kisebb tervre vállalkozik, minthogy átadja a multnak joseph kittinger, több mint 50 éve felállított, legmagasabbról végrehajtott ejtőernyős ugrásának rekordját.

kittinger 1960 augusztusában az alábbi rekordokat állította fel:

- a legmagasabbról elvégzett ugrás: 31.3 km
- a leghosszabb szabadesés: 4 perc 36 mp
- a legnagyobb sebességű szabadesés: 988 km/h

(http://www.youtube.com/watch?v=9MkB6NkQscI)

baumgartner, több éves kutatómunka és kísérletezés után a red bull stratos program keretében próbálja megdönteni mindhárom rekordot, azzal, hogy a sztratoszféra határáról, közel 37.000 m (!) magasságból, a számára speciálisan felépített kapszulábl hajtja végre az ugrását. Ha minden klappol, először a történelem során, mindenféle segédeszköz nélkül fogja elérni a hangsebességet (!) a mintegy 5 perces szabadesése során.

tele lesz minden full hi-tech kütyüvel ő is, meg a kapszula is (amit egyébként egy hőlégballon emel a magasba), szoval elvileg mindent lehet élőben nézni:

redbullstratos.com - minden info itt van, ha esetleg érdekel valakit.

zsírkirály érzés lehet végigcsinálni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.10.01. 19:22:41

Nem azt mondtam hogy a Fradinak nem kell új stadion (de, azt írtam :D :D :D :D ), hanem azt, hogy most nem kellene. A Debrecennek semmilyen stadionja nincs. Az nem stadion, ami a Nagyerdőn van. A Debrecennek évek óta be van ígérve az új stadion, és mindig, minden évben el lett napolva a terv. A Lokinak se kéne 14 milliárdért stadion, mikor 2008ban 2 milliárdért is jó lett volna. És valljuk be, a Loki az elkövetkező 5-6 évben jelentősen több nemzetközi meccset fog játszani, mint a Fradi. Mondom ezt úgy, hogy én is Fradi szimpatizáns vagyok. Meg azt is valljuk be, hogy sehol sincs olyan nagy szükség (ha minden szempontot figyelembe veszünk, és félrerakjuk a klubszimpátiát) egy új stadionra, mint Debrecenben. Sőt, Debrecenben nemhogy új stadionra, hanem stadionra van szükség :D

A lényeg a lényeg: a jelen gazdasági helyzetben még Debrecenben sincs szükség stadionra. Ameddig tudnak menni albérletbe 55 km-re Nyiregyre, addig nem létfontosságú nekik MOST stadiont építeni. Főleg nem 14ért. A Fradinak meg főleg nem létfontosságú.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.01. 17:51:06

Londonnal kapcsolatban én már leírtam anno a véleményemet, s igazat is adok nektek, viszont több tényezőből áll össze a dolog.Nem lehet annyit mondani vegyük el a magyar fociból a pénzt aztán jó lesz.Igen egy vívótermet is fel kellene újítani egy kajaköltözőt és ezer más dolgot, de ahogy a magyar fociban sincs pénz úgy máshol sincs.
De nem sikerült múltkor sem átadni ezen gondolatokat.

Nagyjából ide kapcsolódik:
Bob_Marley írta:
Mihu írta:Bob mindig azzal jön, hogy a foci a legnépszerűbb sportág, érthető hogy abba kell tenni a legtöbb pénzt. NEM.
Bob nem teljesen ezt írta, nyilván a 3km hosszú hsz-t lelehet így rövidíteni, csak nem fedi teljesen a valóságot :D

Én azt írtam, sehol nincs pénz se a magyar fociban, se más sportban.
A magyar fociban rengeteg a szponzori pénz, arról lehet vitázni, hogy miért oda megy....
Ott a legkönnyebb pénzt mosni... illetve rövidtávon oda a legérdemesebb befektetni, mert hiába mondod kajak-kenu meg valóban sikersportág, le a kalappal meg ugyanaz az aranyérem jár érte mint bármilyen más győztesnek, csak nem eladható sportág.Van kb 5 nemzet ahol ezt űzik, s sikeresek benne, a világ maradék része kis túlzással nem is tudja, hogy van ilyen sportág hogy kajak-kenu....S az Olimpián kívül meg pláne egy EB/VB-t a lőtéri kutya nem néz.

Én megértem, s egyet értek sok mindennel amit pl te is írsz mihu vagy ozsi meg más, csak úgy gondolom kicsit felületesen gondolkodtok.A magyar futballba aki tud 2őt belerúg, ott sincs pénz, s oda is kéne, csak nincs miből meg ezer más dologra is ugyanezt lelehet írni nincs miből.

Tegyük fel, azt mondjuk oké, minden pénz megszűnik, elzárjuk a csapokat.
Mit csinálsz a rengeteg (kis túlzás, mert lehetne, s kellene is sokkal több) igazolt játékossal, sok klubbal, s nem csak első osztályúval, amatőr csapattal, stb stb....
Óriási tömeg "ebből él hogy magyar futball (edző, bír, portás, fűnyíró. szertáros stb...), s hangsúlyozom itt sincs meg a megfelelő pénz, de úgy gondolom azt a "legkönnyebb" leírni, amit kap a foci menjen más sportágba.....Meg oké, akkor azt mondom 20 év múlva úgyse focizna már senki, csak ez nem megoldás, igenis látni kell a futball MO-n (is) a legnépszerűbb játék.
Mihu írta:
. De hogy a Fradinak mi a francnak kell új stadion...főleg ennyiért...ezt sem értem. Én elhiszem, hogy az Üllői út rossz állapotban van. De tudtommal az egy kicsit fontosabb, hogy az ország átvészelje valahogy ezeket az éveket...
Ez meg...:D
Igazából ez a tipikus róka fogta csuka esete...:D Visszakérdezek, miért is nem érdemelne meg a Fradi egy új stadiont, az ország legnépszerűbb csapata.S miért érdemelné meg a Debrecen???Tudtommal Debrecen határát is ha átlépi az embert, nem egy óriási Diadalív fogadja, pálmafák, s félmeztelen kubai lányok nagyfröccsöt kínálva...Ott is lehetne máshova pénzt áldozni mint stadionba.

Arra akarok kilyukadni, mindkét csapatnak kellene, sőt Fáy utcáról nem is beszélek pl Pesten, de írhatom a Honvédot, MTK-t meg vidékről is párat, mindenhol elférne egy új stadion, csak ugye pénz nincs rá sehol sajnos :?
Szóval nincs itt prioritás, hogy x csapat jobban megérdemelné, y meg kevésbé. (nem erre céloztál konkrétan, de azért az hogy a Fradi nem érdemelne új stadiont, az azért elég mókás :D )

Okosabbak nem lettünk, en bloc magyar sport siralmas helyzetben van, s ez alól a futball sem kivétel, sőt...

Ugyanezt gondolom ma is, s sajnálatos a linkelt cikk, de nehogy már azt higgyük a magyar fociban olyan hú de jó meg minden, kluboknál ugyanúgy nincs meleg víz, tagdíjak az egekben, de azért még pluszban egy kis benzinre kell pénz ide oda.
Kép
Kép
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.10.01. 17:40:46

engem nem konkrétan a fradi-stadion zavar, hanem az, h vannak olyan gyerekek, akiket körbeugrálnak úgy, h semmi olyat nem tettek, amivel azt kiérdemelnék, másokat, akik viszont valamiben (és azért nem a háromszögűvonalzó-dobálásban) a világon egyedülállóan teljesítenek le sem tojnak. az zavar, amikor valós teljesítmény nélkül tolnak emberek alá pénzeket, juttatásokat, miegymást, mert éppen ez az aktuális trend, mások pedig ha megszakadnak, akkor sem tudnak előre lépni.
ezért bosszant pl paksy szituja is, de teljesen jogos a rohadó vasas-vívóterem felemlegetése is csababarca részéről.
nagyon rosszul osztják el a pénzeket, abszolút szubjektív döntések alapján.
ja, és ezt nem a sajátjukból játszák, hanem az én adómból. ennek sem örülök.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15485
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.10.01. 17:33:09

Bob_Marley írta: Nem tudom mikor voltál az Üllői úton, de hogy jó állapotban lenne az elég túlzás....
Az meg hogy pár száz ember talán nem igaz, az itthoni legnépszerűbb klub esetében.Igaz ez 5 forduló utáni elemzés de:
http://futballelemzes.web4.hu/cikk/a-fr ... m-kivancsi
S korán sem első helyen van a Fradi, de azért megérdemelné már ez a klub is hogy legalább akkor felújítások kezdődjenek el.
Egyszer voltam életemben,soha többet nem vagyok hajlandó oda bemenni. mellettem nem fog még egy petárda eldurrani,amit átdobtak a nagyokos fradisták a szektorunkba.ahol szintén fradisták voltak.bravó.
Újítsák fel akkor,ha olyan állapotban van,de felesleges újat építeni,jelenleg. vannak ezerszer égetőbb dolgok. ha már fradi,nonszensz,hogy a női kéziseknek hozzánk kell lejönni dabasra az európai meccseiket lejátszani. persze mi örülünk neki,mert nem kell utazni érte,de ez akkor is hallatlan.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.01. 17:13:10

csababarca írta: A fradinak van stadionja,nem is olyan rossz állapotú,minek új több milliárdért? kinek? ki fog kimenni? senki,ugyanaz a párszáz ember aki a mostaniba is kimegy. semmi értelme,csak pénzkidobás. Újítsák fel a mostanit,tegyék rendbe minimális pénzből,de ne ez legyen már a jelen helyzetben az első.
Nem tudom mikor voltál az Üllői úton, de hogy jó állapotban lenne az elég túlzás....
Az meg hogy pár száz ember talán nem igaz, az itthoni legnépszerűbb klub esetében.Igaz ez 5 forduló utáni elemzés de:
http://futballelemzes.web4.hu/cikk/a-fr ... m-kivancsi
S korán sem első helyen van a Fradi, de azért megérdemelné már ez a klub is hogy legalább akkor felújítások kezdődjenek el.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15485
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.10.01. 15:08:02

piton írta:
Miért ki kapjon stadiont, a Kozármisleny? Ne hogy már pont egy Ferencvárostól sajnáljunk egy új stadiont baszki...
Nem irigylem én sem a kajakosokat, de a 2 sportágat nem lehet összehasonlítani.
Akár.
A fradinak van stadionja,nem is olyan rossz állapotú,minek új több milliárdért? kinek? ki fog kimenni? senki,ugyanaz a párszáz ember aki a mostaniba is kimegy. semmi értelme,csak pénzkidobás. Újítsák fel a mostanit,tegyék rendbe minimális pénzből,de ne ez legyen már a jelen helyzetben az első.
Vakolják ki belülről a Vasas vívótermét,meg vegyenek új öltözőszekrényeket.
kicsit fontosabb.

Majd ha a többi sportág rendbe van,akkor lehetne esetleg szót ejteni stadionfelújításokról. addig nem szabadna,hogy ez még csak lehetőségként is felmerüljön.
Főleg nem a fradinál,ahol tudjuk hogy működik a klub,milyen pénzekből,milyen alakok ültek az elmúlt években vezető pozícióban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2012.10.01. 14:52:32

csababarca írta:
Boixos írta:paksy
nagyon adom.
Meg új stadion a Fradinak.még egyszer a FRADINAK. vicc. fradinak,édes istenem,komolyan.
Miért ki kapjon stadiont, a Kozármisleny? Ne hogy már pont egy Ferencvárostól sajnáljunk egy új stadiont baszki...
Nem irigylem én sem a kajakosokat, de a 2 sportágat nem lehet összehasonlítani.
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15485
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.10.01. 14:28:09

Boixos írta:paksy
nagyon adom.
Meg új stadion a Fradinak.még egyszer a FRADINAK. vicc. fradinak,édes istenem,komolyan.

Nah mindegy,Paksyt megértem,hogy elment,Benedek Dalmát is.
Janics viszont tehet egy szivességet. Ő mindig előtérbe volt nálunk helyezve,még Kati elé is,aki minden idők legnagyobb kajakosa,de elé helyezték Natasát is.
És akkor jön a sablon duma,a 21.században egy szomszédos ország esetében,hogy a család,meg blablabla. ki kell mondani: ők ajánlották a legtöbbet,oda ment,és kész. Pedig neki aztán nem volt rossz sora.sőt. őt a civil életben is támogatta az adott kormány elég erőteljesen mindig.
Remélem a 35 éves kora után járó,havi Xszázezres juttatást megvonják tőle.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.10.01. 14:13:14

nonszensz, h az úgynevezett magyarfutballisták egyáltalán pénzt, stadionokat meg vipszektoros kibszottfontosembereket kapnak a nulla, fos "teljesítményükért", ezért cserébe egy közepesen komoly csapat is a jobb kezüket a seggükbe dugva, hátrafelé szaladgálva ver cipóra a válogatottunktól kezdve bárkit, mindehhez max egy darab izzadtságcseppet elhasználva, viszont egy kilencszeres világbajnok és tízszeres európabajnok kajakosnak meg el kell, h menjen innen, mert nem tud megélni.
oszthatnának kicsit bölcsebben is.
http://sportgeza.hu/kajakkenu/2012/10/0 ... en_haljak/
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.09.28. 22:37:41

ozsimiki írta:Nagyon bírtam én is Gonzalest, tenyeresei vízfakasztóak voltak, az biztos.

Sajnos azért jó pár éve már nem volt köze a versenyek végjátékához, kb mint Bagdatisznak sincs, de mindkettő óriási közönség kedvenc.

Remélem Marcosz még az is marad sokáig!
Én még Monfils-t is ide venném. Egyik játékos sem hozta ki magából a maxot, de a közönség mindig imádta őket.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.09.28. 22:32:32

Nagyon bírtam én is Gonzalest, tenyeresei vízfakasztóak voltak, az biztos.

Sajnos azért jó pár éve már nem volt köze a versenyek végjátékához, kb mint Bagdatisznak sincs, de mindkettő óriási közönség kedvenc.

Remélem Marcosz még az is marad sokáig!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
zsulter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2005.12.24. 14:50:02

2012.09.27. 17:45:35

Sajnos mostanában kevés időm van sporttal foglalkozni, így csak most szembesültem vele, hogy egy hatalmas kedvenc, FERNANDO GONZALEZ idén márciusban befejezte profi pályafutását.

Ma valamiért eszembe jutott, hogy nem láttam a nevét az utóbbi időkben egy tornán sem, így hát kíváncsi lettem mi lehet vele, és hát ez a szomorú hír fogadott.
Aki látta játszani az sosem felejti el azokat a tenyereseket, vagy ahogy törtek az ütők egy-egy feszültebb pillanatban...Azt a hangulatot, amit Feña szurkolói teremtettek meg pláne nem. Igazi showman volt, aki mindig pályára tudta vinni a tenisz legszórakoztatóbb oldalát.
Magam részéről miatta szerettem meg a teniszt, s bár tudásához képest méltatlanul kevés nagy tornát nyert, csak a tisztelet és az elismerés legnagyobb hangján lehet róla beszélni.

Bár aktualitása most már nincs, azért gondoltam egy pár szót írok róla, ennyit megérdemel. Itt egy videó, ahol versenytársai búcsúznak tőle:

http://www.youtube.com/watch?v=0khJUxEVaDw
Kép
Los Equipos de Leyenda: (Ramallets, Olivella, Gracia, Segarra, Tejada, Gensana, Kocsis, Kubala, Czibor, Suarez, Eu. Martínez. El entrenador era: Helenio Herrera)
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.09.21. 19:19:51

visca el barca írta:
Mezner2 írta: A JÓISTEN MENTSEN MEG MINKET RATKOTÓL.
jah, végülis a világ legsikeresebb póló edzőjéről beszélünk.
biztos olyan síkhülye szegény, h nem tudna alkalmazkodni a magyar póló hagyományaihoz... :roll:
Pedig hidd el,hogy így lenne,egyszerűen ég és föld a mi vízilabdánk,bárki más vízilabdájához,ha hirtelen kéne mondanom még egy nemzetet,aki ennyire előtérbe helyezi a játékosságot a fizikummal szembe,akkor nem tudnék.
Egyszerűen a taktikai fegyelem mint olyan,hiánycikk Mo.-n a játékosokból,hidd el a bő keretből,akik most fognak odaérni,hogy meghatározó tagjai a csapatnak,együtt játszottam sokukkal(Bátori,Fülöp,Ernyey,Rusz,Fazekas),egyszerűen nem tudják magukat alárendelni a taktikának.
Egy példa: egy szláv csapatnál elképzelhetetlen,hogy egy játékos megengedje magának,hogy 8ról rácsavar egy labdát,vagy hogy 25mp-nél a támadóidőből megereszt egyet,esetleg,hogy már első pillanatban felérésnél nem körbejáratják a labdát,hanem egyből keresztbeúszások..stb.stb.napesti lehetne sorolni,de mi épp ezért emelkedtünk ki,mert nekünk ezek ált. bejöttek,ez veszne el Rudic érkezésével...ezt senki nem akarhatja,aki a vízilabdát szereti.

De eleve felesleges az ilyen jellegű értekezés,mivel Rudic végleg visszavonult az edzősködéstől.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.21. 18:06:13

Mezner2 írta:
bence-barca írta: Nos... róla személy szerint közelebbi tapasztalatom is van, hisz nála "vízilabdázgatok" :mrgreen:
Persze nyilván teljesen máshogy állna hozzá a válogatotthoz, de azért vicces élményeim vannak hála neki :mrgreen:
Az a Csapó-Faragó féle vízilabdasuli,ha jól gondolom :D
Abból tényleg ne vonj le messzemenő következtetéseket,remélem nem fogsz megsértődni,de az ink. egyfajta tömegsport jellegű kis délutáni buli,mint igazi vízilabda :) Annyi adalék ehhez a megállapításomhoz,hogy amíg mi 13 évesen a Honvédban 7km-eket úsztunk egy edzésen,addig ők 16-17 évesen 2-t.
Ahogy mi mondjuk: Faragó wellness centrum :mrgreen: De ami még tesi tanárom helytálló megjegyzése rá (jóban van Faragóval, találkoztam is vele ott edzésen), h gyermekmegőrző :D
A 2km rel meg szerintem túlzol. De hát ide nem is a célból járunk, h nagy pólósok legyünk, inkább a mozgás miatt. Mert mégiscsak jobb egy lighots edzés, mint otthon. Legalábbis én direkt azért jöttem ide, mert nem akartam lekötni a hétvégéimet és rendszerűen pólózni, hanem a mozgás miatt. Na de ez már off.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.09.21. 17:36:14

Mezner2 írta: A JÓISTEN MENTSEN MEG MINKET RATKOTÓL.
jah, végülis a világ legsikeresebb póló edzőjéről beszélünk.
biztos olyan síkhülye szegény, h nem tudna alkalmazkodni a magyar póló hagyományaihoz... :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése