Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2016.04.11. 12:20:16

Kovbal88 írta:
splinter írta:Nem láttam a mérkőzést (hála istennek!) sejtettem valami ilyesmi eredményt.
ENgem most egy kérdés foglalkoztat? Alvest miért nem pihenteti LE? Lássuk be Vidal szélsőjátéka sokkal pontosabb mint az Övé...Pláne egy fáradt D.A.-nál...
Alves nagyott játszik idén, jobb mint az utóbbi két-három szezonban. Nagyon összekapta magát, tény nem a régi már, de a csapat egyik legjobbja minden meccsen. Hatalmasakat dolgozik a pályán. Aki ért a focihoz látja ezt.

Amúgy döntetlen simán érdemeltünk és úgy nézet ki, hogy meg is lesz. Voltak helyzeteink szóval kár temetni a csapatot. A fáradtság látszik, viszont hozzáállásbeli probléma nincs. Arda viselkedett nagyon furcsán. De a többiek rendben voltak.

Aki itt mást ír, az hozzá van szokva a gálamérkőzésekhez, azért nem tetszik neki a mostani játék, pedig ez az igazi foci. Mikor vért izzadsz minden pontért.
Ne értsd félre, nem ekézni akartam. Általában én vagyok azon kevesek egyike, aki megvédi Alvest, mert nekem nagy kedvencem. Csak tény hogy fáradt és nem mai csirke... De írták, hogy a három alternatívája is sérült sajnos, nem tudtam h Vidal is az...
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2186
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.04.11. 11:34:39

splinter írta:Nem láttam a mérkőzést (hála istennek!) sejtettem valami ilyesmi eredményt.
ENgem most egy kérdés foglalkoztat? Alvest miért nem pihenteti LE? Lássuk be Vidal szélsőjátéka sokkal pontosabb mint az Övé...Pláne egy fáradt D.A.-nál...
Alves nagyott játszik idén, jobb mint az utóbbi két-három szezonban. Nagyon összekapta magát, tény nem a régi már, de a csapat egyik legjobbja minden meccsen. Hatalmasakat dolgozik a pályán. Aki ért a focihoz látja ezt.

Amúgy döntetlen simán érdemeltünk és úgy nézet ki, hogy meg is lesz. Voltak helyzeteink szóval kár temetni a csapatot. A fáradtság látszik, viszont hozzáállásbeli probléma nincs. Arda viselkedett nagyon furcsán. De a többiek rendben voltak.

Aki itt mást ír, az hozzá van szokva a gálamérkőzésekhez, azért nem tetszik neki a mostani játék, pedig ez az igazi foci. Mikor vért izzadsz minden pontért.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2016.04.11. 11:33:19

Én marha. Bródy koncerten voltunk, felvettem a meccset. Éjjel fél 12-től kezdtem el nézni, negyed kettőig szenvedtem. Ahelyett, hogy a neten megnéztem volna a végeredményt. Egy tragédia volt.
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2016.04.11. 11:08:56

LG írta:
A padra is inkább középszereket veszünk (Mathieu, Vermaelen, Vidal), mint hogy a fiataljainknak lehetőséget adnánk. (Montoya, Bartra)
Az, hogy a kp.-ra idehoztuk Arda Turant sem a legjobb üzenet a fiataljaink felé
Szerintem Ők mind nagyon jó játékosok, egyiket sem mondanám középszerűnek.
Matyinak voltak szenzációs meccsei, igazi "szív" ember, persze vannak időszakok amikor alig-alig kap lehetőséget, így nagyon nehéz lehet számára, nekem olyan Puyol feelingem van vele kapcsolatban :)
Vermalen egy külön történet, nagyon sajnálom hogy ilyen sérülékeny és peches a pályafutása.
Vidal, még szokja a légkört kevéske lehetőséggel, idő kell neki.

Arda nehezebb ügy, abban megvédeném hogy egy hanyatt-homlok más környezetből érkezett, teljesen más játék szisztematika, más taktika, más mentalítás,
kicsit olyan sértődöttnek érzem, kevesebb lehetőség stb stb.
A képességeit egy percig sem kérdőjelezném meg, de tényleg egy nagy kérdőjel a jövője.

A fiatalok kérdése is érdekes, ahogy az is hogy miért nem lehet pihentetni Messit.
Én azt gondolom, Messi mindig játszani akar és a konfliktus elkerülése miatt enged neki LE , senkinek sem hiányzik ebben az időszakban hogy minden újság, média arról cikkezzen, "Megint baj van az öltözőben"...

LE "oda csapok az asztalra időszak nem most van", ezt az idényt már letudjuk így aztán lehet más korszak jön... szerintem valahogy így gondolkodik az edző.
petyka55
Jugador del Barça
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.05. 14:44:29

2016.04.11. 09:01:00

splinter írta:Nem láttam a mérkőzést (hála istennek!) sejtettem valami ilyesmi eredményt.
ENgem most egy kérdés foglalkoztat? Alvest miért nem pihenteti LE? Lássuk be Vidal szélsőjátéka sokkal pontosabb mint az Övé...Pláne egy fáradt D.A.-nál...
Vidal,Adriano,Mathieu is sérült, nincs most alternatívája.
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2016.04.11. 08:47:19

Nem láttam a mérkőzést (hála istennek!) sejtettem valami ilyesmi eredményt.
ENgem most egy kérdés foglalkoztat? Alvest miért nem pihenteti LE? Lássuk be Vidal szélsőjátéka sokkal pontosabb mint az Övé...Pláne egy fáradt D.A.-nál...
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2016.04.11. 07:55:38

LG írta:
Hozzáteszem, szerintem a kelletténél nagyobb a bizalmatlanság a fiatalok felé. Sokuk meg sem kapják a lehetőséget a bizonyitásra igazán. A padra is inkább középszereket veszünk (Mathieu, Vermaelen, Vidal), mint hogy a fiataljainknak lehetőséget adnánk. (Montoya, Bartra)
Az, hogy a kp.-ra idehoztuk Arda Turant sem a legjobb üzenet a fiataljaink felé. :|

Pedig ezt a szintet simán hozná bármelyik fiatal.
Sőt, Bartra emlékeim szerint mikor folyamatosan kapott lehetőséget, egész jól teljesített.
Matyiról meg meg lehet nézni hány gólt kaptunk.
Turan meg... egyszerűen nem való ebbe a stílusba. Ő akkor lenne jó, ha darálni kellene.
Döglesz meg nem is játszik. Nem is értem azt a vételt.
Előre az MSN pótlására rendkívűl fontos lenne embereket hozni.
Középen meg leszünk, azzal nem lesz gond.

Hát igen, nagy szerencsénk van azzal, hogy van egy Messink, de ő sem fog játszani örökké.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.04.10. 23:43:10

A Valencia ellen egy új, 6 fordulós bajnokság veszi kezdetét. Nem gondoltam, hogy majd még izgulnunk kell, de ez van. Az Atleticónak egyértelműen a legkönnyebb a sorsolása, már csak a 4 hazai meccs is. A Bilbao lehet nekik a legkeményebb falat. Ami minket és a Realt illet, kb egyforma a helyzet, két nehezebb hazai meccs illetve kellemetlen idegenbeli túrák, legalább nekünk 1-el kevesebb van belőle. Össze kell kaparnunk magunkat a földről és lehozni a kötvetkező hetet pozitív kimenetellel. Egy BL továbbjutás meg egy Vale elleni siker hátha új erőt ad a csapatnak.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.10. 23:21:48

MessiNeymarSuarez írta:Mondjuk Vidal pont hogy a miénk :D De attol függetlenül igazad van. De pl ott van még Thiago is aki elég meghatározo játékos(amikor nem sérült), meg ugye Alba aki szintén ebben az évtizedben lett kinevelve rendesen és került be.
Piqué, Alba és Vidal nem nálunk épültek be, nem nálunk lettek ifikből profik, kész játékosként jöttek. Vidal meg kemény 1 évet volt az akadémiánkon, ennyi erővel lehetne Real és Espanyol nevelés is, ott is játszott kiskorában.. Thiago beépítését meg eléggé elcsesztük Cescnek hála - utólag jó biznisz volt :lol: -, meg szegény Tito is megspékelte azért még a dolgokat, de a játékos se mutatott akkora hajlandóságot, úgyhogy az több sebből vérzett. Tényleg egyedül Busi az, aki a klasszikus módon lett beépítve, és meghatározó tagja lett a csapatnak mostmár hosszú éveken át - meg volt még egy Pedro, és most SR is, akik habár nem stabil húzóemberek, de fontos láncszemek a keretben.

Most van esély amúgy szerintem pár játékos beépülésére - több év alatt nyilván -, ott van Rafinha, lesz majd Samper, Halilovic is talán - bár őt meg a Zagreb nevelte ki - és Denis - aki szintén 1 évet volt az akadémiánkon csak tudtommal -, de most inkább kölcsönadjuk őket előbb, hogy már némi tapasztalattal érkezzenek vissza. De aki meggyőzi Luchot, arra számít is rendesen, most is egy Bl negyeddöntőben a 0 km-es Rafinhát dobta be, SR is kezdett már úgy, hogy nála "jobb" alternatívák padra szorultak csak úgy.. Tavaly Suárez eltiltása alatt Munirék többször is úgy kezdtek, hogy Pedro a padon volt, csak nem győzték meg Luchot sajna. Idén mondjuk számíthatna többet Munirra, de így is játszott már fontos meccseken - igaz javarészt kényszerűségből -, és szép lassan kezdi meghálálni a bizalmat ő is.

Abban egyetértek, hogy a perememberek lehetnének sokszor fiatalok rutinos rókák helyett, de szerintem annyira nem vészes a helyzet az utóbbi időben. Lucho idén egészen sok ifit kipróbált már, van akit szemmel is tart, sokszor felhív edzésekre, figyeli őket azért szerintem. Már csak türelem kell a játékosok részéről, és az, hogy éljenek a lehetőséggel. Akkor szerintem nem fogja "dobni" őket csak a tapasztalat hiánya miatt. Lehet ez a hozzáállása amúgy is csak az eltiltásnak szóltak akkor még, és most kezd fiatalítani - erre utalnak a fiatal védőről és fiatal támadóról szóló hírek is. Nyilván ez lehet, hogy túlzott optimizmus csak, de az utóbbi időben nekem nem úgy tűnik, hogy annyira hanyagolná az ifiket Lucho - Grimaldo eset az egyetlen "gázos", de ott meg ki tudja mik történtek. De ez már kezd itt off lenni, úgyhogy be is fejezem.. :D
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4518
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2016.04.10. 23:02:26

LG írta: Hozzáteszem, szerintem a kelletténél nagyobb a bizalmatlanság a fiatalok felé. Sokuk meg sem kapják a lehetőséget a bizonyitásra igazán. A padra is inkább középszereket veszünk (Mathieu, Vermaelen, Vidal), mint hogy a fiataljainknak lehetőséget adnánk. (Montoya, Bartra)
Az, hogy a kp.-ra idehoztuk Arda Turant sem a legjobb üzenet a fiataljaink felé. :|
Ezt a bekezdést elküldeném nagy szeretettel a vezetőségnek. Szerintem mondjuk lehetőséget kapnak, illetve megadják, de valahogy a mérleg nyelve nem billen át, hogy aki jól teljesít az bekerülne a rotációba, én ebben látom a fő problémát. Ez alól Sergi Robi kivétel, mert ő idén végre villantott. De mi a gond pl. Bartrával? Örök ígéret marad a srác, mert szökő évente kap lehetőséget, majd elmondjuk hogy két bal lábas, mert csinált 2-3 hibát, amikor épp hogy van benne pár meccs... ő esetében Matyi egy igazi headshot volt. De akár Vermaelen, a porcelán ember is azt a maradék lehetőséget vette el tőle... Jelenleg pedig, van egy erős kezdőnk, aki 3 naponta gyűri le a meccseket. Egész egyszerűen fásult a banda, én nem kongatnám a vészharangokat, de könyörgöm lőjük ki az atleticot, kapjunk egy kis önbizalmat, és kezdjünk el rotálni, vagy a végére, amikor kéne csak az extra szufla, nem fogjuk bírni az iramot.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.10. 22:47:24

Mondjuk Vidal pont hogy a miénk :D De attol függetlenül igazad van. De pl ott van még Thiago is aki elég meghatározo játékos(amikor nem sérült), meg ugye Alba aki szintén ebben az évtizedben lett kinevelve rendesen és került be.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.10. 22:21:35

Fiatalokat tekintve Van Gaal vagy Rijkaard sokkal merészebbek voltak, mint Pep vagy Enrique. Messi sem véletlenül nyilatkozta, hogy Frank volt a legnagyobb hatással a karrierjére nézve.

Hozzá kell tenni, azok más idők voltak, akkor még nem volt ekkora eredménykényszer a csapaton, többet lehetett próbálgatni, na meg sikerült kinevelni egy olyan generációt, amihez hasonlót ki tudja mikor jön össze legközelebb, már ha összejön valaha.

Sok fórumozónál nagy volt a mellény, hogy mi más csapatokkal szemben kineveljük, nem megvesszük a játékosokat. Én akkor figyelmeztettem: becsüljük meg ezeket az időket, mert ez nem lesz mindig így. És lám, most itt tartunk... az utóbbi évtized Busquets az egyetlen, aki meg tudott hosszútávon is ragadni a csapatnál.

Hozzáteszem, szerintem a kelletténél nagyobb a bizalmatlanság a fiatalok felé. Sokuk meg sem kapják a lehetőséget a bizonyitásra igazán. A padra is inkább középszereket veszünk (Mathieu, Vermaelen, Vidal), mint hogy a fiataljainknak lehetőséget adnánk. (Montoya, Bartra)
Az, hogy a kp.-ra idehoztuk Arda Turant sem a legjobb üzenet a fiataljaink felé. :|
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.04.10. 21:11:24

Most is azért megvannak a fiatalok, akiket próbálunk majd egyszer taán beépíteni, de kölcsönben vannak. Halilovic, Denis, Deulofeu.
Deulofeu már nem fog itt pályára lépni, legalábbis Barca-mezben.
Másik kettőben még reménykedhetünk.

Sampernek is majdnem lehetetlen lesz, pedig ő jó lehetne...
Grimaldo is megtette volna amúgy Adriano helyett, de nem kellett.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.10. 20:25:47

Most is azért megvannak a fiatalok, akiket próbálunk majd egyszer taán beépíteni, de kölcsönben vannak. Halilovic, Denis, Deulofeu.

Pepnek akkor "könnyebb" volt, mert tiszta lappal indulhatott, s azóta még rátett a csapat egy lapáttal sikerek terén. Egyszerűen nem lehet azt megtenni, hogy feladunk egy évet, mert többek között a csapat a legjobb korban van, legalábbis a húzóemberek, vagy már inkább idősebbek és elég csak megnézni a szavazásokat itt is, 2-3 kupa szinte "elvárás".......
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.04.10. 20:20:58

Vakmacska írta:de ahogy Pep bátran mert próbálkozni, ugyanúgy lehetne
Na ne, ezt nem mondod komolyan. Pep mindig felküldte a gála kezdőt és egy csomószor nem is cserélt, vagy az utolsó 10 percben. Pep ebben 100-szor rosszabb volt, mint most Luis.

A kedvenc Pep cserém az volt, amikor a 2 méteres 100 kilós Chelsea-s védők közé Bl-ben kiesés szituban beküldte a fiatal Tello-t, Pedro meg ült a padon. Ivanovic-ék picit meglökték vállal a gyereket, szerencsétlen meg kirepült a stadionból :D Kiesünk akkor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.10. 20:13:16

Vakmacska írta:
Valószínűleg nem küzdenénk kieséssel akkor sem.
Nem azt mondom, hogy minden meccsen csak ők játsszanak, de ahogy Pep bátran mert próbálkozni, ugyanúgy lehetne, és kellene most is. De még akkor sem próbálkoztak, mikor nem igazolhattunk. Inkább játszott Messi sérülten, stb.

Azért Pep sem dobálta be tétmeccsre random a fiatalokat.
Busquets és Pedro kivételek, néha Bojan is játszott talán.
De mondjuk olyan mint Busi nem jön ki minden évben, sőt 10 évente örüljünk ha kijön, Pedro meg lehet technikailag nincs Munir szintjén, de akaratban,alázatban rommáveri.
Annyira alapanyag sincs most, talán Samper akit lehetne bedobni néha, más nincs.

Lehet rosszul emlékszem, és sokkal többeket rakott be éles helyzetben Pep, de azért amikor szorult a hurok,ő is azokhoz nyúlt,akikben bízott, és előbb nyomta fel Piquét centerbe krízisben, mint hogy egy fiatal csatárnak adjon lehetőséget.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2016.04.10. 20:06:07

zola8787 írta:
Vakmacska írta: Amúgy én már Tito és Tata idejében is mondtam, hogy egy idényt simán be lehetne áldozni arra, hogy az utánpótlásból új embereket beszoktassunk, kipróbáljunk.
Aha, persze :lol:

Biztos nem jönnél ide fröcsögni, ha 10 meccsből csak 5-öt nyernénk meg a fiatalokkal. Ez nem egy középcsapat, itt nem lehet "beáldozni" egy évet. Enrique ha az első szezonjában semmit sem nyert volna, valszeg már nem is itt lenne.
Valószínűleg nem küzdenénk kieséssel akkor sem.
Nem azt mondom, hogy minden meccsen csak ők játsszanak, de ahogy Pep bátran mert próbálkozni, ugyanúgy lehetne, és kellene most is. De még akkor sem próbálkoztak, mikor nem igazolhattunk. Inkább játszott Messi sérülten, stb.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2186
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.04.10. 19:58:21

Messias2 írta:Mindenki látja szerintem a problémákat, csak többekkel egyetértve szerintem sem dőlne össze a világ, ha egy triplázást követő szezonban "csak" 1 kupát nyernénk.
Olyan magaslatokban van a csapat lassan 10 éve, hogy többen irreális elvárásokat támasztanak a csapat elé. Nem lehet minden évben triplázni, farokra húzni az egész világot. A játékosok is emberek, csak sajnos ezt többen elfelejtik.
Nos a bajnokságot már illene behúzni 8 fordulóval a vége előtt 10 pont előnynél. Erre most van 6 forduló és 3 pont előny. De hogy nyáron nem igazolhatott a csapat és így végighoztuk az idényt az nagy eredmény.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.04.10. 18:49:42

Vakmacska írta: Amúgy én már Tito és Tata idejében is mondtam, hogy egy idényt simán be lehetne áldozni arra, hogy az utánpótlásból új embereket beszoktassunk, kipróbáljunk.
Aha, persze :lol:

Biztos nem jönnél ide fröcsögni, ha 10 meccsből csak 5-öt nyernénk meg a fiatalokkal. Ez nem egy középcsapat, itt nem lehet "beáldozni" egy évet. Enrique ha az első szezonjában semmit sem nyert volna, valszeg már nem is itt lenne.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2016.04.10. 18:22:56

Engem inkább az akaszt ki, hogy LE miért nem akarja pihentetni az MSN-t, csak akkor, ha sérültek, vagy eltiltottak? Egyértelműen ki vannak fáradva, és erre az egész idény rámehet.
Amúgy én már Tito és Tata idejében is mondtam, hogy egy idényt simán be lehetne áldozni arra, hogy az utánpótlásból új embereket beszoktassunk, kipróbáljunk.
Ezt szerintem normálisan le is lehetne kommunikálni. Pep anno elég sok játékost felhozott utánpótlásból, bátran nyúlt hozzájuk. Most ez nincs meg.
Bartra is eltűnt sajnos, nem értem miért. Mikor rendszeresen játszott, akkor jó teljesítményt nyújtott.
LE hány játékost próbált ki, hozott fel az első keretbe, erről van valami statisztika? És most nem arra gondolok, akiket egy meccsre felhozott egy nyári meccsre.
Az MSN pótlására is ki kellene találni valamit. Felhozni embereket, vagy venni megfelelő cseréket.
Minden posztra van megfelelő csere, csak az MSN pótlására nincs senki, csak Munír.

Ha LE egy-egy félidőre legalább lehozta volna Messit vagy Neymart, esetleg egy-egy meccsen pihentette volna őket, nem lett volna gond. Inkább egy korábbi meccsen lett volna egy-egy X, mint most, ebben a sűrű és nehéz időszakban, mikor nem szabad botlani.

Én a szurkolók miatt nem féltem LE-ét, egy-két ilyen mindig akad mindenhol.
Nálunk nem lesz ebből semmi, fehér zsepi, stb. Sőt. Még a kihagyott tizik után is skandálták Messi vagy Neymar nevét.

Én csak azt sajnálom, hogy pont az idény végére zuhantunk meg, a legfontosabb meccsekre.
Anno mindig január volt a megzuhanás időszaka, most ez elmaradt.

csababarca írta: Messi pl nem szokott ennyi helyzetet elpuskázni, mint tegnap is.
Főleg nem ilyen látványosan: minden meccsre jutott egy stadioncsúcs rúgása. Meg ilyet sem láttam még tőle, hogy 16-on kívűlről próbálkozik rúgással, úgy, hogy előtte állnak, és naná, hogy belelépnek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.10. 16:14:41

Igen, ez itt a lényeg és ha netán valaki egy vereséget követően mérges vagy csalódott, nem kellene tiszteletlenül szidni azokat, akik annyi szép percet szereztek nekünk.
Ezzel én is egyet értek! Persze kritizálni lehet a játékosokat vagy az edzőt a rossz teljesítmény után, csak ne vessük el a sulykot. Nem akarok álszent lenni, mert velem is előfordult ilyen, volt időszak, mikor pl. Pique-re és Alvesre nagyon ki voltam akadva, és belátom, hogy olyan jelzőket is használtam rájuk, amilyeneket nem szabadott volna!

A legtöbb harag szerintem az aktuális edzőre zúdult. Nem véletlen, hogy az olyan csapatoknál, mint a Barca, Real, vagy a Bayern nem bírja egyik tréner sem hosszú ideig. Ahhoz pl., hogy Sir Alex a MU-nál olyan hosszú ideig tudott dolgozni, és sikeres lenni, kellett a szurkolók folyamatosan támogatása a gyengébb eredmények után. Voltak olyan eredményei, amilyenekért itt kb. keresztre feszitették volna.
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2016.04.10. 14:32:52

Messias2 írta:
Mindenki látja szerintem a problémákat, csak többekkel egyetértve szerintem sem dőlne össze a világ, ha egy triplázást követő szezonban "csak" 1 kupát nyernénk.
Olyan magaslatokban van a csapat lassan 10 éve, hogy többen irreális elvárásokat támasztanak a csapat elé. Nem lehet minden évben triplázni, farokra húzni az egész világot. A játékosok is emberek, csak sajnos ezt többen elfelejtik.
Igen, ez itt a lényeg és ha netán valaki egy vereséget követően mérges vagy csalódott, nem kellene tiszteletlenül szidni azokat, akik annyi szép percet szereztek nekünk.

Részemről, ha nem lesz triplázás vagy ne adj isten, semmit nem nyerünk, sem fogok a kardomba dőlni és biztos hogy nem fogok senkit ócsárolni!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.10. 14:08:47

Messias2 írta:Mindenki látja szerintem a problémákat, csak többekkel egyetértve szerintem sem dőlne össze a világ, ha egy triplázást követő szezonban "csak" 1 kupát nyernénk.
Olyan magaslatokban van a csapat lassan 10 éve, hogy többen irreális elvárásokat támasztanak a csapat elé. Nem lehet minden évben triplázni, farokra húzni az egész világot. A játékosok is emberek, csak sajnos ezt többen elfelejtik.
Egyetértek ezzel, és pl ha a BL elmenne bosszankodnék, de nem lennék teljesen csalódott.
A bajnokság viszont más, hatalmas előnyünk volt, ne rontsuk már el...azért az ciki lenne, és ez nem az irreális elvárásokról szól, 10-11 pontos előnyről,úgy hogy van hátra 7-8 meccs, le kell hozni egy Barcának a bajnokságot. Ha mégsem sikerül,az blama.

Nem elvárás nálam a triplázás, de a bajnokságot húzni kell, nincs mese.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.04.10. 13:54:03

Mindenki látja szerintem a problémákat, csak többekkel egyetértve szerintem sem dőlne össze a világ, ha egy triplázást követő szezonban "csak" 1 kupát nyernénk.
Olyan magaslatokban van a csapat lassan 10 éve, hogy többen irreális elvárásokat támasztanak a csapat elé. Nem lehet minden évben triplázni, farokra húzni az egész világot. A játékosok is emberek, csak sajnos ezt többen elfelejtik.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.10. 13:44:25

Nem rossz egyébként az összehasonlítás, de azért azt se felejtsük, hogy az idei évre talán még erősebb a bajnokság mint két éve volt.

Problémák tényleg vannak, s nem is szabad elbagatellizálni, de úgy érzem felfelé ívelünk, mert tegnap összességében nem volt ez rossz. Egész egyszerűen ha nem nyerünk egymás után kétszer már krízisről beszélnek az emberek, pedig ez koránt sincs így. Nagyon nehéz volt ez az időszak, de én hiszek benne hogy van tartalék. Rafinha is most tért vissza, Suarez pihent egyet, Messi csak összekapja magát, rajta érezhető leginkább hogy a válogatott meccs óta iszonyat gyenge. Iniesta-t nagyon okosan kell konzerválni, s amikor csak lehet lehozni, ahogyan Rakiticet is. Ezeket szerintem meglehet oldani. Mascherano-Pique alternatíva sajnos lesérült, hiányzik Mathieu. De még ezt is meglehet oldani, engem Neymar sokkal jobban aggaszt. Voltak jobb meccsei mostanában, de elég régóta van gödörben, ráadásul ő nem is volt válogatottban annyit és mégis bűn gyenge a formája. Atletico ellen ő is kimaxolt egy félidőt, de amúgy nagyon nem megy neki, s alternatíva nincs.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése