Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.15. 12:06:16

Érdekes...
Megnéznék egy TS - Masch,Piqué,Umtiti - Rafinha,Rakitic,Busi,Ini,Arda - Suárez, Messi/Neymar kezdőt így.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.10.15. 11:53:37

így, hogy nincs jobb bekk, sanszos h megint a 3-5-2-vel fogunk próbálkozni és digne-rafinha lesz szélen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.10.15. 11:35:35

Gareth Tello írta:Aleix meglepő módon ismét kimaradt a keretből... :D :?
Szerintem Lucho őt lassan a lelátóra se engedi. :mrgreen: :mrgreen:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.10.15. 11:29:23

ha egy kicsit is komolyan veszik az idényt és magukat , lassan el kéne kezdeni stabilizálni a játékukat, hogy egy ilyen csapat ellen ne keljen (otthon!!) lamentálni, hogy ilyen erősek, meg mióta nem vertük meg őket...... ez egy közönséges papírforma győzelem kell hogy legyen minden kérdés nélkül.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.15. 11:10:32

Aleix meglepő módon ismét kimaradt a keretből... :D :?

Ter Stegen, Masip, Piqué, Mascherano, Umtiti, Mathieu, Digne, Busquets, André Gomes, Rakitic, Denis Suárez, Iniesta, Rafinha, Messi, Luis Suárez, Paco Alcácer, Neymar, Arda Turan.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.04. 16:31:31

Persze nyílvná, mert túl sokat cipeli és ebben valóban hibás. Ezért mondom, hogy kicsit el kéne felejtenie, hogy most "jajj, nekem kell megmentenem a csapatot, míg Messi nincs." Mert ez nem így van. Természetes, hogy mikor velük van Leo, akkor minden rajta fut keresztül, de ez a csapat önmagában, Messi nélkül is elég erős ahhoz, hogy bárkivel versenyben legyen (esélyesként).
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.04. 16:29:00

MQuCsabi írta:Neymart nem bántanám most. Sajnos túl jól veszik ki a játékból, nagyon ráállnak Messi hiányában, ez egyértelmű. Ezáltal görcsösen akar is, talán kicsit el kéne "engednie" ezt és hamarabb szabadulni a labdától, akkor hasznosabb lenne.
Pedig szerintem őt is előlehetne venni, mert nagyon sok labdát elszór,de ne bűnbakokat keressünk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2016.10.04. 16:22:18

MQuCsabi írta:Neymart nem bántanám most. Sajnos túl jól veszik ki a játékból, nagyon ráállnak Messi hiányában, ez egyértelmű. Ezáltal görcsösen akar is, talán kicsit el kéne "engednie" ezt és hamarabb szabadulni a labdától, akkor hasznosabb lenne.
Én se különösen "bántani" akarom, de nekem a játéka alapján úgy tűnik, ő sincs teljesen rendben fejben. Sokat cipeli a lasztit kétségbeesetten, ami gyakran labdavesztéssel végződik. Ugyanakkor a 'Gladbach ellen megmutatta, hogy elég kétszer megvillannia, de mostanában többször tűnt elég tanácstalannak a játéka.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára brownieheaven 2016.10.04. 17:18:37-kor.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.04. 16:09:17

Neymart nem bántanám most. Sajnos túl jól veszik ki a játékból, nagyon ráállnak Messi hiányában, ez egyértelmű. Ezáltal görcsösen akar is, talán kicsit el kéne "engednie" ezt és hamarabb szabadulni a labdától, akkor hasznosabb lenne.
Kép
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2016.10.04. 14:43:49

A jelenlegi Realtól én sem tartanék túlságosan, bár voltak már meglepetések a Clásicókon, és általában vízválasztó szokott lenni az első egymás elleni meccs, főleg a formát tekintve. Az Atleti ellen most játszottunk, ellenük most egy darabig nem is fogunk. A többi, tabella élére pályázó csapat meg lassan le fog szakadni, hacsak nem történnek meglepetések. A keretünk baromi erős, rég volt ennyi variációs lehetőségünk.
Ami inkább aggasztó, az ami a fejekben történik, Busi, MAtS, meg a kisfőnök egyes teljesítményei illetve hibái könnyelműségre, motiválatlanságra utalhatnak. Amennyire nem aggódom a mester taktikai képességeit illetően (főleg mivel az utóbbi két meccsen eléggé jól nyúlt bele a játékba), annál inkább tartok attól, hogy nem tudja eléggé feltüzelni a játékosokat úgy mint korábban. Ugyan Mascherano a korábbi kilengései után most lehozott két(?) stabil meccset, a Celta elleni gólok közül legalább kettő esett egyéni, nem képességbeli hibából. Ehhez hozzájön az is, hogy Neymar játéka most Messi hiányában nagyon ötlettelennek tűnik, eddig nem volt képes úgy hátára venni a brigádot, mint tavaly. Ezeket lehet ugyan kimerültségre fogni, de BL-meccseket az eddigi szezonokban is játszottunk, válogatott szünetek is voltak.
Amint mondtam, a döntései miatt nem venném elő Lucho-t, inkább azt a költői kérdést tenném fel, vezérként hogyan teljesít az öltözőben az utóbbiakban.
Remélhetőleg ez most csak egy kis kilengés volt, amiből tanulhatunk, és ha rácáfol az aggodalmaimra, előnyt kovácsol a történtekből.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.10.04. 11:45:31

A két csúfos vereség ellenére sem pánikolok, sztem a Realnak még annyi játéka sincs, mint nekünk, olyan egyéni - nem képességbeli - hibákat ejtünk mostanában, ami rövid időn belül kijavítható, koncentráció, figyelem, fegyelem, helyezkedés. Mondjuk az bántó, h egy héten 90-180 percet kellene fejben ott lenni, néhány játékosunk mégsem teszi meg ezt és sajnos szankcionálva sincs, babusgatjuk őket? LE meg tartja a hátát, nálam spec a csapat-összeállítással semmi gond nincs, esetleg na adjunk gólpasszt a másik csapatnak, rúgjunk el egy hulló labdát vagy ne rúgjuk fejbe az ellenfelet a 16-oson belül.
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2016.10.04. 09:34:04

Geri11 írta:Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a Barca-granada meccs mikor lesz pontosan? A jegyem okt.30-ra szól , de láttam már időpontot 29-re 20:45-ös kezdéssel is. Köszönöm
https://www.fcbarcelona.com/tickets/foo ... ll-tickets" target="_blank
A mérkőzés 29-én este 20:45-kor kezdődik.
Geri11
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.07.16. 17:55:05

2016.10.04. 09:29:40

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a Barca-granada meccs mikor lesz pontosan? A jegyem okt.30-ra szól , de láttam már időpontot 29-re 20:45-ös kezdéssel is. Köszönöm
Manheim István
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2007.09.16. 18:37:30
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.04. 07:49:49

Sziasztok!

Legjobb elfelejteni ezt a Vigoi meccset mert több sebből vérzett . Elemezhetnénk nagyon sok mindent,de 2 kérdés merült föl már hetek óta bennem 1 . miért nem Bravot tartották meg kapusnak? 2. mi Busquets-el mi a tökö van hetek óta formán kívül (rosszul helyezkedik rosszul passzol stb)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.03. 22:59:48

Bob_Marley írta: Régen a Depor és a Zaragoza nagy munusuk volt. Évekig nem nyertek a Riazorban. Manapság már nyílván más, de mindenkinek van keresztje. :)
Na meg a jo oreg karacsony elotti fordulok rendre leszivtak mindig. Huelva elleni 0-3 felejthetetlen :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.03. 22:48:01

S.Agüero írta:
Atalanta írta:Azért még azt megjegyezném, hogy a Real és az Atletico is játszi könnyedséggel nyert itt, Vigóban.
Vannak ilyen csapatok, akiknek 1 csapat ellen megy nagyon, akkor felszívják magukat. Nekünk ilyen mumusunk még a Sociedad is. Realnak nem tudom, annyira nem szoktam követni a meccseiket.
Ha így játszanak a Real ellen, mint ellenünk az első félidőben, ők sem fognak nyerni. :wink:
Régen a Depor és a Zaragoza nagy munusuk volt. Évekig nem nyertek a Riazorban. Manapság már nyílván más, de mindenkinek van keresztje. :)
Kép
Kép
Kép
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2016.10.03. 22:36:41

Atalanta írta:Azért még azt megjegyezném, hogy a Real és az Atletico is játszi könnyedséggel nyert itt, Vigóban.
Ezen a logikai vonalon elindulva azt is ki lehetne jelenteni, hogy az Alaves megvert minket, ergo jobbak nálunk, vagy hogy az Eibar ugyanolyan erősségű csapat, mint a Real, mivel ikszeltek.

Kellenek az ilyen pofonok, hogy tudjunk fejlődni, lélektanilag sokkal jobb ez, mintha mondjuk a Real ellen futnánk bele először a késbe, akármilyen közhelyesen is hangozzék ez.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.03. 22:01:43

Atalanta írta:Azért még azt megjegyezném, hogy a Real és az Atletico is játszi könnyedséggel nyert itt, Vigóban.
Vannak ilyen csapatok, akiknek 1 csapat ellen megy nagyon, akkor felszívják magukat. Nekünk ilyen mumusunk még a Sociedad is. Realnak nem tudom, annyira nem szoktam követni a meccseiket.
Ha így játszanak a Real ellen, mint ellenünk az első félidőben, ők sem fognak nyerni. :wink:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.03. 21:59:59

Atalanta írta:Azért még azt megjegyezném, hogy a Real és az Atletico is játszi könnyedséggel nyert itt, Vigóban.
A Real hazain éppen hogy csak verte őket, az Atletico valóban, viszont ők 0-0t játszottak a Municipalban ahol mi meg ötöt vágtunk a Leganesnek.

Nagyon korai bármiről is beszélni, a bajnokság majd április-májusban fog eldőlni mint mindig. Szerintem az Atletico idén is ott lesz a végjátékban. Én már azon se lepődnék meg ha megint döntőznének a BLben.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2016.10.03. 21:48:58

Azért még azt megjegyezném, hogy a Real és az Atletico is játszi könnyedséggel nyert itt, Vigóban.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.10.03. 17:31:52

Igazából Pique és Gomes volt az akik valamit mutattak, (nagy jó indulattal talán még SR akinek nem volt nagy hibája de az ő meccse se volt jó) a többiek vastagon benne voltak.Labdakezelés,önzőzés,lassúság, pontatlan passzok, tulajdonképpen minden hibát elkövettünk amit el lehet, de ha bele gondolunk már hétközben is látszott, hogy nagyon tompák vagyunk.

LEnek pedig el kéne gondolkozni mit is csináljunk egy csapattal ami le mer támadni és tud is hosszú távon presszonálni.A németek ellen is gond volt ezzel és most is.
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.10.03. 15:34:31

Csak a legfontosabb konzekvenciákat írnám le:

-Busi: Kéne egy hónapos kényszerpihenő a padon, tudjuk, hogy mennyire fontos ő nekünk (ha formában van), de így sajnos pontok mennek el rajta, de mint Messi hiányának esetében, itt is úgy gondolom, hogy nem egy az egybe kéne pótolni, hanem formáció váltással.

-Mathieu: Tavaly ugye az volt a helyzet, hogy baloson rémálom, de legalább középen tudtuk mit várhatunk tőle, amint Umtiti felépül, nagyon max 4.-ként kell rá számítani, de ha esetleg valamelyik B keretes játékosunk tudna egyet "robbantani", akkor meg gyakorlatilag elfelejteni.

-MAtS: Nagyon remélem, hogy minél hamarabb magára talál, de neki egyértelmű, hogy rutinra van szüksége, mert képességekkel nincs baj, tavaly is amint formába lendült, öröm volt nézni, idén is ezt várom.

-Piqué: Ha ő nincs, gyakorlatilag égtünk volna tegnap mint a Reichstag, neki hatalmas pacsi.

-Neymi & Lajos: Őket most egy kalap alatt, tavaly Messi hiányában, csodálatos volt a játékuk, hát idén eddig ezt nem sikerül abszolválni.

-Gomes: Ő legalább ad bizakodásra okot.

-Denis és Ini: egy-egy gólpassz, ők is nyugodtan alhattak.

-Paco: Csórikám 82. percben jött be, az ő nyakába most semmit nem varrnék.

-SR: Most nem volt jó, de legalább nem volt gyenge, ha ilyenek a gyengébb napjai akkor nem kell aggódnunk a jobb bekk poszt miatt, amint lesz Vidal helyett egy értelmes cseréje.

-Alba: Hát őszinte leszek, őt is padra raknám 2-3 meccsre, Digne had játsszon egy kicsit, ő meg rakja magát fejbe rendbe.

-Rafi és Arda: Kikéne végre találni, hogy hol is számítunk valójában rájuk, mert ahány meccs annyi féle posztra vannak bedobva és hát nem lehet mindenki SR.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.03. 14:17:07

bar olyan tavaszt meg egyet nem hiszem, hogy osszehozunk, akkor minden osszejott szinte.
Én sem. Pl. a a bajnokságban kellett a Real kipukkadása is, ha nem esnek össze annyira, még a nagy menetelésünk is kevés lett volna a bajnoki címhez. Az Atleticonak meg jóval gyengébb volt a szezon, mint a 13/14-es és a tavalyi.
Azzal most szerencsénk van, hogy a riválisok sem kezdték fényesen a szezont, az Atletico az elején ragadt be, a Real most van hasonló (sőt, szvsz még nagyobb gödörben) mint mi.
A hátrányunk nem jelentős, és a játékunk alapján bizakodó vagyok, mert a hibák, és a gyenge egyéni teljesítmények ellenére szerintem jó a koncepció, ha kevesebb lesz a hiba, és néhányan összeszedik magukat nagyon jók lehetünk. Ellenben a Reallal. Ha madridista lennék, sokkal inkább kétségbe lennék esve, ott nem, nagyon látszik, hosszútávon mi hozhatná meg sikert. Az a lendület, amit Zidane hozott, elfogyott, és igy már ő sem tűnik jobbnak számomra a Pincérnél.

Az Atletico keményebb dió lehet, mind a BL-ben, mind a Bajnokságban tőlük tartok most jobban. A Realt sem írnám le persze, hisz tavaly is tavasszal támadtak fel, de nem hiszem, hogy olyan látványosan megint összejönne nekik. Pl. ahhoz kellett egy edzőváltás is, ami most aligha lesz, hosszútávon lehet nem járunk rosszul Zizouval. :wink:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.03. 11:28:05

Normandia írta:Tisztára az első év jut eszembe, annak is az őszi szakasza.:-D
Tenyleg nagyon hasonlo amugy, bar olyan tavaszt meg egyet nem hiszem, hogy osszehozunk, akkor minden osszejott szinte. Viszont eleg csak tavaly oszig visszamenni, erdemes lenne a november elotti hsz-eket elolvasni, ugyanez volt kb akkor is. Nem galaztunk novemberig egyszer se, a Celta es Sevilla elleni buktak utan mar sokan besoztak volna a Camp Nout, aztan megis egesz korrekt lett a szezon.

Nem azt mondom, hogy most is az lesz, de a mostani rossz elojelekbol felesleges hosszutavu kovetkezteteseket levonni. Nyilvan bejohet, es akkor lehet majd mondani, hogy ez osszel is tisztan latszott mar, de 2 eve folyamatosan gyengebbek vagyunk jatekban szezon elejen - iden mondjuk ez is csak par meccsre igaz -, megis jol sikerul a tavasz. De amugy akkor se lenne semmi ha ez az ev ramenne arra, hogy beepitsuk normalis szinture a padra vett embereket, 2 ev alatt nyertunk 7 kupat ha jol szamolom, boven el vagyunk kenyeztetve..
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2016.10.03. 11:02:41

Tegnap este a Celta teljesen megérdemelten tartotta otthon a 3 pontot. Már az első perctől érezni lehetett, hogy nincs átütőerő a Barcában. Hiányzott a lendület, a lelkesedés, a koncentráció.
Luis Enrique viselkedése is olyan volt, mint aki nem igazán akarja ezt a meccset megnyerni. Berizzo űzte, hajtotta az övéit, olyan volt, mint egy igazi karmester. A katalán tréner ezzel szemben az egész meccset egykedvűen végig ülte a padon. A mérkőzés utáni nyilatkozta még inkább megerősítette azt, hogy itt ő nem is akart nyerni: "...ha veszítenem kell egy csapat ellen, mert az a csapat jobb nálam, akkor az legyen a Celta."
Ismét bebizonyosodott, hogy a túlzott rotáció nem egy járható út. A csapatnak kell egy gerinc, amit a középpálya teljes cseréjével elveszít a csapat.
Ez a vereség is, csakúgy mint az Alavés elleni, rossz edzői döntések eredménye.
Ki kell elemezni a tegnap történteket és végre tanulni kellene a hibákból, nem pedig újra elkövetni ugyanazokat!
Válasz küldése