Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.15. 20:06:26

recrea írta:
Nagyon kevés olyat láttam labdarúgásban, ahol a fizikum felülmúlta a kreativitást, erre mi is jó példa vagyunk kb 10 éve. De olyat se nagyon látok, h Iniestát elnyomják, sőt, közelharcból a legtöbbször ő jön ki győztesen, és még a labdát is kontrollálja...jó, erre lehet mondani, h Iniesta egy különleges csillag, egyáltalán nem általános, amit ő tud, és ez egy jó érv :D
Én nagyon azt látom, hogy főleg a középpályán a fizikai párharcok minél inkább előtérbe kerülnek és nekem onnan nagyon hiányzik valaki. Busquets-Iniesta-Rakitic mind másban jók és jól kiegészítik egymást, de ha letámadnak minket és ott lógnak rajtunk akkor rengetegszer pont a párharcok miatt kerülünk hátrányba és ha megfigyeli az ember akkor jelenlegi vezető csapatokban mind van egy Kanté egy Fernandinho egy Casemiro egy Fabinho egy Dembelé és sorolhatnám. Nekem egy ütköző hiányzik, sok meccs egyre nagyobb fizikai igénybevétel, s ezek közül nem feltétlen két méteres emberekre kell gondolni, de piócák.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.15. 19:55:16

Szerintem meg pont, hogy Gomest könnyen elnyomják, főleg ahhoz képest, amilyen fizikai adottságai vannak. Most a Palmas ellen is volt egy olyan szituáció, mikor megkapta a labdát, sehol ellenfél a közelben, de mire megfordult, meg kitalálta, mit fog csinálni, odaért mögé egy fele akkora emberke, és könnyen arrébb tette.
Busquets nagyon fent szűr és ha elviszik mellette akkor mögötte a teret ki fogja levédekezni talán a szentlélek ?
Igen, de ez edzői utasítás, nem maga találja ki, hogy most akkor előremegyek letámadni. Fent szűr, hogy minél jobb pozícióban szerezzünk labdát, és minél hamarabb nyomás alá helyezzük az ellenfél védelmét.
Tegnap is egy ilyenből alakult ki az egyik gólunk asszem.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.15. 19:43:52

Számomra egyértelmű, h kreatív középpályás nélkül súlytalan az MSN, ez számtalanszor bebizonyosodott, ha kevés labdát kapnak, még a kedvük is elmegy, onnantól meg végképp megy fent a lötyögés. Ezért volt a Neymar-féle felvetés. Olyan erőltetett az "átnevelés" szó, nem focistából akarok kovácsmestert csinálni, hanem nagyobb, kissé más szerepkört szánni neki. Szerintem a labdabiztosságot ez hozná magával. Neymar állítólagos labdabizonytalansága nem képességbeli dolog, szimplán sokat kockázatat. Most persze, h a kaput támadja, lévén támadó, bár sztem utolsó 3 évben ő adta a csapatban a legtöbb gólpasszt, szóval h csak a kaput támadja, az erős túlzás, ő az, aki a leginkább a másik kettő alá dolgozik, emiatt végképp nem izgulnék.

Én az utóbbi 1 évben fociban a fejlődés semmi jelét nem látom rajta, maximum tisztul a játéka, nincs annyi flikk-flakk, de ezzel sokkal előrébb nem vagyunk idén.

Nagyon kevés olyat láttam labdarúgásban, ahol a fizikum felülmúlta a kreativitást, erre mi is jó példa vagyunk kb 10 éve. De olyat se nagyon látok, h Iniestát elnyomják, sőt, közelharcból a legtöbbször ő jön ki győztesen, és még a labdát is kontrollálja...jó, erre lehet mondani, h Iniesta egy különleges csillag, egyáltalán nem általános, amit ő tud, és ez egy jó érv :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.15. 19:00:31

Messi a támadó harmadban megtudja ezeket oldani, párharcok nekem sokkal fontosabbak lennének. Ezért látok Gomesben pl fantáziát, mert lassú ugyan, de legalább nem nyomják úgy el. És speciel az általad említett DNS meg megvan benne, mert elég labdabiztos és jól teszi tovább a bogyót.
Neymar esetleges támadó középpályás pozíciója esetén meg pláne úgy gondolom, hogy akkor mögé Fernandinhokra van szükség lsd válogatott. Akit pl bármikor hamarabb hoznék mint egy Coutinhot.
Kép
Kép
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.01.15. 18:50:26

Bob_Marley írta:Én alapból az Iniesta dologgal se értek egyet, mert nem Coutinhora van szükségünk, Verratti oké, de én sokkal inkább egy fizikálisan erős igazi btb középpályát látnék célravezetőnek, akik aládolgoznak az elsőknek. [...] de a cselezés csak lassítás.
Miért ne lenne szüksége a csapatnak egy Coutinho-féle játékosra Iniesta pótlására? Az elmúlt évek szisztémája alapján pont egy ilyen irányítóra van igény. A játékstílusra is közvetlen hatással lenne btb-szerű középpálya, amire nincs szükség. Másrészt ki jönne, akivel gördülékeny lenne a játék a fizikális játékosok közül arra a kulcsposztra, ahol az elmozgások, mélységadás, pályaszélesítés és a háromszögek kiegészítése az elvárt úgy, hogy a másodperc tört része alatt kell döntést hozni és végrehajtani azt? Mindezt amellett, hogy összeköti a középpályát a támadósorral.

Értem, hogy szereted a fizikális játékot, de ahhoz az elmúlt ~25 év játékstílusához nem gondolom, hogy tudna idomulni az együttes. A jelenlegi stílus pedig a klub identitásához tartozik, tehát ennek eltávolítása szembe menne a csapat DNS-ével.

Persze, játékrendszert lehet váltani, de akkor is kell egy vérbeli irányító, még akkor is, ha védekezőbb feladatokat is el kell látnia. Az irányítóvénával rendelkező játékosok rendelkeznek azokkal a tulajdonságokkal, amikkel a támadásnak célja lesz. Nem lehet az első hármasra bízni az támadásépítést, meghalna a játék.

Lehet, hogy az én szenvedélybetegségem, hogy legyen identitása a csapatnak, de szerintem ez mindenkinek fontos valamilyen szinten.

A cselezés pedig nem lassítás, mert ezzel lehet létszámfölényt kialakítani, esetleg üres területet létrehozni és lapot, szabadrúgást kiharcolni. A felesleges cselezés a lassítás.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.15. 18:29:59

Más felállásnál esetleg, de akkor nagyon meg kellene szervezni a mögötte lévő kp-t. Én alapból az Iniesta dologgal se értek egyet, mert nem Coutinhora van szükségünk, Verratti oké, de én sokkal inkább egy fizikálisan erős igazi btb középpályát látnék célravezetőnek, akik aládolgoznak az elsőknek.

Arda-Neymar összehasonlítás annyira szép volt, hogy megkönnyeztem. :D Mióta erről írok, hogy mennyire nem tud hatékony lenni a brazil és a fejlődését pont ebben látom, hogy ne akasszon meg támadásokat és folyjon a labda, ami mindig gyorsabb mint egy játékos. Több van benne, s mikor 1-2 érintőből játszik nagyon nagy hasznára van a csapatnak, de a cselezés csak lassítás.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.15. 17:31:19

Busquets meg klasszis abban amit csinál, de továbbra is komoly hiányosság nála a védekezés, már ami a párharcokat illeti. Sokszor lemarad és feljebb ragad mikor az ellenfél ellentámadást vezet. Ha még ő mögötte lenne egy igazi védekező középpályás, akkor talán Neymart is elbírná a csapat a kp-n. De így nem hiszem.
Ez azért van, mert ő támad le legfentebb a középpályásaink közül, és ha átjut a labda a középpályára, akkor ő már nem tud odaérni. Másik meg a lassúsága futás közben, de azzal nem sokat lehet tenni.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.01.15. 15:50:11

Szerintem Neymar úgy is visszamehet a középpályára segíteni, és az általatok említett játékot játszani hogy alapból a bal szélre van rakva. sok mozgással, helycserével. De alapból a középpályára rakni veszélyes lenne. Így is visszább és beljebb tud mozogni, a helyét meg befutja Alba.
Busquets meg klasszis abban amit csinál, de továbbra is komoly hiányosság nála a védekezés, már ami a párharcokat illeti. Sokszor lemarad és feljebb ragad mikor az ellenfél ellentámadást vezet. Ha még ő mögötte lenne egy igazi védekező középpályás, akkor talán Neymart is elbírná a csapat a kp-n. De így nem hiszem.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.15. 15:10:31

Á, köszi a videót, Palesz, ezeket imádom a legjobban. 8) Ha van még ilyen, akkor jöhet. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.15. 15:03:50

zeli39 írta:Nem szeretnék kötekedni csak arra vagyok kíváncsi a múltbéli vagy a jelenlegi játékára gondolod azt Busquetsnek ha ő nincs megérzi a csapat ??Mert ebben a szezonban a csapatnak 30 tétmeccse volt ebből 25 meccsen kezdő volt tehát értelemszerűen 5 meccsen más játszott a helyén .
Barcelona Hercules 7-0
Hercules Barcelona 1-1
Barcelona-Granada 1-0
Leganes-Barcelona 1-5
Barcelona-M.Glabdach 4-0
Ebből az 5 meccsből melyik volt az ahol Busquetset nem tudták megfelelően helyettesíteni ?:-)
Lehet úgy tűnik erre a blogra mindig csak kötekedni járnék de én szeretek mindig választ kapni ami nekem nem világos :-)
Hali. Én örülök az ilyen hsz-eknek, szóval bocsánatot ne kérj emiatt. :D A jelenlegi játékra is gondoltam, de ahhoz az is kell nyilván, hogy Busi is jól játsszon. A Real meccs óta lehet azt mondani szerintem, hogy megint jobb formába van, azóta a csapat is valamivel jobban fest. Egy gyenge Busquetset sajnos a pályán érez meg a csapat, de nem a jó értelemben.. Ezek a meccsek meg azért lássuk be nem a legveretesebbek voltak - Gladbach volt az, de az meg tét nélküli volt már, meg is látszódott -, a Granada ellen ráadásul nem is voltunk jók, a második félidőre felállást is váltott Lucho, mert nagyon nem működött a Rafinha-Rakitic-Denis hármas. Amúgy az, hogy nincs Busi, nem azt jelenti, hogy nem nyerhetünk, de a játékunk nem olyan, mint vele.

És az ő hiánya szerintem abban érződik meg talán leginkább, hogy ilyenkor nincs aki bejátssza a vonalak között a labdát a társaknak. SR tudná egész jól pótolni szerintem, mert ő nemes egyszerűséggel átrobog ezeken, nagyon érzi ezeket a megindulásokat és jól megtalálja a folyosókat. De én úgy vettem észre, hogy ezek a passzok eléggé alul vannak értékelve itt, bár lehet rosszul érzem. Most pár példát mutatok csak, hogy tudjátok mire gondolok - katt. Ezeket a passzokat nem csak csapatszinten, de úgy all in top5 bajnokság szinten is az egyik legmagasabb szinten csinálja. Ini itt van nekünk, ő is képes hasonlókra, bár ő inkább kiugratásokkal próbálkozik, lévén előrébb hozza sokszor a labdát, így csak az utolsó vonalat kell "áttörnie". A többiektől is látni hasonlókat nyilván néha, de Busi ennek a királya csapaton belül, pedig elég fontosak ezek, még ha nem is olyan látványosak. Mellé jön az, hogy helyezkedni is nagyon jól tud, rögtön képes megjátszani a nehezebb labdákat is, mint például a kirúgások rögtöni továbbpasszolása - ezek Gomesnek is elég jól mennek amúgy -, nagyon jól játssza magát tisztára, jól zárja le a területeket - ha az egész csapat is jól védekezik mellette. Rengeteg jó tulajdonsága van, amik még mindig hasznosak a csapat számára, én nem értek egyet azzal, hogy az ő ideje lejárt, vagy ne lenne kulcsfontosságú még mindig a csapat számára.
recrea írta:Sztem nagyon is le van korlátozva a bal oldalon, ahogy le volt Villa és Henry is, a rendszer és Messi érdekében, egyikőjük sem itt játszott élete formájában, előző csapataikban volt meg a szabadságuk...
Az említett nevek mondjuk azért se játszottak olyan jól, mert nem is ez volt igazán a posztjuk, ahol nálunk kellett játszaniuk. Henry még Messi teljes körű szabadsága előtt játszott itt, mégse ment neki annyira soha. Neymarnál ez nem probléma, szerintem a 3 szezon során már bizonyította azt is, hogy ha formába van, akkor a baloson is remekelni tud, és jobb játékra képes, mint az említett duó volt. Akkor is, amikor Messi mellette játszik, nem feltétlen kell megvárni Leo "kiesését", hogy szinte maxot nyújtson. Idén nem csak Neymar szorult háttérbe, Suárez se azt a szintet hozza ebben a szezonban eddig, mint amit pl tavaly, vagy 14/15 tavaszán láthattunk tőle. Úgy tűnik egy bizonyos mértékű korlátozással jobban működik az MSN, nem oltják ki egymást, és veszik el egymás elől a területet a srácok, mint ahogy idén teszik néha. De ennek szerintem nem az a megoldása, hogy Neymart egy sorral hátrébb küldjük, ahol nem érzi annyira a játékot alapból se, hanem inkább az elől levőknek kell egy egészséges keretet adni.
recrea írta: Szerinted alkalmatlan arra, h megtartsa a labdát és megjátsza a biztosat?! ... Amúgy mitől olyan szétszórt a brazil? Sok labdát veszít, vagy egyénieskedik, ennyi?
Erre gondoltam én, igen. Ini ha megkapja a labdát, nem rögtön az a célja, hogy rávezesse a védelemre, a pálya közepe fele nyit, keresi a lehetőségeket, aztán egy tizednyi mérlegelés után dönt, és vagy megindul, vagy továbbteszi, vagy kiugrat, bármi hasonló. Nem csak Ini, egy hasonló stílusú középpályás is ezt tenné. Neymar egész énje más, rögtön kaput támad, nem mérlegel annyit, a vérében van ez a stílus, különben nem is lehetne ilyen jó benne. Kizárólag a jó tulajdonságai alapján tényleg lehetne hátrébb keresnivalója, de szerintem hiányzik is belőle sok minden ahhoz, hogy megoldja a dolgokat középen, és erre nem is lehetne anélkül megtanítani, hogy ne ölnénk ki a jobbik énje egy részét belőle. Így meg már nem érné meg az átnevelés szerintem.
recrea írta:De Neymarban egyiket sem látom, h hiányosság lenne, lehet h kell mögé egy Makelele típusú játékos, és?
Egy Makelele típusú játékossal már nem úgy menne a labdakihozatal, és a játék alapjai se mennének úgy. De itt jön az, amit később írsz majd, ez 4-3-3-ban nem működne leginkább.
recrea írta:Lehetséges, h nem a 4-3-3-ban lenne meg az ő helye.
Ebben viszont egyetértünk. Más felállásban lehet jól működne, de a 4-3-3-ban én nem érzem benne a lehetőséget, a már leírtak miatt. VEB meg megpedzegette már, hogy más felállásokban lehet működne, abba van valami, de akkor se középpályásként szerintem, hanem egy kicsit lebutított középpályával, és neki - és Messinek - a mostaninál kicsit nagyobb felelősséggel támadásépítés szempontjából.
recrea írta:Valamit kezdeni kell, máskülönben nagy meglepődések lesznek Iniesta után, a kreativitás és a váratlan tovaszáll a középpályánkról. Ha igazolással, akkor igazolással, ebben egyetértek, jöhetnek a megfelelő emberek Coutinhotól Verattiig bárki felőlem.
Ezt teljesen adom, én is ezt mondom mindig, hogy Init komolyan kell pótolni már, itt nem lehet majd egy Xavi-Rakitic féle cserét bejátszani újra.
Tromort77

2017.01.15. 13:58:11

Akkor most Tromtor ( :D ) leírja, hogyan is gondolta a misztikus egyensúly fogalmat.

Alapvetően én imádom Neymar játékát. Ő egy olyan karakter aki leültet a monitor elé és felpöccinteti veled a kis sörödet és szórakoztat. De ugyanakkor úgy gondolom, hogy sokkal hatékonyabb is lehetne. Sokkal-sokkal több is lehetne benne és jelenleg nem tűnik úgy, hogy ezt ki is tudja hozni magából. Érdekes felvetés ez a kp-s dolog, de szerintem halva született ötlet. Alapból más mentalitású egy középpályás mint egy támadó. Iniesta meg Busi például pont azért jók mert nem ők akarnak lenni a vezérek és képesek alá játszani a többieknek. Ennél a csapatnál ez kell. Nem gondolnám, hogy X év múlva ne lennének más klasszisaink Neymar mellett. Mindig is voltak a csapatnak klasszisai és mindig lesznek is. Idővel azt eltudom képzelni, hogy Neymar olyan szabad szerepkört kap mint mondjuk most Messi. De felesleges lenne beáldozni Messit jelenleg ezért. Szerintem Neymar így is kellő mértékben fejlődik. Érdekes megnézni, hogy mennyire megtanult passszolni és nagy zsugákat adni. Jó hatással van rá Messi, az biztos.

Na de az egyensúly. Általában Arda nem a nagy csapatok ellen játszott Neymar posztján, szóval ez árnyalja a képet kissé. De ő pont azért működik sokszor, mert nem viszi túlzásba. Ő egy Pedro. Ha van terület fut, ha nincs akkor nem áll meg hanem rögtön teszi tovább a labdát. Vele lehet a felállt védelem ellen körbe adogatni, mert nem áll meg egy pillanatra sem. Folyton bemozog és tudja, hogy nem kell neki kicseleznie 6 embert, hogy helyzet legyen, hanem ha elég gyorsan mozog a bogyó akkor előbb utóbb megtalálja őt jó pozicióban.

Ehhez képest Neymar nem ez. Ő szereti a saját kezébe venni a dolgokat és felállt védelem ellen is megindulni. Amire képes is mert símán elmegy 3 ember mellett, csak az még nem garantál semmit, mert úgyis előtte van még 5 másik. Sokkal inkább szeretném azt látni Neymartól, hogy megkapja a szélen, leteszi, fut tovább, kapja, visszadja és hagyja, hogy maga a rendszer mozogjon. Ezért lő kevesebb gólt idén, mert ő akar indítani minden támadást. Nincs az, hogy gyorsan továbbteszi majd szépen becsorog a tizenhatoson belülre mert bízik abban, hogy ott majd megoldják. Ebben kellene az egyensúly, hogy ne mindig ő akarja megváltani a világot, hanem bízzon a rendszerben. Váratlant pedig akkor húzzon amikor az kell a csapatnak. Ezt ne úgy értsétek, hogy le akarnám korlátozni, mert az hülyeség lenne. Hanem, hogy a hatékonyságát növelni. A kevesebb néha több. A Las Palmas például nem egy annyira gyenge csapat. Mégis a sokat szidott taktikája a csapatnak bőven elég volt ahozz, hogy meg legyenek verve. Nem kellettek egyéni megvillanások, csak az amire ez a csapat képes.

Szóval a mondandóm lényege az, hogy ebben kellene Neymarnak egyensúlyt találnia. Hogy ne minden támadást ő akarjon meghatározni, hanem mondjuk csak a támadásaink 50%-át.
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2017.01.15. 13:43:06

Bob_Marley írta:Totálisan esélytelennek látom, hogy Neymar középpályán hasznos lehessen. Nincs hozzá kellő labdabiztonsága, sokkal kötöttebb szerepkör plusz fizikálisan is többet kell ott futni. És az egyensúly dolgot szerintem a többiek arra értik, hogy helyette Busquetsnek és XY-nak többet kellene kisegíteni, mert oké hogy Neymar védekezik, de ő az emberrel fut vissza, míg Busquetsnek alapból úgy kell helyezkedni már támadásban is, hogy nem csak hogy mindig megjátszható legyen, de labdavesztés esetén könnyebb legyen visszarendeződni. Neymar nem tudom mennyire jó területvédekezésben.

Vezér szerepkört se látom egyelőre, pont hogy ha balhé van akkor rengetegszer éppen ő az okozója és nem feltétlen nyugalmat és magabiztosságot sugároz magából.
Ez szerintem is így van, sokan elfelejtik, hogy a mi középpályánkon nem a kreativitás és cselezőkészség a legfontosabb, hanem az embertelen labdabiztosság. Xavi sem azért volt olyan jó mert olyan hihetetlen kreatív volt (nagyban közrejátszott az is), hanem mert csukott szemmel odarakta a labdát a másik lábára 20ból 19szer.

Neymar stílusából adódóan nem ilyen, és ez nem is baj, ettől ilyen jó, hogyha meglát valakit le akarja cselezni, át akarja játszani, szerintem egyáltalán nem érné meg őt átnevelni egy másik, sokkal biztonságibb játékra. Iniesta annó mikor Pep alatt szélsőt játszott, sem olyan stílusban tette azt mint most Neymar, ő ott is sokszor inkább a tutit választotta nem a cselt, míg a brazil ennek a totális ellentéte, sokszor már-már agy nélül megy neki mindenkinek aki szembe jön vele.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.15. 12:43:00

recrea írta:nem a 4-3-3-ban lenne meg az ő helye
ez biztos.
én sem érzem kp-ra valónak ebben a rendszerben. egy 3-5-2, 3-4-1-2, 4-3-1-2 talán feküdne neki, ahol messi szerepben fickándozhatna két center mögött.

iniesta kiválásával majd teljesen át kell szerveznünk a játékunkat ez lesz a jövő kulcsa. ehhez viszont majd egy tapasztalt, lehetőleg külső edző kell, az ilyen LE, eusebio féléket el kell felejteni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.15. 12:17:28

Bob_Marley írta:Totálisan esélytelennek látom, hogy Neymar középpályán hasznos lehessen. Nincs hozzá kellő labdabiztonsága, sokkal kötöttebb szerepkör plusz fizikálisan is többet kell ott futni. És az egyensúly dolgot szerintem a többiek arra értik, hogy helyette Busquetsnek és XY-nak többet kellene kisegíteni, mert oké hogy Neymar védekezik, de ő az emberrel fut vissza, míg Busquetsnek alapból úgy kell helyezkedni már támadásban is, hogy nem csak hogy mindig megjátszható legyen, de labdavesztés esetén könnyebb legyen visszarendeződni. Neymar nem tudom mennyire jó területvédekezésben.

Vezér szerepkört se látom egyelőre, pont hogy ha balhé van akkor rengetegszer éppen ő az okozója és nem feltétlen nyugalmat és magabiztosságot sugároz magából.
Neymar akkor fog középpályást játszani nálunk, amikor Mathieu centert.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.15. 12:13:41

Bob_Marley írta:Totálisan esélytelennek látom, hogy Neymar középpályán hasznos lehessen. Nincs hozzá kellő labdabiztonsága, sokkal kötöttebb szerepkör plusz fizikálisan is többet kell ott futni. És az egyensúly dolgot szerintem a többiek arra értik, hogy helyette Busquetsnek és XY-nak többet kellene kisegíteni, mert oké hogy Neymar védekezik, de ő az emberrel fut vissza, míg Busquetsnek alapból úgy kell helyezkedni már támadásban is, hogy nem csak hogy mindig megjátszható legyen, de labdavesztés esetén könnyebb legyen visszarendeződni. Neymar nem tudom mennyire jó területvédekezésben.

Vezér szerepkört se látom egyelőre, pont hogy ha balhé van akkor rengetegszer éppen ő az okozója és nem feltétlen nyugalmat és magabiztosságot sugároz magából.
Nagyjából ezeket kellene csapatszinten felmérni, amiket írsz, lehetséges, h alkalmatlan, de én nem látok benne olyan tulajdonságot, ami azzá tenné. Sztem meg megfelelően labdabiztos, balhéja mikor volt utoljára, nem is emlékszem. 25 évesen, 70 kilósan a futásmennyiség se legyen már sok egy élvonalbeli focistának, nem is érzem, h büdös neki a meló, védekezni meg szinte bárkit meg lehet tanítani. Részemről ez egy ötlet volt, elnézve a játékát, sztem érdemes volna kipróbálni. Lehetséges, h nem a 4-3-3-ban lenne meg az ő helye. Egyben viszont biztos vagyok, nem fogjuk a baloson kihozni belőle azt a képességet, ami neki megvan.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.15. 11:41:07

Totálisan esélytelennek látom, hogy Neymar középpályán hasznos lehessen. Nincs hozzá kellő labdabiztonsága, sokkal kötöttebb szerepkör plusz fizikálisan is többet kell ott futni. És az egyensúly dolgot szerintem a többiek arra értik, hogy helyette Busquetsnek és XY-nak többet kellene kisegíteni, mert oké hogy Neymar védekezik, de ő az emberrel fut vissza, míg Busquetsnek alapból úgy kell helyezkedni már támadásban is, hogy nem csak hogy mindig megjátszható legyen, de labdavesztés esetén könnyebb legyen visszarendeződni. Neymar nem tudom mennyire jó területvédekezésben.

Vezér szerepkört se látom egyelőre, pont hogy ha balhé van akkor rengetegszer éppen ő az okozója és nem feltétlen nyugalmat és magabiztosságot sugároz magából.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.15. 10:51:46

Palesz,

"Ha nincs Ini"...hát pont ezért kellene oda valaki :) Azt látjuk, h erre sem Gomes, sem Denis nem lesz megoldás. Az általad említett játékosok jó focisták, de nem azok a klasszisok, akiket én említettem és egyelőre még élő szerződésük van más klubnál, a hírek pedig nem azt mutatják, h 80 millió eurókat, meg 7 milliós fizetéseket fogunk dobálni. Magyarul előfordulhat, h 1-2 évig abból főzünk, ami van.

Sztem nagyon is le van korlátozva a bal oldalon, ahogy le volt Villa és Henry is, a rendszer és Messi érdekében, egyikőjük sem itt játszott élete formájában, előző csapataikban volt meg a szabadságuk. Nézd meg, Rivaldo általában jobbról indult, de ő bármit, bárhol játszhatott, mert még csak hasonló kaliber sem volt a csapatban, nemhogy a középpályán akkoriban. Nem értem mitől van egy középpályás jobban korlátozva, mint egy balszélső, max összetettebb a feladata. De említhetném Dinhot is, a baloson játszott, de azt csinált a pályán, amit akar, több szabadsága volt, mint Neymarnak.

Persze, h sok labdát veszít, a támadóharmadban, mivel ott belefér, ott egy-egy helyzetért vagy gólért kockáztatni kell, de kétlem, h a saját kaputól 25 méterre ugyanazt a cselt bevállalná, miért ne tudná ott tenni a "tutit". Szerinted alkalmatlan arra, h megtartsa a labdát és megjátsza a biztosat?!

Amúgy mitől olyan szétszórt a brazil? Sok labdát veszít, vagy egyénieskedik, ennyi? Mert se bulis hírek nincsenek róla, edzésről sem szokott késni, nem repked ide-oda két meccs között, nem kapja a pirosakat, nem nyilatkozik hirtelen felindulásból, nem savazza a bírókat meg a Realt, nem felejti bent az egyik cipőjét az öltözőben, a megkülönböztetőt is elsőre fel tudja venni, ha hátra kerül, nem veszíti el a labdát, nem ad gólpasszt az ellenfélnek.

Eleve ne Iniesta játékából induljunk ki, mert most hozzá hasonlítjátok. Ne, felesleges.

Ezt az egyensúly kifejezést is magyarázza meg valaki nekem (tudom, nem te, hanem Tromtor írta), nem szertorna ez, h egyensúly kell, mi a túrót jelent ez? Csak egy jól hangzó, divatos kifejezés, mögöttes tartalom nincs. Mindenki csinálja azt a pályán, amihez a legjobban ért, ennek maximálisan a híve vagyok, a csapattársaimtól is mindig ezt kértem, legyen meg az összhang a kezdő játékosok között.

Aláírom, és ez tényleg így van, rengeteg támadó alkalmatlan középpályásnak, többek között én is az voltam, mert nem láttam a pályán, rugótechnikám zeró, sose tudtam gyorsan döntést hozni, egy testcseltől elszálltam, ellenben állandó jelleggel a kapuba pattant rólam a labda :D De Neymarban egyiket sem látom, h hiányosság lenne, lehet h kell mögé egy Makelele típusú játékos, és? Valamit kezdeni kell, máskülönben nagy meglepődések lesznek Iniesta után, a kreativitás és a váratlan tovaszáll a középpályánkról. Ha igazolással, akkor igazolással, ebben egyetértek, jöhetnek a megfelelő emberek Coutinhotól Verattiig bárki felőlem.

Veb,

azért az nem úgy van, h most eldöntöm, h lecselezem-e az ellenfelet vagy nem, feltételezem, amikor nem cselez, akkor felméri a szituációt és/vagy saját magát a védőhöz képest, és egyszerűen nem érdemes. Nagyon védő függő, h melyik csatárnak ki fekszik pl.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.15. 10:24:36

Samper írta:Az ellenfelet kell jól megválasztani és akkor megy minden, mint a karikacsapás. Garantálni kell, hogy se le ne támadjon, se ne álljon be védekezni, se veszélyes kontrái ne legyenek.
Minden esetre én többet vártam a Palmas-tól. Azért a 8. helyet sem szerencsével birtokolták. Annak örülök, hogy lesimáztuk őket. Jól presszionáltunk, nem igen tudták mit is kell kezdeni velünk.
Ebben az esetben nem mi választottuk az ellenfelet, hanem a sorsolás és remélem, hogy új szériát kezdtünk meg ezzel a meccsel.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.15. 10:22:16

mess2009 írta:"Tromort77" írta lejjebb,...hogy Ney lassítja a csapat összjátékát...és ha nincs hely akkor ne teremtsen..... sajnos a csapat összjátéka bizony gyakran lassú de soha nem Neymar okán, ő maga a lendület, a sebesség
azért ezzel vitatkoznék. ha kontrából megyünk, vagy lendületből, akkor általában jól megoldja, de ha már alapból lassú játékban kapja a labdát, akkor ahelyett, hogy egy csellel megindulna és ő maga gyorsítana, sokszor még mindig megáll egy helyben a védővel szemben és fél percig kalimpál a lábaival. ez kb pont elég annyira, hogy az ellenfél összes, védekezni kijelölt játékosa tökéletes pozíciót vegyen fel és elhaljon a támadás
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.15. 10:19:10

Samper írta:Az ellenfelet kell jól megválasztani.
Ez itt nem a FIFA barátom.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.01.15. 09:34:27

Az ellenfelet kell jól megválasztani és akkor megy minden, mint a karikacsapás. Garantálni kell, hogy se le ne támadjon, se ne álljon be védekezni, se veszélyes kontrái ne legyenek.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.01.15. 08:56:05

Neymar vs Arda: én annak kifejezetten örülök, hogy végre egy poszt ahol ütőképes csere emberünk van. ennyi és nem több.
szerintem néhányan nem tesznek kellő hangsúlyt az ellenfél játékerelyére amit Arda megoldott tegnap annak töredékére lenne képes egy erős védelemmel szemben. sőt! azt mondom egy előretolt szélső poszton egyetlen!! jó képességű védő is alapjaiban változtatja meg egy támadó hatékonyságát ez jószerével ugyanis párharc. azt nem tagadom: bennem is van egy feszko. amikor Ney szemben a védővel akcióba kezd....igen ez kétesélyes játék de nálam abszolút prioritás az ha előre játszik az akinek ez a posztja!! persze jó lenne ha minden csel bejönne, de ilyen nincs én inkább ezt könyvelem el mint azt hogy passz hátra.
egy fájó dolog: nem idézem, de "Tromort77" írta lejjebb,...hogy Ney lassítja a csapat összjátékát...és ha nincs hely akkor ne teremtsen..... sajnos a csapat összjátéka bizony gyakran lassú de soha nem Neymar okán, ő maga a lendület, a sebesség...azt a bizonyos helyet pedig meg kell teremteni és ha van valaki aki erre képes az éppen ő.
a szerepkör: amikor Messi nem volt, játszott más szerepkörben is nem is rosszul, máskor pedig egy meccsen belül is csinálnak helycseréket van amikor ez (is) hasznos lehet de alapvetően szerintem jó helyen van én inkább azt hangsúlyoznám, hogy nem lehet egy emberről két bőrt lehúzni....legalább is nem parttalanul.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.01.15. 06:57:15

Szerintem egy kicsit túl lett gondolva Turan helyzete.Ő Neymar megfelelő cseréje és ezzel a helyzettel meg van elégedve.Annak csak örüljünk hogy ha lehetőséget kap jól pótolja.A mostani rendszerünkben mindketten a baloldali támadó szerepkörben a leghatékonyabbak.Azért mert Turan az idei szezonban talán az elvárásokat is felülmúló teljesítményt nyújt,de csak Neymar posztján,meg nem kell rendszert változtatni,vagy Neymarnak új pozíciót keresni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.15. 01:54:50

Hasonló már volt felvetve amúgy, csak akkor Ini párjaként a középpályán.

Váratlan fordulat lesz ez mindenkinek gondolom, de én se vagyok ennek az ötletnek nagy híve. Az lenne a bajom vele, mint Messinél is. Többet védekezik, elfogadom, igaz is. De szerintem hasonlóan elveszetten mozogna, mint ahogy Arda szokott. Nem ahhoz szokott, hogy úgy helyezkedjen, úgy mozogjon, és úgy gondolkozzon mint egy középpályás. Ha nincs Busi középen, megérzi a csapat, mert nincs aki olyan szinten megjátszható, és olyan okosan játszik. Ha nincs Ini, még jobban is megérzi a csapat, nincs aki Businak ilyen szinten segít a labdakihozatalokban, nincs aki összeköti úgy a csapatrészeket, aki bármikor megtartja, oda lehet tenni neki minden szituációban, akiben benne van normálisan a pausa, aki érzi hogy kell egy csapatot mélységből irányítani, nem azt nézi a társai passzolgatása közben is, hogy ki hol helyezkedik, ki áll körülötte, kikre kell figyelnie ha felé jön a labda, stbstb. Nem véletlen, hogy a külsős középpályások közül se tud mindenki itt játszani, pedig nekik az agyuk, a játékuk, mindenük erre volt "kiképezve" elvileg, mégis túl nagy falat ez sokaknak.. Hát még egy olyan ember, akinek nem is erre van ráállva az agya.

Neymar meg alapból akkor hasznos ha formában van, különben túl szétszórt, sokat hibázik, és megakadnak rajta a támadások. Ha megy neki, megállíthatatlan, de akkor meg a bal szélen is tökéletes játékra képes, és nagyon hasznos tag. A Bilbao elleni meccseken 1 gólt se lőtt, mégis toronymagasan a legjobbnak választotta a fórum, egyszerűen szétszedte az ellen védelmét, emberelőnyt teremtett, kulcsfigura volt. A Brazil válogatottba szintén, kb azt csinál amit akar, javarészt a támadórészleg baloldalán játszik ennek ellenére is. Itt kihasználhatja a kreativitását, kellő szabadságot kap ahhoz, hogy minden jó tulajdonságát ki tudjon aknázni, közelebb van a kapuhoz, több kulcsmomentuma lehet, és egyáltalán nincs lekorlátozva. A középpályán baromi fontos leosztott szerepek vannak, fele ekkora szabadságot kapna, alapól sem érezné úgy a mozgásokat, helyezkedést, szerintem egy sokkal gyengébb verziójú Neyt kapnánk ennek köszönhetően. És ezt még akkor, amikor jól játszik, amikor épp nincs jó napja, akkor egy gyenge Denis hozzá képest biztos pont lenne kb, annyi labdát szórna el. Láthattuk rengetegszer, egyszerűen nem egy labdabiztosságáról híres játékos a brazil, de a stílusából adódóan nem is kell annak lennie. Viszont ha arra próbálnánk meg ránevelni, kiölnénk belőle azt, amitől ilyen jó. Szerintem..

Lehet, hogy sok idő után beletanulna, de szerintem egy az, hogy ő se akarná, kettő meg, hogy nekünk se nagyon érné meg a tanulási időszak se, meg a végeredmény se olyan jó lenne, mint amilyen klasszis lehet a támadórészlegben. Jelenleg is csak az állandóság választja el ettől szerintem, de lehet tök rosszul látom az egészet. De azért jól esett kiírni.. :D
recrea írta:Iniesta nem azért nem csinálja meg, amit írsz, Iniesta helyett 10 éve van, aki megcsinálja előrejátékban azt, amit neki így nem kell, 3-4 év múlva senki nem fogja Neymar helyett, mivel nem lesz Dinho, Messi vagy Etoo szintű játékosunk.
Miért ne lenne? Nem hiszem, hogy mostantól Gomes szintű embereket igazolunk majd, és hagyja lecsúszni a vezetés a csapatot. Szó volt már Coutinhoról, Verrattiról, Dembéléről, Dybaláról, ha egy szupersztár elmegy, hasonló kaliber fogja pótolni szerintem, nem fogunk mostantól mindig egy Xavi helyére egy Rakiticet hozni.. Persze lehet tévedek, de én amiatt nem aggódok, hogy 10 év múlva csak Neymar lesz az a csapatban, aki az európai labdarúgás szűk elitjének része lesz, és képes lesz a magas szintű Barca focira.

Vagy itt félreértettem valamit, és totál másra gondoltál?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.15. 00:33:09

Most Messit nem lehet emiatt félretenni, hogy hátha Neymarból lesz valami. Szerintem mellette is lehetne fejleszteni, építgetni a srácot.

Viszont én nem látom benne a vezért, lehet a kölyökképe miatt, de nálam ő nem tud vezér lenni.
Ugyanaz mint a túloldalon Marcelo, ott van 10 éve, csk meg minden, de nálam nem vezéralkat, mert közben meg bohóc. Most ezt nem tudom megfogalmazni, nehéz.
De ez biztos szubjektív ki mit lát vezérnek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése