Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.20. 12:34:35

visca el barca írta:
zeli39 írta:sok a kiöregedőben lévő játékos aki ráadásul bűn lassú
miért nem írtad le, hogy busquets miatt nézhetetlen a játékunk? nem mered? :mrgreen:
Minek, úgyis tudja mindenki. :mrgreen:

Vidal, Arthur, Rakitic és SR is jobb nála, nem tudtad? [-X
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.20. 11:39:48

MessiNeymarSuarez írta:
Rinku írta:Most az egyszer érdekelne, de hogy tényleg, kifejezetten kíváncsi vagyok, hogy mit kellene látnunk. Mitől egy kalap szr Ernesto? Egy okfejtést kérnék, köszi.
Ez engem is érdekelne. Lehet hogy nem volt szép játékunk tavaly, de Valverde felismeréseinek köszönhetjük a 2 trófeát. Az tény hogy a BL a kishitű felfogásán ment el, de ebből feltehetőleg tanult, és a játékosok is bíznak benne, ha Valverdénél kevésbé jó edzőnk lett volna tavaly, akkor szinte biztos a 0 kupás szezon.
A BL-kiesést csak az ő nyakába varrni meredek mondjuk, több tényezős sztori volt az. Hozzáteszem, 10-ből 8 edző azt csinálta volna azon a meccsen, amit ő. A Rómához hasonló játékerejű csapatokat (és tőlük jobbakat) is sikerült már azelőtt semlegesítenie a csapatnak, így az öreg joggal gondolhatta azt, hogy max 1-2 bekapott góllal lehozzuk a meccset.

Sajnos a BL kieséses szakaszába mindig becsúszik nekünk 1-2 gyenge meccs, ez ilyen igazi Barcás betegség, Luchoval - aki teljesen más felfogású edző is, mint Valverde - is voltak, és ha maradt volna még egy szezonra (vagy helyette más támadóőrült edző lett volna), akkor is könnyen lehet, hogy megtörtént volna a katasztrófa.

Valverde gondolom osztott-szorzott a meccs előtt, és úgy gondolta, hogy kivédekezzük, ami az addig lejátszott meccseket tekintve feltételezhetőnek tűnt. Abban viszont hibás, hogy ugyanazt erőltette az egész meccsen, nem tudott/akart reagálni akkor, amikor látható volt, hogy ez a taktika kiesést fog eredményezni.
zeli39 írta:kezdődőt
Jesszus.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.08.20. 11:37:51

zeli39 írta:sok a kiöregedőben lévő játékos aki ráadásul bűn lassú
miért nem írtad le, hogy busquets miatt nézhetetlen a játékunk? nem mered? :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.20. 10:56:50

Rinku írta:Most az egyszer érdekelne, de hogy tényleg, kifejezetten kíváncsi vagyok, hogy mit kellene látnunk. Mitől egy kalap szr Ernesto? Egy okfejtést kérnék, köszi.
Ez engem is érdekelne. Lehet hogy nem volt szép játékunk tavaly, de Valverde felismeréseinek köszönhetjük a 2 trófeát. Az tény hogy a BL a kishitű felfogásán ment el, de ebből feltehetőleg tanult, és a játékosok is bíznak benne, ha Valverdénél kevésbé jó edzőnk lett volna tavaly, akkor szinte biztos a 0 kupás szezon.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.08.20. 10:46:34

Most az egyszer érdekelne, de hogy tényleg, kifejezetten kíváncsi vagyok, hogy mit kellene látnunk. Mitől egy kalap szr Ernesto? Egy okfejtést kérnék, köszi.
Football, bloody hell. /SAF/
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.08.20. 05:06:22

danixx írta:Számomra még mindig az edző a leggyengébb. Végre eladogattuk akit el kellett és ez itt maradt a nyakunkon. :(
Pillanatnyilag EV a legmegfelelőbb a kispadra. Vannak az "öregeink", akik megszoktak egy fajta focit, elbújva a legjobbjuk, Messi mögé, aki nem nagyon szereti, ha más mondja meg nek, hogy mit csináljon. Ha nem akarják, hogy belső harc alakuljon ki a csapatban, olyan edző kell, akik velük szót ért, csak kicsit biztonságosabbá teszi az ő játékukat - és úgy épít be jó focistákat, hogy kerülje a konfliktust a csapatkapitányokkal. Egy EV-nél markánsabb személyiség erre nem képes és amíg ő a maga eszközeivel képes hozni az eredményeket, addig ez megy úgy, hogy közben mindenki lassan idősebb lesz. Majd ha nem jönnek az eredmények, akkor érik meg a helyzet arra, hogy egy vízióval rendelkező erélyes edző színre lépjen. Remélhetőleg akkor olyan lesz a keret, hogy nem lesz szüksége sok új igazolásra.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.08.19. 20:46:37

danixx írta:De offolom ezt a forumot amíg ilyen hugyagyú EV fanokkal van teli.
remélem szavatartó ember vagy és elhúzol innen, senkinek nem fogsz hiányozni. ahogy az állandó nyafogásod sem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.19. 20:34:43

nem megyek bele a vitába mert a sok EV szimpatizáns megint kibannol, de nézd a meccseket és ha magadtól nem látod akkor sajnállak.
Mesélj, mit nem látunk, amit Te igen? :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.08.19. 19:31:52

senkialfonz40 írta:
danixx írta:Számomra még mindig az edző a leggyengébb. Végre eladogattuk akit el kellett és ez itt maradt a nyakunkon. :(
Már úgy hiányoztál! :D
még a másik debilt az atalantát várom :D majd ő is megmondja a tutit, csak győzze kivárni hogy egyszer botoljunk :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.08.19. 19:22:14

visca el barca írta:
mess2009 írta:kontrával próbálkoztunk?! sajnos nem.
áruld már el, hogy kontrázol egy olyan csapat ellen aki ki se a jön a saját 16-osa elől.. ha ezt megmagyarázod vendégem vagy egy bambira.



figyeljétek meg, idén mindenkit megrakunk.
én csak egy egyszerű szurkoló vagyok, azt azonban nagyon jól tudom, hogy a mai fociban a kontrajáték egy éles fegyver és sajnálom, hogy nálunk ez igencsak ritka ... tegnap pedig nem láttam egyet sem-amit végig vittünk volna!
az a paszírozás pedig amit az elsőben előadtunk sajnos nagyon is a mi "stílusunk" vagy inkább játék módunk amikor beszorítjuk az ellenfelet a saját térfelére és mi is oda költözünk.nem állítom mert nem is igaz, hogy nem lehet ez is eredményes de sajna elég gyakori a tegnapihoz hasonló számomra inkább bosszantó meddő játék. a megoldás nyilván az amit nem én találok ki, hogy visszahúzódni, teret adni az ellenfélnek és magunknak is a gyorsabb játékhoz.
még csak annyit, hogy én nem kritizáltam senkit azért mert az tetszik neki ami nekem nem! sőt azzal kezdtem, hogy ezért jó játék a foci, ki-ki a saját mentalitása szerint értelmezi.
amúgy pedig leírtam azt is, hogy a második félidő már egész más élvezhetőbb játékot hozott.
végül pedig miattam ne verd magad költségekbe....
danixx
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2017.08.29. 11:27:36

2018.08.19. 18:48:07

senkialfonz40 írta:
danixx írta:Számomra még mindig az edző a leggyengébb. Végre eladogattuk akit el kellett és ez itt maradt a nyakunkon. :(
Már úgy hiányoztál! :D
nem megyek bele a vitába mert a sok EV szimpatizáns megint kibannol, de nézd a meccseket és ha magadtól nem látod akkor sajnállak.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.19. 18:25:53

danixx írta:Számomra még mindig az edző a leggyengébb. Végre eladogattuk akit el kellett és ez itt maradt a nyakunkon. :(
Már úgy hiányoztál! :D
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
danixx
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2017.08.29. 11:27:36

2018.08.19. 18:10:14

Számomra még mindig az edző a leggyengébb. Végre eladogattuk akit el kellett és ez itt maradt a nyakunkon. :(
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.19. 15:31:33

visca el barca írta:
MatyiG írta:1-0, de leginkább 2-0 után volt pár kontránk, miután kinyíltak amúgy.
hát én kb egy kontrára emlékszem, mikor 2vs1-be mentünk és dembelé messihez akart passzolni, de pont beleverte abba az egy emberbe aki előtte állt
Cou és Suárez ziccere is kontrából jött asszem, de a végén is volt még egy, mikor Arthur beívelte Suáreznek, de nem jött össze az olló.

Az utóbbi ebből indult, ha jól emlékszem: https://www.eurobarca.hu/rovidhir/busqu ... a-reseket/" target="_blank
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.08.19. 14:49:57

MatyiG írta:1-0, de leginkább 2-0 után volt pár kontránk, miután kinyíltak amúgy.
hát én kb egy kontrára emlékszem, mikor 2vs1-be mentünk és dembelé messihez akart passzolni, de pont beleverte abba az egy emberbe aki előtte állt
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.19. 14:34:46

1-0, de leginkább 2-0 után volt pár kontránk, miután kinyíltak amúgy.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.08.19. 14:18:21

visca el barca írta:
mess2009 írta:kontrával próbálkoztunk?! sajnos nem.
áruld már el, hogy kontrázol egy olyan csapat ellen aki ki se a jön a saját 16-osa elől.. ha ezt megmagyarázod vendégem vagy egy bambira.
Úgy, h visszaállsz és átengeded neki a területet, h elhigyje, h nyerhet. Mert elhiszi.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.08.19. 12:26:56

mess2009 írta:kontrával próbálkoztunk?! sajnos nem.
áruld már el, hogy kontrázol egy olyan csapat ellen aki ki se a jön a saját 16-osa elől.. ha ezt megmagyarázod vendégem vagy egy bambira.

én abszolút elégedett vagyok a tegnapival, mentünk, pörögtünk, daráltunk, sok keresztlabda, pálya széthúzás, 1vs1ezés, pörgött mindenki ahogy kellett. 1-0 után pár perce visszább vettünk, az nem tetszett, de ahogy egy kicsit kijött az alaves rögtön kapták is a másodikat. nálam is lajos lógott egy kicsit kifele, de hát ő ilyen nem tudunk mit csinálni. azért a végén varázsolt egyet messi lábára... tetszik a keretünk, végre ha ég a ház nem egy DS jön be hanem egy cou, malcom, arthrur vagy vidal.

figyeljétek meg, idén mindenkit megrakunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.19. 12:11:50

mess2009 írta:ezen mondjuk nem csodálkozom...senki nem frusztrált ugyanis :shock: legfeljebb a te nézőpontod torzít kissé....
Miben?

De ha torzít a nézőpontom, és a tegnapi produkció nem tetszett, akkor írd már le kérlek, hogy szerinted mit kellett volna csinálnunk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.08.19. 11:41:15

Cestus írta:
mess2009 írta:kontrával próbálkoztunk?! sajnos nem.
Egyszer volt lehetőségünk kontrázni, akkor próbálkoztunk is, de el lett rontva. Értelemszerűen folyamatosan bekkelő ellenfél ellen nem tudunk orrba-szájba ellentámadni.

A frusztráltságotokat nem nagyon értem amúgy, ,.
ezen mondjuk nem csodálkozom...senki nem frusztrált ugyanis :shock: legfeljebb a te nézőpontod torzít kissé....
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.08.19. 11:15:45

Suarez a támadásainknál a mozgásaival sokat segít, a gond akkor van mikor beveszik a bugiba és szét trollkodja az egészet.
Rém idegesítő egy pali, felőlem lehet Leo spanja, de így nem fogunk BL-t nyerni. Van évente 2 jó hónapja és ehhez a finomabb játékhoz őkevés. Lucho focija jobban feküdt neki. Elég nagy szégyen, hogy érinthetetlen, mert rengeteg támadás akad el rajta az nb1es "megoldásaival".
A csapat még rozsdás egy kicsit, lehet ez még sokkal jobb is. Nem most kell levágni az ellenfelet, ráérünk tavasszal.
De Suarezt én elcserélném egy értelmesebb arcra, Messi meg majd spanoskodik vele ha visszavonultak.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.08.19. 10:15:07

Nekem az volt a legfurcsább, hogy ennyire foghíjasak voltak a lelátók. Mediterrán ország ide vagy oda, ez a negyed 11-es kezdés szerintem túl későn van. Remélem, hogy a vasárnapra és szerdára eső meccseket nem 10 után fogják majd kezdeni.

Azt, hogy Suárez végigjátszotta a meccset, nem tartom furcsának, ő az egyik érinthetetlen a csapaton belül. Nemcsak arra gondolok, hogy Valverde SOHA nem cseréli le, hanem arra is, hogy a nézőtér felől még nemigen lehetett füttyöt hallani, akármennyire is kezd bosszantóvá válni a „játéka”.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.08.19. 10:07:07

Meg kéne próbálkozni Lajos helyett Malcolmmal úgy, hogy ő és Messi állandóan cserélgetik a helyüket.
Én csak az utolsó 30 percet néztem a meccsből, de nem volt akkora katasztrófa Suárez játéka. Az első gólnál ő csinálta meg a helyet Coutinhónak, ebben ő a világ egyik legjobb centere. És nyilván ez sokkal kevésbé szembetűnő, mintha csak beverné a helyzeteit, de ugyanezt egy Malcom középen nem tudná megcsinálni, vagy ha Messi lenne az ék, akkor nem lenne aki ezeket az elfutásokat megcsinálja. Emellett adott egy Messi-Xavi-Iniesta szintű gólpasszt Messinek, úgyhogy most nem láttam vele olyan hatalmas gondokat. Idővel elkezdi beverni majd a helyzeteket is és akkor könnyebben elnézi majd neki mindenki, hogy nem pörgeti a fülén a labdát. Nem hiszem, hogy más centerrel sokkal előrébb lennénk, nálunk ugyanis Messin kívül mindenkinél probléma, hogy nem tudja berúgni a helyzeteit, legyen az Dembélé, Neymar, Suárez, stb.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.19. 09:09:31

mess2009 írta:kontrával próbálkoztunk?! sajnos nem.
Egyszer volt lehetőségünk kontrázni, akkor próbálkoztunk is, de el lett rontva. Értelemszerűen folyamatosan bekkelő ellenfél ellen nem tudunk orrba-szájba ellentámadni.

A frusztráltságotokat nem nagyon értem amúgy, mégis mit kellett volna csinálnia a csapatnak egy olyan ellenfél ellen, aki mindössze 20%-ban birtokolta a labdát? Szerintem a lehetőségekhez mérten szépen meghintáztattuk őket, legalábbis jóval tempósabban, mint a tavalyi meccseken. Érezhető volt, hogy a 60.-70. percre elfáradtak, amikor elkezdték eltörni meg vaktában kirugdosni a labdákat.
MessiNeymarSuarez írta:http://www.fociclub.hu/2018/08/18/la-li ... -sajtohir/

Azért az gyönyörű lesz ha márciusban akarják utaztatni a csapatot a világ másik végére :roll:
A cseréket ki kell vinni, aztán hozni egy ikszet. Remélhetőleg nem ezen fog múlni a bajnokság. Annak örülök viszont alapvetően, hogy a La Liga keresi a megoldásokat, hogy növelje a bevételt. Jó lenne beérni a PL-t, még ha ilyen kiruccanásokat is be kell néha iktatni hozzá.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.19. 09:04:45

http://www.fociclub.hu/2018/08/18/la-li ... -sajtohir/" target="_blank

Azért az gyönyörű lesz ha márciusban akarják utaztatni a csapatot a világ másik végére :roll:
Válasz küldése