Egyéb Barça meccsek

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!

Legyen külön Barca Femeni topic?

Igen
5
45%
Nem, ez a topic is megfelel
6
55%
 
Szavazatok száma: 11
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.07.24. 20:30:23

Liverpool 4 gólt lőtt ennél kisebb helyzetekből.

Nem kötelező a bl, de nem kötelező szégyenszemre kiesni 3-4 gólos előnyökről.

Nem a csapatba rúgunk bele, hanem EV-Barto szerelembe, meg én Busquetsbe aki a leggyengébb játékosunk évek óta.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.24. 20:28:30

Valóban elfogadhatatlan, de hatalmas ferdítés hogy “nulla az edző” vagy hogy “nézhetetlen a játékunk” stb. stb. A vezetőségnek is voltak hibái de az szintén vicc hogy most már mindenbe beleköt a többség, bármit csinálnak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
RipTikitaka
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.05.19. 20:33:11

2019.07.24. 20:21:00

Nero. írta:Roma és Liverpool

A 2x180 perc alatt melyik csapatnak volt több helyzete?

Az a legszomorúbb ebben hogy “ős Barcások” próbálnak meg ott belerúgni a csapatba ahol csak tudnak. Még akkor is megkérdőjelezném ha jogos lenne, de teljesen egyértelmű hogy a mostani csapatunk nem rossz.

Csak hát az elmúlt 10-15 év ugye... Ma már egy simán megnyert bajnokság az smafu, a BLt az kötelezően hozni kell hozzá. Ha nincs tripla akkor mindenki menjen az anyjába.

Mindegyik szurkolótábornak megvannak a maga jellemvonásai, a culék egyértelműen a végtelenül elkényeztetett kamaszlány képét festik le.
A 2X 180 percben a lőtt gólok számítanak, el kell fogadni, jobbak voltak, viszont ha már ennél a témánal vagyunk, a Róma ellen ha jól emlékszem öngóllal szerezte meg a Barca a vezetést, ráadásul valami 0 játékkal rukkolt elő a visszavágóra.

A Liverpool elleni hazai meccsen beszélhetünk Dembelé elpuskázott lehetőségéről és arról hogy négy , vagy öttel mehettünk volna, mert a túloldalon is volt helyzet , nem is egy, gondolok itt csak Salah kapufájára.

Egy szó mint száz, ha már spekulálunk hogy rúghattunk volna be helyzeteket, úgyanúgy kaphattunk is volna.

Szóval ja, nem érteket egyet, három gól+ előny kétszer, a kiesés mikéntje...elfogadhatatlan.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.24. 20:01:26

Barca_10 írta:Szerintem a többségnek nem a kiesés fáj, hanem annak a módja. Valverde kb úgy küldhette ki a csapatot mindkét ominózus meccsen hogy “gyerekek nem akarok 4-et kapni” ez pontosan látszott is a játékunkból. Az Atleticonál ez rendben van. Itt nincs.
Rómában sikerült megvalósítani. :mrgreen:
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.07.24. 19:38:37

Szerintem a többségnek nem a kiesés fáj, hanem annak a módja. Valverde kb úgy küldhette ki a csapatot mindkét ominózus meccsen hogy “gyerekek nem akarok 4-et kapni” ez pontosan látszott is a játékunkból. Az Atleticonál ez rendben van. Itt nincs.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.24. 19:00:47

Roma és Liverpool

A 2x180 perc alatt melyik csapatnak volt több helyzete?

Az a legszomorúbb ebben hogy “ős Barcások” próbálnak meg ott belerúgni a csapatba ahol csak tudnak. Még akkor is megkérdőjelezném ha jogos lenne, de teljesen egyértelmű hogy a mostani csapatunk nem rossz.

Csak hát az elmúlt 10-15 év ugye... Ma már egy simán megnyert bajnokság az smafu, a BLt az kötelezően hozni kell hozzá. Ha nincs tripla akkor mindenki menjen az anyjába.

Mindegyik szurkolótábornak megvannak a maga jellemvonásai, a culék egyértelműen a végtelenül elkényeztetett kamaszlány képét festik le.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.07.24. 17:16:45

recrea írta:
MatyiG írta:
recrea írta:Linkeljétek már be kérlek a római és liverpooli ziccereinket, köszönöm.
Roma: https://www.youtube.com/watch?v=B4OivXujbGM" target="_blank 0:40, 7:05

Pool: https://www.youtube.com/watch?v=nvLYkBjSK9E" target="_blank 2:30, 3:25, 5:40, 7:05

Én ezekre gondoltam.
Ebből Messi meg Suarez volt ziccer, többi lófarok.
Egy 140 milliós játékos tök üresn szemben a kapuval a neki megelelő szögben a 16osról lőhet, az nem ziccer. Albának csak át kellett volna emelnie a kapust,az nem ziccer. Ellenben a pool 4. Gólja, na az bazz na az ZICCER, de így magy betűvel.
Szerinted Dembele lövése az odavágó 94. Percében ziccer volt? Csak kérdem mert gyakorlatilag üres volt a kapu, nemtudom az minek számít.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.07.24. 17:06:50

MatyiG írta:
recrea írta:Linkeljétek már be kérlek a római és liverpooli ziccereinket, köszönöm.
Roma: https://www.youtube.com/watch?v=B4OivXujbGM" target="_blank 0:40, 7:05

Pool: https://www.youtube.com/watch?v=nvLYkBjSK9E" target="_blank 2:30, 3:25, 5:40, 7:05

Én ezekre gondoltam.
Ebből Messi meg Suarez volt ziccer, többi lófarok.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.24. 15:49:23

recrea írta:Linkeljétek már be kérlek a római és liverpooli ziccereinket, köszönöm.
Roma: https://www.youtube.com/watch?v=B4OivXujbGM" target="_blank 0:40, 7:05

Pool: https://www.youtube.com/watch?v=nvLYkBjSK9E" target="_blank 2:30, 3:25, 5:40, 7:05

Én ezekre gondoltam.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.07.24. 14:49:42

zola8787 írta:
MatyiG írta:
Egy Peppel mondjuk nem hiszem, hogy beállnánk bekkelni. Vele legalább úgy védenénk az előnyt, hogy nálunk a labda.
Az tuti, hiszen Pep-el nem lenne taktika változtatás.
Nem tudom milyen edző kellene ide, továbbra is imádkozom egy Simeone habitusú kőkemény edzőért (nem, nem úgy értem, hogy szetrugjak az ellenfelet). Xavi-t sem tudom elképzelni ilyennek.
De mindegy is, Valverde úgysem megy sehova, igaza is van, ez nem az ő hibája.
Mourinhonak én örülnék a múltja mellett is, hasonló habitusú, de ezt nem húzzák meg mert akkor a haverok mennek a lelátóra.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.24. 14:39:41

Én egy Busi videót szeretnék megnézni :twisted:

Voltak helyzeteink, de Messinél is pl az az 5 méter volt vagy 13, bal lábas, mint tudjuk, 10-ből kilencszer áttszi a baljára és elteszi valahová, akkor nem sikerült. Akkor én is bosszankodtam, de azért az ne mvolt ajtó ablak még. Nyakában volt a védő is.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.07.24. 14:34:51

Linkeljétek már be kérlek a római és liverpooli ziccereinket, köszönöm.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.24. 12:30:25

Hozzuk el Puyolt edzőnek, aztán Messi 12 kilométert fog futni meccsenként.

Ja, nem. :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.07.24. 11:56:17

MatyiG írta:
Egy Peppel mondjuk nem hiszem, hogy beállnánk bekkelni. Vele legalább úgy védenénk az előnyt, hogy nálunk a labda.
Az tuti, hiszen Pep-el nem lenne taktika változtatás.
Nem tudom milyen edző kellene ide, továbbra is imádkozom egy Simeone habitusú kőkemény edzőért (nem, nem úgy értem, hogy szetrugjak az ellenfelet). Xavi-t sem tudom elképzelni ilyennek.
De mindegy is, Valverde úgysem megy sehova, igaza is van, ez nem az ő hibája.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.24. 11:50:40

A Pool ellen bőven voltak ziccereink, ahogy a Roma ellen is volt 1-2, viszont az igaz, hogy ezen a két visszavágón az volt a cél, hogy kihúzzuk 1-2 kapott góllal, ami miatt alárendelt szerepet játszottunk, ez pedig edzői hiba.

Persze ha bemennek a helyzetek, nincs miről beszélni, de hármat és négyet kapni attól még nem szabad.

Egy Peppel mondjuk nem hiszem, hogy beállnánk bekkelni. Vele legalább úgy védenénk az előnyt, hogy nálunk a labda.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.07.24. 09:05:47

optimus írta:
Jaja, a pool ellen pl 10 perccel az első góljuk után a történlem legjobb játékosa 5 méterre szembe a kapussal ahelyett hogy jobbal simán elgurítaná inkább még akart csinálni egy cselt, ez pl helyzet nélküliség. 4 tiszta ziccerünk volt 1-0 nál amiből bármelyik bemegy, a játékosok kezet fognak.
Nekik peig annyira nem volt mákjuk hogy Originek 6 labdaérintése volt az egész meccsen, és abból lőtt 2 gólt.

Tavaly a realt 4ből 3szor elvertük, abból 2szer agyon. Nyilván tök hülye az edző, kár hogy nem jött a mindenhol megbukott Koeman. Barto is tök hulye, mennyivel jobb lett volna ha a fórum kedvenc Sampaolit hozza Ernő helyett, a vbn tavaly is bizonyította mekkora edző.
Végre valaki! Kösz!!!!
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.07.24. 07:57:34

recrea írta:
Másodszor, a visszavágókon semmiféle pechről nem volt szó, agyon lettünk focizva mindkét esetben, osztálykülönbség volt a csapatok között, fogalmunk nem volt, h milyen rendezvényen vagyunk, ha napokig játszunk, akkor sem lövünk gólt. Nem szerencse kérdése volt, egyszerűen ennyivel jobb csapattal találkoztunk, nem is értem, ez hogy nem egyértelmű mindenkinek.

Nincs edző. Pont.
Jaja, a pool ellen pl 10 perccel az első góljuk után a történlem legjobb játékosa 5 méterre szembe a kapussal ahelyett hogy jobbal simán elgurítaná inkább még akart csinálni egy cselt, ez pl helyzet nélküliség. 4 tiszta ziccerünk volt 1-0 nál amiből bármelyik bemegy, a játékosok kezet fognak.
Nekik peig annyira nem volt mákjuk hogy Originek 6 labdaérintése volt az egész meccsen, és abból lőtt 2 gólt.

Tavaly a realt 4ből 3szor elvertük, abból 2szer agyon. Nyilván tök hülye az edző, kár hogy nem jött a mindenhol megbukott Koeman. Barto is tök hulye, mennyivel jobb lett volna ha a fórum kedvenc Sampaolit hozza Ernő helyett, a vbn tavaly is bizonyította mekkora edző.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.07.24. 07:19:48

Nero. írta:Én meg azt állítom hogy az elmúlt 2 évben eredményesek voltunk, a nagy meccseken 90%ban jól játszottunk (Real, United, Inter, Atletico, Roma, Liverpool stb. ), egyedül kétszer volt áramszünet, igaz, akkor nagyon sokba került. Hazain a Poolt és a farkasokat is megreggeliztük, a visszavágón meg egyszerre volt péntek 13, eltört tükör, fekete macska, stb.
Ez a rész vagy hatalmas önámítás vagy nem nézted a meccseket.

Először is, senkit nem reggeliztünk meg az odavágón, a Roma rúgott magának két gólt meg kapott két potyát, köze nem volt a valósághoz a 4-1-es eredménynek, szó szerint helyzet nélkül jött a négy gól, a Pool ellen meg nekünk minden bejött, nekik semmi az odavágón, ha 2-2 az eredmény, akkor se lehetett volna egy szavunk sem, egyik csapatot sem fociztuk le.

Másodszor, a visszavágókon semmiféle pechről nem volt szó, agyon lettünk focizva mindkét esetben, osztálykülönbség volt a csapatok között, fogalmunk nem volt, h milyen rendezvényen vagyunk, ha napokig játszunk, akkor sem lövünk gólt. Nem szerencse kérdése volt, egyszerűen ennyivel jobb csapattal találkoztunk, nem is értem, ez hogy nem egyértelmű mindenkinek.

Nincs edző. Pont.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2019.07.24. 01:09:36

Nekem az a bajom, hogy nagyon hasonló szenvedést láttam a Liverpool elleni és a Valencia elleni meccsen is és nincs ötlet igazán. Továbbra is mondom, nem játékos szintről beszélek, hiszen ez még nyári forma, nem az első csapat szerepelt teljesen stb., hanem arról, hogy ugyanazt a szenvedős stratégiát, ugyanazokat a csapat szintű kínlódásokat láthattuk, amik eddig a komoly meccsek elvesztéséhez is vezettek.
Rendszer szinten jobbak voltak nálunk. Nem látszódott olyan, hogy xy B játékosunk 15x elindult a kapu felé, vagy megfutott szélen, vagy akármit, de egy nála jobb ellenfél odaért. Inkább az látszódott, hogy az első játékosaink is bármelyik pillanatban elveszthetik a labdát a tizenhatosunk előtt.
Amikor egy csapatnak jók a taktikai megoldásai, akkor azt látod, hogy még egy gyengébb játékosgárdával is felveszi a versenyt veled, vagy akár le is tud győzni. Ezt láthattuk a fent említett két múltbéli tétmérkőzésen.
Ha a tiki-taka játékhoz mindenkitől 100%-os forma kell, akkor valószínűleg az sem való a csapat profiljához, hiszen mostanában ez nincs meg. Lehet inkább jól ívelő vagy jól fejelő játékosokat kellett volna venni, hogy ne kelljen tovább erőltetni ezt a kínlódós labda kihozatalt.
Tunyacsap73
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2014.12.05. 19:27:06

2019.07.23. 23:21:42

Ha húszbol tizenkilenc ember pipa az nem lehet véletlen...ez egy fos.... eddig.. innen épitkezünk..
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.23. 23:10:24

davi10 írta:
Nero. írta:Most ez komoly hogy egy nyári barátságos meccs (ráadásul az első, tele hiányzokkal) után megy a hiszti?
Igen, mindenki elfelejtette a 2 szezonnyi nézhetetlen játékot, a 2 BL égést, és a haveri alapon összeállított sablon "gála"-kezdőt, ahonnan a világ összes sétálásával és tökvakarásával sem lehet kikerülni, és csak ez alapján az 1 meccs alapján pesszimista mindenki.

Van még kérdés?
Én meg azt állítom hogy az elmúlt 2 évben eredményesek voltunk, a nagy meccseken 90%ban jól játszottunk (Real, United, Inter, Atletico, Roma, Liverpool stb. ), egyedül kétszer volt áramszünet, igaz, akkor nagyon sokba került. Hazain a Poolt és a farkasokat is megreggeliztük, a visszavágón meg egyszerre volt péntek 13, eltört tükör, fekete macska, stb.

Idén megvertük volna a Tottenhanmet a döntőben, de 2 éve is jobb csapat voltunk mint a Real.

Ennek ellenére a Ligában 2/2

Nem értem ezt a hangulatot, de biztos hogy velem van a hiba mert 20/19 ember nagyon pipa.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2019.07.23. 22:58:58

Vakmacska írta:Én nem mondanám, hogy rövidebbek voltak a passzok. Viszont sebességben ég és föld a különbség.
Kb. mintha egy magyar bajnokit néznénk. Anno sok volt a bemozgás, ürsbe futás, labdakérés.
Most meg állás van, beállnak ketten a védőfalba, azt várják a semmit.
Távol álljon tőlem, hogy Valverdét védjem, de azért a játékosanyag is más volt akkor. Xavi, Iniesta a csúcson, Busquets feljövőben-csúcson, Dani Alves a csúcson, Messi még fiatal volt, jóval-jóval többet futott. Meg hát nem kellett annyit hátra mászkálni labdáért, mert a fentebb említett három úriember volt mögötte.
Ezen felül volt egy Pedro, aki nem volt egy nagy virtuóz, de kihajtotta a belét, a helyzeteit meg az első pár évében izomból beverte.
Ha mindenki legalább feleannyira hajtana manapság, mint akkor Pedro, akkor más lenne valamivel azért a helyzet, gondolom.
Bár tény, hogy Valverde a legnagyobb hibás, de azért itt is árnyalt a dolog. Persze ettől függetlenül én már régen kidobtam volna, már a római bukás után mennie kellett volna, de hát "mi az FC Barcelona vagyunk, nem a Real Madrid, mi nem rúgjuk ki az edzőt egy megnyert bajnokság után"...
optimus írta:Igen, egy európa ligás csapattól kaptunk ki úgy, hogy az edző 45 percig hagyta, hogy Busi játsszon. Max. 19 percet szabadott volna játszania, az európa ligás csapatot pedig legalább 3 góllal el kéne verni. Ezután am (bőven nehéz kiírni pluszban, hogy 'úgy') nem zárnak ki minket a BL-ből? Egy EL csapat vert el felkészülési meccsen...
Am (...) sztem Xavi Simonst is el kellett volna vinni, akkor nem ment volna el a PSG-be, ami híresen jól bánik a fiatalokkal, és megadja a továbblépés lehetőségét. Nem úgy, mint Bartó, aki csak a pénzt mossa.
Köszönjük az újabb építő jellegű, abszolút nem szarkasztikus beböfögést, mindig élmény olvasni!
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.07.23. 21:04:36

Nero. írta:Most ez komoly hogy egy nyári barátságos meccs (ráadásul az első, tele hiányzokkal) után megy a hiszti?
Igen, egy európa ligás csapattól kaptunk ki, úgy hogy az edző 45 percig hagyta hogy busi játszon. Max 19 percet szabadott volna játszania, az európa ligás csapatot pedig legalább 3 góllal elkéne verni. Ezután am nem zárnak ki minket a bl-ből? Egy EL csapat vert el felkészülési meccsen...
Am sztem Xavi Simonst is elkellett volna vinni, akkor nem ment volna el a PSGbe ami híresen jól bánik a fiatalokkal, és megadja a továbblépés lehetőségét. Nem úgy mint bartó aki csak a pénzt mossa.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.07.23. 19:56:57

vidra írta: Hasonlítsátok össze:
2019
https://www.youtube.com/watch?v=8WDzlcunouY" target="_blank

2009-2015
https://www.youtube.com/watch?v=yMkJht0GxOs" target="_blank

Én nem mondanám, hogy rövidebbek voltak a passzok. Viszont sebességben ég és föld a különbség.
Kb. mintha egy magyar bajnokit néznénk. Anno sok volt a bemozgás, ürsbe futás, labdakérés.
Most meg állás van, beállnak ketten a védőfalba, azt várják a semmit.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.23. 19:44:13

Nero. írta:Most ez komoly hogy egy nyári barátságos meccs (ráadásul az első, tele hiányzokkal) után megy a hiszti?
Igen, mindenki elfelejtette a 2 szezonnyi nézhetetlen játékot, a 2 BL égést, és a haveri alapon összeállított sablon "gála"-kezdőt, ahonnan a világ összes sétálásával és tökvakarásával sem lehet kikerülni, és csak ez alapján az 1 meccs alapján pesszimista mindenki.

Van még kérdés?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése