Egyéb Barça meccsek

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!

Legyen külön Barca Femeni topic?

Igen
5
45%
Nem, ez a topic is megfelel
6
55%
 
Szavazatok száma: 11
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.08.04. 19:42:01

A Gamperre tudnátok egy streamet linkelni? Köszi.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 830
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2019.08.04. 19:26:36

Sziasztok. A Gampert kozvetiti valami, vagy csak streamen elerheto?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.27. 21:06:06

Samper írta:Meglátjuk, hogy volt-e értelme ennyi játékost utaztatrni és végig szokásosak-fiatalok vegyescsapatokat jétszatni. Ha az itteni jó szerepléssel se lehet több esélyt kapni, akkor az akció csak szemfényvesztés.
Ezek a túrák egyedül a pénzről szólnak.

Mindegyik edző azt szeretné hogy Európában legyen az alapozàs.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.07.27. 20:53:09

Meglátjuk, hogy volt-e értelme ennyi játékost utaztatrni és végig szokásosak-fiatalok vegyescsapatokat jétszatni. Ha az itteni jó szerepléssel se lehet több esélyt kapni, akkor az akció csak szemfényvesztés.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2019.07.27. 16:19:20

A gólszerző srác ért valamit, a többiek nem sokat. Dembele az első cselig jó, utána nulla, én eladnám a retekbe. Támadó kreativitás nulla, széljáték -2. Amikor egyértelmű lenne, hova kéne felpasszolni, akkor általában nem látjuk, vagy ellőjük. Persze sok sztárunk nem játszott, de ez egy B csapattól is gyenge.
SergiBarjuan
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.01.07. 16:24:43

2019.07.27. 13:10:30

Francba,nem láttam..Puig hogy nyomta,imádom a srácot...?
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.07.27. 12:56:59

Az eslő félidőt nem láttam, de ahogy olvastam, Griezman továbbra sem rossz összjátékban. Nagyon kíváncsi leszek mit alkotnak Messivel. Nekem jó érzésem van velük kapcsolatban.
A második félidő kapcsán...Umtiti hasonlít sérülése előtti önmagához, de ami igazán megnyugtat, az Todibo. Óriási kincs a srác. Ha ne adj Isten kiesne Umtiti, akkor is nyugodt lenné látva az ő játékát. De Jong nem tud labdát veszíteni, és nagyon elegánsan osztogatja őket. A mai felállás alapján SR játszott Busi helyén, De Jong pedig Rakitic helyén. Tőlem mehetne ez is a kezdőben, de inkább helycserével. Alena pörgött, és nekem egyre inkább tetszik a srác. Perez 2 gól, de mezőnyben sem rossz. Jobb mint Malcom, házon belül van. Dembi szokásos...sok jó labdvezetés, csel és néhány egyszerű passz elrontása
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2019.07.27. 11:49:52

KOBE-nek volt egy-két kreatív labdakihozatala :). Amúgy mintha mostanában eléggé tartanánk a felállás struktúrát, legalábbis szélesség irányban nem futkározunk keresztbe, gondolom a stabilitás miatt. Néha a jobb szélső emberünk kreatívoskodik, de a többiek nem nagyon.

Nem értem amúgy, hogy felállt védelem ellen miért nem használunk szél beadásokat, miért középen szenvedünk.
Tunyacsap73
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2014.12.05. 19:27:06

2019.07.27. 11:46:36

A Don még mindig oktat,..
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.07.27. 11:38:31

remek meccs :D
Kép
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2019.07.27. 11:10:43

Iniesta ballal 18 méterről lőtt! sose láttam ilyet.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.07.27. 10:34:32

Kezdő:
MAtS; Semedo, Araujo, Lenglet, Alba; Rakitic, Busi, Riqui; Rafinha, Griezmann, Collado

Kobe-nál kezd Ini, Samper és Vills is.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.25. 20:46:58

Persze, sokkal gyorsabb focit kellene játszani. Pepnél is akkor kezdtek hangosodni az ellenzők, mikor lassulni kezdett a gépezet és nem jöttek értelemszerűen az eredmények.

Ez a keret sokkal eredményesebb, javítok, versenyképesebb és szerethetőbb lenne, ha ezek a mozgások meglennének, főleg elöl, ahogy te is írod.

Foci videokba is azért tettem be a vidit, mert ott látszik mi hiányzik. Nem elsősorban a régi nagyok, hanem azok a háromszögek.

Bár én most láttam pár jelet a Chelsea elleni meccsen, de nem akarom elkiabálni. Ezért is gondolom, hogy Griz jót fog tenni. Tőle nem pattan úgy el, mint imádott Suarezemtől.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.07.25. 19:32:10

Lehet nem is nyűgöz már le annyira a foci téged, de pl megnézel egy Pep féle Barca meccset, meg egy Ernő félét, azért bőven érződik a különbség - mostanában néztem sokat, azért mondom ilyen nyugodtan. Sokkal dinamikusabb volt a csapat a labdával is, ami nyilván nem feltétlen rekreálható Xavi és Ini hiányában, de labda nélkül meg főleg, amihez viszont már nem kellene a Pep csapat kerete.. A támadó harmadban is sokkal több volt a mozgás - Pep mondta ugyan, hogy ott rábízta a srácokra a dolgokat, de "csak" a döntéseket, a bemozgások meg megteremtették ehhez a lehetőséget -, a labdakihozataloknál meg sokkal inkább megvoltak a begyakorolt mechanizmusok. Amit most EV alatt művelünk ilyen téren néha.. Úgyhogy lehet, hogy mindkettő labdatartós foci, de az "extra" ami megvolt hozzá Pepnek hála, az lényegesen jobbá tette az összképet.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.25. 14:55:51

zola8787 írta:Èrtem amit irtok, el is fogadom, de nem lehet az is a baj, hogy megvaltozott a foci? Néztem munchen, real, juve meccseket, mindmind unalmas volt a regiekhez képest. Angolok tepernek, mint állat, csak ott a labdát sem tudják levenni jókora tulzassal.
Néztem a copa-t, beleneztem az afrika kupaba, nem lattam kulonbseget a tegnapi fradi - valletta és köztük igazából :D

Lehet ahogy kolléga is írta én untam bele a futball nézésbe. Inkább menjünk focizni megint, sokkal jobb :P
Azért vannak kivételek. Pl a friss BL győztes Liverpool szerintem tetszetős focit tud játszani, de ott van a City, és idén az Ajax is ott volt a szeren.
Nagyon szép focival jutottak majdnem a döntőbe, szóval vannak még szépen játszó csapatok.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.07.25. 13:57:14

Èrtem amit irtok, el is fogadom, de nem lehet az is a baj, hogy megvaltozott a foci? Néztem munchen, real, juve meccseket, mindmind unalmas volt a regiekhez képest. Angolok tepernek, mint állat, csak ott a labdát sem tudják levenni jókora tulzassal.
Néztem a copa-t, beleneztem az afrika kupaba, nem lattam kulonbseget a tegnapi fradi - valletta és köztük igazából :D

Lehet ahogy kolléga is írta én untam bele a futball nézésbe. Inkább menjünk focizni megint, sokkal jobb :P
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.25. 10:49:31

zola8787 írta:
Továbbra is az a baj, hogy sokan a Xavi Ini féle játékot várná el, olyan pedig nem igazán lesz már sosem. Akkoriban egy Yaya Tourè a padon ült, a mostani csapatban a legjobb kozeppalyasunk lenne. Jatekosallomany ennyivel gyengébb, el kell engedni. Meg Valverdet is :D

A másik meg, hogy az idő megszepiti az emlékeket, a nagy korszakokban sem volt sokkal izgalmasabb a játékunk. Pep alatt is jöttek a kommentek, hogy unalmas unalmas. De hát ki emlékszik már erre :)
Én nem várom el azt hogy a Pep-féle játékkal arassunk, mert azt nem lehet, volt egy aranygeneráció, ami erre született, de ennyi.

Viszont sokkal több van a csapatban, mint ahogy az elmúlt 2 évben játszunk. Így legkisebb kiscsapatok szoktak játszani..0 letámadás, 0 sebesség, egy helyben passzok, aztán lesz valami, közben ha Messi nem bolondul meg, akkor kiscsapatok ellen is izzadunk
...
Ne felejtsük el, 2014-ben azután a langyos fhos után, ami Tatával volt, azt hittük hogy vége, ennyi.
Aztán jött Lucho, és idővel úgy összeállt az elképzelése, hogy abból nemcsak Triplázás, de mellette zseniális meccsek voltak, tényleg élményszámba mentek a meccsek.
Mindezt úgy, hogy felpörgette a csapatot, nem félt áldozatokat szedni, az edzéseket is fizikálisan komolyabbá tette, videózgatott, ami alapján elemzett, és úgy változtatta az edzésmódot, ráadásul mellette egy konkrét profi stáb volt, akikről lehetett hallani hogy miért feleltek, és miért lett ez meg az(pl a szögletek levédekezése) jobb.

Pont ezt hiányolom Valverdéből. Esély sincs arra, hogy most hirtelen harmadik szezonra összeáll a kép, és a langyos fhos helyett mégha nem is Pep-Lucho játék lesz, de legalább egy ilyen kerethez méltó, nézhető, nem pedig amin egyszerűen elalszik az ember, néha egy kiscsapat is jobb játékképet produkál.

De igazából nem csak a játék képe ami aggaszt, hanem az hogy amit Valverde csinál, nem működik.
Ha Rómában, és Liverpoolban meg tudta volna valósítani az elképzelését, és szépen katonásan, higgadtan, fegyelmezetten lehozta volna a csapat profi módon a meccset, akkor elfogadtam volna ezt a langyos semmit, mert legalább profi módon csinálják, és célra vezet...
Ehelyett ezzel a langyos semmivel 2-szer sikerült 2 szezon alatt történelmi buktát végrehajtani a BL-ben, úgy hogy egy olyan visszavágót 3 gólos előnnyel még egy Sevillának is szégyen lett volna elbukni...
Akkor minek erőltetni ezt?
Ha idén BL meglett volna, akkor lehet mondani hogy "jó de milyen játék ez...", mert legalább nyomós indoka lett volna Valverdének, pl az hogy ezzel Bl-t nyertünk, ez elfogadható lett volna.
Ehelyett mi volt idén is a nagy stabilitással?
Stabilitás 0, cserébe a támadójáték is, aztán rohangáltak fejvesztetten össze-vissza a visszavágókon, és szégyen szemre kizúgtak a fenébe.

Lehet mondani a bajnokságot, a 2018-as sokáig kemény menet volt, de az ideit egy ilyen gyenge Atletivel és RM-al kötelező volt hozni, még úgy is hogy amúgy mi is rekordgyengén startoltunk.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.25. 10:43:12

Továbbra is az a baj, hogy sokan a Xavi Ini féle játékot várná el, olyan pedig nem igazán lesz már sosem.
Pedig ezzel a játékoskerettel lehetne azt a játékot játszani, ha nem is azon a szinten, de meg lenne rá a lehetőség.

Az meg nem igaz, hogy 10 éve nem volt izgalmasabb a játékunk, nézd vissza. Ott egy hazai bajnokin kis túlzással az volt a kérdés, hogy gála lesz-e, vagy csak simán nyerünk. Most meg 2-3 havonta van egy gálázásunk nagyjából.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.25. 08:39:44

Nálam ennek egyszerű a lélektana: gyerekként minden meccs katarzis volt, sírtam, nevettem a csapattal, aztán, ahogy bejöttek nagyobb, komolyabb dolg9k, már nem az a legfontosabb, ki és mit nyilatkozik. Bár ma is megnézek minden meccset a szezonban, de nem esem kétségbe, ha gyatrán játszunk.

Aztán idős koromban remélem újra visszajön a régi idő és kijárkálok majd meccsekre.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.07.25. 08:04:29

MatyiG írta:
Ki kell vágni Busit a kezdőből meg Coutinhot, Suarez meg Messi minden harmadik meccsükön pihenjen és jöjjön Alba mögé valaki, ennyi lenne a lényeg.
És akkor szép lenne/nem lenne unalmas a játék?
Persze :D

Továbbra is az a baj, hogy sokan a Xavi Ini féle játékot várná el, olyan pedig nem igazán lesz már sosem. Akkoriban egy Yaya Tourè a padon ült, a mostani csapatban a legjobb kozeppalyasunk lenne. Jatekosallomany ennyivel gyengébb, el kell engedni. Meg Valverdet is :D

A másik meg, hogy az idő megszepiti az emlékeket, a nagy korszakokban sem volt sokkal izgalmasabb a játékunk. Pep alatt is jöttek a kommentek, hogy unalmas unalmas. De hát ki emlékszik már erre :)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.07.25. 07:19:34

optimus írta: Egy 140 milliós játékos tök üresn szemben a kapuval a neki megelelő szögben a 16osról lőhet, az nem ziccer. Albának csak át kellett volna emelnie a kapust,az nem ziccer. Ellenben a pool 4. Gólja, na az bazz na az ZICCER, de így magy betűvel.
Szerinted Dembele lövése az odavágó 94. Percében ziccer volt? Csak kérdem mert gyakorlatilag üres volt a kapu, nemtudom az minek számít.
Először olvasd el higgadtan, nyugodtan, amiket írok.
Aztán értelmezd is, vagy legalábbis próbáld meg. Ha ennél a pontnál kérdésed van, akkor kérdezz. Ha ez megvan, kérlek utána válaszolj legközelebb.

Nem, 16-osról lőni, nyakadban a védővel nem ziccer.
Leírtam, h Messi helyzete (amit Alba passzolt le neki) ziccer volt, vagyis ugyanarról a szituról beszélünk.
Egy büdös szót nem írtam a Pool góljairól vagy ziccereiről.
Nem az odavágó ziccereiről beszéltem, hanem a visszavágóról, így Dembele helyzete ebből a szempontból mindegy. Igen, az hatalmas ziccer volt.

Nero, ha meg sem próbálod értelmezni azt (remélem direkt), amit az általad nevezett “ős” Barcások írnak, akkor nehéz Veled vitatkozni. Én - sokakkal ellentétben - tudom objektíven nézni a csapatot, és rossz irányba mész el, amikor az elmúlt 10-15 évet hozod fel, mert én spec azon a Barcán nőttem fel, aki semmit, de semmit nem nyert évekig, és vagyunk még itt páran ezzel, ez egy fals kifogásod.

Ég világon senki nem írt olyat, h a BL kötelező, azt sem, h a bajnokság smafu, ezek pl a te fantáziádban született meg és próbálod ránk vetíteni.

Két éve írom, itt egy jó csapat, egy jó alap, remek játékosok, és nem fogunk BL-t nyerni, mert az edző képtelen rá, alkalmatlan, nem nőtt fel a feladathoz és nem is fog. Én nem a csapatot szidom, hanem EV-t és a vezetőséget, h van pofájuk két ekkora égés után vigyorogni a képünkbe.

Nálam nagyobb Barca szurkolót itt nehezen fogsz találni, de az csak jelent valamit, h a kiesés óta nem néztem meccset és nem is várom az új szezont, mert emberünknek kemény munkával sikerült ezt elérnie. És ez sztem nagy baj, mert én sem vagyok kevesebb (vagy több), mint bármelyik másik szurkoló a világon.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.24. 23:16:37

Ki kell vágni Busit a kezdőből meg Coutinhot, Suarez meg Messi minden harmadik meccsükön pihenjen és jöjjön Alba mögé valaki, ennyi lenne a lényeg.
És akkor szép lenne/nem lenne unalmas a játék?
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.07.24. 23:11:49

Kíváncsi lennék ha a csapat küzdene hajtana izzadna és úgy esnènk ki mi lenne itt. Biztos vagyok benne, hogy lenne aki írná, hogy jó volt, de van egy tippem, hogy bőven a többség szidná a csapatot.
Az meg felesleges, hogy a görög eb győzelemhez, vagy az Interhez hasonlítjuk a játékunkat, sosem fogunk úgy játszani. Értem én, hogy unalmas a játék, de azért na.
Ki kell vágni Busit a kezdőből meg Coutinhot, Suarez meg Messi minden harmadik meccsükön pihenjen és jöjjön Alba mögé valaki, ennyi lenne a lényeg.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.07.24. 22:36:19

A nézhetetlen játékhoz szólnék hozzá, hogy 2 éve, mióta ez a töketlen az edző, egy kezen meg tudom számolni, hány olyan meccset játszottunk, amire azt mondom, tökéletes!

Ami a legszomorúbb az, hogy ha nincsenek ezek a meccsek, akkor mondhatnánk, ennyi van a keretben. De mivel láttuk, hogy tudunk úgy játszani, így még jobban fáj, hogy ezt a langyos bélsár semmit kell nézni hétről hétre.

Én abba a táborba tartozom (lehet nem vagyunk sokan), akik azt vallják, inkább bukjunk el egy BL elődöntőt úgy, hogy megszakadunk a pályán, látom, hogy akarunk, hajtunk és jól játszunk, minthogy nyerjünk úgy, mint pl 2004-ben a görög csapat az EB-n, vagy az Inter 2011(?)-ben.

És a BL sosem lehet elvárás, a jó játék viszont úgy gondolom, egy ideje a csapattól elvárható lenne, mert megvan rá a keret. 2004 óta követem a csapatot, de előtte is hallottam ezt azt már, szóval tudom, ez nem mindig volt így. De manapság elvárás lenne a szép játék.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.24. 20:58:21

[quote="csababarca"]Busquetsbe aki a leggyengébb játékosunk évek óta.[/quote]

Szintén nem igaz. Most már én is egyre többször megnézném azt hogy milyen ha nincs a kezdőben, de nem vagyok meggyőződve arról hogy megoldódnának a gondjaink. Lehet hogy igen, lehet hogy nem, de az biztos hogy nem ő a legnagyobb problémánk.

A Liverpool ellen a legnagyobb ludas kérdés nélkül Alba volt, de hogyan vonjuk őt felelőségre ha előtte kb. az egész szezonban Messi után a második legjobbunk volt?

Nem lehet ezt a “problémát” 1-2 személyre lebontani (mondjuk még nem érzem azt hogy nem lenne versenyképes a csapat) de ha mindenáron mutogatni kell akkor én inkább a klub történetének 2 legdrágább vételére mutatnék rá. Ez a két mókus 300 (?) millió euróért + csillagászati fizetésért semmit nem csinált.

Ugyanakkor Griezmann hozatala miatt balhé volt, holott szinte garantált hogy befog vállni. Legalábbis annyit biztos hogy hozzá fog tenni mint az elmúlt 2-3 évben Suarez.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése