Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.09.28. 07:34:48

http://estaticos.sport.es/resources/jpg ... 569557.jpg

Na ezt a kezdőt nem szeretném. Vagy Busquets, vagy Keita, de mind2 semmiképp se kezdjen...inkább Thiago, a többi oké. Vagy Villa és akkor Cesc középpályás...
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.09.26. 14:42:00

Na az Atletico után most jöhet a BATE. Én mindenképpen pihentetném a csapat nagy részét. Szükség lesz még az erőre és a BATE ellen tartalékokkal is illene nyerni. De ha nem nyerünk, még akkor sincs semmi.
Akkor szerdára: Valdes-Adriano, Piqué, Fontás, Maxwell-Thiago, Sergio, Keita-Pedro, Messi, Villa

Messire mindenképp ráférne a pihi, de ha nem játszik, akkor hogyan lesz megint gólkirály? :D Sztem ezen a kezdőn nincs mit magyarázni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.09.25. 02:42:13

Tocy írta:vv-alves,piqué,puyol,adriano-keita,thiago,fábregas-pedro,messi,villa. én is ezt játszatnám, más kérdés, hogy maxwellnek sem ártana pár játékperc, ha esetleg stabilan vezetünk, lehet hogy beküldeném villa vagy pedro helyére, és akkor adriano megy feljebb, veszélyesen tolja elöl is idén. keitának se ártana játszani, thiago és cesc nem panaszkodhatnak a játékpercek miatt, de főleg thiagonak azért nem árt. elöl meg messi sztem alap, villa pedig megtalálta a góllövő cipőjét, már csak pedro hiányzik, egy bate ellen ő is beköszönhet :wink:
még esetleg (ha úgy alakul a meccs) fontás is jöhetne, neki meg pláne kellenek a játékpercek.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.09.25. 02:29:08

vv-alves,piqué,puyol,adriano-keita,thiago,fábregas-pedro,messi,villa. én is ezt játszatnám, más kérdés, hogy maxwellnek sem ártana pár játékperc, ha esetleg stabilan vezetünk, lehet hogy beküldeném villa vagy pedro helyére, és akkor adriano megy feljebb, veszélyesen tolja elöl is idén. keitának se ártana játszani, thiago és cesc nem panaszkodhatnak a játékpercek miatt, de főleg thiagonak azért nem árt. elöl meg messi sztem alap, villa pedig megtalálta a góllövő cipőjét, már csak pedro hiányzik, egy bate ellen ő is beköszönhet :wink:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.09.25. 01:56:02

bate ellen ezt csapatnám :
vv - adriano,pique,puyol,alves - keita,cesc,thiago - mvp

adriano szerintem megérdemli, hogy játszon, mert valenciában jól tolta, a pique-puyol párost játszatnám, hogy zökkenjenek vissza, keita hadd játszon(ha minden jól megy, úgyis egyre kevesebbet fog) cesc alap, thiagonak kellenek a percek, az mvp pedig jöjjön csak formába, főleg pedro és villa.
amúgy messi ha kettőt rúg, beéri kubalát. 8)

abidalt,mascheranot,busquetst,xavit pihentetném egy kicsit.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.20. 11:04:39

soadroli írta:Ha már védők, állítólag kinéztük a Bolton hátvédjét, Gary Cahill-t :)
Nem tartom valószínűnek, hogy nagyot tudna itt dobbantani, még ha bagóért jönne se. Itt nem csak a kp-n kell alkalmazkodni a játékunkhoz. Lehet, hogy jól szerelne stb., de azt a pluszt nem tudná megadni, mint Piqué, Abai, vagy Puyol. A labdaszerzések utáni megindulások, pontos passzok, itt nem arról szól, hogy megszerzem a labdát és küldöm előre, hanem el kell kezdeni egyből építkezni. Bár ha Masch tudott alkalmazkodni, akkor Cahillre is van esély, de ezt a szezont még le tudjuk így hozni szvsz, jövőre pedig egy klasszis védő jöhetne, még ha a zsebbe kellene is jönni.
Forca Barca!!!!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.09.19. 20:59:19

Ha már védők, állítólag kinéztük a Bolton hátvédjét, Gary Cahill-t :)
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.09.19. 20:55:06

Chino írta:Nem Pep hibája hogy nem hoztunk védőt. Egyszerűen nem volt rá keret. Ha jött volna egy kh, akkor Cesc-t el is felejthettük volna idén. Ráadásul minőségi kh kellett volna, akit nem nagyon lehetett volna padoztatni, de ott van a Puyol-Piqué páros. Gondolom ezért jött fel Fontás.
A keretünk jó, jövőre már csak egy Thiago Silva kell. :D

De hogy ne legyen off. Arra nagyon kíváncsi leszek, hogy a köv Milan meccsre hogy mennek ki a srácok. Remélem pörögni fognak ezerrel a csoportelsőségért, már csak a presztízs miatt is, de az sem elképzelhetetlen, hogy ott dől el. Több sérülést viszont nem szeeretnék látni, főleg nem húzódásokat.

A védőkérdésre csak annyit, hogy a Sport1 mostanában ad Barca B-s meccseket és van 1-2 nagyon kis ügyes játékos. Mindenki Montoyat emlegeti, de nekem Planas játéka tetszik nagyon. Mikor játszik tisztára olyan érzésem van, mintha Maxwell lenne. Egyébként nekem is kézen fekvő, hogy Abit középre kéne húzni és Maxwellt, Adrianot kidobni szélre.

Sztem hasonló meccset várhatunk Milánóban is. A Milan nálunk jóval gyengébb csapat, ráadásul még1x ekkora szerencséjük nem lesz. Meg hát belegondolva nem is tudnak mást játszani ellenünk. A kp-n eddig volt egy Seedorfuk és egy Pirlojuk, akik tudtak szervezni, mára egyedül a holland maradt hírmondónak. Egyébként abban sem vagyok biztos, hogy bármelyik nagy megnyerné mindegyik meccset a kicsit ellen. Sztem lesznek még itt érdekes dolgok.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
tomtom18c
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.01.28. 12:51:30

2011.09.19. 17:54:55

Hello evribodri!

Valaki tudja, hogy a prágai BL meccsre hol tudnék jegyet venni? Köszi
Manheim István
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2007.09.16. 18:37:30
Tartózkodási hely: Budapest

2011.09.16. 10:55:42

Tisztelt Fan társaim!

Az egész dolgot nem kell annyira túl lihegni.Mindenben van egy kis igazság.
Engem is bosszantott a 2 meccsen mutatott játék,pláne a bajnoki ahol elég sok pénzem el is ment a mix-en,de a dolgokat tudomásul kell venni.
Pillanatnyilag a csapat szellemileg mélyponton van és fizikailag se kirobbanó a formájuk.
Sajnos megjósolhatatlan hogy szezon közben ezt hogy lehet normalizálni, különösen az egyre gyakoribb sérüléseket is figyelembe vesszük.
Majd meglátjuk.
Bízom a javulásban és Visca el Barca
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.09.15. 11:52:15

Pep nem számíthatott arra, hogy Pique lesérül. Ezért nem hoztunk védőt. Puyol is felépülőben volt. Szerintem felesleges volt védőt hozni. A gondok megoldódnak majd Fontas beépítésével. Pech, hogy kemény meccsek vannak szezon elején, ezért várni kell Fontassal.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.15. 10:20:54

Nem Pep hibája hogy nem hoztunk védőt. Egyszerűen nem volt rá keret. Ha jött volna egy kh, akkor Cesc-t el is felejthettük volna idén. Ráadásul minőségi kh kellett volna, akit nem nagyon lehetett volna padoztatni, de ott van a Puyol-Piqué páros. Gondolom ezért jött fel Fontás.
A keretünk jó, jövőre már csak egy Thiago Silva kell. :D

De hogy ne legyen off. Arra nagyon kíváncsi leszek, hogy a köv Milan meccsre hogy mennek ki a srácok. Remélem pörögni fognak ezerrel a csoportelsőségért, már csak a presztízs miatt is, de az sem elképzelhetetlen, hogy ott dől el. Több sérülést viszont nem szeeretnék látni, főleg nem húzódásokat.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2011.09.14. 20:33:26

gyerekek! nem láttam a meccset, de nem is az eredmény idegesít, hanem az újabb sérült!!! és az újabb combizom szakadás... meglett az eredménye ennek a semmilyen nyári felkészülésnek... komolyan azon parázok minden percben, nehogy messi vagy xavi legyen a következő!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.09.14. 20:17:29

P.U.Y.O.L. írta: Arra azért nem kell számítani, hogy Puyol, Piqué, Adriano és Mexwell egész évben sérült lesz. Szerintem nem gyér a védősorunk, egyszerűen ezzel nem lehet mit kezdeni. Ha vettünk volna most 1-2 védőt, valószínűleg ők is sérültek lennének...
Itt azért nem egészen erről van szó. Nekivágtunk a szezonnak ezen a poszton Piquevel, a fél éve sérült Puyollal, Fontás-szal, akit kiesőjelöltnél komolyabb csapat ellen nem kerül kezdőbe, és Abidallal, aki meg nem játszik középen Maxwell és Adriano kispadon tartása miatt. Persze a két vkp-val van elég emberünk, de inkább a minőség hiánya jelent problémát (főleg a kp-hoz és a támadókhoz képest nincs minőségi cserénk)
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2011.09.14. 20:13:16

sjd írta:
Kalap1988 írta: Szerintem meg kényszerből játszunk két vkp-val. Pique éppen és egészségesen mindig játszott, Puyol régóta sérült, nem csoda, hogy nem kezdette. Köv. meccsen játszani, kezdeni fog.
Viszont nem kényszerből nem vettünk védőt a nyáron.. :?
Arra azért nem kell számítani, hogy Puyol, Piqué, Adriano és Mexwell egész évben sérült lesz. Szerintem nem gyér a védősorunk, egyszerűen ezzel nem lehet mit kezdeni. Ha vettünk volna most 1-2 védőt, valószínűleg ők is sérültek lennének...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.09.14. 20:07:11

Kalap1988 írta: Szerintem meg kényszerből játszunk két vkp-val. Pique éppen és egészségesen mindig játszott, Puyol régóta sérült, nem csoda, hogy nem kezdette. Köv. meccsen játszani, kezdeni fog.
Viszont nem kényszerből nem vettünk védőt a nyáron.. :?
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.09.14. 20:02:58

Már a Sociedad ellen is arról volt szó, hogy tanulni kell a hibákból, de nem sikerült. Egész meccsen nem úgy pörgött a csapat, ahogy szokott. Jól lehetett látni ezt az első félidőben, a Milan minden labdára teljes elánnal ment, mi meg úgyis bíztunk abban, hogy egyszer hozzánk kerül a labda, mi irányítunk és abból nem lehet gond. Hát ráfizettünk. Túl kényelmes tempóban játszott a csapat, de szerencsére Pedro és Villa révén még reménykedni lehetett. Aztán jött a hidegzuhany. De sebaj, a Barcelona játékosai nem FIFA-játékosok, hanem hús-vér emberek, akik hibázhatnak is, minden joguk megvan hozzá, bennük megvan a fejlődés lehetősége. Az Osasuna ellen nem szabad buta dolgokat véghezvinni, mint most legutóbb és a hétvégén.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.14. 16:59:59

Ha a Sociedad elleni meccs bosszantó volt, akkor ez pláne. :roll: Bele lehet ebbe magyarázni sok mindent, de a lényeg hogy ezt (is) elkönnyelműsködtök. Ez nem egy olyan este volt amikor semmi nem jön össze. Nem is ez volt a Pep éra legjobb meccs az tény, de simán hozhattuk volna, még úgyis hogy a Milán a 25. másodperctől kezdve tömörült.
Nem kell aggódni amiatt hogy a csapat mentalitása megváltozott legalábbis egyelőre, de azért nem ártana egy frissítés a fejekben Peptől!

Első csoportmeccs ide vagy oda, ezt a meccset meg kellett volna nyernünk és kész. Rendkívül idegesítő x ez, legalábbis számomra. Bízom benne hogy időben sikerül felpörögni az idényre!
Puyol visszatérése pont a legjobbkor jött, ez sokat számíthat, nem csak a védelemnek!

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.09.14. 15:56:57

K900 írta:Tanulni kell a hibákból!!!Erre hívta fel a figyelmet Pep.Érdekes hogy arra mégsenki nemhivta fel a figyelmét, hogy két kp-val játszatjuk a KH védő posztott folyamatosan.És ennek már több mint egy éve.Ez szerinte nem hiba???A mecsről:A csapatott csak az elkényesedés jellemezte.Ennyi ziccer kihagyása után,gratulálok a milanak hogy pontott szerzett. :cry:
Szerintem meg kényszerből játszunk két vkp-val. Pique éppen és egészségesen mindig játszott, Puyol régóta sérült, nem csoda, hogy nem kezdette. Köv. meccsen játszani, kezdeni fog.
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2011.09.14. 15:23:50

Tanulni kell a hibákból!!!Erre hívta fel a figyelmet Pep.Érdekes hogy arra mégsenki nemhivta fel a figyelmét, hogy két kp-val játszatjuk a KH védő posztott folyamatosan.És ennek már több mint egy éve.Ez szerinte nem hiba???A mecsről:A csapatott csak az elkényesedés jellemezte.Ennyi ziccer kihagyása után,gratulálok a milanak hogy pontott szerzett. :cry:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.09.14. 14:05:09

herlius írta:Még annyit jegyeznék meg, hogy az utóbbi időben észrevehetően megugrott a hurráoptimista hozzászólások száma itt is és más fórumokon is.
Szerintem ez nem véletlen, azon szerencsés csapatok egyike vagyunk, ahol nincsenek gyenge posztok (vö. Abate), még a cserepadon is minőségi játékosok vannak (akikkel ráadásul két BL-induló csapatot aláztunk meg 5-0ra), szóval a problémák csak időlegesek, nincs rajtunk olyan bélyeg, mint az Arsenalon pl.
Továbbra is mi vagyunk a világ legjobbjai, csak meg kéne már mutatni
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.14. 11:58:25

Nem tudom, de sokakkal ellentétben nem elsősorban abban látom a hibát, hogy elkényelmesedtek és ráültek az eredményre. Ez is benne van, de -ebben Hajdú B.-vel teljesen egyetértettem– folyamatosan kerestük a jobbnál jobb helyzeteket. Nem egy alkalom volt amikor simán kapura tudták volna küldeni, de még egy passz, vagy még egy csel és persze hogy kilövik Kenyába a védők. Ha 8 ember van a 16-oson belül nem lehet üres kapura kijátszani.
Egyszer-kétszer próbálták meg a lövéseket, a többsége kapura is ment, de legtöbbször vagy körbejáratták vagy megpróbáltak a büntető-területen belül kényszerítőzni, vagy belevitték 5 emberbe. Így nem lehet gólt rúgni. Ahogy láttam, azért 2:1 után is próbálkoztunk, bár nem akkora lelkesedéssel, de nem hiszem hogy annyira ráültünk volna az eredményre. Szokatlan volt nekik, hogy 30 méterre se tudják kicsalogatni a "védőket" és folyton brusztoltak.
Most legalább nem jöhetnek a Realosok azzal hogy nekünk fújt a bíró, mert Pedro ellen is befújhattak volna nyugodt szívvel egy tizit, és Messi "lesen" szerzett gólja is elég véleményes volt.
Forca Barca!!!!
Avatar
Atomot Nekik!
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:00:25

2011.09.14. 10:55:28

[/quote] És igenis, győzött a foci, mert a Milan nem henteskedett, nem durván faragott, hanem keményen, de korrekten és pontosan védekezett. Ez pedig taktika, és igenis a nagybetűs FOCI része.[/quote]


Végül is van benn ráció amit írtál, csak igazából azt lett volna jó látni, hogy szétszakad a pálya! Támadás itt, támadás ott! :)

Amúgy meg tényleg szimpatikus csapat a Milan![/quote]

Na-na! Kis huncut, ne legyél telhetetlen! :lol:
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2011.09.14. 10:55:28

A tegnapi meccsen minden csak rajtunk múlt. Igen, lehet dicsérni a Milan szervezett védekezését, ami amúgy tényleg jól szervezett és hatékony volt, de ettől függetlenül csak 1 csapat volt a pályán. Itt csak és kizárólag fejben vannak gondok, ami még mindig a lehető legjobbkor került elő. A szezon eleje úgyis általában nyögvenyelős szokott lenni, de idén meg lehetett volna simán mindkét meccsünk, ami most döntetlen lett. Így én egyelőre nyugodt vagyok, mert bíztatóbb a kezdésünk, mint általában szokott lenni...
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.09.14. 10:47:13

Pont ezt írtam le a meccs elött... nehogy az legyen amit az Anoetában is eljátszottak...San Sebastianban is mentünk 2vel és azt hitték megvan.,.. meg elötte hányszor jártunk így, Arsenal??? ismerős? Nem hiszem el... ha vezetünk abban a pillanatban megállunk... Tegnap megint ez volt... Ok nem volt hibátlan a teljesítmény de szerintem arra elég lett volna hogy a 3 pont zsebben legyen... nem az volt baj, hogy a csapat nem hozta a 100 %-ot hanem az, hogy fejben elkényelmesedtek ami mostanában elég gyakori... Ilyen megesik a futballban!!! igen!!! de nem ennyiszer egymás után ez a csapat hibája és javítani kell... nincs mese...


Albicelestex, én is így gondolom, mivel ha levezetjük, David, és Pedrito sem élete formáját nyújtja, de ha lőnek 1-1 gólt az ilyen fontos meccseken, akkor Pep (jogosan) nem veszi ki őket a csapat kezdőjéből, pedig érzésem szerint egy Thiago (aki eszméletlenül bizonyítani akar) tudna lendületesebb, és reprezentatívabb futballt nyújtani, (ami a csapatnak sokkal hasznosabb lehetne) mint a 2 -egyébként klasszis- említett játékos... És erre lesérül Iniesta is... öröm lehet az ürömben hogy Thiago eggyel előrébb a sorban... több lehetőséget fog kapni... reméljük él vele :) VIsca el Barca!!!
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Válasz küldése