Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.01.27. 15:06:06

Castiel írta:Mert azt mondták/írták hogy valami speciáis (fura) szabály miatt nem lehet pályán szerda este. 2 egymást követő meccsen sárgult be és ezért.
Én ezt a szabályt nem hallottam, nem tudok róla. A madridi lapok is "csak" Casillas, Pepe, Ramos, Di Maria és Coentrao hiányzásáról írnak. Amúgy ha létezik ez a szabály, akkor nem csak Cristiano de Arbeloa sem játszhatna szerdán.
Kép
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.01.27. 15:02:23

Én már teljesen elvesztettem a fonalat! Most akkor CR játszhat?
Mert azt mondták/írták hogy valami speciáis (fura) szabály miatt nem lehet pályán szerda este. 2 egymást követő meccsen sárgult be és ezért.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.01.27. 14:52:56

Mourinho kezdőjéből azt vettem ki, hogy tényleg komolyan gondolja a Liga feladását és a BL valamint Kupa megnyerését.

Varane, Marcelo, Xabi Alonso és Arbeloa pihent, és ha csak 20 percre is de lecserélte Cristianot is. Véleményem szerint szerdán ezt a kezdőt fogja feltenni: D.Lopez - Arbeloa, Varane, Carvalho (Albiol), Marcelo - Xabi Alonso, Khedira - Callejon (Modric), Özil, Cristiano - Benzema.

Remélem sikerült gólt/gólokat szereznünk idegenben, illetve az sem lenne rossz ha nem kapnánk...
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.01.27. 13:05:27

Nem értek egyet az edzővel, hogy a Malagának le kellett volna állnia a második gólnál, mert Cesc a földön maradt. Nem volt egyértelmű a helyzet, szerintem fordított helyzetben mi sem álltunk volna le.
A talaj tényleg rossz lehetett, mert akadozott az összjáték. Nekem nem tetszik Iniesta csatárban szerepeltetése, mert inkább a középpályán tartózkodik, és néha belebonyolódik a cselekbe, de most végre gólt lőtt. Bár lehet, hogy ez már kimondatlanul 4-4-2-es játékrendszer.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.01.25. 19:45:25

Lionel85 írta:A január-februári hullámvölgy szerintem elkezdődött, a Málaga elleni 2-2 és a Sociedad elleni 2-3 után most is szenvedős volt a foci, de legalább a kitűzött célt sikerült elérni!
Ezt gondolom én is. Lehet hogy a Pep éra, ésa Tito éra alatt ez is különbség lehet, hogy Guardiolánál csak februárban, még Titonál lehet h már most januárban beköszön ez a "kötelező betegség".
Cesc, meccs végi 11-es szitujáról azt gondolom, hogy az volt. Ha x-nél van lehet befújja. Bár így jobban meggondolva lehet akkor sem, mert nem akarta volna akkr meg eldönteni azzal a meccset. :?:
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2013.01.25. 19:24:10

Lionel85 írta:Jól éreztem, hogy két gól van a két csapat között. Még ez is necces volt néha, mert a Málaga sokáig tapadt és csak a végén jött ki a tudásbeli különbség. A bíráskodás kritikán aluli volt, mindkét részre bőven tévedett. Fábregas a végén már csak nevetett szerencsétlenen.

A január-februári hullámvölgy szerintem elkezdődött, a Málaga elleni 2-2 és a Sociedad elleni 2-3 után most is szenvedős volt a foci, de legalább a kitűzött célt sikerült elérni!
Ne beszéljünk hullamvölgyről, egy x és egy vereség után, gondolj csak vissza a bajnokság elejére, ami ott egy-kétszer bement, az a Sociedad ellen pl. kapufa volt...
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.01.25. 19:08:08

Jól éreztem, hogy két gól van a két csapat között. Még ez is necces volt néha, mert a Málaga sokáig tapadt és csak a végén jött ki a tudásbeli különbség. A bíráskodás kritikán aluli volt, mindkét részre bőven tévedett. Fábregas a végén már csak nevetett szerencsétlenen.

A január-februári hullámvölgy szerintem elkezdődött, a Málaga elleni 2-2 és a Sociedad elleni 2-3 után most is szenvedős volt a foci, de legalább a kitűzött célt sikerült elérni!
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.25. 17:41:08

Pörgős és izgalmas meccs volt, sztem annyira rosszul nem is játszott a csapat, de inkább a küzdés dominált. A bíró alaposan hagyta elszabadulni az indulatokat, de azért nem venném le a felelősséget a játékosok válláról, kezdve Cesc "Sergio Busquets" Fabregas-szal.

Néhány játékosról:
-Messi sokkal hasznosabb lett volna, ha megpróbál valamit hozzátenni a játékhoz, ahelyett, hogy mindenáron megpróbálja felrúgatni magát. Az új évben messze a saját tudása alatt teljesít, és ha nézzük közben Iniestát, akkor ég és föld a különbség. Nem lepett meg, hogy az elmúlt 25 év során most cserélték le először. Félek, hogy a Madrid ellen is az lesz a célja, hogy jó helyen kapjon szabadrúgást, és akkor majd azt berúgja.
-Iniesta csak a szokásos, zseni a srác.
-Cesctől baromi jók voltak ezek a lefordulások a 16-os előtt, ő is jó volt, leszámítva az említett színészkedést
- Alvest továbbra is adjuk el, hiszen a mai 5 beadásából is csak 2 lett gólpassz.

Az elmúlt két meccs alibijéhez képest mindenképpen előrelépés volt ez, és innentől már csak jobb lehet.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.01.25. 12:54:21

herlius írta:Ugyanakkor minden elismerésem a Malaga-nak, mert fantasztikus csapatot rakott össze Pellegrini. Megkockáztatom, hogy jelenleg játékerőben semmivel sem gyengébbek, mint a Real. Elképesztően taktikusan, harcosan és ötletesen játszanak, van tartásuk és meg is merik csinálni az elképzeléseiket.
Gondolkodtam, hogy leírjam-e tegnap este, de ha már valaki elkezdte :) , akkor folytatom a gondolatmenetet: a Barca és az Atletico Madrid után a harmadik legerősebb játékot a Malaga mutatja be ebben a szezonban, szerintem. Intelligens focit játszanak, rengeteg mezőnymunkával karöltve. Ha lenne egy világklasszis csatáruk, akkor jó eséllyel a közelünkben lennének, vagy legalábbis a második helyért aktívan harcban lennének.

Barca:
tegnap rengeteg szép megoldást láthattunk a játékosoktól. Vélhetően a rossz talaj miatt is kénytelenek voltunk többet a levegőben játszani, de elképesztő volt, ahogy demonstráltuk: ebben is nagyok vagyunk!

A mostani Barca talán a legerősebb, amit láttam az utóbbi években. Minden posztra van minőségi alternatíva + Messi még jobban kiteljesedett. Ha egy-egy játékos formán kívül van, bátran jöhet helyette más, akár olyan is, aki nem az adott poszton játszik. Könnyen variálható lett a csapatunk, és úgy látom, hogy nem annyira kötött a játékunk, mint az utóbbi években volt.
Avatar
bzozo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2005.11.28. 10:19:37

2013.01.25. 12:41:38

ha jo helyere teszik a dolgokat mindig jó sül ki belőle!!
remélem sok ilyen szép meccset láthatunk az idén még ami ilyen szép véget ér!!!
VISCA EL BARCA
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.01.25. 11:54:05

Gratula a csapatnak, ezt szó szerint kiszenvedték. Fel kellett álljanak néhányszor vert helyzetből a párharc során, de szerencsére végig megvolt a kellő motiváció. Ugyanakkor minden elismerésem a Malaga-nak, mert fantasztikus csapatot rakott össze Pellegrini. Megkockáztatom, hogy jelenleg játékerőben semmivel sem gyengébbek, mint a Real. Elképesztően taktikusan, harcosan és ötletesen játszanak, van tartásuk és meg is merik csinálni az elképzeléseiket. Bár tegnap este a borzalmas talaj is kissé könnyítette a dolgukat, ennek ellenére kétszer is vissza tudtak jönni a meccsbe, ami hatalmas pirospont nekik. Mindenesetre a Real ellen ennél több kell (elsősorban elől a helyzetkihasználásban), másodsorban kevesebb (védelmi hiba). A bajnoki bukták után a Real ugyanis valószínűleg nagyon odateszi magát a kupában, biztos vagyok benne, hogy nagyon kemény párharc lesz ellenük.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.25. 09:26:32

Joee777 írta: 1) Mikor lesz a barcelonai visszavágó?
febr 27
Avatar
Joee777
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:10:08

2013.01.25. 09:22:30

Sziasztok!

Két kérdésem lenne, remélem tudtok segíteni:

1) Mikor lesz a barcelonai visszavágó?
2) Hogyan lehetne rá jegyet szerezni (nem kifejezetten a kupameccsre irányul a kérdés, hanem inkább általánosan, elsősorban azoknak szól akiknek már van ilyen téren tapasztalata esetleg kapcsolata)?
maki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2011.02.05. 04:51:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.25. 00:46:20

Mezner2 írta:Két kérdésem lenne!

1.Mivel mindenki mást mond,akkor most 2 vagy 3sárga után jár a kupában az eltiltás? Mert CR-nek kettő van,csak azért kérdezem!

2.Már most Szerdán lesz az odavágó,ha jól tévedek! Megerősítené valaki?
3 után. A madridiaknál Coentrao, Di María és Ramos lesz eltiltott (az 5 meccses eltiltása utolsó meccsét csak a kupában töltheti le).
Igen, szerda 21:00.
Apart from a right foot, Rivaldo had everything.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.25. 00:36:09

Két kérdésem lenne!

1.Mivel mindenki mást mond,akkor most 2 vagy 3sárga után jár a kupában az eltiltás? Mert CR-nek kettő van,csak azért kérdezem!

2.Már most Szerdán lesz az odavágó,ha jól tévedek! Megerősítené valaki?
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.25. 00:36:02

csabooo írta: Mikor lesz a Real ellen a meccs ? Ha jól tudom egybeesik tán a Milanéval ? Vagyis egymást követik(Real-Barca,Barca-Milan, stb... :D )


január 30. Madrid-Barca
február 2. Valencia-Barca

február 20. Milan-Barca
február 24. Barca-Sevilla
február 27. Barca-Madrid
március 2/3. Madrid-Barca

március 12. Barca-Milan
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára miihii 2013.01.25. 00:42:41-kor.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2013.01.25. 00:30:42

Grat a csapatnak :!:

Különösebben nem akarom elemezni a meccset, eléggé nyögvenyelős volt, de megint a végére(főként mert elfáradtak a hazaiak), de sikerült nyerni.
Lesz ez még jobb is remélem, főleg tavaszra, el kell a jó forma..

Mikor lesz a Real ellen a meccs ? Ha jól tudom egybeesik tán a Milanéval ? Vagyis egymást követik(Real-Barca,Barca-Milan, stb... :D )
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.25. 00:27:02

Capon írta: Én azért egy könnyű meccsre számítottam. Persze nem ilyen 90 perces lötyögésre, de egy magabiztos, jó játékkal viszonylag könnyen eldöntött továbbjutásra.

"Alves két beadása is gólra lett váltva" Na neeee, csak szórakozol :) 8)

Köszi az összefoglalót!
Hát pedig előzetesen sem tűnt annyira könnyű feladatnak, de megnehezítette a pálya is alaposan. Csak az első félidőben 79-ig számoltam az elcsúszásokat... :roll:
És egy rendkívül motivált Malaga esett nekünk, leálltak velünk nyíltan focizni és nem is nyomták rosszul. Illetve mi sem játszottunk csúcsformában, de nem is lehet mindig.

A lényeg, h azért behúztuk és most még izgulni is lehetett bőven, ami gyorsan elszállhatott a végére.
Jó kis igazi kupapárharc volt, egyáltalán nem érdemtelen továbbjutással. Viszont bizonyos értelemben két győztese lett sztem a fordulónak.

És eskü neked két tökéletes beadásból származó fejesgólt szereztünk Dani próbálkozásaiból :D És nem csak jól csúszott le :P
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.01.25. 00:17:01

miihii írta: Ismét jött egy gyors gólunk és talán kicsit többet volt nálunk a zsuga. Annyira nem javult látványosan a játékunk, továbbra is inkább a küzdő jelleg dominált. Aztán talán kezdett fáradni a Malaga, de egy kontrájuk ült, így kicsit visszajöttek. A végén meg bedaráltuk azért őket pár szép villanás után.

Nagyon melós egy párharc volt, nagy skalp ez a Malaga. Persze magunknak is köszönhetjük, h szoros lett, de őket mindenképp dícséret illeti. Keményen, férfiasan küzdöttek, de végül azért csak az erősebb kutya.... 8)

Azért pár adalék a meccsről:

Alves két beadása is gólra lett váltva.

Piqué az új csodacenterünk. Szépen, rutinos öreg (csatár)rókaként fejezte be az akciót (és még vagy 5ször feltűnt centerben :D ). Wildcat formation 8)

Messi le lett cserélve.



...mindig tudunk újítani :D

FELKÉSZÜL: Real Madrid.
Én azért egy könnyű meccsre számítottam. Persze nem ilyen 90 perces lötyögésre, de egy magabiztos, jó játékkal viszonylag könnyen eldöntött továbbjutásra.

"Alves két beadása is gólra lett váltva" Na neeee, csak szórakozol :) 8)

Köszi az összefoglalót!
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.01.25. 00:13:55

Ez a Malaga elintézte a Real Madrid-ot a bajnokságban, ahol fele ennyire voltak motiváltak a helyzetük miatt. (No BL)
Mi szégyen van abban, hogy kicsit meg is dolgoztunk a győzelemért?
Az tény, hogy kicsit enerváltak vagyunk, de mindig van egy időszak évente. Talán vége is van.


Mindenki el lesz itt intézve a jövő héten. :lol: A Barcelona nem Isten, hogy könyörületes legyen, mi nem leszünk azok, főleg nem a fővárosiakkal szemben. :lol: :lol:
Avatar
Lolyta
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.12.26. 21:11:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.01.25. 00:11:18

mess2009 írta:ott kezdem, hogy szégyellem magam, mert az első alapján nem bíztam a csapatban, sajnálom. de azért a második félidő gyorsabbra és főleg harapósabbra sikerült!! sokat segített a gyors gól de a döntő az volt hogy a második döntetlen után még rá tudtunk tenni egy lapáttal. csak a védelmünket tudom elmarasztalni Pique egyet rúgott de kettőt kapott, Alba sajnos sokadszor be bizonyosodik felemás-sok látványos szerelés mellett a közelharcokban bátortalan. amúgy erős csapatot győztünk le éles helyzetben idegenben egy szót sem szólhatunk, szép volt fiúk. a cserék is jók voltak dícsérjük meg az edzőt is.
Többnyire egyetértek, de a végét remélem csak viccnek szántad :D A 80. percben cseréltünk először amikor már eldőlt, ráadásul Villa nem tudom miért nem játszhatott, Alexisnél mindenképp többet tett volna hozzá.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.25. 00:00:17

Capon írta:
miihii írta:Nem játszunk jól. Tompák vagyunk, lomhák és a pálya állapota sem kedvez a játékunknak. Ugyanakkor a Malaga nagyot játszik, lelkesen tepernek, harcosan játszanak, veszélyesen támadnak. Legalábbis nem kevésbé, mint mi. Még talán az benne lehet a pakliban, h elfáradnak, de az eredmény tudata elég ösztönzően hathat, ráadásul otthon...
Kicsit sok a falt és elég sok a kártya már most, uh érik egy piros is sztem.

Én nem tartok kizártnak egy hosszabbítást sem.
Ép meg akartam kérni valakit, hogy pár sorban írja már le milyen volt a meccs, mert az első 4 perctől eltekintve nem láttam semmit, mert 2 rendőrrel hajtottuk a csöveseket a házban :) Így üljön le az ember nyugodtan meccset nézni...
Szóval a 2. félidőben javult már a játékunk?
Ismét jött egy gyors gólunk és talán kicsit többet volt nálunk a zsuga. Annyira nem javult látványosan a játékunk, továbbra is inkább a küzdő jelleg dominált. Aztán talán kezdett fáradni a Malaga, de egy kontrájuk ült, így kicsit visszajöttek. A végén meg bedaráltuk azért őket pár szép villanás után.

Nagyon melós egy párharc volt, nagy skalp ez a Malaga. Persze magunknak is köszönhetjük, h szoros lett, de őket mindenképp dícséret illeti. Keményen, férfiasan küzdöttek, de végül azért csak az erősebb kutya.... 8)

Azért pár adalék a meccsről:

Alves két beadása is gólra lett váltva.

Piqué az új csodacenterünk. Szépen, rutinos öreg (csatár)rókaként fejezte be az akciót (és még vagy 5ször feltűnt centerben :D ). Wildcat formation 8)

Messi le lett cserélve.



...mindig tudunk újítani :D

FELKÉSZÜL: Real Madrid.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.25. 00:00:16

Na akkor röviden:Jók voltunk.
Kicsit bővebben: Nem voltunk jók.

A sok pontatlanságot,én laikusként annak tudom be,hogy gondolom ilyenkor ők is ink. több fizikai munkát végeznek(mármint nem kőművesek,hogy jöjjön egy kis mellékes,hanem fizikai felkészítés),és ilyenkor tompábbak,mint minden Januárban.
Azért az sokat mondó,hogy egy olyan Malagát tartottunk pariba magunkkal,akiknek 180 perc alatt,5-6 támadása volt.
Zavaró volt,hogy nem jöttek a mélységi indítások,sem Cesctől,sem Xavitól(a pályán volt egyáltalán??).
A meccs pozitívuma : Alves 2szer is jól adott be (2gólpassz).
Lesz ez jobb is,ezután jön,legalábbis számomra mindenképp a szezon legeslegfontosabb meccse,a Madrid ellen,mind1,hogy béke kupa,BL döntő,őket megverni mindig a legnagyobb érzés a világon,remélem bucira verjük őket.

Azért az nevetséges,hogy 2013-ban járunk,és semmivel nem szabályozzák,hogy a játéktérnek milyen minőségűnek kell lennie(tükörjégen játszottak???),hol krumpliföldön(Stamford Bridge),hol legelőn(Bernabeú bokáig érő fű),hol vízifoci pályán kell játszanunk.
Elvileg ez a legnézettebb sportág,kiemelkedő foci kultúrája...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mezner2 2013.01.25. 00:03:35-kor.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.01.24. 23:56:59

ott kezdem, hogy szégyellem magam, mert az első alapján nem bíztam a csapatban, sajnálom. de azért a második félidő gyorsabbra és főleg harapósabbra sikerült!! sokat segített a gyors gól de a döntő az volt hogy a második döntetlen után még rá tudtunk tenni egy lapáttal. csak a védelmünket tudom elmarasztalni Pique egyet rúgott de kettőt kapott, Alba sajnos sokadszor be bizonyosodik felemás-sok látványos szerelés mellett a közelharcokban bátortalan. amúgy erős csapatot győztünk le éles helyzetben idegenben egy szót sem szólhatunk, szép volt fiúk. a cserék is jók voltak dícsérjük meg az edzőt is.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.24. 23:55:07

Castiel írta:Azért az megint beszédes, hogy 8 szabálytalanságunk volt, 5 sárgával! mínust Sergioé, mert ő dumáért kapta.
Meg Mascherano is.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Válasz küldése