Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.07. 18:34:07

visca el barca írta:
csababarca írta:Vagy idehozni egy értelmes,karakteres edzőt,aki ha látja hogy sétálgat, lekapja a 20. percben.
és szted van ilyen? már a második percben lengetnék neki a fehér zsepiket meg fenyegetnék. nem olyan egyszerű ez ahogy te gondolod :D amugy meg mindketten tudjuk, h még félgőzzel is több veszély benne mint bárki másban...

Én tudom, és nem is küldeném el,sőt padra sem tenném épp emiatt.
De aki szidja,annak mögé kéne látni a dolgoknak,hogy nem csak ő a hibás ebben a kialakult helyzetben.
Egyébként ha mindenki 100%-on pörögne,ő is csipkedné magát,ebben biztos vagyok, tud ő menni ha akar, lásd a Milan elleni meccset, de ősszel a madrid ellen is bár nem rúgott gólt,sokat küzdött.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.07. 18:19:53

csababarca írta:Vagy idehozni egy értelmes,karakteres edzőt,aki ha látja hogy sétálgat, lekapja a 20. percben.
és szted van ilyen? már a második percben lengetnék neki a fehér zsepiket meg fenyegetnék. nem olyan egyszerű ez ahogy te gondolod :D amugy meg mindketten tudjuk, h még félgőzzel is több veszély benne mint bárki másban...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2014.02.07. 17:48:03

csababarca írta: Minek változtatna rajta,ha tudja,hogy a fizetését így is felveszi, az edzők nem merik lecserélni, stb...

Nekem se tetszik amit csinál, de ez nem egyedül az ő sara...
Martinó végtelenül elfogult vele szemben (pl. A nyilatkozataival is amiben szinte mindig meg említi Leót), érthető valamilyen szinten hiszen argentinok mind a ketten, de ez már sokszor szerintem túlzásba torkolik és itt jön képbe a "lazsálás". :wink: :D
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.07. 17:30:04

Vagy idehozni egy értelmes,karakteres edzőt,aki ha látja hogy sétálgat, lekapja a 20. percben.
Most nem azért de Pep idején nem volt ennyire jellemző rá. Max az utolsó évben.
Titonál kezdődött ez, Martinonal meg kicsúcsosodik.
Talán nem ilyen edzőket kéne kinevezni, és akkor más lenne mindenki hozzáállása.
Bár nem hiszem,hogy Tata azt mondja Messinek meccsek előtt,hogy sétálgass,Messi viszont ezt teszi,ez esetben viszont le kéne cserélni,mert nem tartja be az edzői utasítást. inkább az van,hogy egyik edző sem mondja meg neki,hogy futni kéne öreg, vagy azt mondják neki,hogy ugyanazt kérik mint eddig.
Minek változtatna rajta,ha tudja,hogy a fizetését így is felveszi, az edzők nem merik lecserélni, stb...

Nekem se tetszik amit csinál, de ez nem egyedül az ő sara...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.07. 17:09:43

Maxi írta:sajnos ez jelenség egyáltalán nem újkeletű, kb 2 éve fent van.Engem nem izgat, kimondom: elszállt Messi, nincs mit tenni és engem egyre jobban idegesít, hogy ő azt képzeli azt csinál amit akar a társak meg dögoljenek meg a pályán.Végre csapatot szeretnék látni, olyat akik küzdenek egymásért és nem olyat, hogy 10 ember próbál Messi helyett játszani.Komolyan mondom Dinho magasságokban rgentín barátunk.
sőt ha nem változtat, mehet, az árából minden lyukat betoldunk.nem Fc Messilona vagynk hanem Fc barcelona.

mielőtt tömegesen megdobáltok kővel...
képességekben nincs párja ,DE Ronaldinhonak sem volt és tőle kevesebb lazsálásért elengedtük,jogosan.
totál igazad van, abszolut nem újkeletű dolog ez a lazsálás, nem is értem miért csak most szólalt meg vmelyik nagyokos.... amugy ha megy neki akkor is hajlamos sétálgatni, de ha meccsenként lő 2-3 golt a kutya nem foglalkozik ezzel a dologgal..

sokan azt hiszik h nélküle nincs barcelona, pedig bőven lehetne.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.02.07. 14:53:42

"vicces kissé amikor TE ÍROD:"persze, hogy nem úgy álltak hozzá...nem szép dolog ez,nem jó dolog....nekem se tetszik....." akár azt is mondhatnám :egyetértünk, vagy hogy :no comment."

Igen mess2009,vhol egyet értünk,csak ugyan azt a dolgot a másik oldalról nézzük...Ez a félig üres vagy félig teli a pohár szemlélet...Látni kell a hibákat,de a pozitívumokat is... :wink:

Amúgy nekem sincs semmi bajom a negatívabb hozzáálással sem,sokszor az ember elfogult és egy egy negatív komment felnyitja a rolót...De látni kell azért a jót is...

Vhol mindeki előtt a 2009es Barca az etalon,csakhogy akkor a legjobb korban volt mindenki,és a keret is másabb volt,az akkori futballnak és Barcának pedig a legjobb edzője volt...Igen atomerősek vagyunk most is papiron,de azóta öregedtek a fiúk,kiismertek minket,erősebbek az ellenfelek mint akkoriban...Xavi,Ini,Alves en pláne érezni a kort,már nem ugyan azok...Azért legutóbbi meccsen is Alves sprintelt vissza és nem érte utol a labdás játékost,no comment...Puyol is kiesett akit mai napig nem pótoltunk...Elől még csak-csak megvagyunk Bár azért az Eto-Messi-Henry 3mas másabb szinten volt...Talán ha Neymar visszatér és elkezdik érezni egymást Messivel...Vkpben meg amikor Busi cseréje Touré volt,no az a másvilág...
Nem lehet elvárni azt mint anno,a bajnokságot igen,a kupát még csak-csak,ami lényegében minden évben arról szól hogy le tudjuk e győzni a Realt...De a Bl az nehéz ügy...Ott van jelenleg 5-6csapat,akik egyszinten vannak velünk...Csakis akkor vagyunk ezeknél erősebbek,ha Messi vagy netán Neymar tudja hozni a pluszt,de idén eddig ez csak egyszer egyszer valósult meg,nem álandó a dolog a sérüléseik miatt...Azért marhára más lenne a képlet ha a szezon elejétől együtt játszanak összeérnek...E 2 játékos sztár kvalitási emelnek minket a többi sztárcsapat fölé,ilyen játékosaik nem nagyon vannak az ellenfelnek,pláne nem 2 ilyen,deha ezt nem tudjuk kiaknázni,bármilyen okok miatt,akkor semmivel nem vagyunk jobbak mint ők,sőt...Hát bízzunk abban hogy a city ellen mindketten épek lesznek és legalább egy párszor megvillannak...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.02.07. 10:03:39

Már ne haragudj corol, de nem ezt vették észre. Azt magyarázza Cappa, hogy a tűz veszett ki Messiből és a csapatból. Nem kapcsolta össze a VB-vel. [-X
Egy biztos inpoutra volna szükségük, ami Neymarral meg a fiatalokkal megjöhetne, ha nem sérül le, illetve ha a rotálásnak köszönhetően nem játszanánk minden meccsen más felállással.
Tata azt mondta, azért rotál, hogy ne fáradjanak el a meghatározó játékosai a fontos meccsekre, ehhez képest most már 3-4 meccse úgy tűnik nagyon fáradtak. Lassu a játék, megelőzik őket és lefutják. Valszeg nem fizikálisan fáradtak, hanem fejben, mentálisan. Van amikor ez a sebesség is elég, de nem mindig. Nem jönnek a váratlan húzások, váratlan passzok, vagy legalább is nem annyiszor, mint megszoktuk. Az egyik valamire való helyzete a Sociedadnak is abból adódott, hogy Masceranot 1,5 m hátrányból futotta le a csatár Vela. A másik lehetőségüknél meg összefut Piqué Masceranoval, szerencsére ebből nem lett helyzet. Ezek koncentrációs hibák.
Igen, tavaly még Messi vitte a hátán a csapatot az ilyen periodusban, mert meglőtte a góljait és váratlan húzásokkal helyzeteket teremtett. Most úgy tűnik, hogy beleszürkül a csapatba. Nem lóg ki a többiek közül. Az az igazság, hogy még így is hozni fogják a meccseik nagy részét, mert annyival jobbak, hogy félgőzzel is nyerni tudnak. A kérdés az, hogy ez a tingli-tangli marad e a nagy összecsapásokra, vagy arra felszívják magukat. Remélem az utóbbi fog bejönni. #-o
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2014.02.07. 09:45:50

corol írta:Tegnap kifejezetten Messi-t figyeltem a mérkőzés nagy részében. Elismerem, hogy még mindig az egyedüli játékosunk, aki képes megbontani a védőfalat (Neymar ugye nem volt), képes váratlant húzni és kapura is veszélyes.
Viszont - a mérkőzés jelentős részében egy kb. 15-20 méteres sávban sétálgatott a védők között. Elvétve indult be, nem mozgott keresztbe, sem mélységben, nem kérte a labdákat. Néha amikor visszajött a félvonalhoz és onnan próbál elindulni, akkor is enerváltan, unottan tette, ha elvesztette a labdát, megállt és sétált vissza (egy kivétel volt amikor a sárga lapot kapta).
Nem tetszik a fiú, furcsa az utóbbi időszakban a hozzáállása, nagyon takarékon működik, fásult, nem látszik az arcán semmi öröm, vagy bosszankodás (póker arc), pedig az élete a foci.
Tudom, hogy régóta spiccen van, nehéz lehet így folyamatosan az elvárásoknak megfelelően teljesíteni, de akkor is.
Szerintem azok a nézők akik korábban miatta mentek ki a stadionba, ma már otthon maradn.
sajnos ez jelenség egyáltalán nem újkeletű, kb 2 éve fent van.Engem nem izgat, kimondom: elszállt Messi, nincs mit tenni és engem egyre jobban idegesít, hogy ő azt képzeli azt csinál amit akar a társak meg dögoljenek meg a pályán.Végre csapatot szeretnék látni, olyat akik küzdenek egymásért és nem olyat, hogy 10 ember próbál Messi helyett játszani.Komolyan mondom Dinho magasságokban rgentín barátunk.
sőt ha nem változtat, mehet, az árából minden lyukat betoldunk.nem Fc Messilona vagynk hanem Fc barcelona.

mielőtt tömegesen megdobáltok kővel...
képességekben nincs párja ,DE Ronaldinhonak sem volt és tőle kevesebb lazsálásért elengedtük,jogosan.
Forca Barca
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.02.07. 09:04:48

http://www.eurobarca.hu/hirek/labdaruga ... dely/15661" target="_blank
Itt a kezdőlapon is tőlünk/tőlem függetlenül ezt veszik észre. Teljesen egyetértek.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.02.07. 08:10:45

Bestbarca írta:"mi az, hogy csak a helyzetkihasználás?!! meg, hogy nem is volt rá szükség??!! a Valencia ellen u.ez ment ott sem volt rá szükség? meg az átlövések....az hogy nem képesek 20 méterről eltalálni a kaput? ennek kellene örülnöm? hát valahogy ez nekem nem megy...
amit Messiről írsz ( corol) jó megfigyelés, magam is ezt látom és bár összeesküvés elméletnek tűnik, de lassan beigazolódik: a srác (majd Neymarral karöltve) a nyári VB.-re "spórol" egyszerűen nem megy bele semmi ziccerbe, nem erőlteti sprintekkel magát - takarékon üzemel."

Komolyan mondom látszik hogy magyarok vagyunk,ennyire depresszíven hozzáálni vmihez...

Igen most nem volt szükség nagyobb hajtásra,mert az eredmény úgy alakult eről van szó...Mert igen egy 2-0ás első meccs fix továbbjutást jelent ha a Barca játszik...Volt hogy kiestünk nagyobb előnnyel is,persze,de ennek elég kell lennie...Mert a Barca nem szokott kikapni 3-0ra...(és most hagyjuk a kötöszködést,meg kb azt a 2 kivételt,alapvetően ez igaz)

A tegnapi meccset meg hozzuk már össze a Valencia ellenivel...Teljesen másképp alakult a 2 meccs menete...Igen itt is volt veszélyes rész,és igen amiatt mert lazáztunk,de utánna jól alakult a meccs,és igen nem kellett több ezáltal...

Az hogy 20méterről nem találtuk el a kaput meg szintén rohadt nagy ferdítés,mert pont hogy eltaláltuk nem egyszer...Amikor mellé is ment veszélyes volt,közel volt...Azért nem a fagyiárusnak rugdostuk a labdákat...

Az meg hogy Messi a VB miatt nem teljesít úgy,jah nyílván...Egy profi sportoló majd direkt nem fog focizni...Jah persze,pont az ilyen hozzáállás miatt jutott el oda ahova...Amúgy direkt figyeltem a játékát,sokszor kivonták a játékból,azért nem kapta,középen próbált elmozogni,de ha 10en védekeznek mindíg lesz rajta 2-3ember,ezért nem kapott olyan sokszor labdát...És igen hátrébb jött többször labdáért és indította is a többieket nem egyszer...Az meg hogy nem lőtte be,hát vádoljuk már,az összes helyzet amibe került olyan volt,hogy rajta kívül kb más kapura se tudja tenni,ő megtette nem is akár hogy,nem volt szerencséje,ennyi...Ez meg azért van mert 2hónapig sérült volt,nincs formában. A fociban egy csatárnak úgymondd van egy bizonyos "szerencse" faktora,és ez nem véletlen,érdekes módon mindíg a sztárok elé pattan a labda,mindíg nekik jön ki jó a lépés...Jelenleg nincs annyira toppon fejben és ilyenkor figylehetőek meg ezek a dolgok hogy pont nem megy be...Be fog az menni 1-2meccs és nem lesz ezzel se baj...Könnyen lehet pont akkor amikor nagyon kell,pomt ezért sztár ő...(city)

Az meg hogy passzív ötlettel játék amikor rendre megvoltak a ziccereink...Igen kimaradtak,de attól még a játék megvolt...6-7ziccerünk legalább volt,kapufák is...Egy 10 emberrel védekező csapat ellen mégis hány ziccer kellene hogy legyen...?

Igen lassúak voltunk kicsit fejben máshol jártunk,ledöcögtük a meccset...És?Nyertünk,a kezünkbe a sorsunk,semmi baj nem történt...A Valencia elleni meccs után ezt számon lehetett kérni a csapaton,de most mire fel is? Úristen nem oxyiztunk 4gólt meg nem lőtt Messi 6ot egy meccsen...ÉS akkor mivan...Ha meg ez lett volna akkor meg az menne hogy: "jójó,de ez egy harmat gyenge sociedad,meg az atletico is kitömte őket,nem most kell majd a city ellen"...

És sorolhatnám,ennyi nyávogást,nyafogást...Majdha kiestünk a city ellen,vagy elver minket a Real 4-0ra a kupa döntőben akkor...De először adjuk már meg a lehetőséget a csapatnak hogy pályán bizonyítson,és ne egy kb senkit nem érdeklő, viszonylag gyenge ellenfél elleni meccsből induljunk ki,ahol amikor kifutottak a játékosok tudták akármi lesz meglesz ez,megha kikaptunk volna is lazán verünk a visszavágón 3mat...Persze hogy nem úgy álltak hozzá...Nem szép dolog ez,nem jó dolog ez,nekem se tetszik,de pont nem érdekel...Az eredmény megvan,játszank jól akkor amikor kell,addig nem érdekel...Majd a city ellen bizonyíthatnak...Amúgy én sem vagyok annyira derül látó,de ez a kardba dőlünk hangulat,meg az hogy a valóságot meghazuttolóan negatívan állnak hozzá egyesek a dolgokhoz,azért túlzás...

Amúgy az meg érdekes hogy azt senki nem emlegti fel hogy tökéletesen védekeztünk egy Atletico ellen,vagy hogy Pedro sokkal veszélyesebb mint az utóbbi években,azt hogy Alexisnek vannak jó megoldásai,hogy Cesc végre hasznos tagja a csapatnak,vagy hogy Pique kezd védőre hasonlítani...(igen hibázgat,de istenes az utóbbi 1 évhez képest)...
nekem semmi bajom az olyan látásmóddal amit te képviselsz! egyszerűen csak az van, hogy én nem ilyen vagyok. az a vicces kissé amikor TE ÍROD:"persze, hogy nem úgy álltak hozzá...nem szép dolog ez,nem jó dolog....nekem se tetszik....." akár azt is mondhatnám :egyetértünk, vagy hogy :no comment.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.02.07. 00:35:35

"mi az, hogy csak a helyzetkihasználás?!! meg, hogy nem is volt rá szükség??!! a Valencia ellen u.ez ment ott sem volt rá szükség? meg az átlövések....az hogy nem képesek 20 méterről eltalálni a kaput? ennek kellene örülnöm? hát valahogy ez nekem nem megy...
amit Messiről írsz ( corol) jó megfigyelés, magam is ezt látom és bár összeesküvés elméletnek tűnik, de lassan beigazolódik: a srác (majd Neymarral karöltve) a nyári VB.-re "spórol" egyszerűen nem megy bele semmi ziccerbe, nem erőlteti sprintekkel magát - takarékon üzemel."

Komolyan mondom látszik hogy magyarok vagyunk,ennyire depresszíven hozzáálni vmihez...

Igen most nem volt szükség nagyobb hajtásra,mert az eredmény úgy alakult eről van szó...Mert igen egy 2-0ás első meccs fix továbbjutást jelent ha a Barca játszik...Volt hogy kiestünk nagyobb előnnyel is,persze,de ennek elég kell lennie...Mert a Barca nem szokott kikapni 3-0ra...(és most hagyjuk a kötöszködést,meg kb azt a 2 kivételt,alapvetően ez igaz)

A tegnapi meccset meg hozzuk már össze a Valencia ellenivel...Teljesen másképp alakult a 2 meccs menete...Igen itt is volt veszélyes rész,és igen amiatt mert lazáztunk,de utánna jól alakult a meccs,és igen nem kellett több ezáltal...

Az hogy 20méterről nem találtuk el a kaput meg szintén rohadt nagy ferdítés,mert pont hogy eltaláltuk nem egyszer...Amikor mellé is ment veszélyes volt,közel volt...Azért nem a fagyiárusnak rugdostuk a labdákat...

Az meg hogy Messi a VB miatt nem teljesít úgy,jah nyílván...Egy profi sportoló majd direkt nem fog focizni...Jah persze,pont az ilyen hozzáállás miatt jutott el oda ahova...Amúgy direkt figyeltem a játékát,sokszor kivonták a játékból,azért nem kapta,középen próbált elmozogni,de ha 10en védekeznek mindíg lesz rajta 2-3ember,ezért nem kapott olyan sokszor labdát...És igen hátrébb jött többször labdáért és indította is a többieket nem egyszer...Az meg hogy nem lőtte be,hát vádoljuk már,az összes helyzet amibe került olyan volt,hogy rajta kívül kb más kapura se tudja tenni,ő megtette nem is akár hogy,nem volt szerencséje,ennyi...Ez meg azért van mert 2hónapig sérült volt,nincs formában. A fociban egy csatárnak úgymondd van egy bizonyos "szerencse" faktora,és ez nem véletlen,érdekes módon mindíg a sztárok elé pattan a labda,mindíg nekik jön ki jó a lépés...Jelenleg nincs annyira toppon fejben és ilyenkor figylehetőek meg ezek a dolgok hogy pont nem megy be...Be fog az menni 1-2meccs és nem lesz ezzel se baj...Könnyen lehet pont akkor amikor nagyon kell,pomt ezért sztár ő...(city)

Az meg hogy passzív ötlettel játék amikor rendre megvoltak a ziccereink...Igen kimaradtak,de attól még a játék megvolt...6-7ziccerünk legalább volt,kapufák is...Egy 10 emberrel védekező csapat ellen mégis hány ziccer kellene hogy legyen...?

Igen lassúak voltunk kicsit fejben máshol jártunk,ledöcögtük a meccset...És?Nyertünk,a kezünkbe a sorsunk,semmi baj nem történt...A Valencia elleni meccs után ezt számon lehetett kérni a csapaton,de most mire fel is? Úristen nem oxyiztunk 4gólt meg nem lőtt Messi 6ot egy meccsen...ÉS akkor mivan...Ha meg ez lett volna akkor meg az menne hogy: "jójó,de ez egy harmat gyenge sociedad,meg az atletico is kitömte őket,nem most kell majd a city ellen"...

És sorolhatnám,ennyi nyávogást,nyafogást...Majdha kiestünk a city ellen,vagy elver minket a Real 4-0ra a kupa döntőben akkor...De először adjuk már meg a lehetőséget a csapatnak hogy pályán bizonyítson,és ne egy kb senkit nem érdeklő, viszonylag gyenge ellenfél elleni meccsből induljunk ki,ahol amikor kifutottak a játékosok tudták akármi lesz meglesz ez,megha kikaptunk volna is lazán verünk a visszavágón 3mat...Persze hogy nem úgy álltak hozzá...Nem szép dolog ez,nem jó dolog ez,nekem se tetszik,de pont nem érdekel...Az eredmény megvan,játszank jól akkor amikor kell,addig nem érdekel...Majd a city ellen bizonyíthatnak...Amúgy én sem vagyok annyira derül látó,de ez a kardba dőlünk hangulat,meg az hogy a valóságot meghazuttolóan negatívan állnak hozzá egyesek a dolgokhoz,azért túlzás...

Amúgy az meg érdekes hogy azt senki nem emlegti fel hogy tökéletesen védekeztünk egy Atletico ellen,vagy hogy Pedro sokkal veszélyesebb mint az utóbbi években,azt hogy Alexisnek vannak jó megoldásai,hogy Cesc végre hasznos tagja a csapatnak,vagy hogy Pique kezd védőre hasonlítani...(igen hibázgat,de istenes az utóbbi 1 évhez képest)...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
bujna
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2004.10.17. 11:59:20
Tartózkodási hely: Miskolc

2014.02.06. 22:13:02

Borzasztó gyengén játszott a Barca önmagához képest. Ilyen játékkal nem fognak egy kupát sem nyerni. Ezt a Real Sociedad-ot ki kellett volna végezniük, főleg 10 ember ellen. Igaz, hogy nagy a valószínűsége, hogy így is bejutnak a döntőbe, de ott a Reál bedarálja őket, ha ezt a gyenge játékot folytatják. A City sem fog kegyelmezni nekik a BL-ben. Valami csodát várok, de szerintem nem véletlen, hogy az utóbbi meccseiket ilyen gyenge formában játszák. Semmi motiváció nincs bennük. Csak ellabdázgatnak, de nem játszanak gólra törően. A hétvégén ha kikapnak a Sevilla ellen (van esély rá), szerintem a spanyol bajnokságban is egyre lentebb fognak csúszni. Lehet, hogy én vagyok borulátó, de az elmúlt évek Barcájához képest, ez a kupagyőzelem a Sociedad ellen egyenlő a nullával.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.02.06. 14:49:16

MyShadow írta:
sjd írta:Elég meredek azért, hogy egy félidőt emberelőnyben játszva, huszonakárhány lövésből végül a Sociedadnak kell egy ilyen öngólt rúgnia a 2-0hoz. De azért ezzel a "meddő és ötlettelen" játékkal rúgtunk 2 (na jó, 1 :D ) gólt, két kapufát, 3 lövés kb. centikkel ment fölé, Sanchez kihagyott még egy ziccert, Alves meg méterekről fejelte fölé és akkor még rá sem tértem a kapus védéseire.
Pedig még mindenki nagy álmából, a távoli lövésekből is volt minimum 5-6, itt kéne már élvezkedniük azoknak, akik szerint ez a megoldás a "meddő és ötlettelen" játékra.
(Azt már nem is mondom, hogy a Sociedadnak még a csatárai sem nagyon jöttek ki a saját védekező harmadukból, ehhez képest azért párszor sikerült bemenni a kettős védőfal mögé.)
Teljesen igazad van. Nem hiszem, h ezután a meccs után számon kérhető a csapaton az akarás. Igaz nem adtak ki magukból mindent, közel sem, de nem is volt rá szükség, és egy kis szerencsével elég alapos zakóval utazott volna haza Sociedad.
Persze volt egy-két veszélyes kontrájuk, de azok egyéni hibákból adódtak, technikai hibákból, ami mindig benne van.
Ameddig csak a helyzetkihasználással vannak problémák addig kár vészmadárkodni. Még mindig nekünk van az egyik legerősebb keretünk, pusztán akarás kérdése, h mennyit hozunk ki ebből. Itt elég volt ennyi.
mi az, hogy csak a helyzetkihasználás?!! meg, hogy nem is volt rá szükség??!! a Valencia ellen u.ez ment ott sem volt rá szükség? meg az átlövések....az hogy nem képesek 20 méterről eltalálni a kaput? ennek kellene örülnöm? hát valahogy ez nekem nem megy...
amit Messiről írsz ( corol) jó megfigyelés, magam is ezt látom és bár összeesküvés elméletnek tűnik, de lassan beigazolódik: a srác (majd Neymarral karöltve) a nyári VB.-re "spórol" egyszerűen nem megy bele semmi ziccerbe, nem erőlteti sprintekkel magát - takarékon üzemel.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.02.06. 13:12:12

Tegnap kifejezetten Messi-t figyeltem a mérkőzés nagy részében. Elismerem, hogy még mindig az egyedüli játékosunk, aki képes megbontani a védőfalat (Neymar ugye nem volt), képes váratlant húzni és kapura is veszélyes.
Viszont - a mérkőzés jelentős részében egy kb. 15-20 méteres sávban sétálgatott a védők között. Elvétve indult be, nem mozgott keresztbe, sem mélységben, nem kérte a labdákat. Néha amikor visszajött a félvonalhoz és onnan próbál elindulni, akkor is enerváltan, unottan tette, ha elvesztette a labdát, megállt és sétált vissza (egy kivétel volt amikor a sárga lapot kapta).
Nem tetszik a fiú, furcsa az utóbbi időszakban a hozzáállása, nagyon takarékon működik, fásult, nem látszik az arcán semmi öröm, vagy bosszankodás (póker arc), pedig az élete a foci.
Tudom, hogy régóta spiccen van, nehéz lehet így folyamatosan az elvárásoknak megfelelően teljesíteni, de akkor is.
Szerintem azok a nézők akik korábban miatta mentek ki a stadionba, ma már otthon maradnak, mert kedvencük nem szolgálja ki őket úgy mint korábban.
CR tegnap is akkorát hisztizett, hogy nem kapta meg a labdát (a TV ezeket a gesztusokat nagyon jól kihozza), rajta látszik, hogy akar és minden idegszálával teljesít.

És ugye ehhez jön az egész csapat folyamatos tanácstalansága, amennyiben felállt védelem ellen kell játszani.
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.02.06. 12:07:05

sjd írta:Elég meredek azért, hogy egy félidőt emberelőnyben játszva, huszonakárhány lövésből végül a Sociedadnak kell egy ilyen öngólt rúgnia a 2-0hoz. De azért ezzel a "meddő és ötlettelen" játékkal rúgtunk 2 (na jó, 1 :D ) gólt, két kapufát, 3 lövés kb. centikkel ment fölé, Sanchez kihagyott még egy ziccert, Alves meg méterekről fejelte fölé és akkor még rá sem tértem a kapus védéseire.
Pedig még mindenki nagy álmából, a távoli lövésekből is volt minimum 5-6, itt kéne már élvezkedniük azoknak, akik szerint ez a megoldás a "meddő és ötlettelen" játékra.
(Azt már nem is mondom, hogy a Sociedadnak még a csatárai sem nagyon jöttek ki a saját védekező harmadukból, ehhez képest azért párszor sikerült bemenni a kettős védőfal mögé.)
Teljesen igazad van. Nem hiszem, h ezután a meccs után számon kérhető a csapaton az akarás. Igaz nem adtak ki magukból mindent, közel sem, de nem is volt rá szükség, és egy kis szerencsével elég alapos zakóval utazott volna haza Sociedad.
Persze volt egy-két veszélyes kontrájuk, de azok egyéni hibákból adódtak, technikai hibákból, ami mindig benne van.
Ameddig csak a helyzetkihasználással vannak problémák addig kár vészmadárkodni. Még mindig nekünk van az egyik legerősebb keretünk, pusztán akarás kérdése, h mennyit hozunk ki ebből. Itt elég volt ennyi.
Manheim István
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2007.09.16. 18:37:30
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.06. 11:58:13

Üdv mindenkinek és mindenkor mindörökké Barca.

Én már kb 40 éve Barcás vok..mióta Krojf odament.
Ami most zajlik az csöppet sem tetszik.A pár évvel ezelőtti eredményt ugyan elérni nagyon nehéz lenne,de ez a játék több mint gyatra.
Szerintem az egész az Laporta távozásásval kezdődött ami Gardiolla távozásásval folytatódott.
A játékosok már akkor kiakadtak hogy elmegy az edzőjük, ami most már egyértelműen Rosselnek
köszönhető.
Én biztos vok benne hogy ha Gardiola lenne még az edző az egész szerkezetet játékot megújította volna, hogy ismét hatékony legyen.
Ami akkor volt ma már nem működik és teljesen motiválatlanok a játékosok kivéve 1-2 fazont aki amúgy is mindig hajt.
Vannak olyanok akik kiöregedtek és fásultak és vannak akik nem ütik meg a Barca szintet.
Nekem a meglátásom az hogy frissítés kell a vezetésbe( Laporta vissza) az edzőbe és bizony
sok játékost kell venni (ehhez tőke kell).
Ez a "Gardióla" csapat nagyon alkotott (amit nehéz bárkinek is felülmúlni),de ez már a múlt egyszerűen új erős motivált csapatot kell építeni.
Szeretnék újból örülni a pazar játéknak,de ha nyerünk is állandó lötyögést látni...kérdem én hol van az a gyors rövid passzos játék amit senki nem tudott lekövetni és 6 kupa lett a jutalma?
Olyan lassan játszanak hogy röhögve védekeznek 2 soros vonallal..és abból kontráznak.
Szóval reménykedem a jövőben hogy lesz változás meg hogy talán idén 1 valamit azért behúzunk a kupákból-


Hajrá Barca
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.02.06. 11:47:30

Elég meredek azért, hogy egy félidőt emberelőnyben játszva, huszonakárhány lövésből végül a Sociedadnak kell egy ilyen öngólt rúgnia a 2-0hoz. De azért ezzel a "meddő és ötlettelen" játékkal rúgtunk 2 (na jó, 1 :D ) gólt, két kapufát, 3 lövés kb. centikkel ment fölé, Sanchez kihagyott még egy ziccert, Alves meg méterekről fejelte fölé és akkor még rá sem tértem a kapus védéseire.
Pedig még mindenki nagy álmából, a távoli lövésekből is volt minimum 5-6, itt kéne már élvezkedniük azoknak, akik szerint ez a megoldás a "meddő és ötlettelen" játékra.
(Azt már nem is mondom, hogy a Sociedadnak még a csatárai sem nagyon jöttek ki a saját védekező harmadukból, ehhez képest azért párszor sikerült bemenni a kettős védőfal mögé.)
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2014.02.06. 09:33:46

Szerintem nem fognak hosszabbítani Tatával.Korábban írtam, hogy néhány játékos eltávolítása mellett új edző is kell.Továbbra is állítom, hogy Alves, Sanchez mehetne.Gyors védők kellenek!
( Puyol,Mas.nagyon lassú,Pique álmélkodik,Albát egy az egyben megveri szinte mindenki,picike is,Bartra típusú védő kellene)A középpálya is a lassuló és egyre körülményesebb Xavival újításra szorul.
Szóval a kölcsönbe adottak hazahozása egyrészt javítana a helyzeten, de védők kellenek
és Új edző a középszerű Tata helyett!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.02.06. 09:16:06

Nos, nem Pinto-nak köszönhetjük, hanem Pedronak, Messinek és Alexisnek, hogy nem lett több. Egyszerűen nincsen szerencsénk. 6:1 lett volna a realitás. :!:
Ettől függetlenül igaz az, hogy nincsen alternatíva a támadásokban. Passzolgatunk várva a lehetőségekre, ami meccsenként 5-6 alakalommal meg is van, de azokat be is kellene rúgni. A betömörülő védelemmel szemben lehetne átlövésekkel is próbálkozni, amit Pedro meg is tett egy párszor, igaz eredménytelenül, vagy egy két csellel megbontani a védelmet, ami Messi dolga lenne,de próbálkozásai sajnos tegnap elhaltak.
Én inkább a gyorsaságot hiányolom a középpályán szerzett labdák után. Nem egyszer lassítják vissza a játékot és az előrejáték helyett visszapasszok mennek, gyors levegős támadás helyett, vissza engedjük állni az ellenfelet. A Valencia ellen is lett volna lehetőségünk szerzett labdával azonnal visszatámadni, de talán az egész meccs alatt egyszer volt rá példa. Azt hittem, Tata legalább ezt megváltoztatja, de néha az az érzésem, mintha képtelenek lennének a tili-toliból kimászni. Félreértés ne essék, nincsen nekem ezzel bajom, ha felállt védelemnél kell réseket keresni, de néha megelőzhető lenne hogy felálljanak a védők, ha gyors passzokkal, indításokkal is operálnának a fiuk. Remélem a visszavágón kényszerből támadnia kell a Sociedadnak és ezt ki is fogjuk használni.

Hajrá Barca! \:D/
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.02.06. 09:08:38

ahogy az első félidőről írtam: ismét egy lassú ötlettelen, meddő játszadozást láthattunk, sőt egyre inkább az az érzésem, hogy egy elhibázott taktika, egy pocsék hozzáállás, egy alkalmatlan edző kezd állandósulni.
mire alapozom: ez a taktika megöli a hatékonyságot! ez sem nem tiki-taka sem nem korszerű eredményes, gyors, erőteljes támadófoci. kvázi, Tata ötlettelen és egyre eredménytelenebb (is lesz) ahogy többen is leírták ez a tegnapi - lényegében- egy torz eredmény - nálam- felért egy vereséggel.
nem látni igazi hajtást, lelkesedést, csak a monoton lötyögést.
tudom: kockázatos és talán nem is helytálló ilyesmit állítani de nekem a tegnapi és sajna jó pár korábbi meccs alapján ez a benyomásom. reménykedem persze... várom is hogy rám cáfolnak egy más játékkal, tudom, hogy a potenciál a lehetőség benne van ebben a gárdában de valahogy most ez nem akar összeállni.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.02.06. 08:25:15

Hatalmas fölényben játszottak, de nem javult a játék egy cseppet sem. Mintha nem tudnák, hogy hogyan akarnak gólt lőni. Messi gólképtelensége egyre aggasztóbb. Ha már Bukecnek kell gólt lőni, az nem jó jel. És a két gólos különbséget leginkább Pintonak köszönhetjük. Sajnos Tata görcsösen ragaszkodik ehhez a csapathoz, nincs más begyakorolt felállás, így hatékony cserék sincsenek.
Sevillában formajavulást várok, és rúgott gólokat!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.02.06. 07:30:13

köbö 99%, hogy jöhet a klasszikus a döntőben.
hát azt barátaim nagyon be kellene húzni.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.02.06. 07:25:45

maister6000cm3 írta:Tudja esetleg valaki, hogy idén hol lesz?
Nem döntötték még el szerintem, vagy csak nem jelentették be.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2014.02.06. 00:19:36

Nem lesz gond a visszavágón, de a hétvégi meccs iránt nem vagyok túl bizakodó, látván a mai szerencsétlenkedésünket (újfent). Fabregasban van potenciál, és ami feltűnt, az az hogy mióta Messi visszatért, Pedro az egyetlen akinek megmaradt az önbizalma. Pech, hogy neki se jönnek össze a befejezések, de legalább próbálkozik. Alexis egyértelműen visszavett ezen a térem, bár tény, hogy az ő helyére többet húz ki Leo, talán ez zavarhatja meg fejben. Viszont Messi formája Pedro formája alatt van jelenleg, de ezzel nem azt jelentem ki, hogy rosszabb játékos lenne, hisz ez badarság lenne. Egyszerűen benne van ott a gól, Messivel ellentétben, akivel kapcsolatban az az ember érzése, hogy bármit csinálhat úgyse megy be... Nagyon remélem, hogy bemelegszik és visszanyeri a formáját, valamint Neymar visszatérését is várom hátha lendít valamelyest a játékon. Talán Tata is kezd egy kicsit elfogyni fejben, de hátha ez is átmeneti. Hogy ne legyek teljesen off; ha bejutunk a kupadöntőbe, az egy igazán ki-ki meccs lehet a Reallal. Tudja esetleg valaki, hogy idén hol lesz?
Kép
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.02.06. 00:18:37

No ez a meccs is megvolt...Lelötyögtük...Mindenki kardba akar dőlni,de azért nehogy már komolyan gondoljuk hogy csak ennyire vagyunk képesek...Szépen lelazítottuk a meccset...Ahogy a Valencia ellenit is...ÉS majdnem most is megszívtuk,ha ott 11es és kiállítás akkor para lett volna...Megjegyzem ha elesik Vela meg is adják így nem volt 11es,pláne hogy talpon maradjon elkezdett ő is karral dolgozni...Szal köszönjük Vela...És igen itt baj a lötyögős meccsekkel,hogy nehéz helyzetbe hozhatjuk magunkat...Azért van egy ellenefél is a pályán...Megint más kérdés hogy érthető a lötyögés,fejben már a city jár,meg hogy 3 naponta játszunk...Ráadásul túl nagy rotálás ezúttal nem volt...Innentől...Igen lesz egy rossz meccs,ha nyerünk nem érdekel,csak a végén lássam majd ezeket a marha nagy megspórolt energiákat a city ellen pl...Akkor azt mondom hogy nem érdekel...Messze menő következtetések meg ezekből a meccsekből nem nagyon lehet levonni,mindenki lötyög és lazázik...Az Atleticot levédkeztük tökéletesen,azt erre meg most mennek amiket látunk...Nincs itt baj se a védelem összetételével,se a taktikával...Lötyögünk és ennyi,szó szerint értve a pályán és fejben is,és ezt láthatjuk...Alpavetően a lelazítás értehető és "rendben van",de sokszor messzerie megyünk...No ez már baj...De vhogy idén ha kellett össze tudtuk szedni magunkat eddig,sztem amint lesz igazi nyomás,egyből 2szer úgy fognak pörögni a lábak...

Az meg hogy 2-0nál sem lehetünk nyugodtak meg ilyesmi,hagyjuk már,azért 3mal csak nem vernek el minket miután 18%ban volt náluk a labda...Eleve ha 1et berúgunk már 4 kellene nekik...Hameg képesek vagyunk kikapni 1-4re,akkor essünk ki megérdemeljük...De meglepődnék...

Amúgy igen most is volt sok passzív játék,de azért megvoltak a helyzetek még 11emberes fal ellen is,úgyis hogy lötyögtünk,meg flegmáskodtunk...Nem lőttük be őket illetve csak 1et,de pechünk is volt sokszor,mindíg nem lesz ez így...Én mindíg azt modnom amíg elől meg vannak a ziccerek akkor para nincs,be fognak azok menni,a lényeg hogy legyen játék...Azért vhogy megolduttuk,vmi játék volt...Hangsúlyozom,hogy úgy hogy takarékon játszottunk...

Az aggódóknak meg ismétlem amit az elején írtam,azért remélem senki nem gondolja hogy ez a max tőlünk... :wink:

Ami aggodalomra adhat okot,hogyha beleszokunk ebbe a rutmusba és majd nem fogunk tudni váltani ha kell...De ez majd kiderül,és bízok annyira Tataban,hogy amikora kell hajtani fogunk...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bestbarca 2014.02.06. 00:19:49-kor.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Válasz küldése