Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.07.31. 21:48:02

A Blaugrana számára augusztus 24-én 21 órakor kezdődik a szezon, amikor az Elchét fogadják hazai pályán. A 2. fordulóban 31-én este 19 órakor lép pályára Luis Enrique csapata.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.07.25. 01:00:07

Szezon második felében a nagy csapatok közül csak a Bilbao, Atléticó és Sevilla ellen játszunk idegenben, ez jó.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.07.24. 19:20:52

28. forduló Real otthon
31. Sevilla idegenben
32. Valencia otthon
33. Espanyol idegenben
34. Getafe otthon
37. Atlético idegenben
Elég kemény lesz a vége.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.07.24. 19:00:53

http://resultados.as.com/resultados/fut ... calendario

Itt megtalálhatjátok a jövő évi menetrendünket.
Kép
Avatar
szarvasember
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2013.05.22. 22:15:10

2014.07.24. 13:29:11

Kép

Így kezdenek a csapatok az első fordulóban :)
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5241
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2014.07.24. 13:17:14

Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.07.24. 13:15:40

most volt, pár perce fejeződött be. első meccs elche ellen, otthon a Camp Nouban. aug 23/24
majd gondolom lesz valahol táblázat is :D

ha marad amúgy Suárez eltiltása, akkor az első bajnoki meccse a Real ellen lesz. kellemes. :D
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.24. 13:10:23

volt már sorsolás?

csak mert én nem láttam sehol, viszont a sport ír suarezről és ott említik a két madrid elleni meccset: okt 26 márc 22
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
AndrisBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2014.07.11. 14:36:28

2014.07.14. 12:19:43

Remélem december környékén lesznek a nagy rangadók, mert akkorra már visszatér Suarez és összejön a támadó hármas(Neymar, Messi, Suarez).
-----------Liverpool--------------
-------------Barca---------------
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.14. 11:26:59

jó lesz a z idénykezdet 2 full depressziós sztárral, meg egy mindenhonnan kitiltottal.. nem akarok rinyálni, de a bajnokságból pár hét után tuti kiszállunk...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.07.05. 15:50:06

S.Agüero írta:Nem tudja valaki véletlenül, hogy mikorra várható a bajnokság sorsolása? :)
Valamikor július 2. hetére teszik, tehát gondolom a vb után körülbelül megtudjuk.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.07.05. 13:52:43

Nem tudja valaki véletlenül, hogy mikorra várható a bajnokság sorsolása? :)
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.19. 21:58:10

pepG1991 írta:Sok egyéb mellett, számomra a tegnapi mérkőzés legmeghatározóbb pillanata az volt, amikor a hosszabbítás perceiben a szögletzászló környékén Sanchez egyedül küzdött 3 Atlético játékos ellen...eközben Alves 10 méterről nézte ahogy Alexis egyedül szenved, a többiek pedig még a közelben sem voltak.... ez a jelenet jól reprezentálta számomra a csapat idei hozzáállását. Nyilván nem lehet az egész szezont egy jelenettel leírni és mindent a motivációra fogni, hiszen számtalan egyéb ok (külső, belső egyaránt) hozzájárult ahhoz, hogy ez a szezon így fejeződjön be.
Tévedsz mert nagyon is jól jellemzi ez az egész szezonunkat.
Hányszor idegeskedtem én ilyen helyzetekben. Még ugyan azon a meccsen talán Mast, de lehet Adrianot hátul letámadják, forgolódik össze vissza nem tudja se előrevágni sem lepasszolni, mert mindenki 35 méterről nézte, hogy na mi fog kisülni belőle. Egy lépést nem tett senki felé, hogy segítsen neki. Borzalmas volt látni, és sajnos nagyon sok ilyen jelenet volt a pálya minden részén.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.05.19. 21:49:50

Na ez még egy figyelmeztetés, és nagy szégyen! Nincs Barcás a Liga legjobb tizenegyében. De hát őszintén, kit lehetett volna betenni ez után az idény után?
Luis Enrique az új edző. Hát ez sem a jó hírek közé tartozik. Nem tűnik egy nagy sikerkovácsnak. Inkább újabb egy év szenvedés jön.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2014.05.18. 23:50:12

Raul#7 írta:Nem volt szabályos megnyugodhatsz...
Mivel nem szándékos mozdulat során került Messi elé a labda, ilyenkor nem számít h. ellenféltől kapta.
De igenis számít, hogy ellenféltől kapta és nem Fabregastól, mert ebben az esetben az elrúgás pillanata nem az ellenféltől érkező labda, hanem a beadás pillanata, és abban a helyzetben Messi még nem volt lesen.

Ennek ellenére nem érdemeltük meg a győzelmet és a bajnokságot sem.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
pepG1991
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.04.14. 19:57:56

2014.05.18. 23:41:05

Sok egyéb mellett, számomra a tegnapi mérkőzés legmeghatározóbb pillanata az volt, amikor a hosszabbítás perceiben a szögletzászló környékén Sanchez egyedül küzdött 3 Atlético játékos ellen...eközben Alves 10 méterről nézte ahogy Alexis egyedül szenved, a többiek pedig még a közelben sem voltak.... ez a jelenet jól reprezentálta számomra a csapat idei hozzáállását. Nyilván nem lehet az egész szezont egy jelenettel leírni és mindent a motivációra fogni, hiszen számtalan egyéb ok (külső, belső egyaránt) hozzájárult ahhoz, hogy ez a szezon így fejeződjön be. Zárójelben még annyit jegyeznék meg, hogy 2008 őszén amikor ez az egész korszak elkezdődött, sosem gondoltam volna (főleg Rijkaard csapatát látva), hogy annak a csapatnak a gerince 2014 tavaszán még bajnoki döntőt játszik Európa egyik legjobb csapata ellen. Szóval én az idei szezontól függetlenül pozitívan állok az elkövetkező évekhez. Visca el Barca!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.05.18. 22:07:36

barlacy írta:A vejem Valenciából kérdezte:szomorú vagyok-e? Mondtam neki, hogy igazából nem, inkább mérges.Elmondtam neki, hogy ezt a középszerű semmi edzőt azonnal cserélni kell, el kell távolítani a csapatból Alvest, Mascheranot,Songot, Affelayt, Tellot, Qencat,D.Santost,Sanchezt,Pótolni kell Valdest , Pintot , Puyit,kell még egy belső védő pl.Laporte,Xavi lassan mehetne nyugdíjba, őt is pótolni kellene? -Vissza kell hozni a kölcsönbe adottakat, ott a Barca 2, az ifik ,van utánpótlás lehetőség is bőséggel.
Miért azokat kell eltávolítani a csapatból, akik alig játszottak? Nem ők a hibásak azért, hogy ez a csapat ide jutott. Az ifik talán jobbak lesznek? Busquets, Xavi, Iniesta, Fabregas és Pedro azok, akik nem tudnak gólt rúgni. Miért őket mentjük föl, és helyettük másokat küldünk el?
Fogatlan oroszlánok, tőlük ne várjunk már megújulást. Bár Puyol maradhatna és ők mennének.
Az pedig, hogy miért nem vagyunk szomorúak, és miért ismerjük el a győztest? Mert nem a Reálról van szó.
Raul#7
Barça B
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.12.13. 00:02:04

2014.05.18. 21:36:35

Csak, hogy egy kis olajat öntsek a tűzre. Már meccs közben is gyanús volt, de most már biztos. Messi gólja szabályos volt.

http://www.sport.es/es/noticias/barca/g" target="_blank ... or-3276291

Gondolom erről a nemzetközi sajtó nem fog cikkezni, meg médiahadjáratot kezdeni, de ha Messi 1 euró adótartozást halmozna fel, akkor ettől zengene a fél világ.
Nem volt szabályos megnyugodhatsz...
Mivel nem szándékos mozdulat során került Messi elé a labda, ilyenkor nem számít h. ellenféltől kapta.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.18. 19:32:09

Csak, hogy egy kis olajat öntsek a tűzre. Már meccs közben is gyanús volt, de most már biztos. Messi gólja szabályos volt.

http://www.sport.es/es/noticias/barca/g ... or-3276291

Gondolom erről a nemzetközi sajtó nem fog cikkezni, meg médiahadjáratot kezdeni, de ha Messi 1 euró adótartozást halmozna fel, akkor ettől zengene a fél világ.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.05.18. 16:06:37

menczel írta:ebből egyedül a sportszerűség jogos a többi témához nem kapcsolódó irreleváns fogalom a témában. te láthatóan a hatkupás Barca álomvilágában élsz. a bajnoki címeket így szokták nyerni a csapatok, ahogy most eldőlt, gusztustalan meccseket játszva, esélytelen ellenfél ellen botladozva váratlan fordulókban. mi ez a 'megérdemelte' szentimentális igazságosztás? az érdemli meg aki győz. minden más magyarázkodás. esetleg ha pontozásos sportról van szó akkor van helye ilyen érvelésnek. mint mondtam, nem vagyok 'jó' vesztes, de az önostorozásba hajló polkorrektség nagyon böki a csőrömet.
Mi értelme sportot nézni, ha az nem a sportról szól? A játék szeretetéről és a férfias vívásról, küzdésről? Hogy megvívunk egymással és ha a jobb, arra érdemesebb csapat győz, felszegjük a fejünket, megdicsérjük a teljesítményüket, elgondolkodunk azon, hogy miért lettünk másodikok, levonjuk a konzekvenciát, és az alapján folytatjuk a munkát, hogy újra mi legyünk a bajnokok. És fordítva is. Ha szerinted tényleg erről szól az sport, hogy márpedig a cél szentesíti az eszközt és semmi más nem számít, csak hogy mindenkin átgázoljunk és a véres kardot lóbálva toljuk a s.ggünket és a rozsdás kupánkat mások pofájába, akkor te egy borzasztó rossz úton jársz.

Azt ugyan elismerem, hogy egyes helyzetekben ezt egy elfogadható vagy elnézendő magatartásként szolgálhat, de általánosságban súlyos tévedés, hogy így kéne lennie. Amikor a Mourinho-féle tisztességtelen, erőszakos henteshordával szemben oda-odacsípett a csapat a Realnak és mi, szurkolók, sem fogtuk vissza magunkat ha élcelődni lehetett azon a Real Madridon, ami minden sz.rnak elmondott minket, UEFAlona voltunk és most nem sorolnám fel az összes szemetet, amit a szél felénk az ajtón behordott, azt azért ne keverjük már össze azzal, amit az Atleti idén véghezvitt. Fegyelmezett és szorgos munkával elérték a céljukat. Legyőzték a Barcát, mert akartak és volt bennük tűz. Nálunk ha volt 4 játékos, aki tényleg meg akart dolgozni a bajnoki címért és ki is érdemelte volna, hát sokat mondok. Az Atletico tele olyan játékosokkal nyerte meg ezt a bajnoki címet, akikről már minden nagy klub lemondott, mert vagy nem tudták azt nyújtani, amit elvártak tőlük vagy nem kaptak második esélyt, egy ilyen csapat egy zseniális, fiatal edzővel, akiről én csak álmodok, hogy hasonlót fog szerződtetni a Barca vezetősége és messziről elkerüljük Luis Enriquét, megnyerték a bajnoki címet, mert akartak és tettek is a dolog érdekében. Nem hétről hétre matekoztak, hogy na, ha így és így lesz vagy úgy, meg reméljük hogy csoda történik és a túlfizetett sztárbandánk felemeli a kis sejhaját és mutat is valamit azért az összegért, amilyen összegből kisebb államokat lehet elkormányozni, hanem mentek és csinálták. Ki tett azért, hogy az öröme tisztes legyen? Hát nem a Barca.

A foci elment egy baromi rossz irányba rengeteg embernél. Szinte mindenről csak a pénz meg a gőg ordít, hogy csak mi és most és azonnal, körülményektől függetlenül. Nem, súlyos tévedés. Nálam legalábbis még mindig élnek a mára már feledni készülő elvek, és a francba is, örülök, hogy az Atletico nyert, mert nálam a sport továbbra is arról szól, hogy nyerjen az arra érdemes. Nálam a játéktördelős eredményfoci a sport arcba hányása és ha csak ilyeneket látnék a pályákon, mentem hagynám itt a fenébe az egészet.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.18. 14:49:13

Nekem elég furcsa érzéseim vannak. A tegnapi meccs miatt -meglepetésemre- nem vagyok annyira elkenődve. Nem játszottunk jól, főleg a második félidőben, de nem egy olyan lelketlen társulatot láttam a pályán, mint az utóbbi időben. Még Messi is ment az elvesztett labdáiért, ha kellett odacsúszott. (teszem hozzá normális esetben ez lenne a minimum, de amit láttunk mostanában, ahhoz képest üdítő volt) A hozzáállásért nem tudom igazán lehúzni a csapatot.

Ami viszont tényleg azt eredményezi, hogy ennek a kupának az Atletico kezében kellett landolnia (teljesen jogosan), az a tavaszi teljesítményünk néhány kivételtől eltekintve. Mert amit műveltek a legtöbbször az botrányos volt. Csak remélni merem, hogy ezután tényleg belátják a változás szükségességét és TESZNEK IS ÉRTE. Személy szerint mielőtt bármit is lépnénk először az edzőkérdésben és a vezetőségben kell rendet tenni. Az előbbi már úgy néz ki megtörtént, az utóbbi pedig létkérdés lenne. Ez a dilettánsokkal teli bagázs gyökereiben mérgezi a klubot.

Láttam már több ilyent tavaszt, amit ebben a szezonban produkáltunk, de nem ilyen játékosokkal. Ahol Messik, Busquetsek, Xavik, Fabregasok, Neymarok szaladgálnak a teljesség igénye nélkül nem engedhető meg ez. Mert ez nem a játékosok tudásán múlik. Ha egy Cityt oda vissza tudunk verni, vagy a Realnak négyet rúgni a Bernabeu-ban, (csak tavasszal), akkor itt nem a képességekkel van a baj. Dehát ezt tudjuk.

Szóval én nem a tegnapi meccs miatt vagyok haragszom a csapatra, hanem amit a a szezon második felében láttam leginkább a kiscsapatok ellen. Talán egyedül Alvesről, Albaról, Bartraról, Iniestarról, Neymarról és Alexisről lehet elmondani, hogy amikor amikor játszottak megpróbálták oda is tenni magukat. De ami a legszomorúbb, hogy ebből kettő szinte állandóan sérült, az egyiket csak akkor játszatják, ha már nincs más, Alves pedig hiába hajt legtöbbször mínusz egy ember. Így pedig nem lehet egy csapat sikeres.

Tegnap is nem hittem el, hogy Mascherano van a kezdőben Bartra helyén. Még a hülye is tudta, hogy az Atletico a pontrúgásokra, beívelésekre fog nagyon hajtani, erre a magas, szinte mindig stabil és higgadt védőnk helyett az argentint teszik be. Rá is fáztunk. Persze nem biztos, hogy ha Bartra van ott elkerüljük a gólt, de hogy kevesebb esélyük lett volna az biztos.
Tegnap pedig detto kijött a Pinto és Valdes közötti különbség megspékelve egy botrányos védelemmel.

Mindent összevetve, ez a szezon már így alakult, már csak abban bízhatunk, hogy Lucho nem egy báb lesz és tényleg olyan játékosok érkeznek, akik lendíteni tudnak majd a csapaton.
Forca Barca!!!!
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.05.18. 11:55:04

Gratula az Atletico-nak, így kell küzdeni idegenben, a legjobbjai nélkül, a bajnoki címért. Gratula a közönségnek, amelyik elismerte ezt a nagyszerű hozzáállást.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2014.05.18. 11:14:02

A vejem Valenciából kérdezte:szomorú vagyok-e? Mondtam neki, hogy igazából nem, inkább mérges.Elmondtam neki, hogy ezt a középszerű semmi edzőt azonnal cserélni kell, el kell távolítani a csapatból Alvest, Mascheranot,Songot, Affelayt, Tellot, Qencat,D.Santost,Sanchezt,Pótolni kell Valdest , Pintot , Puyit,kell még egy belső védő pl.Laporte,Xavi lassan mehetne nyugdíjba, őt is pótolni kellene? -Vissza kell hozni a kölcsönbe adottakat, ott a Barca 2, az ifik ,van utánpótlás lehetőség is bőséggel.
A csapatépítést a korábbi, szerintem normális módszerrel kell folytatni!
Elkerülendő olyan hiba, ami Neymar érkezésével kialakult:felborult az az értékrendszer a csapaton belül amely hosszú éveken keresztül érlelődött ki.
Egyet nem lehet: a vezetőség megújítását halasztgatni!Ilyen amatőr hibákat, melynek eredményeként nemcsak a Madrid nyúkálhat alánk, hanem a Fifa is kellemetlenkedhet--ezen a szinten tilos elkövetni!!Sokat vesztettünk a tekintélyünkből az imázsunkból emiatt!A tekintélyt a presztizst nehéz kiépíteni ,ám igen könnyű elveszíteni.( nemcsak a kupákat...)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.05.18. 10:49:39

menczel írta:szánalom milyen emberek vannak itt, hogy örülnek hogy az atletico nyert, meg hogy Bartra távozzon nyugodtan wtf?!?!?! [auto_cenzúra] tavaszunk volt ez tény. de a vicc az h a mai teljesítmény hellyel közzel elfogadható volt. egyébként is ahogy az angol mondja sore looser vagyok, de pofán tudtam volna vágni mindenkit a stadionban mikor elkezdték megtapsolni az atleticot. ha fele ennyit tapsoltak volna szurkolás gyanánt... pedig ezen a meccsen a szokásossal ellentétben hasonlított távolról egy szurkoláshoz amit csináltunk (vicces h ennyire nemzetköziek lettünk a szurkolásra negatív hatással van, a mellettem ülő németek egyet se ismertek a szokásos kántálásokból)
Az Spanyolország, ez Magyarország. A spanyol nép megtapsolja még az ellenfelet is, HA megérdemelten előzte meg a kedvenc csapatukat. A magyar mentalitás pedig az, hogyha nem a kedvenc győz, akkor undorító, csalás, szégyen, gáz, ordítsuk az anyjukba az ellenfelet. Le se írom, hogy melyik mentalitás a jobb.
Jester
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.04.30. 08:37:51

2014.05.18. 10:31:45

szánalom milyen emberek vannak itt, hogy örülnek hogy az atletico nyert, meg hogy Bartra távozzon nyugodtan wtf?!?!?! [auto_cenzúra] tavaszunk volt ez tény. de a vicc az h a mai teljesítmény hellyel közzel elfogadható volt. egyébként is ahogy az angol mondja sore looser vagyok, de pofán tudtam volna vágni mindenkit a stadionban mikor elkezdték megtapsolni az atleticot. ha fele ennyit tapsoltak volna szurkolás gyanánt... pedig ezen a meccsen a szokásossal ellentétben hasonlított távolról egy szurkoláshoz amit csináltunk (vicces h ennyire nemzetköziek lettünk a szurkolásra negatív hatással van, a mellettem ülő németek egyet se ismertek a szokásos kántálásokból)
Rohadtul egyedül vagy a véleményeddel úgy látom... :wink:

Szerintem is roppant szimpatikus volt az Athletico megtapsolása.

Az pedig, hogy a teljesítmény elfogadható volt:

http://i0.kym-cdn.com/entries/icons/ori ... stewie.png" target="_blank
100% pure awesomeness
Válasz küldése