Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.08. 15:21:41

Erxy írta:
visca el barca írta:suarezt meg neymart kihagyja az idióta... minek? elfáradtak? 2 hónapja tart a bajnokság. pont az ilyen meccseken kellene szoktatni őket

idióta.
pihenteti őket a válogatott szünetre :lol: :lol:
pihentesse az **** ********.

nálunk játszik a világ 6-7 legjobb támadójából 3, az ember egész héten arra vár h hétvégén néze őket, de nem. pedro meg munir. *********
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.11.08. 15:20:39

Védelem , Középpálya rendben.
Ez a támadósor mi ? Nem egy felkészülési meccs... idegenben játszunk , könnyen megüthetjük a bokánkat. Pont , hogy szoktatni kéne őket , és nem leültetni. Nem , hogy akkor Messit ültetné le , és néznénk meg , hogy mit tud Suárez és Neymar együtt.
Itt ma vagy mindent Messi fog csinálni , vagy senki semmit.
Avatar
Decima
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.10.26. 10:49:12
Tartózkodási hely: Santiago Bernabeu

2014.11.08. 15:18:24

Erxy írta:Kezdő: Bravo, Adriano Bartra Mascherano Alba, Rakitic Busquets Rafinha, Munir Messi Pedro.
érdekes..
pad: Ter Stegen, Alves, Montoya, Pique, Xavi, Suarez, Neymar
erős a pad :D
Piqué 3 meccse nem játszik, Bartra kettőt játszik egymás után. mi van itt?! :shock: :D
Az Almeriának is kell már otthon meccset nyernie.:D
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.08. 15:17:37

Legalább már változtat valamennyire. Szerintem második félidőben küldi be Suarezéket ha nem megy a meccs. Legalább Bartra kezdő és a JHV sem Alves,de akkor miért nem lehetne Montoya? És miért nem pihenteti Busit?
Avatar
Telliho
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.05.31. 21:34:49
Tartózkodási hely: Pécs

2014.11.08. 15:17:31

Csak azt tudom elképzelni, hogy azért a Munir-Pedro támadósor van fenn, mert ők jobban Messi alá játszanak, hátha így gyorsabban megvan az a nyomorult rekord, hogy Leo megint irányító szerepkörben legyen majd játszatva...
Kép
"A tundra-tél nem tetéz, ez itt Mediterránia,
egy mecseki terápián nem kell hezitálnia"
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.11.08. 15:15:23

Előbb rak be egy balhatvédet mint Montoyat :D . Egyébként a kezdő nem olyan vészes Bartra 8) remélem bebiztosítja a helyét a kezdőbe GYERÜNK MARC !!!
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.08. 15:14:50

visca el barca írta:suarezt meg neymart kihagyja az idióta... minek? elfáradtak? 2 hónapja tart a bajnokság. pont az ilyen meccseken kellene szoktatni őket

idióta.
pihenteti őket a válogatott szünetre :lol: :lol:
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.08. 15:12:40

suarezt meg neymart kihagyja az idióta... minek? elfáradtak? 2 hónapja tart a bajnokság. pont az ilyen meccseken kellene szoktatni őket

idióta.

arról már nem is beszélek, h nem az idióta pedro miatt ülök le meccseket nézni. áh
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2014.11.08. 15:15:01-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.11.08. 15:12:31

Erxy írta:Kezdő: Bravo, Adriano Bartra Mascherano Alba, Rakitic Busquets Rafinha, Munir Messi Pedro.
érdekes..
pad: Ter Stegen, Alves, Montoya, Pique, Xavi, Suarez, Neymar
erős a pad :D
Piqué 3 meccse nem játszik, Bartra kettőt játszik egymás után. mi van itt?! :shock: :D
Rossz előérzetem van...Rafinha múltkor se volt jó,Munir formán kívül,Pedro az Pedro...De az tetszik hogy Bartra kezdő 8) 8)


sorry a dupláért !! :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Initom 2014.11.08. 15:17:20-kor.
Abi & Tito
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.11.08. 15:12:17

Erxy írta:Kezdő: Bravo, Adriano Bartra Mascherano Alba, Rakitic Busquets Rafinha, Munir Messi Pedro.
érdekes..
pad: Ter Stegen, Alves, Montoya, Pique, Xavi, Suarez, Neymar
erős a pad :D
Piqué 3 meccse nem játszik, Bartra kettőt játszik egymás után. mi van itt?! :shock: :D
Rossz előérzetem van...Rafinha múltkor se volt jó,Munir formán kívül,Pedro az Pedro...De az tetszik hogy Bartra kezdő 8) 8)
Abi & Tito
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.08. 15:11:39

Alves nincs a kezdőben. =D> De Neymar és Suárez miért padozik? Legalább az uru-t berakhatta volna a kezdőbe, pont az ilyen "zsúrmeccseken" lendülhetne bele a legjobban.

Így is 2-3 góllal illik verni az Almeriát minimum, na meg Messi lője meg a dupláját, és tegyen pontot a rekord végére.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.08. 15:06:35

Kezdő: Bravo, Adriano Bartra Mascherano Alba, Rakitic Busquets Rafinha, Munir Messi Pedro.
érdekes..
pad: Ter Stegen, Alves, Montoya, Pique, Xavi, Suarez, Neymar
erős a pad :D
Piqué 3 meccse nem játszik, Bartra kettőt játszik egymás után. mi van itt?! :shock: :D
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.11.08. 14:59:21

BarcafanTomee írta:
palesz77 írta:Utazókeret: Bravo, Ter Stegen, Masip, Alves, Douglas, Montoya, Pique, Bartra, Mascherano, Adriano, Alba, Busquets, Rakitic, Xavi, Rafinha, Pedro, Munir, Suarez, Messi, Neymar

Gondolom majd Masip és Montoya maradnak ki - bár most lehet Douglas.
továbbra is feleslegesnek tartom a 3 jobbhátvédet a keretben. Nem lehetne ezt a Douglas gyereket berakni pár meccsre a B-be? ott legalább játszana.
Pont fordítva: még a téli szünet előtt könnyebb meccsekre a B-keretből kellene felhozni valakit Alves helyén (Grimaldo?)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.11.08. 13:26:58

azt kérdezi Iván a fő oldalon, javítanak e az Almeria ellen? nos nálam egy papírforma - kötelező - győzelem nem jelent javítást. javítani majd a tavaszi Clássicón lehet, addig legfeljebb arra kapunk választ hogy: van e még lejjebb?
van e változás a játékunkban ? én a következőket látom: van törekvés a direktebb játékra de sajna nem igazán megy. ha 5 méternél messzebb kell passzolni azok zöme már pontatlan, mert egyszerűen nem ezt tanították be nekik. de ami ennél súlyosabb: mivel nincs meg a kellő támadási sebesség, képtelenek elérni, hogy legyen terük az ellenfél tizenhatosa körül. az unalomig darált szitu: az ellenfél teljes védelme szemben áll velük, lefogva a három ászt és lezárva a szimplán (ötlettelenül) megjátszott passz sávokat. ha ez még nem elég, jön a még rosszabb : a saját térfelünk üres,(vagy a felező vonal környékén állnak a védőink) mert mindenki odaát passzolgat és labdavesztés!! aztán a fejvesztett rohanás és a kontra gól.
nincs változás a pontrúgások terén sem. döbbenet, hogy egy ilyen kaliberű csapat csak gólt kapni tud (hova tovább?!) pontrúgásokból szerezni képtelen. ez pl. olyan sansz akármelyik ellenfélnek amit ellensúlyozni nagyon nehéz.
még van egy dolog amire én felfigyeltem az elmúlt években, (ha jól látom ) a középpálya jelentőségére a Barca megtanította a vezető klubokat, miközben a saját közép pályáján éppen-hogy elveszíti a hegemóniát! a lassuló, öregedő labda zsonglőrjeinkkel szemben ma már fizikailag erős, gyors, a labdával bánni tudó kreatív hármasok állnak - illetve rohannak át rajtunk szélvész gyorsan- vagy szorítanak ki bennünket akár puszta erővel.
lehet, hogy nem is mi lettünk rosszabbak?? csak mások(néhányan) jobbak?
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.11.08. 13:06:40

palesz77 írta:Utazókeret: Bravo, Ter Stegen, Masip, Alves, Douglas, Montoya, Pique, Bartra, Mascherano, Adriano, Alba, Busquets, Rakitic, Xavi, Rafinha, Pedro, Munir, Suarez, Messi, Neymar

Gondolom majd Masip és Montoya maradnak ki - bár most lehet Douglas.
továbbra is feleslegesnek tartom a 3 jobbhátvédet a keretben. Nem lehetne ezt a Douglas gyereket berakni pár meccsre a B-be? ott legalább játszana.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.11.08. 00:55:55

Szerintem nem,én is hasonlóan látom az egészet. Kicsit más lett a játékunk,ami nem feltétlenül rossz. A mostani Barca sokkal jobban épit az egyéni villanásokra,meg a 3 nagymenőre. Középpályások inkább munkások a mostani csapatban,mint irányitók. Várom az irásod, most én se gondoltam többet írni ezzel kapcsolatban, kicsit késő van. :lol:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.08. 00:31:52

hajnesz írta: Van egy olyan érzésem,hogy a közeljövőben kezdi majd el rotálni a kapusokat,és nem cimekre lesz leosztva a szerep(mert az igen csak balgaság)
Legyen így! Én nem merem beleélni már magam ilyenekbe, abba is bíztam eleinte, hogy Montoya a jó meccse után majd kicsit többször jut szóhoz, erre azóta nem játszott egy percet se - sőt, a legutóbbi 7 meccsből 6-on még a padon se volt.. Szóval én nem reménykedek abban, hogy egy jó teljesítmény után Lucho megváltoztatja a rotálási rendszerét.. :D

Amúgy épp a 09 tavaszán játszott Malaga elleni gálát nézem, hát ég és föld a két csapat.. :( Ami nagyon feltűnő, hogy sokkal több háromszögezést kezdeményeztek akkoriban a srácok, és nem csak a középpályások, hanem a csatárok is. Lehet meg kell változtatnom a véleményem a Lucho teamről, nem csak a középpálya miatt ilyen a játék amilyen, hanem mert a támadóink sokkal kevésbé veszik ki a részük a játékból. Vagyis ez így nem egészen igaz, csak a két csapatrész közti összhang nincs meg, nincs "összehangolva" ez a két sor nekem úgy tűnik, ezért nincs is annyi tudatosan felépített támadásunk. Majd lehet holnap elmélkedek erről egy sort, most viszont túl fáradt vagyok ehhez - lehet hülyeséget is mondtam most, akkor bocsi, csak a fáradtság beszél belőlem.. :D
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.11.08. 00:14:25

palesz77 írta:
hajnesz írta:Kihagytad Ter Stegent :mrgreen: Vagy róla már lemondtál? :twisted:
Rá 0% az esély, azért nem írtam. :( Douglasnak és Montoyanak 1%-nyi legalább van arra, hogy kezdjenek, a többieknek meg még több is.. :D

Szóval hajrá Rac1 kezdő!! :mrgreen:
Hát nem tudom. Ter Stegen az utolsó meccsén elég magabiztosan védett. Eddig teljes mértékben megértettem,hogy miért nem játszott,mivel előbb a rekordot akarta megdöntetni Bravoval,aztán meg ugye nem a nagy meccseken próbáljuk ki az új kapust. Van egy olyan érzésem,hogy a közeljövőben kezdi majd el rotálni a kapusokat,és nem cimekre lesz leosztva a szerep(mert az igen csak balgaság)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.07. 23:33:23

hajnesz írta:Kihagytad Ter Stegent :mrgreen: Vagy róla már lemondtál? :twisted:
Rá 0% az esély, azért nem írtam. :( Douglasnak és Montoyanak 1%-nyi legalább van arra, hogy kezdjenek, a többieknek meg még több is.. :D

Szóval hajrá Rac1 kezdő!! :mrgreen:
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.11.07. 23:27:26

palesz77 írta:Utazókeret: Bravo, Ter Stegen, Masip, Alves, Douglas, Montoya, Pique, Bartra, Mascherano, Adriano, Alba, Busquets, Rakitic, Xavi, Rafinha, Pedro, Munir, Suarez, Messi, Neymar

Gondolom majd Masip és Montoya maradnak ki - bár most lehet Douglas.

Possible line-up (vs Almeria): Bravo - Douglas Pique Bartra Alba - Rakitic Busquets Rafinha - Suarez Messi Neymar [rac1]

Ez még esküszöm tetszene is, megnézném Douglast megint, nekem nem volt nagy bajom vele a múltkor, kicsit bátortalan volt, de amúgy nem volt rosszabb Alvesnél. Rafinha, Bartra és Suárez meg remélem mindhárman játszanak majd - plusz Neymar és Rakitic is kezdjen, a többi nem érdekel. :mrgreen:
Kihagytad Ter Stegent :mrgreen: Vagy róla már lemondtál? :twisted:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.07. 22:12:33

Utazókeret: Bravo, Ter Stegen, Masip, Alves, Douglas, Montoya, Pique, Bartra, Mascherano, Adriano, Alba, Busquets, Rakitic, Xavi, Rafinha, Pedro, Munir, Suarez, Messi, Neymar

Gondolom majd Masip és Montoya maradnak ki - bár most lehet Douglas.

Possible line-up (vs Almeria): Bravo - Douglas Pique Bartra Alba - Rakitic Busquets Rafinha - Suarez Messi Neymar [rac1]

Ez még esküszöm tetszene is, megnézném Douglast megint, nekem nem volt nagy bajom vele a múltkor, kicsit bátortalan volt, de amúgy nem volt rosszabb Alvesnél. Rafinha, Bartra és Suárez meg remélem mindhárman játszanak majd - plusz Neymar és Rakitic is kezdjen, a többi nem érdekel. :mrgreen:
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2014.11.04. 21:28:29

Talán nem elvetemült ötlet a következő felállás:

Neymar---Messi/Suarez---Alves/Messi/Pedro
------Iniesta/Rakitic---------Rakitic/Xavi/Rafinha
--------- Mascherano--------
Alba--Matyi--Bartra--Monty

Ill. a variációs lehetőségek növelése végett Messit is visszavonni a középpályára.

Több hátránya is van:

1. Suarez nem biztos, hogy elégszer szóhoz jutna. Nincsenek róla 100%-os információim, de úgy tudom, Ő igazán csak középen tud 100%-ot nyújtani.

2. Nem tudom, ha Messit visszavonjuk kp-ra, akkor ártunk-e ezzel a csapatnak.
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.11.04. 18:44:49

Kivéve,ha az egyik csapat edzője Mourinho. :D Az egy dolog,hogy melyik csapat akar jobban,de azért ne nézzük már le ennyire a taktika fontosságát... Ezzel az erővel én is lehetnék az edző,a játékosok úgyis tudják,hogy merre kell mozogniuk... Amit mondasz,az talán igaz volt a 60as években,de most épp,hogy minden a taktika,elenyésző zsenialitás.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.04. 18:20:17

hajnesz írta:
hank1ee írta:"Nem értettük, mit akar tőlünk."

Ekkora baromságot rég olvastam. Mi mást akarhatna, mint hogy legjobb tudásukkal menjenek ki és verjék meg a Madridot? Az edző, a szurkolók is ezt akarják, semmi többet. Amikor Guardiola Dani Alvest tette ki a jobbszélre, tudták vajon, mit akar? Mert az a meccs 5-0 lett. Épp ez a baj, hogy ha fogalmuk sem volt, legalább ők tudták, hogy mit akarnak, és ezt mi is láttuk. Az egyetlen különbség a kettő között, hogy most fogalmuk sem volt, hogy saját maguktól mit várnak, ezért nyert olyan könnyen a Real.

Függetlenül attól, hogy igaz-e a hír vagy sem, kezd elegem lenni néhány bohócból a csapat háza táján, etc. Piqué, Busquets, Dani Alves...
Én is megkérdőjelezem a cikk valóságalapját, de szerinted az edzőnek csak annyi a dolga,hogy felpakolja a játékosokat,aztán mindenki tudja a dolgát? Mert a "nem értettük,mit akar tőlünk" az taktikai utasitásra vonatkozhat(ha igaz lenne),mikor ki hova zár vissza,szélességben,mélységben nyitja meg a pályát,stb,stb. Egy edzőnek az a legkisebb gondja,hogy ki kezdjen. Sokkal nehezebb a taktikát megalkotni egy játékrendszerre,illetve az adott játékosokra.
Egy dolog, hogy Lucho szerint most húzták fel a függönyt, de ugyanazt a játékot játsszuk már évek óta kisebb-nagyobb változtatásokkal, szezon eleje óta mozognak a támadók is az eddiginél kötetlenebb szerepben, már mindenkinek tudnia kéne, hol a helye. Nem ezzel van a probléma, ez csak kifogáskeresés, ha tényleg elhangzott valamelyik játékostól. Mindig az a csapat nyer egyébként, amelyik jobban akar és többet tesz érte. Ez mindig így volt a fociban...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.11.04. 18:12:46

hank1ee írta:"Nem értettük, mit akar tőlünk."

Ekkora baromságot rég olvastam. Mi mást akarhatna, mint hogy legjobb tudásukkal menjenek ki és verjék meg a Madridot? Az edző, a szurkolók is ezt akarják, semmi többet. Amikor Guardiola Dani Alvest tette ki a jobbszélre, tudták vajon, mit akar? Mert az a meccs 5-0 lett. Épp ez a baj, hogy ha fogalmuk sem volt, legalább ők tudták, hogy mit akarnak, és ezt mi is láttuk. Az egyetlen különbség a kettő között, hogy most fogalmuk sem volt, hogy saját maguktól mit várnak, ezért nyert olyan könnyen a Real.

Függetlenül attól, hogy igaz-e a hír vagy sem, kezd elegem lenni néhány bohócból a csapat háza táján, etc. Piqué, Busquets, Dani Alves...
Én is megkérdőjelezem a cikk valóságalapját, de szerinted az edzőnek csak annyi a dolga,hogy felpakolja a játékosokat,aztán mindenki tudja a dolgát? Mert a "nem értettük,mit akar tőlünk" az taktikai utasitásra vonatkozhat(ha igaz lenne),mikor ki hova zár vissza,szélességben,mélységben nyitja meg a pályát,stb,stb. Egy edzőnek az a legkisebb gondja,hogy ki kezdjen. Sokkal nehezebb a taktikát megalkotni egy játékrendszerre,illetve az adott játékosokra.
Válasz küldése