Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.04. 11:51:52

A Sociedad 16. helyen áll a bajnokságban, legutóbb a totál semmilyen Levante ellen ikszeltek...

Egy okot nem tudok felsorolni amellett, hogy nem lesz meg a három pont. A Madridot elcsípték még a szezon legelején, ez igaz, de előlünk meg a Celta szerezte meg, mégsem hinném, hogy ettől különösebb veszélyt jelentenének a Real ellen.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.04. 11:49:26

matyi sztem ma csak pados lesz, piqué meg masch jobb formaban van...meglátjuk.

2-3 edzéssel a hátuk mögött (bár az egyik ugye 18 órás volt :lol:) sok jóra nem számítok. nem akarok vészmadárkodni (de), de ha ma nem nyerünk, a bajnokság ugrott (mert ugye a valencia szokásához híven széttárt lábakkal fogja várni a madridot, a 10. percben 0-3 lesz)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.01.04. 11:39:47

Kiváncsi leszek a kezdőre mert van pár kérdőjel számomra. Az első az az , hogy így , hogy LE tudja a CAS döntését és azt is tudja , hogy Alves szinte biztos elmegy elkezdi-e játszatni Montoyát vagy sem. A másik kérdés az az , hogy Neymar fog-e kezdeni vagy sem , mivel sérült is volt plusz elég sokat utazott az elmúlt pár napban ezért szerintem nem olyan biztos a , hogy játszani fog.

Bartra esetre meg csak no comment =D> #-o
palesz77 írta: Mivel a mai meccs rangadó lesz - idegenben annak számít szerintem -, gondolom Rakitic nem kezd..
:lol:
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.04. 11:14:25

Squad (vs Real Sociedad): Bravo, Ter Stegen, Alves, Montoya, Pique, Mascherano, Mathieu, Alba, Busquets, Rakitic, Xavi, Iniesta, Rafinha, Munir, Pedro, Messi, Suarez, Neymar

Montoya feljebb lépett a ranglétrán úgy látszik, még a végén tényleg nem engedjük el! Bartra meg jól kezdi az évet..

Tipp:
Bravo; Alves-Pique-Masch-Alba; Xavi-Busi-Ini; Messi-Suárez-Neymar

Mivel a mai meccs rangadó lesz - idegenben annak számít szerintem -, gondolom Rakitic nem kezd..
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.03. 18:53:27

Rosszat érzek a meccsel kapcsolatban, de viszont mivel megraktam hazaira, tuti szerzünk pontot. :mrgreen:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.01.03. 18:47:10

hát akkor neki kell látnunk az új esztendőnek!
mindjárt egy hirhedten "nehéz" helyszín: Real Sociedad idegenben. kétségtelen, hogy elvérzett itt mindkét madridi csapat, de azért győzni tudott az Almeria, a Getafe, és a Malaga is tehát a rossz mérleg ellenére semmi lehetetlent nem látok a három pont begyűjtésében.
talán csak a szokásos bénázás a legnagyobb veszély és az a tény, hogy év vége volt és ahogy olvasom, LE. elég nagyvonalúan bánt a szabadságolással...minden esetre a "matracosok" a maguk részéről köszönik , jól vannak és már zsebre vágták az újévi három pontot, és ahogy elnézem a Sevilla is így tesz, hiszen egy ökör bírói "akció" folytán a Celta 10 emberes lett...
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.12.21. 19:50:36

crixus írta: Jó taktika nélkül pedig csak úgy lehetne behúzni a bajnoki címet, ha nem lennének olyan meccseink, mint a Getafe elleni, ahol enervált, motiválatlan és borzasztó pontatlan az egész csapat.
Ezek alapján szinte semmi esélyt sem látok egyetlen címre sem. Ami önmagában nem lenne olyan borzalmas, úgy viszont, hogy semmi előrelépés nincs a csapat játékában(, sőt...) és nyáron nem is igazolhatunk elég szomorú dolog lehet nekünk, szurkolóknak. :roll:
Lehet, hogy a játékosok is érzik, látják (sőt, talán ők jobban, hisz benne vannak), hogy LE totál tanácstalan, csak próbálkozik, nincs elképzelése, és már ők is belefáradtak az érthetetlen össze-visszaságba.

Közben nézem a B meccsét. Siralmas az is. Egy nulla csapat ellen egy nulla meccsen egy félidő alatt kapnak négy gólt, ebből kettő szögletből fejes.

5-0 után feladtam.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.12.21. 14:30:39

Elég nagy parasztvakításnak tűnik egyelőre a "bajnokok lehetünk" meg "mindent megnyerhetünk" szöveg, ahogy az is elég probléma, hogy Lucho úgy látja, hogy jó a csapat.
Az egy dolog, hogy statisztikákban lemaradunk a tavalyi (kupa nélküli) csapattól, de játékban is elmaradunk a korábbi évektől és akkor a szezon fárasztóbb fele még hátra van.
A kapott gólok száma sem olyan kiemelkedő ám, tavaly 16 forduló után 10 gólt kaptunk, ami szinte elhanyagolható különbség, főleg, hogy a gólkülönbség pontosan ugyanannyi, viszont 5 ponttal többet gyűjtöttünk tavaly 16 forduló után. Persze, messze még a vége, de a játékunk nem éppen biztató. Olyan meccseket tavaly csak tavasszal játszottunk, mint amilyen a mostani Malaga és Getafe elleniek.
Az egyedüli biztató pont a PSG elleni győztes meccs lehetne, ha az akkor használt taktikát tovább is akarnánk vinni. De úgy tűnik, hogy az csak egy ad hoc jellegű taktika volt, amit néha előhúzunk, ha Alves nincs. Így pedig nem lehet egyetlen taktikát, formációt sem begyakorolni és korántsem biztos, hogy máskor is olyan szerencsésen fog alakulni a meccs.
Jó taktika nélkül pedig csak úgy lehetne behúzni a bajnoki címet, ha nem lennének olyan meccseink, mint a Getafe elleni, ahol enervált, motiválatlan és borzasztó pontatlan az egész csapat.
Ezek alapján szinte semmi esélyt sem látok egyetlen címre sem. Ami önmagában nem lenne olyan borzalmas, úgy viszont, hogy semmi előrelépés nincs a csapat játékában(, sőt...) és nyáron nem is igazolhatunk elég szomorú dolog lehet nekünk, szurkolóknak. :roll:
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.12.21. 13:30:26

nagyiibarca írta:
Yokozuna írta: Nagyon gyenge ellenfél. Ez kevés lesz a bajnoki reményekhez.
:lol:
Valóban a mi hibánk, hogy gyenge az ellenfél, persze, hát ezért nem leszünk bajnokok, mi tehetünk erről is. #-o
Nem az ellenféllel van baj, hanem az egész hozzáállással. Messi most joggal mondhatja, minek hajtsak egész meccsen, mikor álldogálva is két gólt vágtam. Csakhogy jön a következő idegenbeli meccs, és a játék hatékonysága nem változik. Helyzet nélkül elmegy az első félidő, aztán meg görcsösen erőlködnek, hogy valahogy csak bemegy egy gól. Láttuk, hogy ez nem mindig jön össze.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.12.21. 10:00:50

A szezon elején azért lehetett volna a támadóktól is jobb teljesítmény, de új csapat vagyunk, új játékosok, csiszolódik folyamatosan a társaság. Suárez és Rafinha kezdik felvenni a ritmust, ahogy Munir és Sandro is. A védekezés olyan, amilyen, nem lehet minden poszton egyformában kiemelkedni. Támadó csapat vagyunk, most a Córdoba is megízlelhette a jó támadásainkat, remélem nem lesz nagy visszaesés a téli szünetben!
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.12.20. 21:56:50

Tudom, hogy a védekezésünk miatt vagyunk "csak" másodikok és nem a támadók töketlenkedései miatt, de azért 16 meccsen CSAK 7 gólt kapunk 8)
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.12.20. 21:54:51

Initom írta: Ami meg feltűnt,hogy Montoya oldalán Ghilas 10 ből 10 szer ment el úgy ahogy akart. Illik ezt is észrevenni...ugyan úgy belőtték mögé a lasztikat mint Alves mögé. Közel sem biztos ,hogy ez a jobb bekkek hibája,lehet inkább a taktikáé. Pep érában ezt még (és sok mást persze,tudom jól más világ volt)meg tudtuk oldani,gondolom a többi játékos helyezkedésével vagy valami okosságal,de ez manapság már nem jellemző egyáltalán.
Montoya-Alves-Douglas-Adriano...teljesen mindegy ugyan úgy megverik mindet leindításból,mert hatalmas terület van mögöttük(Montoya is az ellenfél 16 -osánál tengette az életét).
Közülök még talán Alves az aki ha hátrébb van,nem elöl kóricál akkor azért szereli a támadókat :-#
Örülök, hogy ezt leírtad, sajnos sokan csak annyit látnak, hogy a szerencsétlen Alves már megint nem ér vissza, helyéről kapjuk az összes gólt, stb. Nem tudom ki ma a legjobb jobbhátvéd a világon (Douglas? :) ), de ha őt berakjuk a csapatba azzal, hogy a meccs 80%-át töltsd az ellenfél 16-osánál, akkor az ellenfél tuti a mögötte lévő területen fog próbálkozni, ahogy írtad ma is így történt. Persze nem azt akarom mondani, hogy Alvest tartsuk itt még 5 évig, csupán annyi, hogy nem minden hiba az egyéni képességekben keresendő.
A meccs nekem sem tetszett különösebben, de annyiban megvédeném a csapatot, hogy az ellenfél az 1-0-át is olyan gonddal őrizte, mintha vezetnének. Igazából nem volt hova megszakadni, 5 gól azért így is összejött mehetnek pihenni. :)
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.12.20. 21:17:26

A gólok tetszettek meg az eredmény is.Az,hogy szünet előtt visszavettek a srácok így engem nem is zavar. Pedro,Ini meg Alba így is kihajtották a belüket.
Pihenjék ki magukat és jövőre 5-nullázanak meg 6-kettőzennek le mindenkit! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.12.20. 21:11:50

nagyiibarca írta:
Yokozuna írta: Nagyon gyenge ellenfél. Ez kevés lesz a bajnoki reményekhez.
:lol:
Valóban a mi hibánk, hogy gyenge az ellenfél, persze, hát ezért nem leszünk bajnokok, mi tehetünk erről is. #-o
Azért azt tegyük hozzá gyorsan,egyébként ebben Andrisnak igazat adok,hogy ha tetszik ha nem a csapat gyenge volt,lassan játszottunk,körülményesen...igazából nem volt élvezhető,látványos,így megértem a "fanyalgókat"(persze erre más drukker joggal mondja,hogy 3 pont-de én például a játék szépsége miatt,kikapcsolódásért ülök le meccset nézni :wink: ). 5-0 pedig csak azért lett mert be tudtunk gyötörni egy gólt,onnan meg fülük farkuk behúzták.

Ami meg feltűnt,hogy Montoya oldalán Ghilas 10 ből 10 szer ment el úgy ahogy akart. Illik ezt is észrevenni...ugyan úgy belőtték mögé a lasztikat mint Alves mögé. Közel sem biztos ,hogy ez a jobb bekkek hibája,lehet inkább a taktikáé. Pep érában ezt még (és sok mást persze,tudom jól más világ volt)meg tudtuk oldani,gondolom a többi játékos helyezkedésével vagy valami okosságal,de ez manapság már nem jellemző egyáltalán.
Montoya-Alves-Douglas-Adriano...teljesen mindegy ugyan úgy megverik mindet leindításból,mert hatalmas terület van mögöttük(Montoya is az ellenfél 16 -osánál tengette az életét).
Közülök még talán Alves az aki ha hátrébb van,nem elöl kóricál akkor azért szereli a támadókat :-#
Abi & Tito
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2014.12.20. 20:44:38

Yokozuna írta: Nagyon gyenge ellenfél. Ez kevés lesz a bajnoki reményekhez.
:lol:
Valóban a mi hibánk, hogy gyenge az ellenfél, persze, hát ezért nem leszünk bajnokok, mi tehetünk erről is. #-o
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.12.20. 20:21:21

visca el barca írta:
mess2009 írta:elismerem: nézőpont kérdése: 5:0 az jó meccs. de nem nekem.
:lol: keressél magadnak másik csapatot, mert te a barcelona meccsek 99%-án nem tudsz szórakozni.


csendes kis idényzáró, 3 pont, suarez gól ini+pedro jól játszott.

jön a sociedad idegenben, atletico otthon. ha behuzzuk mindkettőt jók leszünk, ha nem akkor a bajnokság kuka. persze ehhez az is kell, hogy a madrid is hozza a 3 meccsét. a valenciában bízok, hátha olegyőzik őket, vagy legalább otthon tartják az egyik pontot...
ha már %: akkor az értelmesebb hsz.ek 99%-a hasonlóan vélekedik, mint én. :lol:
nézek más csapatokat is és látok jó meccseket (ezért van némi összehasonlítási alapom).
azt viszont hogy min tudok és akarok szórakozni, ha nem bántalak meg vele , majd eldöntöm magam.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.20. 20:01:51

thiagoalcantara írta:
Yokozuna írta:Unalmas passzolgatás, álló Messzivel. Nagyon gyenge ellenfél. Ez kevés lesz a bajnoki reményekhez.
5-0 lett, erőlködés nélkül, nem elég? :D
egyébként igen, tényleg vicces, hogy a barca szurkoló 5-0 után is tud elégedetlenkedni. csak az a baj, hogy valahol mégis jogos. a hazai meccseink a közép - és kiscsapatok ellen mindig így néznek ki, halom gól, örömfoci, legyalázott ellen (az az ellen, aki egyébként gyökeresen máshogy megy fel a pályára a Nou Camp-ban, mint a saját pályáján, nevezetesen tojnak az egészbe, legalábbis túl akarnak lenni rajta). aztán meg jönnek az idegenbeli meccsek, és Xavi passzol 600-at oldalra meg hátra és rossz nézni az egészet. az a baj, hogy borítékolható: otthon fosnak tőlünk, ezzel párhuzamosan az önbizalmunk is nagyobb és jók vagyunk, viszont idegenben meg nincs biztos meccsünk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.20. 19:31:06

mess2009 írta:elismerem: nézőpont kérdése: 5:0 az jó meccs. de nem nekem.
:lol: keressél magadnak másik csapatot, mert te a barcelona meccsek 99%-án nem tudsz szórakozni.


csendes kis idényzáró, 3 pont, suarez gól ini+pedro jól játszott.

jön a sociedad idegenben, atletico otthon. ha behuzzuk mindkettőt jók leszünk, ha nem akkor a bajnokság kuka. persze ehhez az is kell, hogy a madrid is hozza a 3 meccsét. a valenciában bízok, hátha olegyőzik őket, vagy legalább otthon tartják az egyik pontot...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.12.20. 18:24:28

roby122 írta:Montoya pedig ma is bebizonyította , hogy egy középszer. Nem tudom hova van istenítve. Alves szintjét nem tudja megközelíteni. Pool érdeklődik iránta , szerintem ott ki tudna teljesedni , itt cserének kár lenne maradnia.
attól függetlenül, hogy középszer a srác, azért egyelőre douglasnál még mindig előrébb lennénk vele. mert míg montoya egy stabil középszerű játékos, aki nagyon semmit se csinál, de legalább ugyanúgy mennek az oldalán, mint alvesnél, addig douglas csak egy stabil középsz*r. én sajnos nem bízok abban, hogy a brazil felveszi a ritmust, de ahogy látom már annyira lucho se, ha montoyát kezdeti egy cordoba ellen, aki egyáltalán nem illik az elképzeléseibe.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.12.20. 18:17:04

Montoya pedig ma is bebizonyította , hogy egy középszer. Nem tudom hova van istenítve. Alves szintjét nem tudja megközelíteni. Pool érdeklődik iránta , szerintem ott ki tudna teljesedni , itt cserének kár lenne maradnia.
Messinek meg ha nincs kedve játszani , akkor nem is értem , miért van a pályán. Két góljához sem kellett nagyon megerőltetnie magát (Második az szép volt) ,csak így a többiek elől veszi el a lehetőséget , és azért megint észrevehető volt , hogy inkább passzolnak neki , mint Suáreznek.
Laza győzelem volt.
Reméljük az új évet a Sociedad ellen nem így kezdjük , az egy kemény meccs lesz majd!
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.12.20. 18:12:12

A csapat szempontjából jobb ha Montoya játszik, mert akkor Alba nyugodtan tud támadni és nem kell azt néznie, hogy meddig mehet el nehogy ha valami történik ne érjen vissza, mert Alves úgysem ér vissza. Meg nem lehet mindkét szélső védő nagyon támadó felfogású a 4 védős rendszerben az egyiknek védekezőbbnek kell lennie.
Alba, Pedro, Iniesta jók voltak. Suarez végre meglőtte az első bajnoki gólját. Messi meg kb a semmiből rúgott 2 gólt.
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.12.20. 18:10:35

Csórimó Córdobától elvettek három tiszta szögletet. Egy gólt azért megérdemeltek volna, de ez persze kutyát se. Be kell érniük a fair-play díjjal. Öt szabálytalanság a Barcelona ellen? Respect. Visca el Barca! :)
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.12.20. 18:08:57

Ez egy tipikus szünet előtti meccs volt. Már a meccs elején látszott , hogy nem lesz itt semmi pörgés csak a minimumot fogják hozni a srácok , és a meccs így is alakult. Gondolatban már mindenki otthon volt a családdal , ezért ebből a meccsből nagy konzekvenciát nem lehet levonni szerintem. Messi ma nem játszott jól de így is rúgott két szép gólt. Suárez ismételten nem játszott jól. Aki viszont nagyon jól játszott az Pedro egyértelműen ő volt a meccs legjobbja ( talán még Rakitic és Alba veheti fel vele a harcot ).
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.12.20. 18:08:51

mess2009 írta:elismerem: nézőpont kérdése: 5:0 az jó meccs. de nem nekem.
szerintem se volt jó meccs. de például lemerem fogadni, hogy a getafe ellen sokkal több helyzetünk volt és mégis csak nulla nulla lett, de még jobb példa a celta elleni meccs, ahol baromi jól játszottunk, ennek ellenére vesztesen hagytuk el a pályát. most ennek az ellentéte volt, tök rosszul játsszunk, erre meg lazán lőttünk öt gólt. szóval a jó meccs, vagy a jó játék még nem garancia a győzelemre.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2014.12.20. 18:04:07

Gyenge iramú meccsen, egy nagyon keveset mutató Córdoba ellen sima győzelem.
A mezőny legjobbjai a Barcelona baloldali játékosai voltak. Mind Alba, mind Iniesta és Perdo jó meccset játszott, nagy kedvvel futballoztak. A csapat többi tagja is korrekten lehozta a meccset, a védelemnek és Bravonak nagyon sok dolga nem akadt. Luis Suárez végre megszerezte első bajnoki gólját, remélhetőleg belelendül a gógyártásba. Annak ellenére, hogy 2 gólt is lőtt, Messi ma inkább lefelé lógott ki. Montoya pedig se jó, se rossz nem volt ma, igazából védekező feladata nem nagyon akadt, az pedig igazolódni látszik, hogy a támadások terén nagyon le van maradva a többi szélső védőnkhöz képest. A cserék sem tették dinamikusabbá a csapatot.
A Córdobából mindenképpen ki kell emelni Fede Cartábiát és Nabil Ghilast, akik tulajdonképpen kétszemélyes támadószekciót alkottak a mai meccsen.
Összességében a nyugodt, nagy arányú győzelem is megérdemelt.
Válasz küldése