Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.05.14. 11:47:44

És még egy érdekesség: nemcsak címvédés nem volt még a BL-ben, de azonos országból levő csapatok sem tudtak egymás utáni években nyerni eddig. Ezt a sorozatot most jó lenne megtörni.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.05.14. 11:38:18

Plusz még az a kemény, hogy mindkét csapat esélyes a triplázásra, de csak az egyik fogja végrehajtani a bravúrt :D

2009-ben is így volt asszem a helyzet a Uniteddel, ha jól emlékszem.
"And my heart will leave you never."
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.05.14. 11:26:49

BarcafanTomee írta:Remélem hogy a játékosok fejében 5o-5o ről indul majd a döntő, mert a nagy közvélemény és még a saját szurkolóink java is sima győzelmet vár majd. Pedig olasz csapatot és főleg ezt a Juvét még akkor is nehéz megverni ha jobb az ellenfél. Sokszor megússzák valami úton módon. Sötét lóként kerültek be a döntőbe is.

Mi leszünk a "vendég" csapat majd, azért remélem a hazai szerelésben toljuk majd. Elvileg nem is üti egymást a zebra csik meg a gránátvöröskék.
Ráadásul ha jobban belegondolok, a Juve az eddigi 4 BL-döntőjéből pont azt nyerte meg, amelyiken nem favoritként indult (96-Ajax ellen). 97-ben és 98-ban brutálisan erős kerettel, bombabiztos befutóként botlottak, 2003-ban pedig (Nedved kiesése miatt) "csak" sima esélyesként nem jött össze a győzelem. Az olasz csapatok amúgyis imádnak nem favoritként játszani, valahogy jobban ízlik nekik a "lesajnált" szerepkör. Mindenesetre ha a srácok elhiszik, hogy elég lesz csak 95% egy Juve ellen, akkor biztosan ki fogunk kapni tőlük, ők ugyanis 100%-on fognak égni, ebben mindenki biztos lehet.
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2015.05.14. 09:34:03

Azért durván összerakhatjuk a kezünket, hogy ez már a 4. döntőnk lesz 10 éven belül, amiből 3-at sikerült is meg nyernünk. Én 2003-ban kezdtem Barca meccseket nézni, de álmomban nem gondoltam volna, hogy ilyen "rövid" időn belül 4 döntőn is izgulhatok majd a Barcáért.

Azért gondoljunk bele, hogy most a Juve 12 év után van újra a döntőben, és tavaly a Real is 12 év után jutott be..

Ezért gondolom, hogy amit csináltunk az elmúlt 10 évben, az annyira kimagasló, hogy már szinte hihetetlen..

Pár éven belül újra történelmet írhatunk, és meglehet a triplázás megint.

Köszönetet kell mondanom a csapatnak, hogy ezt megélhetem, ennek a részese lehetek.
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.05.13. 23:16:20

Remélem hogy a játékosok fejében 5o-5o ről indul majd a döntő, mert a nagy közvélemény és még a saját szurkolóink java is sima győzelmet vár majd. Pedig olasz csapatot és főleg ezt a Juvét még akkor is nehéz megverni ha jobb az ellenfél. Sokszor megússzák valami úton módon. Sötét lóként kerültek be a döntőbe is.

Mi leszünk a "vendég" csapat majd, azért remélem a hazai szerelésben toljuk majd. Elvileg nem is üti egymást a zebra csik meg a gránátvöröskék.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2015.05.13. 23:09:59

Szóval a Juve lesz az ellen.A Madridot simán vertük volna (már rutinból is), ám ez a Juve nagyon felszívta magát.
Vidalt figyeltem(állítólag kell nekünk?), sokszor eladta a labdát,és nem a mi szintünk. Pogba? látszik, hogy nincs játékban a 2 hónapi kiesés miatt, de a berlini meccsig feljavulhat! Talán 80 millát ( olv.-tam) , hogy kínáltunk érte mire kinevettek...
Véleményem szerint 2 góllal nyerünk Berlinben!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.05.13. 22:57:42

messideco írta:Angol bajnok Kép
Francia bajnok Kép
Német bajnok Kép
Olasz bajnok Kép
Hogy megéreztem :) 8)
"And my heart will leave you never."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.13. 19:52:44

Ja és még amit senki sem említett meg:

Nekem nagyon tetszett az, hogy miután betalált a Bayern, akkor nem lefagytunk, hanem igyekeztünk válaszolni, és sikerült is pár percen belül, és nem ez az első ilyen meccsünk...
Egy tavalyi, vagy azelőtti Barcát lehet bedaráltak volna ilyen helyzetben és lőttek volna még 4-et .
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.05.13. 18:59:12

Ez az! Bejutottunk! =D> Gratulálok a csapatnak, bár a Bayern már a 7. percben megszerezte a vezetést, ettől függetlenül mi hamar lerendeztük a lényegi kérdéseket. Sajnos győzni nem sikerült, de nem is gond, így is bejutottunk a berlini fináléba. :) Azért nem minden csapat engedhetné meg magának, hogy egy Bl elődöntőben az Allianz Arénában nyugodtan passzolgathat, mert a továbbjutás már eldőlt.
Azzal pedig egyetértek, amit már mások is leírtak lejjebb, ha akartuk volna, akár egy ötöst is guríthattunk volna, mert az MNS simán átjátszotta a Bayern védelmét.
És szerintem a fentebb felsorolt két dolog nagyon sokat elmond a csapatunkról, pozitív értelemben persze... :)

Ma pedig eldől, ki lesz az ellenfelünk a fináléban. Én a Juvénak jobban örülnék, szerintem ma tovább is jutnak a Real ellen (nem elfogultságból írom), bár ha a Realt képesek voltak kiejteni, miért ne lennének képesek minket is legyőzni? :? Nehéz kérdés ez, de minket jelenleg nagyon nehéz legyőzni, és persze a triplázás is motiválja a fiúkat, ezért is bármelyik csapat jut tovább ma, nagyon nagyon nehéz dolga lesz ellenünk a döntőben.

Visca El BARCA!!!
Kép
Avatar
N98Adam
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.08.02. 21:56:39
Tartózkodási hely: Iklad

2015.05.13. 18:44:33

Ter Stegen tényleg nagyot játszott tegnap, sok múlt rajta.. féltem eleinte hogy hogy fog beilleszkedni de a tegnapi meccsből is látszik hogy magabiztos és megszokta a csapatot
viszont a középpálya nem volt a legjobb például Iniesta nem érezte tegnap a játékot pedig az első meccsen parádésan játszott.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.05.13. 18:41:21

Kíváncsi leszek az ellenfélre. Szerintem egyik csapat sem lenne könnyű (nyilván), de a Real számunkra természetesen sokkal nehezebbnek néz ki, nem csak azért, mert már vertek minket idén egyszer, vagy mert ha nyernének azzal rekordként címvédőként diadalmaskodnának, ráadásul 11. alkalommal, ami megint rekord. Hanem azért is, mert alapjában véve jobb játékosokból áll a madridi gárda, mint a Juve.
Nekem személy szerint végül is mindegy, hogy kit kapunk,csak verjük meg a döntőben. Az 5. trófeával megkapnánk az "erdetit" is, nem csak másolatokat, ha jól tudom. Ez nem sok csapatnak van meg eddig. :wink:
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2015.05.13. 17:58:39

Újat én sem tudok mondani mint amit már -itt ahogy olvasom,- többen leírtak.
3 félidőnyi játékkal jutottunk tovább. Bravúr! Lehet arra fogni hogy nem volt x-y, (ellenfélnél) de ez annyira gyerekes, és hát volt még pár világbajnok a csapatban! Viszont ami szembetűnő volt (megint) az Sergio könnyelműsége. Rengeteg labdát szereztek róla,(Messinél is volt rá példa) illetve lassú körülményes volt.
Értem én hogy nem kellett szétrángatni az istrángot, de azért nagyon megkönnyítettük a Bajorok dolgát ami a labdaszerzéseket illeti! Az a helyzet hogy a Madrid is ilyen játékot játszik, legalábbis ellenünk ezt szokták preferálni.(Azt gondolom ma ők követnek minket a Német fővárosba. Bármennyire is szeretném a Juvét.) Na meg hogy Lewa batboy, és Müller 2-en, össze-vissza forgatták a komplett védelmet! Még egyszer mondom, tudom hogy elég volt ennyi, meg hogy annyit magunkból amennyit, de azért na... ez még ennek tükrében is gyenge volt. Nem rimánkodni akarok itt csak azért ez rosszul is elsülhet(ett volna). Abszolút nem akartunk focizni, és ez nem feltétlenül baj, de rendkívül szokatlan tőlünk. Na mot jöjjön a bajnoki arany, egyből vagy meccsek múlva, és húzzuk be a bl.t! Ja és szép volt fiúk! :mrgreen:
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2015.05.13. 17:21:40

defender3 írta:off: ki is volt az aki nagyon fogatkozott, hogy kioktatja a fórumot :-|
Ő volt:

http://www.eurobarca.hu/forum/memberlis ... le&u=22963" target="_blank

Azóta hírét se hallottuk :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.13. 17:21:00

S.Agüero írta:Did you know? FC Barcelona beat the German, French, English, Dutch & Cypriot champions this term to reach ‪#‎UCLfinal‬!
8)
már csak ezért is a juvénak kell este hoznia a meccset :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.05.13. 17:12:10

off: ki is volt az aki nagyon fogatkozott, hogy kioktatja a fórumot :-|

A tegnapi meccsről meg annit, hogy szerintem ter Stegen volt a csapat legjobbja, amilyen védéseket bemutatott csak lestem. A védelem meg a középpálya nem volt valami acélos de legalább olyan meccsen volt ez, aminek már nem volt akkora tétje.
Valaki mutatott statokat, hogy hány gólt is kaptunk és megismétlődött ugyan úgy mint szezon elején.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.05.13. 16:53:09

Did you know? FC Barcelona beat the German, French, English, Dutch & Cypriot champions this term to reach ‪#‎UCLfinal‬!
8)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.05.13. 16:29:43

Aki csak arra figyel, hogy mikor kit hozott be LE a kispadról, az érti, hogy miről volt szó. Ha azt akarta volna, hogy a csapat harapjon, akkor Rafinhat hozza be, esetleg Bartrat. Nem őket hozta. Azt persze nem tudhatjuk, hogy Pedrotól nem remélt-e többet ilyen környezetben.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.13. 16:08:51

Aki zokon veszi a 2. félidőt a csapattól, az csak a saját, elmaradt 45 percnyi esti szórakozását kéri számon. Teljesen rendben volt ez a meccs, a lecsorgatott 2. játékrésszel együtt. Persze én is szívesebben vettem volna, ha az allainzban is nyerünk, de megengedhettük magunknak azt a luxust is, hogy a négyből egy félidőt lelazsálunk.
Ter Stegen, valamint a MSN eszméletlen-főképp hatékonyság terén- félideje , elég is volt tegnap. Jöhet a bajnoki, majd a kupaarany, aztán Berlin... =D>
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.13. 15:46:02

mess2009 írta:az előzetes fejtegetésemben nem tartottam lehetetlennek, hogy három gólt kapjunk , hát nem is volt az. ami engem elgondolkodtat, az hogy nem láttam azt a nagy visszaállást, hanem inkább azt, hogy egyesek játéka döbbenetesen leromlott. az eleve gyenge Busquets és Íniesta mellé tehát belépett Messi és Neymar , fáradt Rakitic, és a nagy nyomás mellett a Piqe-Masc páros is.
még talán annyit, hogy ezen a meccsen jött ki igazán, hogy ha egy Robben -Ribery páros is a pályán van lehet, hogy kevés lett volna a három gólos előny.
ott vagyunk a döntőben hatalmas eredmény, de ha a Reál lesz az ellenfél hát az nem lesz sétagalopp.
Itt már egyik sem sétagalop, de hogy reagáljak a hsz-hoz, nekem úgy tűnt, hogy bármikor felelni tudunk a bayern góljaira az első félidőben. A másodikban teljesen takarékra vettük és amikor gólt kaptunk, már akarat sem volt, hogy újra felpörögjünk. Romboltunk csak, a középpályánk annyira lelassult, hogy előrejátékunk egyenlő volt a 0-val. Se Ini se Busi, se a beált Xavi nem volt már alkalmas irányításra. Rakitic szétfutotta magát, meg támogatást sem kapott a társaktól. Szóval hamar nyugodtunk meg és már nem tudtunk felpörögni. Szerintem a továbbjutás az első gólunkig volt valamellyest kétséges. Egy jó első félidő után rápihentünk a hétvégére. A kutyát nem érdekli, hogy Robben vagy Ryberi mit ért volna el ellenünk. Lehet mégtöbben rúgtunk volna. Ki tudja?
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.13. 11:46:59

nzxtpo írta:
JAMES0503 írta: • Neymar hornyolt kétszer (15, 29) töltőt Barcelona
Már az elejétől fogva mondom, hogy hornyolásban világklasszis ez a srác :lol:
sok hornyoló világklasszis van, szóval ez nem nagy szám, viszont töltőt tényleg csak ő tud hornyolni..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.05.13. 10:50:53

Nem tudom mi ez a kriptahangulat egyeseknél. Egy csúcsra pörgött Bayern ellen otthon kikaptunk 3-2-re és 5-3-as összesítéssel tovább mentünk, úgy hogy Suarez, Iniesta és Rakitic is le lett cserélve. Ez nagy szó!

És ha engem kérdeztek olyankor jöjjenek ki a hibák amikor már minden mindegy ne éles helyzetbe. A hetvenxedik perctől vezettek, nem nagy realitása volt a három gólnak annyi idő alatt. Szépen búcsúztak aminek Pep miatt is örülök, mi pedig tovább mentünk. BL döntő megvan. Innen a mi kezünkben a sorsunk!
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.13. 10:39:26

nzxtpo írta:
JAMES0503 írta: • Neymar hornyolt kétszer (15, 29) töltőt Barcelona
Már az elejétől fogva mondom, hogy hornyolásban világklasszis ez a srác :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: sírok :D

Azér valljuk be,rendesen odahornyolt Neuernek :lol:
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.05.13. 10:37:46

JAMES0503 írta: • Neymar hornyolt kétszer (15, 29) töltőt Barcelona
Már az elejétől fogva mondom, hogy hornyolásban világklasszis ez a srác :lol:
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.05.13. 10:32:44

danianevem írta: Ami szintén megnyugtat, hogy gyakorlatilag minden olyan hiba előjött, ami emberemlékezet óta nem, ergo most megint jöhetne egy hosszú és szép széria. Mire gondolok? Hátrányba került a csapat, pontrúgás után gólt kapott, meg egyáltalában is gólokat kapott. Egy kis finomhangolás, jó formaidőzítés és kupákkal teli szezonvég következhet.
A szögletnél óriási helyezkedési hibát követtek el a fiúk.
Viszont már az első percekben érezni lehetett, hogy gólt fogunk rúgni.
Aztán jött is a gyors egyenlítés, majd a vezetés.
Ezek után is lehettek volna nagy helyzetek, de a fiúk már nem akartak hajtani. Sokszor azt néztem, hogy még Messi is csak a második hullámban érkezett csak. Pontosabban ő volt csak a második hullám, a többiek csak a felezővonalnál kolbászoltak.
Annyit adtak ki magukból, amennyit feltétlenül kellett. A második félidőt átsétálták, szerencsére azért a Bayern is partner volt ebben javarészt.
Tudtuk, hogy a németek jönni fognak, mi pedig a kontrákra rendezkedtünk be, ami be is jött.
A németek az egyenlítő gólunkig hittek a csodában csak.
Max respect a szurkolóiknak, csodálatos hangulatot teremtettek a stadionba. Bárcsak ilyen hangulat lenne a Nou Campban is. Ez az, amit igazán írigylek tőlük, meg az angol csapatoktól.
JAMES0503
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.04.27. 05:23:57
Kapcsolat:

2015.05.13. 09:54:26

UEFA Bajnokok Ligája | Bayern München3- 2 FC Barcelona
• Barcelona Bayern távolságot tartani, hogy elérjük a végső először 2011 óta
Első gólt az UEFA Champions League Medhi Benatia ad • Bayern korán vezetést
• Neymar hornyolt kétszer (15, 29) töltőt Barcelona
• Robert Lewandowski (59) és Thomas Müller (74) gólt végén 18 játék veretlen látogatók
• A végső kerül megrendezésre a Berlin Olympiastadion június 6-án
Kép
Válasz küldése