Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2017.01.24. 08:57:03

zeli39 írta::-)mennyire volt tudatos vagy csak ösztönből játszottak örök rejtély marad .
Remélem nem marad örök rejtély. Fontos lenne a direktebb középpályás játék, amit most láttunk. Ez tényleg lehet az ellenszere az ellenünk most már előszeretettel alkalmazott letámadásos taktikának. A sok passzolgatás egyre kevésbé vezet eredményre, láthattuk ezt, mikor kettős emberelőnyben játszottunk legutóbb. Ilyen képességű csatárokkal a középpálya minél gyorsabb átjátszása lehet a cél, és kellenek a távolról lövésre vállalkozó, kapura veszélyes középpályások, mint Rakitic vagy Denis, esetleg Rafinha.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.23. 17:53:33

Ha valóban LE érdeme ez és egy új variációról beszélünk, ez lehet a kulcs Enrique maradásához is.
Ha kivezeti a hullámvölgyből a csapatot, az neki is újabb löketet adhat a folytatáshoz.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.23. 17:46:09

palesz77 írta:Ugy ahogy tegnap tettuk, adok-kapok meccsen, rengeteg terulettel az ellenfel terfelen. A nincs kozeppalya nem azt jelenti, hogy nem voltak jelen, miattuk lett 4-0, nem 4-3 mondjuk - nem csak miattuk, de ertitek szerintem. De nem ok voltak tegnap a kapocs a tamadosor es a vedelem kozott, meg egymassal se nagyon jatszottak ossze. "Barca ertelemben" nem volt kozeppalya tegnap, teljesen mas feladatkort lattak el, mashogy is jatszottunk. Azt viszont, hogy ez edzoi utasitas volt-e, vagy a jatekosok kvalitasaibol adodott a dolog, azt csak LE tudja biztosan.. :D Mindenesetre en remelem, hogy a Sociedad ellen nem igy allunk fel.
Az ilyen taktikára nem igen lehet másképpen reagálni. Szerintem tudatos volt a visszábbállás. Messi nem egyszer jött vissza félpályáig vagy mégmélyebbre labdáért. Ney szinte btb-t játszott folyamat a meccsen. Nem volt szép a játék, de hatékony volt és végre reagáltunk a letámadásos taktikára. Én sem gondolom, hogy a "Barca"stílust feladnánk, de lépnünk kellett ezzel a taktikával élők felé. Persze nem megy még jól, de egyre jobb lesz, ha ilyen csapatokkal játszunk. A következő meccsünk is ilyen lesz a kupában.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.23. 15:20:14

Ugy ahogy tegnap tettuk, adok-kapok meccsen, rengeteg terulettel az ellenfel terfelen. A nincs kozeppalya nem azt jelenti, hogy nem voltak jelen, miattuk lett 4-0, nem 4-3 mondjuk - nem csak miattuk, de ertitek szerintem. De nem ok voltak tegnap a kapocs a tamadosor es a vedelem kozott, meg egymassal se nagyon jatszottak ossze. "Barca ertelemben" nem volt kozeppalya tegnap, teljesen mas feladatkort lattak el, mashogy is jatszottunk. Azt viszont, hogy ez edzoi utasitas volt-e, vagy a jatekosok kvalitasaibol adodott a dolog, azt csak LE tudja biztosan.. :D Mindenesetre en remelem, hogy a Sociedad ellen nem igy allunk fel.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2017.01.23. 15:12:45

Messias2 írta:
Nagyon jól látható, amit korábban te is irtál, hogy nem nagyon volt középpályánk.
Középpálya nélkül hogy lehet négy gólt rúgni? Pláne, hogy végre egy középpályás rúgott gólt.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.01.23. 15:08:42

Még tartogathat izgalmakat a bajnokság. És nem lenne rossz, ha kicsit gödörbe kerülne a Madrid. Féltávnál után érdemes elkezdeni hajrázni. Remélem Barca, Sevilla, Atletico, Sosiedad, Real lesz a végső sorrend.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.01.23. 13:42:29

Nagyon jól látható, amit korábban te is irtál, hogy nem nagyon volt középpályánk.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.23. 13:20:04

Tegnapi meccs passztérképe.

Messi labdák tegnapról. Brutális, imádom nézni ezeket a passzokat, bár őt magát kicsit sajnálom, első sorból nézheti végig, ahogy elszerencsétlenkedik őket.. :D
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2017.01.23. 12:57:12

Csatát nyertünk, ez mindig jó érzés, de háborút ezzel a játékkal biztosan nem fogunk - ez már kevésbé. Nem ismétlem az előttem szólókat, mindössze azt a véleményt erősíteném meg, hogy ilyen bizonytalan hátsó passzolgatásokkal, ennyi helyzet elszórakozásával jelentősebb címek elnyerése több, mint kétséges. Mert a komolyabb csapatok, riválisok, mint például a Real, a Sevilla, az Atletico, külhonban a Bayern, a Juve, de még egy erősen éledező PSG sem fogja tolerálni a hibáinkat. Magam részéről elsősorban a koncentráció hiányában, illetve az indokolatlanul túlzott lazaságban látom a fő problémát, ezen viszont talán könnyebben lehet javítani, mint mondjuk a technikai képzettségen vagy az erőnléten. Amire viszont büszke vagyok - lehet, hogy nem egyedül - az nem más, mint hogy évekkel ezelőtt kijelentettem, hogy napjainkban a világ leggólerősebb irányítóját és a legjobban irányító góllövőjét - egy személyben - Lionel Messinek hívják majd. Nincs olyan focihoz valamelyest is konyító ember, aki kételkedne ennek igazában.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2017.01.23. 09:47:07

Olyan szempontból jó ez a meccs, hogy előbb utóbb más kell az Ini Busquets középpálya helyett. Rakitic bizonyította, hogy bárhol bevethető, Denis is egyre jobb, és Arda is nagyon hasznos tagja volt a csapatnak. Szükség esetén Mascra is lehet számítani a pálya ezen részén.
LE most kényszer alatt van, hogy megtalálja a hatékony megoldást.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.01.23. 07:57:44

Bizonytalan vagyok, persze a gyözelem oké. De a labdakihozatal lassu, döcögös, pontatlan.
Sok a feleslegesen elszort átadás, kelleténél hosszabb inditás. De a fő téma a golhelyzetek kihasználása. Ha valaki utána tud/na/ nézni nyugodtan mondhatja , mi vezetnénk a tabellát, ha a
helyzeteink felét berugnánk. Minden elvesztett vagy x-es meccsen jóval több helyzetünk volt, Még a Reál ellen is. Tegnap az első félidőben is 5-7 , érthetetlen, hogy ilyen szintü támadok nem találják el a kaput. Persze nem kell 10 gól, de amennyi 3 ponhoz kell, annyi kell.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.01.23. 05:25:12

palesz77 írta: Nagyjából ennyit írtam én is..

Védekezésben nagyon jó volt, támadásban attól még nem, nekem meg emiatt kettős volt a mai meccse. Én speciel nem éreztem, hogy összefogja a középpályát, konkrétan középpályát se nagyon éreztem a mai meccsen, és ez részben neki is köszönhető. Ahogy az is, hogy nem kaptunk gólt, voltak bazi nagy mentései, és nagyon jól szűrt. Néztem én is a meccset, jó volt látni, ahogy pl Umtiti bakija után tanárian szerelt. De ha a csütörtökön Soci ellen ennyit hoz előrejátékban vkp-ként - már ha ő játszik -, és ők meg kőkeményen letámadnak és nyomnak, annak nem hiszem, hogy hasonlóan jó vége lesz, mint a mainak..
Mindenki megegyezik abban, hogy nem volt középpályás játékunk. Csak a neveket nem teszik hozzá: Arda, Denis. Mind a kettő szerzett néha hátul labdát, csak a középpályán nem szűrtek és nem irányítottak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.23. 00:36:06

S.Agüero írta: Amúgy kíváncsi leszek, ki helyettesíti majd Busit. Ő, Gomes vagy SR, és a helyére megy Vidal. Utóbbinak örülnék a legjobban, de aztán kiderül. :)
Ismerve LE-t, szerintem lehet mindhármat kipróbálja ott.
De reméljük nem kell sokat próbálgatni,és hamar visszatér.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.23. 00:29:47

Beugrósként szerintem is teljesen jó volt Ivan, ha mindig hozza ezt legalább, akkor elégedettek lehetünk.

Amúgy kíváncsi leszek, ki helyettesíti majd Busit. Ő, Gomes vagy SR, és a helyére megy Vidal. Utóbbinak örülnék a legjobban, de aztán kiderül. :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.23. 00:21:55

Feast4 írta:
brownieheaven írta:Hát, aki Rakiticet előveszi, az nem tudom mit nézett ma.
a liga labdaszerzési rekordját rekordot döntötte meg a ligában

Amúgy a labdakihozatala sajnos tényleg nincs olyan jó mint Busquets
Nagyjából ennyit írtam én is..

Védekezésben nagyon jó volt, támadásban attól még nem, nekem meg emiatt kettős volt a mai meccse. Én speciel nem éreztem, hogy összefogja a középpályát, konkrétan középpályát se nagyon éreztem a mai meccsen, és ez részben neki is köszönhető. Ahogy az is, hogy nem kaptunk gólt, voltak bazi nagy mentései, és nagyon jól szűrt. Néztem én is a meccset, jó volt látni, ahogy pl Umtiti bakija után tanárian szerelt. De ha a csütörtökön Soci ellen ennyit hoz előrejátékban vkp-ként - már ha ő játszik -, és ők meg kőkeményen letámadnak és nyomnak, annak nem hiszem, hogy hasonlóan jó vége lesz, mint a mainak..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.01.23. 00:06:02

A vezető gólig szenvedtünk, buta labdavesztéseink voltak, amiből veszélyeztetni tudott az Eibar, miután betaláltunk, már tetszett a meccs. Az is igaz, hogy sok hibával játszottunk, meg nem is voltunk túl szervezettek, de ma belefért, igy is 4-0-ra nyertünk.

Nálam Messi a meccs emberre, mert a gólján kívül legalább 3 gólpassz értékű labdát kiosztott. De ter Stegen is lehetne, az ő védései kellettek, hogy ilyen sima, nyugodt meccs legyen.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3549
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.01.22. 23:41:22

brownieheaven írta:Hát, aki Rakiticet előveszi, az nem tudom mit nézett ma.
Rossz volt nézni csak a liga labdaszerzési rekordját rekordot döntötte meg a ligában.Balfék! :D

Amúgy a labdakihozatala sajnos tényleg nincs olyan jó mint Busquetsnej de de labdaszerzesben sokkal nagyobb ász ez tény.
Kép
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2017.01.22. 23:24:50

Hát, aki Rakiticet előveszi, az nem tudom mit nézett ma. Összetehetjük a kezünket, hogy sikerült valakinek így helyettesítenie Busit, mint neki. Persze, nem parádézott, csak irányította a középpályánkat, meg ő volt a biztosíték a sokszor kaszkadőrködő védelmünk előtt. A pool elleni meccsünk óta vártam rá, hogy játszon ő is pivotot, ma végre megkptam ezt, nem okozott csalódást. Viszonyleg jól átvészeltük Ini és Busi hiányát, ahogy egy kolega is írta lejjebb, jó volt látni ezt a szokottnál direktebb játékot. Vidal beállása is kellemes volt, na meg hogy Ney végre gólt lőtt akcióból.

Nekem az ilyen meccsek a kedvendeim, ahol valami nem úgy alakul, ahogy terveztük, mégis jól jövünk ki belőle.

Businak meg mielőbbi felépülést!
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.01.22. 23:21:37

Nálam ma MAtS nyert, nem volt hibája, mind a kidobásai mind a kirúgásai jók voltak.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.22. 23:14:22

Érdekes egy meccs volt. Jó direkt volt a játék az biztos, ilyen adok-kapok meccset se sűrűn játszunk.. Messi kb 1 átlagos irányító egész szezonnyi kiugratását ellőtte ma - bár az nem tudna ilyen labdákat adni, de értitek -, ha jobban koncentrálunk, lehetett volna 2-szer ennyi gólunk is, nem rajta múlt. MAtS egy igazi fal volt, mindent fogott, parádés meccset hozott. Umtiti kegyetlenül nem érzi ezt a jobb oldali kh szerepet, jó kis szerelései voltak, de néha meg olyan suta dolgokat művelt, amit a másik oldalon, a jobbik lábára téve a bogyót nem tesz meg. Remélem nem sűrűn fog itt játszani ezentúl. Matyi mostmár mondhatni szokásához híven adott 1-2 gólpasszt az ellenfélnek, amúgy meg jó volt. A szélsőink nem voltak túl veretesek ma, Vidal viszont pozitívum volt - bár lehet a nem túl magas léc miatt -, következő meccsen kezdetném. Arda nem volt rossz, bár sokszor nem tudom hol helyezkedett. Rakitic szintén, saját Ligarekordot állított fel ha jól olvasom "ball recovery" kategóriában, 14-szer csente el a labdát. Cserébe labdakihozataloknál totális nulla volt, ha MAtS odatette neki, vagy rögtön vissza, vagy a védőknek, egy komoly ellenfél ellen ezzel totál meg is ölné a játékunkat.. Denis a gólján kívül mintha pályán se lett volna - de a gólja meg parádés volt, és baromi fontos is -, de mentségére szóljon - és a többieknek is -, hogy Messi ellopta a showt. Egyszemélyes középpálya volt ma, mondjuk lehet jobban is jártunk így. Suárez nyomott pár negatív értelmű Suárezt, aztán meg hozta a pozitív önmagát, zseniális gólpassz és gól. Ney meg nagyon megérdemelte ezt már, volt pár zseniális megmozdulása ma is, mellé sok labdavesztés is, nekem inkább pozitív irányba billen azért a mai mérlege, mint negatív. Paconak meg külön grat, hogy azt hagyta neki a végén, nem próbálta meg becsúszva kapura lőni, a szíve legalább a helyén van.

Összességében én nem sok hasonló meccset szeretnék látni a srácoktól, ez a középpálya nélküli futkosás néha jó, de ha MAtS nem ilyen napot fog ki, még akár ki is kaphattunk volna, ha az elején ők találnak be, aztán jön a bunker.. Nem a mi focink ez, egy komolyabb támadógépezettel bíró ellenfél tuti büntetett is volna. De a 4-0 azért jól fest, hál istennek hoztuk a 3 pontot, remélhetőleg az önbizalmaknak is jót tett ez a mai. Innentől 100%-os szezont.. :mrgreen:
MQuCsabi írta:Nem tudok választani, okosan , nem kapkodva játszottunk. Matyit írom a visszatérése miatt.
Tényleg nem nagyon figyelhettél az első fél órában.. :mrgreen:
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2017.01.22. 22:55:55

Vége van, nyertünk .Rengeteg hibával játszottunk,csapatunk legjobbja Ter Stegen kapusunk volt, jellemzően.Ilyen gyenge Albát, halovány Rakiticet, tompa Robertot régen láttam!
Neymar ennyi helyzetből csak egy gólra képes?!- ez megfogja bosszulni magát!(valami rendesebb csapat ellen)Sajnálom Busit,állítólag csak szalag húzódása van-szerencsénkre.
Arda volt a középpályánk legjobbja,D.Suarezt csak a gólja dícséri.
Hajrá Barca!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.01.22. 22:55:03

nos, ezuttal LE. rám cáfolt, gratula! nem volt különösebb gáz a védelemmel, mert az egész középpályát hátrébb parancsolta, Rakéta majdhogynem védőt játszott. látom megy a Ney. savazás ezerrel, valóban gyengébb napot fogott ki de így is klasszis és ami külön öröm, hogy végre gólokban is összeállt újra az MSN.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3549
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.01.22. 22:51:10

Atalanta írta:Ki lehet eddig jelenteni, hogy Neymar csapatunk leggyengébbje. Minden támadás megakad rajta, egy csele sem sikerül. Alternativa sajnos nincs
OFF:
Nem nézed meg milyen a Realnak szurkolni?Vagy esetleg az Atalantának, hogy stílszerűek maradjunk?

És akkor a meccsről:
Nagyon kellett már hogy végre felkapjunk egy győzelemi fonalat.Most tényleg nagyon jól ment.Denis is nagyon megérdemelt már egy gólt.(Megalapítottuk a Suarezek ne gondolkodjanak csináljak ösztönből akkor megy! :D )Neymar végre akcióból betalált, Messi meg amilyen labdákat tett élmény volt.Én SRt sokkal ellentétben nem bántam a sebesség miatt.Ahogy én láttam kb. 2x annyit futott mint a többiek.De mindenképp rotálni kéne Vidallal.Akinek meg nagy pirospont a Stegen.Nagyon fontos védése volt 0-0nál.Aztán meg igen csak hozzátett, hogy ne kapjuk gólt.

Viszont Busquets...Fuu az a láb hogy állt.Van már valami infó róla?
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.22. 22:47:45

Nálam is Vidal megérdemelne több lehetőséget, robotol, gyors, védekezésbe sem gyengébb mint Roberto mostanában.
Kell hogy Robi is tehermentesítve legyen, és most úgy néz ki, Vidalt is bátran lehet használni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2017.01.22. 22:46:07

Évek óta ez volt a leggyengébb minőségű Barcelona meccs amit láttam, pedig elég sokat megnéztem :D
Komolytalan volt, ennyi rossz passzt...oké, rossz volt a pálya, de akkor is..mint egy megyei meccsen :D és ez az eibar 10. a bajnokságban...
lényeg a győzelem
Válasz küldése