Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.04.18. 19:22:15

Föleg úgy hogy nem akármilyen teljesítményt hoztunk le hétközbne
Milyen teljesítményt hoztunk le hét közben?
Egy majdnem B kerettel felálló PSG-t sikerült idegenben 3-1re verni, 2 orbitális Luiz hibával. Hűha, de király.
A célfoci egy létező dolog és igen szükséges ha úgy hozza a sors.
Ja, HA ÚGY HOZZA. Csak idén elég gyakran hozza úgy.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.04.18. 19:17:29

Sanama írta: Már vártam ...
Nem érzed cinknek, hogy 10ből 7 meccs után ezt írod, ezt kell írnod?

Egy Barcatól nem ilyet várok el, ami már hónapok óta megy, hogy minden második/harmadik meccset minél hamarabb felejtsünk el...
Nem elvárható az egy csapattól, hogy minden egyes meccset mind a 3 fronton 100% erőbedobással, szép játékkal, hengerként nyerjük meg. Föleg úgy hogy nem akármilyen teljesítményt hoztunk le hétközbne. Senki se képes erre. A Pep korszakban se voltunk azok csak az idő megszépíti az emlékeket. Ott is volt olyan elképesztő bajnokink, hogy rossz volt nézni, de a 3 pont meglett és ez a lényeg. Ha úgyanilyen rossz meccsel, mint a mai megnyernénk a BL döntőt és megnyernénk a bajnokságot egy hangot se szólna senki. :D A célfoci egy létező dolog és igen szükséges ha úgy hozza a sors.

Csak egy példa a Spanyol válogatott amikor VB-t nyert az elős meccsen kikapott a szép játékkal. Utána célirányos beosztós, látványtalan passzolgatással megnyertek egy VB-t.

Ez a mai pl. egy elképesztő meccs volt. De a szerencse mellénk ált és két jó villanás eldöntötte. Ennyi. :) Amúgy hétközbe se hiszem. hogy nagy meccsünk lesz most.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.04.18. 19:01:00

Bob_Marley írta:
Mai olyan volt, amilyenre számítottam a legfontosabbat begyűjtöttük, de nem volt egyszerű
Már vártam ...
Nem érzed cinknek, hogy 10ből 7 meccs után ezt írod, ezt kell írnod?

Egy Barcatól nem ilyet várok el, ami már hónapok óta megy, hogy minden második/harmadik meccset minél hamarabb felejtsünk el...

Amúgy rájöttem te miért a ligát helyezed minden elé. :) Mert itt egy keserves 1-0 meccs után is írhatod hogy a lényeg a 3 pont, míg mondjuk egy BL kiesési szakaszban ilyen nincs. :wink:
jethrotull
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:43:17
Tartózkodási hely: Bonyhád

2015.04.18. 18:56:48

Nagyszerű, győztünk!
Nem tudom, tudatos-e, hogy engedtük a Valenciát, hadd jöjjenek az első félidőben, vagy egyszerűen nem tudtuk megállítani őket? Xavi inkább akkor hasznos még rövid ideig, ha lassítani kell a játékot - de a kp-én, az ellenfél támadói ellen szinte nulla! A pontos, rövid passzok ilyenkor szinte hatástalannak tűnnek nekem. A mélységi passzokat igen ritkán vállalja már be, a kezdőbe Rakitic-t vártam volna!
Ezektől függetlenül, ezt a Valenciát megverni nagy fegyvertény! Ha hasonló játékkal próbálnak majd nekirontani a Real-nak, akkor viszont kikapnak, mert a madridiak azért jobban kontráznak.
A Barca a Fradi!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.18. 18:50:03

Chino írta: ....
Szerintem itt Adriano miatt volt váltás, Feghouliék sokszor mentek ott át. Akart egyet frissíteni a középpályára, hogy már ott tudjunk labdát szerezni és Rakiticcsel ez bejött. A többi résszel egyetértek, viszont Valenciában szerintem kifejezetten jó ötlet volt Busi-Masche együtt, mert hatékonyan működött a dolog. Volt akkor is helyzete a denevéreknek, de fizikálisan partiban voltunk és párharcokat fogtunk, megjátszottuk a labdákat helyzeteink is voltak. Valóban hasonlított a mai második félidőre. Én ezért is írtam, hogy tetszett az akkori meccs, mert taktikailag, ésszel nyertük meg még ha a végén is jött a gól. Ahogy írtad Suarez pl gólt lőtt, de ezt hagyjuk. Mai is inkább ennek volt köszönhető, hogy jó cserékkel, taktikusan feléjük emelkedtünk a második félidőben és be is rántottuk a meccset.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7492
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.04.18. 18:27:13

Bob_Marley írta:@danianevem
Én egyáltalán nem így emlékszem az előző meccsre, sokkal inkább kézben volt mint pl a mai, de rendben ne ehhez hasonlítsuk össze. Egy akkor is jó Valencia ellen, idegenben lehoztunk úgy meccset, hogy igazán nagy helyzetük talán egy volt, s rendre jól működött a középpálya például. Labda is megvolt, vissza is szereztük ha elvesztettük elég gyorsan és megtudtuk normálisan játszani azt. Középpályán előnyt tudtunk szerezni egy fizikálisan erős csapat ellen..
Szerintem a játék képe az őszi meccsen a mai második félidőre hasonlított. Inkább mi domináltunk, a labdákat jó százalékkal visszaszereztük, de leengedni nem lehetett. Mondjuk ha Suarez szabályos gólját megadják más lehetett volna a kép. Ez a középpálya viszont így nem működik, szerencsére LE is felismerte és Rakitic beállása után már rendben volt, meglett a stabilitás.
Viszont Lucho majdnem ezt is eltaktikázta, mint a Sevilla ellen. Túl hamar vettünk vissza és ültünk rá egy bizonytalan eredményre.
Bob_Marley írta:Mai olyan volt, amilyenre számítottam a legfontosabbat begyűjtöttük, de nem volt egyszerű. Fáradt volt a csapat, pontatlan. Valencia frissebb volt, párharcokat is nyerték, odaléptek elvették. Mi meg körülményesek voltunk, kevés mozgás, rossz helyezkedések, eladott labdák. Második félidőre azért jobban sikerült megfogni őket, s a végén már bedaráltuk. Iszonyat fontos három pont a zsebben, a szezon ezen részében más nem is számít.
Az első félidő borzasztó volt.Nem emlékszem pontosan az összes meccsünkre, de ennyi helyzetet egy játékrész alatt senkinek nem engedtünk a szezonban. Főleg, hogy a válasz kevés volt és dominálni se tudtunk. Rakitic nagyon kellett. A második félidőben már többnyire rendben volt
a játék. A Valencia nem tudott kibontakozni, és helyzeteket is inkább mi alakítottunk ki.

Fontos volt, hogy hozzuk ezt a meccset. Ez a sorozat nagyon durva volt. Még kedden játszunk egyet a Párizzsal, reméljük nem lesz akkora izgalom, utána már könnyebb ellenfelek jönnek a bajnokságban. (mondjuk a jövő heti Espanol-ra azért figyelni kell) Ezért is volt nagyon fontos hogy idegenben kedvező eredményt érjünk el.

crixus írta: És a legközelebb az jövő héten lesz a barcelonai rangadó.... :roll:
Én még őszintén szólva még mindig a múlt hetet sajnálom, mert arra a meccsre a bajnokságunk is rámehet. Szórakoztunk el idén is pontokat, nem is egyet, de 2-0-ról, az luxus volt. A mai meccsen a szerencse mellénk állt, de pl egy olyan teljesítmény, mint amit az első félidőben nyújtottunk az jövő héten szinte biztosan nem lesz elég. Márpedig még egy botlás és a Madrid a bajnok :roll:
Azért a Real is megy még Sevillaba és (reméljük ezzel) a Valencia-val is lesz még egy party.
Forca Barca!!!!
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.04.18. 18:22:39

Feast4 írta:Következő bajnoki ki ellen lesz?
Espanyol, 4 óra. :evil: :mrgreen:
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.04.18. 18:17:47

Bob_Marley írta:...
Másként látjuk, de a lényeg az, amit írtál, hogy mindkétszer sikerült felülkerekedni a Valencián.

A sorozatterheléshez: nem 72 óra a kötelező minimum két meccs között (amit csak a csapatok megegyezése alapján kerülhetnek ki)?
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.04.18. 18:17:36

Következő bajnoki ki ellen lesz?
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.04.18. 18:04:45

ZBarca írta:Amúgy most nem azért, de a spanyol szövetség miért nem tudta ezt a meccset későbbre rakni? Hét közben egy nagyon fontos Bl meccset játszottunk és a játékosainkon is meglátszott ez. Legközelebb egy ilyen akár pontvesztéssel is járhat. :?
És a legközelebb az jövő héten lesz a barcelonai rangadó.... :roll:
Én még őszintén szólva még mindig a múlt hetet sajnálom, mert arra a meccsre a bajnokságunk is rámehet. Szórakoztunk el idén is pontokat, nem is egyet, de 2-0-ról, az luxus volt. A mai meccsen a szerencse mellénk állt, de pl egy olyan teljesítmény, mint amit az első félidőben nyújtottunk az jövő héten szinte biztosan nem lesz elég. Márpedig még egy botlás és a Madrid a bajnok :roll:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.18. 18:04:20

a mérkőzés első és utolsó percét nem láttam, így mindenről lemaradtam :lol:

várható volt az első fi. tempója után hogy a valencia el fog fáradni, be is következett. brusztolós, gyömöszölős meccs volt, nagyon fontos 3 ponttal.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.18. 18:03:32

@danianevem
Én egyáltalán nem így emlékszem az előző meccsre, sokkal inkább kézben volt mint pl a mai, de rendben ne ehhez hasonlítsuk össze. Egy akkor is jó Valencia ellen, idegenben lehoztunk úgy meccset, hogy igazán nagy helyzetük talán egy volt, s rendre jól működött a középpálya például. Labda is megvolt, vissza is szereztük ha elvesztettük elég gyorsan és megtudtuk normálisan játszani azt. Középpályán előnyt tudtunk szerezni egy fizikálisan erős csapat ellen.

Mai olyan volt, amilyenre számítottam a legfontosabbat begyűjtöttük, de nem volt egyszerű. Fáradt volt a csapat, pontatlan. Valencia frissebb volt, párharcokat is nyerték, odaléptek elvették. Mi meg körülményesek voltunk, kevés mozgás, rossz helyezkedések, eladott labdák. Második félidőre azért jobban sikerült megfogni őket, s a végén már bedaráltuk. Iszonyat fontos három pont a zsebben, a szezon ezen részében más nem is számít.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.04.18. 18:04:49-kor.
Kép
Kép
Kép
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2015.04.18. 18:03:08

Még szerencse hogy idejében eszmélt és behozta a Rakiticet. A második félidő már rendben volt.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.04.18. 17:58:52

Amúgy most nem azért, de a spanyol szövetség miért nem tudta ezt a meccset későbbre rakni? Hét közben egy nagyon fontos Bl meccset játszottunk és a játékosainkon is meglátszott ez. Legközelebb egy ilyen akár pontvesztéssel is járhat. :?
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10111
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.18. 17:55:58

Fuhh....nagyon nehéz meccs, de nagynehezen hoztuk. Ez a Valencia nagyon erős, ahogy lehetett várni idegenben sem torpannak meg.
Legfontosabb 3 pont megvan.

Azért így zárójelesen kíváncsi leszek hogy az ellenszurkolók mit fognak szólni ha a saját csapatukat szedi szét a Valencia, márpedig ilyen játékkal benne lehet hogy még akár a madridiaktól is szereznek pontot-pontokat. :)
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.04.18. 17:53:18

Bob_Marley írta:Jah nyilván rajtam kívül senkinek nem tetszett....Meg nyilván csak én örültem pl, hogy 1:0ra nyertünk. Akkor is és most is teljesen nyilvánvaló, hogy miért kellett az a felállás.
Minden Barca drukker örült az akkori 1:0-nak, meg a mostani 2:0-nak is. Viszont azt írtad, hogy irányított a csapat és jól védekezett. Egyik sem volt igaz.

Helyzetek terén legalább olyan jó volt a Valencia, mint mi, sőt ziccerek terén még közelebb is álltak a győzelemhez, de Bravo a szezonbeli eddigi legjobbját nyújtotta akkor. Ha nem ő véd, akkor talán pont nélkül megy onnan a csapat...

A mairól meg: az első félidőben újfent nagyon ingatag lábakon volt a Masch-Busi duó, nem értem miért kell próbálgatni őket. Teljesen más stílusban és felfogásban játszanak, Rakiticet behozta, stabilizálódott is a helyzet. Mindenesetre fortuna megint Enrique oldalára állt, meglett a három pont és ez a lényeg.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.18. 17:07:09

palesz77 írta: Mondjuk az a meccs rajtad kívül szerintem egy Barca drukkernek sem tetszett, amit elöl leművelt a támadósor az maga volt a megtestesült fájdalom.
Jah nyilván rajtam kívül senkinek nem tetszett....Meg nyilván csak én örültem pl, hogy 1:0ra nyertünk. Akkor is és most is teljesen nyilvánvaló, hogy miért kellett az a felállás. Ezerszer inkább visszasírom azt a meccset mint a mait.....Ahol véleményed szerint fájdalom volt nézni, ma milyen nézni? :D Fáradt, enervált társaság, akikben annyi tudatosság van mint egy falevélben....
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.04.18. 16:57:11

24. perctől kapcsolódtam csak be, nem rossz meccs, egy semleges drukkernek kifejezetten élvezetes, megy az adok kapok. Nekem viszont elég necces, simán benne van, hogy gólt fogunk kapni, veszélyesebbnek érzem a Valencia támadásait, Alves és Adriano egymást múlják alul sajnos. A támadótriónk viszont tetszik, a középpálya sem rossz, csak hamar átszaladnak sokszor rajtunk. Kéne még 1-2 gól, hogy megnyugodjak.. :D
Bob_Marley írta:Szerintem ez a Mestalla-ban is működött. Irányítottuk a meccset és nem sok levegőt hagytunk a Valenciának. Most is reménykedem hasonlóban és egy hasonló eredménnyel maximálisan ki is egyeznék, az hogy megint Busi rúgja a gólt már extra lenne, meg a topikjának se tenne jót. :lol: Hajrá srácok, menekülés a győzelembe.
Mondjuk az a meccs rajtad kívül szerintem egy Barca drukkernek sem tetszett, amit elöl leművelt a támadósor az maga volt a megtestesült fájdalom.
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2015.04.18. 16:11:22

:-):-):-):-)
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.04.18. 16:10:27

Ez műesés volt...
Kép
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2015.04.18. 16:06:17

Lemaradtam :(
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.18. 15:50:34

Szerintem ez a Mestalla-ban is működött. Irányítottuk a meccset és nem sok levegőt hagytunk a Valenciának. Most is reménykedem hasonlóban és egy hasonló eredménnyel maximálisan ki is egyeznék, az hogy megint Busi rúgja a gólt már extra lenne, meg a topikjának se tenne jót. :lol: Hajrá srácok, menekülés a győzelembe.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.18. 15:40:37

palesz77 írta:MSN-en múlik inkább, remélem jó napot fognak ki a srácok.. [-o<
nekem elég ha csak suarez fog ki mondjuk egy mesterhármazós napot.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.04.18. 15:35:59

Amennyire én emlékszem a Mestallaban a középpályás trió nem igazán volt összhangban a védekezésnél, a támadásnál meg ugyanez hatványozottan kijött és ez megpecsételte az MSN játékát is. Pedig akkor Iniesta -igaz nem a legjobb formájában- volt a "karmester", most pedig az a Xavi, aki ha vitathatatlanul jól is játszik, közel sem szerepel annyit, mint amennyit ma fog és főleg nem olyan ellenfél ellen, mint a Valencia.

De legyen igazatok, jó lenne nyugisabb meccsen behúzni a találkozót.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.04.18. 15:28:37

MR. TROMORT777 írta:Adriano kezdetése meglepett. Remélem Ő is meglep minket egy bombagóllal. Ilyen meccseken szereti elővenni a lövő cipőjét...
Hát igen, sejtem mire célzol.. :mrgreen:

A középpálya nem tetszik amúgy a múltkori meccs miatt, de remélhetőleg Lucho azóta jobban megkomponálta ezt a felállást, és némi játékot is foguk látni. Bár ez az MSN-en múlik inkább, remélem jó napot fognak ki a srácok.. [-o<
Válasz küldése