Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.02.01. 15:44:56

Bartra kezdhetett volna, de sebaj. Egyébként Neymar tegnap ért a rehabja utolsó szakaszához, így már vissza tudott térni a pályára, de külön a társaktól, a fizioterapeutával, tehát még valószínű nem edzett teljes értékűen.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2014.02.01. 15:20:37

Jó kezdő. Bizakodó vagyok. Nem szabad pontokat hullajtani. Ney már teljesértékűen edz, vagy még külön?
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.02.01. 15:05:00

Barcelona line-up: Valdes - Alves Mascherano Pique Alba - Xavi Busquets Cesc - Alexis Messi Pedro #fcblive

Bench Barcelona: Pinto, Bartra, Adriano, Song, Iniesta, Sergi Roberto, Tello #fcblive
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.01.31. 07:02:44

Erre a gyöngyszemre a nem túl veretes portálon bukkantam.


http://barcanoticias.blog.hu/2014/01/30 ... divisionba" target="_blank

Érdekes lesz.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.28. 15:01:35

Yokozuna írta:A támadó játék azért lehetett jobb, mert a szélső hátvédek jó teljesítményt nyújtottak. Alves szinte jobbszélsőt játszott, Alexis beljebb húzódott, bár így sem sok veszélyt jelentett a kapura.
Hiába bíráljuk Alvest, Montoya nem tud alternatívája lenni. Alves akkor volt jobb, mikor még Messivel együtt kényszerítőztek a jobb oldalon, most kicsit magára maradottan vív szélmalomharcot.
A jó támadójáték nem a szélsőhátvédek (jelen esetben Alves) jó teljesítményén múlt. Albaval még egyet is értek, de ő "ésszel" csinálja. Tudja mikor kell felhúzódni, ezzel létszámfölényes helyzetet teremteni, Alves ezzel szemben sokszor indokolatlanul sokat lép fel. Ez még nem is lenne akkora gond, de mostanában úgy tűnik nem is nagyon "akar" visszajönni. Többször is egy-egy labdavesztés után szinte sétálgatott vissza és Alexisnek kellett sprintelnie hátra. Emiatt Piquének kell kiváltani a helyére, akire ráadásul lendületből vihetik, ráadásul Albanak kell középre behúzódni (volt egy eset is, amikor neki kellett kereszteznie, ami ha nem sikerül Valdezre vihették volna 1vs1-ben) ezért játszik sokszor Pedro balbekket.
Nem akarom Alvest savazni mert még mindig top 3,-as szélső védő és nem szabad elengedni, de az ellenfél se hülye és rendre ott vezetik a kontráikat.


Vasárnap is volt olyan helyzet, amikor vezethettünk volna kontrát mert fent ragadt a Malaga, de nem volt kit indítani, mert Pedro és Alexis sem tudott felérni. Ez nyilván nem csak Alves hibája, nem akarom csak rajta elverni a port, de sok múlik ezen.

Ha vissza tudna úgy érni mint Alba, AS-nek is több lehetősége lett volna támadni a kaput, de még így is a legveszélyesebb támadónk volt, csak valaki elmondhatná neki, hogy vegyen fel eggyel nagyobb számú gatyát, mert kabaré ahogy néha feszül a combján. :D
Forca Barca!!!!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.01.28. 09:42:52

OFF, akár Alexis topikba is mehetett volna:
Yokozuna írta:
looka írta: Ezek után nem értem, hogy lehet kijelenteni olyat, hogy nem sok veszélyt jelentett a kapura. :D Komolyan, nonszensz. :D
Nem Alexisre akartam kihegyezni, tényleg jó volt tegnap. De aki annyi lehetőséget kap, mint ő annak előbb utóbb bizonyítania kell. Lehet, hogy türelmetlen vagyok vele, de régóta itt van, és csak várjuk, hogy meghatározó csatár legyen. Megpróbálom ezentúl reálisan értékelni.

Ja, 12 gólt lőtt a bajnokságban, adott 5 gólpasszt és eldöntötte az El Clásicót. Mindez csak a bajnokságban. Ezen felül hatalmas a mezőnymunkája (elmozgások, védekezés), és idén felvállalja az egy az egy ellenit. Mi kell még? Ahhoz képest, hogy most elvileg objektív vagy ez még mindig szubjektív. Az alibitények helyett elég annyit írni, hogy nem bírod.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.01.28. 08:24:13

Yokozuna írta:A támadó játék azért lehetett jobb, mert a szélső hátvédek jó teljesítményt nyújtottak. Alves szinte jobbszélsőt játszott, Alexis beljebb húzódott, bár így sem sok veszélyt jelentett a kapura.
Hiába bíráljuk Alvest, Montoya nem tud alternatívája lenni. Alves akkor volt jobb, mikor még Messivel együtt kényszerítőztek a jobb oldalon, most kicsit magára maradottan vív szélmalomharcot.
szerintem abban a többség egyetért, hogy Alves támadójátéka enyhén szólva is "lyukas"! jó, mert támadásba lendíti a csapatot, fárasztja a védelmet, nálunk tartja a labdát! nem jó, mert nem tudja hatékonyan befejezni - többnyire a hatástalan - beadásai miatt.
van azonban ennek még egy kára, amit tegnap már Messin is láttam nem is egyszer: feleslegesen futtatja a társait! ez egy idő után demoralizáló, mert vagy nem is mozdulnak rá, vagy csak tessék-lássék módon, gondolva, hogy úgyis elszáll ez is..... az hogy időnként lekésik mint védő már régi nóta... de sajna igaz
a hátra játékról: én régebben már rengeteget írtam erről, Tata óta határozottan javult a helyzet!!
és különösen javult Pedrónál!!! ő volt ebben az etalon. vasárnap inkább Fabregas érthetetlen hátra passzai tűntek fel nekem, főként olyankor amikor előtte nyílt folyósó volt... azt persze látni kell, hogy egy egy hátrapassz olyankor jön(indokoltan) amikor a delinkvesnek épp nincs levegője, mert egy sprint után kínálták meg...
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.01.27. 23:30:01

looka írta: Ezek után nem értem, hogy lehet kijelenteni olyat, hogy nem sok veszélyt jelentett a kapura. :D Komolyan, nonszensz. :D
Nem Alexisre akartam kihegyezni, tényleg jó volt tegnap. De aki annyi lehetőséget kap, mint ő annak előbb utóbb bizonyítania kell. Lehet, hogy türelmetlen vagyok vele, de régóta itt van, és csak várjuk, hogy meghatározó csatár legyen. Megpróbálom ezentúl reálisan értékelni.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.27. 22:28:26

Yokozuna írta:A támadó játék azért lehetett jobb, mert a szélső hátvédek jó teljesítményt nyújtottak. Alves szinte jobbszélsőt játszott, Alexis beljebb húzódott, bár így sem sok veszélyt jelentett a kapura.
Hiába bíráljuk Alvest, Montoya nem tud alternatívája lenni. Alves akkor volt jobb, mikor még Messivel együtt kényszerítőztek a jobb oldalon, most kicsit magára maradottan vív szélmalomharcot.
Már több hsz-ed után is reagálni akartam erre a bántó, indokolatlan és egész egyszerűen értelmetlen Alexis-ellenességre, ami már nagyon régen szúrta a szemem, de eddig mindig nyeltem egyet vagy kettőt, és elgörgettem inkább... De most már nem bírom tovább. :D

Sánchez tegnap Albával egyetemben a legjobbunk volt, deal with it. Meg is indokolhatom neked: egy az egyben rengeteg párharcot nyert, labdákat szerzett, Alves helyett zárt vissza rengetegszer, rúgott egy gól, rúghatott volna akár többet is, helyzetbe került, szép labdákat osztott (gondolj arra a löbbölésre, amit Fábregas kapott, és amit ha a spanyol bead, tuti gól) stb... Ezek után nem értem, hogy lehet kijelenteni olyat, hogy nem sok veszélyt jelentett a kapura. :D Komolyan, nonszensz. :D

Azt megértem, hogy van egy szubjektív ítéleted, de ezt ne állítsd be légyszíves objektívnak, amikor nyilvánvalóan helytelen.

Az Alves-Montoya résszel egyetértek, a spanyol nem egyenrangú helyettes, ez így van.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.01.27. 21:29:39

A támadó játék azért lehetett jobb, mert a szélső hátvédek jó teljesítményt nyújtottak. Alves szinte jobbszélsőt játszott, Alexis beljebb húzódott, bár így sem sok veszélyt jelentett a kapura.
Hiába bíráljuk Alvest, Montoya nem tud alternatívája lenni. Alves akkor volt jobb, mikor még Messivel együtt kényszerítőztek a jobb oldalon, most kicsit magára maradottan vív szélmalomharcot.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.27. 21:16:33

balintbarca írta:Szerintem idegesítő volt a tegnapi meccs, sajnos. Látszott, hogy ez a Malaga egy nagy Sz*ar nem bántva de nem tud semmit. Erre megelégszünk a 2, 3-mal, míg ilyen helyzetekben Reál lő 8-at, meg rugatnak rinyával 3-4-et, atletiko szintén , nálunk mért nem? Amugy a győzelemnek örülök.

A helyzeteink nekünk is megvoltak bőven a 8-hoz. :)
Nem azon múlt a "kisebb" arányú győzelem, hogy nem akartak gólt rúgni, hanem, hogy mindent kihagytak elől.
Forca Barca!!!!
balintbarca
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013.12.22. 16:21:59

2014.01.27. 20:36:44

Szerintem idegesítő volt a tegnapi meccs, sajnos. Látszott, hogy ez a Malaga egy nagy Sz*ar nem bántva de nem tud semmit. Erre megelégszünk a 2, 3-mal, míg ilyen helyzetekben Reál lő 8-at, meg rugatnak rinyával 3-4-et, atletiko szintén , nálunk mért nem? Amugy a győzelemnek örülök.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.27. 20:21:18

csababarca írta:Engem csak az zavar a játékunkban,hogy Messi kivételével mindenki első gondolata az,hogy hátrafelé kell menni,nem kapu felé; legyen az passz,átvétel,megindulás. csomószor helyzetekből hoztuk ki a labdát tegnap is.
na mindegy, ez beléjük verődött,már nem fog változni sajnos, persze néha jó ez, de sokszor lehetőségek mennek el amiatt,mert gyávák vagyunk.
Azért én ezt nem érzem tendenciának idén, de főleg nem a tegnapi meccsen... Pontosabban úgy fogalmaznék, hogy a passzt keresik először a lövés helyett sokszor, de vannak már jelei annak, hogy Tata ezen változtatni akar némileg. Pedro és Alexis játékában szerintem látványos a változás abban a tekintetben, hogy sokkal többet támadják a kaput. Az meg, hogy nem mindig az szerintem nem kárhoztatandó, egyszerűen ezzel a típusú játékkal nem kockáztathatjuk meg állandóan, hogy kontrába menjen át az ellenfél, ennél fontosabb az, hogy nálunk legyen a labda. Ha ilyen feltolt védelemmel egyfolytában a kaput támadnánk, annak lennének persze jó oldalai, de meglenne a böjtje is. Így is szembetűnő, hányszor hozhatják akár egyenlő létszámban, akár létszámfölényben az ellenfél játékosai a védelmünkre a labdát, még több labdavesztéssel még több ilyen kontra lenne, és szerintem arra tekintve, hogy így is bőven tudunk helyzeteket kialakítani, nem kell ennél sokkal direktebb játék.

Persze azt aláírom, és abban egyetértek veled, hogy előfordul, hogy bátortalanok a támadóink, főleg a szélsőink, és inkább nem mennek bele a cselbe, de kétlem, hogy ez törvényszerű lenne, idén sokkal inkább nem az, mint amennyire tavaly volt. Plusz tegnap Alexis speciel elég sokszor megverte a védőit egy az egyben, tavaly ilyet hol láthattunk tőle? A másik oldalon viszont volt 1-2 labdavesztése vagy csínyes passza is ilyen megindulásokból kifolyólag, amiből könnyen kialakulhat kontra.

Befagyott a rendszer és kétszer küldte el, töröljétek legyetek szívesetek az egyiket. Köszi.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.27. 20:20:41

csababarca írta:Engem csak az zavar a játékunkban,hogy Messi kivételével mindenki első gondolata az,hogy hátrafelé kell menni,nem kapu felé; legyen az passz,átvétel,megindulás. csomószor helyzetekből hoztuk ki a labdát tegnap is.
na mindegy, ez beléjük verődött,már nem fog változni sajnos, persze néha jó ez, de sokszor lehetőségek mennek el amiatt,mert gyávák vagyunk.
Azért én ezt nem érzem tendenciának idén, de főleg nem a tegnapi meccsen... Pontosabban úgy fogalmaznék, hogy a passzt keresik először a lövés helyett sokszor, de vannak már jelei annak, hogy Tata ezen változtatni akar némileg. Pedro és Alexis játékában szerintem látványos a változás abban a tekintetben, hogy sokkal többet támadják a kaput. Az meg, hogy nem mindig az szerintem nem kárhoztatandó, egyszerűen ezzel a típusú játékkal nem kockáztathatjuk meg állandóan, hogy kontrába menjen át az ellenfél, ennél fontosabb az, hogy nálunk legyen a labda. Ha ilyen feltolt védelemmel egyfolytában a kaput támadnánk, annak lennének persze jó oldalai, de meglenne a böjtje is. Így is szembetűnő, hányszor hozhatják akár egyenlő létszámban, akár létszámfölényben az ellenfél játékosai a védelmünkre a labdát, még több labdavesztéssel még több ilyen kontra lenne, és szerintem arra tekintve, hogy így is bőven tudunk helyzeteket kialakítani, nem kell ennél sokkal direktebb játék.

Persze azt aláírom, és abban egyetértek veled, hogy előfordul, hogy bátortalanok a támadóink, főleg a szélsőink, és inkább nem mennek bele a cselbe, de kétlem, hogy ez törvényszerű lenne, idén sokkal inkább nem az, mint amennyire tavaly volt. Plusz tegnap Alexis speciel elég sokszor megverte a védőit egy az egyben, tavaly ilyet hol láthattunk tőle? A másik oldalon viszont volt 1-2 labdavesztése vagy csínyes passza is ilyen megindulásokból kifolyólag, amiből könnyen kialakulhat kontra.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.27. 19:41:11

Engem csak az zavar a játékunkban,hogy Messi kivételével mindenki első gondolata az,hogy hátrafelé kell menni,nem kapu felé; legyen az passz,átvétel,megindulás. csomószor helyzetekből hoztuk ki a labdát tegnap is.
na mindegy, ez beléjük verődött,már nem fog változni sajnos, persze néha jó ez, de sokszor lehetőségek mennek el amiatt,mert gyávák vagyunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.27. 19:28:23

barlacy írta:Nyertünk.Nem volt kétséges, hogy győzni fogunk.Azonban amíg eljutottunk a hátradőlés lehetőségéig, sok volt a bosszankodás, a mérgelődés.Ennyi rossz beadást, (Alves)elprédált labdát(Sanchez),pontatlan passzt régen láttunk!Alves továbbra sem ér vissza ( nem is akar?), (Hol van a jobbszélső?? is!!)ezért ki kell húzódni a belső védőnknek, középen meg!!!ott az üres ember...!! Így estünk ki a City ellen, kaptuk a gólokat a Bayerntől, és sorolni lehetne!!
A bal szélen Pedro mindig visszajön!!( ha jobb oldalon játszik akkor is!!)

Busi nagyon jól szűr szerez labdát, sajnos Xavi lassult,néha olyan érzésem van, hogy nemcsak a futósebessége kopott...Ini nagyon hiányzott.Mash jól megfelelt, tetszett végre Alba is.Pique tetszett.

Messi? Egyedül van,nincs társa és kedvetlennek látom.Korábban arra játszottunk, hogy Ő megrúgja a szükséges gólokat,az egész csapat neki alárendelve aládolgozva játszott.Ez az ő kivételességének a következménye,és eredményes is volt.Ez persze érthető ha a kapu előtti bénázást látjuk,(Alexis) a sokat formán kívüli Fabre, vagy a sérülten játszatott és visszasérült Pedro munkáját nézzük.D.Alves nagyon jól cselez, passzol, de a kapu előtt elfogy a tudomány, és jönnek -azok a beadások...ami után nem jön vissza, szabálytalankodik, és...

Nem mehetünk el szerintem az edző mellett sem. Nekem nem meggyőző amit csinál! Szinte szétesik a csapat!!Nem látom az örömet, a játékot.A rotálással elérte, hogy nincs stabil kezdő 11-ünk.És az egész csapat zilált,teljesít de mint egy robot úgy fociznak!
Nem tudom mi lesz a vége!?--Beszélik, hogy Messi megy a PSG-be?..Ennek oka van!!
1. Konkrétan az idei szezon legjobb játékát hoztuk, erre arról beszélsz, hogy szétesik a csapat... Ilyen gyors labdajáratást és dominanciát nagyon rég nem láttam a csapattól. Ha csak a tiszta ziccereket berúgjuk, akkor 10 lett volna közte. Úgyhogy ajánlom figyelmedbe, hogy jobban figyeld a meccseinket, mert ezt a véleményt nem tudom, hogyan sikerült összehoznod?
2. City ellen mikor estünk ki? Úgy látszik lemaradtam vmiről...
3. Elmondod, hogy Xavi lelassult (ami igaz is) egy olyan meccs után, ahol félelmetesen gyorsan járattuk a labdát...
4. Messi egyedül van? A Fabregas-Xavi-Iniesta 3-as, szélen Alvessel és Albával, elől Neymarral és a nagy formában lévő Pedroval és Alexisszel.... Nincsenek egyáltalán társai...
5. Azt megint nem értem, hogy Fabregas miért is van sokat formán kívül? Az egész szezonban bombaformában játszik, veszélyes a kapura és rengeteg gólpasszt ad. Idei évben a legjobb kp-nk és a csapat egyik legjobb embere...
6. Milyen Pedro munkája? Az utóbbi időben rendre lövi a gólokat és sokat védekezik, amit Te is írsz. A mondandódat úgy folytattad, hogy Tata állandóan rotál, és most is lecserélte, amikor sérültnek érezte magát. Nem tudom milyen sérült játékáról beszélsz, mikor Tata sosem kockáztat senkit sérülés esetén?
7. Messi PSG? Nem tudom, hogy ilyeneket honnan veszel, de ezek szerint azt meg nem olvastad, hogy Messi papa kijelentette, hogy a fia nem fog távozni, emellett Messi tett egy olyan nyilatkozatot, amiben kifejtette, hogy itt akar visszavonulni.

Majdnem sikerült egy értelmes hozzászólást összehozni. #-o
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.27. 18:31:13

barlacy írta: Nem mehetünk el szerintem az edző mellett sem. Nekem nem meggyőző amit csinál! Szinte szétesik a csapat!!Nem látom az örömet, a játékot.A rotálással elérte, hogy nincs stabil kezdő 11-ünk.És az egész csapat zilált,teljesít de mint egy robot úgy fociznak!
Nem tudom mi lesz a vége!?--Beszélik, hogy Messi megy a PSG-be?..Ennek oka van!!
Nagyon jól teszi/tette, hogy rotált. Tavaly, de még Pep utolsó évében is az volt a baj, hogy tavaszra ki voltak facsarva a játékosok, amikor a legfontosabb lett volna. Az pedig, hogy nincs meg a stabil kezdő 11-ünk nem a rotálás számlájára írható. Folyamatosan sérültek a (kulcs)játékosok. Ha egy visszatér kiesik egy másik. Elég csak a Neymar-Messi duót megnézni. De most is, amikor Ini kellett volna, vagy éppen Neymar nem bevethetők. Két hónapig Cesc-nek kellett csatárt játszani, a kp-n pedig egy nem 100%-os Xavinak kellett folyamatosan játszania. Aztán sérült volt huzamosabb ideig Alba, Adriano, Montoya-nak kellett balbunkót játszani, aztán kiesett Alves, most talán pedro is.
Reméljük a szezon hátralevő részében nagyjából együtt lesz a banda.

A másik pedig, látszik, hogy próbálgatunk új dolgokat is. Van ami kevésbé redményes vagy nem jön be, de végre vannak próbálkozások, ami számomra üdítő.

A robot-fociról pedig annyit, hogy idén eddig több kreativitást láttam a csapatban, mint a tavalyi szezonban összesen és az eredményességre se lehet panasz. Ráadásul Pedro és Alexis is úgy tűnik felnő a feladathoz. Jó esély van rá, hogy mindketten 20 gól fölött termeljenek csak a bajnokságot figyelembe véve.

Nem értem mi ez a világvége hangulat egyeseknél.

Az meg, hogy Messi megy a PSG.be. na hagyjuk...
Forca Barca!!!!
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.01.27. 17:59:55

barlacy írta:Nyertünk.Nem volt kétséges, hogy győzni fogunk.Azonban amíg eljutottunk a hátradőlés lehetőségéig, sok volt a bosszankodás, a mérgelődés.Ennyi rossz beadást, (Alves)elprédált labdát(Sanchez),pontatlan passzt régen láttunk!Alves továbbra sem ér vissza ( nem is akar?), (Hol van a jobbszélső?? is!!)ezért ki kell húzódni a belső védőnknek, középen meg!!!ott az üres ember...!! Így estünk ki a City ellen, kaptuk a gólokat a Bayerntől, és sorolni lehetne!!
A bal szélen Pedro mindig visszajön!!( ha jobb oldalon játszik akkor is!!)
Én inkább a nem akarra tenném le a voksomat. A kupameccsen is volt, amikor Pedro oldotta meg azt amit neki kellett volna.
A védelem leggyengébb pontja jelen pillanatban ha ő játszik. Alba is elég sokat megy előre de érdekes módon ő visszaér. Tegnap is nem egyszer volt fontos megmozdulása a kapunk előtt. Alves meg az egyik Malaga ziccer előtt ahelyett, h segített volna Alexisnek csak nézte, ahogy próbálja a labdát megszerezni.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2014.01.27. 17:18:21

Nyertünk.Nem volt kétséges, hogy győzni fogunk.Azonban amíg eljutottunk a hátradőlés lehetőségéig, sok volt a bosszankodás, a mérgelődés.Ennyi rossz beadást, (Alves)elprédált labdát(Sanchez),pontatlan passzt régen láttunk!Alves továbbra sem ér vissza ( nem is akar?), (Hol van a jobbszélső?? is!!)ezért ki kell húzódni a belső védőnknek, középen meg!!!ott az üres ember...!! Így estünk ki a City ellen, kaptuk a gólokat a Bayerntől, és sorolni lehetne!!
A bal szélen Pedro mindig visszajön!!( ha jobb oldalon játszik akkor is!!)

Busi nagyon jól szűr szerez labdát, sajnos Xavi lassult,néha olyan érzésem van, hogy nemcsak a futósebessége kopott...Ini nagyon hiányzott.Mash jól megfelelt, tetszett végre Alba is.Pique tetszett.

Messi? Egyedül van,nincs társa és kedvetlennek látom.Korábban arra játszottunk, hogy Ő megrúgja a szükséges gólokat,az egész csapat neki alárendelve aládolgozva játszott.Ez az ő kivételességének a következménye,és eredményes is volt.Ez persze érthető ha a kapu előtti bénázást látjuk,(Alexis) a sokat formán kívüli Fabre, vagy a sérülten játszatott és visszasérült Pedro munkáját nézzük.D.Alves nagyon jól cselez, passzol, de a kapu előtt elfogy a tudomány, és jönnek -azok a beadások...ami után nem jön vissza, szabálytalankodik, és...

Nem mehetünk el szerintem az edző mellett sem. Nekem nem meggyőző amit csinál! Szinte szétesik a csapat!!Nem látom az örömet, a játékot.A rotálással elérte, hogy nincs stabil kezdő 11-ünk.És az egész csapat zilált,teljesít de mint egy robot úgy fociznak!
Nem tudom mi lesz a vége!?--Beszélik, hogy Messi megy a PSG-be?..Ennek oka van!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.27. 17:07:16

Az nem volt kérdés, hogy Messi irányítóként és visszavonva is nagyon jó teljesítményt tud lehozni, ezért is lehet majd akkor is top-on, ha már a robbanékonysága megkopik.

A tegnapi meccsen szerintem Alba és Alexis volt a legjobb, de főleg az előbbi. Olyan a baloldalon, mint a 2-3 évvel ezelőtti Alves.
Neymarral nagyon jó párost fognak alkotni ebben biztos vagyok. Feltéve, ha végre mindketten egyszerre lesznek egészségesek és össze tudnak szokni. És akkor még ott van Ini. :)

Alexis is nagyon tetszett, amellett hogy hajtott és sok kontrát akadályozott meg a letámadásaival nagyon agilis volt, rendre megverte a védőit, nem egyszer kettőt is és nem csak a visszapasszok mentek. Habár Alves miatt sokszor vissza kellett lépnie, mert a brazil a szokásosnál többször is fent ragadt.

Az oldalváltások Pedro-val is jók voltak, remélem nem komoly a sérülése, meglátszott a bal szélen milyen minőségi romlás volt Tello beállásával. Lehet, hogy rúgott egy mesterhármast legutóbb, ami szép és jó, de az esetek 90 százalékában nettó emberhátrány.

Ami nagyon idegesített a helyzetkihasználás, vagyis nem kihasználás. Ha a harmadát belövik akkor is jó nagy zakóval távozott volna a Malaga. És ami a legrosszabb mostanában sajnos Messi is csatlakozik ehhez, ha néha odakerül.

Összességében jó meccset játszottunk, nem hajtottuk szét magunkat, de voltak szép, kreatív támadások, jó teljesítmények és lehet, hogy csak én látom így, de mostanában, mintha Piqué is javuló formát hozna. És itt most nem a góljaira gondolok.
Remélem megfellebbezzük a sárgáját, mert az a kis lengyel gyík akkorát ugrott, hogy még a parkolóból is látni lehetett, hogy kamu.
Forca Barca!!!!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.01.27. 15:49:23

Én is örültem Affelaynak, de szerintem Cuenca is megérdemelné a csapatba kerülést. Például a kupa visszavágón.
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.01.27. 10:52:05

Egy aprócska ötlet, ami miatt lehet hülyének néznek majd néhányan:D
Messi szemmel láthatóan egyre kisebb területre van szorítva ott elől, nincs helye, ideje, ugyanakkor nem a robbanékonyság az egyetlen fegyvere. Láthattuk most is, és előző meccsen is (hogy csak a közelmúltból említsek ilyet), zseniálisan lát a pályán és pazar ütempasszokkal operál. Ha csak utóbbiakat nézzük, abszolút megfelel egy irányító (persze nem teljesen mélységi) leírásának, és mivel a sebesség és robbanékonyság idővel kopni fog, sőt már most sem ugyanaz, mint volt (előre is bocs minden fantól:D), így nem zárnám ki, sőt akár erőltetném is a hátrébb szorulását, egyenlőre csak Iniesta mélységéig, aztán egészen Xavi posztjáig. Ott sztem kiaknázhatóak lennének a képességei akár már most is, persze akkor kell egy hasonlóan hatékony támadó ott elől, aki hasonló százalékban értékesíti a helyzeteit, mint Messi:D
Ugyanakkor ezzel a visszavonással Messi előtt terület is nyílna, és egy lendületből érkezőt Messit nem egy egyszerű feladat megállítani. Persze nagyobb felelősség nehezedne rá mind védekezésben, mint az esetleges labdavesztésekkel is csínján kellene bánnia, de sztem képes lehet rá, pusztán akarás kérdése.
Természetesen ez rengeteg egyéb közvetlen és közvetett következményt vonna magával, mind kollektív, mind egyéni szinten. És valószínűleg ez megmarad egy fikciónak, de én a jövőre nézve ezt egy potenciális megoldásnak látom mind Xavi pótlását illetően, mind Messi képességeinek maximális kihasználtságát illetően (mikor már tényleg nem a robanékonysága dominál a játékában:)
Egy kicsit off lett, elnézést érte, lehet nem ebbe topicba kellett volna.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.01.27. 08:28:48

azzal is egyet lehet érteni, hogy megerőltetésről szó sem volt, de erre mentség, hogy igazán nem is volt rá szükség. ami nekem nem tetszik az a hatékonyságban mutatkozó gyengeség. ebben ugyanis a képességek hiányosságai mutatkoznak meg! a lassú és túlkombinált támadások bizony nem hatékonyak. a példa pedig ott van előttük, hiszen a két akciógól mintaszerű volt - többszörösen is! volt gyorsaság -lendület-egyéni villanások. ez a recept csak következetesebben kellene alkalmazni. azzal nem értek egyet, hogy nem akarnak, meg hogy ennyi is elég volt....stb. ez egyszerűen nem igaz : akarják azért csinálják, csak nem tudják( a ziccerekre, az elbaltázott, agyon kombinált akciókra célzok!) belátható ugyanis, hogy a másik véglet :amikor nagyon kellene a gól ...ugyanolyan sőt rosszabb szituáció, akkor a görcsös akarás a gát!
egyénileg: Messi játéka szemmel láthatóan átalakulóban, nem annyira robbanékony, gyakrabban verik meg egy az egyben, de továbbra is döntő a támadósorban - egyre inkább a passzaival (persze ehhez is kell hogy társuljon a védelem áttörése!) nem zárom ki persze, hogy bármikor rám cáfol egy mesterhármassal - ám legyen!
Alves: eszméletlen mennyiségű beadást szór el és ami tragikus : nem mutat semmi javulást.
Busquets: végre láthattunk olyasmit is, hogy megtesz néhány lépést a lasztival, sőt voltak "szemes" előre passzai is.
Pedro-Alexis : ehhez a meccshez elég volt amit hoztak, de a hatékonyság dologban elsősorban nekik és Fabregasnak kellene még rátenni egy lapáttal.
nekem még Jordi Alba tetszett tegnap, sok szép dolgot csinált elől is és hátul is.
Afell-nek énis örülök, és kíváncsi is vagyok hogyan tovább ...?
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4524
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.01.26. 23:19:10

Jó iramú meccs volt, de ez a malaga nem okozott komolyabb problémát. Idő kérdése volt mikor dől el a meccs. Viszont érdemes lenne átgondolni Messi szerepét, területét a pályán. Bár Neymar visszatérésével biztos több területe lesz majd, több variáció, de egy értelmes labdát nem kapott ma. City ellen, ahol aztán betömörülnek majd jó angol módra, esélye nem lesz helyzetbe kerülni, egyszerűen középen megeszik, mindig van 3-4 játékos körülötte. Egy dolog álom passzokat ad a társaknak innen, viszont fordítva ez nem mondható el. Érdemes lenne szélre kitenni néha, majd Neymar vagy Alexis középen játszatni, egy próbát mindenképp megér. Én inkább elnézném, hogy Messi kerül helyzetbe, vagy neki jut ki a lövés, mint mondjuk Pedronak.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.01.26. 23:07:20

Chino írta: Ezt nem igazán értem. Mi volt a szerencsénk, hogy Jesé összeszerencsétlenkedett egy gólt Valdesnek?
Gondolok itt Benzema kapufájára legfőképp, de a Real-nak több ziccere volt a meccs alatt (mint nekünk), amiket végül szerencsére nem lőttek be/Valdes védett. Illetve amíg nálunk 1 büntető gyanús helyzetet hagyott figyelmen kívül a bíró (Fabregás felrúgása), addig a madridiaknál 2 ilyen eset volt (Adriano kezezése és CR fellökése). Nyilván a focit nem "ha"-ra játsszák, de Benzema kapufája ha bemegy, akkor 1-1 után teljesen máshogy alakulhatott volna a meccs, nem lett volna ilyen sima a vége. Erre gondoltam csak.

Más: a mai meccsünk nem volt rossz, bár Messitől hiányoznak a gólok, de a szervezésben így is vastagon kiveszi a részét, sokszor megy vissza labdákért, ill azért egy assistot ma is elkönyvelhet. Lehet, hogy én látom rosszul, de Pedro azóta a "régi" formáját idézi mióta a bal szélen játszik. Afellay pedig jó lehet a csatársorba, a következő 1-2 évben hasznosabb kiegészítő ember lenne belőle elöl, mint Tello. A Neymar-Messi-Sánchez trio mögé egy Pedro-Afellay duó jól hangzik, plusz Deulofeu-t majd meglátjuk.
Válasz küldése