Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2017.01.12. 16:08:33

etooka9 írta:
MessiNeymarSuarez írta:

Realt vajon miért nem kaphatjuk? Vagy ezek csak a már továbbjutott csapatok?
Ezek a már továbbjutott csapatok, de holnap a celta, eibar és a real is 3 gólos előnyről kezd.
Én úgy tudtam hogy a reál lesz a következő ellenfelünk. De ezek szerint rosszul.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.12. 15:46:36

Léfe írta:Lentebb valaki irja, hogy Suarez már nem először lő nehezebb testhelyzetből gólt. Dicséretes.
De jobban orülnék, ha normál testhezetü szitukat rugná be. Tegnap is volt belőle, de abból semmi.
Irdatlan sok gólhelyzet marad ki szitne minden meccsen. Különben tegnap - főleg az első félidőben - volt olyan érzésem ,ami őkőrség persze, hogy ügyetlen játékosokkal vagyunk tele. Annyi eladott labda, pontatlan iditás /Busi/ hosszu saját szöktetés stb.hogy rémitő. Ha nem lenne Messi akkor
talán ......Umtitinek meg kellene mutatni merre van előre.
Normális játék vezetéssel 3-0al fordultunk volna.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.01.12. 15:05:40

Lentebb valaki irja, hogy Suarez már nem először lő nehezebb testhelyzetből gólt. Dicséretes.
De jobban orülnék, ha normál testhezetü szitukat rugná be. Tegnap is volt belőle, de abból semmi.
Irdatlan sok gólhelyzet marad ki szitne minden meccsen. Különben tegnap - főleg az első félidőben - volt olyan érzésem ,ami őkőrség persze, hogy ügyetlen játékosokkal vagyunk tele. Annyi eladott labda, pontatlan iditás /Busi/ hosszu saját szöktetés stb.hogy rémitő. Ha nem lenne Messi akkor
talán ......Umtitinek meg kellene mutatni merre van előre.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.12. 14:54:47

crixus írta:
Vakmacska írta: Egyszer ki kellene próbálni Pacot és Lajost egyszerre a pályán, kíváncsi lennék, hogy mit tudnának alkotni ketten együtt. de ilyen úgysem lesz, még 8-0nál sem
Már megvolt és nem jött be, pont a Bilbao elleni odavágón.
Paco-val sajnos befürdött a klub. 2003 nyara óta követem a klubfocit és a Barca-t, de én ilyen gyenge középcsatárt még nem láttam a mezünkben futballozni. Sokkal inkább lendít Turan vagy Rafinha a játékunkon.

Mostmár én is palesz álláspontján vagyok, hogy a kupát kellene komolyan venni, illetve a BL-re koncentrálni ami a formaidőzítést illeti, mert a bajnokságra semmi esély.
A sorsolás ("sorsolás" :lol: ) holnap lesz?
Igen, holnap délben

ami azt jelenti hogy a mikrókat úgy 11:30-ra kell előkészíteniük :twisted: :lol:
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.01.12. 13:54:07

Vakmacska írta: Egyszer ki kellene próbálni Pacot és Lajost egyszerre a pályán, kíváncsi lennék, hogy mit tudnának alkotni ketten együtt. de ilyen úgysem lesz, még 8-0nál sem
Már megvolt és nem jött be, pont a Bilbao elleni odavágón.
Paco-val sajnos befürdött a klub. 2003 nyara óta követem a klubfocit és a Barca-t, de én ilyen gyenge középcsatárt még nem láttam a mezünkben futballozni. Sokkal inkább lendít Turan vagy Rafinha a játékunkon.

Mostmár én is palesz álláspontján vagyok, hogy a kupát kellene komolyan venni, illetve a BL-re koncentrálni ami a formaidőzítést illeti, mert a bajnokságra semmi esély.
A sorsolás ("sorsolás" :lol: ) holnap lesz?
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.01.12. 12:51:54

Örülök a továbbjutásnak és én úgy látom, hogy ennek a meccsnek a győzelmen kívül fontos üzenete is van. Ez most arról szólt, hogy a lassú kezdés, a botladozások, nehézségek ellenére ezt a csapatot nem lehet leírni, nem ad le semmilyen sorozatot, nem esik össze, hanem a fontos meccsekbe beleáll és a végsőkig küzd ugyanúgy, ahogy eddig.
Biztos vagyok benne, hogy egy esetleges kiesés más meccsekre, párharcokra is hatással lett volna, az ellenfelek is több hittel léptek volna fel, megérezték volna a lehetőséget.
Szerencsére tegnap megüzente a csapat, hogy továbbra is rettegjen, aki az utunkba kerül.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.01.12. 11:10:32

Normandia írta:
Feast4 írta:
Ami ma is aggasztott az az, hogy az ellen első kapuralövése, fejelése bemegy és ez már kis túlzással meccsek óta így megy.

meccsek óta? régen is előfordult ilyen, de az idényünk erről szólt: ahányszor eljutott az ellen a kapunkig, gól lett belőle kis túlzással.
Egyszer már írtam, hogy a kis csapatok ezért is reménykednek ellenünk, meg játsszák életük meccsét, mert bíznak abban, hogy hozzuk ezt az átlagot. És az is rendszeres, hogy totál összezavar minket a bekapott gól, pláne, ha minden előzmény nélküli, és utána megy a bénázás ezerrel vagy 10-15 percig, csapatszinten.
Persze Srna nem jött most télen. Én írtam, hogy csak elodázzuk a dolgot vele, de legalább lenne egy igazi JHV a csapatban. Vidal ezért nem játszik, mert ő oda még annyira sem jó, mint SR. Támadni igen, azt mutatta, de védekezni...
Egyszer ki kellene próbálni Pacot és Lajost egyszerre a pályán, kíváncsi lennék, hogy mit tudnának alkotni ketten együtt. de ilyen úgysem lesz, még 8-0nál sem
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.12. 09:54:22

gratulálok a csapatnak, még ha annyira jól nem is játszottunk, de mentünk mint a hülye. ami viszont rohadtul idegesít, hogy az ellenfél megint egy kapura lövés egy gól. élő topicot nem néztem tegnap, nem is olvastam vissza, de hihetetlen h megint egy pont uo. gólt kaptunk mint az odavágón, nem igaz, hogy ilyen szinten erre nem lehet oda figyelni. neymar ment mint a hülye, nagyon jól játszik, ma élesebb is volt a szokottnál, csak erről az idióta, totyorgós tiziről leszoktathatná LE. suarez megint lőtt egy technikailag nehezen kivitelezhető gólt, de ha emlékeim nem csalnak, neki ez itt már a 3. vagy 4. ilyen hátradőlök és kilövöm a hosszút volt (majd palesz megmondja eddig mennyi ilyet lőtt :D ). ezt leszámítva ma megint sokat melózott, igaz volt két igen csak elcseszett helyzete, amiből legalább az egyiket még beverhette volna. messi az messi, a 3. szabit nagyon rafkósan lőtte és végre egyszer az életben nem kifelé, hanem befele pattant az a rohadt labda a kapufáról. ami vele kapcsolatban továbbra is nagyon zavar, az az, hogy egyrészt messze van a kaputól, másrészt állandóan középen van, így a jobb oldalon soha nincs semmi épkézláb akciónk. robi eléggé kezd visszaesni, de szerencsétlen annyira egyedül van a jobboson, hogy nem győz fel-alá rohangálni. tavaszra nagyon durván ki fog pukkanni fizikailag, ebből még biztos h lesznek bajok. a kp elment, ini az egy-két gyengébb meccse után végre összekapta magát, busi is jó volt, leszámítva azt az egy hajmeresztő passzt a saját 16osunkál. rafinha nem villogott, de annyira rossz sem volt. hátul az elején umtitin éreztem egy kis bizonytalanságot de aztán összekapta magát, piqué meg tanári volt mint mostanában mindig.

remélem ez a nehezen összekapart továbbjutás kicsit helyre teszi a srácokat és 7végén a kanárikat legyaluljuk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2017.01.12. 09:43:11

A mezőnyfölény végig megvolt, egy-egy szakaszban lassúnak és ötlettelennek tűnt a csapat, de voltak szép támadások, egyéni megoldások, összességében kétség sem férhet a továbbjutásunk jogosságához. Bosszantó viszont, hogy mennyire nem tudunk lezárni egy párharcot, vagy meccset, pedig jobbnál jobb lehetőségek vannak rá. Az ellenfél szinte már feladja és sétál be az öltözőbe, de még mindig meccsben tartjuk őket. Nagyon hiányzik a kapu előtti koncentráció.
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2017.01.11. 23:51:34

MessiNeymarSuarez írta:
Titinho írta:Lehetséges ellenfelek:
Atletico, Real Sociedad, Alavés, Alcorcon. (md)

Hátha ránk kacsint most a szerencse és behúzzuk valamelyik másodosztályú csapatot.

Habár...mi a Barca vagyunk szóval Atleti vagy Soci... :twisted: :wink:

Realt vajon miért nem kaphatjuk? Vagy ezek csak a már továbbjutott csapatok?
Ezek a már továbbjutott csapatok, de holnap a celta, eibar és a real is 3 gólos előnyről kezd.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.11. 23:50:22

Feast4 írta: Robit túlhúztuk.Nem hiszem el, hogy Vidal pár meccset nem kaphat.Vagy legalább nem lehet néha becserelni...

Amúgy hosszú idő óta először láttam rajtuk a gyilkos ösztönt, azt hogy akarják és mennek érte.Nagyon nagy és nagyon fontos pillanat lehet ez ha át tudják örökítieni s későbbiekre.

Számomra külön öröm hogy bírói ellenszélben is ment.

Az meg hab a tortán, hogy végre nem csak Messi ment előre (sőt a gólját nem nézve, anyám mi gólvilt :D nem is igazánment ma neki) a többiek is!

Nagy pacsi.Most már csak a Madridok nem hiányoznak.
Ez így van. A meg nem adott gól felpaprikázta őket, hajtottak rendesen. Ami ma is aggasztott az az, hogy az ellen első kapuralövése, fejelése bemegy és ez már kis túlzással meccsek óta így megy.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.11. 23:48:29

Titinho írta:
csababarca írta:Jól van, Egri megint behúzott a csőbe. :mrgreen:
Lehetséges ellenfelek:
Atletico, Real Sociedad, Alavés, Alcorcon. (md)

Hátha ránk kacsint most a szerencse és behúzzuk valamelyik másodosztályú csapatot.

Habár...mi a Barca vagyunk szóval Atleti vagy Soci... :twisted: :wink:

Realt vajon miért nem kaphatjuk? Vagy ezek csak a már továbbjutott csapatok?
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2017.01.11. 23:46:56

csababarca írta:Jól van, Egri megint behúzott a csőbe. :mrgreen:
Lehetséges ellenfelek:
Atletico, Real Sociedad, Alavés, Alcorcon. (md)

Hátha ránk kacsint most a szerencse és behúzzuk valamelyik másodosztályú csapatot.

Habár...mi a Barca vagyunk szóval Atleti vagy Soci... :twisted: :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3549
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.01.11. 23:41:44

Normandia írta:Ma nekem SR-én kívűl tetszett mindenki. A Robi tényleg fáradtnak tűnt.
Robit túlhúztuk.Nem hiszem el, hogy Vidal pár meccset nem kaphat.Vagy legalább nem lehet néha becserelni...

Amúgy hosszú idő óta először láttam rajtuk a gyilkos ösztönt, azt hogy akarják és mennek érte.Nagyon nagy és nagyon fontos pillanat lehet ez ha át tudják örökítieni s későbbiekre.

Számomra külön öröm hogy bírói ellenszélben is ment.

Az meg hab a tortán, hogy végre nem csak Messi ment előre (sőt a gólját nem nézve, anyám mi gól volt :D nem is igazánment ma neki) a többiek is!

Nagy pacsi.Most már csak a Madridok nem hiányoznak.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.11. 23:36:58

Normandia írta:
Tromort77 írta: Cillessen tanítgathatná MAtS-t, hogyan is kell kirúgni a labdát. Konkrét fegyver a Suarez felé vágott labdái. Emelett amikor kellett higadt volt. Örülnék neki ha kicsit megszorongatná MAtS-t.
.
Szerintem meg adjuk el, ő sem mutatott ma bravúrt.:-D
Egébként igaz, hogy nagyon pontosan rúg ki hosszú labdákat.
A gólért MAtS tuti, hogy elő lett volna véve. :D
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2017.01.11. 23:36:04

Kövi körben jöhet egy eibar, alaves, alcorcon. :mrgreen:
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.11. 23:35:45

Tromort77 írta: Cillessen tanítgathatná MAtS-t, hogyan is kell kirúgni a labdát. Konkrét fegyver a Suarez felé vágott labdái. Emelett amikor kellett higadt volt. Örülnék neki ha kicsit megszorongatná MAtS-t.
.
Szerintem meg adjuk el, ő sem mutatott ma bravúrt.:-D
Egébként igaz, hogy nagyon pontosan rúg ki hosszú labdákat.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.11. 23:34:43

Messias2 írta:
csababarca írta: Kövi kör a Real ellen? Az meleg lesz azért...ha van meccs amire nem vágyom jelenleg,az egy klasszikus, nem hogy kettő.
Sorsolás lesz.
Jól van, Egri megint behúzott a csőbe. :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.01.11. 23:26:04

csababarca írta: Kövi kör a Real ellen? Az meleg lesz azért...ha van meccs amire nem vágyom jelenleg,az egy klasszikus, nem hogy kettő.
Sorsolás lesz.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.11. 23:24:11

Atalanta írta:Szerinted ez a Busquets ide való!? Olyan lassú, hogy a nagypapám is megkerülné és volt egy hihetetlenül nagy hibája a Bilbao golja után! Kifelé vele a csapatból!!
Lassú igen, látja mindenki.
De ma mi volt vele a baj?
Nem egy fontos labdaszerzése volt, csúszott, mászott, küzdött. Ilyenkor nem kéne betámadni senkit szerintem.
Hiba csúnya volt, szerencsére javított.


Én izgultam végig, bármikor benne van,hogy gólt kapunk, persze az is hogy rúgunk,de azért meleg volt így.
Neymar tetszett, és végre hatékony is volt, a végén meg ahogy összegubancolt 2-3 ember lábát, az kemény volt, kár hogy kimaradt.


Kövi kör a Real ellen? Az meleg lesz azért...ha van meccs amire nem vágyom jelenleg,az egy klasszikus, nem hogy kettő.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2017.01.11. 23:22:13

Hatalmas pacsi jár ma a srácoknak a hozzáállásukért és az akarásukért, amelynek a végén meglett a gyümölcse. Csak sikerült megfordítaniuk a párharcot egy kemény (és olykor olykor már mocskos) csapat ellen, már-már néha az Atletico-t idézték a két meccs alapján. :wink:

Az utolsó 5 perc különösen tetszett, amikor húztuk az időt és 2x is ellenük fújt a bíró és egész csapatként támadták le a bírót. Csodás pillanatok voltak számomra! :twisted:

Viszont valami eszembe is jutott, mivel elég nagy Dejavu-m lett a meccs közben...és már tudom is miért. 2017. január 11...2015. január 11-én voltam kint Barcelonában egy meccsen...igen igen az a bizonyos Atletico meccs az. Ahol hazai pályán 3-1-re nyertünk, ugyanezzel a forgatókönyvvel szinte, az MSN góljaival (akkor ott Neymar, Suárez, Mandzukic, Messi volt a sorrend) és a végén ahogy mutatták amikor Neymar ballagott lefelé és a közönség kiabálta a nevét...hát végig futott rajtam a hideg meleg. :D Emlékszem akkor a 89. perc körül hozták le Suárezt és ugyanígy éltette őt az egész stadion.

És ugye mind tudjuk, hogy hogyan is folytatódtak az azutáni hetek, hónapok...

Most is csak ezt kívánom, én bízom benne, hogy ez a fordítás nagy erőt fog adni a csapatnak, az MSN is újra gólt szerzett, folytatni kell tovább a mai meccs útján és még szép szezonunk lehet. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Tromort77

2017.01.11. 23:21:51

Lehet kellett az a megnem adott gól. Valahogy nagyon feltüzelte a játékosokat. Jó kis meccs volt. Öregedtem pár évet.

Cillessen tanítgathatná MAtS-t, hogyan is kell kirúgni a labdát. Konkrét fegyver a Suarez felé vágott labdái. Emelett amikor kellett higadt volt. Örülnék neki ha kicsit megszorongatná MAtS-t.

Csak ez hiányzik, hogy ennyire elszántak legyenek. Remélem ez most lendületet ad a csapatnak.

Ja és Pique is hetek óta tanár. Imádom milyen elegánsan tud megoldani egyes szituációkat.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2017.01.11. 23:21:20

Csatlakoznék Bobhoz, mert én sem nagyon izgultam, végig éreztem, hogy meglesz, bár az utolsó 5 perc tényleg eléggé izzasztó volt, de csak sikerült. :)
Gratulálnék a fiúknak, nagyot küzdöttek és megérdemelten jutottunk tovább. A játékvezetés továbbra is gyenge, de legalább ide-oda tévednek. Messi szabadja nagyon szép volt, Neymar pedig gyönyörű szólókat tolt, de ma másokra sem lehet panasz.
Úgy érzem, mintha szépen lassan kezdene összeállni a játék. Persze ma sem játszottunk tökéletesen, a védekezést pedig valahogy meg kellene erősítenie LE-nek, de most azért mégis jobbak voltunk, mint az ősszel. Egyébként én tartom, hogy az előző 2 meccset is simán nyerhettük volna, ha mellénk állt volna a szerencse.
Mindenesetre remélem, hogy ez a győzelem jó hatással lesz a csapatra és innentől szépen lassan sikerül majd csúcsformába kerülnünk.

Visca El BARCA!!!
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.11. 23:15:42

Ma nekem SR-én kívűl tetszett mindenki. A Robi tényleg fáradtnak tűnt. Ney, Pique, Busi nagyon jól tolták.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.11. 23:14:41

Messi kegyetlen mekkora szabadrúgás király lett. Nagyon nagy küzdés volt, játék is rendben volt. Mondtam hogy nyugi van ilyen játékkal és hozzáállással még bármi lehet a végén.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése