Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.04.25. 09:06:30

messideco írta:Csak engem nem hoz lázba egyáltalán a kupadöntő? Szerintem a szurkolóknak az már semmilyen kompenzációt nem jelent, de lehet csak én vagyok így...
Ez tény, jól látod. Bár mégis csak kupa és újabb kupa nyílik rajta keresztül! Ha már ilyen csúnyán kétszer is elment a hajó, a kis csónakkal evezzünk már be a révbe...
Football, bloody hell. /SAF/
andris871120
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.06.25. 18:03:08

2012.04.25. 08:43:56

Olyan szempontból fontos, hogy ha nyerünk akkor játszunk a Reallal a szuperkupáért!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.04.25. 07:41:28

Csak engem nem hoz lázba egyáltalán a kupadöntő? Szerintem a szurkolóknak az már semmilyen kompenzációt nem jelent, de lehet csak én vagyok így...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.18. 12:27:10

Barcaman1993 írta:Vhol láttam, hogy a Bilbao is új stadiont épít. Erről mit tudtok?
Elméletileg a következő az utolsó idényük a katedrálisban, a 2013/14-es idényt már új stadionban kezdik. Egyébként egyetértek Rinkuval! Én sem látom szükségét sok helyen az új stadionoknak. Egyrészt nem olcsó mulatság, pláne a jelenlegi helyzetben jobban tenné a Valencia ha azt a pénzt a csapat megerősítésére áldozná. Másrészt meg közel sincs akkora kihasználtság (legalábbis ha jól tudom) hogy szükség lenne egy új arénára.
De ez már egy másik topicba illik.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.18. 11:53:37

Barcaman1993 írta:Vhol láttam, hogy a Bilbao is új stadiont épít. Erről mit tudtok?
Talán nekik még szükségük is lenne rá. Nagy múltú klub, egyedül a Bilbao ötletét fogadnám el stadion építésben, hiszen emberek tömegei nem tudnak még így sem bejutni a meccsekre, rájuk rájuk férne egy új, nagyobb stadion, ami állítom, szinte mindig tele lenne. Amúgy meg miért nem úgy építették ezeket eleve, hogy igény szerint még 10-20.000 fővel ki lehessen bővíteni? Főleg egy olyan büszke tartományban, mint Ba.szkföld, ahol elég erős a nacionalizmus és ehhez nyilvánvalóan hozzátartozik a Bilbao meccsekre járás, tekintve, hogy kizárólag hazai nevelésű játékosok játszhatnak az Athleticben. No mindegy, csak egy észrevétel.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.03.18. 11:49:00

Rinku írta:A spanyol uralkodó meg hajoljon a lába közé, kit érdekel, hogy hogy esett ki teljesen szánalmasan a kedvenc kis fővárosi csapata? Tudjon rá! Legalább a királytól várnék egy kis értelmet, de látom ott sincs...

Amúgy meg most jutott eszembe a Mestalla. Épül egy másik, a Nou Mestalla, na és erre mi szükség van? Mi van most? Divat lett stadiont építeni hatalmas vagyonokért, a régi, jó stadionokat meg ott hagyni, mint eb a sz.rát? Semmi logika és racionalitás sincs sem abban, hogy az Espanyol épít magának egy újat, de abban meg pláne nem, hogy egy 55.000-res Mestallából kivonuljon a csapat. Hülyeség a köbön...
Vhol láttam, hogy a Bilbao is új stadiont épít. Erről mit tudtok?
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.18. 11:41:02

A spanyol uralkodó meg hajoljon a lába közé, kit érdekel, hogy hogy esett ki teljesen szánalmasan a kedvenc kis fővárosi csapata? Tudjon rá! Legalább a királytól várnék egy kis értelmet, de látom ott sincs...

Amúgy meg most jutott eszembe a Mestalla. Épül egy másik, a Nou Mestalla, na és erre mi szükség van? Mi van most? Divat lett stadiont építeni hatalmas vagyonokért, a régi, jó stadionokat meg ott hagyni, mint eb a sz.rát? Semmi logika és racionalitás sincs sem abban, hogy az Espanyol épít magának egy újat, de abban meg pláne nem, hogy egy 55.000-res Mestallából kivonuljon a csapat. Hülyeség a köbön...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2012.03.18. 11:36:35

Rinku írta:kurdt, és szerinted a barcelonai olimpiai stadion? Hát az Espanyolnak aztán borzasztóan nagy szüksége volt egy saját építésű stadionra... Még egy ilyen defekt, hülye bagázs, mint a város túlsó végében levő... Most az a stadion is üresen kong. Nem bírom felfogni, hogy spanyol kupa és szuperkupa döntőnek miért nem lehet használni ez az eleve két, teljesen tök üres arénát... Az ész.
Mert Katalóniában van. A spanyol kupadöntők általában "spanyol földön" vannak. Mondjuk megcáfolom magam, mert a 2010-es a Camp Nouban volt... :D De emlékszek 2009-ben mikor aBilbao ellen játszottunk(Katalán-baszk) feljött szóba, hogy a spanyol uralkodónak nem nagyon tetszett, hogy nincs a döntőbe "igazi" spanyol csapat.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.18. 11:34:03

kurdt, és szerinted a barcelonai olimpiai stadion? Hát az Espanyolnak aztán borzasztóan nagy szüksége volt egy saját építésű stadionra... Még egy ilyen defekt, hülye bagázs, mint a város túlsó végében lévők... :roll: Most az a stadion is üresen kong. Nem bírom felfogni, hogy spanyol kupa és szuperkupa döntőnek miért nem lehet használni ez az eleve két, teljesen tök üres arénát... Az ész.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
bzozo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2005.11.28. 10:19:37

2012.03.17. 22:30:25

ha már eljutottunk idáig akkor mindent bele kell adni!!!!BARCAAA!!!
VISCA EL BARCA
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.06. 16:28:28

ab1daL írta:Madridban, a Vicente Calderónban lesz a kupadöntő május 25-én!
Annak örülök hogy nem a La Cartujában lesz a döntő, nem szeretem ha a pálya és a nézőtér között még van futópálya is. Jó lesz a Calderón, a lényeg hogy megnyerjük a kupát!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.03.06. 14:58:17

Madridban, a Vicente Calderónban lesz a kupadöntő május 25-én!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.03.02. 17:30:25

visca el barca írta: gondolom a la cartujara gondolsz... tippem serint azért nem használják, mert:

- egyrészt van gyep körül egy hatalmas atlétikai pálya, és távol vannak a nézők a pályától. (sapnyolhonban nem szokás ilyen helyen focit rendezni.

- másrészt gondolom h szimplán ki kellene cserélni a gyepszonyeget, mert mivel ritkán használják, ki tudja milyen állapotban van

(amugy ez a 99-es atletikai vb-re épült, akkoriban volt rajta egy pár spanyol válogatott meccs, plusz a 2003-as celti-porto uefa kupa donto)
Igen, arra, most olvastam az itteni cikkben.

- Szerintem az évi 1-2 barátságos/felkészülési válogatott meccsen, illetve a kupadöntőkön még a nézők is elviselnének egy futópályát...
Nagyobb tiszteletkört lehet futni a végén! 8)

- a gyepszőnyeg kicserélését/kipofozását sem tartom akkora áldozatnak, azért, hogy ne balhézzon folyamatosan valaki, hogy itt meg ott nem szeretne játszani, stb. (ugye nem az első esetben van ebből "ügy")

Porto ott nyert UEFA-Kupát? Akkor Mourinho is kussolna! :lol:
És ezek szerint nem is egy öreg stadion, tehát szerintem tökéletes választás lenne. De nagy esély van arra, hogy még a kupadöntő sem itt lesz...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.02. 17:24:49

kurdt írta:
kurdt írta:Teljesen off, de a spanyolokra igazán ráférne már, hogy építsenek, vagy legalább kinevezzenek egy olyan stadiont, ahol a kupadöntőket rendeznék, illetve ahol a válogatott játszana...

Németországban ott az Olympiastadion, Angliában a Wembley, Olaszországban az Olimpico (a római), Franciaországban pedig a Stade de France; még ha a válogatottak nem is ezekben játsszák az összes meccsüket, de azért mégiscsak kiemelt stadionok...
Mivan?!?!?! Hehh?!?!?!

Sevillában van egy közel 60 000-es stadion, amit gyakorlatilag senki nem használ?!?!?

Van ott ész, látom ész.... ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)


amúgy ha valaki tud valamit, hogy azt miért nem használják válogatott meccsekre és kupadöntőkre (khm...egymeccses szuperkupa...), az ossza meg legyen szíves, mert ez így elég fura
gondolom a la cartujara gondolsz... tippem szerint azért nem használják, mert:

- egyrészt van a gyep körül egy hatalmas atlétikai pálya, és távol vannak a nézők a pályától. (spanyolhonban nem szokás ilyen helyen focit rendezni)

- másrészt gondolom h szimplán ki kellene cserélni a gyepszonyeget, mert mivel ritkán használják, ki tudja milyen állapotban van

(amugy ez a 99-es atletikai vb-re épült, akkoriban volt rajta egy pár spanyol válogatott meccs, plusz a 2003-as celtic-porto uefa kupa donto)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2012.03.02. 17:11:20

dak900 írta:
Sanama írta:Miben más egy Camp Nou , mint egy Bernabeu akkor ha ugyis csak a nézők fele lesz Barca szurkoló? :D
Tegyük fel nem kell utazni, ez oké, de mi más...?!
Szerintem sem lenne más a Camp Nou-ban játszani...max. a gyepre lenne befolyással a klub!! :lol: A nézők fele úgyis barca és bilbao drukker lesz. :D
aki focizott valaha, az pontosan tudja miben más.Hihetetlen nagy különbség van a hazai pálya és az idegenbeli stadion között mégha a stadion üres is. Óriási előny hazai pályán játszani
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.03.02. 16:43:39

kurdt írta:Teljesen off, de a spanyolokra igazán ráférne már, hogy építsenek, vagy legalább kinevezzenek egy olyan stadiont, ahol a kupadöntőket rendeznék, illetve ahol a válogatott játszana...

Németországban ott az Olympiastadion, Angliában a Wembley, Olaszországban az Olimpico (a római), Franciaországban pedig a Stade de France; még ha a válogatottak nem is ezekben játsszák az összes meccsüket, de azért mégiscsak kiemelt stadionok...
Mivan?!?!?! Hehh?!?!?!

Sevillában van egy közel 60 000-es stadion, amit gyakorlatilag senki nem használ?!?!?

Van ott ész, látom ész.... ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)


amúgy ha valaki tud valamit, hogy azt miért nem használják válogatott meccsekre és kupadöntőkre (khm...egymeccses szuperkupa...), az ossza meg legyen szíves, mert ez így elég fura
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.02.19. 15:25:34

miihii írta:
daffy írta:miért a camp nou-val mi van? volt arról is szó,hogy a bilbao belemenne egy ottani döntőbe is. mivel a jegyek fele-fele arányban lennének elosztva,így ők is azzal járnának a legjobban
Tavaly is úgy volt,h nálunk lesz a döntő,de ugye a Klasszikust semleges pályán kellett játszani.Idén előre megkérdezték a potenciális ellenfeleket és elvileg mindenki rábólintott,h lehet a Szentélyben.Most a szövetségnek nem tetszett az ötlet,ezért keresik a B-C terveket... :roll:
Egyébként ez az egész mizériát én sem értem, ha meg van előre hirdetve, hogy melyik stadionban lesz a döntő, akkor legyen ott és ne variáljanak. Ez még érdekessé is tehet egy egész sorozatot is. Milyen hangulata van már annak pl. a bl-ben, amikor az aktuális "rendező" csapat teper és küzd azért, hogy otthon játszhasson döntőt. Szerintem ez egy plusz varázst ad. Ráadásul évente rendezik és nem származik belőle akkora hátrány. Legalább 8-10 első osztályú ( néha van a másodosztályban is olyan csapat, amelyiknek nagy stadionja van) csapat stadionjában lehetne játszani ( akár több is), ahová befér elég ember, ha nem is 90 ezer, ez váltásban szerintem tökéletes lenne. Na mindegy, engem nem zavar, ha nem a Camp Nou-ban lesz, de tényleg bántó kicsit. Kíváncsi lennék, ha bejutna a Real a döntőbe és mondjuk mi nem ( mert mi azért ki tudnánk harcolni az igazunk), akkor vajon a Bernabeuból áttennék e máshová a finálét, amennyiben épp oda lenne meghirdetve az adott évben? Ez csak egy kósza gondolat, a lényeg igazából az, hogy feleslegesnek tartom ezt a kínlódást.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.02.19. 15:01:39

daffy írta:miért a camp nou-val mi van? volt arról is szó,hogy a bilbao belemenne egy ottani döntőbe is. mivel a jegyek fele-fele arányban lennének elosztva,így ők is azzal járnának a legjobban
Tavaly is úgy volt,h nálunk lesz a döntő,de ugye a Klasszikust semleges pályán kellett játszani.Idén előre megkérdezték a potenciális ellenfeleket és elvileg mindenki rábólintott,h lehet a Szentélyben.Most a szövetségnek nem tetszett az ötlet,ezért keresik a B-C terveket... :roll:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.02.19. 14:18:08

Mihu írta:
kurdt írta:Teljesen off, de a spanyolokra igazán ráférne már, hogy építsenek, vagy legalább kinevezzenek egy olyan stadiont, ahol a kupadöntőket rendeznék, illetve ahol a válogatott játszana...
Hát efelől nem kell még aggódni egy jó pár évig, mert Spanyolországnak sztem most nagyobb baja is van annál, minthogy több százmillióért-milliárdért építsen egy olyan stadiont, amit csak évente 1x-2x használnak :D
Ezért írtam, hogy ki is lehet nevezni egyet, bár az macerás...

más: az origo lehozott egy összefoglaló írást ma ezzel a stadionmizériával kapcsolatban (link), és van benne egy ilyen, ami eléggé meghökkentett:

"állítólag még az a lehetőség is felmerült, hogy a meccset Franciországba, a Stade France-ba vigyék." :shock:

valszeg bullshit, de akkor is
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.02.14. 14:15:09

kurdt írta:Teljesen off, de a spanyolokra igazán ráférne már, hogy építsenek, vagy legalább kinevezzenek egy olyan stadiont, ahol a kupadöntőket rendeznék, illetve ahol a válogatott játszana...

Németországban ott az Olympiastadion, Angliában a Wembley, Olaszországban az Olimpico (a római), Franciaországban pedig a Stade de France; még ha a válogatottak nem is ezekben játsszák az összes meccsüket, de azért mégiscsak kiemelt stadionok...
Hát efelől nem kell még aggódni egy jó pár évig, mert Spanyolországnak sztem most nagyobb baja is van annál, minthogy több százmillióért-milliárdért építsen egy olyan stadiont, amit csak évente 1x-2x használnak :D
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.02.13. 17:40:04

Teljesen off, de a spanyolokra igazán ráférne már, hogy építsenek, vagy legalább kinevezzenek egy olyan stadiont, ahol a kupadöntőket rendeznék, illetve ahol a válogatott játszana...

Németországban ott az Olympiastadion, Angliában a Wembley, Olaszországban az Olimpico (a római), Franciaországban pedig a Stade de France; még ha a válogatottak nem is ezekben játsszák az összes meccsüket, de azért mégiscsak kiemelt stadionok...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2012.02.13. 16:05:55

Sanama írta:Miben más egy Camp Nou , mint egy Bernabeu akkor ha ugyis csak a nézők fele lesz Barca szurkoló? :D
Tegyük fel nem kell utazni, ez oké, de mi más...?!
Szerintem sem lenne más a Camp Nou-ban játszani...max. a gyepre lenne befolyással a klub!! :lol: A nézők fele úgyis barca és bilbao drukker lesz. :D
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.13. 16:01:25

Miben más egy Camp Nou , mint egy Bernabeu akkor ha ugyis csak a nézők fele lesz Barca szurkoló? :D
Tegyük fel nem kell utazni, ez oké, de mi más...?!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.02.13. 15:44:43

daffy írta:
ab1daL írta:Egész egyszerű a szitu: a legtöbben a Bernabeuban tudnák a helyszínen megtekinteni a döntőt, ezért kéne ott rendezni, a többi mellékes. Szerintem ha 2010-be mi jutunk a Bl döntőbe, Perez kitalál valamit, hogy na inkább mégis legyen máshol a BL döntő ennyi erővel.
miért a camp nou-val mi van? volt arról is szó,hogy a bilbao belemenne egy ottani döntőbe is. mivel a jegyek fele-fele arányban lennének elosztva,így ők is azzal járnának a legjobban
A Camp Nou nem jó. Egyértelműen nekünk kedvezne, ami nem igazán lenne fair.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.13. 15:42:10

ab1daL írta:Egész egyszerű a szitu: a legtöbben a Bernabeuban tudnák a helyszínen megtekinteni a döntőt, ezért kéne ott rendezni, a többi mellékes. Szerintem ha 2010-be mi jutunk a Bl döntőbe, Perez kitalál valamit, hogy na inkább mégis legyen máshol a BL döntő ennyi erővel.
miért a camp nou-val mi van? volt arról is szó,hogy a bilbao belemenne egy ottani döntőbe is. mivel a jegyek fele-fele arányban lennének elosztva,így ők is azzal járnának a legjobban
Válasz küldése