Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.02.13. 15:42:06

szajko írta:
ferninho írta:most te örülnél, ha a Camp Nou-ban nyernénk meg a kupát?
nem örülnék,de nem zavarna...
Na ez a lényeg. Rövid, tömör és egyszerű válasz. A Camp Nou mellett a Bernabeú legszínvonalasabb és legnagyobb stadion. A mérkőzés végkifejlete pedig nem valószínű, hogy a stadiontól fog függni. Ha meg mi nyernénk az meg már tökmind1, hogy hol tesszük. Ha nyerünk nem annak fogunk örülni, hogy épp Madridban nyertünk, hanem vhogy behúztuk a meccset. Vagy csak én gondolom ezt egyedül így?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2012.02.13. 15:42:41-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.02.13. 15:36:24

Egész egyszerű a szitu: a legtöbben a Bernabeuban tudnák a helyszínen megtekinteni a döntőt, ezért kéne ott rendezni, a többi mellékes. Szerintem ha 2010-be mi jutunk a Bl döntőbe, Perez kitalál valamit, hogy na inkább mégis legyen máshol a BL döntő ennyi erővel.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2012.02.13. 15:36:09

ferninho írta:most te örülnél, ha a Camp Nou-ban nyernénk meg a kupát?
nem örülnék,de nem zavarna...
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.02.13. 15:32:35

Bob_Marley írta:
Barcaman1993 írta:
Ezt én is olvastam korábban, de ez nevetséges kifogás. Egyrészt mit keresnének ott Real szurkolók, mikor nem is ők játszanak majd. Ez meg, hogy odamennek a Barca szurkolók.. Ennyi erővel a Bilbao szurkoló is odamehetnének. Másrészt bárhol lesz a meccs, a győztes szurkolók vhova biztosan menni fognak. Ha meg mi nyernénk a kupát, akkor meg nem tök mindegy, hogy hol van a helyszín? Egyértelműen a Bernabeuban lenne a legjobb megoldás, de hailyen pitiáner okok miatt ellenzik, akkor inkább játszunk máshol. Igazából nagy stadion tényleg ez a kettő (Mestalla, Calderon).Most néztem utána, hogy az Espanyol stadionja is olyan méretű nagyjából, mint ez az említett 2, bár ebbe nem hiszem, hogy a Bilbao részéről belemennének.
Hát ott élnek :lol: Nehéz lenne egy 3 milliós városból kitiltani az Rm szurkolókat!Fordított esetben is egyértelmű lenne, a klub város nem szeretné ha mondjuk RM-Bilbao kupadöntő a Nou Campban lenne!
Ezen így kiakadni szerintem felesleges, Mestallaban tökéletes helyen lenne, ha a Bilbao nem akarja a Nou Campban, úgyis szerencsét hozott már a Mestalla, a Bilbao előtt ha jól emlékszem a Mallorcát is ott vertük a kupadöntőben!
Nem is azt írtam, hogy ki kell tiltani. Hanem ha tudom, hogy ott előfordulhat bármi olyan, ami nekik nem tetszik, akkor nem avatkoznak bele. Egyébként nem hinném, hogy Valenciában a valencia szurkolók örülnének egy őrjöngő barcás, vagy bilbaós szurkolóknak. Minthe ezek csak Madridban történnének meg...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2012.02.13. 15:31:52

szajko írta:
ab1daL írta:A Real Madrid nem engedi, hogy a Király-kupa döntőjét a Bernabéuban rendezzék meg. A RFEF számára így két alternatíva maradt. Az egyik a Mestalla, a másik pedig a sevillai La Cartuja. :wink:
ennyire egy szánalmas bagázst...
most te örülnél, ha a Camp Nou-ban nyernénk meg a kupát?
persze, jó kis hír ez megint a Realt lekcsgözni, de biztos vagyok benne, hogy ti se örülnétek ennek...
pl lenne egy Espanyol - Real Madrid kupadöntő nem hiszem, hogy olyan szorgosan jelentkeznének, hogy legyenek már szívesek lejátszani a Camp Nou-ban... olyan boldogak lennénk...
de felesleges is belemenni, mert itt képtelenek egyesek még maguknak is beismerni ezt...

szerintem az egy természetes dolog, hogy nem szeretné szinte senki, hogy ott játsszon egy döntőt a fő- és egyetlen riválisa, a Barca, aki az elmúlt pár évben úgy xopatott minket ahogy akart... úgy hogy elég nagy favoritok a kupa megnyerésére is, had ünnepeljenek még itten, nem volt elég belőlük...
madridista
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.02.13. 15:27:50

Barcaman1993 írta:
Ezt én is olvastam korábban, de ez nevetséges kifogás. Egyrészt mit keresnének ott Real szurkolók, mikor nem is ők játszanak majd. Ez meg, hogy odamennek a Barca szurkolók.. Ennyi erővel a Bilbao szurkoló is odamehetnének. Másrészt bárhol lesz a meccs, a győztes szurkolók vhova biztosan menni fognak. Ha meg mi nyernénk a kupát, akkor meg nem tök mindegy, hogy hol van a helyszín? Egyértelműen a Bernabeuban lenne a legjobb megoldás, de hailyen pitiáner okok miatt ellenzik, akkor inkább játszunk máshol. Igazából nagy stadion tényleg ez a kettő (Mestalla, Calderon).Most néztem utána, hogy az Espanyol stadionja is olyan méretű nagyjából, mint ez az említett 2, bár ebbe nem hiszem, hogy a Bilbao részéről belemennének.
Hát ott élnek :lol: Nehéz lenne egy 3 milliós városból kitiltani az Rm szurkolókat!Fordított esetben is egyértelmű lenne, a klub város nem szeretné ha mondjuk RM-Bilbao kupadöntő a Nou Campban lenne!
Ezen így kiakadni szerintem felesleges, Mestallaban tökéletes helyen lenne, ha a Bilbao nem akarja a Nou Campban, úgyis szerencsét hozott már a Mestalla, a Bilbao előtt ha jól emlékszem a Mallorcát is ott vertük a kupadöntőben!
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.13. 15:26:07

Barcaman1993 írta: Ezt én is olvastam korábban, de ez nevetséges kifogás. Egyrészt mit keresnének ott Real szurkolók, mikor nem is ők játszanak majd. Ez meg, hogy odamennek a Barca szurkolók.. Ennyi erővel a Bilbao szurkoló is odamehetnének. Másrészt bárhol lesz a meccs, a győztes szurkolók vhova biztosan menni fognak. Ha meg mi nyernénk a kupát, akkor meg nem tök mindegy, hogy hol van a helyszín? Egyértelműen a Bernabeuban lenne a legjobb megoldás, de hailyen pitiáner okok miatt ellenzik, akkor inkább játszunk máshol. Igazából nagy stadion tényleg ez a kettő (Mestalla, Calderon).Most néztem utána, hogy az Espanyol stadionja is olyan méretű nagyjából, mint ez az említett 2, bár ebbe nem hiszem, hogy a Bilbao részéről belemennének.
mi az hogy mit keresnének ott a madrid szurkolók? :D ember,oda járnak ünnepelni. szerinted a barcások lennének olyan tündérek és elkerülnék a helyszínt?
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.02.13. 15:22:46

daffy írta:én úgy tudom hogy azért,mert félnek,hogy a cibelesre mennének a barca szurkolók ünnepelni,amit a madridi drukkerek "nem néznének jó szemmel" és így kerülik el inkább az összetűzéseket.
Ezt én is olvastam korábban, de ez nevetséges kifogás. Egyrészt mit keresnének ott Real szurkolók, mikor nem is ők játszanak majd. Ez meg, hogy odamennek a Barca szurkolók.. Ennyi erővel a Bilbao szurkoló is odamehetnének. Másrészt bárhol lesz a meccs, a győztes szurkolók vhova biztosan menni fognak. Ha meg mi nyernénk a kupát, akkor meg nem tök mindegy, hogy hol van a helyszín? Egyértelműen a Bernabeuban lenne a legjobb megoldás, de hailyen pitiáner okok miatt ellenzik, akkor inkább játszunk máshol. Igazából nagy stadion tényleg ez a kettő (Mestalla, Calderon).Most néztem utána, hogy az Espanyol stadionja is olyan méretű nagyjából, mint ez az említett 2, bár ebbe nem hiszem, hogy a Bilbao részéről belemennének.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Zsolti95
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2009.10.01. 14:32:32

2012.02.13. 15:09:11

a szurkolók szempontjából is könnyebb lenne (barca és bilbao szurkolók)madridba utazni mint le a pi''''ba délre sevillába.....
gondolom ciki lenne nekik ha a bernabeuban ünnepelne egy újabb kupát a barca....
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.13. 14:56:21

én úgy tudom hogy azért,mert félnek,hogy a cibelesre mennének a barca szurkolók ünnepelni,amit a madridi drukkerek "nem néznének jó szemmel" és így kerülik el inkább az összetűzéseket.
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2012.02.13. 14:53:19

szajko írta:
ab1daL írta:A Real Madrid nem engedi, hogy a Király-kupa döntőjét a Bernabéuban rendezzék meg. A RFEF számára így két alternatíva maradt. Az egyik a Mestalla, a másik pedig a sevillai La Cartuja. :wink:
ennyire egy szánalmas bagázst...
Lehet azért nem akarják, mert véletlenül ott nyernénk meg a kupát, amit nekik sikerült tavaly elhódítani. Fordított esetben nekem se tetszene... :roll:
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.02.13. 14:40:18

Barcaman1993 írta: Mocskos ... Madrid. Ekkora szemetek már igazán nem lehetnek. Elmondanak minket mindennek a sajtóban, szétrúgnak minket a klasszikusokon, egyfolytában lejárató hadjáratot vezetnek és még ezt sem engedik meg. Bár igaz, annak miért engednék meg, akik szétcicázták őket a Bernabeuban. Köszönjük szépen. Ha jól tudom a Vicente Calderon is elég nagyon stadion, ugye srácok?
Hát 26 ezerrel kevesebben férnek be, mint a Bernabeu-ba...Az klubonként 8-10ezer plusz jegy... :? A másik kettő közt meg 2 ezer különbség van. Annyi hogy a Mestalla sztem jobb hangulatú, mert közelebb van a pálya. Méretben mind a kettő 105x68, tehát egyezik a Camp Nou-val.
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2012.02.13. 14:35:06

ab1daL írta:A Real Madrid nem engedi, hogy a Király-kupa döntőjét a Bernabéuban rendezzék meg. A RFEF számára így két alternatíva maradt. Az egyik a Mestalla, a másik pedig a sevillai La Cartuja. :wink:
ennyire egy szánalmas bagázst...
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.02.13. 14:33:27

ab1daL írta:
sjd írta:
S.Agüero írta:A Barcelona és az Athletic Bilbao is a Bernabéu-stadionban játszaná a Király-kupa döntőjét, amelyet így jó eséllyel a Real Madrid otthonában rendeznek május 25-én.
Helyes, az utóbbi időben úgyis csak nyerni járunk oda. :twisted: :D
A Real Madrid nem engedi, hogy a Király-kupa döntőjét a Bernabéuban rendezzék meg. A RFEF számára így két alternatíva maradt. Az egyik a Mestalla, a másik pedig a sevillai La Cartuja. :wink:
Mocskos ... Madrid. Ekkora szemetek már igazán nem lehetnek. Elmondanak minket mindennek a sajtóban, szétrúgnak minket a klasszikusokon, egyfolytában lejárató hadjáratot vezetnek és még ezt sem engedik meg. Bár igaz, annak miért engednék meg, akik szétcicázták őket a Bernabeuban. Köszönjük szépen. Ha jól tudom a Vicente Calderon is elég nagyon stadion, ugye srácok?
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.02.13. 14:19:02

sjd írta:
S.Agüero írta:A Barcelona és az Athletic Bilbao is a Bernabéu-stadionban játszaná a Király-kupa döntőjét, amelyet így jó eséllyel a Real Madrid otthonában rendeznek május 25-én.
Helyes, az utóbbi időben úgyis csak nyerni járunk oda. :twisted: :D
A Real Madrid nem engedi, hogy a Király-kupa döntőjét a Bernabéuban rendezzék meg. A RFEF számára így két alternatíva maradt. Az egyik a Mestalla, a másik pedig a sevillai La Cartuja. :wink:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.02.13. 14:12:14

S.Agüero írta:A Barcelona és az Athletic Bilbao is a Bernabéu-stadionban játszaná a Király-kupa döntőjét, amelyet így jó eséllyel a Real Madrid otthonában rendeznek május 25-én.
Helyes, az utóbbi időben úgyis csak nyerni járunk oda. :twisted: :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.02.13. 13:56:05

A Barcelona és az Athletic Bilbao is a Bernabéu-stadionban játszaná a Király-kupa döntőjét, amelyet így jó eséllyel a Real Madrid otthonában rendeznek május 25-én.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.02.09. 16:40:20

Grat a fiúknak megérdemeltük a továbbjutást, s megvan a kupadöntő!
Mindent leírtatok, így nem mennék bele nagy litániába :D

A Bilbaonak valahol jó lenne ha a Nou Campban lenne a döntő, mert fele-fele arányban kapnak jegyet, s nagyobb lenne a bevételük!Persze mi meg ismerjük minden apró rezdülését a szentélynek :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.09. 16:33:40

Lionel85 írta:Tud ez a csapat, ha fejben éles! Tényleg igaz az, ha fejben ott van a csapat, akkor még mindig ők a legjobbak. A Realnak részsikerei lehetnek (kupa tavaly, talán bajnokság idén), de az összképbe nem tudnak komolyabban belerondítani. A döntőben azt várom, amikor legutóbb találkozott a két csapat. Akkor is mindkét gárda jó formában volt, aztán 4-1-re lemostuk őket. Ilyen meccsekre mindig összeszedi magát a csapat, azt várom most is, hogy kérdőjelek nélkül hozzák le a döntőt!
Így van, az ilyen helyzetekben, a legfontosabb meccseken sosem volt baj a koncentrációval, mindig motiváltan léptünk pályára és ilyenkor piszok nehéz megállítani minket. Ezért én sem aggódok annyira mint pl a hétvégi pamplonai kirándulásunk miatt.
Nyilván nem lesz könnyű ellenfél a Bilbao, de remélhetőleg meglesz a 26. kupagyőzelem és remélhetőleg május 25.-én! :)
Helyszín szempontjából egy kicsit érdekes lenne ha hazai pályán a Nuo Campban játszhatnánk egy döntőt, és ebbe bele menne a Bilbao! A legszebb a Bernabeuban lenne(feltéve ha nyernénk), de a legreálisabb a Mestalla!

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.02.09. 14:50:59

Rinku írta:Szerintem a Bilbao-t lesz a legnehezebb megverni az egész sorozatban, nagyon örülök, hogy eljutottak a b.aszkok is a döntőig! A Madrid elleni második meccsen hagytuk, hogy feléledjenek, mikor bele kellett volna nyomjuk a fejüket a sárba... Mint a Real, mint a Valencia ellen megérdemeltem jutottunk tovább (lerágott csont, hogy mi történt, de úgy vélem nekünk volt jogosultságunk tovább menni), de ez lesz a méltó döntő, nagyon nehéz lesz, de bízom a fiúkban, előre a kupáért! :wink: Jó meccs volt tegnap, elégedett vagyok a helyzetkihasználáson kívül mindennel. :)
Nagyon sokat számít majd, hogy milyen erőállapotban lesznek a srácok a döntőre. Ha sikerülne BL-döntőt játszani pár nappal a kupadöntő előtt, az nagyban befolyásolhatja az erőállapotunkat (nem beszélve az esetleges győzelem utáni fiesztáról sem). A Bilbao-nak ebből a szempontból könnyebb dolga lehet, bár kérdés, hogy meddig jutnak majd az EL-ben, illetve mennyire lesznek kemény meccseik a bajnokság végén az esetleges EL/BL-helyekért. A motivációjukkal mindenesetre nem lesz gond, nagyon jó focit is játszanak Bielsa keze alatt. Biztos vagyok benne, hogy jóval nehezebb meccsünk lesz velük, mint 3 éve.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.02.09. 12:14:27

messideco írta:Van esélye, hogy a Mirandés Európa-Ligában játszik jövőre? Ha a Bilbai elcsíp egy helyet, akkor ott lehetnek a kontinentális porondon nem? Persze ha a licenszek vagy egyebek nem jelentenek hátrányt.
Nincs. A jog a bajnokságban öröklődik tovább. Maximum a runner up indulhatna a Kupából.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.02.09. 12:04:41

Van esélye, hogy a Mirandés Európa-Ligában játszik jövőre? Ha a Bilbai elcsíp egy helyet, akkor ott lehetnek a kontinentális porondon nem? Persze ha a licenszek vagy egyebek nem jelentenek hátrányt.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.02.09. 11:52:58

Szerintem a Bilbao-t lesz a legnehezebb megverni az egész sorozatban, nagyon örülök, hogy eljutottak a b.aszkok is a döntőig! A Madrid elleni második meccsen hagytuk, hogy feléledjenek, mikor bele kellett volna nyomjuk a fejüket a sárba... Mint a Real, mint a Valencia ellen megérdemeltem jutottunk tovább (lerágott csont, hogy mi történt, de úgy vélem nekünk volt jogosultságunk tovább menni), de ez lesz a méltó döntő, nagyon nehéz lesz, de bízom a fiúkban, előre a kupáért! :wink: Jó meccs volt tegnap, elégedett vagyok a helyzetkihasználáson kívül mindennel. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.02.09. 11:14:43

Nagy meccset játszottunk tegnap.
Legkomolyabb ellenfelünket győztük le, és elég nagy fölényt tudtunk -végre- produkálni ellenük a labdatartásban. Ha Pep azt mondta múltkor, hogy legjobb meccsünket játszottuk a Valencia ellen, akkor -szerintem- azt tegnap sikerült túlszárnyalnunk is.

Szerencsénk volt, hogy az első helyzetünket gólra tudtuk váltani, de sajnos utána megint pocsék volt a helyzetkihasználás. Két legnagyobb gólvágónk (Messi, Cesc) nem igazán jeleskedik mostanság (ha minden lehetőségüket figyelembe vesszük)...de mindig azzal vigasztalom magam, hogy ezek később majd be lesznek pótolva.

Megmondom őszintén, nekem nagyon tetszik Puyol jobbhátvéd munkája, szívesen látnám őt ott többször is, főleg idegenbeli meccseken.
Pinto is rendben volt 1-2 borzasztó butaságot leszámítva.
Tulajdonképpen tegnap nem lógott ki senki sem a sorból, negatív értelemben.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.02.09. 10:45:15

Azért az idei kupa elég komoly. Volt benne Clasico, most Barca-Vale, a döntőben pedig a 2 rekorder játszik. Nem lesz könnyű meccs a döntő, de nyerni kell. A Bilbao igazán hazai pályán erős, ahol a közönség nyomása miatt jobban tudják alkalmazni a kemény játékukat. Semleges pályán ez már nem feltétlen fog működni. Győzni kell, hiszen különben az eddigi szinte tökéletes kupa-szereplés semmit sem ér!
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése