Barca az Európa Ligában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.02.20. 22:44:22

Peter írta:
2023.02.20. 16:22:32
zeli39 írta:
2023.02.20. 15:08:13
főleg egy semleges néző számára.
Az a legnagyobb bajunk a nemzetközi meccseinkkel, hogy a semleges nézők számára valóban jók, szórakoztatók, élvezetesek. Az ellenünk szurkolóknak pedig kifejezetten élvezetes.
Gólgazdag meccsek, teátrális jelenetekkel tarkítva, fatális hibákkal fűszerezve......csak éppen Barca szurkolóként nem igazán szórakoztató ezeket látni, átélni.
Itt lenne az ideje ezt a korszakot magunk mögött hagyni.
Szóval most előre simán aláírnék egy borzalmasan unalmas és minden szórakoztatást nélkülöző, vérszegény, akár De Gea hátáról bepattanó 1-0-ás győzelmet a javunkra...... :P
Adom, ez lesz zsinórban a 10. !!! probalkozasunk (bohóckodás unk)nemzetközi porondon ( kicsit is komolyabb csapat ellen) hogy - nem várok sokat- csak 1 nyomorult góllal többet lőjünk mint az aktuális ellenfél !!!
-
————-Ter Stegen—————-
Kunde -Araujo - Chris - Balde
————Kessie - FDJong———
Raphinha-Busquets—SR/Fati
————— Lewand —————

Aztan lesz ami lesz :-)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.02.20. 16:48:39

Peter írta:
2023.02.20. 13:28:11
Pfú srácok, ezt a meccset, ahogy közeledik, úgy nem várom..... :mrgreen:
Busi, Robi együtt egyszerre az Old Traffordon....?!
Ezt a Kessié be nem építést, ha valamikor, akkor most nagyon bánhatjuk.
Nagyon kell hesegetnem magamtól a "déjá vu"-t.

A párharc előtt még azt gondoltam, hogy ez lesz az új csapat áttörése.....
"Kessie be nem építése" mellé odatenném szegény Torre-t is, aki simán játszhatna perceket Gavi/Pedri helyett, okosan rotálva, de a Cadiz ellen sem jutott szóhoz - pedig biztosan lelkes lett volna...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.20. 16:22:32

zeli39 írta:
2023.02.20. 15:08:13
főleg egy semleges néző számára.
Az a legnagyobb bajunk a nemzetközi meccseinkkel, hogy a semleges nézők számára valóban jók, szórakoztatók, élvezetesek. Az ellenünk szurkolóknak pedig kifejezetten élvezetes.
Gólgazdag meccsek, teátrális jelenetekkel tarkítva, fatális hibákkal fűszerezve......csak éppen Barca szurkolóként nem igazán szórakoztató ezeket látni, átélni.
Itt lenne az ideje ezt a korszakot magunk mögött hagyni.
Szóval most előre simán aláírnék egy borzalmasan unalmas és minden szórakoztatást nélkülöző, vérszegény, akár De Gea hátáról bepattanó 1-0-ás győzelmet a javunkra...... :P
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2599
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2023.02.20. 14:05:56

Én abban bízom, hogy az elmúlt években a szerencse se volt velünk amellett, hogy katasztrófálisan játszottunk. Talán most majd megfordul.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.20. 13:28:11

Pfú srácok, ezt a meccset, ahogy közeledik, úgy nem várom..... :mrgreen:
Busi, Robi együtt egyszerre az Old Traffordon....?!
Ezt a Kessié be nem építést, ha valamikor, akkor most nagyon bánhatjuk.
Nagyon kell hesegetnem magamtól a "déjá vu"-t.

A párharc előtt még azt gondoltam, hogy ez lesz az új csapat áttörése.....
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.20. 11:01:21

visca el barca írta:
2023.02.20. 10:42:45
Andris írta:
2023.02.20. 10:15:28
-------------------------TS--------------------------
--Koundé----Araujo----Christensen---
---------Busi----------FdJ-----------Alba----
---Raphi---------Robi------------Baldé-----
------------------Lewa----------------------------

én nem láttam az első meccset, de állítólag ott is az volt a baj, hogy xavi pep módra túltaktikázta, meg túlvariálta az egészet. menjen fel egy standard, jól bevált 433 és bízzunk a legjobbakban.
Szerintem egyáltalán nem variálta túl.. személyi cserék voltak, de egy az egyben azt játszottuk, amit az utóbbi két hónapban. Szerkezetileg is, és a játék képét illetően is.
Amúgy nagyon ajánlom, hogy nézd meg akár utólag is, mert nagyon jó, izgalmas, nyíltsisakos meccs volt, és ráadásul a nagyobb részében mi voltunk a jobbak.

A másik, hogy szerintem a 4-3-3 nem igazán vált be jól. Miután nincs támadónk, aki komfortos a bal szélen, én nem igazán érzem ezt a dolgot. Pedig lehet, hogy tényleg ez lesz Xavi fejében, Ferran Torressel a balon.

Egyébként ha úgy tetszik, az én vázlatomat is lehet 4-3-3nak tekinteni, ahol Baldé a bal támadó. Ahányszor csak azon az oldalon ment támadás ősz óta, csak abból lett bármi, ha Alba vagy Baldé beadta, becselezte, megfutotta onnan. Én erre támaszkodnék Xavi helyében, miközben a védelem Baldéval és nélküle is tudja ugyanazt a szintet hozni.

Azt nem tudom honnan veszem, de mintha Baldé posztja amúgy sem hátvéd lett volna eredetileg.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.02.20. 10:42:45

Andris írta:
2023.02.20. 10:15:28
-------------------------TS--------------------------
--Koundé----Araujo----Christensen---
---------Busi----------FdJ-----------Alba----
---Raphi---------Robi------------Baldé-----
------------------Lewa----------------------------

én nem láttam az első meccset, de állítólag ott is az volt a baj, hogy xavi pep módra túltaktikázta, meg túlvariálta az egészet. menjen fel egy standard, jól bevált 433 és bízzunk a legjobbakban.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.20. 10:15:28

Nem sok lehetőség maradt, de a Cadiz elleni meccs megmutatta, honnan érdemesebb meríteni / honnan tervez esetleg Xavi.
Szerintem van bennünk annyi, hogy megverjük őket, még így is, de ehhez nagyon el kell találni a dolgokat.
-------------------------TS--------------------------
--Koundé----Araujo----Christensen---
---------Busi----------FdJ-----------Alba----
---Raphi---------Robi------------Baldé-----
------------------Lewa----------------------------

Én ezt küldeném fel, hiába játszott jól Torres, Raphi nálam előrébb van még, és a balosra meg mindkettő felesleges szvsz. Ha gólt kell lőni nagyon, majd jöhetnek a további támadók.
Bár Businak szerintem nem kell játékba lendülés, ha egészséges, mégis érdekes, hogy nem kapott tegnap perceket se. Ha mégse százas, akkor niylván Kessié maradt. De szerintem a srác többet árt, mint használ a játékunknak. Értem, hogy a robosztus, rakkolós, erős ember általánosságban jól hangzik egy angol csapat ellen, de továbbra is úgy gondolom, hogy nekünk elsősorban az alapján kell kiválasztanunk a játékosokat, hogy milyenek labdával, nem pedig labda nélkül. Akkor is, ha ez plusz egy kapott góllal jár esetleg, mert pl Busi valahova nem ér oda. Ráadásul ha így állunk fel, az már Kessié nélkül is kellőképp defenzív (tud lenni).

Szerk: ja, és mindezt ott az Alba-Baldé-Christensen oldal kvázi túlbiztosítottsága miatt úgy képzelem el, hogy Frenkie bár elsősorban az utóbbi hetek szerepkörében játszik, időnként megkapná a szabadságot jobban fellépni. A fejemben lévő mágnestáblán jól néz ki, aztán ki tudja.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.19. 17:29:13

Andris írta:
2023.02.19. 12:14:31
Ten Hag összeteheti a két kezét azért a mennyiségű jószerencséért, ami miatt nem mi nyertünk, és megmaradt a döntetlen.
Szerintem ez a tényekkel vitatkozás
Ez csak az első felvonás volt eddig. Semmi nincs még veszve, döntetlen az állás jelenleg.
Lesz még visszavágó, lehet ott nekünk lesz ugyanennyi jószerencsénk, de magunktól is képesek vagyunk nyerni, ezzel továbbjutni és akkor a tényeket is egyformán lehet majd látni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.19. 12:14:31

MessiNeymarSuarez írta:
2023.02.19. 10:54:14
Andris írta:
2023.02.18. 14:06:57

Nyilván nem mindegy, hogy Lenglet vagy Araujo a védelem első számú embere, de azért a meccsek nem azon múlnak, hogy adott csapatban 1-1 embert kicserélnek egy másikra. Attól még a csapat és az ellenfél is ugyanazt játssza, ezer másik tényező befolyásolja a meccset, és mind minimum ugyanilyen hatással van.

Ahogy azt is megismétlem, hogy én egyáltalán nem láttam jelentős különbségeket a védelem működésében, és alapvetően két potyagólt kaptunk, nem pedig valamiféle hatalmas védelmi rövidzárak történtek.
Meg azt is megismétlem, hogy az ellenfél nem volt akárki, az eddigiekhez képest. Semmi garancia nincs rá, hogy a Baldé Christensen kezdővel jobbak lettünk volna adott, konkrét helyzetben. Rashfordot szerintem Araujon kívül senki nem foghatja meg jó eséllyel, és őt nyilván nem lehetett volna áthozni a balszélre. (Ahogy általában a támadók sem komfortosak azzal, ha teljesen átrakják őket az átellenes oldalra. Ez sokkal inkább Rashford érdeme volt, mint valami őrületesen zseniális húzás Ten Hagtól. Jó volt, de semmi elképesztő.)
Pedig de, ez itt a BL-EL egyenes kieséses szakasza, ahol nagyon sokszor nüanszokon múlnak a dolgok, és ha visszanézzük a semleges meccseket a BL-ben akkor a jelentős esetekben vagy egyéni villanás, vagy egyéni hiba döntötte el a párharcot akkor mikor egálba volt 2 csapat.
De elég Christensen 2018-as hibájára gondolni ellenünk, nem tudtunk mit kezdeni a Chelsea-vel, 1-0-val mennek, kapura veszélyesebbek, idegenbeli gól nuku, erre egyéni hibát vétve ingyen gólpasszt ad nekünk amivel 1-1 és mi állunk továbbjutásra---> Chelseanek támadnia kell a Camp Nou-ban ami messze nem annyira kedvező mintha visszaállásra játszhatnának. Ide vehetnénk fordítva az Anfieldet, ha Jordi Alba helyett egy ifi játszik aki nem ad 2 ingyen gólpasszt az ellenfélnek még úgy is továbbmegyünk hogy csapatként katasztrófálisan álltunk ki.

De ott van a keddi Bayern meccs, ahol:
1.Ha Donnarumma nem lepkézi be azt a gólt akkor 0-0
2. Ha Mbappé 100%-osan kezdő lett volna akkor sokkal veszélyesebb a PSG az egész meccsen nem csak az utolsó 30 percben

De a mi meccsünket is meg lehet nézni, ha csúcsformában lévő Stéga helyett egy "átlagos" kapus lett volna akkor a 30-40-edik percben 0-2-vel mennek az Unitedesek
Vagy arra hogy ha Piqué nem nyom egy Benny Hill-t akkor az Internek köze sem lett volna a meccshez és az a kérdés hogy mikor rúgjuk a másodikat.


Át kell álnunk mert megszoktuk hogy a csapatot korszakos zsenik tömkelege alkotja, akik egyenként képesek eldönteni egy meccset+egy Messi akire nincsenek szavak, mostmár a valóság az hogy ha egy nagyon szép generáció összenő(amire remek esély van) akkor is maximum az EGYIK esélyes csapat lehetünk és nem toronymagas esélyes, de ezt is csak akkor ha minden poszton a legjobbakkal állunk ki
Értem amit írsz, de szerintem ez nem így működik, az egész elgondolás alapjaiban hibás, hogy egy emberhez kapcsolódó egyetlen pillanatokat ragadunk ki. Nüanszokon múlik 1-1 meccs, ha visszatekintesz. 1000%ban igaz. De ha nem az az ember van, hanem egy másik, akkor száz dolog alakul másképp, nem pedig egyetlen nüansz, és nem tudhatod, hogy összességében pozitív vagy negatív irányba billen a mérleg.
Alapvetően ez egy csapatsport, és bár 1-1 nagy baki, és 1-1 emberfeletti zseni húzás valóban 1-1 személyi cserén tud múlni, de a csapat együtt védekezik, együtt támad. Ez különösképp igaz a Barcára, és Xavi Barcájára még inkább. Ez a csapat jól védekezik, és egyáltalán nem azon múlik a jó védelem, hogy hajszálpontosan úgy állunk-e fel, hogy Koundé, Araujo, Christensen, Baldé. Ha meg nem lenne Ter Stegen (ilyen formában), nem csak a MU ellen, a bajnokságban sem ennyi kapott gólunk lenne. Még mindig jó lenne a védekezésünk, de közel sem ilyen abszolút rekorddöntögető, földönkívüli statokkal.
Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a védelem szerintem nagyon hasonlóan muzsikált a MU ellen, mint korábban bármikor az elmúlt hetekben. Két potyagólt kaptunk, alapvetően. Ter Stegen is fogott 1-2 nagyot, igazad van, de ez igaz kb minden meccsünkre idén.
És szerintem egyáltalán nem mindegy az a két dolog sem, amit megint csak megállás nélkül hangsúlyozok: 1. Ez a MU a legerősebb bajnokság talán legjobb formában lévő, mostanság legkiegyensúlyozottabb csapata. 2. Pedri, Busi (és kicsit Dembelé is szvsz) nélkül hatalmas ütést kapott a középpályánk, a nyugalmunk, a labdás kontrollunk. Ha a kettő pontot összeteszed, szerintem 100%ban természetesen, egyenesen következik az, hogy többet fogunk védekezni, nagyobb a nyomás a védősoron, mélyebben kell megpróbálni kivédekezni a támadásokat.

Teljesen egyértelmű (és nem is erről beszélek), hogy utólag visszatekintve Baldéval jobban jártunk volna, de ez a támadások vezetése miatt van így, nem a védekezésünk miatt.
Alapvetően Araujo Koundé cseréje bejött, első félidőben meg is volt Rashford, utána a túloldalon meg mindegy lett volna. Christensen nem volt 100as, Baldé meg szerintem nem védekezik igazán jól. Ezeket már leírtam. Ezek a látottak, hallottak alapján az én magyarázataim.
Mivel látom azt, hogy hogy fejlődik a csapat szinte minden téren, hétről hétre, hónapról hónapra, nincs okom megkérdőjelezni azt a feltételezést, hogy Xavi tízszer jobban ért a focihoz, mint ez az egész fórum velem együtt, összesen. Hogy ez más edzőkhöz képest mennyire elég, az most nem számít, mert a mi fotel-fejtegetéseinkről beszélünk. A lényeg az, hogy nem vagyok hajlandó elfogadni olyan "ötödik osztályos szintű edző" magyarázatokat, mint hogy Alonsoval és Albával pl a nemzetközi tapasztalatot akarta növelni a pályán, és csak ezért játszott ez a kettő. Meg azt se, hogy egyszerűen cska valami nagoyn meglepőt, nagyon csavarosat akart húzni.
Xavi szerintem bizonyította ezerszer, hogy alkalmas a jelenlegi keret menedzselésére és fejlesztésére is. Hogy hol van a teteje, és az elég-e, nem tudjuk, ezért jelenleg nem számít. Jelenleg maximálisan alkalmasnak látom, úgy gondolom, hogy mindannyiunknál több tudással rendelkezik, és összehasonlíthatatlanul sokkal több információval is. Ha ezt a védelmet küldte föl, jó oka volt rá, és elfogadom tőle.
Utólag könnyű okosnak lenni, és persze Xavi is hibázhat (sőt, leírtam: lehetett volna jobb Baldéval), de maximálisan elutasítom azt az elképzelést, hogy egymagában kiemelhető, sorsdöntő hatással volt a meccsre az, hogy ő milyen személyi összeállításban küldte fel a védősort.


Sonoma:

Ha kapunk két gólt, akkor az jelentheti azt, hogy gyenge volt a védelmünk. Ha potyagólok (szerintem mindkettő az, nem a védősor hibája, hiányossága volt az ok egyiknél sem), még akkor is lehet, hogy gyenge volt a védelmünk. Ez azon múlik, hogy mit láttunk. Ha visszanézem azt a gólt, akkor azt látom, hogy egy zseniális kiugratás volt Rashfordnak, ennek ellenére a védő szépen kiszorította, és ez bizony egy 100%os Ter Stegen potya abból a szögből. Ha meg visszanézem a második gólt, akkor azt látom, hogy Raphit verték bucira a szögletnél, és simán bevágták középre, ahol is egy Koundé öngólt kaptunk. Ha visszanézném a többi helyzetüket, akkor se hiszem, hogy azt látnám, hogy sorozatosan verik meg Albát vagy Alonsot.
Én nagyjából ugyanazt a védelmet, és ugyanazt a védelmi teljesítményt láttam, mint az utóbbi meccseink bármelyikén. A szokásos stabil középpályás négyesünk nélkül, és egy ilyen kiváló csapattal a túloldalon, ez erre elég. Leírtam korábban, ez egy BL top8 színvonalú meccs volt, két BL top8 csapattal.
Ten Hag szerintem nem meccselte le Xavit, mert 2-2t játszottunk, legalább 60, inkább 70 percig mi voltunk egyértelműen a jobbak, és (főleg az utolsó 20 percet elnézve) Ten Hag összeteheti a két kezét azért a mennyiségű jószerencséért, ami miatt nem mi nyertünk, és megmaradt a döntetlen. Ha ez a MU egy sokkal rosszabb csapat lenne, mint mi, és sokkal rosszabb kezdő 11, akkor azt mondanám, hogy oké, Ten Hag vitte ezt a kört, mert megdolgoztak és összemákoltak idegenben egy döntetlent. De ez nincs így, ez a két csapat papíron, és ránézésre is egyenrangú ellenfele egymásnak. És amit én láttam, az az volt, hogy pechünk volt, és bőven jobbak voltunk. Ha látok két csapatot, akik nagyjából egy szinten vannak általánosságban, és az egyik látványosan jobb, mint a másik, amúgy meg döntetlent játszanak, akkor semmiképp nem jutok arra a következtetésre, hogy a rosszabbik csapat edzője lemeccselte a jobb csapat edzőjét. Akkor se, ha voltak jó húzásai. Szerintem ez a tényekkel vitatkozás. Persze te láthattad úgy, hogy a MU volt a jobb, de akkor tényleg teljesen meddő ez a vita. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10108
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.19. 10:54:14

Andris írta:
2023.02.18. 14:06:57

Nyilván nem mindegy, hogy Lenglet vagy Araujo a védelem első számú embere, de azért a meccsek nem azon múlnak, hogy adott csapatban 1-1 embert kicserélnek egy másikra. Attól még a csapat és az ellenfél is ugyanazt játssza, ezer másik tényező befolyásolja a meccset, és mind minimum ugyanilyen hatással van.

Ahogy azt is megismétlem, hogy én egyáltalán nem láttam jelentős különbségeket a védelem működésében, és alapvetően két potyagólt kaptunk, nem pedig valamiféle hatalmas védelmi rövidzárak történtek.
Meg azt is megismétlem, hogy az ellenfél nem volt akárki, az eddigiekhez képest. Semmi garancia nincs rá, hogy a Baldé Christensen kezdővel jobbak lettünk volna adott, konkrét helyzetben. Rashfordot szerintem Araujon kívül senki nem foghatja meg jó eséllyel, és őt nyilván nem lehetett volna áthozni a balszélre. (Ahogy általában a támadók sem komfortosak azzal, ha teljesen átrakják őket az átellenes oldalra. Ez sokkal inkább Rashford érdeme volt, mint valami őrületesen zseniális húzás Ten Hagtól. Jó volt, de semmi elképesztő.)
Pedig de, ez itt a BL-EL egyenes kieséses szakasza, ahol nagyon sokszor nüanszokon múlnak a dolgok, és ha visszanézzük a semleges meccseket a BL-ben akkor a jelentős esetekben vagy egyéni villanás, vagy egyéni hiba döntötte el a párharcot akkor mikor egálba volt 2 csapat.
De elég Christensen 2018-as hibájára gondolni ellenünk, nem tudtunk mit kezdeni a Chelsea-vel, 1-0-val mennek, kapura veszélyesebbek, idegenbeli gól nuku, erre egyéni hibát vétve ingyen gólpasszt ad nekünk amivel 1-1 és mi állunk továbbjutásra---> Chelseanek támadnia kell a Camp Nou-ban ami messze nem annyira kedvező mintha visszaállásra játszhatnának. Ide vehetnénk fordítva az Anfieldet, ha Jordi Alba helyett egy ifi játszik aki nem ad 2 ingyen gólpasszt az ellenfélnek még úgy is továbbmegyünk hogy csapatként katasztrófálisan álltunk ki.

De ott van a keddi Bayern meccs, ahol:
1.Ha Donnarumma nem lepkézi be azt a gólt akkor 0-0
2. Ha Mbappé 100%-osan kezdő lett volna akkor sokkal veszélyesebb a PSG az egész meccsen nem csak az utolsó 30 percben

De a mi meccsünket is meg lehet nézni, ha csúcsformában lévő Stéga helyett egy "átlagos" kapus lett volna akkor a 30-40-edik percben 0-2-vel mennek az Unitedesek
Vagy arra hogy ha Piqué nem nyom egy Benny Hill-t akkor az Internek köze sem lett volna a meccshez és az a kérdés hogy mikor rúgjuk a másodikat.


Át kell álnunk mert megszoktuk hogy a csapatot korszakos zsenik tömkelege alkotja, akik egyenként képesek eldönteni egy meccset+egy Messi akire nincsenek szavak, mostmár a valóság az hogy ha egy nagyon szép generáció összenő(amire remek esély van) akkor is maximum az EGYIK esélyes csapat lehetünk és nem toronymagas esélyes, de ezt is csak akkor ha minden poszton a legjobbakkal állunk ki
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.02.19. 10:28:20

Andris írta:
2023.02.18. 14:06:57
Még ezredszer is: Baldé egyáltalán nem jobb VÉDEKEZÉSBEN, mint Alba, Christensen pedig nem volt teljesen egészséges. És így is simán nyerhettünk volna... bőven túldramatizálod az egészet, meg túl nagy jelentősséget tulajdonítasz 1-1 személyi cserének. Nyilván nem mindegy, hogy Lenglet vagy Araujo a védelem első számú embere, de azért a meccsek nem azon múlnak, hogy adott csapatban 1-1 embert kicserélnek egy másikra. Attól még a csapat és az ellenfél is ugyanazt játssza, ezer másik tényező befolyásolja a meccset, és mind minimum ugyanilyen hatással van.

Ahogy azt is megismétlem, hogy én egyáltalán nem láttam jelentős különbségeket a védelem működésében, és alapvetően két potyagólt kaptunk, nem pedig valamiféle hatalmas védelmi rövidzárak történtek.
Meg azt is megismétlem, hogy az ellenfél nem volt akárki, az eddigiekhez képest. Semmi garancia nincs rá, hogy a Baldé Christensen kezdővel jobbak lettünk volna adott, konkrét helyzetben. Rashfordot szerintem Araujon kívül senki nem foghatja meg jó eséllyel, és őt nyilván nem lehetett volna áthozni a balszélre. (Ahogy általában a támadók sem komfortosak azzal, ha teljesen átrakják őket az átellenes oldalra. Ez sokkal inkább Rashford érdeme volt, mint valami őrületesen zseniális húzás Ten Hagtól. Jó volt, de semmi elképesztő.)
Az hogy leírod "ezredjére" Albánál biztos nem lett volna jobb Baldé még nem biztos, hogy neked van igazad.

"azért a meccsek nem azon múlnak, hogy adott csapatban 1-1 embert kicserélnek egy másikra."
De sokszor ezen múlik. Ten Hag is látta, hogy a baloson nem tud Rashford mit kezdeni Araujoval, ezért áttette a jobbosra, mert látta ott gyengébb a védelem. Xavi meg nem reagált rá időben. Hagyta, hogy a lassúbb baloldalunk vegye fel a futóversenyt a leggyorsabb MU támadóval.
Ilyen kis dolgokon múlik sokszor a siker vagy a vereség.

"Ahogy azt is megismétlem, hogy én egyáltalán nem láttam jelentős különbségeket a védelem működésében, és alapvetően két potyagólt kaptunk...
...ez sokkal inkább Rashford érdeme volt, mint valami őrületesen zseniális húzás Ten Hagtól"
Ha két potyagólt kaptunk, akkor az nem azt jelenti, hogy gyenge volt azon
a részen a védelmünk?
És de az Ten Hag érdeme, hogy meglátta a gyenge pontunkat, Rashfordnak jobb esélye van támadni a baloldalunkat.
Ilyen húzása miért nem volt Xavinak?

Az a baj, hogy a tényekkel vitatkozol. A második félidőben 10 perc alatt 2 gólt kaptunk róluk. Bebizonyosodott, hogy a két lassabb védőnk kevés az ilyen gyors támadók ellen. Nem reagált időben Xavi és bekaptuk a gólokat. Két jó formában lévő csapatnál ilyenek döntenek.
Ebben még fejlődnie kell Xavinak. És ezzel nem Xavi érdemeit akarom elvenni, mert LE óta ő az, aki újra felszállóágba hozta a Barcelonát. Még mérges se vagyok rá. De ezt a csatát sajnos Ten Hag nyerte.
Viszont az meg rá nézve pozitívum, hogy 2-1-nél nem omlott össze a csapat lelkileg ( leszegett fejjel sétálva), hanem lefújásig hajtottak.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.18. 21:53:56

Mascherano14 írta:
2023.02.18. 20:57:13
Mi lesz a középpálya Manchesterben? Torre több szerepet kap? (nekem tetszett)
SR teljesítményét felülmúlni nem nagy kihívás. De gondolom vissza 3kp és akkor De Jong, Busi, Kessie. 3. Támadónak meg betenném vagy Albát, vagy Baldet, de tippre Xavi Ferrant teszi be.
Viszont remélem játszik majd Torre is, vagy Casado legalább csereként.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.02.18. 20:57:13

Mi lesz a középpálya Manchesterben? Torre több szerepet kap? (nekem tetszett)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7481
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.18. 18:34:45

Peter írta:
2023.02.18. 18:13:21
bence0330 írta:
2023.02.18. 15:33:13
Ezt sok szempontból nem értem, illetve amit értek, azt nem tartom igazságosnak.
Alonso és Alba páros választásáról a "tuti biztos, stabil, rutint választom" hozzáállás köszönt vissza számomra, amiből én azt gondolom, hogy Xavi biztosra próbált menni, nem vállalva a minimális kockázatot sem a Chris-Balde párossal.
Ráadásul bebizonyosodott, hogy nem is sült el jól..... :mrgreen:

Amikor korábban éveken keresztül az ment, hogy nincs jobb az öregeknél, mert ők legalább hoznak egy kiszámítható szintet, tudjuk mit tudnak, van tapasztalatuk, miközben nincs semmi garancia a fiatalokra, rizikós, rutin hiánya stb stb....nekem ezt az időszakot és ezt a szemléletet juttatta eszembe.

Lehet, hogy nem vagyok igazságos, mert Xavi ezeken valóban változtatgatott, de az ilyen "biztosra próbálok menni" választás nekem langyos, helybenjárásos és nem progresszív irányba mutató.
Tökösség és kockázat nélkül nem lesz semmilyen siker. Ez nem összekeverendő az ész nélküli felelőtlen kockázatvállalással!

Ez egy nagyon komoly alkalom volt csütörtökön - a visszavágó ellenére is -, hogy alkothatott volna valami maradandót a csapat hazai környezetben.
Christ szerintem hagyjuk, én elhiszem, hogy voltak kisebb gondjai, mert különben amúgy is rettenetesen fura váltás lett volna, és akkor már inkább Alonso, mint Garcia, ha így van, akkor ezzel semmi gond.
Alba nyilván hiba volt, mondjuk ahhoz, hogy ekkora hiba legyen, az is kellett, hogy Alba pont a rosszabbik arcát hozta elöl. Az előző meccse gól+gólpassz MOM teljesítménye után azért arra nem lehetett számítani, hogy mindent rontani fog. Ha Alba elöl 1-2 gólt összehozott volna, akkor mindegy lett volna, hogy hátra gyengébb, de nem így történt. Meg azt se felejtsd el, hogy Baldé alig 19, az első felnőtt szezonja, nem kezdhet minden meccsen, mert kiheréljük, mint Pedrit tavaly-tavalyelőtt-(idén :(). Ennek ellenére mondom, hiba, de azért jól is elsülhetett volna, nem így lett. De nem Alba kora miatt, Xavi Baldéban egyértelműen jobban bízik már szerintem. Nem az öregek miatt nem nyertünk...
Ennél nagyobb hiba volt Araujó jobbszélen hagyása szerintem.

Azért alkottunk valamit hazai pályán. :) Sok pozitív dolgot lehet kiemelni nagyon. Sok hozzászólás alapján olyan, mintha 1-3 lett volna az eredmény a Kijev ellen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.18. 18:13:21

bence0330 írta:
2023.02.18. 15:33:13
Ezt sok szempontból nem értem, illetve amit értek, azt nem tartom igazságosnak.
Alonso és Alba páros választásáról a "tuti biztos, stabil, rutint választom" hozzáállás köszönt vissza számomra, amiből én azt gondolom, hogy Xavi biztosra próbált menni, nem vállalva a minimális kockázatot sem a Chris-Balde párossal.
Ráadásul bebizonyosodott, hogy nem is sült el jól..... :mrgreen:

Amikor korábban éveken keresztül az ment, hogy nincs jobb az öregeknél, mert ők legalább hoznak egy kiszámítható szintet, tudjuk mit tudnak, van tapasztalatuk, miközben nincs semmi garancia a fiatalokra, rizikós, rutin hiánya stb stb....nekem ezt az időszakot és ezt a szemléletet juttatta eszembe.

Lehet, hogy nem vagyok igazságos, mert Xavi ezeken valóban változtatgatott, de az ilyen "biztosra próbálok menni" választás nekem langyos, helybenjárásos és nem progresszív irányba mutató.
Tökösség és kockázat nélkül nem lesz semmilyen siker. Ez nem összekeverendő az ész nélküli felelőtlen kockázatvállalással!

Ez egy nagyon komoly alkalom volt csütörtökön - a visszavágó ellenére is -, hogy alkothatott volna valami maradandót a csapat hazai környezetben.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21250
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.18. 18:04:24

A Juve és Sevilla elég gyengék idén, csak az szól mellettük, hogy ők all in-t mehetnek az EL-ben a szezon mentésére. A zebráknak még a visszavágó is necces lehet. A Sevilla pedig nagy EL-specialista, de nekünk mostanában elég jól megy ellenük, nem tartanék tőlük, ha esetleg összekerülnénk velük.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.02.18. 15:33:39

LG írta:
2023.02.18. 14:54:40
Én örülök, hogy a MU-t kaptuk, a lehető legerősebb ellenfelet. Ha továbbmegyünk, onnantól hatalmas favoritok leszünk a sorozat megnyerésére, ha kiesünk, akkor lehet koncentrálni a bajnokságra. Jobb itt elvérezni, mint az elődöntőbe/döntőbe, szóval jó ez így, kiderül egyből, hol is vagyunk a partyban.
A MU pedig nagyon jó csapat jelenleg, ha sikerülne kiejtenünk őket, az utóbbi években a legnagyobb dobásunk lenne nemzetközi porondon.

sajnos, meg benne van az Arsenal is, ok is hatalmas szezont futottak

meg a Juve es talan a Sevilla?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7481
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.18. 15:33:13

Peter írta:
2023.02.18. 14:34:16
Nyilván semmire sincs garancia. Ez egy kellemes "védőbeszéd" utólag mindenre, csak már évek óta ezzel védjük a múltat ezredszer is.

Arról már nem is beszélve, hogy a hosszú évek óta tartó folyamatos kockázatkerülő magatartásunk eredményét utólag jól látjuk, szóval az ismert biztosra sincs semmi garancia.
Ezt sok szempontból nem értem, illetve amit értek, azt nem tartom igazságosnak.

1.: Szerintem senki nem védi a múltat, legalábbis én itt nem láttam ilyet. Persze múlt alatt kérdés, milyen időintervallumot értünk, mert a két nappal ezelőtti meccs is múlt, de gondolom nem erre értetted. Inkább pont a múlttól tekintünk el többségében a jelen objektívebb megítélése miatt.
2.: Nem értem, mi köze egy x évvel ezelőtti Bayern vagy Roma visszavágó meccshez a MU, vagy épp egy Inter meccs kielemzésének. Szerintem semmi alapja vagy értelme nincs az összehasonlításnak, sőt, pont hogy nem szabad. Mert ami köze van a régi vereségknek a mához, az a fejekre való hatása, és emiatt ezzel pont nem szabad foglalkozni, márint a srácok sportpszichológusán kívül.
3.: Miért kéne védőbeszéd egy két nagycsapat közötti, fullos, BL-döntőnek is beillő, nem vereséggel végződő, és inkább felénk hajló meccsre? :O Ez a mostani MU tavaly 3-4 góllal vert volna minket, de még Messi utolsó évében is eléggé elintézett volna. Ha kiesünk, végre nem játékkal esünk ki sem a BL-ből sem innen, hanem fejjel plusz a körülmények miatt. Mert akármennyire ágálsz ellene, kb még az ellenfelek által is elismert tény, hogy 100%-os tiziket nem kaptunk meg, és a DD kezezés alighanem elég lett volna már a továbbjutáshoz, és akkor a többi nem is téma. Mint ahogy az összes normális védőnk kiesése, vagy a halálcsoport, és a mostani halálsorolás is tény. Persze, még ezekkel is tovább lehetett volna menni, de ezek natúr tények, megtörtént események, nem lehet szó nélkül elmenni mellettük, vagy azt mondani, hogy nem voltak rajtunk kívül álló, súlyosan nehezítő körülmények. Voltak dögivel, és nem vagyunk (még) egy City, vagy fejben Madrid, hogy minezek ellenére is továbbmenjünk.

Az utolsó bekezdésben nem értem, mit értesz kockázatkerülő magatartás alatt. Ha azt, ahogy kimegyünk a meccsre... úgy estünk neki az RM, MU, Inter, sőt még a BM torkának is, mint egy vérengző vadállat, nem ezen múlottak a vereségek. Szemben a Koeman-éra végével, mikor a BM-Benfica odavágókon összesen egyetlen egy kapuralövés, nélkül zártuk a meccset, és mindenki hátul kóricált, nehogy még több góllal kapjunk ki.
Persze lehet, hogy nem ezt értetted alatta.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21250
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.18. 14:54:40

Én örülök, hogy a MU-t kaptuk, a lehető legerősebb ellenfelet. Ha továbbmegyünk, onnantól hatalmas favoritok leszünk a sorozat megnyerésére, ha kiesünk, akkor lehet koncentrálni a bajnokságra. Jobb itt elvérezni, mint az elődöntőbe/döntőbe, szóval jó ez így, kiderül egyből, hol is vagyunk a partyban.
A MU pedig nagyon jó csapat jelenleg, ha sikerülne kiejtenünk őket, az utóbbi években a legnagyobb dobásunk lenne nemzetközi porondon.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.18. 14:34:16

Andris írta:
2023.02.18. 14:06:57
Még ezredszer is: Baldé egyáltalán nem jobb VÉDEKEZÉSBEN, mint Alba, Christensen pedig nem volt teljesen egészséges.
Semmi garancia nincs rá, hogy a Baldé Christensen kezdővel jobbak lettünk volna
Christensen (nem látszott a csere után, hogy bármi baja lett volna) ugyanakkor kompenzálja Baldé vagy Alba gyengébb védekezését.
Amúgy pedig a komplett védelem el lett súlyozva jobbról balra haladva.

Nyilván semmire sincs garancia. Ez egy kellemes "védőbeszéd" utólag mindenre, csak már évek óta ezzel védjük a múltat ezredszer is.

Arról már nem is beszélve, hogy a hosszú évek óta tartó folyamatos kockázatkerülő magatartásunk eredményét utólag jól látjuk, szóval az ismert biztosra sincs semmi garancia.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.18. 14:12:42

bence0330 írta:
2023.02.18. 14:11:15
Andris írta:
2023.02.18. 14:06:57
Még ezredszer is: Baldé egyáltalán nem jobb VÉDEKEZÉSBEN, mint Alba...
Alapvetően hasonlóan állok sok dologhoz, mint te, de én ennek homlokegyenest az ellenkezőjét látom. Baldé most már nagyságrendekkel jobb védekezésben, mint Alba. Nemcsak tempóban, amiben a liga legjobbja, hanem még anélkül is. De a tempó pont ilyen Rashfordok meg Sanchók ellen értékelődik nagyon fel.
Majd figyelem külön is ezentúl, bár szerintem sokszor eddig nem tették próbára idén, és amikor igen, akkor bőven kijöttek a hiányosságai. Legalábbis valamiért nagyon megmaradt bennem, elkönyveltem, hogy nem véletlen nem Baldé a kezdő bizonyos konkrét ellenfelek ellen, akiknél erős az a támadószárny.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7481
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.18. 14:11:15

Andris írta:
2023.02.18. 14:06:57
Még ezredszer is: Baldé egyáltalán nem jobb VÉDEKEZÉSBEN, mint Alba...
Alapvetően hasonlóan állok sok dologhoz, mint te, de én ennek homlokegyenest az ellenkezőjét látom. Baldé most már nagyságrendekkel jobb védekezésben, mint Alba. Nemcsak tempóban, amiben a liga legjobbja, hanem még anélkül is. De a tempó pont ilyen Rashfordok meg Sanchók ellen értékelődik nagyon fel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.18. 14:06:57

Peter írta:
2023.02.18. 13:30:06
MessiNeymarSuarez írta:
2023.02.18. 10:39:28
Xavin főleg a MU elleni felforgatás múlt és az hogy nem tudta lereagálni Rashord másik oldalra kerülését
Miért mindíg akkor bénázunk amikor éppen minden adott lehetne ahhoz, hogy lépjünk egyet előre?
Minden adott lett volna...... #-o

Nagyon vártam a meccset.
Megláttam a kezdőt és még az élőbe se volt kedvem belépni......oké, ez magánügy, de kiszaladtam volna a világból......hihetetlen.....ott a csapat, a fiatalok, a jövő, a hazai full stadion......erre olvasod a kezdőt.....
Mai napig nem tértem magamhoz és nem vagyok egyedül.

Tálcán elegánsan felkínálni a komplett baloldalt...... =D>
Még ezredszer is: Baldé egyáltalán nem jobb VÉDEKEZÉSBEN, mint Alba, Christensen pedig nem volt teljesen egészséges. És így is simán nyerhettünk volna... bőven túldramatizálod az egészet, meg túl nagy jelentősséget tulajdonítasz 1-1 személyi cserének. Nyilván nem mindegy, hogy Lenglet vagy Araujo a védelem első számú embere, de azért a meccsek nem azon múlnak, hogy adott csapatban 1-1 embert kicserélnek egy másikra. Attól még a csapat és az ellenfél is ugyanazt játssza, ezer másik tényező befolyásolja a meccset, és mind minimum ugyanilyen hatással van.

Ahogy azt is megismétlem, hogy én egyáltalán nem láttam jelentős különbségeket a védelem működésében, és alapvetően két potyagólt kaptunk, nem pedig valamiféle hatalmas védelmi rövidzárak történtek.
Meg azt is megismétlem, hogy az ellenfél nem volt akárki, az eddigiekhez képest. Semmi garancia nincs rá, hogy a Baldé Christensen kezdővel jobbak lettünk volna adott, konkrét helyzetben. Rashfordot szerintem Araujon kívül senki nem foghatja meg jó eséllyel, és őt nyilván nem lehetett volna áthozni a balszélre. (Ahogy általában a támadók sem komfortosak azzal, ha teljesen átrakják őket az átellenes oldalra. Ez sokkal inkább Rashford érdeme volt, mint valami őrületesen zseniális húzás Ten Hagtól. Jó volt, de semmi elképesztő.)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.18. 13:30:06

MessiNeymarSuarez írta:
2023.02.18. 10:39:28
Xavin főleg a MU elleni felforgatás múlt és az hogy nem tudta lereagálni Rashord másik oldalra kerülését
Miért mindíg akkor bénázunk amikor éppen minden adott lehetne ahhoz, hogy lépjünk egyet előre?
Minden adott lett volna...... #-o

Nagyon vártam a meccset.
Megláttam a kezdőt és még az élőbe se volt kedvem belépni......oké, ez magánügy, de kiszaladtam volna a világból......hihetetlen.....ott a csapat, a fiatalok, a jövő, a hazai full stadion......erre olvasod a kezdőt.....
Mai napig nem tértem magamhoz és nem vagyok egyedül.

Tálcán elegánsan felkínálni a komplett baloldalt...... =D>
Válasz küldése