Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.04.12. 21:44:33

Szerintem a legnagyobb gond itt LE egyértelmüen. MEg a stábé. Egyszerűen nem készülnek fel a meccsekre, kiküldik a kezdőt, azt ennyi. Mintha nem elemezték volna ki az ellenfeleket. Hetek óta tudták, hogy a Juve lesz az ellenfél, mégsem készültek fel. "mi a saját játékunkat játsszuk". Csakhogy már nekünk az nincs. Sajnos nincs már olyan erő a csapatban, hogy domináljunk egy ilyen meccsen, nekünk kellene alkalmazkodni.
Tegnap pl. jó lett volna szerintem kontrára játszani, azért az MSN sebessége meg van hozzá. Régen kipróbálták, ment is. Az utóbbi időben meg nincs semmi. Szerintem ez jön ki a játékosokból is. Nincs meg LE-ben az, hogy feltüzelje legalább a csapatot, taktikailag sem készíti fel őket rendesen.

Nekem teljesen olyan érzésem van, mintha LE már hetek óta csak belesz..rna az egészbe, már csak le akarja pörgetni a hátralévő időt.

És még egy érdekesség: NEymar mintha megváltozott volna. Régen csinálta a látványos elemeket, még egy labdalevételnél is, meg az alázós cseleket is bevállalta. Már régóta nem csinál ilyeneket, a cselezése eléggé egysíkú lett, lesüllyed CR szintjére, aki szintén csak a biciklicseleivel akar megélni.
Egyébként egy dolgot kiemelnék, ami számomra pozitív volt: SR és Messi nagyon jól összejátszottak.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.12. 20:47:16

Normandia írta:Palesz,
Nyomás alat a középpályánkon ebben az idényben senki sem tud elfogadhatót nyújtani. Busi a legjobb példa rá. Mennyit volt szídva a "lassúsága" miatt, erre jösz Rakéta labdakezelési hibáival.
Amire én itt gondoltam, azt az mutatja talán legjobban, hogy Busi hogy játszott a Sociedad ellen a kupában vkp-ként, és Rakiti hogy az Elche és Betis ellen rá egy hétre. Nem tudom annál jobban szemléltetni. Egyikük nyomás alatt is segített kihozni a labdát, a másik meg 90%-ban visszatette a védőknek vagy MAtS-nak. A horvát egy jó munkás, sokat hajt, lelkes, kellett is a sikerekhez, de HA a jobbhátvéd egy Bellerín típusú arc lesz, akkor nála labda biztosabb ember kéne szerintem a jobboldalra. Alves megoldotta ezt a gondot anno, mert Xaviék mellett se kellett bőven szégyenkeznie kis területen, ő segítette igazából a labdakihozatalokat anno azon az oldalon. És igen, én is tudom, hogy Busi a szezon több mint felében gyenge volt most, én mindkettejük csúcsformájáról beszélek most.

De ez parttalan vita itt a fórumon, sokan nem értenek ezzel egyet, páran igen, szerintem ez marad is már így. :D
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.04.12. 20:36:08

Mivel totál rapszodikusak vagyunk, ezért kiszámíthatatlan mi lesz jövő hét szerdán. Nyilván minimális az esélyünk a fordításra, a továbbjutást nem érő győzelemre vagy döntetlenre nagyobb, de látva változó teljesítményünket akár még a hazai vereség is benne van. Ez utóbbi talán lehet elgondolkodtatná a vezetőséget.
A továbbjutás gyors hazai gól esetén lehetne egyáltalán kérdés, de az olaszok nem fognak 3at kapni, nemhogy többet. Ha esetleg kiállítás van náluk, az sem gond nekik, mert védekezni ők 10en is tudnak!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.12. 20:26:46

Kash írta:Úgygondolom lehetséges a továbbjutás.
Megyek is csak ennyit szerettem volna.

Lehetséges...A Juventus számára :lol:

Amúgy meg sosem lehet tudni, mindent bele kell adni a visszavágón, aztán lesz ami lesz.

De az a baj hogy nem tanultunk a PSG ellen, szóval ha esetleg megint valami égi csoda folytán tovább csurognánk, valószínűleg megint belefutnánk a késbe sajnos...

Amúgy lehet elvetemült ötlet, de:

Lehet át kéne állni egy mostanában amúgy is " divatos" 4-2-3-1-es felállásra, hogy stabilizáljuk a KP-t?

Esetleg Busi mellé hozni mégegy szűrőt, olyan igazi tankot.

Bár így belegondolva ebben a formációban Neymar-Messi-Suarez közül az egyikük legalább kérdéses
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.04.12. 20:06:02

Úgygondolom lehetséges a továbbjutás.
Megyek is csak ennyit szerettem volna.
Kép
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2017.04.12. 20:04:58

Ha van fricska a világon és van trollkodás akkor otthon behúzzuk 3/4-0 ra Matyi Pákó Gomes ill Denis góljaival :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Abi & Tito
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.04.12. 20:04:31

Palesz,
Nyomás alat a középpályánkon ebben az idényben senki sem tud elfogadhatót nyújtani. Busi a legjobb példa rá. Mennyit volt szídva a "lassúsága" miatt, erre jösz Rakéta labdakezelési hibáival. Szerintem se Rakéta, se Busi nem lett rosszabb játékos, mint 1 -2 éve voltak, csak azt a rendszert "megreformálta" Lucho. Erről te is többször írtál, hogy mennyire távol vannak egymástól a kp-sok és egyszerűen a bevált, megszokott labdajáratások, labdakihozatalok nem jönnek maguktól, mert a megszokot koreográfia nincsen meg. Alves kiesett, Robi megtette, amit tudott, de az valjuk be nem volt sok és ez nem az ő kritikája, hanem az edzőé, vezetőségé, mert nem bírtak egy hasonló stílussal bíró szélsőt hozni. A jobboldalunk, ahonnan a legtöbb mögékerülést, háromszögelést láttuk korában, szépen lassan leépült és ezt jószerével már csak a baloldalunkon látjuk, mert átevődöt, amivel baromira egyoldalúak vagyunk a mai napig. Lehet itt szídni, vagy lebecsülni a horvátot, de arra, amire jó volt 2 évig még mindig jó lenne. LE kitalált egy direktebb játékot, ami működött és még működhetne is, ha nem agyalja túl. Az összes többi próbálkozása a megfelelő játékosok hiányából adódik. A jobbszél feladása, Messi behozatala középre, amivel aztán végleg lemondtunk a jobboldalról, Gomesék játszatása, mind megoldáskeresés. Az ötleteléseit valahol megértem, de ezt a helyzetet ő hozta létre és nem a játékosok.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
orska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2008.01.09. 14:43:37
Tartózkodási hely: Idegi alapon

2017.04.12. 18:44:48

En azt lattam hogy Messin kivul nem volt otlet a jatekosokban.. Nagyon egyedul volt es frusztralt is lett nagy maganyaban. Igy nem lehet. Nincs kozeppalyas kreativitas es anelkul az elso harmas is csak szenved. Nem jutnak labdakhoz es ahelyett hogy a kapu elott veszelyeztetnenek, vissza kell lepniuk hogy onnan probaljanak meg valamit krealni. Egyetertek az elottem szolokkal hogy a kozeppalya a fo oka a rossz teljesitmenynek es oda kell legalabb egy de inkabb ket eros jatekszervezo. Azt nem tudom ki lenne megfelelo, de remelem ezen munkalkodnak a vezetok.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.04.12. 17:39:04

Az igaz, hogy Ini-Busi-Rakitics a legjobb sor középen, de ez sem az igazi. Rakitics sokat dolgozik,de nem kreativ. Busi lelassult, nem részletezem Ő sem a régi. Init néha sajnálom nézni
annyira gyenge. Néha feltámad de ez kevés. A többiek nullák a Barca szinthez. Se támadás, se védekezés. Ezeket már régóta irogatom, de sajnos a mi szavunk csak zártkörü beszélgetés. Ha van elég pénz és akarat 5-6 uj pályán látó és technikás játékos kell. Nagy summa. Ha ez nem jön össze évekre visszacsuszunuk. Volt már ilyen, nem szeretném. Az kivételes idöszak volt és kb. tiz éves folyamat, hogy a tarcsiból jöttek fel mondjuk Xavitól-Thiagóig. Erre nem lehet épiteni.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2017.04.12. 16:18:20

Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.12. 13:13:04

Azt kell látnunk, hogy kiöregedett a Pep féle arany generáció, egy részük pedig már nincs is sajnos itt: Abidal, Puyol, Xavi és ide sorolhatnám még Villát, Pedrot, akik vitték a csapatot akkor.
Egy olyan vérfrissítés kell, mint anno Rijkard idején, vagy fel kell hozni fiatalokat, mint ahogy Pep tette, ha nem akarunk úgy járni, mint a korábbi időkben nagy és trófeahalmozó Milan, vagy Inter, akik meg lehet nézni hol állnak most középszerű játékosokkal...
Ki kell próbálni fiatalokat és igazolni klasszisokat, a sallangot meg elküldeni, mert lássuk be olyan játékosokkal, mint Gomes, Denis, Paco, Matyi semmire nem megyünk! Mégis mit gondoltak? Ki fogja átvenni Iniesta, vagy Suarez örökét? Gomes, meg Paco??? Viccnek is rossz!
tibor1158
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2008.10.27. 11:37:22

2017.04.12. 12:59:17

Én nem néztem a meccset mert elég rossz előérzetem volt ezért inkább kihagytam. Komoly vérfrrísítés kell a nyáron komoly igazolásokkal mert különben lemaradunk az elit mezőnytől. Ne sajnálon a vezetőség komoly pénzeket kifizetni igazolásokra máskülönben mehetünk a fasorban.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2017.04.12. 12:37:21

Nem volt meg az egyensúly a csapatban.

Tisztán látható, hogy ezt az egyensúlyt most csak Busquets-Iniesta-Rakitic középpálya (jelenleg nincs alternatíva) tudja megadni. Ők képesek nyugalmat biztosítani, előlről hátra játszani, vagy éppen megjáratni úgy, hogy keresik a réseket; és az az igazság, hogy velük tudnak a legjobban együtt játszani az MSN.
Továbbmenve Iniesta nem tud már Busi nélkül hatékonyan játszani és azt a néhány jó passzát kiosztani meccsenként, nem tud úgy fellépni a 16-os előterébe B. nélkül, az ő játéka nélkül.
B. újra elkezdett focizni az utóbbi hetekben, noha körülötte folyamatosan forgott a csapat.
Most hiányzott, szétforgatták volna a Juvet, ebben biztos vagyok.

Alapvetően nem volt tűz és akarat.
Ha nincs összjátékunk és ehhez megfelelő számú támadó szellemű a csapatban, akkor hagyni kell játszani kicsit az ellenfelet és mikor fellépnek kihasználni a lehetőségeket, erre nincs jobb támadósora senkinek a világon.
Nem kell feladni az arculatunkat, hanem alkalmazkodni.
Ezzel nyertünk két éve mindent.
Kegyetlenül kihasználtuk a hibákat, szétkontráztuk az ellent, ha kellett.
Ha az kellett, akkor pedig kevertük az alapjátékkal.
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2017.04.12. 12:36:54

eimenis1212 írta:
kapitány írta:
Helló Cimbi!!

Attól még hogy SR az évben jobb hátvédet játszott attól még tegnap nem. Masc tudom, hogy vkp volt, de köszönöm hogy felnyitottad a szemem! :) de akkor soha nem játszottunk még 3 védővel, mert vkp mindig van a pályán. Sőt a te elméleted szerint 11 védővel játszottunk, mert a csatároknak is kell védekezni. Úgyhogy törlöm is a hsz-em! De azt akkor még magyarázd már meg Cimbi, hogy Alba mit keresett a padon?? Mert ha 4 védővel toljuk, akkor Alba nem szokott padozni.
én nem tudom h a meccs előtt hogy volt berajzolva a felállás, de az tök érdektelen. A valóságban SR tipikus jobbhátvéd volt (vagy Te az ellenfél 16 -osa előtt láttad állandóan bóklászni). Direkt nem hagyod h átmenjen amit írtam? Azt kérdezted h nem érted h hoova kockáztattunk? Csak azt írtam neked h semmiféle kockáztatás nem volt. Sőt a védekezésre volt kihegyezve a csapat (és a felállás) .Tegnap volt 4 védőnk (gyakorlatban, a meccs képe alapján, hisz SR nem járt fel annyit, nem ragadt elől) és azzal h Masch játszott Busi helyén méginkább védekezősek voltunk. Én pont az kérdeztem meccs előtt, hogy hova állunk be ilyen szinten védekezni. ...Egyáltalán pl. én amiatt h egy tipikus védőnk vkp-t nyomott nem áldoztam volna be Albát Matyira (ui. Matyi megint csak sokkal védekezősebb mint Alba).

Ja és az Alba mit keresett a padon kérdéshez: LE magas embert szeretett volna a pontrúgások kivédekezésére. Helyet kellett csinálnia Matyinak.
Én sem tudom, hogy volt berajzolva meccs előtt. De szerintem zárjuk le...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.12. 12:11:24

Először is grat a Juvénak, innen ők nem hiszem, hogy kiengedik. Magunkat sajnálom, de ilyen játékkal nem tudom mit vártunk egy Juve ellen. Mondjuk vicces, hogy helyzetek alapján még meg is lehetett volna akár az 1 gólos különbség is, de akkor meg lehet megint elkezdenek nyomni, azt meg nem nagyon bírjuk.. Nem volt jó meccs, de még a srácok se akarták annyira, ez volt leginkább fájó. Lehet kikapni úgy is, mint anno a PSG elleni 3-2-nél pl, meg így is. Nyoma se volt annak az akarásnak és letámadásnak, ami a Sevilla vagy a PSG elleni visszavágón az eredményt hozta.. És ez nem csak Busi hiányából fakadt, bár ő is hiányzott azért nagyon.
Normandia írta:
fcjoc írta:Nalam meg pont hogy Rakitic a kozepszer.. őt leginkabb cserekent tudnam elkepzelni, aki lenduletet hozhatna a csapatnak. Mindig azt latom rajta hogy kivan mint a disznó. Nekem ő mindig is keves volt az elvart Barca szinthez.. Nagyobb nev kell, jobb jatekos, akar dragabban.
Azért van ki mint "disznó" mert hajt. Ő 60-70 perc alatt hajt annyit mint sokan 90 perc alatt. Az utóbbi évek legjobb igazolása volt, Ney-t és Suarezt nem számítva. Arról meg nem ő tehet, hogy ahol nagyon jól játszott, a jobboldalon, onnan eladták Alvest, amivel meg is halt az az oldal.
Nem a hajtással van a gond szerintem nála, hanem azzal, hogy hogy kezeli a nyomást. Kapunak háttal pl ha megkapja, és rárontanak, nem tudja lerázni az emberét, és előre passzolni, megy rögtön hátra. Labdakezelési gondokról nem is beszélek, egy erős, lőtt passz sokszor gondot okoz neki, rangadókon jön ki leginkább. Nekem is ez a bajom vele, lelkes, küzd, sokat hajt, de nyomás alatt nem sok haszna van sajnos támadásépítésben.
MessiNeymarSuarez írta:https://www.facebook.com/fcbnation/phot ... =3&theater


Ott egy Alba hogy el tudott volna futni, tejoisten....
Nem hinném, mert akkor egyedül hagyta volna Umtitit a kontrákra. Neymar amúgy is ott volt a szélen szerintem, csak nem látszik a képen.
Feast4 írta:A PSG szétfutott minket nem tudtunk élni a Juventus nem ezt csinálta. Tollódtak. Hagytak minket labdázni és a 60x %-os labdabirtoklásunkat tehettük ahova akartuk. Folyamatosan valaki lépdelt a labdás ember előtt hogy zavarja a többiek pedig lezárták a passzsávokat. Hányszor látszott lendületből rájuk megyünk aztán vissza passzoltunk a saját 16-osunkig mert nem volt hely előre menni.

Nekem ez volt a fő bajom a meccsel. Esküszöm sokszor mintha asztali focit néztem volna.. Nulla mozgás, támadóktól vagy középpályásoktól, lényegtelen, egyiknek se volt. A Neymar és Messi hátralépkedtek néha, de azért ők se vitték túlzásba. Meg lehet nézni, hogy Pep-nél hogy működött ez a 3-4-3, meg hogy itt. De mi is játszottuk már ezt ennél jobban, de azért akkor volt a csúcs. Ezt a labdatartós focit nem lehet úgy játszani eredményesen, hogy nincs elmozgás, ez a lényege az egésznek. Belőni területbe a labdát - kis passz akár, nem kell kiugratásra gondolni -, a vonalak közé, elmozgás közbe meg átvenni és tenni tovább, hogy ne legyen ideje a védőknek ezt lekövetni. Nem úgy, hogy állsz egy helyben, megvárod míg feléd jön a labda, addigra 5-en körbeállnak, majd nyomod tovább oldalra. Baráti focin van ennyi elképzelés nálunk 1 óra játék után, amikor mindenki a seggén veszi a levegőt.. Messi és Neymar szemében bízik egyedül a csapat most - meg max Iniében, de most nem volt jó, hétvégi 45 perc kellett a szervezetének nagyon -, máskülönben adogatunk csak körbe, megtervezett támadójáték nélkül.
Feast4 írta:-A Másik rohadtul kell egy kezdő szintű középpályás (lagalább) egy Verratti (esélytelen, hogy 100 milliót valakiért kiadjunk) mondjuk és az ilyen esetekre mert meggyőződésem, hogy Busquetssel se lett volna jobb egy igazi ütköző vkp. egy Keita ( a Red Bullos) vagy egy Bakayoko, mert szegény Mach olyan volt mint a... hagyjuk.
Ezt mondjuk én továbbra se szeretném, legalábbis amíg így játszunk. Nem megyünk sokra az ütköző emberekkel, ha labdakihozatalkor meg nem tudják úgy tenni-venni ahogy kéne. Bakayoko is olyan szinten ügyetlen sokszor nyomás alatt, hogy sír a szemem tőle. Vannak erényei, de azok nem egy ilyen fociban jönnek ki. Kanté szintén ez nálam, ahogy olvastam a Spanyol-Francián Iniék oktatták is szegényt Busival karöltve, de a Chelseaben is ezt látni sokszor. Jó dolog, hogy sokat fut, de inkább menjen a labda, ne az ember.

PSG elleni odavágó után is ez volt amúgy ha jól rémlik, az odavágón meg jó presszinggel simán megettük a középpályájukat. Pedig ugyanúgy tudtak ütközni ők is.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2017.04.12. 12:07:38

kapitány írta:
Helló Cimbi!!

Attól még hogy SR az évben jobb hátvédet játszott attól még tegnap nem. Masc tudom, hogy vkp volt, de köszönöm hogy felnyitottad a szemem! :) de akkor soha nem játszottunk még 3 védővel, mert vkp mindig van a pályán. Sőt a te elméleted szerint 11 védővel játszottunk, mert a csatároknak is kell védekezni. Úgyhogy törlöm is a hsz-em! De azt akkor még magyarázd már meg Cimbi, hogy Alba mit keresett a padon?? Mert ha 4 védővel toljuk, akkor Alba nem szokott padozni.
én nem tudom h a meccs előtt hogy volt berajzolva a felállás, de az tök érdektelen. A valóságban SR tipikus jobbhátvéd volt (vagy Te az ellenfél 16 -osa előtt láttad állandóan bóklászni). Direkt nem hagyod h átmenjen amit írtam? Azt kérdezted h nem érted h hoova kockáztattunk? Csak azt írtam neked h semmiféle kockáztatás nem volt. Sőt a védekezésre volt kihegyezve a csapat (és a felállás) .Tegnap volt 4 védőnk (gyakorlatban, a meccs képe alapján, hisz SR nem járt fel annyit, nem ragadt elől) és azzal h Masch játszott Busi helyén méginkább védekezősek voltunk. Én pont az kérdeztem meccs előtt, hogy hova állunk be ilyen szinten védekezni. ...Egyáltalán pl. én amiatt h egy tipikus védőnk vkp-t nyomott nem áldoztam volna be Albát Matyira (ui. Matyi megint csak sokkal védekezősebb mint Alba).

Ja és az Alba mit keresett a padon kérdéshez: LE magas embert szeretett volna a pontrúgások kivédekezésére. Helyet kellett csinálnia Matyinak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eimenis1212 2017.04.12. 12:22:27-kor.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.04.12. 12:04:09

Alba mellőzése azért is gáz, mert a balosunk legalább jól működött, ha játszott. Messi hányszor ívelte neki leshatáron át a labdát...tegnap is lett volna esélye. De Matyi professzor a jobb játékos LE-nél.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.12. 12:01:03

vinszentvega írta:Hajdúbé mondta tegnap jól. Hogy az MSN, nem tud muzsikálni jól, mert nincs aki tömje őket labdával..nekik kell visszalépni a felező mögé, hogy megjátszák egymást és saját magukat.... azt hiszem ezzel eltalálta az 50-est, a céltáblán...
Pontosan. Ráadásul itt jön megint az, hogy azt a maradék kreativitást is megölik azzal, hogy teljesen elszigetelik az MSN-t a KP-tól.

Tegnap középen kb olyan szinten elzártak, hogy úgy tűnt mintha a Juve 20 kp-val állt volna fel.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2017.04.12. 11:50:50

Hajdúbé mondta tegnap jól. Hogy az MSN, nem tud muzsikálni jól, mert nincs aki tömje őket labdával..nekik kell visszalépni a felező mögé, hogy megjátszák egymást és saját magukat.... azt hiszem ezzel eltalálta az 50-est, a céltáblán...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.12. 11:33:10

Nem tudom mi történt ezzel a csapattal, de elkeserítő. Lassú, ötlettelen "játék", Neymar és Messi is csak vergődik. Viszont ami még jobban zavar az Andre Gomes. Ez az ember hogy lehet egyáltalán kezdő? Lehet mindig a rossz meccseket fogom ki, de én tőle még egy értelmes megmozdulást nem láttam.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2017.04.12. 11:28:03

Két éve a kontrákkal és a leshatárról való megindulásokkal leiskoláztuk a világot. Ma már ebből semmi nincs meg, még a szándék sem, lassú és körülményes mindenki. Nem tudom megérteni, hova tűnt az összhang? Hova tűnt a sebesség? Mi a franc van? A középpályánk teljes csőd, de passzolni tudnak azok még mindig. Az egész szezonunk mivolta egy hatalmas kérdőjel, valami egészen nagy hülyeség, ami itt folyik egy éve.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2017.04.12. 11:27:32

A hétvégi pofára esés után most be is húztak egyet.
Ha megvonjuk az elmúlt egy hónap mérlegét (03.12-04.11), akkor 3 győzelem - 3 vereség.
3 vereség idegenben.
Emellett játékban állandóan ellentétes félidők.
Úgy tűnik a Sevilla elleni első is csak kegyelmi állapot volt.

Nyilván számított Vidal, Rafinha, Arda, Busquets hiánya, hisz nincs kikhez nyúlni.
A csapat szétszakad állandóan a pályán, kivéve, ha Bus-Ini-Rak egyszerre a pályán van.
Bekavarhatott a dortmundi robbantás, Bartra sérülése, hisz zoknihúzásig a telefont nyomkodják, minden hírt azonnal hallanak.

Viszont lehetett volna szélsőkkel felállni (Alba, SR) és egy 4-3-2-1-et játszani, hátrébb rendelve Messit és Neymart.
A kissé unalmas, sablonos Juve focit jól olvasni és defenzív játékból indulva játszani idegenben.

A bajnokságban jön az 5.,1., 6. helyezett + az Espanyol is, szóval én nem vártam el, hogy itt fussák szét maguk a a támadóink.
Ki kellett volna ugratni a nyulat a bokorból,.. csak nem így.
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2017.04.12. 11:18:27

eimenis1212 írta:
kapitány írta:Miért kell 3 védővel felállni egy Juve ellen, idegenben, első meccsen??? Miért kell tök feleslegesen ekkorát kockáztatni?? Amikor megláttam a kezdőt sírni tudtam volna. Érthetetlen számomra, hogy ilyen tétnél és ilyen jó csapat ellen idegenben miért kell ekkorát kockáztatni? :?:
Ennek annyi! A nyilatkozatokból is lejön, hogy nem hisznek benne!
cimbi, Melyik meccset nézted? :) 4 védőnk volt SR-Umtiti-Piqué-Matyi + Masc sem mondhatni vkp-ként hogy nagyon a támadó szekciónkat erősítette volna. Emellett a fórum által istenített "középpályavédekezőistenünk" Rakitic is ott volt. Ennél védekezőbb csapatot igen nehéz lenne elképzelni....
Helló Cimbi!!

Attól még hogy SR az évben jobb hátvédet játszott attól még tegnap nem. Masc tudom, hogy vkp volt, de köszönöm hogy felnyitottad a szemem! :) de akkor soha nem játszottunk még 3 védővel, mert vkp mindig van a pályán. Sőt a te elméleted szerint 11 védővel játszottunk, mert a csatároknak is kell védekezni. Úgyhogy törlöm is a hsz-em! De azt akkor még magyarázd már meg Cimbi, hogy Alba mit keresett a padon?? Mert ha 4 védővel toljuk, akkor Alba nem szokott padozni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.12. 10:41:47

https://www.facebook.com/fcbnation/phot ... =3&theater" target="_blank


Ott egy Alba hogy el tudott volna futni, tejoisten....

Valaki amúgy meccs előtt írta, hogy ha okosak a Juvénél akkor direkt Matyit szabadon hagyják, hogy majd kontránál jól rá vezessék Matyira a labdát.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2017.04.12. 10:31:03

kapitány írta:Miért kell 3 védővel felállni egy Juve ellen, idegenben, első meccsen??? Miért kell tök feleslegesen ekkorát kockáztatni?? Amikor megláttam a kezdőt sírni tudtam volna. Érthetetlen számomra, hogy ilyen tétnél és ilyen jó csapat ellen idegenben miért kell ekkorát kockáztatni? :?:
Ennek annyi! A nyilatkozatokból is lejön, hogy nem hisznek benne!
cimbi, Melyik meccset nézted? :) 4 védőnk volt SR-Umtiti-Piqué-Matyi + Masc sem mondhatni vkp-ként hogy nagyon a támadó szekciónkat erősítette volna. Emellett a fórum által istenített "középpályavédekezőistenünk" Rakitic is ott volt. Ennél védekezőbb csapatot igen nehéz lenne elképzelni....
Válasz küldése