Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.05. 21:02:41

Mondjuk most szerintem elég mély és erős keretünk van, egyedül a balhátvéd poszt, ahol Albán kívül nincs más, amúgy eléggé top mindenhol.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.11.05. 20:54:45

Vakmacska írta:
MatyiG írta:Ha holnap nyerünk, csoportelsők vagyunk. Jó lenne győzni, az utolsó két meccsen játszhatnának azok, akik kevesebb lehetőséget kaptak eddig. :)
Ezt mondtam én is, hogy akkor már tök mindegy, az uccsó két meccsen mehetne a Kupás kezdő.
Egyébként erre volt példa Pep idejében. Viszont ő azokat a fiúkat úgy fel tudta pörgetni, hogy az hihetetlen. EV-nek ez valahogy nem megy
A minőség is más volt azért.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.11.05. 20:42:54

MatyiG írta:Ha holnap nyerünk, csoportelsők vagyunk. Jó lenne győzni, az utolsó két meccsen játszhatnának azok, akik kevesebb lehetőséget kaptak eddig. :)
Ezt mondtam én is, hogy akkor már tök mindegy, az uccsó két meccsen mehetne a Kupás kezdő.
Egyébként erre volt példa Pep idejében. Viszont ő azokat a fiúkat úgy fel tudta pörgetni, hogy az hihetetlen. EV-nek ez valahogy nem megy
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.05. 13:14:15

MessiNeymarSuarez írta:Jó látni újból Messi nevét a keretben =D>

Mennyi ideje van megkapni az orvosi engedélyt még?
Azt hiszem meccs előtt 1 órával lesz hivatalosan leadva a meccskeret.
Én bízom azért az edzői stábban, hogy nem fogják játszatni, még akkor sem, ha ne adj isten vesztésre állunk. Ez pont nem az a meccs, amikor kockáztatni kellene egy esetleges rásérülést.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.11.05. 11:43:53

MatyiG írta:Jó lenne győzni, az utolsó két meccsen játszhatnának azok, akik kevesebb lehetőséget kaptak eddig. :)
Ugyan minek, ha a gálakezdő is játszhat? :mrgreen:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.05. 11:38:55

Ha holnap nyerünk, csoportelsők vagyunk. Jó lenne győzni, az utolsó két meccsen játszhatnának azok, akik kevesebb lehetőséget kaptak eddig. :)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.04. 15:13:58

Jó látni újból Messi nevét a keretben =D>

Mennyi ideje van megkapni az orvosi engedélyt még?
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.11.04. 14:35:04

Inter elleni keret:

Ter Stegen, Cillessen, N.Semedo, Piqué, I.Rakitic, Sergio, Denis Suárez, Coutinho, Arthur, Suárez, Messi, O.Dembélé, Rafinha, Malcom, Lenglet, Jordi Alba, Munir, Sergi Roberto, Arturo Vidal, Aleñá.

Én egy Mats-Semedo,Piqué,Lenglet,Alba-Vidal,Busi,Arthur-Dembelé,Suarez,Malcom megnéznék,persze úgy sem ez lesz,Messi gondolom kap egy 15-20 percet a Betis előtt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sinya22 2018.11.04. 16:40:02-kor.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.25. 17:41:56

Jó meccset láttam tegnap, csapatként játszottunk, és Messi nélkül nyertünk. A kezdő, és Valverde taktikája bevált, jár neki az elismerés.

Stégának nem sok dolga volt, amikor védeni kellett, megoldotta. Roberto jól feltartóztatta Perisicset. Piqué az összes beívelést kifejelte, Lenglet pedig roppant kellemetlen ellenfél volt Icardinak, az argentint hatékonyan kiiktatta (emellett az ellenfél kapujára is veszélyes tudott lenni szögleteknél). Alba védekezésben és támadásban is extra volt, tényleg a legjobb a posztján jelenleg. Busquets, Arthur hibátlanul játszva uralták a középpályát, eszméletlenek voltak. Rakitic hozta a megbízható szintjét, a végén pedig azt hiszem ő indította Albát (?). Suárez ösztönözte a csapatot, kapart rendesen, és a támadó harmadban kiosztott passzai sokat értek a csapatnak. Rafinha fontos gólt lőtt, védekezésben pedig rengeteget segített SR-nek. Egyedül Coutinho volt haloványabb, de egy kapufát összehozott. Vidal, Semedo szintén jól szálltak be, Munirból meg sokat nem láttunk.

Az Inter hol bekkelt, hol letámadott. 1-0-nál para volt a meccs, mert a semmiből jövő Icardi gól lehetősége sajnos mindig fennáll. Szerencsére résen voltunk, és így nem tudott a taktikájuk érvényesülni.

Jó formában vagyunk szerintem, ha Messi nélkül képesek leszünk ilyen összehangoltan mozogni, támadni és védekezni, valamint továbbra is képesek leszünk fejben megbirkózni a cséká hiányával, akkor hétvégén a klasszikust is nekünk kell nyernünk.
Chino írta:Ami legjobban idegesít, hogy MAtS-ot leszámítva van kb. 12 játékos akivel kezd Valverde. A többi aki játszott vagy kényszerből vagy szinte időhúzó csereként volt pályán, pedig a keretben kb 18 játékost bőven lehetne rotálni. Tavaszra ez rohadtul megbosszulhatja magát, az egyenes kiesésben egy kifacsart csapatnak kell majd folyamatosan rangadókat játszani. Nem mellesleg szerda-szombat ritmusban jönnek majd a meccsek.
Tényleg sokat vannak az alapemberek erőltetve, de azért abba gondoljunk már bele, hogy ter Stegen, Semedo, Piqué, Lenglet, Alba, Roberto, Messi, Dembélé (és legutóbb Suárez is) végigpihenik az 1-2 hetes válogatott szüneteket a szezon folyamán, de legalábbis a Sevilla előtti két hetet végigpihenték. Ez elég sok kezdő, vagy kezdőhöz közeli ember. Egyedül Busquets, Rakitic, és talán Coutinho (utóbbi a fiatal kora miatt még nem akkora rizikófaktor ilyen téren) gyakoribb rotálása lenne tényleg létszükséglet.

Pl. az Inter ellen egy olyan csapat állt ki, amelyben 11 emberből 7 ember vakációzott október 7. és október 20. között.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.10.25. 13:47:56

A tegnapi meccs a csapat diadala volt. Valljuk meg őszintén egy elég gyengus játékot felmutató Inter ellen, A játékunk az ért nem volt az igazi a vezér nélkül, de ezt szerintem mindenki tudja.
Spalletti is nyilatkozta, hogy Messivel még több probléma lett volna számukra.
Nekem Rafinha volt meglepő.Maga a kezdőbe állítása is, hiszen szinte semmit sem játszott ezidáig. Kicsit nekem azt mutatja, hogy Valverde egyszerűen nem találja egyes emberek helyét a csapatban. Mindenki elkönyvelte, hogy Malcom kezd.Erre csere sem volt. Dembelé sem. 170 millió Euró ül a padon és nincs beépítve. Nem luxus ez? Dembelé igéretesen kezdett, kicsit visszaesett, máris megint mellőzőtt.Van ennek így értelme? Hogy tudja magát felépíteni ez a srác itt? Malcom szintén? Rafinha most bejött a góljával, de számomra továbbra sem meggyőzőbb mint Dembelé. vagy Malcom.
Viszont behúztuk a 3 pontot és ez fontos volt . :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.25. 12:06:15

Kovbal88 írta:
Rivaldo11 írta:Rendben volt ez a mai teljesen. Lényeg a 3 pont volt, ezt könnyedén meg is szeretük. Piqué, Busi, Arthur, Rakitic, és Suarez játéka tetszett, Jordi pedig a mezőny legjobbja volt. Rafinha kezdetése meglepő volt, de igazolta Valverdét.
Voltak tegnap szép összjátékok elől, de szerintem ez semmire se lesz elég, azért akkora hajtás nem volt a meccsen, és az Internek is inkább neve van, ,mint teljesítménye bár a Tottenhamot megverték.

Az durva, hogy egy Dembele-t ki mer hagyni a csapatból, ha őt se teszi be, akkor ne is várjuk a fiatalokat. Rafinha szerintem gyenge volt. Jordi Albanak, pedig volt területe és látszott is a játékán. Ettől a teljesítménytől jobbra van szükség. Ja és amit még megfigyeltem nagyon elfáradunk a meccsek végére, már nincs erő védekezni visszafutni. (Sevilla ellen és tegnap lehetett ezt észrevenni) A három pontnak örülök. Jó lenne végre egy száz százalékos teljesítmény a BL csoportban.
Tegnap inkább csapatszinten voltunk jók, a rengeteg labdaszerzés és hogy nem engedtük kibontakozni az "olaszokat" nagyon pozitív volt.
Ugyanakkor nem igazán volt átütrőerő a csapatban. Nem volt egy olyan ember akitől várhattuk volna, hogy megcsinál egy cselt, villan egyet. Coutinho előtt rendszeresen két ember állt, egyedül Albaban bízhattunk, hogy be tud kerülni a védők mögé.
De ezen igazából nem is lehet csodálkozni, egyik szélen sem igazi támadó játszott, ez pedig baromira meglátszott a játékon, főleg az első félidőben. Akármi is lett a vége én nem szeretném többször ezt a defenzív játékot látni. Olyan volt mintha kezdettől fogva egy kétgólos előnyt őriznénk. Az 1:0-ra pedig ismét ráültünk. Most jól jöttünk ki belőle, de erre nem lehet építeni.
Ami legjobban idegesít, hogy MAtS-ot leszámítva van kb. 12 játékos akivel kezd Valverde. A többi aki játszott vagy kényszerből vagy szinte időhúzó csereként volt pályán, pedig a keretben kb 18 játékost bőven lehetne rotálni. Tavaszra ez rohadtul megbosszulhatja magát, az egyenes kiesésben egy kifacsart csapatnak kell majd folyamatosan rangadókat játszani. Nem mellesleg szerda-szombat ritmusban jönnek majd a meccsek.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.10.25. 10:25:55

Rivaldo11 írta:Rendben volt ez a mai teljesen. Lényeg a 3 pont volt, ezt könnyedén meg is szeretük. Piqué, Busi, Arthur, Rakitic, és Suarez játéka tetszett, Jordi pedig a mezőny legjobbja volt. Rafinha kezdetése meglepő volt, de igazolta Valverdét.
Voltak tegnap szép összjátékok elől, de szerintem ez semmire se lesz elég, azért akkora hajtás nem volt a meccsen, és az Internek is inkább neve van, ,mint teljesítménye bár a Tottenhamot megverték.

Az durva, hogy egy Dembele-t ki mer hagyni a csapatból, ha őt se teszi be, akkor ne is várjuk a fiatalokat. Rafinha szerintem gyenge volt. Jordi Albanak, pedig volt területe és látszott is a játékán. Ettől a teljesítménytől jobbra van szükség. Ja és amit még megfigyeltem nagyon elfáradunk a meccsek végére, már nincs erő védekezni visszafutni. (Sevilla ellen és tegnap lehetett ezt észrevenni) A három pontnak örülök. Jó lenne végre egy száz százalékos teljesítmény a BL csoportban.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.10.25. 08:43:20

REmélem a visszavágót is megnyerjük, ami azt fogja jelenteni, hogy az utolsó két meccsen akár teljes egészében játszhatna a B csapat.
Ami szerintem nem lenne rossz. Utoljára Pep idejében volt erre példa, hogy tét nélküli volt egy csoportmeccsünk, és a B csapatnak szavazott bizalmat.
Szerintem Ernőnek is ezt kéne csinálnia. nyugodtan pihenhetnek a játékosaink, a fiatalok meg a cserék megmutathatják magukat.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.24. 23:19:14

Rendben volt ez a mai teljesen. Lényeg a 3 pont volt, ezt könnyedén meg is szeretük. Piqué, Busi, Arthur, Rakitic, és Suarez játéka tetszett, Jordi pedig a mezőny legjobbja volt. Rafinha kezdetése meglepő volt, de igazolta Valverdét.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.10.24. 21:59:18

Samper írta:
BarcafanTomee írta:Rafinha kezdetését én azért sem értem, mert LE alatt sokszor játszott jobb szélsőt és egyszer sem vált be. A Dembélé meg Malcom dolgot meg már irtátok.

Na hajrá! Kéne egy győzelem!
Pedig világos. Rafinhanak rendezetlen számlája van az Interrel. Ha valamikor, most bizonyíthat. Ezt Valvede jól kisakkozta. Kérdés, hogy mi lesz a második félidőben. Baj lehet, hogy Valverde akkor se cserél, ha kellene.
Na, így esett le, h miért nem ünnepelt :D
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2018.10.24. 21:58:43

Gólja ellenére az egyik leggyengébb.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.24. 21:58:36

BarcafanTomee írta:Rafinha kezdetését én azért sem értem, mert LE alatt sokszor játszott jobb szélsőt és egyszer sem vált be. A Dembélé meg Malcom dolgot meg már irtátok.

Na hajrá! Kéne egy győzelem!
Pedig világos. Rafinhanak rendezetlen számlája van az Interrel. Ha valamikor, most bizonyíthat. Ezt Valvede jól kisakkozta. Kérdés, hogy mi lesz a második félidőben. Baj lehet, hogy Valverde akkor se cserél, ha kellene.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.10.24. 21:25:42

Nem is tudom mi a legjobb szó a jobb oldalunkra,talán a gyámoltalan megfelel. Semedo és Dembelé felüdülés lenne,de hát 38 éves vénemberek,vigyázni kell rájuk,el ne fáradjanak 1-2 meccs után. A játékunk amúgy nem rossz,csak kérdés ki fog gólt rúgni.
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2018.10.24. 21:15:15

Élő topic off?
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.10.24. 21:04:14

Rafinha kezdetését én azért sem értem, mert LE alatt sokszor játszott jobb szélsőt és egyszer sem vált be. A Dembélé meg Malcom dolgot meg már irtátok.

Na hajrá! Kéne egy győzelem!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.24. 20:48:40

Közben PSV-Spurs iksz, nekünk ez remek. Kettészakadt a csoport.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2018.10.24. 20:45:02

Alkalmatlan a csapat elere, ez mostmar egyertelmu. Semedo mellozeseert kulon gratulalhatunk neki. A rotacio kimerul annyiban, hogy olyan jatekosokat tesz a kezdobe akik 2 eve jatszottak jo meccset utoljara (Piqueert annyira nem hibaztatom, neki nincs igazi helyettese) akiknek be kene illeszkedniuk kapnak 5 percet a vegen.

Itt sokkal komolyabb gondok vannak mint madridban es ez az elnokseg hibaja.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2018.10.24. 20:43:04

Szerintem, most belefutunk egy pofonba, de, ne legyen igazam!

Hajrá!!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.10.24. 20:40:58

Dembelé kijátszotta magát a kezdőből, nehéz lesz visszakerülnie. EV meccsről meccsre kísérletezik, de kellő óvatossággal. Rafinhát is párszor próbálgatta, de nem győzte meg, most Messi hiányában kap még egy esélyt. Meglátjuk.
Suarez és Cou kell vigye a csapatot.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.24. 20:36:38

Vidalt ki helyére tennénk most ugyan? Malcom meg nem egy Inter ellen fog kezdeni először. Semedo kezdhetett volna, de most játszottunk a Sevilla ellen, és jön majd a Clásico. Munir meg szintén nem egy Inter ellen fog kezdeni. Dembélé pedig nem véletlenül van most kicsit jegelve, de még így is 70 percet tolt a hétvégén.
Válasz küldése