Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.03.13. 12:41:23

Nero. írta:Egy biztos, ha ma kiesunk akkor en egy jo ideig vegeztem a fiukkal.
Talán túlteszik magukat ezen a srácok :mrgreen:

Sztem agyonverjük őket :)
Ilyen meccsre (ahol kell a gól és a győzelem) mindig felszívjuk magunkat, elég jó EV megfogalmazása, ha helyzetek bemennek, megvagyunk. Független attól, h lő-e gólt a Lyon vagy sem. Egyébként nagyon kevés meccset hoznak le kapott gól nélkül, meglepődnék, ha pont ellenünk kettőt is.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.13. 12:37:03

Bízom a csapatban, de mellette tartok is a meccstől.

Olyan profin kell kimenni mint az odavágón, elejétől nekik rontani, de mellette semlegesíteni a támadójátékukat is, viszont most már ki kell használnunk a helyzeteinket.
Egy Dembelével kevesebbek leszünk, de egy Arthurral többek.Dembelét valószínűleg nem kockáztatják, nehogy rá sérüljön, szóval csak akkor hozzák majd be ha ég a ház.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2019.03.13. 11:34:36

Szerintem a mai meccsnek két lehetséges forgatókönyve van:

Ha hamar betalálunk és nem állunk le akkor simán nyomhatunk egy erődemonstráló győzelmet.

De ha el fog telni 30-35 perc 0-0 nem tudjuk feltörni a Lyon 10 emberre beáll a kapu elé ész nélkül járatjuk feleslegesen körbe a labdát a csapat kedve elmegy aztán amilyen szerencsénk van bekapjuk a kontrát és mehetünk borért a közértbe, mert jön a kapkodás az ideg és ki is estünk.

Ahogy csaba mondta: akkor fogok kezdeni csak megnyugodni, ha eltelt 20-25 perc 2-0 nekünk és még mindig be vannak szorítva a kapu elé.
Kép
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.13. 11:27:05

mess2009 írta:nekik bejön a legjobbjuk,(Fekir) nekünk kiesik (valószínű) Dembelé aki manapság az egyetlen aki sebességben a top-on van.
mi marad? aggodalom, szurkolás, remény. mindenesetre irigylem azokat akik valóban nyugodtak tudnak maradni a továbbjutásunkat illetően.
Azért ennyire nem kell átesni a ló túloldalára. Mindenki tudja a klubnál, hogy fontos meccs jön, főleg a tavalyi Róma zakó után. Dembele-vel meg szerintem most kivételesen tényleg csak altatunk, mert ha valóban meghúzódott volna, akkor nem ugrált volna mint a bak kecske rondózásnál tegnapi edzésen. Ha nem is kezd, de ha ég a ház biztosan bevethető lesz.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.03.13. 11:14:59

Egy biztos, ha ma kiesunk akkor en egy jo ideig vegeztem a fiukkal,
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.03.13. 11:10:17

2-0nál leszek kicsit nyugodtak, látva az idei bl-t kicsit zaklatott vagyok, nehogy a Lyon is megtáltosodjon itt a második felvonásra.

okosan kell játszani, de gólra törően.
nem bánnám, ha Messitől jönne az extra, ő februárban a Sevilla elleni meccset kivéve eléggé maga alatt volt, hátha kipihente magát végre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.03.13. 10:57:32

túlzás lenne azt mondani,hogy nyugodtan várom az esti meccset. már maga az őrült eddigi meccsek is elbizonytalanítanak de ha most magunkra nézek valahogy be illünk a sorba csak az a kérdés, hogy melyik oldalon landolunk, a kintiekén vagy bent.
miért? az még talán elmegy, hogy esélyesebbek vagyunk ( erő, hagyomány, tapasztalat...)
de ami ezt az egy meccset illeti egyértelműen a Lyon van kedvezőbb helyzetben - szerintem.
nekik (most tekintsünk el az 1- gólos győzelemtől addig egyenlő az esély) elég a döntetlen, miközben mi csak győzelemmel mehetünk. az ő vezető góljaikra nekünk kettőt kell lőni míg nekik elég egy is.
ez nem kis előny.
nekik bejön a legjobbjuk,(Fekir) nekünk kiesik (valószínű) Dembelé aki manapság az egyetlen aki sebességben a top-on van.
mi marad? aggodalom, szurkolás, remény. mindenesetre irigylem azokat akik valóban nyugodtak tudnak maradni a továbbjutásunkat illetően.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.11. 18:52:51

Nero. írta:https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7394889304

Pont 10 éve. Itt már lehetett sejteni hogy komolyak leszünk ebben az évben.
Zseniális =D>

Szerdára még ha nem is ilyen lesz, szinte kötelező továbbjutnunk még Dembele nélkül is, és utána összeállhat már annyira a gépezet, amennyire kell a BL hajrájára
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.03.11. 16:37:59

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7394889304" target="_blank

Pont 10 éve. Itt már lehetett sejteni hogy komolyak leszünk ebben az évben.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.03.10. 15:59:23

Kovbal88 írta:Azon gondolkodok, hogy nem lennénk-e előrébb Messi és Busquets nélkül. Egyénileg egész jó csapatunk van, de valahogy nem működik így a gépezet, hogy mindent Messire bíznak a többiek.
Bl be nagyon harapni kell minden meccsen. És ha Messi rossz napot fog ki, kuka lehet az idei év is.
Nem is ertem, miert jatszanak a fontos meccseken, csak hatraltatjak a tobbieket a kibontakozasban.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.03.10. 15:52:43

Azon gondolkodok, hogy nem lennénk-e előrébb Messi és Busquets nélkül. Egyénileg egész jó csapatunk van, de valahogy nem működik így a gépezet, hogy mindent Messire bíznak a többiek.
Bl be nagyon harapni kell minden meccsen. És ha Messi rossz napot fog ki, kuka lehet az idei év is.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.10. 13:52:56

hajnesz írta:
LG írta: Dembelé hiánya sem lehet kifogás, de még Messié sem lehetne. Coutinho viszont így kapott még egy esélyt, mert ha egészséges a francia, aligha játszott volna. Kérdés, hogy él-e vele, vagy még mélyebbre ássa magát.
Azért nem egy megyei csapat ellen játszunk, majdnem kétszer megtréfálták a Cityt. Tény, hogy mi vagyunk az esélyesek, de messze nem annyira, mint amennyire ti itt páran gondoljátok. Egy gólt akármikor találhatnak, onnan meg nagyon nehéz lenne, még otthon is, főleg így, hogy valószinűleg nem lesz Dembi sem.
Ez igaz, pillanatok alatt be tudnak rámolni 2-t is ha nem figyelünk.
Nekem az odavágó kifejezetten tetszett, talán 1 komolyabb helyzete volt az ellenfélnek otthon az egész meccsen, nem tudtak kontrázni se sokat, míg nekünk volt egy pár helyzetünk, de sajnos egyik sem ment be.

Nagyon kell majd a pontosság ezúttal, különben könnyen ráfázhatunk.Az viszont pozitívum, hogy nem tudták bevenni a mi kapunkat 1-szer sem, pedig idegenben gyengébben muzsikálunk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.10. 13:50:14

hajnesz írta:
LG írta: Dembelé hiánya sem lehet kifogás, de még Messié sem lehetne. Coutinho viszont így kapott még egy esélyt, mert ha egészséges a francia, aligha játszott volna. Kérdés, hogy él-e vele, vagy még mélyebbre ássa magát.
Azért nem egy megyei csapat ellen játszunk, majdnem kétszer megtréfálták a Cityt. Tény, hogy mi vagyunk az esélyesek, de messze nem annyira, mint amennyire ti itt páran gondoljátok. Egy gólt akármikor találhatnak, onnan meg nagyon nehéz lenne, még otthon is, főleg így, hogy valószinűleg nem lesz Dembi sem.
Akkor sem lehet kifogás 1 játékos kiesése. Azért lett elkötve sok-sok pénz a keret megerősítésére, hogy ilyen sérüléseket elbírjon a csapat. Pl. Malcom akciósan volt 40 millió, aztán ha mindenki egészséges, lelátózni szokott.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.03.10. 13:28:49

LG írta: Dembelé hiánya sem lehet kifogás, de még Messié sem lehetne. Coutinho viszont így kapott még egy esélyt, mert ha egészséges a francia, aligha játszott volna. Kérdés, hogy él-e vele, vagy még mélyebbre ássa magát.
Azért nem egy megyei csapat ellen játszunk, majdnem kétszer megtréfálták a Cityt. Tény, hogy mi vagyunk az esélyesek, de messze nem annyira, mint amennyire ti itt páran gondoljátok. Egy gólt akármikor találhatnak, onnan meg nagyon nehéz lenne, még otthon is, főleg így, hogy valószinűleg nem lesz Dembi sem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.10. 13:18:58

MessiNeymarSuarez írta:Így viszont nagy érvágás, hogy a jelek szerint nem lesz Dembele a visszavágón :evil:
Gondolom a padon ott lesz, de nem fognak vele kockáztatni, csak ha nagyon ég a ház.

Nagyon össze kellene kapnia magát Coutinhonak, feltételezem ő fog játszani helyette.
Dembelé hiánya sem lehet kifogás, de még Messié sem lehetne. Coutinho viszont így kapott még egy esélyt, mert ha egészséges a francia, aligha játszott volna. Kérdés, hogy él-e vele, vagy még mélyebbre ássa magát.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.10. 12:56:04

Így viszont nagy érvágás, hogy a jelek szerint nem lesz Dembele a visszavágón :evil:
Gondolom a padon ott lesz, de nem fognak vele kockáztatni, csak ha nagyon ég a ház.

Nagyon össze kellene kapnia magát Coutinhonak, feltételezem ő fog játszani helyette.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.10. 11:29:50

Cestus írta:A Lyon tegnap idegenbeli 0-2-őt leadva ikszelt a Strasbourg ellen, valamint elvileg a Marcelo nevű középhátvédjüket le kellett cserélni sérülés miatt.
Rossz főpróba, jó előadás. :) Lényegtelen, ütni kell őket, és kész.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.10. 09:46:35

A Lyon tegnap idegenbeli 0-2-őt leadva ikszelt a Strasbourg ellen, valamint elvileg a Marcelo nevű középhátvédjüket le kellett cserélni sérülés miatt.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.09. 15:29:23

Először jussunk tovább, én majd csak aztán kezdem fejtegetni, hogy ki lenne a jó kövi ellenfélnek. Eddig féltem tőle, hogy flegmák leszünk, aztán megnehezítjük vele a saját életünket, vagy még ki is esünk (erre is azért csak minimális esélyt adtam volna). De úgy gondolom, hogy most látva a Real és a PSG pórul járását, mi már okosabbak leszünk. Nem szeretnék látni biztonsági játékot, hogy majd csak találunk egy gólt, nem szeretnék látni 1, de még 2 gólos vezetésnél sem visszaállást. 6 meccs kell a BL győzelemhez, ezeket igenis pörgessük végig a maximumon, a bajnokságban lehet a kisebbek ellen lötyögni, ott van előny.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.09. 14:27:07

Sinya22 írta:Szerintem is kötelező továbbjutni,nincs mese,közhely,de mindenkit meg kell tudni verni ha bl-t akarunk nyerni,a Lyon meg azért még mindig 1 szinttel le van maradva. Bravúros volt a 0-0,kevesen tudnak 0-n tartani minket,bár sokszor már nem rajtuk múlt hogy a kaput se találtuk el :D

Az hogy ki jöjjön a következő körben,nem tudom,én a Tico-t nem akarom csak(már ha ők is továbbmennek),legszívesebben olyan ellen látnám szívesen a Barcá,akivel mostanság nem gyakran,vagy egyáltalán nem játszottunk(Pool vagy esetleg Mu,én már a Bayern elleni meccseket kicsit unom :D ).
Tökéletes lenne Porto, a könnyebbek közé tartozik, de cserébe nagyon rég játszottunk velük :D
Szép stadion, jó légkör, hadd szóljon.

És igen, mit akarunk mi ha a Lyont se tudjuk elverni otthon?! :D
Remélem egy Messi duplával, és lehetőleg egy Lajos góllal tovább is megyünk =D>

Pénteki sorsolást már ezért is várom duplán(ha érintettek leszünk), mert kiderül az is már, hogy melyik 2 ellenfél egyikét kapjuk az elődöntőbe jutás esetén is. =D>
Furcsa hogy erről amúgy nem volt szó a sajtóban, szerintem nagy változás.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.03.09. 13:56:28

Szerintem is kötelező továbbjutni,nincs mese,közhely,de mindenkit meg kell tudni verni ha bl-t akarunk nyerni,a Lyon meg azért még mindig 1 szinttel le van maradva. Bravúros volt a 0-0,kevesen tudnak 0-n tartani minket,bár sokszor már nem rajtuk múlt hogy a kaput se találtuk el :D

Az hogy ki jöjjön a következő körben,nem tudom,én a Tico-t nem akarom csak(már ha ők is továbbmennek),legszívesebben olyan ellen látnám szívesen a Barcá,akivel mostanság nem gyakran,vagy egyáltalán nem játszottunk(Pool vagy esetleg Mu,én már a Bayern elleni meccseket kicsit unom :D ).
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.09. 10:55:53

LG írta:Így van. A PSG-nél jól kezdődött az éptkezés, aztán a BL-ben a 2010-es évek eleje óta nem bírnak előrelépni, pedig 100 milliókat költöttek a csapatukra. Ez így ciki. De nekünk is kezd már az lenni, hogy 3 éve még egy elődöntőt sem tudunk felmutatni, úgy, hogy a világ legjobb játékosa nálunk van, + szintén 100 milliók lettek a keretre költve. Szóval nagyon kellene már bizonyítani. A Lyon ellen abszolút kötelező továbbjutni, ha bukunk, állítanám is fel Valverdét, nem érdekelne hogy állunk a bajnokságban és a kupában.
Ha a csúfondáros bukta megint összejön a BL-ben, mehet az öreg felőlem is. A Real elleni kettős csapás szép munka, de itt a legfőbb cél most Messi utolsó éveinek a kimaxolása, ami nálam leginkább a jó BL-szereplésben nyilvánul meg.

A PSG-vel kapcsolatban meg azt olvastam, hogy a katariak már behívatták a PSG elnökét, hogy feltegyék neki a kellemetlen kérdéseket. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.09. 10:22:51

Cestus írta:Attól még lehet egy jót röhögni szerintem, ha meg beégünk mi is, majd mások kiröhögnek minket is. Nincs ezzel gond.

Mondjuk én most a PSG-n röhögtem inkább (a Real mégiscsak hármat nyert zsinórban), őket folyton kikiáltják a BL nagy esélyesének ősszel, aztán évek óta a legelső kieséses körben távoznak. Sokkal jobban mi sem teljesítünk persze, szó se róla.
Így van. A PSG-nél jól kezdődött az éptkezés, aztán a BL-ben a 2010-es évek eleje óta nem bírnak előrelépni, pedig 100 milliókat költöttek a csapatukra. Ez így ciki. De nekünk is kezd már az lenni, hogy 3 éve még egy elődöntőt sem tudunk felmutatni, úgy, hogy a világ legjobb játékosa nálunk van, + szintén 100 milliók lettek a keretre költve. Szóval nagyon kellene már bizonyítani. A Lyon ellen abszolút kötelező továbbjutni, ha bukunk, állítanám is fel Valverdét, nem érdekelne hogy állunk a bajnokságban és a kupában.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.03.08. 23:56:15

Cheryshev :D :D

Világos.

Szerintem is agyonverjük őket.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.08. 23:52:08

recrea írta:
MessiNeymarSuarez írta:Az viszont a javunkra szól, hogy nagyon rég volt már olyan, hogy kizárólag a Camp Nou-beli eredmény miatt estünk ki. Utoljára ilyen 2003-ban volt a Juventus ellen, ahol 1-1-es idegenbeli odavágó után a Camp Nou-ban 1-2 lett a Juventus javára a hosszabbításban.
Olyan sosincs egy oda-visszavágós párharcban, h kizárólag az egyik meccs eredménye miatt esünk ki :D :D

Tavaly is az otthoni eredmény miatt estünk ki, mert nem néggyel nyertünk :D
Khm Cheryshev? :mrgreen:

Úgy értettem, hogy az idegenbeli odavágón olyan eredményt értünk el ami nem hátrányos a számunkra, és utána a Camp Nou-beli visszavágón estünk ki.

Amúgy meg igaz, ha egy Lyont nem tudunk legyőzni, akkor nem is sok keresnivalónk van a BL-ben idén, most már az sem lehet kifogás hogy nem számítottak arra hogy egy lesajnált csapat remek teljesítményt nyújt, mert mindenki láthatta ezen a héten :D
Én bizakodó vagyok, Camp Nou-ban erősebbek vagyunk, és idegenben is jók voltunk, csak nem mentek be a helyzetek.
Tippem szerint 3-0, 3-1 lesz a vége
Válasz küldése