Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.04.07. 12:16:58

Lehetséges, hogy Thiago Silva nem léphet pályára szerdán. A keddi összecsapáson térdsérülést szenvedett, de akkor nem tűnt komolynak. Szerdán dől el, hogy játszhat-e vagy sem. Véleményem szerint úgyis összedrótozzák majd. Bánatunkra... NSO elég jól lehozta a cikket: "Valószínűleg nem léphet pályára korábbi klubja, a Barcelona otthonában Thiago Silva, a Paris SG brazil légiósa a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján." :lol:
Kép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.04.06. 12:02:49

bence-barca írta:Aki szeretné olvassa el, hangulatos kis cikk, egy magyar szurkolóval, aki a a helyszínen látta a PSG elleni meccset. :)
Jó kis írás nekem tetszett. Nem volt nagyon elfogult a csávó, tényleg jó lett :D A hazai szurkolós rész pedig :lol:

"A párizsi szurkolók szerint tökéletesen biztosak abban, hogy CR náluk játszik majd a nyártól, szerintük már előszerződés is van, 20-24M € éves fizetéssel…" Legyen igazuk :mrgreen:
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.06. 11:52:41

http://barcelona.blog.nepsport.hu/archi ... egy_miset/

Aki szeretné olvassa el, hangulatos kis cikk, egy magyar szurkolóval, aki a a helyszínen látta a PSG elleni meccset. :)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.04.05. 13:42:32

amikor megy a szekér egekbe dícsérik(dícsérjük) az edzőt, hát most én úgy látom, hogy a Barca védelem leamortizálása az edzők sara! különösen az hogy alapvető helyezkedési hibák okoznak rendre bajt a szó szoros értelmében is(Alba-Mascheranó) mintha nem foglalkozna a védelemmel senki, amúgy nálunk mindíg is a közáppálya és a csatársor állt a középpontban(nem ez a baj, de láthatjuk mi a helyzet, ha nincs védelem) tehát ez nem csak játékos igazolási baki(az is!) hanem komoly edzői hiányosság.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.05. 09:46:41

Gareth Tello írta:
zola8787 írta:Most akkor ki nem játszhat a védelemből jövőhéten és kikre lehet számítani? Nem láttam sajnos még a keddi meccset, bár Ibra lesgólját már sikerült jó pár embernek belinkelni az arckönyvre.
Messiért mindenkinek kötelező egy esti ima.
Puyol nincs, Mascherano nincs, a többi védő (Alves, Alba, Piqué, Montoya, Bartra) bevethető, Song és Busquets is játszatható középhátvédként, ha szükséges, illetve arra is van esély, hogy Adriano felépül a meccsig.
Montoyát nem lehetne átképezni középső védővé? :-) Jó tudom, nem a PSG ellen kell elkezdeni csak úgy hosszú távon mondom. Szerintem nagyon tehetséges az a srác és alig kap lehetőséget, mikor mégis kap nagyon jó mindig. Mivel van egy Dani Alves, ráadásul még Adriánót is elé helyezik aki pedig nem jobb nála szerintem, így az lesz a vége hogy elmegy, kár lenne érte.
zsoltman
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.08.21. 17:52:56

2013.04.04. 20:53:59

Adriano Correai március 17-én szenvedett részleges combizomszakadást. Akkor az orvosok 4-6 pihenőt prognosztizáltak a visszatérésére, ám most, hogy Mascherano is hosszabb időre kidőlt, szükség lenne a játékára...ám nem mindenáron.

A csapat orvosai most azt vizsgálják, vajon felgyorsítható-e a folyamat jövő hétre a BL negyeddöntő visszavágójára, mivel hiány van tapasztalt védőkből. A kérdés még nem eldöntött, és sok múlik Adriano döntésén is, ám ismerve Tito Vilanova óvatosságát, csak akkor fogják majd hadra a brazil védőt, ha nincs kockázata - vagy minimális - annak, hogy újra megsérül.

Vagy Abidal aki a Mallorca ellen talán már kap egy kis lehetőséget!
Bartra nem Varena! Nem szabad a PSG ellen be rakni mert baj lesz.
A Celtic ellen is pályára lépet ősszel vereség lett,a Celta ellen megint baj volt vele!
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.04. 20:19:18

MQuC írta: Ezt nem azért írtam, hogy ezzel rádtámadjak, csak én pont a mellett vagyok, hogy azért alkotják azok a játékosok a keretet, akik, mert érdemesek rá és megütötték a szintet. Aki nem üti meg, el kell adni. És ez bármelyik csapatra vonatkozik.
Persze, ezzel én is így vagyok! De valahogy Bartranál nem érzem azt, hogy megüti a szintet, DE az is igaz, hogy nem is kapta még meg a kellő bizalmat. Tudom, hogy a fiatal játékosoknak idő kell, de ha lehetőséget kap, azt várnám, hogy a lehető legjobbat nyújtsa (és itt most nem arról van szó, hogy kötényt kapott és megpattant rajta a labda!), hanem arról, ahogy a Varane gyerek csinálta Madridban! Be lett dobva a mély vízbe és nem más, mint egy sokszoros aranylabdás, bizonyos Lionel Messi állt vele szemben, ennek a Varane-nak meg "volt képe" a 16-oson belül becsúszva szerelni Messit!!! Aztán meg fejelt egy gólt... Na én erről beszélek, ezt a tüzet és bátorságot nem látom Bartraban. Montoyaban talán megvan szükséges szikra, neki türelmesnek kell lennie, maradnia kellene és tanulnia. De egy középső védő nyáron mindenképpen kell!
Song nem hiszem, hogy padozni jött Busquets mögött, néha megnézném őket egymás mellett a kezdőben, de tudom, hogy a 4-3-3-at nem adja fel Tito.
Visca el BARCA!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.04.04. 17:09:29

Köszi a válaszokat. Hát akkor nálam nem is kérdés a védelem a PSG ellen. Alves - Alba alap a szélekre, Piqué mellé pedig Busit kell betenni, eléjük meg Song. Songot és Busit játszatnám a hétvégén a bajnokin ezeken a pozíciókban. A csatársorba pedig Tellot próbálnám meg.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7448
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.04. 16:56:28

Azért nem lehet hibáztatni Bartrat, nem az ő sara volt. Igaz, hogy megpattant rajta, de ez teljesen vétlen. Inkább azon kellene elgondolkozni Matuidi, hogyan lőhetett olyan tisztán a 16-oson belül. Ezt nem lehet öngólként elkönyvelni.
Bartra esete elég érdekes, Montoyával együtt. A Roura időszakban egyértelműen látszódott, hogy esélyük sincs ujátszani, előtte pedig sokáig sérült volt. Montoya kicsit más tészta, mert sokkal nagyobb tehetségnek tűnik, mint Bartra. Valahogy úgy tűnik Tito nem mer kockáztatni. Nekem valahogy ez jön le. Pep szerintem biztos, hogy komolyan rotálna vele, de most Tito a főnök. Ennek ellenére én rossz döntésnek tartanám tőle ha év végén tiplizne. Azért mégiscsak a világ legjobb játékosa van azon a poszton ahol ő. Még egy szezont minimum kellene várnia és csak azután dönteni.

A kérdésre válaszolva. Adriano, Puyol, Masch sérült a hátvédsorban. Középre esélyes Brtra, Song, Busquets Piqué mellé.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.04. 16:42:09

zola8787 írta:Most akkor ki nem játszhat a védelemből jövőhéten és kikre lehet számítani? Nem láttam sajnos még a keddi meccset, bár Ibra lesgólját már sikerült jó pár embernek belinkelni az arckönyvre.
Messiért mindenkinek kötelező egy esti ima.
Puyol nincs, Mascherano nincs, a többi védő (Alves, Alba, Piqué, Montoya, Bartra) bevethető, Song és Busquets is játszatható középhátvédként, ha szükséges, illetve arra is van esély, hogy Adriano felépül a meccsig.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.04.04. 16:19:20

Most akkor ki nem játszhat a védelemből jövőhéten és kikre lehet számítani? Nem láttam sajnos még a keddi meccset, bár Ibra lesgólját már sikerült jó pár embernek belinkelni az arckönyvre.
Messiért mindenkinek kötelező egy esti ima.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.04.04. 15:18:37

Bartra elég sokáig volt sérült az utóbbi időben, szerintem bajnokin kapott volna szerepet kisebb meccseken. Igaz ettől nem acélosodott volna meg jobban, de talán kicsit az önbizalmának jót tett volna.Mindez sajnos csak feltételezés!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.04. 15:09:13

Igen, egy kicsit kiforgattam, ne haragudj :)

Az a baj szerintem, hogy mindig várunk várunk, hogy mikor lehet majd jókor beépíteni egy egy embert, aztán semmi nem történik. Lett volna már tucatnyi meccs, ahol mind Bartra, mind Montoya mind pedig Muniesa játszhatott volna.
Legnagyobb bizonyíték, hogy Montoya csak akkor kapott szerepet, mikor DAni sérült volt, és simán hozta a meccseket szerintem. NEm lógott ki. Persze, lehet mondani, hogy szélső védőként könnyebb dolga volt, mint egy középsőnek, de nehogy már ne bízzunk azokban a játékosokban, akik az első keret tagjai. Ha pedig nem bízunk benne, akkor adjuk el őket, mert az, hogy csak ülnek, senkinek sem jó.

(OFF: Egyébként így vagyok Songgal is. Ha nem tartjuk elég jónaka kezdőbe, akkor minek vettük meg? Vagy ne vegyünk meg olyan játékost aki nem üti meg a szintet, vagy ne féljünk már, hogy esetleg Songnak kell beugrani Busi helyett. )

Ezt nem azért írtam, hogy ezzel rádtámadjak, csak én pont a mellett vagyok, hogy azért alkotják azok a játékosok a keretet, akik, mert érdemesek rá és megütötték a szintet. Aki nem üti meg, el kell adni. És ez bármelyik csapatra vonatkozik.
Kép
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.04. 14:55:02

MQuC írta:Az sokkal többet emel valaki önbizalmán, ha ilyenkor továbbra sem kap lehetőséget :lol: Igaz.

Amikor valaki öngólt vét, akkor is hozzuk le egyből
Kiforgatod amit írtam. Azt pedig senki nem mondta, hogy hozzunk le valakit, ha öngólt vét.
A hétvégi bajnokin természetesen kezdjen Bartra, de nem célszerű megkockáztatni a PSG elleni visszavágón. Legalábbis szerintem nem.
Visca el BARCA!
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.04. 14:52:03

tossademar írta: Az elődöntővel foglalkozni jelenleg balgaság. Legyünk túl a negyeddöntőn, jussunk tovább (ami számomra nem kérdés), majd aztán ráérünk gondolkodni a továbbiakon. Minden meccs más és más, ez a Barca romjaiból is képes felállni.
Ebben igazad van! A korábbi évek (Pep-éra) legjobb Barcaja sem tudta végrehajtani a nagy fordítást (pl Inter ellen, vagy akár tavaly Chelsea ellen), holott az akkori Barcát jobbra taksálták a mainál, és a számok igazolják is, hogy ez igaz (több rúgott gól és kevesebb kapott pl 2010-ben, mint 2012-ben). Ennek ellenére az idei Barca tényleg felállt a padlóról a Milan ellen, és egy vesztes párharcot lenyűgöző játékkal nyert meg!
A sok sérült, a gyenge védelem és a hullámzóbb teljesítmények ellenére bíznunk kell a csapatban! Ez nem is lehet kérdés!
Visca el BARCA!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.04. 14:50:11

Az sokkal többet emel valaki önbizalmán, ha ilyenkor továbbra sem kap lehetőséget :lol: Igaz.

Amikor valaki öngólt vét, akkor is hozzuk le egyből
Kép
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.04. 14:40:55

Nekem van két rossz jóslatom a jövő heti BL visszavágóval kapcsolatban:
1. Beckham szabi-gól
2. Szöglet után Ibra fejes-gól.
Csak remélni tudom, hogy többet rúgunk, mint kapunk! Nagyon nem jó, hogy Mascherano is kiesett Puyol és Adriano után.
Félreértés ne essék, maximálisan hiszek a csapatban és a Nou Camp erejében, ha odateszik magukat a fiúk nem lehet kérdéses a továbbjutó csapat kiléte, csak az a fránya védelem...
Én inkább Songot nézném Pique párjaként, nem pedig Bartrat. Song magassága és kemény fellépése jól jöhet Ibra ellen. Bartra még rutintalan, ráadásul az odavágón rajta pattant meg az utolsó percben a labda, nem tudom hogy áll most a srác önbizalom terén. Ibra ellen pedig az (is) nagyon kell!
Visca el BARCA!
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.04.04. 11:23:02

mezenga írta:
Ha jól tudom az ágak már megvannak és a Bayern-Juve van a mi águnkon, szóval a Bayern nem lehet ellenfele az elődöntőben a Realnak.
Még hányan írjátok le ezeket? :D Hihetetlen. Idén NINCSENEK ágak. Újra sorsolás lesz!
mezenga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2006.10.07. 12:37:24

2013.04.04. 11:07:43

Renka írta:Reálisan nézve:
A Realnál mostanra szinte mindenki harcra fogható és baromira akarják azt a BL serleget...és úgy tűnik, h meg is van rá minden esélyük. Eddig egyetlen igazán komoly ellenfelük volt (a MU), de -fogalmazzunk úgy- a szerencse mellettük volt...és ha csak nem a Bayern lesz a következő ellenfél (és szerintem nem), akkor lazán ott lesznek a döntőben...ott meg bármi megtörténhet...

A Bayern eddig sem volt rossz, róluk túl sokat nem is kell beszélni. A Dortmund-Malaga párharc győztese...nos, szerencsés lesz az, aki ellenük játszik a következő körben.


Mi meg száz sebből vérzünk, védelmünk szinte már nincs, lassan elfogyunk...és már nem az fog játszani, akinek kellene...hanem aki egészséges. Nem nekünk áll az idei BL, ezt lássuk be. De, még mindig talpon vagyunk és küzdünk...és ezért minden tiszteletet megérdemel ez a csapat!

És most, h ilyen szépen leírtam, h mi a reális...eszembe jut, h tavaly melyik csapat nyerte a BL-t...szóval, ki tudja?
Ha jól tudom az ágak már megvannak és a Bayern-Juve van a mi águnkon, szóval a Bayern nem lehet ellenfele az elődöntőben a Realnak.
Renka
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.01.31. 13:18:28

2013.04.04. 10:59:03

Reálisan nézve:
A Realnál mostanra szinte mindenki harcra fogható és baromira akarják azt a BL serleget...és úgy tűnik, h meg is van rá minden esélyük. Eddig egyetlen igazán komoly ellenfelük volt (a MU), de -fogalmazzunk úgy- a szerencse mellettük volt...és ha csak nem a Bayern lesz a következő ellenfél (és szerintem nem), akkor lazán ott lesznek a döntőben...ott meg bármi megtörténhet...

A Bayern eddig sem volt rossz, róluk túl sokat nem is kell beszélni. A Dortmund-Malaga párharc győztese...nos, szerencsés lesz az, aki ellenük játszik a következő körben.


Mi meg száz sebből vérzünk, védelmünk szinte már nincs, lassan elfogyunk...és már nem az fog játszani, akinek kellene...hanem aki egészséges. Nem nekünk áll az idei BL, ezt lássuk be. De, még mindig talpon vagyunk és küzdünk...és ezért minden tiszteletet megérdemel ez a csapat!

És most, h ilyen szépen leírtam, h mi a reális...eszembe jut, h tavaly melyik csapat nyerte a BL-t...szóval, ki tudja?
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.04. 09:52:53

connor írta:
diagonal írta: Hát ez azért túlzás, nehogy már egy Barcelona esélytelen legyen bárki ellen. Nem vagyok elfogult tényleg, de szerintem ha bejutunk a négy közé és utána bárkit megkérdeznénk a másik háromból kivel nem akar játszani tuti hogy a Barcelonát mondanák. Még akkor is ha a védelem most olyan amilyen stb.
Pedig sajnos az a helyzet, hogy sem a védelmünk sem a csatársorunk nincs olyan erős. A csatársorunk 1 személyes, talán 2 (Villa, Messi). Pedro mostanában, Sánchez meg egyáltalán nem veszélyes. Tello pedig még nincs olyan jó (kérdés, hogy lesz-e), hogy egy Bayern vagy Real ellen meghatározó tényező lehessen. Nem hiszem, hogy véletlenül tömörítette be Tito mindhárom csatárunkat bal oldalra tegnap az első félidőben. Aztán sajnos Messi sérülése közbeszólt.

Sánchez ---Villa --------------------
---Iniesta---Messi-------------Alves
---------------------Xavi-------------
Alba--------Busquets----------------
--------Mascherano-----Piqué-------

Így nézett ki tegnap a csapat az első játékrészben. Miért? Ha mindenki kimegy bal oldalra, Alves szabadon rohangálhat és ütögetheti be a labdákat középre, ahol a kavarodásban a 3 csatárunk közül egyszer csak bele tud érni valaki vagy csak hibáznak a PSG védői. Nagyjából be is vált a taktika.
Azonban ez szerintem csupán vészmegoldás. Minden van ebben a hadrendben csak egyensúly nincs. Ennek pedig az az egyszerű oka, hogy ha Messi mellett nincs közvetlenül legalább egy "segéd", akkor 3 néha négy védővel simán le tudják venni a pályáról - mivel Sánchez-re(Pedro-ra) elég bőven egy ember is, sőt üresen is hagyható, mert a kapuba 3 méterről sem talál... Az már régen rossz, ha a szezon ezen szakaszában 1 embertől származik a gólok több, mint fele. Ráadásul a szezon során ez már az x. támadóhármasunk volt (Sánchez-Villa-Messi). Utóbbi nem is lenne baj, ha nem azért történne mindez, mert egymást múlják alul a csatáraink. Mi volt az ideális?
2008/2009: 3 alapcsatár: 100 gól- Messi(38 ),Eto'o(36),Henry(26)
2009/2010: 3 alapcsatár: 91 gól- Messi(47),Pedro(23),Ibra(21)
2010/2011: 3 alapcsatár: 98 gól- Messi(53),Villa(23),Pedro(22)
2011/2012: 3 alapcsatár: 101 gól- Messi(73),Sánchez(15), Pedro(13)
A tendencia egyértelmű: nő a szakadék Messi és a többiek között, amiben nem csak Messi fejlődésének van szerepe, hanem a többi támadó látványos gyengülésének is. tavaly Pedro és Sánchez ketten termeltek 2 góllal többet, mint 2008/09-ben a csatártriónk leggyengébb tagja... De ha Fabregás-t(15 gól) számoljuk 3. csatárnak, a különbség még úgyis csak 4 gól lesz...
Mi van idén? Messi 57 gólnál jár, Villa 14 gólnál, Pedro pedig 7 gólnál. Tehát szinte romlott a helyzet tavalyhoz képest is.
A védelem pedig idén a legrosszabb az utóbbi évek közül. Elég, ha csak a bajnokságra nézünk. 2008/09: 35 bekapott gól, 2009/10: 24 bekapott gól, 2010/11: 21 bekapott gól, 2011/12:29 bekapott gól. Idén 29 meccs után tartunk 33 bekapott gólnál. És akkor ott tartunk, hogy az elődöntőben Piqué-n kívül nincs középső védőnk,csak a rutintalan és eddig mellőzött Bartra.
Nem éppen mi vagyunk a legjobb csapat sem védekezésben sem támadásban, ráadásul sok a kisebb-nagyobb sérülés és a formahanyatlás is. Sajnos reálisabb az a kép, hogy a Real és a Bayern a két favorit. ((És van egy olyan sanda érzésem, hogy a "jó" UEFA nem őket fogja összerakni az elődöntőben :roll: ))
Jó elemzés és egyet is értek veled nagyjából, tény hogy a csapat jelenleg nincs éppen csúcsformában és az is, hogy a "védelemben benne van a gól", valószínűleg a PSG ellen is kapunk gólt itthon. Alexis azt hiszem megkapta sokszor a lehetőséget, nem élt vele, nagyon rossz a helyzetkihasználása százalékban, ezzel együtt én jó játékosnak tartom, de már annyira görcsös, annyira próbál bizonyítani hogy láthatóan pont ettől bénul meg. ( Mellesleg én azt gondolom a Realnál ugyanez fog történni Cavanival ha oda igazol. Most ő az atyaúristen Nápolyban és ott az is maradna, a Realban csak egy sztár lesz a sok közül, nem is a legnagyobb ).
Alexisnél én sokkal jobban bízok Pedróban és Tellóban, na meg mindenekelőtt Villában.
A legnagyobb veszély most Messi sérülése, a PSG amúgy is veszélyes ellenfél, szerintem Ibra kifejezetten jól játszott Párizsban és nyílván rendkívül motivált lesz a Nou Campban is. Ha Messi mégsem épül fel akkor ez komoly hendikep lesz az biztos, de még így is a Barca van azért előnyösebb helyzetben.
Összességében én legalább annyi esélyt adok magunknak mint a Bayernnek és a Realnak, ha csúcsformában lenne a csapat akkor mi lennénk a favoritok.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.04.03. 23:37:19

diagonal írta: Hát ez azért túlzás, nehogy már egy Barcelona esélytelen legyen bárki ellen. Nem vagyok elfogult tényleg, de szerintem ha bejutunk a négy közé és utána bárkit megkérdeznénk a másik háromból kivel nem akar játszani tuti hogy a Barcelonát mondanák. Még akkor is ha a védelem most olyan amilyen stb.
Pedig sajnos az a helyzet, hogy sem a védelmünk sem a csatársorunk nincs olyan erős. A csatársorunk 1 személyes, talán 2 (Villa, Messi). Pedro mostanában, Sánchez meg egyáltalán nem veszélyes. Tello pedig még nincs olyan jó (kérdés, hogy lesz-e), hogy egy Bayern vagy Real ellen meghatározó tényező lehessen. Nem hiszem, hogy véletlenül tömörítette be Tito mindhárom csatárunkat bal oldalra tegnap az első félidőben. Aztán sajnos Messi sérülése közbeszólt.

Sánchez ---Villa --------------------
---Iniesta---Messi-------------Alves
---------------------Xavi-------------
Alba--------Busquets----------------
--------Mascherano-----Piqué-------

Így nézett ki tegnap a csapat az első játékrészben. Miért? Ha mindenki kimegy bal oldalra, Alves szabadon rohangálhat és ütögetheti be a labdákat középre, ahol a kavarodásban a 3 csatárunk közül egyszer csak bele tud érni valaki vagy csak hibáznak a PSG védői. Nagyjából be is vált a taktika.
Azonban ez szerintem csupán vészmegoldás. Minden van ebben a hadrendben csak egyensúly nincs. Ennek pedig az az egyszerű oka, hogy ha Messi mellett nincs közvetlenül legalább egy "segéd", akkor 3 néha négy védővel simán le tudják venni a pályáról - mivel Sánchez-re(Pedro-ra) elég bőven egy ember is, sőt üresen is hagyható, mert a kapuba 3 méterről sem talál... Az már régen rossz, ha a szezon ezen szakaszában 1 embertől származik a gólok több, mint fele. Ráadásul a szezon során ez már az x. támadóhármasunk volt (Sánchez-Villa-Messi). Utóbbi nem is lenne baj, ha nem azért történne mindez, mert egymást múlják alul a csatáraink. Mi volt az ideális?
2008/2009: 3 alapcsatár: 100 gól- Messi(38 ),Eto'o(36),Henry(26)
2009/2010: 3 alapcsatár: 91 gól- Messi(47),Pedro(23),Ibra(21)
2010/2011: 3 alapcsatár: 98 gól- Messi(53),Villa(23),Pedro(22)
2011/2012: 3 alapcsatár: 101 gól- Messi(73),Sánchez(15), Pedro(13)
A tendencia egyértelmű: nő a szakadék Messi és a többiek között, amiben nem csak Messi fejlődésének van szerepe, hanem a többi támadó látványos gyengülésének is. tavaly Pedro és Sánchez ketten termeltek 2 góllal többet, mint 2008/09-ben a csatártriónk leggyengébb tagja... De ha Fabregás-t(15 gól) számoljuk 3. csatárnak, a különbség még úgyis csak 4 gól lesz...
Mi van idén? Messi 57 gólnál jár, Villa 14 gólnál, Pedro pedig 7 gólnál. Tehát szinte romlott a helyzet tavalyhoz képest is.
A védelem pedig idén a legrosszabb az utóbbi évek közül. Elég, ha csak a bajnokságra nézünk. 2008/09: 35 bekapott gól, 2009/10: 24 bekapott gól, 2010/11: 21 bekapott gól, 2011/12:29 bekapott gól. Idén 29 meccs után tartunk 33 bekapott gólnál. És akkor ott tartunk, hogy az elődöntőben Piqué-n kívül nincs középső védőnk,csak a rutintalan és eddig mellőzött Bartra.
Nem éppen mi vagyunk a legjobb csapat sem védekezésben sem támadásban, ráadásul sok a kisebb-nagyobb sérülés és a formahanyatlás is. Sajnos reálisabb az a kép, hogy a Real és a Bayern a két favorit. ((És van egy olyan sanda érzésem, hogy a "jó" UEFA nem őket fogja összerakni az elődöntőben :roll: ))
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.03. 21:53:09

connor írta:A pesszimizmus oka inkább az, hogy a várható elődöntős ellenfelek közül egyedül a Dortmund aki jelenleg foghatónak tűnik. Főleg mivel áprilisban(legkésőbb máj 1.) lemennek az elődöntők - így az amúgy is rettenetesen gyenge védelmünk még gyengébb lesz.
Hát ez azért túlzás, nehogy már egy Barcelona esélytelen legyen bárki ellen. Nem vagyok elfogult tényleg, de szerintem ha bejutunk a négy közé és utána bárkit megkérdeznénk a másik háromból kivel nem akar játszani tuti hogy a Barcelonát mondanák. Még akkor is ha a védelem most olyan amilyen stb.
socio66

2013.04.03. 20:49:03

sima büntető volt, hosszan tolta meg sánchez, de pont azért, mert ilyenkor már csak a kontakt számít, ha az megtörténik, jönnie kell az ítéletnek.
shawn
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010.04.04. 22:24:03

2013.04.03. 20:21:17

Stalkyard írta:
visca el barca írta: örüljünk h a bíró kompenzálta a lesgólt és befujta a kamu 11-est, mert különben lehet h hátrányból várnánk a visszavágót.
Bocs, hogy csak ezt ragadom ki, de milyen kamu tizenegyesről beszélsz? Teljesen egyértelmű, hogy jogos volt a büntető, simán eltalálta Sánchez lábait a kapus. Ennél egyértelműbb büntető nem sok van.
Sanchez-nek már a barcások se hisznek :D
Válasz küldése