Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.02. 00:09:54

Én a nyáron hoznám : Cr,Balotelli,Agüero,Özil,Casillas,Yaya,Robben,Ribéry...
Nyertem!!!
Illetve ti nyertetek,mert ink. elteszem magam holnapra. Balet a mi játékrendszerünkbe,te atyaég....
Gokuci
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:28:32
Tartózkodási hely: Eger

2013.05.02. 00:07:52

Mezner2 írta:
Gokuci írta:Azt hiszem, hogy ma kéne észrevenni a vezetőségnek, hogy itt nem keretszűkítést kell csinálni, hanem cserét...
Nagyon sok játékos van, akire a jövőben már nem lehet számítani.
Alves
Fabregas
Pedro
Villa
Song
Adriano
Valdés maga akar menni...


Ennyi játékost nem bír el egy keret...

Kell igazolni egy középhátvédet
Hummels BVB

Egy jobbhátvédet
Jallet PSG

Szélsőt
Bale SPURS

Kapus
Akinfeev

A B-ből pedig
Deulofeu
Sergi Roberto
Muniesa

Mascerani is lehet Busi Alternatívája, ha érkezik Hummels, meg feljön Muniesa
Utóbbi kh és bh is egyben...

Frissíteni kell!
Azt pedig elfelejtettem, hogy Titoval kell kezdeni a tisztogatást...
Kapcsold ki szerintem a Fifa Managert és ink. térj nyugovóra,késő van már....
Légy oly szíves ne mond meg, mit tegyek! :)
Egyébként sem fifázom...
Kiváló netes foci, kézilabda és hokimanager:
Csak ajánlani tudom!


http://www.powerplaymanager.com/r896199" target="_blank
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.01. 23:56:55

Capon írta:Nem láttam ezt a meccsünket sem, de úgy gondolom, hogy ezzel a 0-3al otthon teljes és kerek lett a történet. Ezt nehezen lehet kimagyarázni.
Én hiszek benne azért egy kicsit,hogy Titonak sikerülni fog...Nyilatkozgatásban idén úgyis nagyok vagyunk!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.01. 23:52:57

Nem láttam ezt a meccsünket sem, de úgy gondolom, hogy ezzel a 0-3al otthon teljes és kerek lett a történet. Ezt nehezen lehet kimagyarázni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.05.01. 23:38:31

Tényleg baj volt a hozzáállással, és ez érthetetlen. Vagy ennyire gyenge ez a csatársor, hogy még helyzetbe se tud kerülni? Szerintem Pedro, Villa már rég nem lehetne kezdő egy komoly Barcában. De komoly ez a Barca, Messivel a padon? És hát Tito is felelős ezért a példátlan null hétért! A bajnokség megnyerése után valami nagy frissítésre lesz szükség. Jöjjenek a fiatalok, és továbbra is hajrá Barcelona.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.01. 23:37:06

Gokuci írta:Azt hiszem, hogy ma kéne észrevenni a vezetőségnek, hogy itt nem keretszűkítést kell csinálni, hanem cserét...
Nagyon sok játékos van, akire a jövőben már nem lehet számítani.
Alves
Fabregas
Pedro
Villa
Song
Adriano
Valdés maga akar menni...


Ennyi játékost nem bír el egy keret...

Kell igazolni egy középhátvédet
Hummels BVB

Egy jobbhátvédet
Jallet PSG

Szélsőt
Bale SPURS

Kapus
Akinfeev

A B-ből pedig
Deulofeu
Sergi Roberto
Muniesa

Mascerani is lehet Busi Alternatívája, ha érkezik Hummels, meg feljön Muniesa
Utóbbi kh és bh is egyben...

Frissíteni kell!
Azt pedig elfelejtettem, hogy Titoval kell kezdeni a tisztogatást...
Kapcsold ki szerintem a Fifa Managert és ink. térj nyugovóra,késő van már....
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2013.05.01. 23:29:27

Egy dolgot nem értek: Ha feltételezzük, hogy 5 meccsen 5 pontot szerzünk a bajnokságban és bajnokok leszünk akármilyen összeállításban, akkor miért nem nyújtottunk ma 100%-ot? 100 000 szurkoló megy ki, élőkép a büszkeség, Messi nevezve a kispadra. Miéert nem akarunk 3:2-re nyerni? Ami a Bayernnek nem fájt volna, de megmaradt volna a büszkeség. Erre lecseréljük Iniestát, Xavit, nem játszik Xavi, Busquets sérültet jelent, Pedro végig játszik, Tellot be sem rakja. Ez nem jó, nem elfogadható. Nem a csapat állományával van probléma, hanem a hozzáállással, és ez edzői hiba. 4 hónap kemoterápia, után nem lehet ilyen meccseket levezényelni. Szerintem új edző kellene, egy jó védő és egy világsztár szintű csatár Messi mellé, hogy ne legyen egyedül. Ennyi.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.05.01. 23:18:52

Ide most egy olyan szakmai stáb kellene aki nem házon belülről jön és teljesen új perspektívát játszatna és mondjuk nem helyezné előbbre a saját nevelésű játékost csak azért mert saját nevelés,hanem a játéka alapján játszana mindenki.
De ahogy olvastuk Rózsa Sándorék nem akarnak változtatni még egy évet elvesznek a szurkolóktól,majd jövőre ha ismét lesz hang a Nou Camp-ban,de akkor sem a szurkolóktól hanem a Barca Sí Rosell No-tól.

Részemről maradok örökké GránátvörösKék de a mai este után azért nagyon csalódott vagyok és tényleg minden tiszteletem Vilanova-é de alkalmatlan..minden olyan meccsen ahol bizonyítani kellett volna megbukott..a Realt egyszer sem sikerült megvernünk,pedig láttuk,hogy nem olyan verhetetlen csapat az..a Bl-ben meg a jobbak lejátszottak bennünket,a szerencsének is köszönhetjük, hogy idáig is eljutottunk...
Kép
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.01. 23:14:23

pep71 írta: Aláírom, hogy Xavi azon a poszton a legnagyobb király, de amit MOSTANÁBAN tesz hozzá a csapathoz az kevés tőle és nem Fabregasra kell kenni a kiesést szerintem benne sokkal több van és ezt nem tudja megmutatni mert Titoék a nagy meccseken soha nem teszik kezdőbe, most is csak azért játszott mert nem volt Busquets meg Messi...
Xavi csak akkor tud igazán jól teljesíteni, tehát gólpasszokat adni, indítani, ha elöl van mozgás. Ilyen idén kevés van. Igaz, hogy ő sem a régi, mert a sebessége kopásban van, de Cesc azon a poszton, abban a szerepkörben a nyomába sem ér.

Fabregás pedig azért játszik rosszul, mert nincs "helye" a csapatban. Tito-ék pedig a Real ellen nem is egyszer vagy a Milan elleni odavágón is a kezdőbe tették. Mégis olyan erős volt, mint a lepke.ing.
Fofana
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.25. 14:18:13

2013.05.01. 23:14:19

Az nem rotáció, hogy a kulcsjátékosok csak akkor pihennek, ha sérültek, a rotációval éppen azt kellene megelőzni. Egyébként időnként még sérülten is játszottak. Pique, Alba, Busquets, Xavi, Iniesta, Pedro, Fabregas végigjátszotta nyáron az EB-t, max. sérülés miatt hiányoztak. Az volt is jócskán: Puyol, Busquets, Alves, Sanchez, Pedro, Abidal, Messi, Mascherano, de szerintem még hagytam is ki. Amúgy edzője sem árt, ha van egy csapatnak. Biztos jókat tudtak Titoval interneten keresztül beszélgetni, de nem hiszem, hogy a kemoterápiás kezelés és az azt követő lábadozás segítene egy teljes embert kívánó intenzív munkát. Arról nem is beszélve, hogy egy nagybeteg hogyan tud mentálisan felkészíteni egy csapatot ilyen szinten. Ez az a társaság, amelyik az előző négy BL-ből kettőt nyert, meg két EB-t és egy VB-t (azokat Messi posztján Fabregassal). Szenvedtem a meccstől, de attól még ezek a játékosok, és ez a játékfilozófia forradalmasította a labdarugást (a német válogatott már hamis 9-essel játszik).
Nagyon nem bántam volna, ha nem 0:7-es összesítéssel esünk ki, de így annál inkább várom, hogy jövőre egészséges edzővel, rendes nyári felkészüléssel, a csapattaktika továbbfejlesztésével és remélhetőleg több rotációval mire megyünk. Ha megint mindent nyerünk, ezzel az izgalommal és várakozással szegényebb lennék.
Hajrá Barca!
Gokuci
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:28:32
Tartózkodási hely: Eger

2013.05.01. 23:13:03

zeus021 írta:
Gokuci írta:Azt hiszem, hogy ma kéne észrevenni
Részben egyetértek veled, kivételt képez azonban a Jallet, Bale féle igazolás, Akinfeev talán annyira nem is lenne rossz, ő már jó pár éve szóba került, bár idén eddig nem olvastam róla, hogy lehetséges Valdes utód...
azonban visszatérve Jallet, Bale vonalra ők azok akik aztán egyáltalán nem kellenek, nekünk középhátvéd(ek) kell(enek) és újra klasszis támadók, sajnos ez az a két sor ahol évről évre kevesebbek lettünk
emlékezzünk csak Henry, Eto'o, Messi hármastól indultunk és most néha ott tartunk, hogy Tello, Messi, Pedro nem megbántva senkit, de azért van különbség, mostanában meg is látszott a szerzett gólok számán, hogy nem csak a védelmünk épült le szép lassan
Bale a jelenlegi legjobb balszélső, ami nekünk egy sincs, de nagyon kéne, fáj a szívem, mikor Ini van balszélen, mert nincs a keretben egy sem belőlük.
Jallet pedig ugyanaz, mint Alves, csak nem felejt el védekezni.
A klasszis támadó Baleben megvan, sztem Neymarra semmi szükség, úgyis Messi van középen, akkor megint megpróbálunk átnevelni egy vérbeli középcsatárt?
Ibra nem jött be, Villa nem jött be, Neymar miért jönne be?
Ha valakivel szélsőt akarunk játszatni, az legyen szélső!!
Vagy akkor álljunk át 4-4-2-re és akkor jöjjön Neymar!
De a jelenlegi rendszerbe nem látom a helyét, míg Messi középen van.
Kiváló netes foci, kézilabda és hokimanager:
Csak ajánlani tudom!


http://www.powerplaymanager.com/r896199" target="_blank
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.05.01. 23:06:42

connor írta:
pep71 írta: Ha Fabregas ebben az idényben gyenge volt a akkor Xavi mi volt...Fabre rúgta Messi mögött a 2.legtöbb gólt és assistokban is nagyon ott volt, pedig nem nagyon kapta meg az esélyt csak a kisebb meccseken..Pedro meg AS viszont teljes szégyen az egész szezonban..
Épp csak azt felejted el, hogy Cesc Xavi posztján haszontalan. Márpedig az egy elég fontos fogaskerék a gépezetünkben. :roll:
Aláírom, hogy Xavi azon a poszton a legnagyobb király, de amit MOSTANÁBAN tesz hozzá a csapathoz az kevés tőle és nem Fabregasra kell kenni a kiesést szerintem benne sokkal több van és ezt nem tudja megmutatni mert Titoék a nagy meccseken soha nem teszik kezdőbe, most is csak azért játszott mert nem volt Busquets meg Messi...
zeus021
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2008.05.26. 18:20:49

2013.05.01. 23:05:43

Gokuci írta:Azt hiszem, hogy ma kéne észrevenni a vezetőségnek, hogy itt nem keretszűkítést kell csinálni, hanem cserét...
Nagyon sok játékos van, akire a jövőben már nem lehet számítani.
Alves
Fabregas
Pedro
Villa
Song
Adriano
Valdés maga akar menni...


Ennyi játékost nem bír el egy keret...

Kell igazolni egy középhátvédet
Hummels BVB

Egy jobbhátvédet
Jallet PSG

Szélsőt
Bale SPURS

Kapus
Akinfeev

A B-ből pedig
Deulofeu
Sergi Roberto
Muniesa

Mascerani is lehet Busi Alternatívája, ha érkezik Hummels, meg feljön Muniesa
Utóbbi kh és bh is egyben...

Frissíteni kell!
Azt pedig elfelejtettem, hogy Titoval kell kezdeni a tisztogatást...
Részben egyetértek veled, kivételt képez azonban a Jallet, Bale féle igazolás, Akinfeev talán annyira nem is lenne rossz, ő már jó pár éve szóba került, bár idén eddig nem olvastam róla, hogy lehetséges Valdes utód...
azonban visszatérve Jallet, Bale vonalra ők azok akik aztán egyáltalán nem kellenek, nekünk középhátvéd(ek) kell(enek) és újra klasszis támadók, sajnos ez az a két sor ahol évről évre kevesebbek lettünk
emlékezzünk csak Henry, Eto'o, Messi hármastól indultunk és most néha ott tartunk, hogy Tello, Messi, Pedro nem megbántva senkit, de azért van különbség, mostanában meg is látszott a szerzett gólok számán, hogy nem csak a védelmünk épült le szép lassan
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2013.05.01. 23:04:10

Mezner2 írta:S Z É G Y E N!!!!

Akkor is Visca egy életen át,de most okádni tudnék a lelketlen semmitől,nagy pofa és 0 teljesítmény,ennek ellenére a szurkolók még mindig teljes mellszélességgel mellettük állnak,remélem nem hiszik el,hogy minden rendben!!
A BL elődöntős teljesítményért megköszönném ha az egész csapat egyesével egy jó turhásat felköpne,és alá állna,főleg ilyen nyilatkozatok után,amiket a meccs előtt tettek...
R.e.s.p.e.c.t.!! :)
Sajnos kezd eltűnni az alázat a játékosainkból.. Sejthettük, hogy ez lehet majd. Hiába próbáltuk magunknak megmagyarázni, hogy: nem szállnak el, van még motiváció stb.. Pep tudta mikor kell kiszállni('szát!) egy süllyedő hajóról.... Új arculat kell, új szerepkörök kiosztása.... De ki fog megint egy olyan csapatot összerakni, aki 4 évig megint a csúcson lehet?!
Egyébként meg, azzal h Leo nem kezdett ma, Tito kitette a vazelint a München öltözője elé....
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.01. 23:01:23

Ennél tanulságosabb meccset nem is játszhattunk volna. De most komolyan. Ennyire szembetűnően 1 meccsünk nem volt, amikor minden hiányosságunk kijött. A csatárjaink játéka Messiben ki is merül, próbálkozások megvoltak, de a várható édeskevés produkciót hozta a csapat. A kp sztem az 1. félidőben még egész jó volt, mert gyorsan pörgették a játékot és jó néhány helyzetünk is kialakult. Persze Ini és Xavi nélkül már más volt. A védelmünk továbbra is katasztrófa. Én továbbra is tartom, hogy el kell ide egy Hummels, de hogy szélsőhátvéd(ekre) is szükség lenne az biztos. Egyszerűen röhej, hogy sosem érünk vissza, ha lekontráznak minket. Taktikailag is érdemes volt. Komolyan elgondolkodtam rajta, hogy mi mi a francért nem játszunk a nagy meccseken 2 vkp-val? Sergio a meccsek 90% szinte hiba nélkül hozza le, és Song is nagyon jól nyomja a zsugát. Fizikálisan tovább kell fejleszteni a csapatot, mert röhej, hogy ezen a meccsen is alig nyertünk 1-2 párharcot. Csúnyán elnyomtak minket. A védelem megerősítése kulcs. Aztán előre is kéne legalább 1 gólvágó, mert ez félelmetes, hogy ha nincs Messi akkor 0-ák vagyunk. És szeretnék már normális meccseket látni :!: Ez a legfontosabb. Elmondani nem tudom, hogy mikor láttam utoljára olyan Barcát bajnokin, ahol 100%-on pörgött volna... Ez megmutatkozik a játék minőségén és eredmény is.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.05.01. 22:59:43

ja, és gratulálok a bayern-nek, hibátlan teljesítményt nyújtottak a két meccsen. azt csináltak velünk, amit akartak.
szomorú... :?
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
hArpi89
Jugador del Barça
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.03.17. 10:07:32

2013.05.01. 22:59:33

Ilyen is kell srácok! Kikaptunk, igen, csúnyán. De nembaj, éltünk már át szebb korszakot is. Nem szégyen most Barca szurkolónak lenni.. sőt mi több, most kell csak igazán szurkolni. Ennek a szezonnak vége, a következő jobb lesz. Egy kupát behúztunk azért idén is ;)

Mindenesetre hónap végén varratom magamra a Barca címert, mert én bízom a továbbiakban és mindíg kiállok a csapat mellett!

Visca el barca! Ez egy [auto_cenzúra] életforma! :)
"A mai labdarúgásban vannak a Világklasszisok, előttük pár lépéssel pedig Lionel Messi. "
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.01. 22:57:43

S Z É G Y E N!!!!

Akkor is Visca egy életen át,de most okádni tudnék a lelketlen semmitől,nagy pofa és 0 teljesítmény,ennek ellenére a szurkolók még mindig teljes mellszélességgel mellettük állnak,remélem nem hiszik el,hogy minden rendben!!
A BL elődöntős teljesítményért megköszönném ha az egész csapat egyesével egy jó turhásat felköpne,és alá állna,főleg ilyen nyilatkozatok után,amiket a meccs előtt tettek...
Avatar
FCB-Mate-FCB
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2011.01.23. 19:03:22
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.01. 22:54:57

Egyébként Hummel szerintem is nagyon kéne, nem csak azért, mert jó védő, hanem mert igazi vezér akiben tűz van és az nagyon kéne ide!
Gokuci
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:28:32
Tartózkodási hely: Eger

2013.05.01. 22:54:26

Azt hiszem, hogy ma kéne észrevenni a vezetőségnek, hogy itt nem keretszűkítést kell csinálni, hanem cserét...
Nagyon sok játékos van, akire a jövőben már nem lehet számítani.
Alves
Fabregas
Pedro
Villa
Song
Adriano
Valdés maga akar menni...


Ennyi játékost nem bír el egy keret...

Kell igazolni egy középhátvédet
Hummels BVB

Egy jobbhátvédet
Jallet PSG

Szélsőt
Bale SPURS

Kapus
Akinfeev

A B-ből pedig
Deulofeu
Sergi Roberto
Muniesa

Mascerani is lehet Busi Alternatívája, ha érkezik Hummels, meg feljön Muniesa
Utóbbi kh és bh is egyben...

Frissíteni kell!
Azt pedig elfelejtettem, hogy Titoval kell kezdeni a tisztogatást...
Kiváló netes foci, kézilabda és hokimanager:
Csak ajánlani tudom!


http://www.powerplaymanager.com/r896199" target="_blank
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2013.05.01. 22:54:06

Részemről holnap Barca cuccot veszek fel (ha ki van mosva!), mert a holnapi esetleges zrikát is állni kell...
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2013.05.01. 22:53:40

Mondjuk Laporta helyében azért beszólnék Rosellnek, hogy mégiscsak a klub történetének legnagyobb alázásához asszisztált. Ők köztudottan jóba vannak.Titonak mikor kéne lemondania, ha nem most? Köze nem volt a két meccshez. Ehhez a szégyenhez, hogy adhatja bárki is a nevét? Akkor beállok bekkelni, hanem tudok támadni. Nagyon lassúak voltunk a Bayernhez képest. Jobb lett volna a PSG ellen kiesni.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.01. 22:53:08

socio66 írta:
Rivaldo11 írta:
minden klasszikó előtt leírtad, hogy a madrid egy nulla, semmi, simán helyretesszük őket.
nem tettük.
természetesen a konklúzió nálad az volt, hogy makkoltak, nem pörögtünk, minden volt a győzelmük, csak az ő érdemük nem.
ott is nagyon igazad volt.
Még mindig kevés. Olvasd el sokadszorra is, amit írtam.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5717
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.05.01. 22:53:00

StickyFingaz írta:Javi Martinez 40 millát nem ér meg.Songal jobban jártunk és Ő "csak" 25 volt.Remélem nyáron itt nagy átalakítások lesznek.
Amúgy 19 volt. :wink:

Martínez viszont tényleg hülyeség lett volna 40-ért. A Bayernnek volt rá pénze, nekünk nem, kész. Hummels nagyon kéne inkább, de Bartra is mindenképp maradjon, mert szerintem elég megbízhatóan játszik.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2013.05.01. 22:51:35

A csapatnak sikerült ma meglepni engem a 34. szülinapomra. Anyátokat!!!
Nem érdekel a múlt(akárcsak a hollókoszt témában), engem ma is szórakoztassanak a srácok, ne csak az évekkel ezelőtt történtek miatt örüljek nekik! :(
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Válasz küldése