Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2014.02.18. 10:55:35

Hi All!

Tudja esetleg valaki, hogy a kieséses párharcban mikor nyertünk idegenben a Bl-ben utóljára? Annyi rémlik, hogy nem mostanában...
Ebből kiindulva remélem ma nagyon meglepnek a srácok, és úgy állnak hozzá a meccshez, hogy ne legyen keserű a szánk íze a hármas sípszó után. Tökéletesen elégedett lennék egy 2-2-vel.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.18. 10:50:27

hihetetlen h az emberek mennyire várják h pofára essünk. nézegetem a focis oldalakat és a bara szurkolokat leszámítva mindenki sima sziti sikert remél.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.02.18. 10:35:32

Szerintem nagyon jó, hogy idegenben kezdünk. Úgy gondolom ha tudunk hozni egy okos türelmes játékot, gólt fogunk lőni. Az meg aranyat érhet a visszavágóra. Hasonló meccset várok mint, amilyet az Atletico ellen játszottunk idegenben, koncentrált jó játék, de most a gól sem fog elmaradni, legalábbis remélem. :D Messi belefog majd botlani, pont annyira amennyire kell.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1622
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.02.18. 10:08:53

Amúgy nem az számít hogy az Arsenal ellen mit játszottak rég, hanem az, hogy szombaton lemosták a Chelsea-t akinek kapura menő lövése se volt szinte. Nagyon jól játszottak. És a Chelsea nem egy Vallecano
94:39 6 - 1
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1622
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.02.18. 10:06:47

Amúgy nem is az átlag a baj (főleg hogy beleveszitek Valdest is), hanem a leosztott párharcok.

City-nél bizony 6 magas ember jön előre fejelni, szóval a leosztás kb:
Dzeko-Pique, Toure-Busquets és itt kezdődnek a problémák
Nastacic-Fabregas(179 ő, nem 175), Kompany-Mascherano, Negredo-Alves és marad a 170centis eberekre a 187 centis Kolarov és Javi Garcia.

Szóval szerintem kicsit változtatni kellene a csapaton:
Valdes, Adriano, BARTRA, Pique, Alves, Busquets, SONG, Fabregas, Iniesta, Sanchez, Messi lenne a tökéletes
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tobias88 2014.02.18. 10:09:50-kor.
94:39 6 - 1
Avatar
PPP
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.03.16. 15:27:09

2014.02.18. 10:00:13

kristop írta:azt álmodtam 2-0ra kikapunk, kroos és klose góljával
és kivel játszott a barca? a német válogatottal? :lol:
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.02.18. 09:42:46

visca el barca írta:egyre több tervezett összeallitas lát napvilágot, neymar sehol nem kezdő. a marca szerint (akik soha nem találják el) pl. ini, busi, xavi kp lesz elől fabreval a baloson.
sajnos látszott is rajta, hogy ez nem fog menni. nagyon nem volt meg a meccsritmusa, a gólján kívül mindent elrontott. szerintem állástól függetlenül a hatvanadik perc tájékán beáll pedro helyett és alapból valami olyasmire számíthatunk, hogy két szél pedro, messi, fabregas hamiskilenc, és az ini, busi, xavi középpálya. esélytelennek érzem, hogy xavi helyett alexis kezdjen, túl nagy a tét, nem mer ennyire támadólag fellépni tata.

(azt álmodtam 2-0ra kikapunk, kroos és klose góljával :( )
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2014.02.18. 09:38:37

nagyatyesz írta:Régen írtam, de most ismét kezdek meccs-lázban égni, és várom a holnapot.

Én azt gondolom, hogy a hétvégi 6-0 szép volt, jó volt, sok pozitívummal, de nem összehasonlítható a holnapi meccsel. Okot ad a bizakodásra Piqué javuló formája, Casc nagyon jól tolta hétvégén, Ini szintén jelentősen feljevult az utóbbi meccseken, nem beszélve Messiróől, aki kezd magára találni. ja és még neymar is felépült. Szóval jóval bizakodóbb vagyok (nem a hétvégi eredméyn miatt, mint kb 1 hónapja).

fejben fog sok minden eldőlni. Ha koncenrtálunk végig, tovább kell jutnunk. De alibi foci nem fér bele. 1-1 hiba itt végzetes lehet, szóüval oda kell figyelni. Negrtedotól amúgy én is tartok. Bomba formában van, és ha így marad kíváncsi vagyok a nyári Eb keretre a spanyol csapatban...

Ami az én kezdőmet illeti. VV alap, előtte Alves, Piqué, Masc, Adriano játszik nálam. Azért Masc, mert kell a keménység, Puyol sajna nem bírja, Bartha pedig max magassága miatt jöhetne szóba. Alba helyett a jobb védőmunbkája miatt Adrianot kezdetném. bajban lehetünk, ha mindkét oldalt elől kalandozgatnak a szélső védőink.
Középen én a Cesc, Busi, Ini 3-ast kezdetném, de cesc helyett Xavi fog játszani. Xavi lassítja a játékot, ami talán holnap nem lesz baj, és rutinja sokat érhet a jövőben is, de azért én inkább Cesc látnám már.
Elől szintén a hétvégi kezdőt tippelem, bár leeht Pedro kimarad, de nem Neymar, hanem Cesc rovására, aki egyrészt ismeri az angol focit, másrészt magassága jól jöhet majd, szemben a Pedroéval. Sanchez tuti kezdeni fog. Én egy jó 2-2vel beérném. Biztos nem lenne unalmas meccs. :-)) Szóval hajrá srácok! Hűtöm a söröm! :-))
Detto ugyan ezt akartam írni. Mindennel egyet értek még a 2-2vel kapcsolatban is :D
Elég régóta várom, hogy a hétköznapokat szinesítse a BL.
Jó meccset várok, délután hűtöm is a sört ;)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.18. 08:41:22

egyre több tervezett összeallitas lát napvilágot, neymar sehol nem kezdő. a marca szerint (akik soha nem találják el) pl. ini, busi, xavi kp lesz elől fabreval a baloson.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.02.18. 08:15:58

láttam párszor én is a Cityt és nem tartom esélytelennek magunkat. taktikailag nem várok eget verő újítást, otthon játszanak tehát támadni fognak! gyorsak de nem annyira mint a Bayern, vagy a Real, vannak klasszisaik de nem olyan nagy nevek akiktől be kellene rosálnunk...,viszont van néhány dolog amiben sajnos a mi saját gyengeségünk okozhatja a vesztünket. mindnyájan tudjuk: a pontrúgások, a kontrák, és a szélek.
az biztos, hogy a lepkézések nem férnek bele sem a védőknél, de elől sem. nálunk bizony lényeges, hogy Messit hogyan próbálják semlegesíteni?! ha rá állnak és az elején elveszik a kedvét akkor szívni fogunk. szintén döntő lehet, hogy a szokásos első negyedórás bealvást megússzuk, mert ha ezek már az elején vérszemet kapnak akkor henger lesz... azt jósolom, hogy ha lesz idegenbéli gólunk akkor továbbjutunk.ami Tourét illeti...:osztom amit lentebb írtatok egyet kivéve: a munkabírása már az alkatából adódóan is nem igazán kiemelkedő de tény, hogy be tudja osztani az erjét... Silva valóban nehéz dió, mert a 16-os magasságában képes megkeverni a védelmet ami ugye nekünk nem igazán előnyös Busquets játékán sok múlhat. meg még a többiekén :lol: ?!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.17. 22:02:13

S.Agüero írta:Akik láttak ebben az évben sok City-meccset, azok mit gondolnak a párharcról? Ki az esélyesebb?
GT, Game, többi PL-es?
Tourét kell valahogy kivenni a játékból, mert ő a legjobb, ő az, aki azzá teszi a City-t, ami (Schmitt Pál copyright :mrgreen: ). Összeköti a védelmet a középpályával, a középpályát a támadósorral, szerel, ütközik, csúszik-mászik, labdát szerez, megindul, irányít, osztogat, cselez, kiugrat, indít, kapu elé érkezik, gólokat rúg, gólpasszokat ad, fizikai képességei egyedülállóak, munkabírása kiemelkedő, játékintelligenciája, lövőereje szintúgy, elképesztően univerzális játékos, jelenleg a legjobb középpályások egyike nálam. Szóval ha őt hatástalanítjuk, vagy legalábbis meg tudjuk oldani, hogy ne ficánkoljon, akkor jó lesz.

Én Fernandinhót is sokra tartom most már, kezdetben nem így volt, de ősz óta engem meggyőzött, gyors, védekezésben ragyogó, jól passzol, nem lehet rá panasza a Citynek. Szerencsére néha a racionális énjén felülkerekedik a brazil vér, és elkezd könnyelműen szólózgatni, cselezgetni. Mindenesetre remélem, Javi García fog kezdeni helyette. :D

Zabaleta baromi jó, én Clichy-t is kiváló játékosnak tartom, középen Nastasic még, Demichelis már nem klasszis (de lehet, hogy utóbbi soha nem is volt az :twisted: ), Kompany meg olyan, mint Piqué: alapesetben a világ egyik legjobb középhátvédje, de néha olyan bődületes marhaságokat csinál, hogy az embernek kedve lenne halántékon vágni egy ásóval. Szóval inkább középen lehet megfogni őket.

Silváról sokat nem kell mondani, a szűk elitbe tartozik egyértelműen, ezt már rengetegszer bizonyította. Örülnék, ha egyszer Barcelonába kerülne, csak hát már-már bale-i összegeket kellene perkálni érte.

Nasri elég gyenge volt jó ideig Manchesterben, az utóbbi időszakban viszont sokat fejlődött ő is, veszélyes játékos, vigyázni kell vele is, lőni, passzolni kiválóan tud.

Elöl Dzekótól én speciel sosem voltam elájulva, Negredótól szintén nem, ellenben amit a spanyol ebben a szezonban letett az asztalra, az fenomenális, egyik pillanatról a másikra a topcsatárok közé emelkedett (nyilván még egyáltalán nem Suárez-, Agüero- vagy Ibrahimovic-szint, de értitek, mire gondolok). Fejjel, lábbal egyaránt kíméletlen, játékban sem ügyetlen, szorosan kell majd fogni, mert elég neki egy helyzet is, hogy bevegye Valdés kapuját.

Viszont szerintem ha motiváltan, megfelelő taktikával megyünk ki a pályára, akkor bőven lehet keresnivalónk ellenük. Messi azért Messi, ő teremti meg a különbséget, ha jó napot fog ki, nem lehet kérdéses a győzelem (hacsak Piquéék nem szerencsétlenkednek hátul még a szokásosnál is gyakrabban). Ha nem, akkor is meg lehet fogni őket, egy jó Fabregas-Iniesta páros, Messi, esetleg Sánchez és/vagy Neymar okozhat gondokat nekik hátul. Viszont nem valószínű, hogy sok helyzetet tudunk majd kialakítani ellenük, ezért elmondhatatlanul fontos lesz a jó helyzetkihasználás, nem szabad elbohóckodni a ziccereket (ha lesznek), mert Negredóék büntetnek. A kontrákra értelemszerűen igencsak figyelni kell, labdavesztés után azonnal menjen a letámadás, a presszing, még ha benne is van, hogy gyorsan kipasszolgatják Iniestáékat, aztán vihetik tovább a támadást. Illetve, ahogy már írtam, Tourét meg kell próbálni semlegesíteni, mert ha úgy játszik, ahogy szokott általában, az könnyen City-győzelmet jelenthet.

Összességében, a párharcot tekintve magunkat még mindig esélyesebbnek látom egy paraszthajszállal, a holnapi mérkőzésen azonban tökéletesen meg lennék elégedve egy döntetlennel is.
connor írta:Pellegrini vs. Barca
Villarealnál: 4 győzelem, 3 döntetlen és 5 vereség (1 döntetlen és 1 vereség a kupában).
Real Madridnál: 2 vereség
Málaga-nál: 1 döntetlen és 7 vereség.
A 4 győzelem 6 döntetlen és 12 vereség elég soványka Pellegrini-nek. :wink:
Picit jobb ez a City, mint a Pellegrini-féle Villarreal vagy Málaga. :)
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.17. 21:57:57

Chino írta: Nem érted mit akartam ezzel mondani, a szövegértési hiányt ne nekem ródd fel.
Ha a City ellen lenne statisztika az akár mondana is valamit. :)
Az pedig lehet, hogy egy bajnokságban játszanak, de ezt a Cityt nem lehet összehasonlítani egy akkori Chelsae-vel. Teljesen más a két csapat, az a gárda volt a mi rémálmunk, azzal a taktikával, amit ők legalább annyira tökélyre fejlesztettek, mint mi a sajátunkat.
A statisztika egyszerű összehasonlítás, tények, számok alapján. Az összehasonlítási alap nyilván nem lehet a korábbi City, mert még nem játszottunk velük. Viszont még ha játszottunk volna sem biztos, hogy lenne értelme, mert az utóbbi években elég "változékony" volt a keretük. Így tehát egy tágabb kategóriát kell keresni az összehasonlítás alapjául. Ez pedig nyilván a bajnokság. :wink:
Azért a 2 Arsenal, 1 Liverpool, 1 Manchester elleni találkozót ne felejtsük el. Ez pedig a meccsek fele. A mostani City-ből pedig elég sokan megfordultak mondjuk az Arsenal-ban. A másik pedig, hogy Angliában mindig megszenvedtünk idegenben, ha pedig azt nézem, hogy az utóbbi 9 szezonban 6 alkalommal estünk ki, ebből pedig 4szer angol csapat ellen. Nem véletlen.
De ha már beszédesebb statisztikát szeretnél: Pellegrini vs. Barca
Villarealnál: 4 győzelem, 3 döntetlen és 5 vereség (1 döntetlen és 1 vereség a kupában).
Real Madridnál: 2 vereség
Málaga-nál: 1 döntetlen és 7 vereség.
A 4 győzelem 6 döntetlen és 12 vereség elég soványka Pellegrini-nek. :wink:
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.02.17. 20:55:44

S.Agüero írta:Akik láttak ebben az évben sok City-meccset, azok mit gondolnak a párharcról? Ki az esélyesebb?
GT, Game, többi PL-es?
Csak egy meccsüket láttam, akkor brutálisak voltak (sajnos, 6-3 az Arsenal ellen).

Egyébként hazai pályán nagyon jók, viszont idegenben sokszor szenvednek.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.17. 20:27:24

connor írta:
Chino írta: Ez a statisztika annyit ér, mint...Már bocs. Maximum érdekesség. Arról nem is beszélve, hogy majdnem mindig a Chelsae-vel játszottunk. Ha írsz három évre visszamenőleg a Cityvel eredményt akkor OK. (bár akkor még nem igazán voltak tényezők)
A City-vel kapcsolatban ha megszakadnék sem tudnék statisztikát, mivel nem játszottunk még velük tétmeccset. Nem, hogy az utóbbi 3 évben :lol: most jutottak először amúgy is túl a csoporton :lol: de látom követed a BL-t, szal tényleg nem sok meglepetéssel szolgálhattam neked a statokkal.
Nem érted mit akartam ezzel mondani, a szövegértési hiányt ne nekem ródd fel.
Ha a City ellen lenne statisztika az akár mondana is valamit. :)
Az pedig lehet, hogy egy bajnokságban játszanak, de ezt a Cityt nem lehet összehasonlítani egy akkori Chelsae-vel. Teljesen más a két csapat, az a gárda volt a mi rémálmunk, azzal a taktikával, amit ők legalább annyira tökélyre fejlesztettek, mint mi a sajátunkat.
Forca Barca!!!!
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.02.17. 20:12:31

Nagyon meglepne, ha nem dobná be Fernandinhot. Tùl nagy plusz a csapatnak ahoz. Inkább pihenteti majd szerintem a következő bajnokin...
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.17. 20:08:02

Chino írta: Ez a statisztika annyit ér, mint...Már bocs. Maximum érdekesség. Arról nem is beszélve, hogy majdnem mindig a Chelsae-vel játszottunk. Ha írsz három évre visszamenőleg a Cityvel eredményt akkor OK. (bár akkor még nem igazán voltak tényezők)
A City-vel kapcsolatban ha megszakadnék sem tudnék statisztikát, mivel nem játszottunk még velük tétmeccset. Nem, hogy az utóbbi 3 évben :lol: most jutottak először amúgy is túl a csoporton :lol: de látom követed a BL-t, szal tényleg nem sok meglepetéssel szolgálhattam neked a statokkal. :lol: :roll: Az viszont azért nem mellékes, hogy ugyanabból a bajnokságból jött élcsapatok elleni meccsekről van szó. Fizikálisan bőven előttünk járnak. És pl. a Pep-féle csapat egyszer sem tudott idegenben győzni angol csapat ellen, ami engem pl. meglepett. Márpedig a mostani csapat is még Pep taktikájára épül.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.17. 19:58:11

Kérdéses a játéka a Manchester City elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első mérkőzésén Javier Mascheranónak, a Barcelona argentin középhátvédjének, aki a vasárnapi edzésen szenvedett kisebb sérülést.

Az angolok menedzsere, Manuel Pellegrini ellenben jobb hírekkel szolgálhatott: a sérüléséből felépülő Fernandinho a hétfői foglalkozáson már teljes értékű edzésmunkát végzett, és ha a kezdőcsapatban nem is, de szerephez juthat a mérkőzésen.
-nso
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.17. 19:51:01

S.Agüero írta:Akik láttak ebben az évben sok City-meccset, azok mit gondolnak a párharcról? Ki az esélyesebb?
GT, Game, többi PL-es?

Hát olyan sokat nem láttam, úgyhogy ez nem szentírás, de ami a védelmüket illeti a Kompany-Demichelis/Nasztaszics duó (bár itt is húzhat valamit Pelle) a Piqué-Masch tengellyel vetekszik. A szélen Clichy-vel stabilabbak. A középpályájuk nagyon erős, amit leginkább Yayanak köszönhetnek. Én speciel Fernandinhot nem tartom akkora ásznak mint itt sokan. A fizikuma sem átlagon felüli és annyira nem is olyan labdabiztos, mint amilyennek körbenyalják, de ez csak személyes vélemény. Bár JG-nál összehasonlíthatatlanul jobb.
A Navas-Silva szélek életveszélyesek. Iszonyatosan gyorsan érnek fel és nagyon érzik, hova kell tenni a zsugát a csatároknak. Az előbbi második fénykorát éli. Lehet, hogy érdemesebb lenne Alves helyett Adrianot kezdetni, mert neki legalább a fejébe lehet verni, hogy ne futkosson fel ész nélkül és szinte mindegy melyik oldalon játszik.
Az érdekes kérdés, hogy Masch vagy bartra kezdjen. Az argentin igaz, hogy keményebb és rutinosabb, ami előnyt jelenthet, de az biztos, hogy az összes pontrúgás életveszély lesz. Szerintem Pelle ezért is fogja Negredo mellett Dzekot kezdetni. Minél kevesebb szögletet kell engedni, mert mindkét csatáruk nagyon jól fejel, a bosnyák ebben verhetetlen és akkor még ott van Yaya meg Kompany is. Bartraval legalább lenne három magas, jól fejelő játékosunk és a szélről beívelt labdákat is nagyobb eséllyel hatástalanítanák, főleg hogy Valdes mostanában egy kabaré ilyen helyzetekben.
Mondjuk azt is el tudom képzelni, hogy egy ékkel állnak fel és középre még berakja Milnert, hogy megfojtsa a középpályánkat, esetleg Yayanak nagyobb szabadságot adjon.

Negredot én egy középszerű játékosnak tartom, de itt főleg Silvaval nagyon magára talált és szórja a gólokat.

Nasri szerintem még nem fog kezdeni, inkább csereként áll be.

Én abban bízom, hogy nyílt focit kell játszaniuk, mert nekik gólokat kell rúgni és a játékosállományuk se a bunker-kontrára a legalkalmasabb, (viszont az utóbbiból biztosan lesz pár a széleken) ez pedig nekünk valamivel jobb, de nem szabad fejetlenül támadni. Ami azonban nem egyenlő azzal, hogy mennek a 2 méteres passzok és nem jutunk sehova, mert kell az idegenben lőtt gól.
Tata valószínűleg nem kockáztat és Xavi fog kezdeni, ami annyiból nem rossz, hogy stabilabb lesz a középpálya és jobban tudjuk tartani a labdát, ami a City ellen nem feltétlenül meddő mezőnyfölényt jelent, de lehet meghúz Tata egy Neymar/Alexis/Pedro-Cesc-Messi sort, ami sok mozgással nem biztos, hogy elvetélt ötlet. Mondjuk erre azért nem látok sok esélyt, mert Cesc valószínűleg indokolatlanul sokszor kerülne ki szélre, az pedig neki nem pálya.
Egy jó kis Busi-Yaya párharcra kíváncsi leszek, igazi csemege. :D

ha olyan lelkesedéssel és motivációval játszunk, mint a Rayo ellen nyerhető meccs lesz, de egy tingli-tangliba belebukunk. Kérdés még, hogy Messi milyen napot fog ki, mert ha menni fog neki nem csodálkoznék, ha verne vagy kettőt. [-o<

Ez a statisztika annyit ér, mint...Már bocs. Maximum érdekesség. Arról nem is beszélve, hogy majdnem mindig a Chelsae-vel játszottunk. Ha írsz három évre visszamenőleg a Cityvel eredményt akkor OK. (bár akkor még nem igazán voltak tényezők)
Forca Barca!!!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.17. 19:13:26

Várom már a holnapi meccset. Nem vagyok túl bizakodó a meccsel kapcsolatban, de kíváncsi vagyok már rá nagyon. A játékunkat, a city lehetséges játékát már korábbi hozzászólásokban leírtam, nem ismételek meg mindent. A City-t jelenleg esélyesebbnek tartom, ha felvállalják a bunkert és kontrákra akarnak játszani. Amennyiben azonban Pellegrini támadni akar és kinyílnak, akkor egyenlőek lesznek az esélyek. A City fizikálisan sokkal jobban áll, a rögzített helyzeteknél nagy előnyben lesznek és valamivel jobb a védekezésük is, mint a miénk. Nálunk viszont egyénileg jobb támadók vannak és nagyobb a BL-rutinunk is.
Ami bizakodásra adhat okot a City-nél az a statisztika. Mióta a Barca "visszatért" a BL-be 2004-ben azóta a tavalyi szezont leszámítva minden szezonban pályára lépett Angliában. Kevés sikerrel.
2004/05-ben egy elég emlékezetes meccsen kaptunk ki a Chelsea otthonában 4-2-re, kiestünk.
2005/06-ban ugyancsak Londonban játszottunk a Chelsea ellen, a meccset viszont 2-1-re megnyertük és tovább is mentünk a párharcból. Emlékezetes meccs, emlékezetes szezon volt.
2006/07-ben "dupláztunk". Újra szembejött a Chelsea, ezúttal már a csoportkörben, Londonban 1-0-ra kaptunk ki, csoport-másodikként mentünk tovább a Chelsea mögött. Utána "egyből" mehettünk Liverpoolba, ahol bár 1-0-ra nyertünk (megjegyzem óriási szerencsével), de tovább a Liverpool ment.
2007/08-ban a változatosság kedvéért Manchesterbe mentünk, az elődöntőben, 1-0-ás vereség és kiesés lett a vége.
2008/09-ben újra a Chelsea következett, 1-1-es döntetlen, felejthetetlen meccs lett belőle, továbbjutással és sokáig(évekig) tartó vitákkal, elemzésekkel.
2009/10-ben az Arsenal-nál jártunk, 2-2-vel távoztunk, továbbjutás lett a vége.
2010/11-ben újra az Arsenal volt az ellenfél, 2-1-re kikaptunk, de végül hazai pályán sikerült (egy kis bírói segédlettel) ledolgozni a hátrányt és továbbmenni.
2011/12-ben pedig a Chelsea pályáján szenvedtünk újból vereséget, 1-0-ra, aminek kiesés lett a vége.
Összegezve: 5 vereség, 2 döntetlen és 2 győzelem a mérleg. 8 egyenes kieséses párharcból 4szer sikerült továbbmenni. A párharcok során 4szer kezdtünk idegenben, ebből a 4 meccsből 1 győzelem, 1 döntetlen és 2 vereség született, 3szor mentünk tovább és egyedül 2012-ben estünk ki a Chelsea elleni vereség után.
A fentiek alapján egy döntetlent -főleg, ha nem gól nélküli- is jó eredménynek tartanék.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.02.17. 17:43:20

Yaya vs Sergio.

http://www.youtube.com/watch?v=Oy6aIXakRC4#t=77" target="_blank

Businak milyen hülye hangja van. :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.02.17. 16:02:16

Akik láttak ebben az évben sok City-meccset, azok mit gondolnak a párharcról? Ki az esélyesebb?
GT, Game, többi PL-es?
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.02.17. 15:57:58

Gareth Tello írta:Ezt azért nem mondanám, mert a harmadik számú védekező középpályás a Cityben Javi García. :twisted: Még egy meccshiányos, beszívott, másnapos, sánta Fernandinho is többet ér annál az embernél. :mrgreen:
Akkor marad Demichelis. :D Mindegy is, akárhogyan is állnak fel, el kell kenni őket. Jók, de messze nem annyira, mint amennyire el vannak tőlük ájulva.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.17. 15:44:56

Barcaman1993 írta:Elég nagy bátorság, vagy őrültség lenne Fernandinhot betennie a kezdőbe.
Ezt azért nem mondanám, mert a harmadik számú védekező középpályás a Cityben Javi García. :twisted: Még egy meccshiányos, beszívott, másnapos, sánta Fernandinho is többet ér annál az embernél. :mrgreen:
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.02.17. 15:39:57

Initom írta: Hatalmas szerencsénk ,hogy idegenben kezdünk...
Azért azt a hatalmas szerencsét a sima csoport elsőségnek köszönhetjük. :wink:
MikeTyson írta:A friss hírek szerint Fernandinho ma a csapattal edzett így könnyen lehet, hogy holnap játékra kész lesz. Én inkább Pellére leszek kíváncsi, mert neki azért van némi tapasztalata ellenetek. Jó meccsre számítok. Az biztos, hogy megteszem 4 vagy több gólra holnap :lol: (és ilyenkor szokott lenni egy rossz semmilyen langyos meccs #-o :mrgreen: )
Elég nagy bátorság, vagy őrültség lenne Fernandinhot betennie a kezdőbe. Egy meccshiányos ember egy ilyen párharcot el is dönthet. Nasri hasonló egyébként, de azért az ő lábában mégis van egy kevés játékperc. Ha én lennék az edző, akkor tuti nem kockáztatnám meg.

Egyébként milyen érdekes, hogy arról volt szó, hogy sem Nasri, sem Fernandinho, sem Javi Garcia, sem Agüero nem fog felépülni a meccsig. Most ott tartunk, hogy Agüero az egyetlen, aki még nem alkalmas a játékra, de nem kiabálom el, mert addig még van egy nap... :^o
Én egy nagy taktikai csatát várok, kevés helyzettel, 1-2 góllal. Egy ideje van egy olyan sanda gyanúm, hogy elkapjuk a Cityt és esélyük sem lesz, de azért erre nem vennék mérget. :D Jobb helyzetben vagyunk, sztem a csapatunk is erősebb és visszataláltunk a helyes útra. Nyerjünk és kész, zárjuk le a témát! :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.02.17. 15:16:09

A friss hírek szerint Fernandinho ma a csapattal edzett így könnyen lehet, hogy holnap játékra kész lesz. Én inkább Pellére leszek kíváncsi, mert neki azért van némi tapasztalata ellenetek. Jó meccsre számítok. Az biztos, hogy megteszem 4 vagy több gólra holnap :lol: (és ilyenkor szokott lenni egy rossz semmilyen langyos meccs #-o :mrgreen: )
Válasz küldése