Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.02.18. 23:41:11

Capon írta:Pellegrini ezt érzésem szerint túlságosan eltaktikázta, túl védekező szellemben küldte fel a csapatát. Még 10 emberrel is veszélyesebb támadásaik voltak mint nekünk!
A büntetőig (ami nem volt az, viszont jogos kiállítás volt) csak passzolgatni tudtunk, komoly helyzetekig nem nagyon jutottunk.
Megint egy győzelem amiből semmit nem tudunk és nem is szabad levonni.
Nagyon értékes győzelem és 2 gól volt, a visszavágón vért fogunk izzadni szerintem mi is nem csak a City.
Előszőr is gratula!
Teljesen egyet értek azzal amit mondasz! Egy Nashrit kihagyni a kezdőből óriási hiba volt, mert konkrétan alig volt játékos a citynál aki focizni, támadni akart... A tizit nem róvom fel mert azon felül nem adtak meg egy gólt, de összességében óriási nagy csalódás volt a meccs... Ùgy ültem le, hogy mekkora meccset fogok látni aztán egy tök lagymatag, bíró által szétfùjt sz*rt néztem... Volt, hogy inkább a PSG meccset néztem annyira nézhetetlen volt. Vártam, hogy lőjön gólt a barca, mert tudtam, hogy akkora jó meccs lesz. A baj az volt, hogy 10 emberrel már nem volt olyan könnyű. Amikor még 1-0 volt ùgy voltam vele, hogy nem dőlt még el, mert a visszavágón már lesz Kun is, de 2-0 már elég hùzós... Bár amennyire ez a meccs meglepetés volt egy bizonyos szinten, olyan szinten a visszavágón is lehet, mert oda már biztos nem fog ilyen szinten meghunyászkodva odamenni játszani. Már látom, hogy negyeddöntőben bayern-barca meg chelsea-real lesz ùgy is :mrgreen:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.02.18. 23:37:58

Megint az a helyzet, hogy utólag könnyű okosnak lenni, hogy milyen zseniális taktika meg minden, de a kiállításig pont annyi közünk volt a meccshez, mint a Citynek. Gyakorlatilag mindkét csapat úgy ment ki a pályára, hogy szépen lepörgeti az órát, és várja, hogy a másik mikor csinál valami hülyeséget, már a kezdők is ezt tükrözték. Mi jöttünk ki jól ebből, az első félidőben nem egy City-akció volt, ami azon halt el, hogy az embereik egy egyeneset nem bírtak rúgni a labdába, Demichelis meg feltette a pontot az i-re. Mondjuk a City meg is érdemli, ha 600 millió kidobása után még mindig ilyen Demichelis meg Navas szintű emberek rohangálnak náluk.
Mindenesetre ezt inkább a City vesztette el, mintsem mi nyertük meg. De olyan szempontból tényleg dicséret illeti a csapatot, hogy koncentráltak voltak, nem hibáztak be, hanem meghagyták ezt az ellenfélnek.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.02.18. 23:28:27

Eddig arról szóltak a hírek, hogy könnyű volt a bajnokságban a Barcának rugdosni a "nevesincs" csapatok ellen a gólokat, majd jön a City, Manchesterben, ahol még sohasem győztünk és ebben a városban még Messike sem rúgott gólt.
Erre mi történt? A Premier abszolút fizikai fölényben lévő top csapatát egyszerűen lefociztuk a pályáról, A középpályánk szétfutotta őket, a meccs nagyobb részében keresték a labdát. Közben a Barca 50-60%-os erőbedobással játszott, az utolsó 20 percben meg 10%-on üzemelt. Persze lehetett volna 4-et rúgni, de szombaton is bajnoki van.
Legyünk elégedettek, a továbbjutás minden bizonnyal a zsebben.
Amúgy jó lenne a Messi-Neymar párost - végre együtt - 90 percig a pályán látni. Tudjatok már örülni egy sikernek!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.02.18. 23:24:39

35% Aerial Success 65%
ez amúgy mennyire meglepetés már, tele vannak magas, izmos arcokkal, erre a kis törpéink 65%ban megnyerték a fejpárbajokat :D
Capon írta:Megint egy győzelem amiből semmit nem tudunk és nem is szabad levonni.
első pár meccsből ne vonjunk le semmit, ok megvolt
majd, ha jön a bl, ok megvolt
a real elleni az igazi felmérő, ok megvolt
az atletico ellen meglátjuk mire megyünk, ok megvolt
a city az igazi értékmérő, ok megvolt

és most itt tartunk és még mindig nem vonhatunk le semmit. hát megőrülök, vonnám már le a következtetéseket, de még mindig nem szabad :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kristop 2014.02.18. 23:31:17-kor.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.18. 23:20:09

Tobias88 írta:Amúgy Hart 2 lába között még Lagzi Lajcsi is átfért volna, elképesztő mozdulat volt.

Hozzátéve a panaszomhoz, volt a meccsen vagy 10 olyan lehetőség, hogy Messi és még 1-2 ember 3-4 emberre vihette volna a labdát, de főleg Messi inkább visszafordult. Én nem értem, a Sevilla ellen 5 ember gyűrűjében végigvitte a pályán. Akkor focizik amikor kedve van vagy hogy?
Hartnak sok köze nem volt ahhoz a gólhoz, csak mondom. Egy az egyben vitte Alves, mit kellett volna csinálnia? Nagy bravúrral talán védhette volna, de nem az ő gólja volt, egyszerűen lenulláztuk ott a védelmüket ő meg kiszolgáltatott helyzetbe került.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.02.18. 23:11:59

eimenis1212 írta:
Haver! te láttál már focimeccset valaha? Ha igen tudhatnád, hogy ez nem feltétlenül szokott így lenni...
Elképzelhető! Nagyjából egy szezonban többet játszottam, mint ahány éves lehetsz! :wink:
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.02.18. 23:11:22

Tata túl óvatos volt...A kezdő rendben értem,idegenben city ellen eddig okés...De amikor 10-11 és 0-1 ide,akkor legalább annyit betolhatott volna a a kispadról hogy gyerünk fiúk kicsit előre is...Nem mi továbbra is a biztonságra játszottunk,jó ez,meg se próbáltuk...És ez edzői utasítás kérdése,a gól után nyílván odaszólt vmit hogy hogyan tovább...Lehetett látni a játékosokon hogy nem is pórbálnak előre menni...Csak Alves,aki olyannyira előre ment hogy rendre fent is ragadt,majdnem miatt lett baj...Majd ő lett a hős...De ettől még nem nézem el neki hogy hátul nem egyszer megint miatt volt necces szitu...

Amikor Tata behozta Sergi Robertot Cesc helyett hát akkor majdnem idegbajt kaptam...Szal miért nem lehetett átállni a 10emberrel felálló city ellen az utsó 10percre 4-3-3ra...Sztem rossz döntés volt,mégha utólag jól is jött ki a lépés,de ettől még ez rossz döntés volt,ott meg kellett volna próbálni pörgetni a játékot rúgni egyet...Persze végül bement,mind1,de túl óvatos volt,és ez a nagy passzivitás meg is bosszulhatta volna magát könnyen,általában megszokta...

Összeségében nagyon beszari módon áltunk a meccshez,így nem lehet...Nem mentünk előre menni nehogy hátul baj legyen...Ezúttal bejött,de ezt így nem lehet mindíg a rangadókon Tata...Márpedig ő így képzeli el,mert a Real ellen is inkább hátra csak legyen meg a labda ment,az Atletico ellen kb mintha lemásolnánk ezt a meccset,csak itt elől bement 2...És lehet ez a taktika célra vezető,mertha nálunk a labda nagy baj nem lehet,a védekezés így működik,elől meg majdcsak lesz vmi...De ezzel Barcelonában nem lesz népszerű,mégha meg is nyer mindent akkor sem...Többet kell vállalni,kockáztatni...Aztán az is lehet hogy érzi a keret nincs túl jó formában jelenleg,most játszuk ezt,nyerünk tökéletes...Azt ha elkapjuk a fonalat más lesz...Akkor viszont nagy edző...Csak úgy megjegyezném...És lehet igaza van...Lehet ha nekiesünk a citynek 10emberrel is lekontráznak jelenleg...Szal lehet igaza van,az biztos ez a mentalitás ez a játék kevés lesz,de persze senki nem mondta hogy csak ezt tudjuk,csak ez lesz...Hát kiváncsi leszek...

A 11es kamerával kicentizve nem volt az,piros nem kérdés...Most az hogy előtte Busi szabálytalan volt e vagy nem,elengedtek vagy 20 ilyet ellenünk,most nálunk is egyet ez ilyen...Amúgy meg hallgathanak mert egy szabályos gólt nem adtak meg nekünk...Meg tévedtek nem egyet a másik oldara is csak abból nem lett gól...Amúgy meg amit a meccs előtt írtam bejött,én bíztam De Michelisben... :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bestbarca 2014.02.18. 23:20:10-kor.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
janesz25
Jugador del Barça
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2008.08.29. 05:47:48
Tartózkodási hely: Dunaújváros

2014.02.18. 23:09:37

Tobias88 írta:Hát. Felemás érzéseim vannak. Első félidő taktikailag és teljesítményileg rendben volt. Viszont a 2. a kiállítás és a 11es után iszonyatos. A meccs 0-1 volt, a City megtört, csak támadni kellett volna és 3-4 góllal nyerünk. Erre mit látunk? Messi sétál a labdával pedig tiszta folyosó van előtte. Xavi-Iniesta-Fabregas úgy-szint. Még a meccs se volt eldőlve, nem hogy a párharc. Alves volt az egyedüli akit meg lehetett játszani?

Meg tudom érteni akik utálják a Barca játékát, mert ezt lehet is utálni...

Ember... nehogy már egy idegenbeli 2:0-ás győzelmet meg kelljen magyarázni. Mecs előtt gondolom te is gondolkodás nélkül aláírtad volna ezt az eredményt.

A tizi megítélésénél bíró legyen a talpán aki azt abban a pillanatban helyesen megítélte volna.

Ne dödörögjetek már, örüljünk a győzelemnek.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.02.18. 23:07:59

Pellegrini ezt érzésem szerint túlságosan eltaktikázta, túl védekező szellemben küldte fel a csapatát. Még 10 emberrel is veszélyesebb támadásaik voltak mint nekünk!
A büntetőig (ami nem volt az, viszont jogos kiállítás volt) csak passzolgatni tudtunk, komoly helyzetekig nem nagyon jutottunk.
Megint egy győzelem amiből semmit nem tudunk és nem is szabad levonni.
Nagyon értékes győzelem és 2 gól volt, a visszavágón vért fogunk izzadni szerintem mi is nem csak a City.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.02.18. 23:01:40

Alcantara írta:
eimenis1212 írta:én nem károgtam, de azt látni kell, hogy az első gólig partyban voltak a meccsért.
Ez egy nagy igazság! =D> Minden focimeccsen így szokott ez lenni általában.
Haver! te láttál már focimeccset valaha? Ha igen tudhatnád, hogy ez nem feltétlenül szokott így lenni...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15479
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.18. 23:00:23


Nyilván nekünk, remélem megszórjuk őket itthon is :)
Mondtam,válasszatok sört, gyűljetek össze,én odaviszem, aztán hogy mit csináltok egy sörrel,az a ti dolgotok :D

Kíváncsi vagyok a tippmixesekre,szerintem a fogadók 90%-a Hra vagy Xre vette a meccset... :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.02.18. 22:55:12

Tobias88 írta:Hát. Felemás érzéseim vannak. Első félidő taktikailag és teljesítményileg rendben volt. Viszont a 2. a kiállítás és a 11es után iszonyatos. A meccs 0-1 volt, a City megtört, csak támadni kellett volna és 3-4 góllal nyerünk. Erre mit látunk? Messi sétál a labdával pedig tiszta folyosó van előtte. Xavi-Iniesta-Fabregas úgy-szint. Még a meccs se volt eldőlve, nem hogy a párharc. Alves volt az egyedüli akit meg lehetett játszani?

Meg tudom érteni akik utálják a Barca játékát, mert ezt lehet is utálni...
én is éreztem, hogy lehetne több, lehetne több, aztán akármikor kicsit megpróbáltunk menni előre egész veszélyes helyzeteket hozott össze a city. silva lövés pl, a beadások, szóval talán jobb az, hogy megelégedtünk az 1-0al, így meg főleg.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.02.18. 22:53:15

eimenis1212 írta:én nem károgtam, de azt látni kell, hogy az első gólig partyban voltak a meccsért.
Ez egy nagy igazság! =D> Minden focimeccsen így szokott ez lenni általában.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.02.18. 22:50:55

csababarca írta:Az egész fórum vendégem EGY sörre.
Szóval válasszatok egy drágát,és osszátok el,mindenkinek jut egy korty :D
Ez nem túl gáláns ajánlat! [-X
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.02.18. 22:50:12

Alcantara írta:Szeretnék olvasni pár mélyreható elemzést itt azoktól, akik szerint gyengék vagyunk, a City 3-4 gólt rúg nekünk.

Én ilyen "ocsmány" győzelemnek is örülök.
én nem károgtam, de azt látni kell, hogy az első gólig partyban voltak a meccsért. Nem játszottak jól ahogy mi sem. Beálltak védekeztek, mi meg nem találtuk az ellenszert. A szokásos. Aztán az a gól ( amit akárhogy nézünk Busi szabálytalansága előzőtt meg) és a kiállítás mindent megváltoztatott. Szerintem ebből a meccsből hiba lenne messzemenő következtetéseket levonni
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.02.18. 22:50:02

ami a sörös fogadást illeti, benne van a visszavágóban egy baráti X, 1-1 mint a Real elleni elődöntő-visszavágóban. :D
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2014.02.18. 22:49:48

Tobias88 írta:Hát. Felemás érzéseim vannak. Első félidő taktikailag és teljesítményileg rendben volt. Viszont a 2. a kiállítás és a 11es után iszonyatos. A meccs 0-1 volt, a City megtört, csak támadni kellett volna és 3-4 góllal nyerünk. Erre mit látunk? Messi sétál a labdával pedig tiszta folyosó van előtte. Xavi-Iniesta-Fabregas úgy-szint. Még a meccs se volt eldőlve, nem hogy a párharc. Alves volt az egyedüli akit meg lehetett játszani?

Meg tudom érteni akik utálják a Barca játékát, mert ezt lehet is utálni...
Ezzel egyet kell értsek, a 60. perc környékén meg kellett volna húzni egy Xavi - Neymar cserét, Iniesta visszaáll középpályára és eldöntjük a meccset. Ehelyett lusta játékkal épphogy tartottuk az 1-0 t. Alves gólja mázli volt, senki nem akart már támadni akkor. Edzői hibának tartom a meccs utolsó 30 percének történéseit, ugyanakkor szerencsésen jöttünk ki belőle, ezt nem vitatom.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15479
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.18. 22:48:35

Egyébként értelmezzétek az állításom,ami Game aláírásában is benne van!
Az egész fórum vendégem EGY sörre.
Szóval válasszatok egy drágát,és osszátok el,mindenkinek jut egy korty :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.02.18. 22:47:35

Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.02.18. 22:47:01

kezet foghat Pellegrini Ancelottival, ő is igy szúrta el, csak ő kapcsolt egy félidő után. De ez már nem a mi bajunk.

Szerencsére Alvésnek bement a második helyzete, mert károgtunk volna még egy gólért. :D

Nem mert a City játszani, megkönnyitették nekünk, de ez nem vonja le a fiúk érdemét, nem sziporkáztak, de mindenki hozta a sajátját. =D>
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1622
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.02.18. 22:46:24

Amúgy Hart 2 lába között még Lagzi Lajcsi is átfért volna, elképesztő mozdulat volt.

Hozzátéve a panaszomhoz, volt a meccsen vagy 10 olyan lehetőség, hogy Messi és még 1-2 ember 3-4 emberre vihette volna a labdát, de főleg Messi inkább visszafordult. Én nem értem, a Sevilla ellen 5 ember gyűrűjében végigvitte a pályán. Akkor focizik amikor kedve van vagy hogy?
94:39 6 - 1
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.02.18. 22:45:56

Mindegy mit vállal fel a City a második meccsen. Martino taktikailag lenullázta Pellegrinit.
Támadhatnak nyugodtan Barcelonában. Max. hazamennek egy ötössel még Demichelis nélkül is.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.18. 22:45:04

noname írta:Megérdemelt győzelem. A kiállítás jogos volt. A tizi nem. Utána viszont egy teljesen szabályos gólt elvettek tőlünk. A City igazi helyzetig el sem jutott(volt egy távoli lövés+pár veszélyes beívelés).

Teljesen megérdemelt győzelem, nyert a jobbik csapat és bevált a taktika is. Megérdemli mindenki a dicséretet, Martino is!

=D>
Hááát, azt leszámítva igaz, hogy a City helyzetig sem jutott mert konkrétan 1-0 után 10 emberrel három nem is kicsi helyzetig jutott.
A lényeg hogy sikerült nyerni, engem nem nagyon érdekel hogy hogyan, nyílván 2-3 éve ezt a City-t 3-4 góllal lefocizzuk a pályáról, de ez egy másik Barca, mondhatnám bravúr volt ez ellen az ellenfél ellen két góllal nyerni.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.02.18. 22:44:48

csababarca írta:na kinek milyen emlék ugrott be Neymar passzánál és Alves góljánál? :)

Alakul a sörös fogadás ;) A Heinekent szeretem :mrgreen:
Abi & Tito
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.18. 22:43:36

visca el barca írta:16167 felhasználó van a fórumon, Csaba drága, ha tescos sörrel számolok, még az is majdnem másfél milla lesz neked... :lol:
Hagyjuk már... Valami premium cseh sörrel jön majd a kolléga. 8) :lol:

Ezt a meccset meg a City vesztette el, ilyen védekező felfogással kiküldeni egy csapatot... Aztán Demichelisnek minden elismerésem, Hart papának szintúgy.

Visszavágón ellabdázgatunk, kihúzzuk kapott gól nélkül, aztán a végén begyötrünk egyet, hogy ihassunk a egészségükre. :mrgreen:
Alcantara írta:Szeretnék olvasni pár mélyreható elemzést itt azoktól, akik szerint gyengék vagyunk, a City 3-4 gólt rúg nekünk.
Nagy makkunk volt... A visszavágón végig 11 emberrel fog játszani a City, ott nem lesz kegyelem... :oops: Remélem, azért megállnak tíz alatt. [-o<

Na, ebből elég, iróniábú' és fórumbú' ki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gareth Tello 2014.02.18. 22:45:30-kor.
Válasz küldése