Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.06. 18:41:11

ez lesz az, köszi :wink:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.04.06. 18:36:15

visca el barca írta:tudja valaki pontosan, hogy van most a BL-ben a sárga lap? mennyi után jár eltiltás, és itt van e olyan hogy elődöntök előtt/után eltörlik?
3 után van eltiltás és az elődöntők előtt törlik , hogy 3 sárga miatt ne kelljen senkinek kihagynia a döntőt.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.06. 18:23:48

tudja valaki pontosan, hogy van most a BL-ben a sárga lap? mennyi után jár eltiltás, és itt van e olyan hogy elődöntök előtt/után eltörlik?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.06. 18:20:15

Vezetésükig meg aztán a pirosig én nem éreztem, hogy itt őrült nagy rugdosódás lenne. Simán szabályosan szereztek labdákat, vagy szimplán Iniesta odaadta nekik. A piros nyilván hogy teljesen megváltoztatta a játék képét, sokkal jobban széttudtuk húzni a védekezésüket és ezért is volt jó Alves is meg amúgy Alba is, mert több területük volt, megtudtak lógni, jöttek a beadások. Addig ment befelé a labda míg szó szerinte Suarezről csak bepattant az egyenlítés. :D

Én jót nevettem múltkor mikor linkelte palesz77, gondoltam most is érdemes megtekinteni.
Barcelona vs Atletico Madrid 2-1 - Fernando Torres red card! (Champions League Highlights 2016)
I'm a genius. :mrgreen:
Kép
Kép
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.04.06. 17:38:01

LG írta:
Csak két tévedésed van,Busquets valóban sárgát érő belepőjét lefújta és Suarez kapot sárgát
Valóban lefújta, a lap elmaradt, Suarez pedig nem a rúgásért kapta a lapot, hanem az ütésért.
Lökésért nem ütésért.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.06. 17:20:37

Csak két tévedésed van,Busquets valóban sárgát érő belepőjét lefújta és Suarez kapot sárgát
Valóban lefújta, a lap elmaradt, Suarez pedig nem a rúgásért kapta a lapot, hanem az ütésért.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.04.06. 17:02:55

Feast4 írta:
Kovbal88 írta: Torrest ki lehetet állítani, talán kicsit erős volt az itélet, de azért faragtak rendesen az Atleticosok. Szóval, elfogultan mondhatjuk, hogy megfogta a meccset. Ígyis lett pár sárga.
Neymar ellen is több olyan szabálytalanság volt, amit be se fújtak.
2x figyelmeztette korábban.Ráadásul volt egy lapja is ennek ellenére folyamatosan pofázott, mondjuk igaz hogy Busquets is nyomot 3 percre rá egy ugyanolyan férges belépőt és még csak le se fújt.És Suarez is minimum egy sárgát kirugdosott magának amit nem kapott meg.Akárhogy nézzük nekünk fújt függetlenül attól hogy a kiállítás teljesen jogos volt.
Csak két tévedésed van,Busquets valóban sárgát érő belepőjét lefújta és Suarez kapot sárgát.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.04.06. 16:34:37

Kovbal88 írta:
szerintem most igenis segített minket a bíró.
Torrest ki lehetet állítani, talán kicsit erős volt az itélet, de azért faragtak rendesen az Atleticosok. Szóval, elfogultan mondhatjuk, hogy megfogta a meccset. Ígyis lett pár sárga.
Neymar ellen is több olyan szabálytalanság volt, amit be se fújtak.
2x figyelmeztette korábban.Ráadásul volt egy lapja is ennek ellenére folyamatosan pofázott, mondjuk igaz hogy Busquets is nyomot 3 percre rá egy ugyanolyan férges belépőt és még csak le se fújt.És Suarez is minimum egy sárgát kirugdosott magának amit nem kapott meg.Akárhogy nézzük nekünk fújt függetlenül attól hogy a kiállítás teljesen jogos volt.
Kép
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2016.04.06. 16:00:36

A kiállítás video felvételet egyre többször megnéztem és lehet abszurd amit írok, de nekem totál úgy tűnik, hogy Busquets barátunk direktbe bénázott Torres második sárgalapos belépője előtt. Meccsen is valahogy ez volt az érzésem. Kicsit fű alatt felnézett, jobb lábbal egy bénázásnak tűnő labda átlépés, Torres rá ront ennek örömére, az utolsó pillanatban passz és már vitte is a lábát.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2016.04.06. 14:56:16

A Sociedad ellen idegenben sajnos pihentetni megint nem fogunk tudni, jobb lett volna valami gyengébb csapattal játszani otthon. Az Atma odahaza is ugyan ezt a 8 emberrel védekező taktikát fogja játszani és felrugdossa majd a labdát. Bőven ellesznek a 60. percig is akár a 0-0val komolyabb támadójáték nélkül.
94:39 6 - 1
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.06. 14:21:34

Chino írta:Valószínűleg most ezért volt ilyen szerepkörben. Meglepne, ha hétvégén is ezt játszaná.
Pedig az utóbbi időben sokszor ez a felállás, én már figyeltem, hogy Luis többet van szélen mint tavaly. Nem egész meccseken hál istennek, de rengeteget mozog ki a jobbszél irányába, szerintem ennyire sokat nem tartózkodott ott az előző szezonban. De aztán lehet rosszul láttam.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.04.06. 14:11:42

TripleH írta:
ntibi67 írta:Én egy dolgot nem értettem,amit már a real elleni meccsen is észrevettem.Messi most miért játszott folyamatosan középen az eddig megszokotthoz képest,amikor is eddig jobb szélről indult befelé?Vajon ez edzői utasítás vagy magától döntött így?De hogy nem jött be az biztos!
Azért mert nem csatárt játszik, hanem 4. KP-st, hogy emberelőnyt tudjunk ott kialakítani, a gond az, hogy így Suarez akarva akaratlanul, de túl sokat van kiszorulva szélre. De nem hiszem, hogy saját döntés lenne a TKP poszt, LE szerintem próbál úgy variálni, hogy ne lehessen kiismerni a taktikát.
Mindkét csapat, de főleg az Atletico elég bunker taktikát választott, Messinek nem jött volna ki úgy az erőssége, 16-17 méterről elkezd húzni befelé vagy beindul egy gyors kényszerítőbe, mert egyből hárman vannak rajta és a sok védő miatt ez létszámfőlényt sem eredményezett volna. Gondolom emiatt szedte ki LE a darálóból, hogy több területe legyen. Így több labdát is tud osztani és a védőkről kipattanó labdákat össze tudja szedni és több esélye van lőni is.
Nem mellesleg támadásépítésben is ő a legjobb, ha félpálya körül meg tudja kapni a labdát és rágyorsít, azzal komoly támadásokat lehet vezetni.

Valószínűleg most ezért volt ilyen szerepkörben. Meglepne, ha hétvégén is ezt játszaná.
Forca Barca!!!!
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.04.06. 13:53:05

ntibi67 írta:Én egy dolgot nem értettem,amit már a real elleni meccsen is észrevettem.Messi most miért játszott folyamatosan középen az eddig megszokotthoz képest,amikor is eddig jobb szélről indult befelé?Vajon ez edzői utasítás vagy magától döntött így?De hogy nem jött be az biztos!
Azért mert nem csatárt játszik, hanem 4. KP-st, hogy emberelőnyt tudjunk ott kialakítani, a gond az, hogy így Suarez akarva akaratlanul, de túl sokat van kiszorulva szélre. De nem hiszem, hogy saját döntés lenne a TKP poszt, LE szerintem próbál úgy variálni, hogy ne lehessen kiismerni a taktikát.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.06. 13:49:37

Most nézem, milyen jó hogy visszavágót szerdán játszuk, nem pedig kedden. Sokat számithat az a plusz egy nap, pláne ha tényleg kicsit ki vagyunk facsarva.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.04.06. 12:59:03

Én egy dolgot nem értettem,amit már a real elleni meccsen is észrevettem.Messi most miért játszott folyamatosan középen az eddig megszokotthoz képest,amikor is eddig jobb szélről indult befelé?Vajon ez edzői utasítás vagy magától döntött így?De hogy nem jött be az biztos!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.06. 12:32:00

Simeone: "Hogy mièrt nem vagyunk kèpesek megverni a Barçàt màr egy ideje?
Sajnos, ők sosem viselnek fehér mezt "

Auuu :lol: =D>

Sokkal jobb a helyzetünk amúgy mint 2 éve volt az 1-1-es odavágónál, de fel kell nagyon kötni a gatyát, és lehetőleg legalább 1 gólt szerezni, és onnantól már jó helyzetben vagyunk.

Azonban figyelnünk kell, mert ha hamar kapunk egy gólt annélkül h lőnénk, nagyon kellemetlen helyzetbe kerülhetünk.

Azonban már egy döntetlen is teljesen jó lenne nekünk, amit nem mondhattunk volna el egy 0-1, vagy 1-1-nél.

Hatalmas nagy dolog ez a 2-1, főleg az első félidei " itt ma nem rúgunk gólt" játékot tekintve, nagyon jó hogy megfordítottuk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.04.06. 12:10:30

Én valahol úgy érzem, hogy akkorát nem változott volna a meccs képe, ha 11-en vannak a pályán. Pont az Atletico az a csapat, ami ezt legjobban ki tudja küszöbölni, főleg védekezésben. Emlékezzünk csak a legutóbbi derbire, amikor több, mint egy félidőt emberelőnyben majd kettős emberelőnyben játszottunk és nem nagyon tudtunk mit kezdeni velük, ráadásul nem egy megnyugtató előnyünk volt, mégsem tudtunk fogást találni rajtunk. Pedig nem játszottunk rosszul.
Sokszor kritikus vagyok, de én olyan gyenge játékot nem láttam, mint azt sokan írják. Tény, hogy nagyon távol álltunk az igazi játékunktól, sokszor pontatlanok voltunk és egyéni hibák is voltak, ennek ellenére nem éreztem olyan színvonaltalan játékot. Ráadásul ha a helyzeteket vesszük inkább nekünk állt a zászló. Inkább azt mondanám, hogy nagyon óvatosak voltunk, minimális kockázatot vállaltunk és ezt rengeteg hibával hoztuk le.
Aminek viszont nagyon örülök, hogy ilyen mentalitással jöttünk ki a szünetről, már az első perctől fogva. Nem tudom mit csinált LE az öltözőben, de valószínű ki is osztott néhány taslit, mert mindenki ment mint a mérgezett egér és nem csak meddő fölény volt, 2-3 percenként jöttek a nagyobbnál nagyobb helyzetek.
Általában ez az az időszak, amikor a legveszélyesebbek vagyunk, nem az első félidei gála a leggyakrabb, de ez nagyon kirívó volt. És ezért büszke vagyok a csapatra, mert egész csapatként küzdöttek és szomjazták a sikert.

Az viszont már más kérdés, hogy jól hangzik a fordítás stb. de ha csak a ziccereket nézem is, ha azoknak a felét berúgjuk egy 2-3 gólos megnyugtató előnnyel mehettünk volna a Calderónba. Ezen javítani kell. A bajnokságban többnyire belefér, elég, ha egy góllal sikerül nyernünk, de itt egy találat a továbbjutást jelentheti. Csak Neymar lőhetett volna simán hármat (de amellett is voltak még helyzetei) elég csak a 2 fejesére gondolni, de volt ott még kapufa, épp hogy mellészállt lövés stb. Ha ezekből csak egyet értékesít már nem kéne annyira idegeskedni.
Annak örülök, hogy Suarez végre üre kapuba tudott gólt lőni, bár azért nem volt könnyű egy ilyen erős labdát ilyen gyorsan lereagálni, klasszis csatárteljesítmény.

A sárgán nem tudom miért kell annyit vitatkozni. Egyértelmű volt a szitu. Az egy dolog, hogy fölösleges volt amit csinált, de amúgy is pengeélen táncolt. Sajnos a második félidőben kompenzálta a bíró, de ez van.

Az eredmény olyan "átlagos". Se nem jó, se nem rossz. Nem lehetünk nyugodtak, de ha sikerül egy gólt rúgni jó helyzetben leszünk. Ha a meccs összképét tekintem, fájó, hogy "csak" egy ilyen szűkös eredményt értünk el, de egy X-re bármikor jók vagyunk, Claderón ide vagy oda.
A továbbjutási esélyek nálam nem változtak, továbbra is olyan 65% körülire saccolom.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.06. 11:50:02

LG írta:Keserű szájízem van tagnap után, Torres kiállítása miatt, amit egyáltalán nem tartok jogosnak. Vagy ennyi erővel akkor nálunk Neymart v. Busquetset is ki lehetett volna állitani, nem volt következetes a bíró. Amúgy is néha kicsit kicsúszott a kezéből az irányitás, nem volt méltó egy ilyen fontos meccs vezetéséhez.

A csapatnak viszont a második félidőjért jár a gratuláció. Volt olyan időszak, mikor teljesen beszorítottuk őket, egymás után jöttek a helyzetek.

A 2-1-es előny papíron nem a legjobb a visszavágóra, de az Atletico ellen kifejezetten jó szerintem. Hisz elsősorban a védekezésük jó, és kontrákkal támadnak. Ezekre most nem lesz lehetőségük, nekik kell támadni, is mi kontrázhatunk. Torres elvesztésével pedig, (ahogy alattam már írta vki) a legveszélyesebb emberüket veszítettek el. (hagyjuk a túlsztárolt francia gyereket, ellenünk kb. egy egyeneset nem tudott még belerúgni a labdába, a spanyol viszont rendre be talál nekünk, még akkor is, ha nincs formában, pl. 2012 Chelsea elleni elődöntő)
Torres az első sárgája után folyamatosan pofázott a bírónak, és a második sárgája is teljesen jogos volt, vezetésnél egy ártalmatlan szituációnál így belemenni az emberbe ne csodálkozzon ha besárgul mégegyszer.

Második meccsen lehetőleg egy gólt kell rúgni, és figyelni nagyon a pontrúgásokra, szerintem is arra fognak játszani.
Amikor meg telik az idő már, és úgy alakul hogy még mindig hátrányban vannak, ezért mindent beleadnak, akkor meg kell úszni a rohamaikat, és mellette lehetőségünk lesz kontrázni is akár.

Remélem mostmár helyre jöttek kicsit fejben a fiúk, amit a második félidőben lenyomtak, az bizony nagybetűs futball volt, így kell kimenni a Calderonban is, persze nem észnélkül.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.04.06. 11:26:41

szerintem most igenis segített minket a bíró.
Torrest ki lehetet állítani, talán kicsit erős volt az itélet, de azért faragtak rendesen az Atleticosok. Szóval, elfogultan mondhatjuk, hogy megfogta a meccset. Ígyis lett pár sárga.
Neymar ellen is több olyan szabálytalanság volt, amit be se fújtak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.06. 11:21:26

Tobias88 írta:Olyan hulladékok az m1-es kommentátorok. Hogy lenne már kisebb az Atletico pályája? Még pont hogy nagyobb (bár bl-re lehet leveszik azt a +2 métert szélességben)
igen, tegnap sebők olajoshaj willi megmondta, hogy atletinak otthon könnyebb lesz mert kisebb a pályája és nem lesz akkora területe a barcának :lol: :lol: :lol: :lol:

camp nou: 105x68
calderon 105x70

egyébként aki azt hiszi, hogy majd a visszavágó könnyű lesz mert az atletinek támadnia kell: dehogy fognak támadni...megy majd a bunker, aztán ha eljutnak a térfelünkre, akkor majd dobálják magukat, hátha beakad egy pontrúgás....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2016.04.06. 11:27:58-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2016.04.06. 11:10:16

kfranky írta:Nem tudja valaki, hogy nem sárgázódott-e ki valami az Atmából? 8-an kaptak sárgát... A furcsa, hogy statisztika szerint 3-mal többször szabálytalankodtunk...
Ez konkrétan úgy jön ki, hogy a második félidőben az összes kétesélyes szituban ellenünk fújt a spori. Egy idő után már számolni is untam ezeket az eseteket.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.06. 11:09:49

geridoss írta:
A bíró szerintem nagyon jó volt. Már az elején megfogta a meccset, ennek ellenére besárgult a fél játékosállomány. Mi lett volna, ha az elején hagyja eldurvulni a játékot.
Következetlen volt. Mert pl. vkinek adott sárgát egy szabálytalanságért, ugyanolyan szintű belépőjért egy másik játékosnak meg nem. A leglátványosabb az volt, mikor Torres kiállítása után Busquets egy sokkal inkább sárgát érő belépőt megúszott. És általában inkább ők kapták a lapokat, és mi úsztuk meg. Lehet mondani, ez benne van a taktikájukban, de azért szerintem most igenis segített minket a bíró. Fordított esetben biztos vagyok benne, hogy a fórum most szimbolikusan megkövezné.

Nem azt mondom, hogy nem lehetett Torrest kiállítani, de inkább nem, mint igen.
Egyébként Torrest rég láttam olyan jó formában, mint az utóbbi két meccsén, örülnék, ha láthatnánk tőle egy másodvirágzást, jó tenne a spanyol labdarúgásnak.

A visszavágón kb. hasonló küzdelmes meccsre számitok. Kiváncsi vagyok, LE mennyire próbál az előnyükkel taktikázni, pl. egy kicsit védekezőbb, kontrákkal játszó játékkal, vagy ott is mi akarunk kezdeményezni. Mindkettőnek meg vannak a maga előnyei, hátrányai, majd meglátjuk mi lesz.
kfranky
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2006.09.23. 08:21:54

2016.04.06. 11:04:15

Nem tudja valaki, hogy nem sárgázódott-e ki valami az Atmából? 8-an kaptak sárgát... A furcsa, hogy statisztika szerint 3-mal többször szabálytalankodtunk...[/quote]

Nem. A kommentátor mondta is hogy senkinek nem kell odafigyelnie.[/quote]

Köszi! Furcsa egy ilyen csapatnál, mint az Atma...
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.04.06. 10:58:33

Komolyan, ez az Atleti nem tudott volna zöld vagy fehér idegenbeli mezt csináltatni? Így még nekünk is akik otthon játszottunk, ebben a ronda hugy-sárga mezben kellett toljuk, mert nekik nincs normális idegenbeli mezük.
Persze a mi hibánk is, ha szebb idegenbeli mez lenne nekünk, egy szavam sem lenne.
Kép
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2016.04.06. 10:53:58

[quote="LG"]Keserű szájízem van tagnap után, Torres kiállítása miatt, amit egyáltalán nem tartok jogosnak. Vagy ennyi erővel akkor nálunk Neymart v. Busquetset is ki lehetett volna állitani, nem volt következetes a bíró.

quote]

üdv. én nem értek egyet veled, szerintem simán sárgát érő belépő volt, mert a labdát már rég elrúgta Sergio amikor odalépett neki. azzal egyet értek h volt a barca játékosoknak is csúnya belépőjük, de meg is kapták érte a lapjukat és utána figyeltek arra h nehogy úgy lépjenek be újra h lapot kapjanak érte és ebben látom a nagy különbséget az esetek között, Torres tök fölöslegesen csinálta azt a belépőt, tudta h van lapja, előnybe voltak, ráadásul a kezdőkörnél történt úgy h semmi komoly támadás nem volt kialakulóban h esetleg azért kelljen szabálytalankodni. egyszerűen a meccs hevében túl hevesen próbált labdát szerezni, elkésett a belépővel ami sárgát ért, ennyi történt. tény h szerintem se nyertünk volna 11 ember ellen, de ez nem jelenti azt h a bíró segít mindig minket mert ez nem igaz, ami olyan szabálytalanság azt büntetni kell itt is ott is, lehet h néha egy két esetet nem lát meg a bíró, de ők is emberek akik ráadásul csak egyszer látják az esetet a másodperc töredéke alatt és úgy kell dönteniük (ez alól kivétel a classicon fújó bíró mert az egy patkány volt és 3 lapot nem osztott ki a Ramosnak).
mvik
Válasz küldése