Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.12. 19:11:19

Stegen,Vidal-Bartra-Vermaelen,Mathieu-Sergi Robi-Arda-Rakitic-Munir-Sandro-Suarez. Én ezt dobnám fel de szerintem Enrique továbbra se mer pihentetni az MSNből. :evil: :evil:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.01.12. 18:48:34

valóban érdekes lesz holnap az is, hogy LE. mennyire védi majd a sztárokat, vagy azon az állásponton lesz, hogy nem hagyja magát megfélemlíteni...
én nem küldeném pályára a Messi-Ney duót, Piquet- viszont nem féltem.
Avatar
BarcaPamp
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015.12.28. 16:21:33
Tartózkodási hely: Pamplona, Budapest

2016.01.12. 17:56:28

Kép

Ma közös képet készített a két edző, hogy "csökkentsék a feszültséget" a visszavágó előtt. Holnap kiderül, milyen eredménnyel...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.11. 18:57:54

BarcafanTomee írta:
Bob_Marley írta:Valencia-Granada győztese.

http://www.soccer24.com/spain/copa-del-rey/draw/
Január 15-én fogják kisorsolni az ágakat.
A cikk végén is írja:
http://www.eurobarca.hu/index.php?menu=hir&id=17196" target="_blank
Na ez új infoi volt, köszi. Én is totál úgy emlékeztem, hogy a nyolcaddöntőtől már ágak vannak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.11. 18:35:26

roby122 írta:
BarcaPamp írta:Mit gondoltok, Luis Enrique mennyire tartalékosan fogja kiállítani a csapatot az Espanyol elleni visszavágón? Van értelme a kulcsjátékosokat kitenni komoly sérülésveszélynek? Szerintem az Espanyol ha az első meccsen durván és alattomosan játszott, most még annál is brutálisabb lesz. Nincs jó előérzetem...
Félig-meddig szerintem tartalékos lesz.
MAtS - Alves,Macherano,Vermaelen,Adriano - Arda,Roberto,Iniesta - Munir,Sandro,Vidal/Sr

Én valami hasonlóra számítok, bár szerintem sem Messinek sem Neymarnak nem kéne játszania. Ez már úgyis eldőlt.
Messi játszani fog az nem kérdés. Neymar-ban már nem vagyok olyan biztos. Arda-nak nem idegen az a poszt, sőt, harmadiknak meg mehet Munir. A középpályán pedig egy Rakitic-SR-Busquets trió, hátul meg Masch és Verma a legesélyesebb. Piquét nem hiszem, hogy megkockáztatná LE. Ott rúgnák ahol érik, ebben ne kételkedjen senki.
Nem hiszem, hogy komolyan gondolkoznának a fordításban és nem egy tisztes helytállást tűznének ki célul, valószínű Galca se erre buzdítaná őket.
Forca Barca!!!!
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.01.11. 18:21:15

Bob_Marley írta:
ZBarca írta:Lehet tudni már, hogy kivel és mikor fogunk játszani, ha továbbjutunk? :) Tavaly ilyenkor már megvoltak az ágak.
Valencia-Granada győztese.

http://www.soccer24.com/spain/copa-del-rey/draw/
Január 15-én fogják kisorsolni az ágakat.
A cikk végén is írja:
http://www.eurobarca.hu/index.php?menu=hir&id=17196" target="_blank
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2016.01.11. 18:15:12

BarcaPamp írta:Mit gondoltok, Luis Enrique mennyire tartalékosan fogja kiállítani a csapatot az Espanyol elleni visszavágón? Van értelme a kulcsjátékosokat kitenni komoly sérülésveszélynek? Szerintem az Espanyol ha az első meccsen durván és alattomosan játszott, most még annál is brutálisabb lesz. Nincs jó előérzetem...
Félig-meddig szerintem tartalékos lesz.
MAtS - Alves,Macherano,Vermaelen,Adriano - Arda,Roberto,Iniesta - Munir,Sandro,Vidal/Sr

Én valami hasonlóra számítok, bár szerintem sem Messinek sem Neymarnak nem kéne játszania. Ez már úgyis eldőlt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.11. 17:09:08

nzxtpo írta:Ez nálam is inkább a patkányság, mint a csibész kategória. Nálam a csibészség pl. az, amikor éppen annyit lökök labdaátvétel előtt a játékoson, hogy megnehezítsem, szinte lehetetlenné tegyem a szűk labdaátvételt, de a bíró mégse fúj semmit, mert ahhoz viszont elég kicsi, észrevehetetlen. A patkányságnak tartok viszont minden utánarúgást, Costa féle orrfújást a másikra és hasonló tevékenységeket.
Viszont azt megértem, hogy oda akart köszönni valakinek, hiszen egy nagyon feszült meccs volt, meg is fordítottuk, folyamatosan provokálták (főleg Lajos), de ezt nem így tettem volna én. Kapusként a legjobb fegyver, hogy labdáért való ugrás közben felhúzom a térdem (ezt így is tanítják, hogy védje saját magát), és eltarolom vagy mezőnyjátékosként pedig vállal jó nagyot taszajtok rajta, amikor csak a közelemben van, hogy érezze a törődést, esetleg úgy csúszok be, hogy a labdát érem, de utána se húzom vissza magam.
Köpés, turházás stb az nálam is totál legalja. Az ha fizikálisan keménykedik valaki nálam más kategória. Tényleg túlbeszéltük, ez ugyanaz mint volt, felfogtam ha valakinek ez sok volt. A sérülés milyenségét vitattam, ebbe nem fog senki belehalni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.11. 16:24:27

Ez nálam is inkább a patkányság, mint a csibész kategória. Nálam a csibészség pl. az, amikor éppen annyit lökök labdaátvétel előtt a játékoson, hogy megnehezítsem, szinte lehetetlenné tegyem a szűk labdaátvételt, de a bíró mégse fúj semmit, mert ahhoz viszont elég kicsi, észrevehetetlen. A patkányságnak tartok viszont minden utánarúgást, Costa féle orrfújást a másikra és hasonló tevékenységeket.
Viszont azt megértem, hogy oda akart köszönni valakinek, hiszen egy nagyon feszült meccs volt, meg is fordítottuk, folyamatosan provokálták (főleg Lajos), de ezt nem így tettem volna én. Kapusként a legjobb fegyver, hogy labdáért való ugrás közben felhúzom a térdem (ezt így is tanítják, hogy védje saját magát), és eltarolom vagy mezőnyjátékosként pedig vállal jó nagyot taszajtok rajta, amikor csak a közelemben van, hogy érezze a törődést, esetleg úgy csúszok be, hogy a labdát érem, de utána se húzom vissza magam.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.11. 16:08:37

4-1-ről még is mit kéne várni? :D
Ardaék megint játszhatnak, le kell hozni a továbbjutást és kész. Ez akkora előny, hogy ezt ha nem képes lehozni egy profi csapat akkor ott lehet 100 Messi is a pályán. Lehet kapnak olyanok is lehetőséget, akik eddig kevésbé.


@Chino:
Ha észreveszik tuti kap lapot még pirosat is akár. Ezt is elfogadom, de ez szimplán arra ment, hogy odaszúrjon, hogy érezze Messi. Nem volt szép, én ilyet nem is mondtam, de túlreagálásnak éreztem, s azt hogy eltörheti a lábát meg pláne. Teljes bizonysággal nem lehet a sérülésveszélyt kizárni (viszont ha sérülést akarok, akkor nem fél lábbal kelek fel, nem "sarokról" és sokkal inkább boka lett volna), de ez nálam olyan volt, éreztetni akarta, hogy mi van. Ahogy mi is odapörköltünk a keze környékére, ő is akart egy kicsit keménykedni. Sunyi volt ez igaz, de nem extra súlyos mint be lett állítva.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.11. 15:42:50

Bob_Marley írta: Utolsóval egyetértek, mert úgyis az eredmény számít. Sőt azzal is hogy szemétség volt így odalépni, valakinek ez extra sok még ezt is elfogadom. De itt már arra terelődött a beszélgetés, mennyire volt ez súlyos, meg hogy eltörik a lába. Na ezek nálam viszont óriási túlzások. Ilyenbe nem fog belerokkanni senki, ezt kimerem jelenteni. Ezért írtam ezt le, mert a többit már elengedtem.
Ez a párbeszéd már nagyon meddő, szerinted nem volt olyan nagy dolog, én a többséggel egyetértve patkányságnak és nem csibészségnek tartom, továbbá szerintem bőven benne volt a sérülésveszély, ha csonttörés meg hasonlók nem is. Amellett más indokot nem találok, hogy miért csinálta volna ezt a kapus. Az már más kérdés, hogy szerencsére nem történt semmi komoly.

A visszavágóra Neymart mindenképp pihentetni kéne. Egy Arda-Munir-Messi sorral, mögöttük Sr/Ini-Rakitic-Busi/SR kp-val. Az Espanol biztos nem az eredményre fog játszani, főleg hazai környezetben. De Piquét sem lenne túl szerencsés játszatni, rá utaznának az 100%. Masch és Verma középre aztán lehet tolni.
Hozzunk le egy X-et vagy akár egy szűk vereséget sérülés nélkül és annyi. Én már ennek a forgatókönyvnek is örülnék.

Ebben szerintem Bob egyetértünk. :mrgreen:
Forca Barca!!!!
Avatar
BarcaPamp
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015.12.28. 16:21:33
Tartózkodási hely: Pamplona, Budapest

2016.01.11. 15:40:18

Mit gondoltok, Luis Enrique mennyire tartalékosan fogja kiállítani a csapatot az Espanyol elleni visszavágón? Van értelme a kulcsjátékosokat kitenni komoly sérülésveszélynek? Szerintem az Espanyol ha az első meccsen durván és alattomosan játszott, most még annál is brutálisabb lesz. Nincs jó előérzetem...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.10. 22:48:29

csababarca írta:
Bob_Marley írta: De kérlek mutass egy olyan jelenetsort mikor hasonlóban valaki komolyan megsérült. Én ilyet nem láttam, nem tapasztaltam, de lehet.
Azért nem láttunk,mert ilyen formában ez baromi ritka.
Vannak lábralépések, taposások bőven...de ilyen jellegű azért igen kevés, pláne úgy hogy "halott" volt a játék.
Lehet csűrni csavarni, undorító dolog volt, ez már nem a csibészség része, mint mikor kicsit meghúzzuk,rálépünk,hogy ne tudjon felugrani, kicsit odatámasztunk...ezek csibészségek, ezekkel nincs bajom, még ha a személyt akik ezeket elköveti kutyába sem nézek,mert valami fogyatékosságot kompenzálnak ezzel.
De ez túlment ezen, nézd végig, nem szimplán rálép, hanem még nehezedik,tesz egy nyomómozdulatot.
Az,hogy nem lett sérülés, az teljesen irreleváns a történések szempontjából.


Mindegy túl vagyunk rajta, majd tavasszal is megkapja a az 5-ös adagját, aztán pattoghat megint.
Utolsóval egyetértek, mert úgyis az eredmény számít. Sőt azzal is hogy szemétség volt így odalépni, valakinek ez extra sok még ezt is elfogadom. De itt már arra terelődött a beszélgetés, mennyire volt ez súlyos, meg hogy eltörik a lába. Na ezek nálam viszont óriási túlzások. Ilyenbe nem fog belerokkanni senki, ezt kimerem jelenteni. Ezért írtam ezt le, mert a többit már elengedtem.

Plusz odaszúrtunk mi is a kapusnak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15474
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.10. 22:40:52

Bob_Marley írta: De kérlek mutass egy olyan jelenetsort mikor hasonlóban valaki komolyan megsérült. Én ilyet nem láttam, nem tapasztaltam, de lehet.
Azért nem láttunk,mert ilyen formában ez baromi ritka.
Vannak lábralépések, taposások bőven...de ilyen jellegű azért igen kevés, pláne úgy hogy "halott" volt a játék.
Lehet csűrni csavarni, undorító dolog volt, ez már nem a csibészség része, mint mikor kicsit meghúzzuk,rálépünk,hogy ne tudjon felugrani, kicsit odatámasztunk...ezek csibészségek, ezekkel nincs bajom, még ha a személyt akik ezeket elköveti kutyába sem nézek,mert valami fogyatékosságot kompenzálnak ezzel.
De ez túlment ezen, nézd végig, nem szimplán rálép, hanem még nehezedik,tesz egy nyomómozdulatot.
Az,hogy nem lett sérülés, az teljesen irreleváns a történések szempontjából.


Mindegy túl vagyunk rajta, majd tavasszal is megkapja a az 5-ös adagját, aztán pattoghat megint.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.10. 22:16:19

ZBarca írta:Lehet tudni már, hogy kivel és mikor fogunk játszani, ha továbbjutunk? :) Tavaly ilyenkor már megvoltak az ágak.
Valencia-Granada győztese.

http://www.soccer24.com/spain/copa-del-rey/draw/
Kép
Kép
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2016.01.10. 21:38:02

Lehet tudni már, hogy kivel és mikor fogunk játszani, ha továbbjutunk? :) Tavaly ilyenkor már megvoltak az ágak.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.10. 21:23:32

szajko írta:
Valószínűleg így van, ha te mondod. Végül is az a láb nem állhat százféleképpen mikor rátaposnak, csak egy rossz mozdulat és babi néni... viszont, ha te így gondolod akkor nem lenne ellenedre, ha mondjuk a te lábadon kipróbálhatnám ugye? És akkor lehet elhiszem, ha 30 után még semmi baja a lábadnak. Már a 3. után könny lenne.
Jah hogy harmincszor, jó hogy nem addig amíg neked tetszik. :D Képzeld el léptek már rám, tökéletesen így nem, de léptek rám. De kérlek mutass egy olyan jelenetsort mikor hasonlóban valaki komolyan megsérült. Én ilyet nem láttam, nem tapasztaltam, de lehet. Vagy akkor kérlek mond meg miért állt fel szinte azonnal Messi?

Az egész testsúly, meg nem fél lábbal, sarokkal nem teljesen felállva van. De ez már aztán tényleg részletkérdés. Ha ebbe valaki megsérül, akkor papír. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2016.01.10. 21:11:41

Bob_Marley írta:
MessiNeymarSuarez írta:https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... 34349b3a57 ... e=570D4F3B


Röviden tömören....
Utolsó két sor ok, de az ha valakinek rálépsz a lábára az még nem törik el. :D Na ezek azok a túlzások, amit próbáltam leírni.
Valószínűleg így van, ha te mondod. Végül is az a láb nem állhat százféleképpen mikor rátaposnak, csak egy rossz mozdulat és babi néni... viszont, ha te így gondolod akkor nem lenne ellenedre, ha mondjuk a te lábadon kipróbálhatnám ugye? És akkor lehet elhiszem, ha 30 után még semmi baja a lábadnak. Már a 3. után könny lenne.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.01.10. 18:28:38

Bob_Marley írta:Feltételesben volt, igaz, én hibám. Egy ilyentől nem fog eltörni a lába senkinek. Nem egész testsúly volt, nem is veszélyes részre. Én még ilyentől lábat eltörni nem láttam. Plusz inkább úgy tűnt sarokkal "nyomott" oda.
Túlzásnak érzek ebben sok mindent. Láb eltöréshez azért kell némi nem erő, s nem az hogy fél lábbal ráállok a másikra (ami nem is mozgásban van, ráadásul sípcsontvédő is védi). De túltárgyaltuk, tényleg befejeztem. :D
Nem akarok szavakon lovagolni, de igen a teljes testsúllyával nehezedett rá, mikor felállt a lábáról. Véletlennek bizonyosan nem mondanám, de még a játék hevében elkövetett szabálytalanságnak sem. Tudatos, aljas cselekedet volt.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.10. 14:14:43

Előbb fog eltörni egy becsúszástól a lába mint ilyentől. Nem tudok ezen túllépni, tényleg bocs, de egész egyszerűen lassan már fegyverrel támadt rá a kapus. :D Rohadt kellemetlen így odaszúrni, de ilyenbe senki nem fog belehalni. Direkt azért hoztam fel saját példát, más példát, hogy érzékeltessem ezt. Védő voltam, bizton állíthatom, hogy ha valakit leakarsz rúgni, hogy ne álljon fel akkor az nem fog felállni. Ha rááll két lábbal a boka védő és a sípcsontvédő közé TELJES testsúllyal akkor azt mondom oké, ott az sanszosan minimum szalagokat sért. Ez, hogy fél lábbal felkelek a másikról ez nem fog maradandó sérülést okozni. Még csak nem is fog percekig se fájni. Igazi genyóság és odaszúrás, de nem hiába Messi is rögtön felállt és ugatott.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10108
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.01.10. 14:03:13

Persze Bob részben igazad van, nyilván volt egy kis túlzás a szövegben, de ha már Suarez(Mascherano) "Waste of space" beszólása olyan húde nagy sértésnek lett beállítva hogy eltiltás lett belőle, akkor ezt is be lehet állítani láb eltörési kísérletnek.. :D
Persze nyilván nem akarta eltörni a lábát, viszont elég csúnyán rálépett a bokájára szándékosan, és rajta is hagyta a testsúlyát 2-3 mp-ig, szóval szándékosan akart kellemetlenséget okozni Messinek, és azért sajnos láttunk már sportban hogy az ártalmatlannak tűnő esetekből nagy baj lett.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.10. 14:00:15

Feltételesben volt, igaz, én hibám. Egy ilyentől nem fog eltörni a lába senkinek. Nem egész testsúly volt, nem is veszélyes részre. Én még ilyentől lábat eltörni nem láttam. Plusz inkább úgy tűnt sarokkal "nyomott" oda.
Túlzásnak érzek ebben sok mindent. Láb eltöréshez azért kell némi nem erő, s nem az hogy fél lábbal ráállok a másikra (ami nem is mozgásban van, ráadásul sípcsontvédő is védi). De túltárgyaltuk, tényleg befejeztem. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15474
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.10. 13:41:47

Bob_Marley írta: Utolsó két sor ok, de az ha valakinek rálépsz a lábára az még nem törik el. :D Na ezek azok a túlzások, amit próbáltam leírni.
de eltörHET, akár. A kép is úgy írja,hogy megpróbálta...és ez tény, sérülést akart okozni, különben nem tesz még direktbe egy nyomó mozdulatot a kapus,és nem nehezedik rá erőből.

Túl van tárgyalva, de láttam már így lábat törni, pályán is, meg egyéb játék közben is, sima élethelyzetekben is, szóval de, eltörhet egy láb így, mint ahogy törtek is már el.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.10. 13:30:19

MessiNeymarSuarez írta:https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... 34349b3a57 ... e=570D4F3B


Röviden tömören....
Utolsó két sor ok, de az ha valakinek rálépsz a lábára az még nem törik el. :D Na ezek azok a túlzások, amit próbáltam leírni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10108
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.01.10. 13:10:47

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=570D4F3B" target="_blank


Röviden tömören....
Válasz küldése