Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Tomsa
Capitá del Barça
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2007.10.14. 12:31:53

2017.01.11. 20:06:39

Nagyon tetszik a kezdő, különösen Rafinha miatt!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.11. 20:03:41

Barca line-up vs Athletic: Cillessen, Roberto, Piqué, Umtiti, Alba, Iniesta, Busquets, Rafinha, Messi, Suarez, Neymar
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.11. 19:05:43

Gálát fel, aztán ami a csövön kifér. Jók leszünk ma, hazai közönség előtt Leo lövi az elsőt, aztán Ney meg Lajos is betalál. Paco csereként kettőt vág.
És ezt nem álmodtam.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.01.11. 17:45:04

Bob_Marley írta:
visca el barca írta:én az idei év első két meccsén sima vereséget vártam, ehhez képest vasárnap az egyik pontot megmentettük.

ma viszont sztem sima siker lesz, legalább is remélem. .
Hát ez nem túl biztató ha így érzed meg érezted eddig, nagy jinxmester leszel. :D Tuti akkor tizikig is elmegyünk. :lol:

2-1 általában az az eredmény, ami a legkiszámíthatatlanabb, ilyenkor még inkább fontos ki rúgja az elsőt. Szerintem is tovább kellene menni, a fontos idegenbeli gól megvan, ezt ki kell használni.
Igazából szerintem ha nem fogunk gólt találni az első 20 percben akár a jelenlegi heptukusságunkkal ki is tudunk esni, mert tutira megállunk és előbb-utóbb egy kontra majd elmegy, ha hamar bemegy akkor szerintem még akár ki is tömjetjük őket.Ha meg netán ők találnak gólt mehetünk először amiben bízom, hogy nem történik meg akkor ki is estünk...

Szóval ahogy mondod ez az az eredmény ahol bármi lehet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2017.01.11. 20:41:09-kor.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.11. 16:50:25

visca el barca írta:én az idei év első két meccsén sima vereséget vártam, ehhez képest vasárnap az egyik pontot megmentettük.

ma viszont sztem sima siker lesz, legalább is remélem. .
Hát ez nem túl biztató ha így érzed meg érezted eddig, nagy jinxmester leszel. :D Tuti akkor tizikig is elmegyünk. :lol:

2-1 általában az az eredmény, ami a legkiszámíthatatlanabb, ilyenkor még inkább fontos ki rúgja az elsőt. Szerintem is tovább kellene menni, a fontos idegenbeli gól megvan, ezt ki kell használni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.11. 13:18:41

zeli39 írta:de ha ma is a Gomes-Busquets-Iniesta vagy Rakitic-Busquets-Iniesta kezd tuti eret vágok magamon én ma 4 középpályással játszanék Rafinha-Rakitic-Sergi Roberto-Iniesta és 3 védővel :-)
Szerintem akkor készítsd a szikét estére, szinte biztos vagyok benne, hogy a Rakitic-Busi-Iniesta 3-as kezd majd. De a 3 védős felállásra még kevesebb esélyt látok, akkor Matyit is nevezte volna a keretbe, hogy legalább 1 csere legyen a padon is hozzá. Persze történhetnek csodák, de szerintem inkább készítsd fel magad arra, hogy a "gálakezdő" megy ki a pályára, úgy nem fogsz talán akkorát csalódni, max kellemesen.. :D

Ma amúgy én is győzelmet várok, őszintén meglepődnék, ha most kiesnénk. Kíváncsi leszek a Bilbaora is amúgy, hogy megpróbálják kihúzni 0-0-val, és max közben 1-2 kontrát beverni, vagy esetleg nekünk esnek, és gyorsan megpróbálnak gólt lőni, hogy utána mégkeményebben sündisznózhassanak. De messze van még az este.. :D
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.01.11. 12:25:51

A keret: ter Stegen, Cillessen, Piqué, Rakitić, Busquets, Denis, Arda, Iniesta, Suárez, Messi, Neymar Jr, Rafinha, Mascherano, Paco Alcácer, Jordi Alba, Digne, Sergi Roberto, Umtiti.

Edzői döntés miatt kimaradtak: Masip, Vidal, Matyi és André Gomes barátunk. Így tuti, hogy az a kezdő lesz mint az odavágón, azaz a "gála" 11. Remélem úgy is játszanak majd, hogy kiérdemeljék ezt a címet.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.11. 11:40:00

én az idei év első két meccsén sima vereséget vártam, ehhez képest vasárnap az egyik pontot megmentettük.

ma viszont sztem sima siker lesz, legalább is remélem. ahogy látom itt mindenki fikázza a kupát, meg hogy fel kellene adni, meg értéktelen. oké, persze nem ér annyit mint egy bajnoki cím vagy bl, de én azért mindig örülök ha megnyerjük és közel sem tekintem olyan értéktelennek.

ma fontos lenne hogy ne kapjunk gólt, főleg nem az első gól legyen az övék, mert akkor megint csak a kapkodás meg ötlettelen erőlködés fog menni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2017.01.11. 11:26:30

A Bilbao mindent be fog dobni, és a hazai teljesítményünk nem valami fényes mostanában. Ha továbbra is ötletek nélküli játék lesz, és be akarjuk vinni a kapuba a labdát, akkor kevés az esély. De tovább kéne jutni valahogy, ha már a FIFA gálát kihagyták a fiúk, és ilyen komolyan készülnek.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.11. 11:26:02

Nero. írta:Középpálya lesz a kulcs hogy valahogy megtudják tartani a labdát a Bilbaoi rohamok alatt, illetve hátul nem szabad hibázni. Szerintem Rakitic és Alba újra kezdenek.

1-0al már jók vagyunk, hazain ezt hozni kell. Lélektanilag ez most nagyon kéne.
Remélem kipihenték magukat és jól fognak végre teljesíteni, ez főleg Rakétának szól.

Legyen 2-0, nem akarom hogy az utolsó percbe kiegyenlítesenek és akkor továbbmennek :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.11. 11:18:07

Középpálya lesz a kulcs hogy valahogy megtudják tartani a labdát a Bilbaoi rohamok alatt, illetve hátul nem szabad hibázni. Szerintem Rakitic és Alba újra kezdenek.

1-0al már jók vagyunk, hazain ezt hozni kell. Lélektanilag ez most nagyon kéne.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.11. 11:11:33

Initom írta:Nagyon remélem,hogy ma a csapat és LE megmutatja a szkeptikusoknak ,hogy nem elveszett ez a szezon.Alapvetően nem értek egyet a károgással és a csapat temetésével,de ez most teljesen más téma lenne...

Az utóbbi mérkőzésen a hozzáállással már nem volt gond,de nagyon hadilábon állunk a szerencsével. Nekik befelé pattan a kapufáról nekünk kifele...

Van egy pár hetes(hónapos) pech szériánk,de úgy vélem lassan fordulhat a kocka. Ne adj isten elkapják a fonalat a fiúk,akkor odapörkölhetünk ma egy szép győzelemmel. Akkor talán átfordul a lélektan a játékosokban és helyezünk egy kis nyomást a madridra is a későbbiekben. Innen szép a győzelem. ( Bár hozzáteszem én csodának tartanám ha idén is mi nyernénk a bajnokságot,már csak a nagy számok törvénye alapján,nem a -5(8) miatt)

Nem kell más ,csak menjenek be a helyzetek,pattanjon be valaki hátáról az első,aztán talán a második is. Nyerjünk gólokkal és utána megindulhat felfelé a csapat. Hajrá!
jogos, így legyen =D>

Most van az, hogy ha összekapják magukat akkor tényleg bármi lehet(lásd 2015), vagy pedig ha nem kapják akkor kupa nélkül is zárhatunk a végén....Remélem az előbbi lesz, és megmutatják a világnak hogy miért félt szinte minden csapat a Barcától 2015-16-ban =D>

Gil Manzano? Micsoda csalódás, azt hittem egész véletlen drága Lahoz "barátunkat" küldik ki, aki előtt szét is rúghatnak egy játékost az rendben van, de ha ezt esetleg megemlíti az adott játékos a 3-madik eset után akkor meg rögtön villan a bűntetés... [-X

Ma egy agresszív Bilbaot várok, szóval vigyáznunk kell, és úgy kell kimenni a pályára hogy megegyük őket, de csak ésszel! Villarreal ellen akarással szerintem már nem volt gond, végre úgy mentünk ki a pályára hogy az első percektől is megnyomtuk a meccset.
thalasz
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010.12.13. 08:26:27
Tartózkodási hely: Budapest XI.

2017.01.11. 10:03:25

Köszönöm
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2017.01.11. 09:53:31

Nagyon remélem,hogy ma a csapat és LE megmutatja a szkeptikusoknak ,hogy nem elveszett ez a szezon.Alapvetően nem értek egyet a károgással és a csapat temetésével,de ez most teljesen más téma lenne...

Az utóbbi mérkőzésen a hozzáállással már nem volt gond,de nagyon hadilábon állunk a szerencsével. Nekik befelé pattan a kapufáról nekünk kifele...

Van egy pár hetes(hónapos) pech szériánk,de úgy vélem lassan fordulhat a kocka. Ne adj isten elkapják a fonalat a fiúk,akkor odapörkölhetünk ma egy szép győzelemmel. Akkor talán átfordul a lélektan a játékosokban és helyezünk egy kis nyomást a madridra is a későbbiekben. Innen szép a győzelem. ( Bár hozzáteszem én csodának tartanám ha idén is mi nyernénk a bajnokságot,már csak a nagy számok törvénye alapján,nem a -5(8) miatt)

Nem kell más ,csak menjenek be a helyzetek,pattanjon be valaki hátáról az első,aztán talán a második is. Nyerjünk gólokkal és utána megindulhat felfelé a csapat. Hajrá!
Abi & Tito
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.11. 09:25:45

thalasz írta:Lehet tudni, ki vezeti?
nem volt egyszerű de megataláltam: gil manzano
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.11. 09:04:09

thalasz írta:Lehet tudni, ki vezeti?
Mind1.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
thalasz
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010.12.13. 08:26:27
Tartózkodási hely: Budapest XI.

2017.01.11. 09:02:54

Lehet tudni, ki vezeti?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.01.11. 08:39:32

mvik írta:üdv. szerintem meg lesz a továbbjutás, hazai pályán mindig jobban szokott menni a Bilbao ellen, csak ehhez az kell h végre berúgják a srácok a helyzeteiket, itt főleg Neymarra gondolok, mert ordító nagy helyzeteket ront el (látszik is rajta október közepe óta nem rúgott gólt a Barcába), a játékával nincs baj csak nagyon gyenge a helyzetkihasználása, de ugyan így a többieknek is, ezen kell javítani és akkor nem lesz itt semmi gond.

én meg elsősorban Suarezre gondolok, őt elsősorban a góljai emelik és ha az nincs, -jószerével - semmi nincs...
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2017.01.11. 01:02:45

üdv. szerintem meg lesz a továbbjutás, hazai pályán mindig jobban szokott menni a Bilbao ellen, csak ehhez az kell h végre berúgják a srácok a helyzeteiket, itt főleg Neymarra gondolok, mert ordító nagy helyzeteket ront el (látszik is rajta október közepe óta nem rúgott gólt a Barcába), a játékával nincs baj csak nagyon gyenge a helyzetkihasználása, de ugyan így a többieknek is, ezen kell javítani és akkor nem lesz itt semmi gond.
mvik
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.10. 23:19:19

Az Atletico azért majdnem eltaktikázta, de Grizi tegnap még pózolt ma azért eltett egyet. :D
Kép
Kép
Kép
nagyi1244
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.11.19. 20:54:30

2017.01.07. 14:27:35

Véleményem szerint otthon simán hozni fogjátok a továbbjutást.

Igazából annyi lehet a hátrány nem tudtok pihentetni más nem....
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.01.07. 13:34:45

Több dologgal is egyet tudok érteni. Az hogy a Bilbao kettős emberhátrányban volt 10 percig elég csalóka. Ahhoz amit csináltak nem is kellett több ember, a támadásnak még a gondolata sem fordult meg a fejükben. Leehet mondani, hogy ezzel nem tudunk mit kezdeni, de nem hiszem hogy nagy valótlanság lenne azt állítani, hogy mondjuk a Real is sorra dolgozta volna ki a helyzeteket. Előny birtokában lehet ezt rövid ideig csinálni, de előbb-utóbb jött volna a gól. Így is volt lehetőségünk de nem éltünk vele és a szerencse sem a mi pártunkon állt. Ez a lőjjünk távolról dolog sem olyan egyszerű, mint azt sokan puffogtatják. Többször is volt, hogy Messi és Neymar 18-20 méterről tüzelni akart, de egyből ketten voltak előttük. Arról nem beszélve, hogy ha nem találunk kaput, akkor valahogy nehezen kapja vissza kapus a labdát, elszórakozik vele plusz még vissza kell szerezni, így elmehet legalább 3-4 perc is. Emlékezzünk vissza, hány lövést blokkoltak. Iraizoznak be sem kellett avatkozni.
Nem biztos, hogy több értelme van, mint adogatni és megvárni azt a pillanatot, amikor beindul valaki és úgy betenni. Ráadásul ezt tudjuk legjobban. Ez a látszólag ötlettelen tili-toli is csalóka. Hány olyan gólt szereztünk, hogy ment a passzolgatás, aztán hirrtelen ritmusváltás és eg-két érintő után a hálóban volt a labda.
MessiNeymarSuarez írta:
Nem vagyunk olyan rosszak, DE arról nagyon le kéne szokni, hogy a meccs első 30-40 percét végigmozizzuk kényelmesen, aztán utána ha ég a ház akkor elkezdünk focizni...Folyton emiatt szívjuk be...Úgy kell kimenniük mostantól a pályára minden meccsen, mint akik vért ittak, és BL döntő fontosságú a meccs..Igenis össze kell szedni magukat, változtatni kell, de szerintem nincs itt még semmi sem veszve.Év első meccsén mikor játszottunk jól?

Majd meglátjuk vasárnap mi lesz az El Madrigalban, ahonnan az Atleti is 3 kapott gombóccal tért haza.Ha behúznánk, nagy fegyvertény lenne.
Ez viszont nagyon igaz. Nem tudom, hogy az öltözőben maradnak vagy csak megvárják míg sürgős lesz, de rendre ezt játsszuk el. Az igaz, hogy többször elég volt a második félidő, hogy hozzuk a pontokat (legjobban talán a Sevilla ellen jött ki), most is hasonlóan alakult, de erről le kéne szokni, mert sok pontot elhullajthatunk, a Bl-ben pedig veretesebb ellenfelek ellen nagyon könnyen kieséshez vezethet.
Attól valahogy annyira nem tartok, hogy kiesünk (legalábbis van egy ilyen megérzésem), idegenben a Bilbao nem hiszem, hogy még egyszer hasonlót tudna produkálni, és az a faktor sem ismétlődne meg, mint legutóbb. Plusz Messi sem fog ki ilyen napot. Inkább az a probléma, hogy így nem pihentethetünk annyira, ami egészséges lenne.

A Villarrealt viszont meg kell fogni, nincs mese. Az egyik legnehezebb meccsünk lesz a bajnokságban, nagy skalpvadászok, a Real ellen is majdnem ott volt a 3 pont, az ATMA ellen pedig tudjuk mi volt az eredmény.
Mentálisan is sokat számítana, nagy lökést adhatna.
Forca Barca!!!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.07. 13:06:48

Nero. írta:Normandia: Én is ezt látom sőt erre sürgősen ki kellene találni valamit. Én 4 kpval kezdenék de azt nem lehet mert az MSN érinthetetlen.
Nyilván ez dilemma. Én se tudnám, hogy kit hozzak le, de nem is az én dolgom. LE és csapatának kellene kitalálni valamit. Mondjuk a több, gyorsabb mozgások megkövetelése a labdakihozataloknál. Ugy nem igen fog menni, hogy állok és nézem, hogy a két hátvéd meg a kapus mit szórakoznak hátúl, mert elképzelésük sincsen, hogyan és leginkább kinek játszák meg a labdát. Ezt szerintem csapatszinten lehetne megoldani. Ezek a szituk modellezhetők, edzéseken fel lehetne erre készülni. Szóval nem tudom, hogy miért nem tesszük. Az alapanyag adva van, nem rosszak a játékosok.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.07. 12:44:48

Normandia: Én is ezt látom sőt erre sürgősen ki kellene találni valamit. Én 4 kpval kezdenék de azt nem lehet mert az MSN érinthetetlen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.01.07. 12:25:48

csababarca írta:
Rivaldo11 írta: Összességében messze nem áll arányban a játékerejükkel sem a Bl győzelmük, sem a veretlenségi sorozatuk. De majd kijön ez, várjunk csak még egy kicsit.
Az a baj,hogy tavasz óta ezt mondogatják sokan. Hogy majd elfogynak, majd kijön...ahha, én nem hiszek ebben.
Erősek pokolian, ha nem játékban, akkor mentálisan. Ha épp fejben nincsenek ott,akkor játékban viszont igen.
El kell fogadni,hogy most erősebbek,és nem tudtuk kihasználni a klasszikuson sem,hogy megfogtuk őket.

Abban lehet bízni,hogy lesz egy olyan rövidzárlatuk, mint nekünk tavasszal, mikor az atma ellen kiestünk (vicc kategória), meg ugye ott leadtuk a bajnokságban a pontokat.
Ebben lehet bízni majd április magasságában.
A Real eredményeit szerintem is kár megmagyarázni a tavalyi naptári évben jobbak voltak. Az, hogy nem játszottak lehengerlően egy dolog, a kupákat nem erre adják, hanem az eredményekre

Ami minket illet, szerintem nagyon sok lenne a csapatban, de vhogy nem jön ki, csak ritkán, és ebben bizony LE-nek nagy szerepe van. :? Lehetne ebből még akár triplázás is, még nincs semmi veszve, de ehhez jelentősen fel kéne javulnunk. Mert ha a Real a későbbiekben kicsit meg is rogyna, ahhoz, hogy kihasználjuk, a közelükbe kell lennünk, és ehhez pl. a Villarreal elleni meccset be kéne húzni, és itt jön az, hogy a kupameccs mennyire tesz jót a hétvégi formának. A Real egy mérsékelten tartalékos csapattal is simán győzött, ez azért bosszantó, pedig nekik volt kevesebb okuk tartalékolni, hisz a Granadát fogadják.

Meg kell várni a hétvégét, de ha esetleg nőne a hátrányunk, elég mérges lennénk, főleg Luchora.
Válasz küldése