Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Driftwood
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2017.12.24. 13:19:29

2019.08.31. 18:20:28

Le a kalappal a kis srác előtt !!! Amikor ezt írom a két meccsen 20 perc alatt több jó passza volt mint Dembelének 5 meccsen ,ez a két játékos közötti intelligencia különbség .Nemcsak játékintelligencia ,gyanítom...
Sajnos Busi irtózatosan lassú összjátékban ,és kevés egyedül "csinálni a játékot"
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2019.08.31. 18:08:54

Dantes, a foci azért komplexebb annál, hogy van egy nyerő taktikánk, egy csodaedzőtől, amivel szétverünk mindenkit. Húsz évente talán egy ilyen, ha van, az is csak addig, amíg ki nem ismerik. Minden csapat más, minden ellenfél más dolgokat húz meg, kicsit máshogy játszik. Nehéz egy épülésben lévő csapattal az összes lehetőségre készülni.
Mondj egy taktikát, amiben a Barca jó és működik erősen letámadó, jól kontrázó csapatok ellen! Szélen felfutós, beadogatós, védelem hátrahagyós? Eléggé esélytelen.
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2019.08.31. 17:57:26

Érthetetlen, hogy ilyen nevekből álló középpálya, két gyors szélső védővel és elől legalább egy világsztárral ennyit tud felmutatni (Rafinha ismét borzalmas, ismét csetlik botlik, semmit nem változott). Ha nem tudnám kiket nézek, nem hinném el, hogy a sárga mezesek mi vagyunk. Nem tudok pozitívumot említeni, Valverde évek óta küzd önmagával, a klubbal, a felállásunkkal, a taktikával...és vesztésre áll.

Számomra egy büdös nagy nulla az egész első félidő, ötlettelen, lelketlen, túltaktikázott valami, értelmetlen hibákkal, váltásokkal, passzokkal.

Továbbra is azt gondolom, hogy vezető, szemlélet, stílus változásra lesz szükség.. ne legyen igazam, de már a bajnokság első felében nagyon nagy gondok lesznek. A nemzetközi meccsekről nem is beszélve.

D
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2019.08.31. 17:48:14

Nem fekszik nekünk most ez a taktika, Ernőnek változtatnia kell.
Ha jól látom, az Osa erősen letámad már a félpályánál, ezért szét kell húzni a csapatot, hogy ne veszítsünk labdát, széles játéknál viszont nem működik a szép, gyors passzos játék, inkább ez a kínlódás van. Talán azt lehetne, hogy a labda felhozásakor, letámadás esetén támogató embert küldeni, de annak meg az a veszélye, hogy az Osa direkt passzokkal lekontráz bennünket az üres területeken.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.08.31. 16:56:09

Rakitic 3 meccs a padon egymás után... ténylegesen ki lett adva az útja.

És vezet az újonc...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.08.31. 15:55:32

Ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Alba; Busquets, S.Roberto, De Jong; Rafinha, Carles Pérez, Griezmann.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2019.08.27. 08:46:49

Mindenképpen kell több lehetőséget adni a fiataloknak, még ha ez rizikós is. Nem feltétlenül kezdőként, hanem eleinte stabil, de lelkes csereként. Megjegyzem Valverde ebben nem járt élen eddig, remélem változik. Én a szezon elejét pont azért szeretem, mert látni új arcokat, új reménységeket. Lehet cserepadra ültetni kiszolgált öreg harcosokat (néha kell is - ld. Vidal), de annak hosszú távon nem lesz meg a haszna. El kell kezdeni a csapat belső fiatalítását most, mert néhány év múlva már késő lesz!
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2019.08.27. 08:44:47

Ezeknek a fiataloknak nyugodtan oda lehetne adni a kupameccseket. 6-7 fiatal sajátnevelés kiegészülve 4-5 rutinosabb játékossal. A sztárok nem lennének leterhelve annyira januárban.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.08.27. 06:30:23

StickyFingaz írta:16 évesen egyik olyan csapatba se lenne kezdő/csere amelyik le tudna érte tenni a 100 misit.Szep meg jó hogy ilyen fiatalon debütált meg minden de azért 1-2 szép labdaátvételtől ne essek már hasra.Először villantson valamit a B csapatba aztán ha ott összehoz egy 15 gól 10 gólpassz körüli szezont akkor már van miről beszélni.

Tipikus ósdi, bezápult felfogás. Csaupa egyedi eset van és mindenre és az ellenkezőjére is van példa. Ez pedig azt jelenti, hogy hozzáértés és odafigyelés kell a sikeres karrier megtervezéséhez - és még akkor is jöhet melléfogás. De amelyik csapat erre nem mer vállalkozni, az se nem élcsapat, se nem nevelő együttes.
Avatar
Barca+
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.06.06. 12:33:59

2019.08.26. 23:40:15

StickyFingaz írta:16 évesen egyik olyan csapatba se lenne kezdő/csere amelyik le tudna érte tenni a 100 misit.Szep meg jó hogy ilyen fiatalon debütált meg minden de azért 1-2 szép labdaátvételtől ne essek már hasra.Először villantson valamit a B csapatba aztán ha ott összehoz egy 15 gól 10 gólpassz körüli szezont akkor már van miről beszélni.
Kérem tisztelettel!Én nem azt mondtam, h azonnal legyen kezdő!
Nem a labda àtvételétől estem hasra,se a mozgásától viszont akárhogy nézem én sem vagyok egy kanapészurkoló! 9 évig a Videoton focisulijába jártam és én is meg tudok különböztetni egy-két dolgot futbalisták között! Perez ügyes ez tény de akkor nem kellett volna neki sem lehetőséget adni mert fiatal? Sőt...nagyon messze nem is kell menni! Messi? Neki sem kellett volna a lehetőség? Más országokban főként brazilia,argentina mostmár egyre inkább hollandia is!ahol nincs pénz de van edző a felnőttben ott meg tudják oldani, h játszon! Nem mondtam egy szóval sem, h kezdőként! Viszont a fizuja nem nagy...érti a Barca focit és ami előny, h tudja is! Nem kell a padra 40-50-70 milliós játékos, ha ilyen fiataljaink vannak! És szerintem ahogy láttam ennek a 12-15 percnek is nagyon örült és odatette magát...majdnem gólt is lőtt! Rafinha helyzeteiből legalább egyet belőtt volna! Felépűlnek messiék és onnantól kezdve perez sem fog annyit játszani, tehát őt is elcsesszük! "mert fiatal? :-P " simán vissza hivhatnánk akkor xavit,iniestát,Deco-t,Eto'o , mert ők már nem fiatalok! Az ajax miért tud évről évre 2-3 tehetséget felmutatni? Szerintem azért mert hozzá mernek nyúlni a fiatalokhoz! Ők sem mindenkit visznek fel...de lehetőséget azért adnak Annak akiben látják a tehetséget! Ha nem jön össze akkor sem buktunk hatalmas összegeket!Így értettem, h nem kell Ney hanem inkább a fiataljainkat erőltessük mert ez a srác igenis nagy játékos lehet!
Remélem semmivel nem bántottam meg nem állt szándékomban!
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2019.08.26. 22:10:44

16 évesen egyik olyan csapatba se lenne kezdő/csere amelyik le tudna érte tenni a 100 misit.Szep meg jó hogy ilyen fiatalon debütált meg minden de azért 1-2 szép labdaátvételtől ne essek már hasra.Először villantson valamit a B csapatba aztán ha ott összehoz egy 15 gól 10 gólpassz körüli szezont akkor már van miről beszélni.
Avatar
Barca+
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.06.06. 12:33:59

2019.08.26. 21:58:47

pep71 írta:
Barca+ írta:Tényleg jó meccs volt, nem gondoltam volna! Örülök Grizes és perez találatának és nagyon remélem Ney-t hanyagoljuk és felhozzuk Ansu Fatit! Nekem nagyon tetszett a mozgása kicsit olyan S.Eto'o-s! Nagyon fürge... mint Dembi... csak sokkal bátrabbnak és határozottabnak tűnt!
Remélem nem ennyi lehetőséget kapott idén mert akkor Ő sem sokáig marad itt sajnos! :-(
Persze, hogy határozottabb volt, mert már fiatal kora óta(ha jól emlékszem 10 éves korában jött a Sevilla-ból) a Barca foci-t játsza/tanulja, plusz sokkal finomabban ér a labdához mint Dembi(nála ez is inkább ösztönösnek tűnik, nem tanultnak), nem pattan el tőle 2-3 méterre átvételeknél. Ettől függetlenül maradjon még csak a B csapat közelében, fejlődjön, nagyon fiatal még és elvileg nemrég írt alá egy új szerződést, 100 milliós kivásárlási árral, de ezt az eurobarca főoldalán el is lehet olvasni :D .
Igen olvastam! :-)
Hiába hosszabbított, ha nem kap lehetőséget elmegy oda ahol ilyen fiatalon is bíznak benne! Nemegyszer jártumk már így!
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2019.08.26. 21:53:22

Barca+ írta:Tényleg jó meccs volt, nem gondoltam volna! Örülök Grizes és perez találatának és nagyon remélem Ney-t hanyagoljuk és felhozzuk Ansu Fatit! Nekem nagyon tetszett a mozgása kicsit olyan S.Eto'o-s! Nagyon fürge... mint Dembi... csak sokkal bátrabbnak és határozottabnak tűnt!
Remélem nem ennyi lehetőséget kapott idén mert akkor Ő sem sokáig marad itt sajnos! :-(
Persze, hogy határozottabb volt, mert már fiatal kora óta(ha jól emlékszem 10 éves korában jött a Sevilla-ból) a Barca foci-t játsza/tanulja, plusz sokkal finomabban ér a labdához mint Dembi(nála ez is inkább ösztönösnek tűnik, nem tanultnak), nem pattan el tőle 2-3 méterre átvételeknél. Ettől függetlenül maradjon még csak a B csapat közelében, fejlődjön, nagyon fiatal még és elvileg nemrég írt alá egy új szerződést, 100 milliós kivásárlási árral, de ezt az eurobarca főoldalán el is lehet olvasni :D .
Avatar
Barca+
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.06.06. 12:33:59

2019.08.26. 19:29:31

Tényleg jó meccs volt, nem gondoltam volna! Örülök Grizes és perez találatának és nagyon remélem Ney-t hanyagoljuk és felhozzuk Ansu Fatit! Nekem nagyon tetszett a mozgása kicsit olyan S.Eto'o-s! Nagyon fürge... mint Dembi... csak sokkal bátrabbnak és határozottabnak tűnt!
Remélem nem ennyi lehetőséget kapott idén mert akkor Ő sem sokáig marad itt sajnos! :-(
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2019.08.26. 17:20:00

Nagyon tetszett, hogy folyamatosan támadni akartunk, volt pár nagyon szép kombináció. =D>

Bár nekem a középpálya ilyen formában nem jött be.

De Jong ezzel a kiszorított pozícióval kb semmit se tudott mutatni.

Busquets azonban jól játszott még a nagy hibája ellenére is. Jól támadott le,nagyon intelligensen és könnyeden szerelt, majdhogynem mindig jókor volt jó helyen, csak ugye sokaknak ez már-már alap dolog és elég 1 rossz mozdulatsor amit most is nem egy ember felhoz. Egy ilyen elhibázott passz még Xavi/Iniestában is benne volt anno, ahogy bármely top középpályásba. Még most is elengedhetetlen a kezdőcsapatból, csak nem mindegy, ki a másik kettő játékos mellette. Egy jól használt De Jong-Arthur kombóval biztos, hogy nem az lenne vele sem, mint a tavalyi szezonba.

Sergi Roberto viszont nálam nem fér be a kp-ra a remek gólpassza ellenére sem. Egyszerűen hiányzik belőle az a nyugodtság és elegancia ami pl. Arthurban már most felfedezhető és emlékeztet Xavira vagy Iniestara. Az üres területeket nem igazán érzi, illetve azt se, hogy mikor kellene elkérni a labdát vagy megszabni a játék menetét. Ő egy sokat futó középpályás, talán olyasmi, mint Rakitic volt 2015-ben. Csak most már ugye nem az a játék van, hanem valamennyire próbáljuk visszahozni az azelőtti rendszert. Tegnap rengetegszer futott fel indításra, sokszor nem a megfelelő pillanatban (azt hozzá kell tenni azért volt olyan is, amikor a társak nem ugratták ki, pedig lehetett volna). Összességében szerintem ő egy Liverpool féle középpályába tudna a legjobban érvényesülni.
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
Avatar
Driftwood
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2017.12.24. 13:19:29

2019.08.26. 16:34:31

Res írta:
pep71 írta:Messi és Suárez nélkül a legfeltűnőbb nekem az volt, hogy sokkal jobb volt a letámadás, tény, kellett hozzá a Betis is, de azért Griez meg Messi/Suárez(aki mindig arra vár, hogy a védő majd hátrafelé passzol, ezért nem is felé indul el..) letámadása között óriási különbség van, rengeteg helyzet/több gól is a letámadásból/visszatámadásokból született, ez kéne a jövőben is...
Igen, nekem is az jött le tegnap, hogy Messi és Suarez túl nagy luxus lesz egyszerre a pályán. Mindketten hajlamosak kényelmeskedni. Hiába ebben a korban már nem kapkodó idegbolond az ember... :mrgreen:
Azért Suarezre ,ez baromira nem igaz ,szerintem az egyik legagresszívabb , ha labdavesztés után visszatámadunk .Az igaz ,hogy Messi csak területet véd legtöbbször ,de ennek bele kell férnie.
Tegnap Alba és Semedo szinte végig a középpályán játszottak ezért is volt hatékony a letámadásunk ,sokszor(!) a Betis kapujától 20 méterre szereztünk labdát ,ilyet utoljára Xavi -Ini középpályával láttam.
Ha ilyen sebességgel tudunk labdát járatni ,mint tegnap akkor bizakodó vagyok a szezonra nézve .
Pillanatnyilag csak a Man.City tud ilyen sebességet produkálni az ellenfél kapuja elé érkezve ,élmény nézni .Tegnap végre mi is megcsináltuk .
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.08.26. 15:15:25

MatyiG írta:Mondjuk Suárezre szerintem nem lehet panasz a letámadást illetően. Elég sokat szokott gürizni ott a kapus és a védők környékén is.
Meglehetősen sokat és azért nincs belőle labdaszerzés, mert a csapat nem mozog vele, párszor be is szivatják, elég egy embernek úszni ilyenkor, amit meg is teszünk rendszeresen.

Ellenben sokszor labdatemető a srác, ebben fényévekkel jobb nála a francia, aki sztem jelenleg jobb focista is, ráadásul a kapu előtt sem jön zavarba, mindkét gólja klasszis volt, grat hozzá, így gyorsan meg fogjuk/fogják kedvelni Barcelonában.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.08.26. 14:37:17

Mondjuk Suárezre szerintem nem lehet panasz a letámadást illetően. Elég sokat szokott gürizni ott a kapus és a védők környékén is.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2019.08.26. 12:53:53

pep71 írta:Messi és Suárez nélkül a legfeltűnőbb nekem az volt, hogy sokkal jobb volt a letámadás, tény, kellett hozzá a Betis is, de azért Griez meg Messi/Suárez(aki mindig arra vár, hogy a védő majd hátrafelé passzol, ezért nem is felé indul el..) letámadása között óriási különbség van, rengeteg helyzet/több gól is a letámadásból/visszatámadásokból született, ez kéne a jövőben is...
Igen, nekem is az jött le tegnap, hogy Messi és Suarez túl nagy luxus lesz egyszerre a pályán. Mindketten hajlamosak kényelmeskedni. Hiába ebben a korban már nem kapkodó idegbolond az ember... :mrgreen:
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2019.08.26. 12:26:05

Messi és Suárez nélkül a legfeltűnőbb nekem az volt, hogy sokkal jobb volt a letámadás, tény, kellett hozzá a Betis is, de azért Griez meg Messi/Suárez(aki mindig arra vár, hogy a védő majd hátrafelé passzol, ezért nem is felé indul el..) letámadása között óriási különbség van, rengeteg helyzet/több gól is a letámadásból/visszatámadásokból született, ez kéne a jövőben is.
De Jong szerepe nem tetszett egyedül, nagyon ki lett rakva a szél felé, nem az az ő helye, nem is volt annyit játékban, volt, hogy el is tűnt.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.08.26. 12:09:26

Varatrix írta:
davi10 írta:Most ennek az 1 jó meccs utáni bohóckodásnak van értelme?
Ha Messi felépül, Lajos lesz középen és Griezmann kimegy a balosra, akkor ugyanúgy be fog szürkülni.
De ha nem szürkül be, akkor mi van? Griezmann előtt nem volt klub, vagy mi az hogy "kell" egy játékos? Vagy tapsot vár, hogy Ő nem ellenezte, és az őrületes scout tehetségével meglátta, hogy Grízes befér a Barca keretébe.

Aki ágált a transzfer ellen, azok közül csak kevesen a játéktudását vonták kétségbe, sem mint a karakterét. A bohóckodást amitől féltünk, azt is igazolta rögtön...
lics írta:Majd nézd meg mire megy Griezmann...
Lehet csak rosszul idéztél, de nem velem vitatkozol.
Nem a te írásodra írtam, csak oda idéztem ne érts félre. Meg nem veszekedem, csak le írtam, hogy ne tévessze meg a tegnapi jó szereplése, mert Messi szerepébe jó biztos, de Griezmann nem ott lessz értelem szerűen ha lessz Messi.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.08.26. 12:02:23

davi10 írta:Most ennek az 1 jó meccs utáni bohóckodásnak van értelme?
Ha Messi felépül, Lajos lesz középen és Griezmann kimegy a balosra, akkor ugyanúgy be fog szürkülni.
De ha nem szürkül be, akkor mi van? Griezmann előtt nem volt klub, vagy mi az hogy "kell" egy játékos? Vagy tapsot vár, hogy Ő nem ellenezte, és az őrületes scout tehetségével meglátta, hogy Grízes befér a Barca keretébe.

Aki ágált a transzfer ellen, azok közül csak kevesen a játéktudását vonták kétségbe, sem mint a karakterét. A bohóckodást amitől féltünk, azt is igazolta rögtön...
lics írta:Majd nézd meg mire megy Griezmann...
Lehet csak rosszul idéztél, de nem velem vitatkozol.
Léfe írta:Rendben, kapsz egy piros pontot, fekete filccel irva.
Hehe, szellemes...
Kép
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.08.26. 11:56:36

Varatrix írta:
Léfe írta:De érdekes !!! Most jelentkezhetnének nem - fognak, akik szerint Griezmann nem kell. De attól én is félek, hogy Suarez visszakerül.
Jelentkezem! És most hogyan tovább?
Majd nézd meg mire megy Griezmann, ha lessz Messi és kiteszik szélre vagy valami tőle poszt idegen helyre. De ezt leírtuk, meg aki írta a cikket a tegnapi meccsről, senki nem mondja, hogy rossz játékos, sokunk nem látja a helyét, ha van Messi és valószínűleg nem is lessz. Leírom mégegyszer, JÓ JÁTÉKOS, SENKI NEM KÉRDŐJELEZI MEG, DE MOST MESSI SZEREPÉPEN VOLT TÖBB MINT KEVÉSBÉ.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6712
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.26. 11:53:33

Léfe írta:De érdekes !!! Most jelentkezhetnének nem - fognak, akik szerint Griezmann nem kell.
Itt vagyok, és Én azt is mondtam, hogy Coutinho be fog válni.
És most szólok, hogy szerintem Neymar se kell.

Most ennek az 1 jó meccs utáni bohóckodásnak van értelme?
Ha Messi felépül, Lajos lesz középen és Griezmann kimegy a balosra, akkor ugyanúgy be fog szürkülni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.08.26. 11:52:13

Rendben, kapsz egy piros pontot, fekete filccel irva.
Válasz küldése