Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.17. 11:26:47

vagy iden egyaltalan nem regisztralunk es az egesz ev egy jo nagy edzes lehetett volna :)
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2021.08.17. 07:29:22

Srácok!

Az az eshetőség nem játszhatott volna, hogy a klub idén nem a spanyol bajnokságban indul, hanem a franciában? Egyszer már volt rá majdnem egy példa. Azért érdekelne csupán, mert így megtarthattuk volna Messit be lehet volna regisztrálni mindenkit, és felé olyan parasztok mint a spanyol Liga. :P
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.08.16. 22:02:57

1 hete szerintem még cserélte volna a többség mondjuk Aubara, de most??
Hasonló fizuért most is, nehogy már egy meccs miatt legyen jobb a dán Aubánál. :D
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.08.16. 21:31:46

Úgy látom Gríz osztja meg legjobban a szurkolókat.
Mintha Koeman sokkal inkább jobb oldali kp akarna játszatni vele és nem irányítót.
Én többet várnék tőle, de szerintem erre nem képes itt. Ha 60ert vitték volna,akkor a fizujára is tekintettel én adtam volna. Riqui, Collado, Demir is többet játszhatna. Ha pedig lesz Dembele és Fati, az ujabb érdekes szitu.

Braithwaite rendesen feladta a leckét.
Nem tudom stabilan képes e erre, vagy nagy csapatok ellen.
1 hete szerintem még cserélte volna a többség mondjuk Aubara, de most??

A gazdasági számokat nem értem. Pár év alatt szállt el az adósság, miközben az éves eredmény (veszteség) nem volt ekkora, még a covid is töredék veszteséget okozott.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.08.16. 20:37:57

A tegnapi meccsről egy ket gondolat.:

- 1 félidő szuper , a 2. ahogy bomlott a középpálya (SR ) ugy kezdtünk kissé szetesni igaz fáradság is látszott nincsenek meg 90 perc üzemi hőmérsékleten a srácok de ez nem is meglepő augusztusban
Összeségében rendben volt!
Akiket kiemelnék:
Depay.:
öröm volt ujra látni legalaabb valakitől ezeket a Brazílos es egyben hasznos megmozdulásokat … nagyon ígéretes minden pozícióban es meglepően jo az összjátékban is mar most. Egy picit lassúnak tűnik nekem neha tempóban ( ilyenkor szokott bele bonyolódni)de ez lehet a bajnokság miatt is …
Eric García .:
tok okes, es azert volt dolga …
De Jong.:
Elképesztő mennyire jo helyen van nála a labda, mindenhol ott van mindent tud es mindezt nagyon jo tempóban csinálja !!! Klasszis !
MD.:
Nem lehet kihagyni , nem kérdés , arany cipő várományos :-)
—//——
Pedri.:
El fog fogyni…előbb utobb fizikálisan is nem csak mentálisan! Egy agrasszivabb es technikás középpálya megenne a miénket ! Es nincs alternatívája ?!
Ez lesz a második éve , óriást robbantott az elsőben … nagy kérdés nála hogyan milyen ütemben tud es tud e tovább fejlődni !? Mert ez lesz az elvárás akármilyen fiatal is.
Dest.:
Valahogy nem akarja ki jönni belőle( adanialves) .. pedig próbálkozik rendesen
Griezman.:
1. Nem tud tizest játszani, hiába nincs Messi , nem eleg labda biztos ehhez sőt , nem tud cselezni es nagyon egy labas… ne erőltessük!
2. Jo jatekos ? Igen, de amit ő tud mezőnyben azt 85%ban tudja De Jong is, csak jobban …
3. Védekezés: ezt nem lehet elvitatni tőle, teszi is tud is, csak azt nem tudom h ez nála egy belső kompenzáció vagy tényleg szükség van erre hogy egy támadó főleg az utolso vonalban ( mert nem közepén szür ütközik szerel általában ) folyton ott legyen es szereljen ? ?! Egyik sem vet jo fényt vagy ra vagy kp védekezésünkre !!!
4. Mi ben jo.: van esze a játékhoz van rutinja es megfelelő technikája amit leginkabb a 16 környéken tud kamatoztatni ( kulcs passz, akrobatikus vagy finszes megoldások ) nálam ő sokkal közelebb all skillben Suarezhez mint egy irányító tkp hoz, csak fürgébb viszont fizikálisan kevésbé erős vagy agresszív mint az uruguayi! Mondjuk nem is pofazik annyit :-)
——
Attól tartok higy nála ez 100/35/14 mutató -Messi hatás nélkül - Ebben a pozícióban a fele lesz !
——
Egyként meg nagyon bízom benne hogy Coutinho marad es megoldja Griezman es a csapat Iranyoto
problémáit :-)
Ezeket a tripla L Lacazette ,Lucas Moura, Lemar feleket meg remelem elfelejtjük !!!
Ha tényleg a GÓL kell akkor Haaland , tudom tudom csórók vagyunk meg minden, de a BVB bol “most”még el lehet hozni utána mar …
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára baas11 2021.08.16. 21:33:37-kor.
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7438
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.16. 15:50:20

davi10 írta:
2021.08.16. 13:20:10
bence0330 írta:
2021.08.16. 13:09:34

Braith meg még Griez helyére kitolva is villogott, és a mezőnymunkát is bőven elvégezte ott is. Sajnos szerintem még a jobb oldalon sem rosszabb, mint a francia, aki pedig még ballábas is. Szóval ez lehetne akár Fati-Depay-Braith is, és mindhárman olyanok, hogy mindhárom poszton ellennének szerintem, tudnának szabadon csereberélni meccs közben.
Nyilván ez sansztalan Griezmann mellett, de még ez sem totál kizárt, hogy megjelenik egyszer...
Hát nem tudom. Így, hogy nem kerül ziccerbe és nincs amit elbénázzon, így engem nem zavar a francia, tegnap is olyan szerelései voltak, ,amiket egy vérbeli vkp is megirigyelne. Én ezzel kiegyezek, hogy ezt csinálja, szerezzen labdákat, kontráknál hozzon jó döntést, meg néha villanjon egyet (mint tegnap az ollózása), de ha nem muszáj ne arra legyen kihegyezve a támadás, hogy majd Ő befejezi :D Bár lehet idén már az is menne neki...
Tegnap azért támadásban is odatette magát, voltak nagyon jó meglátásai, megoldásai. Próbált a társakkal együtt mozogni, ha feljebb léptek ő is egy kicsit hátrébb lépett. De a közvetlen a 16-os mögött is voltak veszélyes megindulásai. Lehet mondani, hogy nem ez egy támadó feladata, de majd 4-5 meccs múlva tudjuk meg, hogy beválik-e ez a rendszer. Olyan hatalamas gyilkos ösztön sosem volt benne, azt inkább Costa képviselte ott, de tény, hogy a befejezéseknél többet volt ott.
recrea írta:
2021.08.16. 13:11:49
Dembele, Cou, Fati mikor épülnek fel? A brazil is "csak" 4 hónapra sérült meg télen, lassan a duplájánál tartunk. Fati ugyanez, a francia sérüléseit meg már képtelenség követni.
davi10 írta:
2021.08.16. 13:20:10
Dembele passz, Coutinho elvileg már bevetésre kész, Fati-t pedig a szeptemberi válogatott szünet utánra várják, elvileg jól halad a felépülése.
Coutinho már egy hete rendben van, most már a Lazio való egyeztetések folynak, a keretből is ezért maradt ki Pjanic-csal egyetemben. Fati ha minden igaz szeptember közepén a Sevilla ellen pályára is léphet. MAtS visszatérését is valahol ott körül jósolják. Dembélét és Aguerot már nehezebb dió, de október második-november első fele, amit reálisnak írtak a lapok.
Dembéléről én sem mondanék le, legalábbis ingyen semmiképp. Tavaly elég nagy erősségünk volt és a szezont is rendben végigtolta. Most sem izom, szalag vagy hasonló húzódott meg/szakadt el meccs/edzés közben, kapott egy csúnya belépőt, ez bárkivel előfordulhat.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.16. 14:48:57

bence0330 írta:
2021.08.16. 13:09:34

Braith meg még Griez helyére kitolva is villogott, és a mezőnymunkát is bőven elvégezte ott is. Sajnos szerintem még a jobb oldalon sem rosszabb, mint a francia, aki pedig még ballábas is.
Az a baj, hogy Griezmannból amióta itt van hiányzik a gyilkos ösztön. Írhatjuk ezt ennek vagy annak a számlájára, de az a kapura török bármi is lesz, kilépek takarásból viszem a labdát meghúzom a váratlant eltűnt.

Nem tudom emlékeztek e arra amikor elment egyszer bal oldalon és null szögből eltette a a hosszú sarokba.

Vagy ellenünk kapussal szemben lövőcselből asist az érkezőnek.

Ezek tűntek el teljesen.
Kép
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.08.16. 14:28:34

Szerintem sem volt rossz Griezz tegnap. Nyilván több kell tőle, de kis szerencsével 1-2 gólt elrakhatott volna (a kapufáját ne felejtsük el), mezőnyben is értékelhetőbb volt, nem csak bujkált. Ha elkezdi termelni a gólokat, jön egy kis egészséges önbizalom, mehet egy jó szezont végre idén.
Persze alapból én eladnám, vagy ez a Saul csere is jól csengett, de feltételezem ebből nem lesz semmi már.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.16. 14:22:37

davi10 írta:
2021.08.16. 13:20:10
Hát nem tudom. Így, hogy nem kerül ziccerbe és nincs amit elbénázzon, így engem nem zavar a francia, tegnap is olyan szerelései voltak, ,amiket egy vérbeli vkp is megirigyelne. Én ezzel kiegyezek, hogy ezt csinálja, szerezzen labdákat, kontráknál hozzon jó döntést, meg néha villanjon egyet (mint tegnap az ollózása), de ha nem muszáj ne arra legyen kihegyezve a támadás, hogy majd Ő befejezi :D Bár lehet idén már az is menne neki...
Azért lehet találni olyat, amiben azonos a véleményünk.... :lol:
Még annyit hozzátennék, hogy a csapat szempontjából nagyon hasznos lenne, ha góljaink szépen eloszlanak több játékos között. Jó lenne azért Gríztől húsz közelébe kerülni.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2021.08.16. 14:07:10

Nem törlöm egyelőre, de kettőnél több idézet ne legyen, erre figyelj legközelebb. Alcantara
LG írta:
2021.08.16. 12:56:08
Tomix354 írta:
2021.08.16. 12:41:48
Feast4 írta:
2021.08.16. 12:31:50
Bár nagyok kíváncsi leszek ha Fati és Dembi is felépül mi lesz a matek.
Dembelet a pálya közelébe sem fogják engedni, hátha télen el lehet boltolni egy zsák labdáért. Fati meg Brait helyére fog kerülni, ezt szerintem nem kérdés.
Dembeléért télen már nem fog fizetni senki, nyáron ingyen vihető, ha nem hosszabbít. Valószínűleg ezt nem akarják, ezért még most nyáron hosszabbítanak vele kisebb fizuért, legalábbis eddig erről lehetett hallani vele kapcsolatban.
Lassan egyedül maradok, de továbbra is bízom Dembelében, annak ellenére, hogy sérülékeny és a hozzáállásávál is vannak/voltak gondok. Egyértelműen ő volt az (egyetlen) aki Messin kívül veszélyes volt kapura, lendületet adott a csaptnak, gyors, tud cselezni és mindkét lábával ügyes. Inkább egy jó orvost/személyi edzőt vegyenek mellé.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6696
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.16. 13:20:10

bence0330 írta:
2021.08.16. 13:09:34

Braith meg még Griez helyére kitolva is villogott, és a mezőnymunkát is bőven elvégezte ott is. Sajnos szerintem még a jobb oldalon sem rosszabb, mint a francia, aki pedig még ballábas is. Szóval ez lehetne akár Fati-Depay-Braith is, és mindhárman olyanok, hogy mindhárom poszton ellennének szerintem, tudnának szabadon csereberélni meccs közben.
Nyilván ez sansztalan Griezmann mellett, de még ez sem totál kizárt, hogy megjelenik egyszer...
Hát nem tudom. Így, hogy nem kerül ziccerbe és nincs amit elbénázzon, így engem nem zavar a francia, tegnap is olyan szerelései voltak, ,amiket egy vérbeli vkp is megirigyelne. Én ezzel kiegyezek, hogy ezt csinálja, szerezzen labdákat, kontráknál hozzon jó döntést, meg néha villanjon egyet (mint tegnap az ollózása), de ha nem muszáj ne arra legyen kihegyezve a támadás, hogy majd Ő befejezi :D Bár lehet idén már az is menne neki...
recrea írta:
2021.08.16. 13:11:49
Dembele, Cou, Fati mikor épülnek fel? A brazil is "csak" 4 hónapra sérült meg télen, lassan a duplájánál tartunk. Fati ugyanez, a francia sérüléseit meg már képtelenség követni.
Dembele passz, Coutinho elvileg már bevetésre kész, Fati-t pedig a szeptemberi válogatott szünet utánra várják, elvileg jól halad a felépülése.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2021.08.16. 13:13:03

Kifejezetten kellemes csalódás volt a tegnapi meccs! Braith meglepett. Azt mondjuk eddig sem vitattam, hogy küzd, hajt és melózik, de nem láttam benne többet. Viszont tegnap a góljai mellett is nagyot ment. Depay is jó lesz. Én valahogyan az Umtiti, Pjanic, Coutinho pakktól szabadulnék meg nagyon idén. A bajnokságban 3.-nál rosszabbak úgy sem leszünk, bl-t ugyancsak nem nyerünk. Első lépésként az ő eltávolításuk nagy lépés lenne. Jövőre meg látjuk, hogy ki mit mutat a fiatalok közül...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6731
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.08.16. 13:11:49

Dembele, Cou, Fati mikor épülnek fel?

A brazil is "csak" 4 hónapra sérült meg télen, lassan a duplájánál tartunk. Fati ugyanez, a francia sérüléseit meg már képtelenség követni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2021.08.16. 13:17:13-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7400
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.16. 13:09:34

davi10 írta:
2021.08.16. 12:59:37
Messi távozásával nem csak a játékosok, de Koeman is egy fokkal "szabadabb" lett, nagyon kíváncsi vagyok mit hoz ki a brigádból. Én is Fati - Depay - Griez alapkezdőt vizionáltam, de simán lehet, hogy a dán bejátssza magát a kezdőbe.
Elbízni nem szabad magunkat, tavaly is kifejezetten jól kezdtünk.
A többivel is egyetértek, de ezzel nagyon. Pár döntése nem tetszett (beállt SR, és rögtön meggyengült az amúgy is gyenge középpálya), de maga a foci sokkal jobb, már látszik abból valami, amit meg akar valósítani. Messi távozásának legnagyobb győztese bizony az edzőnk volt (és Griez sajnos nagyon kevéssé...)

Még a kp-tól várnék javulást, mert a tavalyi mattszürke volt, és megadom nekik az ártatlanság védelmét, hogy most még kreatívabbak és vállalkozóbbak lehetnek. De közben persze hullák, szóval...

Braith meg még Griez helyére kitolva is villogott, és a mezőnymunkát is bőven elvégezte ott is. Sajnos szerintem még a jobb oldalon sem rosszabb, mint a francia, aki pedig még ballábas is. Szóval ez lehetne akár Fati-Depay-Braith is, és mindhárman olyanok, hogy mindhárom poszton ellennének szerintem, tudnának szabadon csereberélni meccs közben.
Nyilván ez sansztalan Griezmann mellett, de még ez sem totál kizárt, hogy megjelenik egyszer...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15458
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.16. 13:04:55

Feast4 írta:
2021.08.16. 12:31:50
Egyébként vicces hogy van egy raklap játékosunk, Griz, Dembi, Cou, akik együtt közel 400 millióba fájtak és vagy bűn rosszak vagy sérültek. Elmegy a goat, erre a 400 millás igazolásainkból kettő alapból harcképtelen, egy meg jól védekezik (bakker még mindig ezt tudjuk a támadó neve mögé írni #-o ) és ki áll be a sorba?

Griezmant ha lenne rá kereslet elengedném, aranyos ez a mezőnymunka, de nem ezért vettük, pláne nem ezért tartjuk meg Messi után.
Nem érdemes bántani, mert benne ennyi van, csak elhitte magáról, hogy ő aranylabda kaliber, meg sztár, stb, de messze nem az. Egy jó iparos, akitől itt azért több kellene.
Reméljük ha marad, akkor előrejátékban is kiveszi a részét.

KP már most szezon elején fásult, itt Koemannak eszmélnie kellene, hogy forgassa legalább Puigot velük, mert sérülések, és tartós rossz forma is benne van a pakliban.
EGy kipihent, fitt Pedri sokat dobna a kp-n, de konkrétan a gyerek nem pihent egy hetet sem egész évben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6696
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.16. 12:59:37

Pár gondolat még a tegnapihoz:

Nekem nagyon tetszett, Depay nagy fogás (még ha kicsit el is tűnt a végére), és a Garcia - Pique kettős is egész jó volt. Emerson azért még nem vette fel a fonalat, ennél többet vártam tőle, reméljük belejön.
"Csapatilag" elég jól néztünk ki, sok volt elöl a mozgás, főleg Depay és Braith cserélgették a helyüket, illetve hátul néha Pique és Garcia is mintha többet lettek volna egymás pozíciójában, mint eddig nálunk megszokott volt.

A középpálya ugyanolyan hullának nézett ki, mint tavaly szezon végére, De Jong játszott nagyot, a többiekre még mindig ráférne a pihenés. Félidőben a szakkommentátor csávó jegyezte meg, hogy sokszor kihagyták a kp-t a labdakihozatalból és vagy Neto vagy Pique-ék egyből a támadókhoz passzoltak (szerintem Pique ezért is volt kezdő), ha TS visszatér ez még nagyobb fegyver lehet, Ő azért ügyesebb lábbal.

Illetve voltak kifejezetten szép kontratámadások, ilyeneket se láttunk gyakran.

Koeman-t én nem venném elő, szerintem jól reagált a két bekapott gólra (az egyik egy védelmi hiba, a másikat most aláírom, hogy a maradék 37 meccsen nem fogja így eltalálni a csávó). Behozott egy védőt, majd egy kontrával eldöntöttük a meccset. Az más kérdés, hogy az egyetlen bevethető védő pont Lenglet barátunk volt...

Ez a melós támadószekció is működhet, főleg ha tudunk pontrúgásból és kontrákból is gólt szerezni nem csak a felállt védelem elleni tilitoli megy majd.

Messi távozásával nem csak a játékosok, de Koeman is egy fokkal "szabadabb" lett, nagyon kíváncsi vagyok mit hoz ki a brigádból. Én is Fati - Depay - Griez alapkezdőt vizionáltam, de simán lehet, hogy a dán bejátssza magát a kezdőbe.
Elbízni nem szabad magunkat, tavaly is kifejezetten jól kezdtünk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21234
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.16. 12:56:08

Tomix354 írta:
2021.08.16. 12:41:48
Feast4 írta:
2021.08.16. 12:31:50
Bár nagyok kíváncsi leszek ha Fati és Dembi is felépül mi lesz a matek.
Dembelet a pálya közelébe sem fogják engedni, hátha télen el lehet boltolni egy zsák labdáért. Fati meg Brait helyére fog kerülni, ezt szerintem nem kérdés.
Dembeléért télen már nem fog fizetni senki, nyáron ingyen vihető, ha nem hosszabbít. Valószínűleg ezt nem akarják, ezért még most nyáron hosszabbítanak vele kisebb fizuért, legalábbis eddig erről lehetett hallani vele kapcsolatban.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.08.16. 12:41:48

Feast4 írta:
2021.08.16. 12:31:50
Bár nagyok kíváncsi leszek ha Fati és Dembi is felépül mi lesz a matek.
Dembelet a pálya közelébe sem fogják engedni, hátha télen el lehet boltolni egy zsák labdáért. Fati meg Brait helyére fog kerülni, ezt szerintem nem kérdés.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.16. 12:31:50

Egyébként vicces hogy van egy raklap játékosunk, Griz, Dembi, Cou, akik együtt közel 400 millióba fájtak és vagy bűn rosszak vagy sérültek. Elmegy a goat, erre a 400 millás igazolásainkból kettő alapból harcképtelen, egy meg jól védekezik (bakker még mindig ezt tudjuk a támadó neve mögé írni #-o ) és ki áll be a sorba?

Az ingyen Depay és a véletlenül lett Barca játékos Braithwaite.

A tegnapi nap kezdésnek tökéletesen jó volt. Bár nagyok kíváncsi leszek ha Fati és Dembi is felépül mi lesz a matek. A most hétvége viszont már egy komolyabb próba lesz. Ha most is ezt tudjuk hozni akkor már lehet arról beszélni, hogy valahova lehet elkezdtünk elindulni.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21234
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.16. 12:00:00

Sergi írta:
2021.08.15. 23:05:02
LG írta:
2021.08.15. 22:45:56
Messi távozása után nagy a letargia. Éppen ezért kritikus időszak jön, illetve a mai meccsel már el is kezdődött. Ha rosszul fogunk játszani, még nagyobb lesz a szurkolók elkeseredése.
Szerintem biztos lesznek olyan elemek is akik rögvest az első hosszabb hullámvölgy után meg fogják találni Griezmannt, mondván hogy mostmár nincs miért ajvékolni, hiszen elment Messi, mégis egy rakás sz.r amit leművel.
Valamiért Coutinho is hasonlóan nyakig lesz a malajban ha ittmarad, és megint mélyrepül egyet.
Annyi biztos hogy Dembelé is célpont lesz, ha újfent elszórakozza a lehetőséget/lesérül, bár nála ez már szinte rutinból megy...
Mondjuk ennek a három játékosnak először bizonyítania kellene, hogy ne kapjanak kritikákat.

Griezmann mezőnymunkáját lehet dicsérni, támadójátékban nagy ritkán tud valami extrát hozni. Dembelénél azt, hogy próbálkozik meghúzni a váratlan, lőni, cselezni, kulcspasszokat adni, de ezek nagy része sajnos kudarcal végződik. Na meg az rengeteg sérülés. Coutinho náluk is gyengébb volt, ráadásul nála is jött a komoly sérülés előző szezonban.

És ők sztárigazolások, sztárgázsival. Aztán, ha játszanak helyettük a fiatalok, vagy olcsó igazolások, mint Braithwaite vagy Depay, nem vagyunk rosszabbak, sőt!

Még Griezmann a legelfogadhatóbb közöttük, de az ő teljesítménye is inkább eg 30-40 milliós játékostól, nagyon max. 5 milliós fizetéssel lenne elfogadható.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2021.08.16. 09:56:35

Lehet megosztó lesz a véleményem, de már tegnap látszódott, hogy CSAPATKÉNT jobbak lehetünk idén, mint Messivel. Sok véleményt olvastam itt a fórumon is, mióta Leo elment, és valaki kiemelte, hogy az utóbbi években a BL győztes csapatokban nem játszottak "Kecskék" ( Liverpool, Bayern, Chelsea). Persze voltak kiemelkedő alakok akik elengedhetetlenek voltak a sikerben ( Salah, Alisson, Lewandowski, Kanté, ). Tavaly sokkal jobban megértettük volna Messi távozását, idén jobban fájt, nem számítottunk rá. Napokig én is csak ezen járt az eszem.
Azonban. Hosszú évek óta nem láttam ilyet, hogy mindhárom támadónk hátra jön, és agresszívan labdát szerezne. Évek óta erről megy a téma itt a fórumon, hogy azért vernek el minket a csapatok, mert ott mindenki egyszerre védekezik, és támad, nálunk meg megy az alibi ( A Messi séták, oldalpassz Robi, és stb). Bevallom mikor láttam a kezdőt, és Braithwaite nevét, egyből dobtam egy hátast, mindig az jut róla eszembe, hogy nem Barca szint. Még is úgy küzd és teper, és sokszor villant egy-két szép megmozdulást is, ami szerintem egy stabil csere játékostól nem rossz szint. Ahogy Titinho is megjegyezte, Fati ha visszatér, oda a bal szélre, Depayyal, és Griezmann úrral egész jó támadó hármas is lehet még ebből.
2009-ben a nagy Tridente korában is inkább Eto'o és Messi voltak sokgólos csatárok, Henry pedig sosem idézte az Arsenalos formáját, de a triplázós év második felére megtáltosodott. Kicsit ilyen nekem Griezmann is, hogy itt a Barcában sosem lesz vezér, meg Messi helyettese ( belegondolni is vicces) . Depaytól és Fatitól várom majd, hogy hozzák az általunk elvárt Barcás pillanatokat, Griezmann pedig szürke eminenciásként pár meccsenként fog ő villanni (a tegnapi félollós megmozdulásai is ilyen volt például).

A védelemben látszik, hogy Neto közel sem olyan ügyes lábbal, mint TS, a németet nagyon várjuk vissza, reméljük addig Neto megoldja a védeni valókat.
Dest szintet lépett tavalyhoz képest, ez látszódik rajta, sokkal magabiztosabb, mind támadásban, mind védekezésben. Emersonról még nem nagyon tudok mit mondani, a bekapott gólban vastagon benne volt. Túloldalt Alba nekem tetszett.
Eric 20 éves létére nagyon ügyes volt, kell még neki idő, de ő lehet a következő 10 év stabil hátvédje. Remélem Araujó-val kiegészítve, aki a Fórum és a személyes kedvencem is, egy igazi bika ott a védelemben. Remélem Koeman rá jön idővel, miképp tudja forgatni a Garca, Araujo, Piqué, Mingueza négyest (Lenglet el kell felejteni a francba, Umtiti-t meg kár szóba hozni).

Egy hiány érzetem volt tegnap, és ez a középpálya. de Jong volt a legjobb, pedig csak 70 percet bírt ki, friss visszatérőként. Pedrivel jó párost alkotnak, csak szegény gyerek ki van hajtva. Kicsit jobban kéne a középpályát uralnunk, de ahhoz kellene még ember . Ha nem tudunk venni már senkit ( jó esély van rá a gyatra pénzügyek miatt,) akkor én bízom, hogy Moriba még kap lehetőséget. Amikor lehetőséget kapott rendre élt vele, az ő berobbanása után felejtette el végleg Pjanicsot Koeman.

Összesítve, én nagyon várom az új idényt, csapatként nagyon összeállhat most a Barcelona. Aztán meglátjuk, hogy idén ez jár e esetleges címekkel.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett.

LM10
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.08.16. 09:44:27

Alig vártam, hogy induljon az új Messi nélküli szezon ! Pont azt kaptam amit vártam. Azaz gyors - lendületes focit, kevés totyogást és kiszámíthatatlanságot. Végre nem az volt, hogy egy embert keresünk, bár így is a balos aktívabb volt, de ment mindenkihez a labda.
Védelem egész pofás volt, egy gólt benyelni egy Sociedad-tól az nem gáz, a szabadrúgás meg parádés volt, bár abszolút a semmire fújta be a spori.

Depay, Eric, jól mutatkozott be.
De azt kell, hogy mondjam a csapat egészén látszott, hogy felszabadultan játszanak, nincs stressz. Folyt is a labda, sok passz és végre támadófoci.
Lehet ekézni Griezmann-t de ő soha nem lesz 30 gólos játékos, ellenben meg lehet nézni, hogy mit melózik egy-egy meccsen. Nagyon hiányzott már ez a fajta foci. Letámadás, jó labdakihozatalok, aránylag stabil védelem és sokszinű támadás. Volt beívelés, löbbölt laszti, lyukra futás, háromszögelés és végre volt élet a támadásainkban ! Egyszóval nagyon pozitív amit láttam.

De ne csak a jót emeljem ki. Meg kell említenem Pedri csapágyasra játszatását. Abnormális amit leteker egy meccsen, de a második félidőre már nagyon kész volt a srác, ezt jobban kellene kezelni. Puig mellőzése az nagyon durva, egyszerűen nem értem mi van Koeman fejében. Mert alapvetően jó focit tolt a csapat és fejben is rendberakta őket. Valamint ami nagyon kiakasztott az a spori közreműködése volt. Amikért mi sárgákat kaptunk azok a szabálytalanságok a túl oldalt sokszor még lefújva sem voltak. Rettentően sok hátulról érkező, lábszárat, bokát, achillest találó becsúszás volt. Depay húzta is a lábát rendesen és Pedri-t is faragták amikor csak tudták.


Nálam MOM egyértelműen Brait. Eszméletlen ami melót beletett a meccsbe + 2gól / 1 gp .... Kérem folytassa !
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.08.16. 08:58:36

Nos nekem is tetszett ez a tegnapi első meccsünk, nem számítottam ilyen jó kezdésre. Azért nem volt földöntúli élmény a meccs, de több mint vállalható volt. :wink:

Különösen Memphis játéka tetszett, biztos benne is volt a bizonyítási vágy, de ez jól állt neki, remélem hasonló élvezetes, és látványos meccseket hoz majd a jövőben is. Nagyon könnyen az új közönség kedvenc lehet belőle. Amennyire ellene voltam, nagyon pozitívan csalódtam benne, remélem nem a "reflektor fénynek" szólt csak ez a produkció.

Megdícsérem Braith urat is, küzdött, hajtott, kérte a labdát, vissza is zárt sokszor, megérdemelte a MOM címet. De azért elképzeltem egy pillanatra, hogy már kevesebb mint egy hónap és jön vissza Fati is oda a bal oldalra... :twisted: Na az úgy szép lesz azért.

Eric is tetszett a védelemben, fiatal kora ellenére ő is elég határozott és ami a legszembetűnőbb az az ütemérzéke. Jó lesz ez a gyerek. :wink:

A kp De Jong-on kívül elég lapos volt, a csapatból a legkevesebb (nem írok legrosszabbat) pontszámot Busquets kapta 6,5, valamint Pedri 6,8. Pedrit nem kellett volna kezdetni, elküldeni 10 nap szabira és majd a Bilbao ellen esetleg bevetni. Ezt vagy még jobbat Puig is lehozta volna.

A héten akkor Bilbao idegenben, az egy elég nagy fokmérő lehet majd.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.08.16. 08:56:04

örülök a három pontnak, mert: ilyen zűrös körülmények mellett ez aranyat ér, mert a két Madrid is be húzta és egyáltalán -örülök ha győzünk.
az utolsó gólunkhoz: remélem Koemann is észreveszi hogy a kontra egy nagyon éles fegyver és ideje lenne több gondot fordítani rá.
az újak: Garcia hiba nélkül -jobban mint én előzetesen vártam. Depay v.színű rá szolgál az itteni dics..re de én látom a sok veszített párharcot is és az eladott labdákat is.
Griezmann: nem csak jól de hasznosan is játszott, hatalmas munkabírással.
Pique: nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy méltánytalanul szapulja itt jó pár ember, de lelkük rajta.
Pedri: ...hulla, fullra járatva, stb. ez is terjed itt mint a Covid. van egy edzői stáb orvosokkal, tán el tudják dönteni ki mit bír( ha jól tudom még a lépéseiket is számolják) azt azonban nem mondanám, hogy minden rendben vele. elsők között voltam aki felkiáltott: micsoda tehetség! azóta viszont sajna úgy tűnik, be gyömöszölték ebbe a passzolgassunk- modorosságba és sajna egyre inkább meg elégszik ezzel, sőt már-már beidegzett oldalpasszokat látni egyre többet.
Emerson: egyelőre nem mutatott semmit.
Messi nélküliség: ..hát szó se róla fájó és szokatlan, de az idő majd megoldja.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15458
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.16. 08:34:52

Nem láttam a meccset, csak összefoglalót, örömteli a 4 rúgott gól, ráadásul szép gólok is voltak.
Azt azért el kell majd engedni, hogy sima 3-0 után kiengedjük, és izgulni kelljen a végén.

Roberto maradjon meg ennek a csereszereplőnek, akkor nem károgok :lol:

Ez a csapat még kiegészül egy Fatival (ha olyan formában jönne vissza ahogy kiesett), akkor rendben lehetünk.
Jövőhéten Bilbao, az máris egy fokmérő lehet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése