Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.01.12. 19:14:13

Igazi remek rangadó volt. Szerintem nem igaz, hogy enerváltan játszottunk volna, nagyrészt sikerült kontroll alatt tartani a meccset a helyzetek is megvoltak, sajnos nem sikerült betalálni, de a 0-0 idegenben így se rossz eredmény. Én büszke vagyok a csapatra, mert úgy láttam mindent megtettek, s jól is játszottunk, a gól hiányzott, de ez benne van.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.01.12. 17:55:19

Bestbarca írta:
Vakmacska írta:
Hát azért Piqué lövése nem volt akármi, azért az elég veszélyes volt, ki is jött a kapusról.
Igen egyetlen egyszer volt terület lőni az egész meccsen,akkor is a center védőnket hagyták,aki sokszor nem jöhet fel nyílván mert bajba kerülnénk...Erre nem lehet játszani. Benne van hogy blokkolják a lövést lepattan, és megkontráznak minket a center védő helyén...
Nem egyetlen egyszer, ez rohadtul nem igaz.
Az első félidőben volt 3-4 alkalom is, hogy lehetett volna lőni, de nem tették. Iniestának, Xavinak és Pedronak is meg volt erre a lehetősége, meg Alvesnek is a hosszabbításban, 10 méterről nem lőtt, inkább visszapasszolta a semminek. Mikor látunk mi ilyet az ellenféltől, hogy még 10 méterről is visszapasszolja az utolsó percekben döntetlennél? És még azt sem mondhatjuk, hogy nem volt hely neki ellőni, 1 ember sem állt előtte.
Amikor ott a jobb lábán a labda, 20-25 méterre van a kaputól, nincs a 3-4 méteres körzetében senki, és nem tud kinek passzolni előre, miért nem lövi el :?:
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.01.12. 16:50:14

Vakmacska írta:
Hát azért Piqué lövése nem volt akármi, azért az elég veszélyes volt, ki is jött a kapusról.
Igen egyetlen egyszer volt terület lőni az egész meccsen,akkor is a center védőnket hagyták,aki sokszor nem jöhet fel nyílván mert bajba kerülnénk...Erre nem lehet játszani. Benne van hogy blokkolják a lövést lepattan, és megkontráznak minket a center védő helyén...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.01.12. 16:43:08

csababarca írta:
Bestbarca írta:
Áhhh ez az Atletico túl fegyelmezett ahhoz hogy ki lehesen mozgatni őket...Tiszta lövő helyzetet nem engednek,egész egyszerűen 10állnak a 16 előtt úgy nem is alakulhat ki...

Még mindig él amit írtam, amúgy meg megpróbálni meg lehetne,hátha.

De mostmár mindegy,viszont a jövőben alkalmaznám.
Hát azért Piqué lövése nem volt akármi, azért az elég veszélyes volt, ki is jött a kapusról.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.01.12. 16:42:39

Azért le a kalappal Tata előtt...Idejött az utolsó pillanatban kb,és erre hoz egy rekord rajtot a Barcával,úgy hogy Messi gyakorlatilag végig sérült volt...Azért emlékezzünk vissza a Pep teamre,Messi nélkül gyakorlatilag nullák voltak...De még a kupában is,volt hogy Messi nélkül vesztésre álltak 2-0ra,aztán bejött Leo és rúgott 3mat fél óra alatt...Egyetlen egyszer nem láttam jól játszani a Pep teamt Messi nélkül. Botrányosan rosszak voltak úgy...Csakhát ugye gyakorlatilag mindíg volt Messi. És úgy sem sikerült ennyi pontot szereznie még a 6kupás Barcanak sem,mint a mostaninak...Azért ez a nem mind1...Mutatja azért ennek a teljesítménynek az erejét. Továbbá tavaly nem volt védelmünk,idén alig kaptunk gólokat,és most is levédekeztük a gólzsák atleticot,ami a madridnak nem sikerült. Alapvetően azért elég masszív hátul a csapat,nagy meccsekre összekapják magukat,láthattuk ezt most is, a Real ellen is, Milan ellen is...Eddig megoldottuk. Most jön az újabb nehézség és nagy feladat.

Van Messi és Neymar is. Ezt meg kell oldania Tatanak...Igen kellemes probléma mondhatnánk. Csakhogy problémákat is okozhatnak. Egyrészt formába kell hozni őket,ha ez nem sikerül csak kiljebb vagyunk velük,pláne érvényes ez Neymarra...Meg kell oldani hogy ne vegyék el egymás elől a lehetőséget,ki kell tudni használni mindkettő tehetségét. Meg kell oldani hogy ténylegesen a pályán egymással össze tudjanak játszani,hogy ne szeparálják el őket egymástól,abban van az igazi plusz. Továbbá azt is hogy Neymar és Messi sosem fog annyit védekezni úgy zárni,illetve több labdát fognak elveszíteni, mint Cesc és Pedro a helyükön...No ez tuti...Bármennyire is rájuk lesz szólva,meg benne lesz a feladatkörükbe,e téren nem lesznek jobbak mint a másik 2. Ugyanis ők akarják a labdát, kezdeni akarnak vele vmit, kapura törnek...Amiből következik hogy többször elveszítik, és hogy előrébb játszanak,amiből meg az hogy nem zárnak úgy vissza...Ami előnyük,nem is kicsi a támadásoknál, hátrány is lehet a védekezésnél,a kontrák megakadályozásánál...Meg kell találni az egyensúlyt, kicsit át kell szervezni a csapatot az eddigiekhez képest...Pláne hogy egy ilyen játékost eddig elbírtunk,de 2t egyszerre lehet már problámákat fog okozni...Persze jobb ha vannak és ezzel lehetünk igazán félelmetesek,ha ők nincsenek azért ez kevés lesz,de veszély is lehet ebben azért ne feledjük...Tatanak a következő feladat ez,hogy megoldja ezt a kérdést. Ha sikerül nyerünk mindent, ez kb borítékolható,amilyen kreativitás és tehetség van e 2sben,ha jól tudjuk használni őket nem lehet kérdés...Hát hajrá Tata,eddig jó,és korábban megoldhatatlannak hitt dolgokat megoldott,bízok a hasonló folytatásban...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7443
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.12. 15:36:41

Azért a fanyalgóknak, akik katasztrófának és hatalmas csalódásnak fogják fel a tegnapi meccset, gondoljanak bele, hogy mi lett volna, ha ez a meccs a Camp Nou-ban van, az Atletico-ból hiányzik, Turan és Costa, Koke-t/Juanfrant pedig a félidőben le kell cserélni, mi pedig a legerősebb kezdőnkkel tudunk kiállni!
Messi félidei beállítása szerintem teljesen indokolt volt. Az orvosoktól megkapta az engedélyt, papíron 100%-os volt, de láthattuk mi volt eddig amikor túl korán jött vissza. Nagyon könnyen rásérülhet, akkor pedig nem tudom mit szóltak volna akik most szídják Tata-t, hogy nem kezdett. Akármennyire is szídjátok Messit, hogy kedvetlen, nem akart játszani stb., akkor miért van a pályán, gondoljanak vissza, hogy egyedül több veszélyt jelentett az Atmara, mint az egész csapat a teljes első, de talán a második félidőben is.

Nagyon hiányzott Ini is, főleg Neymarnak.
Lehet, hogy feljön a Real 3 pontra, de mennek még ők is a Calderónba, ráadásul a szervezett csapatokkal még nagyobb gondjuk van mint nekünk, ennél az Atma-nál szervezettebb csapat nincs a ligában, de Európában sem sok.
Forca Barca!!!!
Richi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2005.06.12. 18:32:16

2014.01.12. 14:06:15

A tegnapi meccsen egyértelműen lejött, hogy ide nem kimondottan győzni jött a csapat, amit egyébként meg is értek. Nyilván a Barca mindenhova győzni kell, hogy menjen, de szerintem a jelen szituációban egyértelmű, hogy az Atletico egy cseppel sem gyengébb csapat mint mi és velük szemben nem szabad 3 pont hátrányban lennünk a szezon felénél. Jönni fognak szerintem most a bajnokság végéig velünk, de még is nagyobb az esély arra, hogy a szezon 2. felében ők fáradnak el és nem mi. Otthon egyértelműen nem lesz és nem lett volna elég a döntetlen és a játék képében ez meg is nyilvánulhatott volna. Ráadásul az Atletico bár régóta nagy csapat, de mégsem a real ahol nagyobb a két csapat rivalizálása és egy Classicon presztizs értékű a győzelem. Én nem vagyok elragadtatva, de elégedett vagyok a tegnapi meccsel. Ez az Atletico nagyon veszélyes és nemhiába előzi meg a real madridot és van 50 pontja. Visca el Barca! =D>
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.01.12. 12:36:44

csababarca írta: Egyébként ezt írtam meccs előtt,hogy el kéne dönteni,hogy egészséges e, vagy sem, ha nem akkor meg padra se kell letenni,szvsz. Ennek így nem sok értelme van valóban,hogy félti magát, tavaly tavasszal is így játszott,hogy nem ment bele semmibe, ez meg senkinek sem jó.
Szóval szerintem még mindig nem egészséges teljesen, mert akkor kezdő lett volna.
csababarca írta:Még így is messze benne volt a legtöbb veszély, ami sokat elmond a többiek játékáról.
szerintem ezt a jelölt részen meg is válaszoltad magadnak. fel kell még vennie a ritmust, de benne azért benne van, hogy csinál egy olyat, amivel eldönti a meccset és behúzzuk 1-0ra. ugyanígy neymarban is. végül ez nem jött össze, de az esélyt megadtuk rá.

egyébként meg az hogy egészséges, amikor megkapja az engedélyt a játékra azt jelenti, hogy a sérülése már a múlté, meggyógyult, nem pedig azt, hogy ugyanolyan kondiban, formában tolja, mint előtte. asszem' pep mondta anno, hogy ő nem szereti a nagyon durva erőnléti edzéseket, mert a meccsekkel megszerzik majd a szükségeset. na messinek ez két hónapig kimaradt, mintha az előszezont tolná, és ott emlékszünk milyen gyenge meccsek mennek az elején.

de szerintem neki nem kell sok, egy-pár kilencven perc például egy már továbbjutott kupameccsen, ahol nincs akkora iram és oké lesz.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15482
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.12. 12:10:42

sjd írta: Messinél volt egy szitu, hogy simán elért volna egy indítást, de inkább nem kockáztatta a húzódást azzal, hogy emeli a lábát, Neymar látványosan féltette magát. Így azért ők sem tudnak sokat dobni a csapaton, hiába a legjobbak.
Én már tavaly is utáltam, hogy Messit feltették kb. mankóval a pályára, aztán a kisebb csapatok ellen még tudott is kezdeni valamit, csak utána 1 hétig sérült volt megint, a nagyok ellen meg teljesen hulladék volt. Tényleg csak ennyi kívánságom van most, hogy végre rakják már úgy össze a srácot, hogy innentől kezdve ne kelljen meccs közben lehozni, ne csak sétálgatni tudjon a pályán, akár hagyjon ki még 2 hetet, de akkor onnantól kezdve játssza végig az összes meccset és lehessen számítani rá.

Egyébként ezt írtam meccs előtt,hogy el kéne dönteni,hogy egészséges e, vagy sem, ha nem akkor meg padra se kell letenni,szvsz. Ennek így nem sok értelme van valóban,hogy félti magát, tavaly tavasszal is így játszott,hogy nem ment bele semmibe, ez meg senkinek sem jó.
Szóval szerintem még mindig nem egészséges teljesen, mert akkor kezdő lett volna.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
bojankrkic27
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2008.03.01. 14:28:23

2014.01.12. 12:04:10

Klaczy írta:Szerintem gyengék vagyunk. Egy jó csapat a sok közül. De nem emelkedünk semmivel sem a többi felé. Semmi előny. Ki-ki meccsek.

Nem is lenne ezzel baj, csak akkor luxus az ilyen keret...
Szerintem ez az állítás úgy ahogy van fals. Ezt megállapítottad egy Atletico elleni meccsből a Calderonban? Tudod, hogy mikor emelkedtünk mi a világ fölé? Az egész európai elit-futball felé?
Hát elmondom: Amikor volt egy hétről-hétre magához mérve 100%-ot nyújtó Messi és az őt támogató, saját feladatukat tökéletesen teljesítő csapattársak!

Na most már van egy Neymar-unk is! Arra kell várni, hogy elkapják a fonalat és újra észre lehet majd venni a különbséget! Mindemellett én emelem kalapom a csapat előtt, hogy az elmúlt két hónapot Messi nélkül így lehozták!

Csak így tovább Tata, én teljes mértékben melletted állok! :wink:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.12. 12:03:37

csababarca írta: Még így is messze benne volt a legtöbb veszély, ami sokat elmond a többiek játékáról.
Inkább az volt a baj, hogy Neymar is a padon ül, Messi is, ez azért luxus, kevés csapat engedheti ezt meg magának,hogy két legjobbját jegeli a padon.
Messinél volt egy szitu, hogy simán elért volna egy indítást, de inkább nem kockáztatta a húzódást azzal, hogy emeli a lábát, Neymar látványosan féltette magát. Így azért ők sem tudnak sokat dobni a csapaton, hiába a legjobbak.
Én már tavaly is utáltam, hogy Messit feltették kb. mankóval a pályára, aztán a kisebb csapatok ellen még tudott is kezdeni valamit, csak utána 1 hétig sérült volt megint, a nagyok ellen meg teljesen hulladék volt. Tényleg csak ennyi kívánságom van most, hogy végre rakják már úgy össze a srácot, hogy innentől kezdve ne kelljen meccs közben lehozni, ne csak sétálgatni tudjon a pályán, akár hagyjon ki még 2 hetet, de akkor onnantól kezdve játssza végig az összes meccset és lehessen számítani rá.
socio66 írta:A Nemzeti Sport elég egyértelműen az Iniesta-Xavi duót tette 'felelőssé' a gyengébb játék miatt, főleg Xavi kapott kritikát, konkrétan nehezéknek nevezik a cikkben.
Csak fél szemmel láttam a meccset társaságban, tényleg jogos a kritika?
Xavi tényleg gyenge volt, most már ez egyre inkább tendencia nála a nagy meccseken. (Igaz, védekezésben ezúttal nem lógott ki.) Iniesta meg nem volt rossz egyáltalán, csak így nagyon durván balra tolódott a játék, minden a Pedro-Ini-Alba 3szögben ment, Sanchez maximum csak képen látta a labdát az első félidőben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15482
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.12. 11:43:53

socio66 írta:A Nemzeti Sport elég egyértelműen az Iniesta-Xavi duót tette 'felelőssé' a gyengébb játék miatt, főleg Xavi kapott kritikát, konkrétan nehezéknek nevezik a cikkben.
Csak fél szemmel láttam a meccset társaságban, tényleg jogos a kritika?

Xavi gyenge volt, Iniesta viszont szerintem jól mozgott, csak szétrúgták. Szóval félig-meddig megállja a helyét az állítás, de a kp-meg a csatársor tényleg gyengébb volt, ritka, de a védelmünk volt a legstabilabb csapatrészünk tegnap.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
socio66

2014.01.12. 11:37:19

A Nemzeti Sport elég egyértelműen az Iniesta-Xavi duót tette 'felelőssé' a gyengébb játék miatt, főleg Xavi kapott kritikát, konkrétan nehezéknek nevezik a cikkben.
Csak fél szemmel láttam a meccset társaságban, tényleg jogos a kritika?
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.12. 11:23:26

Ez az Atletico iszonyatosan precízen össze van rakva. Játszhattak volna még plusz 90 percet, talán még akkor sem kapnak gólt. Nem sokan fogják megverni őket idén, ha bírni fogják ezt a tempót az idény végéig.

A támadóink meglepően impotensen játszottak tegnap sajnos. Pedro próbálkozott, talán még ő jelentette a legnagyobb "veszélyt" az első félidőben, de Alexis mintha a pályán sem lett volna. Messire és Neymarra is igaz volt ez, így pedig elég nehéz gólt rúgni. :roll:

A védelmünk többnyire jól működött, de Busquetsnek finoman szólva sem ez volt élete meccse. Párszor elég könnyen át mentek rajta és volt egy két elszórt labdája is.(az ő esetében már 1 eladott labda is szembetűnő :) )

Tipikus döntetlen szagú rangadó volt ez, amivel a Real jól járt. Úgy néz ki, hogy ez a bajnokság nem a rangadókon fog eldőlni, hanem azon, hogy ki hullajt el több pontot a kisebb csapatok ellen. Mindenesetre az utóbbi évek legizgalmasabb tavasza lehet ez a Ligában.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15482
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.12. 11:19:54

sjd írta: Nekem meg is fordult a fejemben, hogy akik kezdetni akarják Messit, azoknak biztosan hiányzik a tavalyi "hol sérült, hol nem" meccsritmus tőle, meg az indiszponált lézengés a pályán. Most kaptunk egy kis ízelítőt ebből.

Még így is messze benne volt a legtöbb veszély, ami sokat elmond a többiek játékáról.
Inkább az volt a baj, hogy Neymar is a padon ül, Messi is, ez azért luxus, kevés csapat engedheti ezt meg magának,hogy két legjobbját jegeli a padon.


Egyébként meg nem az X-el van a baj, az bőven elfogadható eredmény idegenben az AtMa ellen, engem az zavart,hogy nem is nagyon akartunk ennél többet.
Mindegy,majd utolsó fordulóban a Camp Nouban a bajnoki döntőn hazaküldjük őket egy 3-al, aztán helló 8)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.12. 11:07:53

mess2009 írta:Sanchez kvalitása sajnos itt mérettetett meg igazán
természetesen tudom, hogy a Messi, Neymar duó világsztár, de azt is láttam, hogy tegnap ebből semmit a világon nem mutattak! azért ha én fizetnék súlyos milliárdokat ennek a két csávónak, lehet hogy kissé türelmetlenebb lennék az ellenszolgáltatások miatt.
Hála az égnek, hogy ezek most kiderültek, még van két hét az átigazolási szezonból, gyorsan el lehet passzolni őket, és megvenni a Reus-Suarez-Depay triót.

Amúgy ne menjünk el szó nélkül a Tello-Afellay páros mellett sem, mintha pályán sem lettek volna... :roll:

(Egyébként ha valaki tudja, hogy hogy lehet gólt lőni úgy, hogy nincs az embernél a labda, az szerintem bátran küldje el Sancheznek az infot, mert a srác láthatólag nem sokat tud kezdeni úgy, hogy egy félidőben kap kb. 5 passzt, ezen sürgősen változtatni kéne.)
kristop írta: egyébként "ti" akartátok, hogy játszanak, meg még kezdjenek is ilyen körülmények között, de ha nem tudnak csúcsformát nyomni egyből, akkor meg súlyos milliárdokat vesznek fel, és csak lábadoznak. szerintem kimondhatom, hogy elég hálátlan hozzáállás ez.
Nekem meg is fordult a fejemben, hogy akik kezdetni akarják Messit, azoknak biztosan hiányzik a tavalyi "hol sérült, hol nem" meccsritmus tőle, meg az indiszponált lézengés a pályán. Most kaptunk egy kis ízelítőt ebből.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2014.01.12. 10:51:32

Ránézve a City eredményeire, pontvesztések idegenben a Swansea, Cardiff, Stoke, Aston Villa (és lehetne folytatni) ellen... az nem lesz vajon kevés? Talán ezek a csapatok erősebbek az Atletinél? Vagy most kiesik mind a két csapat, esetleg kisorsolják a továbbjutót? :(

A Realnak miért nem jöttek be a távoli lövések ellenük? Pedig ők biztosan jobbak ebben. Tatának és Ancelottinak sincs ennyi esze?

Guardiolával sosem vesztettünk pontot és/vagy szenvedtünk, fizikálisan erős, szervezett csapat ellen?
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.12. 10:04:22

Sok mindent nehéz mondani a meccsről. Az erőviszonyok teljesen kiegyenlítettek volt, mindkét csapat megérdemelte az x-et. Az egyetlen dolog, ami mellett nehezen tudok elmenni, az a játékvezetés. Komolyan mondom, hogy szinte az összes szituációt jól ítélte meg a bíró. Annál nagyobb probléma volt viszont, hogy rengeteg kemény belépőt nem jutalmazott egyáltalán nem lapokkal. Godínt a 2. félidő elején, míg Mascheranot a végén kellett volna kiállítani, rengetegen megúszták a sárgát, csak talány, hogy Diego Costa hogyan úszta meg lap nélkül és sorolhatnám. Az egyetlen dolog ami zavar, hogy a Real most 3 pontra följön ránk, ami féltávnál annyit tesz, hogy a Klasszikussal voltunk csak jobbak... Na ilyenkor vagyok kiakadva a folyamatos szerencsefaktorukra... Legalább 10 pontnak kéne lennie a 2 csapat között...

Az viszont mindenképpen pozitívum a csapattal kapcsolatban, hogy ritkán látni tőlünk ilyen jó védekezést.

Szerk. Gyerekek, szégyen hogy egyesek mekkora baromságokat írnak ebbe a Topicba. =D>

Mindenkit emlékeztetnék arra, hogy ez az Atletico idegenben verte a Realt, ráadásul a blancók örülhettek az eredménynek. Mi ugye otthon ütöttük őket, miközben az Atletinál sem voltunk egy centivel sem gyengébbek. Csak megsúgom, hogy a 6 kupás Barca az ennél jóval gyengébb Atleticotól égett, ahogy az 1 évvel későbbi csapat is... A Cityhez meg ne hasonlítsuk őket, mert "ők egy csapatként" sokkal többre képesek, mint a City. :wink:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.01.12. 09:41:50

mess2009 írta: természetesen tudom, hogy a Messi, Neymar duó világsztár, de azt is láttam, hogy tegnap ebből semmit a világon nem mutattak! azért ha én fizetnék súlyos milliárdokat ennek a két csávónak, lehet hogy kissé türelmetlenebb lennék az ellenszolgáltatások miatt. az a libikóka ugyanis, hogy sérült vagyok (gyomorrontott?!) aztán lábadozok, aztán aggódom, nehogy lerúgjanak, aztán meccshiányom van,......?! csak remélni tudom, hogy nem ez jön a VB.-ig.
azt, hogy az Espanyol meszorítja a Realt ..? hiú ábránd.
ennél szomorúbb dolgot rég olvastam. hülye szemét világsztárjaink, hogy nem játszanak betegség, két hónapos kihagyás után egyből jól a világ egyik legjobb formájában lévő csapata ellen :(

egyébként "ti" akartátok, hogy játszanak, meg még kezdjenek is ilyen körülmények között, de ha nem tudnak csúcsformát nyomni egyből, akkor meg súlyos milliárdokat vesznek fel, és csak lábadoznak. szerintem kimondhatom, hogy elég hálátlan hozzáállás ez.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.01.12. 09:26:27

Még mindig nem értem, mért kell Alexist bántani emiatt a meccs miatt. Alvés alig-alig volt elől, Filipe Luis oldalán ment szinte minden támadás, sőt ha észrevettétek, Arda Turan is átvándorolt az ő oldalukra, nem véletlenül jött onnan szinte minden Atma támadás (D.Costa-t kivéve persze). Azért nem mindegy, h 2 emberre jut 3 védő, v Pedro előtt azért akadtak 1v1es szituációk, és ez nem az ő érdeme, egyszerűen így alakult a taktika. Én inkább Fabregas játékát látom kevésnek azon a poszton, ennyi védő között egyszerűen terület nélkül nem tud mit csinálni, ahogy Messi sem nagyon tudott, amíg nem indult lendületből. Ezért erőltették anno Ibra megvételét is, de ez már off.
Szóval nézzük már a meccset komplex, egészként, lehet mindenkit egyénileg értékelni, de csak a lehetőségeihez mérten kérjünk számon rajta bármit is, mert labda nélkül Messi sem lő gólt.
Én inkább az Atma letámadását dicsérném, és h megtalálták Busit. A labdatartásunk és labdakihozatalunk kulcsa, és ez most egyértelmű válhatott mindenki előtt, ott lehet Xavi, Ini, de abban a mélységben ők súlytalanok, az ő játékuk előrébb kamatoztatható, és ezt nagyon jól látta meg Simeone, ezért is voltak problémák az meccs elején, de szerencsére Martino is jól reagálta le a dolgot, sőt Busi is intelligensen oldotta meg az ezt követő szitukat, helyezkedésével a passzsávokat nyitott a Piquéék és Xaviék között, és ha Simeone reagál erre igen gyorsan egy teljes visszazárással, problémáik adódhattak volna, ráadásul igen kellemetlenek.
Én nem csalódtam a meccsben, egy pacsis x, senki sem vállalta túl magát, nem kockáztatott senki sem, egy rendkívül jó kis taktikai csata folyt a pályán, Simeone jól mondta, egy sakkjátszma, profik között, ahol a remi a legvalószínűbb. Majd a Bl-ben meglátjátok, h mennyire erős is ez az AtMa, no nem a MIlan ellen, majd után;)
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.01.12. 09:22:20

Számomra nem volt csalódás ez a meccs. Remek taktikai csatát hozott a két edző között.
Az világosan látszik, hogy a nagyobb kaliberű csapatok ellen (Milan, Real, Atletico) Tata rendkívül jól összerakja taktikailag a csapatot. Nagyon fegyelmezett védekezés, ami nem volt jellemző ránk az utóbbi időben. Arda Turan egyéni megmozdulást leszámítva, nagyobb baklövést nem követett el a védelem.
Én azt látom, hogy erősek vagyunk, kézben tartjuk az ilyen meccseket. Ezt most nem sikerült megnyerni, de, ha a két világsztár teljesen jó formában lesz, akkor képesek lesznek egy-egy egyéni villanással eldönteni ezeket a meccseket a későbbiekben. A döntetlen reális eredmény, én előzetesen ezt vártam (tippmixen is). Xavit érzem kicsit súlytalanak a középpályán talán.

A gálázos, "picsi-pacsi" korszaknak vége van már régen, becsülni kell az ilyen meccseket is.
A City védelme ettől sokkal gyengébb csapatszinten, hiába jobbak a játékosok egyéni képességei.

A Real ma biztosan behúzza ezt a meccset, az Espanol mindig készségesen igyekszik odaadni a 3 pontot.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.01.12. 08:27:33

csak azért mert sokat polemizáltunk - többnyire negatív kicsengéssel - a VÉDELMÜNKRŐL: a legjobb csapatrészünk volt!!
még Busquets ordító ökörségeit is elviselték, sőt ott voltak a támadásokban is! nem állandóan(!?) de éppen amennyit lehetett.
valaki alább jól fogalmazott: Sanchez kvalitása sajnos itt mérettetett meg igazán, az viszont kellemes tény : Pedro jó formában van.
Fabregas: hasonló a csíleihez: egyszerűen gyenge egy ilyen közegben.(masszív, jól mozgó védelem)
Sergi R. egy szürke átlagos adottságú rutintalan tucat ember, amint lehet (én is) kicserélném a kis Thiagóra.
természetesen tudom, hogy a Messi, Neymar duó világsztár, de azt is láttam, hogy tegnap ebből semmit a világon nem mutattak! azért ha én fizetnék súlyos milliárdokat ennek a két csávónak, lehet hogy kissé türelmetlenebb lennék az ellenszolgáltatások miatt. az a libikóka ugyanis, hogy sérült vagyok (gyomorrontott?!) aztán lábadozok, aztán aggódom, nehogy lerúgjanak, aztán meccshiányom van,......?! csak remélni tudom, hogy nem ez jön a VB.-ig.
azt, hogy az Espanyol meszorítja a Realt ..? hiú ábránd.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.01.12. 08:03:42

Sokakkal szemben én azt kaptam, amit vártam. Hajtós, harcos meccset és nem gondolnám, hogy a döntetlen egy rossz eredmény lenne az Atletico otthonában. Annak fényében meg de pláne, ahogy abszolválja meccseit a madridi csapat. Szervezetten futballoztak, gyorsan ötletesen passzoltak és labdavesztéskor azonnal visszazártak.
Bevallom én előre elfogadtam volna az x-et, mert féltettem a csapatot. Hála az égnek most a hátsó alakzatunk - végre - azt a szintet hozta, amit már régen vártunk tőlük. Középen Ini jól szervezett, amit a madrid észre is vett és mindent megtett, hogy pályán kívülre tegye, ez végül is sikerült nekik. :x
Persze tudom én, hogy itt sokan a nagy Barcát szeretnék látni minden meccsen, de ez már nem ugyan az, még akkor sem, ha a többsége a játékosoknak nem változott. Azért nem ugyan az, mert az ellenfelek nem ugyan azok, pontosabban nem ugyan úgy játszanak. Tanul a futballvilág és - erre legyünk büszkék - a Barcától tanulta a legtöbbet, mert a modern játékot hozta be a futballba. Ötvözve a kreativitást a gyorsasággal, a technikát a taktikával tökéletes összhangba hozva. =D> =D>
Szóval, csak nézzük és persze érezzük azt a csodát, amit most már nem csak a Spanyol bajnokság ad nekünk nap mint nap abból a földöntúli játékból, amit focinak neveznek.
A következő szint megtalálása, amit a Barca meg kell, hogy célozzon, Tata segítségével talán elérhető. de ahhoz idő kell és nem feltétlenül minden jelenlegi játékossal lehet ezt elérni. [-X
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Klaczy
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.04.10. 20:17:21
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.01.12. 06:31:36

Szerintem gyengék vagyunk. Egy jó csapat a sok közül. De nem emelkedünk semmivel sem a többi felé. Semmi előny. Ki-ki meccsek.

Nem is lenne ezzel baj, csak akkor luxus az ilyen keret...
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4513
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.01.12. 01:31:56

Számítottam rá, hogy nem lesz egy sétagalopp, hát így is lett. Azért azt illik megjegyezni ezt az atleticot szépen össze rakták, madrid ellen is hajtsanak csak így.
Messiben érezni, hogy jó pár meccs kell neki, bár így is eldönthette volna a találkozót, esélye meg volt, de keveset vállalt, nem kerestük labdával. Utolsó percekben Neymarral fickándoztak, miért nem erőltettük a betörést? Esetleg egy átlövést..? Ugyan azt játszotta az atletico, támadtak, majd vissza zártak komplett csapattal, mi tehetetlenül tologattuk a lasztit.. semmi ötlet, aztán végén meg támadtunk, ment a labda, betörések.. későn eszméltünk fel a lehetőségre.. sok éves betegség ez már.. védelem szépen tette a dolgát, Piqué tanárian focizott. Neymar-Messi párost pedig játszatni, játszatni és játszatni.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Válasz küldése