Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2014.01.26. 20:42:32

Gareth Tello írta:Pad: Pinto, Bartra, Adriano, Sergi Roberto, Afellay, Dongou, Tello.

Mindent bele!

Bízom benne, hogy Ibi és Dongou is beáll majd pár percre.
A mai meccset simán kéne hozzuk, aztán ki tudja.. remélem tényleg nem lesz gond. És Afellay beállításának nagyon örülnék. Sajnálom szegényt, mostanában semmi sem jött össze neki. Valószínűleg nem fogja beverekedni magát a csapatba, de legalább játszodjon valakit, hátha sikerül kijutnia a VB-re. :) Dongou kaphatna 20 perceket is..
més que un club
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.26. 20:17:17

Pad: Pinto, Bartra, Adriano, Sergi Roberto, Afellay, Dongou, Tello.

Mindent bele!

Bízom benne, hogy Ibi és Dongou is beáll majd pár percre.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.01.26. 20:08:59

Valdes - Alves Pique Mascherano Alba - Xavi Busquets Cesc - Alexis Messi Pedro
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.01.26. 16:04:37

Ma csakis a győzelem az elfogadható. A Málaga 99 ősze óta mindig üres kézzel távozott a Camp Nou-ból, ennek ma sem szabadna másképp lennie. Muszáj mostantól 3-ból 3 pontot gyűjtenünk, mert az versenytársak, főleg a Real Madrid nem fognak sokat botladozni. Igazán fájó ezért számomra az Osasuna, de főleg a Levante elleni döntetlenünk. Sajnos az ilyen meccseken szoktak a bajnokságok elmenni (meg a tippszmixek :lol: ), márpedig a Real Madrid összesen 4 pontot hullajtott el idén a "kicsik" ellen, miközben mi már 7 ilyen elhullajtott pontnál tartunk (ahogy az Atletico is). Ha pedig azt vesszük, hogy tavasszal megyünk a Bernabeú-ba, így pl. a múlt heti, Levante elleni döntetlen is meghatározó lehet a bajnokság végkimenetelét illetően, pláne, ha azt veszem, hogy csak kis szerencsével tudtuk legyőzni a Real-t hazai pályán is, akkor még rosszabba a helyzet.
Visszatérve a mai meccsre: nem szabad, hogy a Málaga hazai pályán gondot okozzon, nem csak a múltbeli fölényünk, hanem a jelenlegi hazai formánk és a Málaga pocsék idegenbeli formája miatt sem. Idén egyedül az Atletico Madrid nem kapott ki eddig a Camp Nou-ban, miközben a Málaga csupán az újonc Elche pályáján tudott idén győzedelmeskedni. Mindenképp vissza kell vegyük az előnyt a Real előtt. Vamos :!:
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.26. 12:53:09

Egyértelmű, hogy csak a 3 pont az elfogadható. Plusz jó lenne egy magabiztosabb győzelem is, mert idén eddig csak az Elche ellen tartottunk erő demonstrációt a bajnokságban. Jó lenne jelezni a riválisoknak, hogy nincs semmilyen hullámvölgy és összehozni egy nagyobb arányú győzelmet.

Ez a Malaga tökéletes ellenfél lehet nekünk. A játék egyik szegmensében sem nyújtanak idén kiemelkedőt és nem hinném, hogy képesek lennének egy olyan stabil védekezésre, mint legutóbb a Levante pl.

Jó lenne, ha kinyílna a Messi gólcsap a Ligában is és a többiek is hozzá tehetnek még párat. :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.01.26. 11:31:42

Kötelező behúznunk a mai meccset. Tegnap nyert a madrid, előttünk játszanak majd Villáék. Nem örülnék neki, ha 1-ből 3.-ak lennénk hirtelen...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.22. 14:18:54

Ezekről a változtatásokról annyit, hogy az elmúlt három év óta Tata regnálása látszik a legtöbb változtatás. A topicjában már kifejtettem ezeket, úgyhogy nem fogok nekiállni újra, de azért előszedte a kontrát is, amit eddig (még a Pep-érában is) csak szökőévente láttunk, manapság pedig, ha lehetőség van ráelőszeretettel alkalmaznak. Persze nincs túlsúlyban, de nem is kell, nem alkalmas rá a csapat, mégis gyakran észre lehet venni.
Azokat a "Marquez-féle" íveléseket is alkalmazza a taktikában, el is mondta, hogy szeretné ebből többet látni.
Hiába jönnek sokan, hogy lőjünk távolról, a Levante ellen is próbáltunk viszonylag sokszor, de azt a kettős falat lehetetlen volt átlőni. Szinte az összes lövésünket blokkolták.
Ezek a változások nem mennek egyik napról a másikra, főleg egy olyan edzővel, aki szinte az utolsó percekben érkezett és nem ismeri úgy a csapatot, sőt az egész európai focit.

Sokan beparkolják a buszt ellenünk, de én nagyon régen láttam ilyen bunkert amit a Levante csinált. Ez nem azon múlott, hogy kiismertek minket, ezt kicsit közhelyesen nyomják már az emberek. A Real ugyanígy megszenvedett volna.
Nekik a kontra és az átlövés a legnagyobb fegyverük. Az előbbit ki lehetett zárni és a másodikból sem hiszem hogy túl eredményesek lettek volna.
Lehet itt mondani, hogy, ha lett volna egy centerünk... Ugyanúgy elveszett volna ott bent. Az, hogy Messi visszalépett szerintem nem volt rossz ötlet. Ha lendületből meg tud indulni talán sokkal több az esély a találatra. A kilépő védők előtt egy kényszerítővel át lehet törni a falon, helyzet is volt belőle, sokszor pedig csak az utolsó passzon múlt.
Alexist lehet szídni, de ahányszor megkapta a szélen két védő volt előtte, Montoya pedig nem nagyon segített neki, mint mondjuk Alba a másik oldalon.

Ez most így sikerült. A hozzáállásban sem láttam igazán gondot. Inkább idegességet, hogy a helyzetek kimaradnak. A kapus verve van és az utolsó ember mégis blokkol vagy éppen a pókhálót is kiszedi a sarokból. Ez nagyon idegesítő lehet egy játékosnak és mentálisan nem tesz jót.
Én abban vettem észre a legnagyobb problémát, hogy mi kaptuk az első gólt. Sokat feltennék arra, hogy ha mi szerezzük meg a vezetést legalább kettő lett volna közte. De ezt már sose tudjuk meg. Este lehet javítani.
Most fontos lenne jól elpi..ázni őket, tudják meg hogy hol a helyük.
Forca Barca!!!!
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2014.01.22. 13:10:47

kristop írta:egyébként pont ez ment ibra igazolása előtt minden olyan meccs után, amit nem nyertünk meg. hogy hozzunk centert középre, és akkor majd figyelnek rá és egy új elem és ha nem megy a csapatnak, akkor sokkal jobb lesz. és hoztunk, és a legjobbat. bevallom én is láttam benne logikát, de a gyakorlatban kiderült, hogy a meccsek nagy részén teljesen mínusz egy ember. amikor meg jöttek az olyan meccsek, amik ugyanilyen nehezek voltak, akkor ibra se tudott semmit se kezdeni azzal, hogy hat ember áll rajta. de tényleg így belegondolva (utólag okos kapitány) nem is értem miért hittem benne.
Már ne is haragudj, de ezt úgy írod, mintha Ibra előtt is Messit tömtük középen, ha jól emlékszem Ibra előtt Eto'o volt a center és ő nagyon jól tolta ott, nem mellesleg második volt a liga góllövőlistáján és Messi is lőtt 20-30 gólt, na meg a jó Öreg Titi is 20 körül termelt, majd jött Pedro is... Szóval az, hogy nem volt értelme a centernek nonszensz állítás.
kristop írta: az én érvem az, hogy messi középen a legjobb, ez alap, és miért gyengítsünk a világ legjobb játékosának a teljesítményén (miért nem használjuk inkább ki) egy olyan változásért, ami nem hoz előrelépést? tudom nehéz elhinni, de ha lenne egy falcaonk mondjuk (és messi a szélen lenne), akkor se nyernénk meg összes meccset. csak azért csináljuk akkor, mert ez egy változás lenne? a változás nem mindig hoz pozitív eredményt. a tökéletességre való törekvés jó dolog, de nem biztos, hogy jó helyen keressük a hibát. van ez a mondás, hogy don't fix it if it hasn't broken yet, és szerintem nem ő és a posztja a legfőbb problémája a csapatnak.
Messi 3 éve volt a legjobb középen, most meg fuldoklik a sok védő között, amikor szerencsésen helyzetbe kerül kegyetlenül kihasználja, ebben a legjobb, de sajnos a nagy csapatok nagyon szépen levédekezik őt és a társait elől. Ahogy előttem mondták, Messi jobb oldali játszatása egy opció, és szerintem egyáltalán nem rontana a teljesítményén, maximum a góljai számán (eleinte). Amikor Neymar játszott középen olyan megoldásokat láttam, amit addig nagyon ritkán, vagy régen. A másik opció szerintem a középpálya és védelem átalakítása, úgy, hogy Messi hamis kilences vagy klasszikus tizes, viszont előtte látszik egy center, akit adott esetben meg lehet játszani, de mindenképpen bontaná a védelmet és levenné Leóról a védők egy részét. Csak két példa:
1., -----------------vv------------------- 2, ---------------------------vv------------------------
--Bartra-----------Piqué-------(Pl:Shako) Dani----------Piqué----------Bartra----------Alba
--------Song(Xavi)--------Sergio------------ ------------------Sergio---------------------------
------------------Ini(Cesc, Xavi)---------- ------------------------------Fabre(Ini, Xavi)------
Alexis--------Messi(Ney)-----Pedro(Ney) Alexis------------------Messi---------------Neymar
---------------------------------------------- -------------------------------------------------------
------------------(Soldado :mrgreen: )--- ---------------------(Torghelle :D)------------------

Az első verzió esetén sok játékos háttérbe szorulna, de hatalmas a variációs lehetőség. Xavit még évekig lehetne használni mélységi irányítóként is akár egy vkp mellett. A második se lenne rossz érzésem szerint. Valami azért biztosan készülődik, mert Tata is párszor egyszerre küldte be a két szűrőnket. Egy szó, mint száz van legalább 2-3 olyan poszt, amit Messi tökéletesen be tud játszani, és a taktikánkkal összevetve a jelenlegi nem éppen a legjobb. Ennek ellenére várom a mai meccset, és remélem villanni fog az argentin, de ha ma lő 6 gólt a véleményem akkor sem változik, a probléma továbbra is fenn áll.
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.01.22. 07:02:02

sjd írta:Szerintem nagyon nem igaz, hogy nincs ezzel probléma.
Az utóbbi időben arra redukálódott ez, hogy Messi visszajön a félpályáig, elkéri, majd rávezeti 8 emberre, és akkor
a) indít/kényszerítőzik
b) felrúgják
c) elveszik tőle
(Azt már nem is mondom, hogy Messinél néha a szögletzászló is motiváltabb, szóval nagyon nagy rizikó egy emberre felépíteni egy csapatot.)
Ezt én magam is hasonlóan látom. Nagyon bosszantó tud lenni az, amikor a labdát csak ő játszhatja meg, mindenki őt keresi a passzaival, ezáltal a többi játékos teljesen kivonja magát a támadásokból, nem egyenértékűek a játékban. A legkönnyebb ezt levédekezni a bekkelő csapatoknak. Szidják Alexist és Pedrot a "töketlen" játékuk miatt, de amikor nincs Messi, érdekes módon mindkettő játéka jóval hatékonyabb. Talán többet vállalnak, ebből kifolyólag, több a jó megoldásuk is.
Nem azt írom, hogy nem kell Messi (mielőtt itt bárki is betámadna ezzel gúnyosan), de ezt az egypólusú sematikus játékot nem kellene erőltetni. Én igenis respektáltam, amikor Tata sérülése előtt leültette a kispadra néha. Valamit ki kell találni taktikailag a stábnak, illetve az edzőnek, mert ezzel sok sikert nem fogunk aratni, ha mindig ő cipeli a labdát. Lehet nyerünk sok meccset vele, de hosszútávon ez a játék nem lesz kifizetődő.
Adva van a világ legjobb játékosa, csak ki kell aknáznunk taktikailag az adottságait, ami szerintem nem az, hogy ő viszi a labdát félpályától felrúgásig.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.22. 01:23:33

kristop írta: az én érvem az, hogy messi középen a legjobb, ez alap, és miért gyengítsünk a világ legjobb játékosának a teljesítményén (miért nem használjuk inkább ki) egy olyan változásért, ami nem hoz előrelépést? tudom nehéz elhinni, de ha lenne egy falcaonk mondjuk (és messi a szélen lenne), akkor se nyernénk meg összes meccset. csak azért csináljuk akkor, mert ez egy változás lenne? a változás nem mindig hoz pozitív eredményt. a tökéletességre való törekvés jó dolog, de nem biztos, hogy jó helyen keressük a hibát. van ez a mondás, hogy don't fix it if it hasn't broken yet, és szerintem nem ő és a posztja a legfőbb problémája a csapatnak.
Szerintem nagyon nem igaz, hogy nincs ezzel probléma.
Az utóbbi időben arra redukálódott ez, hogy Messi visszajön a félpályáig, elkéri, majd rávezeti 8 emberre, és akkor
a) indít/kényszerítőzik
b) felrúgják
c) elveszik tőle

Ami a kiscsapatok ellen bőven elég, csak a nagyobb meccseken már kevésbé. Vasárnap is látszott, hogy amint valami veszélyes szituáció született volna ebből, ment a falt, és probléma megoldva a védők részéről. Szerintem sokat elmond, hogy az egyetlen komoly helyzet akkor alakult ki, amikor Cesc sarkazása után akkora luftot rúgott a védő, hogy egyből Messi elé pördült a labda. Egyébként teljesen hatástalan volt ez a módszer.
És ezzel nem is lenne probléma, ha ezt mondjuk a 16-osnál alkalmazná a csapat, de jelen állás szerint ez a komplett terv a kettős védővonal átjátszására is. Magyarul Messinek egy felállt középpályán és védőfalon kéne átszlalomoznia, és lassan már ott tartunk, hogy a saját 16-osunkról is ő hozza ki a labdát, annyira nincs játék ebből kifolyólag. (Azt már nem is mondom, hogy Messinél néha a szögletzászló is motiváltabb, szóval nagyon nagy rizikó egy emberre felépíteni egy csapatot.)

Ettől függetlenül én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy ezt nem személyi (=vegyünk középcsatárt), hanem taktikai változtatásokkal kell megoldani, de én bízom benne, hogy ha Tata a Madrid ellen ezt meg merte húzni, akkor a továbbiakban is meg fogja ezt tenni.
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2014.01.21. 23:33:55

Én tartom az álláspontom, hogy sajnos a srácok kicsit fejben elfogytak.. 2 éve én már nem azt látom, amit azelőtt láttam. Persze sokat gondolok arra, hogy ez lehet csak azért van, mert az ellenfelek kiismerték a játékunkat.. Mind a kettő óriási baj szerintem, hisz ez a Barca ebben a legjobb, ezt játssza a legjobban. Nem gondolom, hogy le kéne írni a tiki-takát, csak ugyan azzal az elszántsággal és gyorsasággal kéne játszani. Pl szeretném azt a fajta letámadást látni, amit az Ajax csinált ellenünk.

Nagy reformokra nincs szükség, legalább is felesleges, mert ha ez nem megy, akkor sok helyen kell változtatni, hogy a másik variáció mennyen. Próbálja Tata vissza hozni, hogy Masc vagy Pique felíveli a szélre, mint anno Marquez, de akkor eredményesebbnek tűnt nekem.

Viszont 1 dolog szerintem alátámasztja, hogy nem kell leírni őket. Mikor égett a ház, mert kikaptunk Milánóba 2-0-ra, akkor én a Pep éra utáni legjobb meccsünket láttam a Milán ellen. Ott letámadás, gyorsaság minden megvolt. City ellen lesz a legnagyobb vizsga a csapatnak és Martinonak is. Én hiszem, hogy menni fog. 1-1 2-0 [-o<
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.21. 20:54:44

Nekem nem vesszőparipám hogy mindenáron változtassunk, de egyre inkább azt gondolom, hogy a Messire "leszűkített" támadójáték, a felé vezető ,-és az ellenfelek által már a meccs előtt lezárt-passzsávok szüntelen keresése vezetett oda, hogy végzetesen lelassult a támadójáték, és a labdafelhozatal. Meggyőződésem, hogy pl. Xavi játékára van a leginkább hatással ez a fajta "befáradás". Iniesta a megindulásaival, a mozgékonyságával tud még helyet és lehetőségeket teremteni a középpályán, de ha épp sérült, akkor fűrészporos erőködés az egész.
Messi szélre tolása csak egy opció.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.01.21. 19:08:53

egyébként pont ez ment ibra igazolása előtt minden olyan meccs után, amit nem nyertünk meg. hogy hozzunk centert középre, és akkor majd figyelnek rá és egy új elem és ha nem megy a csapatnak, akkor sokkal jobb lesz. és hoztunk, és a legjobbat. bevallom én is láttam benne logikát, de a gyakorlatban kiderült, hogy a meccsek nagy részén teljesen mínusz egy ember. amikor meg jöttek az olyan meccsek, amik ugyanilyen nehezek voltak, akkor ibra se tudott semmit se kezdeni azzal, hogy hat ember áll rajta. de tényleg így belegondolva (utólag okos kapitány) nem is értem miért hittem benne.

az én érvem az, hogy messi középen a legjobb, ez alap, és miért gyengítsünk a világ legjobb játékosának a teljesítményén (miért nem használjuk inkább ki) egy olyan változásért, ami nem hoz előrelépést? tudom nehéz elhinni, de ha lenne egy falcaonk mondjuk (és messi a szélen lenne), akkor se nyernénk meg összes meccset. csak azért csináljuk akkor, mert ez egy változás lenne? a változás nem mindig hoz pozitív eredményt. a tökéletességre való törekvés jó dolog, de nem biztos, hogy jó helyen keressük a hibát. van ez a mondás, hogy don't fix it if it hasn't broken yet, és szerintem nem ő és a posztja a legfőbb problémája a csapatnak.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.21. 18:33:39

Yokozuna írta:
Barcaman1993 írta: Ne akarjunk már mindent belemagyarázni :!: [-o< Ezek szerint, ha Fabregas játszik Messi helyén és Iniesta elérhető lett volna a kp-ra, akkor nyerünk? Vagy több helyzetünk lett volna? Ezek a magyarázatok egyszerűen szánalmasak és nevetségesek.
Jó meglátás, szerintem akkor biztosan nyerünk, lehet hogy több góllal. Ha Messi játszik, mindenki rá figyel tőlünk is, senki nem meri túl játszani. Ha meg ő lötyög, mint ahogy vasárnap, akkor az egész csapat vár valamire, nem pörög föl. Megy az idő, lassú a labdajáratás, és a gyenge ellenfél mind jobban erőre kap.
Sajnos Messi annyira kulcsfigura, hogy ilyen értelemben felelős az egész csapat játékáért. Persze lehet ez egy belemagyarázás, hiszen az edző elégedett volt a játékkal, és nem látott hibákat. Nem volt szerencsénk, és túl jó volt az ellenfél kapusa. Hát ez is egy magyarázat.
Ha meg Messi nem játszott volna vagy szélen lenne azért menne a sírás, hogy persze, ha pályán lett volna vagy a megszokott helyén játszott volna, ahonnan szinte mindig fossa a gólokat, akkor 3 góllal nyerünk.

A helyzetei ugyanúgy megvoltak, csak most kihagyta azokat. Ha legalább egyet bever onnan, ahogy általában szokta nem menne itt a rinya.
Forca Barca!!!!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.21. 12:41:06

Kash írta:
Zozzy 5 írta:
Attól, hogy valaki nem köhög be minden meccs után valamit, még gondolhat valamit folyamatosan így vagy úgy. De ha már sikerült reflektálnod, akkor arra is kíváncsi vagyok, hogy mi szól Messi középről való mozdíthatatlansága mellett, csak mert erre nem sikerült kitérned.
Erre tudok neked adni egy dedós választ:
Onnan könnyebb gólt rúgni.
Nem kell feltörni szélröl feltétlen, és a cselek sem olyan kulcsfontosságúak, valamint, ha jön Tello vagy egy Pedro, akik mániákus szélröl beadom középre tipusúak, Messinek már csak be kell pofozni, ezt nevezik Gomez szindrómának. (Majdnem ő is meglőtte 5 gólját a BL-ben, úgy, hogy a góljai között egy csepnyi külömbség sem volt, mindd a 4-et 5cm-röl lökte be)
Én igazábol nem tudom, hogy Messi melyik poszton teljesítene jobban, de azt tudom, hogy ha Iniestát felraktuk cstárnak bal szélre, mindig szívtunk (Vagy majdnem).
Hát ez tényleg nem túl acélos érvelés :) Igen, van amikor ez bejön és rúgunk 5-öt, abból 3-mat Messi, mint a régi szép időkben, csak az a probléma, hogy amíg anno ez 10 meccsből 8szor működött, addig mostanában ez inkább 10-ből 4, és az is általában otthoni környezetben, nem túl harapós ellenfelekkel szemben. Szerintem ez lényeges különbség és attól még elgondolkodtató a dolog, hogy egy feltartott kezű Ajaxnak ver Messi a Camp Nou-ban 3-mat, ha közben egy csomó meccsen meg szenvedés van és helyzetbe sem kerül. Nyilván nem véletlen, mert oké, hogy középen közelebb vagy a kapuhoz, csak ha közbe 7 ember bent tömörül a nyakadon, akik ráadásul tudják is, ahogy te is említetted, hogy Pedro nem fogja ellőni, hanem beerőszakolja középre, akkor ez az elmélet elég könnyen megborul. Nagyon szép volt, ahogy múltkor középről lőtte azt a gólt a Getafének, akkor épp sikerült 5 emberen átverekedni magát, de ha nem muszáj, akkor ezt nem kéne tőle mindig elvárni.
Iniestát meg szerintem senki nem akarja kirakni balra, a lényeg nem az lenne, hogy Messi legyen teljesen kinyomva a vonalhoz, hanem, hogy legalább legyen egy olyan opciónk, amikor van egy olyan center középen, akire muszáj figyelnie 1-2 védőnek, mert az tény, hogy Sanchez/Pedro a szélen olyan túl sok bekk figyelmét nem vonja el. Neymar talán jobban, de ő is inkább akkor, ha a pálya közepe felé orientálódik.

szerk: amikor még volt klasszikus centerünk
- 08-09, még itt volt Eto'o --> Messi 23 gól
- 09-10, még itt volt Ibra--> Messi 29 gól

Nyilván árnyalja a dolgot, hogy Messi cserélgette a helyét Eto'oval és Ibra sem játszott miden meccsen, de azt akkor is mutatja a stat, hogy volt élet azelőtt is, hogy Pep benyomta volna középre és ez szent és sérthetetlen lett.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2014.01.21. 10:57:20

Gareth Tello írta:Mi is csinálhatnánk néha ezt, elvállalhatnánk néha távol(abb)ról is, nem muszáj mindig úgy gólt rúgni, hogy három kényszerítővel bevisszük a tizenhatoson belülre, aztán már csak be kell gurítani pár méterről a kapuba.
Bár nem volt időm/erőm végigolvasni a szokásos pontvesztés utáni világvége rinyálást (úristen, ezzel a kerettel egyetlen pontot nem szabad eldobni a bajnokságban, ugye), kíváncsi voltam belefutok-e ismét a múlthét után, hogy a távoli lövés a megoldás, meglepett, hogy pont tőled. :D

Öt lövésünk volt a tizenhatoson kívülről, kettő alig méterekkel belülről, józan ésszel belátható, hogy most próbáltuk ezt is, azt meg mégsem hiheti/várhatja senki, hogy ennél nagyságrendekkel több lövés aztán hűde' jó módszer. Ebből blokkoltak is hármat, kettő mellé ment, kettő meg kaput talált. Múlthéten még azt olvastam, hogy ha egyáltalán megpróbálnánk az ilyet, akkor kilépnének a védők, és az a támadóinknak mennyire jó lenne. Itt volt a példa.

Egyébként jó dolog távolról is ellőni, csak én azt tartom nevetségesnek, hogy minden pontvesztés után úgy van ide bedobva, mint a hiányzó elem a megoldóképletből, amivel fel lehet törni a bunkert, mert vagy beakad, vagy a kilépő emberek miatt lesz hely. Közben próbáljuk is, ha van rá lehetőség (persze nem mindig, egyrészt a passz jobban kódolva van a fejekben, másrészt nincs olyan játékos, aki tizedmásodpercek alatt mindig jól dönt), másrészt semmire nem garancia.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.01.21. 10:45:08

Zozzy 5 írta:
visca el barca írta:ez a tegyük messit szélre dolog mindig akkor jön elő ha kikapunk vagy x-elünk :lol: ha kövi meccsen rugunk megint 5-öt (ami valoszinu), akkor mára kutyát nem fogja foglalkoztatni ez a téma
Attól, hogy valaki nem köhög be minden meccs után valamit, még gondolhat valamit folyamatosan így vagy úgy. De ha már sikerült reflektálnod, akkor arra is kíváncsi vagyok, hogy mi szól Messi középről való mozdíthatatlansága mellett, csak mert erre nem sikerült kitérned.
Erre tudok neked adni egy dedós választ:
Onnan könnyebb gólt rúgni.
Nem kell feltörni szélröl feltétlen, és a cselek sem olyan kulcsfontosságúak, valamint, ha jön Tello vagy egy Pedro, akik mániákus szélröl beadom középre tipusúak, Messinek már csak be kell pofozni, ezt nevezik Gomez szindrómának. (Majdnem ő is meglőtte 5 gólját a BL-ben, úgy, hogy a góljai között egy csepnyi külömbség sem volt, mindd a 4-et 5cm-röl lökte be)
Én igazábol nem tudom, hogy Messi melyik poszton teljesítene jobban, de azt tudom, hogy ha Iniestát felraktuk cstárnak bal szélre, mindig szívtunk (Vagy majdnem).
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.01.21. 07:34:26

Tudomásul kell venni, hogy más csapatok is képesek fejlődni. Nekünk ez már nehezebb, hiszen mi a csúcson vagyunk. Nem hiszem, hogy mi rosszabbak lennénk. Mindenesetre jót tesz, hogy márnem csak kétcsapatos a bajnokság.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.01.20. 21:22:53

Barcaman1993 írta: Ne akarjunk már mindent belemagyarázni :!: [-o< Ezek szerint, ha Fabregas játszik Messi helyén és Iniesta elérhető lett volna a kp-ra, akkor nyerünk? Vagy több helyzetünk lett volna? Ezek a magyarázatok egyszerűen szánalmasak és nevetségesek.
Jó meglátás, szerintem akkor biztosan nyerünk, lehet hogy több góllal. Ha Messi játszik, mindenki rá figyel tőlünk is, senki nem meri túl játszani. Ha meg ő lötyög, mint ahogy vasárnap, akkor az egész csapat vár valamire, nem pörög föl. Megy az idő, lassú a labdajáratás, és a gyenge ellenfél mind jobban erőre kap.
Sajnos Messi annyira kulcsfigura, hogy ilyen értelemben felelős az egész csapat játékáért. Persze lehet ez egy belemagyarázás, hiszen az edző elégedett volt a játékkal, és nem látott hibákat. Nem volt szerencsénk, és túl jó volt az ellenfél kapusa. Hát ez is egy magyarázat.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.20. 21:17:43

visca el barca írta:ez a tegyük messit szélre dolog mindig akkor jön elő ha kikapunk vagy x-elünk :lol: ha kövi meccsen rugunk megint 5-öt (ami valoszinu), akkor mára kutyát nem fogja foglalkoztatni ez a téma
Attól, hogy valaki nem köhög be minden meccs után valamit, még gondolhat valamit folyamatosan így vagy úgy. De ha már sikerült reflektálnod, akkor arra is kíváncsi vagyok, hogy mi szól Messi középről való mozdíthatatlansága mellett, csak mert erre nem sikerült kitérned.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.01.20. 20:35:51

Gareth Tello írta:
Barcaman1993 írta:6. Ilyen játékfelfogással játszanának a Real ellen, hogy 10-en vannak 20 méterre a saját kapujuktól, akkor Real ugyanúgy nem tudna velük mit kezdeni.
Szerintem tudnának, ott van Ronaldo meg Bale, lövöldöznének ezerrel távolról, aztán egy úgyis beakadna, vagy a kipattanót bekotorná Benzema. :D

Mi is csinálhatnánk néha ezt, elvállalhatnánk néha távol(abb)ról is, nem muszáj mindig úgy gólt rúgni, hogy három kényszerítővel bevisszük a tizenhatoson belülre, aztán már csak be kell gurítani pár méterről a kapuba.
Most próbálkoztak, de mindenbe belevetődtek, elakadtak a lövések.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.20. 20:18:05

Teljesen mindegy mi az eredmény... A játékunk lassú mint a sz*r. Változtatni kellene.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.20. 19:43:51

ez a tegyük messit szélre dolog mindig akkor jön elő ha kikapunk vagy x-elünk :lol: ha kövi meccsen rugunk megint 5-öt (ami valoszinu), akkor mára kutyát nem fogja foglalkoztatni ez a téma
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2014.01.20. 19:22:59

Zozzy 5 írta: talán Neymar sem lenne rossz középen, de az igazi változást egy klasszikus center jelentene.
Samuel Eto' o ingyé REaktiválható lenne.. :mrgreen:
(és a formájára sem lehet kétséges!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.20. 18:20:00

Rivaldo11 írta:Lassan azt kezdem hinni, hogy Messi középen játszatása az, amit igazán kiismertek az ellenfelek. Ha így állunk fel, egyre többször befárad a játékunk, de amíg Leo van középen, nem lesz gyorsabb labdajáratás, a középpályánk-teljesen mindegy, hogy ki kap ott szerepet-sem fogja folyékonyabban felhozni a zsugát a támadóharmadig. Amit most megpróbálnék: Messié a jobb oldal, Neymar középre-meggyőződésem, hogy eddig ott volt a legjobb-Alexis mehetne balra.
Rosszabb nem lenne.
Hát nem...Már érik egy ideje Messi középen való játszatásának az újragondolása. Ha belegondol az ember, akkor egyébként tök logikus is lehet, hogy nem megy neki már ott úgy, és emiatt a csapatnak sem. Ezt a dolgot Guardiola találta ki neki, zseniális húzás volt ott és akkor abban a helyzetben, de egyértelmű, hogy másik edzővel nem funkcionálhat a dolog azon a szinten, azon túl, hogy már tényleg az ellenfeleknek is egyértelmű sokszor, hogy Messi hol és mit fog csinálni. Újított az új edző, aminek vannak pozitív aspektusai, ezzel együtt nagyon nehéz helyzetben van Martino, mert egyre inkább úgy tűnik, hogy a Pep-féle Messi pozíciót (ami az alfája és omegája volt a világot meghódító játéknak) újra kell értelmezni, ezt viszont úgy kell megcsinálnia, hogy a keret nem nagyon enged más formációt a 4-3-3-on kívül. Adja magát a kitolása szélre, talán Neymar sem lenne rossz középen, de az igazi változást egy klasszikus center jelentene.
Válasz küldése