Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.09.01. 23:10:24

Nem volt rossz ma Neymar, de szembetűnő volt, hogy a 60-dik perc környékén kifulladt. A seggén vette a levegőt. Reméljük még vérszegény, mert, ha nem, akkor nagyon jó ez erőnléte...
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.01. 23:06:28

Ma is vághattunk volna 6-7 gólt, pofám leszakad milyen helyzetek maradtak ki. Nagyon jó és nehéz meccs volt, lényeg a három pont.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.09.01. 23:05:27

röviden: parádés 25 perc, egy kis altatás aztán a félidő előtt hidegzuhany. a második egy jellegzetesen kemény, harcos 45 perc ahol a mák mellett ziccereink is voltak, ilyen a foci! hátul az hozza rám a frászt, hogy szerintem sokat hátrálnak ahelyett, hogy leütköznék az előretörőket. időnként teljes a zűrzavar, Alves elkóborlásai rendre nehéz helyzetet teremt, főleg Piquenek. Alves egyébként isa leg gyengébb volt ma, én azt is megkockáztatnám, hogy Telló kapjon annyi időt mint Pedro. Messi elfáradt kisssé a második félidőre ezt a kihagyott helyzetek is mutatják. az öröm mellett azért üröm is, hogy ismét csak Messi az aki gólt lőtt. nehéz de nagyon értékes három pont!!!!!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.09.01. 22:59:55

Nagyon fontos 3 pontot szereztünk, így kell tovább haladni az úton, már csak 35. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.09.01. 22:59:36

Csak annyit a meccsről, h nem nyerni járunk Valenciába.

Szombat Sevilla otthon, elvileg nem okozhat gondot.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.01. 22:56:32

Nagyon jó meccs volt, és fontos 3 pont. Féltem, hogy ennyi kihagyott ziccer megbosszulja magát, de szerencsére nem így lett. Neymar kezd belejönni, ma sokat tett hozzá a játékhoz, ha összeszoknak Messivel, az rossz lesz az ellenfeleknek. Valdes, Busquets, Ini, Fabre, Neymar és persze Messi volt ma nagyon jó, de a többiekre sem lehet panasz.
Még annyit: Nagyon tetszett a végén elöl a Tello-Messi-Neymar formáció.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.01. 22:55:42

thriller vazzeg thriller... gyenge vagyok én már az ilyen meccsekhez... :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.09.01. 22:53:04

Jó meccs!

Megnyertük, és a játékunk nagyon jó volt, sajnos a ziccerek értékesítése a 2.félidőben pocsék,de a játék képe biztató nagyon! Ne feledjük,h az egyik legnehezebb pályán nem szégyen,ha ideiglenesen az ellenfél is mutat vmit...

fontos 3 pont,grat!

FORCA BARCAAA!!!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.09.01. 21:56:15

Kicsit elaludtak a fiúk hátul. Nem irigylem Valdest ilyen védelem mögött. Talán Messi rúg még kettőt, mert úgy látom a többiektől nem várhatjuk. Jól jött a szünet, bár így is nehéz lesz visszajönni a meccsbe.
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.09.01. 20:09:05

Jó kis kezdő , kezdek nagyon izgatott lenni érzem most szépen lassan beindulunk! Hajrá fiúk! Piqué és Masch pihennek jövőhéten , nem utaznak így most keménykedhetnek!
Közben Balé hivatalos, HURRÁ!
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.09.01. 20:06:57

S.Agüero írta:Valdés - Alvés, Piqué, Mascherano, Alba, Busquets, Iniesta, Cesc, Pedro, Neymar, Messi.
Pofás kis kezdő ez. 8) Remélem Ini lesz Xavi helyén,Cesc pedig előtte.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.01. 20:06:14

S.Agüero írta:Valdés - Alvés, Piqué, Mascherano, Alba, Busquets, Iniesta, Cesc, Pedro, Neymar, Messi.
Piqué és Mascherano nincs benne a rotációban? :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.09.01. 19:57:10

Valdés - Alvés, Piqué, Mascherano, Alba, Busquets, Iniesta, Cesc, Pedro, Neymar, Messi.
dragon087
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.08.26. 12:36:31

2013.09.01. 19:55:23

Nézem az Atletico Madrid meccsét,és merem mondani így harmadik fordulóban,hogy jelenleg ők vannak a legjobb formában!Úgyhogy nem csak ellenünk szívták magukat!Sokan azt gondoltuk,hogy Falcao távozásával gyengültek,de adtunk "ingyen" egy Villa-t aki most is gólt rúgott!Simeone jól összerakta azt a csapatot,beérik a munkája!Nehogy a matracosok legyenek a fő ellenfél!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.09.01. 19:53:47

Szerintem 1-2 gólos meccs lesz, szokásos, nehéz küzdelemmel. A Mestallában mindig nehéz a dolgunk, idén is gyengült a Valencia, de ez nem szabad, hogy elkényelmesítse a Barcelonát, mindig felszívják magukat ellenünk. Messitől várok jelentős formajavulást, illetve Iniesta az, aki adós még a jó játékkal. Leót talán a kihagyott büntető is fűtheti, Iniesta pedig talán több játékperccel előbb kerülne formába. Xavi pihentetésének örülök, már időszerű volt pihentetni, hiszen pont ő az, akinek adni kell egy-egy meccs szusszanásnyi lehetőséget, hogy aztán a következő meccsén megint a topon legyek. Bár pár éve azt nyilatkozta, a legjobb szintentartó nem az edzés, hanem maga a meccs, de ő is emberből van és kell egy kis pihenő. Neymart megint kezdőcsapatba várom, mellette még talán Pedro az, aki pályára léphet Alexis hiányában.

Remélem összejön a győzelem! Visca el Barça!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.09.01. 19:10:10

Sanama írta: Ez nem NBA. És szerintem nem a lényeget ragadod meg.
Ha a jól szervezett, stabil blabla védekezés érdekelne, és azt akarnám látni, akkor néznék olasz focit. Nem ezért szerettem meg a spanyol focit, a Barca fociját meg pláne nem. Szóval amikor már ezt kell kiemelni a Barcánál, az szerintem régen rossz, és csak rizsa. Ráadásul azt láthattuk, hogy a védelem ugyanolyan nulla, mint tavaly, mert egy komoly támadásnál futkározik mindenki össze vissza, az szerencse kérdése, hogy a kapufáról kifelé pattant a labda, a másik meg hogy Valdes emberfeletti jelenleg. De egyik sem a védekezést dicséri.
A támadásról meg nem is szólnék, amikor egy félidő alatt egy kapuralövése van a csapatnak, illetve hasonlók.

Sokkal többre tartok egy 6-5 győzelmet, mint egy 1-0ásat, amire lehetne mondani, hogy mekkora védelmünk van.
Nem értem az összehasonlítást, mi az hogy nem NBA, nem is beszélt erről senki. Minden labdajáték alapja a védekezés, lehet ezt csűrni csavarni, de ez így van. Ebből következik, hogy ha működik könnyebb támadni is, igen voltak/vannak szituk, mikor elcsúsztunk, de legalább stabilabbnak érzem a csapatot mint tavaly legalábbis eddig. Az meg hogy 6-5 eredményt többre tartasz szintén egyéni vélemény, ezzel nem vitatkozok, bár megjegyzem ha 11 gól van 1 meccsen, akkor ott elég nagy gond van. (persze értem a túlzást az összehasonlítás kapcsán). Malaga ellen volt 15 kapura lövésünk, az azért nem rossz.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.01. 18:42:06

Nem lesznek illúzióim a mai meccsel kapcsolatban. Itt a bombaformában lévő Barca is rendre megszenvedett, ráadásul nem igazán szoktunk a Mestallában nyerni. Nem várok egetrengető játék (úgyse lesz), csak nyerjünk. És jó lenne, ha Messike nem sérülne le. 1-2 Messi és Neymar gól nem lenne rossz.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.01. 18:40:24

Nem lesznek illúzióim a mai meccsel kapcsolatban. Itt a bombaformában lévő Barca is rendre megszenvedett, ráadásul nem igazán szoktunk a Mestallában nyerni. Nem várok egetrengető játék (úgyse lesz), csak nyerjünk. És jó lenne, ha Messike nem sérülne le. 1-2 Messi és Neymar gól nem lenne rossz.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.09.01. 17:48:28

Azért kiemelendő ez, mert hosszútávon erre lehet alapozni. Siker kulcsa továbbra is tartom az ilyen meccsekben van, mint akár a mai, vagy előző heti. Véleményem szerint a jó védekezésből jön a támadás. S a csapatjáték egyáltalán nem volt rossz, az hogy nem lőttünk csak 1 gólt, vagy hogy kevés helyzetünk volt. Lőtéri kutyát nem érdekli, hogy 7:0 vagy 1:0, összességében nézem a dolgokat, s nem voltunk rosszak, lehet kevés helyzetünk volt, kellett egy ellenfél is, viszont van mire alapozni s ez a lényeg. S a jó védekezés az alapja mindennek. Az meg hogy ezt kell kiemelni, vissza mehetünk az időben bármikorra, lehet mondani, hogy attraktív játék stb, de mind abból jött, hogy csapatvédekezésben a legjobbak voltunk, s sokkal több labdát lehetett szerezni.
Ez nem NBA. És szerintem nem a lényeget ragadod meg.
Ha a jól szervezett, stabil blabla védekezés érdekelne, és azt akarnám látni, akkor néznék olasz focit. Nem ezért szerettem meg a spanyol focit, a Barca fociját meg pláne nem. Szóval amikor már ezt kell kiemelni a Barcánál, az szerintem régen rossz, és csak rizsa. Ráadásul azt láthattuk, hogy a védelem ugyanolyan nulla, mint tavaly, mert egy komoly támadásnál futkározik mindenki össze vissza, az szerencse kérdése, hogy a kapufáról kifelé pattant a labda, a másik meg hogy Valdes emberfeletti jelenleg. De egyik sem a védekezést dicséri.
A támadásról meg nem is szólnék, amikor egy félidő alatt egy kapuralövése van a csapatnak, illetve hasonlók.

Sokkal többre tartok egy 6-5 győzelmet, mint egy 1-0ásat, amire lehetne mondani, hogy mekkora védelmünk van.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.09.01. 17:41:59

Sanama írta:
A játékon van mit csiszolni, de kifejezetten jó, hogy még ha van is 1-2 olyan szitu mikor totálisan elcsúszunk védekezésben, de összességében csak Villa talált be egy bravúr góllal. S ezt jóval fontosabbnak érzem mintsem rúgunk-e hatot vagy sem. Tavaly sem a gólokkal volt gond, vagyis igen, mert hátul is nagyon termeltünk.
Bob,
Egy Barcánál ne haragudj, de nem arra lennék büszke, hogy nem kapunk, csak 1 bravúr gólt, hanem inkább arra, hogy lövünk 6-ot, főleg olyan játékosállománnyal, mint a mostani.Sokat elmond a csapat játékáról, ha már ilyeneket kell felhozni, hogy igaz,hogy nem bírunk gólt lőni, deeeee hát gólt se kapunk, milyen jók vagyunk...

Tavaly meg szerintem azzal volt a baj,hogy termeltünk hátul, viszont elől meg nem, a fontos szitukban legalábbis.
Azért kiemelendő ez, mert hosszútávon erre lehet alapozni. Siker kulcsa továbbra is tartom az ilyen meccsekben van, mint akár a mai, vagy előző heti. Véleményem szerint a jó védekezésből jön a támadás. S a csapatjáték egyáltalán nem volt rossz, az hogy nem lőttünk csak 1 gólt, vagy hogy kevés helyzetünk volt. Lőtéri kutyát nem érdekli, hogy 7:0 vagy 1:0, összességében nézem a dolgokat, s nem voltunk rosszak, lehet kevés helyzetünk volt, kellett egy ellenfél is, viszont van mire alapozni s ez a lényeg. S a jó védekezés az alapja mindennek. Az meg hogy ezt kell kiemelni, vissza mehetünk az időben bármikorra, lehet mondani, hogy attraktív játék stb, de mind abból jött, hogy csapatvédekezésben a legjobbak voltunk, s sokkal több labdát lehetett szerezni.
S egy olyan meccsről beszélünk, ahol a Malaga ellen játékban, végig uraltuk a meccset, nem értem mi a gond, egyet lőttünk, na bumm, az bőven elég is volt a győzelemhez. (ok végén meleg volt)
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.09.01. 16:29:26

Bob_Marley írta:
Mezner2 írta:
Neked lehet nem kell több, de én nem ezért szerettem bele immár lassan 10 éve a csapatba..Úgyhogy nekem ennél jóval több kell, és egy ilyen kerettől ez el is várható !
Sokkal jobban értékelek, egy szép játékkal elért X-et mint egy ilyen győzelmet, ez így leírva hülyén hangzik (még számomra is, pedig én írom) , de én elsősorban szórakozni szeretnék a meccseinken, és nem elaludni... Aztán kinek a pap, kinek a papné...
S igen egy idegenbeli meccsnek mindig is nagy értéke van, 1:0nál több nem kell, főleg, hogy játékban sem láttam katasztrófát. A meccs nagy részében domináltunk, ellenfélnek nem nagyon volt helyzete, jól működöt a csapatjáték, s a Malaga is jól lezárta a területeket, kifejezetten sokat lehet tanulni a meccsből. Nyertünk, ezek az apró sikerek segítenek minket, hogy meglegyen a Liga, s ez a legfontosabb.

Ma még húzósabb meccs várható, 1:0al most is maximálisan kiegyeznék.

Ha ilyen lenne a futballszemléletem akkor valszleg Milan vagy Juve szurkoló lennék....
Továbbra is tartom : NEM AZÉRT SZURKOLOK A CSAPATNAK, MERT MILYEN KEVÉS GÓLT KAPUNK, ÉS EZ MENNYIRE JÓ, hanem a gyors, precíz, helyenként parádésan attraktív támadójáték miatt, nem véletlen van az, hogy a fórum 95%-a nem a catanacciora, hanem a FUTBALLRA kiváncsi, amit a srácok idegenben rendszeresen mellőznek.... Azért az csak nem baj, hogy ez sokunkat idegesíti :wink:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.09.01. 15:30:20

A játékon van mit csiszolni, de kifejezetten jó, hogy még ha van is 1-2 olyan szitu mikor totálisan elcsúszunk védekezésben, de összességében csak Villa talált be egy bravúr góllal. S ezt jóval fontosabbnak érzem mintsem rúgunk-e hatot vagy sem. Tavaly sem a gólokkal volt gond, vagyis igen, mert hátul is nagyon termeltünk.
Bob,
Egy Barcánál ne haragudj, de nem arra lennék büszke, hogy nem kapunk, csak 1 bravúr gólt, hanem inkább arra, hogy lövünk 6-ot, főleg olyan játékosállománnyal, mint a mostani.Sokat elmond a csapat játékáról, ha már ilyeneket kell felhozni, hogy igaz,hogy nem bírunk gólt lőni, deeeee hát gólt se kapunk, milyen jók vagyunk...

Tavaly meg szerintem azzal volt a baj,hogy termeltünk hátul, viszont elől meg nem, a fontos szitukban legalábbis.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.01. 12:56:39

én úgy érzem, hogy nem lesz szoros meccs, vagy simán kikapunk, vagy simán nyerünk. neymar remélem bajnokin is betalál, meg örülnék annak is, ha az ini-messi duóból vmelyik életre kelne, mert eléggé formán kívül vannak...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.09.01. 12:42:37

Mezner2 írta:
Bob_Marley írta:Én sem éreztem ezt egyáltalán vészesnek. Kontrolláltuk végig a meccset, nem adtunk teret az ellenfélnek, jött egy gól, s nyertünk, ennél több nem is kell főleg idegenben.

Neked lehet nem kell több, de én nem ezért szerettem bele immár lassan 10 éve a csapatba..Úgyhogy nekem ennél jóval több kell, és egy ilyen kerettől ez el is várható !
Sokkal jobban értékelek, egy szép játékkal elért X-et mint egy ilyen győzelmet, ez így leírva hülyén hangzik (még számomra is, pedig én írom) , de én elsősorban szórakozni szeretnék a meccseinken, és nem elaludni... Aztán kinek a pap, kinek a papné...
Akkor lehet nem ugyanazt láttuk. Nem volt sziporkázó egy meccs, de végig a mi játékunk dominált, sok okos dolgot láttam, betaláltunk, a végén a Malaga egyenlíthetett volna, szó se róla, de szerencsére maradt az 1:0. A játékon van mit csiszolni, de kifejezetten jó, hogy még ha van is 1-2 olyan szitu mikor totálisan elcsúszunk védekezésben, de összességében csak Villa talált be egy bravúr góllal. S ezt jóval fontosabbnak érzem mintsem rúgunk-e hatot vagy sem. Tavaly sem a gólokkal volt gond, vagyis igen, mert hátul is nagyon termeltünk.
S igen az ilyen "kiizzadt" meccsekkel lehet bajnokságot nyerni, tavaly is ezek segítettek minket, hogy fordítottunk, behúztuk stb. Nem a Real elleni meccseken dől el a bajnokság, évek óta mondom, hanem azon, hogy a 38 meccsen ki koncentrál jobban. S igen egy idegenbeli meccsnek mindig is nagy értéke van, 1:0nál több nem kell, főleg, hogy játékban sem láttam katasztrófát. A meccs nagy részében domináltunk, ellenfélnek nem nagyon volt helyzete, jól működöt a csapatjáték, s a Malaga is jól lezárta a területeket, kifejezetten sokat lehet tanulni a meccsből. Nyertünk, ezek az apró sikerek segítenek minket, hogy meglegyen a Liga, s ez a legfontosabb.

Ma még húzósabb meccs várható, 1:0al most is maximálisan kiegyeznék.
Kép
Kép
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.01. 12:39:23

Na, eljött a nap!
Itt az ideje megszereznie Neymarnak az első bajnoki gólját! 8)
Válasz küldése