Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.01.30. 19:40:24

Ezzel csak annyi a probléma Bob, h Barca szintű csapat ne kapjon 2-0-nál 2 gólt az utolsó 10 percben, fontos meccsen egy Deportól...de kap.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.30. 19:36:12

Ne felejtsük már el, hogy 9!!!!-en voltak. Én nem sok olyan dolgot tudok felidézni az emlékeimből, amikor kettős emberhátrányban egy csapat gólt tudott volna rúgni.
Ráadásul amilyen kesze-kusza dolgokat tudunk néha csinálni hátul, pont hogy ha nagyon erőltetjük lehet elmennek egy kontrával. Atletico amit lehetett megtett, főleg 10 emberrel, de kilencnél ez totál eldőlt.
Fellehet hozni Valencia, Depor más meccset is, ahogyan volt mellette 1256 olyan meccs, amit lepörgettünk, de az semmi ehhez képest ahol az ellenfél kettős emberhátrányban van. Meccs közben is írtam, hogy ha egy Barcelona szintű csapat 9 ember ellen gólt kap, akkor nincs miről beszélni, akkor lelehet jönni a pályáról mert mindegy, hogy kilencen vagy tizenegyen vannak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.30. 19:30:18

Noname kollégával általában nem nagyon értek egyet, de nagy nagy plusz egy az írása. Guardiola idején az ilyen meccseket januárban meg se nyertük.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.01.30. 19:29:12

Feast4 írta:Hát hogy őszinte legyek nem bánom hogy ezen us túl vagyunk.Nem volt szép se elegáns de 3 pont.Mondjuk azt nem értem hogy 9 emberrel miért nem nyomtuk őket addig ameddig bele nem szakadtak.Jobb lett volna egy fölényes győzelem.Az viszont nagyon bosszantó hogy időről időre belealszunk a meccseinkbe.
Inkább az a baj, hogy madridozni szoktunk, mikor ők emberelőnyben bedarálják az ellenfelet. Erre itt lett volna a lehetőség most és semmi, akár még az iksz is benne volt végig.

de a három pont most talán négyet is érhet
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.01.30. 19:29:04

klingspor írta:Valaki tudja, hogy az idényben hanyadik meccsünket fordítjuk meg az ellenfél vezetéséről?
Ha jól emlékszem a 4. a bajnokságban. Eibar, Rayo és 2x az Atma a mait is beleértve.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.01.30. 19:20:04

kb. tudtam, hogy ez lesz: van akinek ez is egy jó meccs volt, van aki azt látta amit mutattak: (második félidő!!) kilenc ember ellen kockáztatva a három pontból legalább kettőt.
inkább néhány furcsaságot említenék: a középre került labdák zömét valahogy állandóan ők szedték össze, gyakorta a már megszerzett labdát - a lassúság és a kényelmeskedés miatt - veszítettük el, látom én , hogy Iniesta hátrébb (is) játszik de egyetlen használható passza sem volt.
a védelemben Pique valóban nagyot játszott, de időnként olyan eltolódások keletkeznek hátul ami életveszély, valahogy az összhang nem teljes ami egyébként érthető, hiszen az a négyes rég nem volt együtt.
az MSN. ről: a 20-25 perces alvás az elsőben rájuk is vonatkozik, de ennyi rugdosást kibírni is csoda, nem hogy még focizni is. mondjuk a második félidőben már csak a lábukra vigyáztak ami a legnagyobb erény ilyen csapat ellen.
amit a meccs előtt írtam bejött: a matracosok azt játszották amit az utóbbi meccseinken ellenünk mindenki. a baj az, hogy amit ez ellen nyújtunk az nem sok ötletről tanúskodik, konkrétan u. az megy nálunk is hátul próbáljuk ki passzolgatni öket ahelyett, hogy célzott hosszú előre passzokkal szabadítanák fel a saját térfelünket. (ehhez, persze futni is kéne valakiknek!)
nem szeretnék viszont hálátlannak tűnni: azt mondtuk, hogy ezt a nehéz periódust kell kihúzni valahogy nos, ez éppenséggel jelesre megtörtént, csak így tovább ahogy LE. mondja: mindíg van hová fejlődni....
klingspor
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007.08.26. 17:43:12

2016.01.30. 19:08:30

Valaki tudja, hogy az idényben hanyadik meccsünket fordítjuk meg az ellenfél vezetéséről?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.01.30. 18:53:21

Vasárnap délben játszunk idegenben :lol:

A legszebb, h emezek még játszanak egy jót egymás ellen :)
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2016.01.30. 18:52:02

Azért ha nem kell Őket agyonverni nagyon belealudtunk a második kiállitás után. Kellett volna még egy és lehet pihizni. Egy gól elöny mindig kockázat. De az AM-ot sem értem. Hiszen elég jól pariban voltak, jól tolták - akkor ilyen extra durvaságokra mi szükség van. Sajnos azt nem értem -minden meccsünkön sokszor előfordul- hogy nehezen hozzuk ki a labdát saját kapunk elöl. Az ellenfél szedi össze a labdákat. Még kis csapatok is. De sokszor, ma is, indulhatnánk előre, erre a középpályáról vissza vagy oldalt passzolnak, az ellenfél visszaér. De legalább a 3 pont meg van....
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.01.30. 18:44:36

Támogatom a "ha lehet pihenjünk" dolgot, de ez ma nem az a meccs volt. 9 ember ellen kegyetlen égés lett volna az X, és nem álltunk messze tőle. Aki megint elkezdi, hogy zsebben volt, stb., az emlékezzen vissza az elmúlt évekre, 90%-ban ilyen meccseken buktunk pontokat, vagy kaptunk ki kupákban. Kellett volna a 3., és utána mehetett volna a séta.

Természetesen örülök, nagy lépést tettünk. De ne dugjuk már homokba a fejünket, ezt a fajta mentalitást el kell felejteni. Van olyan meccs, hogy könnyű mondani, hogy le kell zárni a meccset, de 9 ember ellen nincs kifogás.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.30. 18:30:52

noname írta:
Aki nem számított most a gyengébb játékra, az nem figyel eléggé a Barca meccseken. Személy szerint már azzal is elégedett lettem volna, ha pontegyenlőséggel vagy csak 2-3 ponttal lemaradva zárjuk a januárt, ehhez képest jelenleg 6 illetve 7 pont az előnyünk a riválisokkal szemben, úgy, hogy egymás elleni eredményben is nyertünk ellenük.
Ez így teljesen rendben van, alá is írnám, de hogy majdnem egy teljes félidőt játszunk kettős!! emberelőnyben és nem tudunk mit kezdeni, az már egészen más. Sőt a játékban az is benne volt, hogy ők egyenlítenek. Csak éppen úgy játszottunk mintha legalább három gólos előnyben lennénk. Nem hiszem, hogy ha egy kicsit megerőltették volna magukat a pályán nem tudtak volna egyet gurítani.

Az az igazság, hogy 11 vs 11-ben jobban játszottunk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.01.30. 18:30:31

Hát hogy őszinte legyek nem bánom hogy ezen us túl vagyunk.Nem volt szép se elegáns de 3 pont.Mondjuk azt nem értem hogy 9 emberrel miért nem nyomtuk őket addig ameddig bele nem szakadtak.Jobb lett volna egy fölényes győzelem.Az viszont nagyon bosszantó hogy időről időre belealszunk a meccseinkbe.
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.30. 18:25:51

Nem tudtam melyik topikba linkeljem, de ezt nézzétek. Számomra az egyik legfontosabb adat, azt hiszem mindent elmond. Mondjuk ez minden sorozatot mutat.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.30. 18:16:24

Én is mindig annak a híve vagyok, hogy amikor csak lehet pihenni kell, mert úgy lehet csak frissnek lenni a végén. noname körbe írta ezt, miért fontos ez.

Érdekességképpen (vebnek :D):
Total tackles:
Busi 6; Mascherano 5; Iniesta 5;
Interceptions:
Busi 3; Pique 3; Mascherano 2;
Clearences:
Pique 6; Rakitic 3; Busi 2;

De Messi tényleg nagyot melózott, le a kalappal előtte.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2016.01.30. 18:12:39

Hát csak sikerült! =D> Nehéz volt, feszült volt és nem utolsó sorban kemény is, de a csapatnak hátrányból sikerült fordítania és ezért jár a taps. Egyébként nem játszottunk jól, de mint tudjuk a jó csapat arról ismerszik meg, hogy rosszul játszva is behúzza a meccseit.
Amúgy én nem haragszom azért a srácokra, mert nem tudtak gólt lőni 9 ember ellen, mert mint tudjuk az Atmának van az egyik legjobb védelme a világon. A lényeg, hogy behúztuk a meccset, a győzelem módjától pedig tekintsünk most el. :D De még így is voltak helyzeteink, úgyhogy nincs gond szerintem.

A legfontosabb most az, hogy hozzuk a meccseinket mind a három sorozatban. Még egyszer leírom: szép volt!

Visca El BARCA!!!
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.30. 18:04:27

Nah, akkor még egyszer. Az egész fizikai felkészítés célja egy nagycsapatnál az, hogy a szezon végére, a fontos meccsekbe az a csapat csúcsformába kerüljön. Ez azt is jelenti h törvényszerűen lesznek gödrök, ezek közül a január a leggyakoribb nálunk, több okból is: ilyenkor vakáció után a játékosokat fizikailag ismét rendbe kell hozni, ehhez még hozzájött idén a klubVB. Jelenleg a csapat fizikailag nincs jó formába. Ezt láthattuk ma is. Amikor felpörgettük a játékot, az Atletico azt se tudta melyik világon jár, de egyszerűen nem bírtuk a tempót. Tavaly is ugyanez volt. Mi lett a vége? Szezon végén minden szempontból csúcsformába került szinte az egész keret és sorba daráltunk le mindenkit. Megnyugtatlak idén is szezon végére kell majd várni a csúcsot, nem most. Ha nem tetszik, egyszerű, nem kell nézni meccset januárban és februárban. :|
Azt se feledjük, hogy kik ellen játszottunk: Malaga, Atletico, Espanyol és Bilbao 2x. Ezek úgy kb a leg-fizikailag leterhelőbb csapatok a ligában, mellé még volt a kis Japánba való kiruccanás, ami megint nem segített.
Pár példa: a Juve hasonlóan semmi extrát nem mutatott szezon végéig, amikor is az egyetlen csapat voltak, mely rövid időre egyenlő félként harcolt ellenünk.
A Real csúcsformában kezdte a szezont, ontották a gólokat és szezon végére egy öregasszony is jobban állt fizikai felkészítésben(lásd Clasico, ahol úgy kifutották magukat h a 60. perctől kezdve a félpályán nem jöttek át).

Aki nem számított most a gyengébb játékra, az nem figyel eléggé a Barca meccseken. Személy szerint már azzal is elégedett lettem volna, ha pontegyenlőséggel vagy csak 2-3 ponttal lemaradva zárjuk a januárt, ehhez képest jelenleg 6 illetve 7 pont az előnyünk a riválisokkal szemben, úgy, hogy egymás elleni eredményben is nyertünk ellenük.
A Fifa egy szégyen
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.30. 18:03:51

visca el barca írta:a nézők helyében kifütyültem volna az egész csapatot. vicc hogy 30 percet játszottunk kettős emberelőnyben és nem volt kaput eltaláló lövésünk
adom. Nem mertem beírni,mert volt már,hogy elégedetlenkedtem győztes rangadó utána,aztán jöttek a negatív kommentek,hogy semmi nem elég, nem értesz hozzá, győztünk az a lényeg...
De tényleg nem tanulunk továbbra sem a hibákból...nem zártuk le ezt a meccset se, és lehetett volna baj belőle...pedig ha a második piros után picit megnyomjuk,akkor talán betalálhattunk volna,de nem is nagyon erőltettük. :|

Mindegy, 3 pont zsebben, ezeket leszakítottuk,elmaradt meccset be kell húzni, oszt jónapot.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.30. 18:01:44

visca el barca írta:a nézők helyében kifütyültem volna az egész csapatot. vicc hogy 30 percet játszottunk kettős emberelőnyben és nem volt kaput eltaláló lövésünk
Tartalékoltunk ami nagyon helyes.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.30. 17:55:22

a nézők helyében kifütyültem volna az egész csapatot. vicc hogy 30 percet játszottunk kettős emberelőnyben és nem volt kaput eltaláló lövésünk
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.30. 17:54:57

És ezzel túl vagyunk a januáron, ami a Barca legrosszabb hónapja szokott lenni mind eredmények, mind forma szempontjából. A forma nem is volt jó, de az előnyünk csak nőtt. Innen már csak elveszíteni tudjuk a bajnokságot. Az Atletico fog még bukni nem is egyet idén, a Real alaposan leszakadva, mellé még fogadjuk őket a Camp Nou-ban.
So far, so good. 8)
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.30. 17:52:43

Nagyon parázs, nagyon feszült és nagyon fontos három pont. :D Sikerült fordítani ez nagy mentális képességre utal. Nem kezdtünk jól, de felvettük a kesztyűt és ahogy keményebbek, intenzívebbek lettünk meg is lett az eredménye. Lehetőségek majd gólok. A két kiállítás teljesen megpecsételte a vendégek sorsát, s a következő forduló is érdekes lesz így a keretük.

Szép volt fiúk!
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.30. 16:57:53

Kiemelném félidőben Ini és Rakitic játékát. Ini kb annyi labdát szerzett eddig, mint tavaly egész szezonban. Az se semmi ahogy lazán nyeri a fizikai harcokat egy 2x akkora hústömeg ellen. Ilyen badassnek még nem láttam Iniestát. Rakitic pedig kb az egész pályát bejátssza. Idén ez Rakitic legjobb félideje eddig.
Alba hibájáért kár az első gólnál, de az egyenlítésnél remekül oldotta meg.
A piros lapról. Addig a pontig volt már 4 szabálytalansága Filipe Luisnak, azok közül kb mint lapot ért(volt köztük 2 taposás is). Meggyőződésem h ha előtte nincs az ámokfutása, akkor itt csak sárgát kap, de a bíró is sztem eldöntötte h a következő szabálytalanságnál ad egy sárgát. Normális esetben már kellett volna neki legyen egy sárgája, ez kellett volna legyen a 2.

Összességében tetszik a játék. Az első 20 perc kissé lapos volt, de az Atletico gólja leginkább szerencse volt: Alba csúnyán elcsúszott, onnan lett a tiszta beívelés. Az 1. gólunk fantasztikus összjáték volt. A második gólhoz pedig. Alves ha megfigyelitek gyakorlatilag osztogató kp-t játszik. A felállásunk nem 4-3-3, sokkal inkább vmi ilyesmi.

3-1-1-2-3, ahol Alba folyamatosan fut fel-alá, Sergi vkp, Rakitic klasszikus box-to-box, Alves jobbról, Ini Balról osztogat(Ini kissé előrébb), és ugye 3-an elől, rengeteg helycserével. LE ügyes taktikát választott. Rakitic hulla lesz a 70. percre, de ott van SR, aki ugyanazt képes nyújtani. Alves pedig nem titok h jobban osztogat, mint ahogy beível, ráadásul a sebességhiánya sem jön ki ebben a feladatkörben.

Aki még megérdemli a pirospontot, az Messi, aki !védekezik!, de mellé kb minden támadó poszton feltűnt mellé.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.30. 15:39:00

visca el barca írta:a legfontosabb az lenne, hogy ne aludjunk bele az első 20-30 perce mint tettük azt az elmúlt két bajnokin.
Pontosítás kedvéért az elmúlt két meccsen. :D Bilbao elleni meccs a tizedik percben eldőlt. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.01.30. 15:36:17

A bl győztes kezdő, ők a nagyágyúk, ezzel a felálással nem tud minket senki sem megállítani. :D
Mininum 3 gólt várok, ha jól megy a játék, akk kezdhetjük rúgatni a gólt Piqué-vel.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.30. 15:34:19

a legfontosabb az lenne, hogy ne aludjunk bele az első 20-30 perce mint tettük azt az elmúlt két bajnokin.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése