Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.09.23. 19:53:38

Jaj ez a csodaszakértelem már megint, "szerintem nem barcelona szintű kapus, nincsenek meg a képességei hozzá." Hagyjuk már...
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.09.23. 19:41:22

Elég veszélyes egy kezdő. Mathieu a szélen életveszély, ahogy Robi a középpályán is nullához közelítő teljesítményeket nyújtott... sok jót nem várok... :roll: Már az első félidőben jó lenne gólokat szerezni mert kapni biztosan fogunk.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.09.23. 19:40:21

Tökéletes kezdő, Raki pihentetése teljesen érthető, Messi pedig végre visszakerült a támadó harmadba.
Be kell húzni a mai meccset. Nem lesz könnyű, de sikerülni fog. A Celta elleni idegenbeli meccsek mindig nehezek, fontos lenne, ha sikerülne sikeresen venni ezt az akadályt.

Visca El BARCA!!!
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2015.09.23. 19:40:02

Uhh, Matyi - Neymar játékot a balon élmény lesz nézni.. :D Kőkemény meccs lesz, jó lenne felébreszteni a Celta közönségét a lila ködből. Első találat és a védekezés kulcs lesz, nem fognak potyogni a gólok.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.09.23. 19:32:24

Úgy látszik (persze 99% volt), hogy Bartrának a múltkori teljesítménye sem elég ahhoz, hogy 2 (KETTŐ!!!!) meccsen kezdő legyen egymás után. Masch-ot akármennyire szeretem, és elismerem, és nélkülözhetetlen a csapat számára, de az idei teljesítménye alapján mindenkinek jobb lenne, ha 1-2 meccset pihenne. Piqué meg remélem majd leköpi a bírót, vagy csinál valami hasonlót. Na mindegy, hajrá, hajrá!
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.23. 19:22:17

Messias2 írta:Stegen-Mathieu-Pique-Masch-Alves-Busi-SR-Iniesta-MSN

Mathieu szerintem még a legjobb opció volt. Bár mindig benne van a hiba. Rakitic pihentetésének is örülök. Gyengébben tolta az elmúlt pár meccsen. Sr viszont megérdemli, h kezdőbe rakják.
Nem rossz kezdő. Valszeg Rakétát csereként fogja behozni a 2. fi-ben. Itt a lehetőség SR előtt, most bizonyìthat.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.09.23. 19:17:52

Jó ez a kezdő, körülményekhez képest.
Bár robi kp-n elég kártékony elem tud lenni,hátha a jobbszélső pozícióban felbátorodott és bevállalósabb lesz a kpn.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.23. 19:07:45

Stegen-Mathieu-Pique-Masch-Alves-Busi-SR-Iniesta-MSN

Mathieu szerintem még a legjobb opció volt. Bár mindig benne van a hiba. Rakitic pihentetésének is örülök. Gyengébben tolta az elmúlt pár meccsen. Sr viszont megérdemli, h kezdőbe rakják.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.23. 17:39:24

Vigo-ba mindig kutya nehéz. Nagyon nehéz meccsre számítok, s szerintem is most be kell dobni mindent, ami van és majd a Las Palmas ellen lehet picit pihentetni. Alba nagyon fontos játékosunk, kiesése hátrány, de meg kell oldani. Akár ott van Mathieu is, akinek a legutóbbi Balaidos is jól sikerült. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.23. 17:37:08

S.Agüero írta:
Busi játszon mindenképp. Ha véletlen úgy kapunk ki, hogy nincs a pályán jönnek majd a nagy bemondások, hogy csak miatta kaptunk ki, Xavi utód, gólpasszkirály
Ilyeneket én még nem olvastam szerencsére. :mrgreen:

3 tizi jöhet amúgy. :D
Rakitic-ét úgysem kaptuk meg, pedig az elég tiszta volt, úgyhogy azt áthozhatnák mára. :lol:
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.09.23. 17:30:48

Busi játszon mindenképp. Ha véletlen úgy kapunk ki, hogy nincs a pályán jönnek majd a nagy bemondások, hogy csak miatta kaptunk ki, Xavi utód, gólpasszkirály
Ilyeneket én még nem olvastam szerencsére. :mrgreen:

3 tizi jöhet amúgy. :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.09.23. 17:23:25

Busi játszon mindenképp. Ha véletlen úgy kapunk ki, hogy nincs a pályán jönnek majd a nagy bemondások, hogy csak miatta kaptunk ki, Xavi utód, gólpasszkirály, stb...
Szóval ne maradjon ki.

Most annyira be van harangozva ez nehéz meccsnek, hogy simán nyerünk szerintem. Messi tripla, 2 tizivel, a harmadik meg egy kihagyott tizi de belőtt kipattanó után!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.23. 17:12:35

crixus írta:
ktm írta:Alba kiesésével az a gond, hogy kb. feleannyi helyzetet fogunk kreálni.
Azért remélhetőleg több múlik majd a Messi-Iniesta-Neymar-Suárez négyesen és akkor Alves-ről nem is beszéltem.

A képlet egyszerű. Stegen-Adriano,Bartra/Matyi,Piqué,Alves-Mascherano,Rakitic,Iniesta-MSN kezdőcsapat és szét kell őket kapni. Matyi-t semmiképp sem tenném a szélre, mert annak "beláthatatlan következményei lesznek". :lol: A francia túl lassú már erre a posztra, ez már nem egyszer bebizonyosodott. El lehet gondolkodni Neymar pihentetésén Munir kezdőként való szerepeltetésén, de ezt inkább majd a Las Palmas ellen játsszuk meg, ne most... :roll:
Busit semmiképp sem szabad kihagyni ezen a meccsen. A hétvégén is csak olyan 60 percet játszott, rá nagy szükség lesz. Neymar pedig Alba kiesésével létfontosságú. Ha ott lesz egy Sandro iszonyatosan féloldalasak leszünk, kell a brazil,nagyon érzi (és tud is velük mit csinálni) a Messi által védők mögé belőtt labdákat, amik nagyon fontosak lesznek. Ráadásul Sandro és Munir is végig játszott a Levante ellen.
Alvesnek meg nagyon kell figyelni. Ha úgy fent ragad folyamatosan, mint a Levante ellen rohadt nagy bajban leszünk.

Én a többiekkel ellentétben tartok a meccstől, főleg idegenben. Muszáj lesz egy erősebb csapattal kiállni. Van egy olyan érzésem, hogy nem ússzuk meg kapott gól nélkül, és ezt nem MAtS miatt mondom, nagyon veszélyes támadóik vannak Nolito meg biztos, hogy dupla erőbedobással fog játszani. Az viszont pozitívum, hogy lesz néhány meghatározó, pihent játékosunk, a Las Palmas ellen majd lehet újra rotálni.
Haa ezt lehozzuk, akkor már három nehéz pályát beveszünk idegenben, így tavaszra könnyebb lesz.

Nem véletlenül van ott ez a Celta a tabellán ahol áll, szerintem az első 5-be simán pályázhatnak.
Forca Barca!!!!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.09.23. 15:37:54

ktm írta:Alba kiesésével az a gond, hogy kb. feleannyi helyzetet fogunk kreálni.
Azért remélhetőleg több múlik majd a Messi-Iniesta-Neymar-Suárez négyesen és akkor Alves-ről nem is beszéltem.

A képlet egyszerű. Stegen-Adriano,Bartra/Matyi,Piqué,Alves-Mascherano,Rakitic,Iniesta-MSN kezdőcsapat és szét kell őket kapni. Matyi-t semmiképp sem tenném a szélre, mert annak "beláthatatlan következményei lesznek". :lol: A francia túl lassú már erre a posztra, ez már nem egyszer bebizonyosodott. El lehet gondolkodni Neymar pihentetésén Munir kezdőként való szerepeltetésén, de ezt inkább majd a Las Palmas ellen játsszuk meg, ne most... :roll:
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.23. 15:11:41

Szerintem elég nagy baj, h Alba nem tud játszani. Adriano nagyon gyenge teljesítményt nyújtott vasárnap (is). Mathieu se életbiztosítás. Mindenesetre érdekes lesz, h ki fog kezdeni.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2015.09.23. 14:58:28

Alba kiesésével az a gond, hogy kb. feleannyi helyzetet fogunk kreálni.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.23. 14:51:38

Valamiért nem tartok ettől a meccstől. Tudom h a Celta erős, de szerintem ami eddig nem akart összejönni(bírói ítéletek+korai gólok), az most össze fog és 3-0 vagy 3-1 lesz. Sima meccsen.
A Fifa egy szégyen
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.09.23. 11:22:43

Adriano simán jó lesz ma oda, nem kell parázni. De Matyi is meg tudja oldani.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.23. 10:58:11

istenem, mitől fáj a háta? 2 meccset nem játszott még idén...

amugy így sanszos, hogy matyi lesz a balos...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.09.23. 10:47:07

Alba hátfájdalmak miatt kihagyja a mai meccset. Helyette Douglast hívta be a keretbe Lucho. Azt sem tudtam, hogy egészséges a brazil.
Kellett volna Alba gyorsasága a Celta támadói ellen. Adriano régen hozott már le jó meccset, még is inkább ő kezdjen a baloson mint Mathieu. Meg is érdemli a brazil, hogy kicsit többet játszon már. legalább kiderül, képes-e még a régi formáját hozni, vagy jobb ha távozik.
Nehéz meccs lesz a mai. Nyílt játékot várok, sok góllal, amiből mi jövünk ki jobban. Az meccs elejét kell nyugodtan lehozni, és eltenni egyet. Utána jöhetnek a kontrák.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.09.21. 23:48:59

Chino írta: Én azért nem írnám le így a két fiatalt. Nem tudom hány B- meccset láttál, de ott azért teljesítettek.
Nem sokat láttam, néhány csúfos zakót, és hiába rakták őket vissza a B-be, ott sem voltak húzó emberek, és velük együtt esett ki a csapat. Lehet, hogy nem is ők a hibásak. Túl korán emelték ki őket, dobták mély vízbe, és hát nem volt meg a kellő tehetség, ők is elbizonytalanodtak.
De ahogy másokat, sokkal nagyobb tálentummal megáldott csatárokat (Tello, Deolofeu) szélnek eresztettek, hozzájuk most miért ragaszkodnak ennyire? Csak a kényszer helyzetre tudom fogni, és ismételve magam, Luis Enrique utánpótlást érintő elhibázott játékospolitikájára.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.09.21. 23:14:42

Bizalom? Munir a Levante elleni meccs előtt játszott a szezonban összesen 22 percet, Sandro 53-at. Ennél talán picit többet érdemelnek, mielőtt végérvényesen kimondjuk, hogy nem elég jók.
Az ellenfél a levante volt, nem egy Real Madrid, minimum egy cselt mutathatott volna, de csak ezt láttuk Munritól: Visszapassz, les, ütemtelen kimozgás, rossz labdakezelés.
Attól, hogy egy játékos nem játszik hivatalosan meccseken, nem felejt el futballozni. Ha Munriban van tehetség és potenciál, egy levante ellen minimum lenne egy szép csel vagy valami hasonló. Emlékszem, tavalyi szezon elején rúgott egy gólt az Elchének, és mennyire elvoltak tőle ájulva, nem akarták kamerák közé vinni, nehogy elszáljon magától meg ilyenek :lol: :lol:
Thiago Alcantara, na ő nagyon tud, ő volt az utolsó olyan fiatal, akiben egy igazi világklasszis vére folyik. Amig egy fiatal tehetség a nagy csapattal közösen edz, van motiváció, az nem lehet kifogás, főleg egy levante ellen, hogy bezzeg keveset játszott.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.21. 20:53:55

Yokozuna írta: Ilyen gyenge csereembereink régen nem voltak. Még egy két sérülés, és jönnek a vereségek. Ezek a fiatalok miért nem a B csapatot erősítik, ha egyáltalán ott erősítést jelentenek. Egyelőre talán a kölcsönadott játékosokból kéne visszahívni párat, és ha ők sem válnak be, akkor amint lehet, sürgősen igazolni kell. LE-nek egyelőre szerencséje van, de Rafinha súlyos sérülése figyelmeztető jel. Be kéne ismernie, hogy a Munir, Sandro párosnak adott bizalom óriási tévedés volt, és ezt a terhet nem kéne tovább cipelnie a csapatnak.
Én azért nem írnám le így a két fiatalt. Nem tudom hány B- meccset láttál, de ott azért teljesítettek. Munirnak van egy B-csapatos szezonja aztán már az első csapatnál is van, ahol ráadásul idegen poszton is játszott 22 perccel a háta mögött. Ráadásul Messi és Neymar mellett kellett bizonyítani, úgy hogy túl nagy labdákat nem is kaptak.
Sandro pedig azért az előszezonban és tavaly amikor játszott sem volt elveszett.
Azt pedig végképp ne felejtsük, hogy alig 20 éves játékosokról beszélünk. (Munir három hete töltötte be)
Sokan folyamatosan Messiket várnak.
Ha mindenkiről így gondolkoznánk, akkor Bisuquets, Piqué, Xavi de még Ini sem nálunk játszana/játszott volna. Busit két lábbal akarta mindenki kirúgni, mert olyan szinten gyenge volt és az volt a vélemény, hogy csak az apja miatt van ott, de Xavit sem nagyon akarta senki marasztalni, pedig akkor már nem a legelső szezonját futotta. Vagy ott van Rafinha, akit szintén egy negyedik számú cserének néztek, vagy adták volna tovább mostanra pedig bátran kezdhetne rotálásnál és mennyire hiányzik.
Érthető, hogy most erősebb a csapat és nagyobb az eredménykényszer, mint a fentiek idején, de egyesek két-három "félmeccs" után már falábúzzák őket.

De rátérve a meccsre, Alvest én nagyon gyengének éreztem és lehet, hogy a sérülése miatt, de vagy megkopott a sebessége vagy iszonyatosan flegma volt, mert folyamatosan vagy Bartranak kellett kizárni a helyére, volt is ebből kétszer igen nagy gondunk (hála Istennek egy lest befújtak, meg elbaszarintott egyet a támadó) vagy Munir/Rakitic védekezett a helyén. Ez még itt úgy-ahogy belefért, de egy Celta ellen már nem fog. Az pedig világosan látszik, mit jelent Busquets jelenléte a pályán. A gólért kár, jó lett volna egy újabb meccset bekapott gól nélkül hozni, de ez van. De legalább több kulcsember pihenhetett. Egy pihent Albara, Inire, Suarezre, (Busira) szükségünk lesz. Jó lett volna Rakiticet is lehozni, de az már túl sok lehetett.
Ha megnézzük, hogy az alapcsapatunknak (ter Stegennel) csak a fele játszott nem is volt olyan rossz, az eredményt tekintve főleg.
Mondjunk kaphattunk volna még egy tizit, talán Rakitic-é volt a legtisztább, de egy harmadikat nem akart adni a bíró, de ez legyen a legnagyobb baj.
Forca Barca!!!!
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.09.21. 12:46:49

Yokozuna írta: Egyelőre talán a kölcsönadott játékosokból kéne visszahívni párat, és ha ők sem válnak be, akkor amint lehet, sürgősen igazolni kell. LE-nek egyelőre szerencséje van, de Rafinha súlyos sérülése figyelmeztető jel. Be kéne ismernie, hogy a Munir, Sandro párosnak adott bizalom óriási tévedés volt, és ezt a terhet nem kéne tovább cipelnie a csapatnak.
Aha, egy a bibi, nem lehetne beregisztrálni őket. Tehát pont semmit nem érne a visszahívás.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.09.21. 11:01:14

Csak a második félidőt láttam tegnap, de végig az volt az érzésem, hogy miért?
Az egész játékunkban nem láttam azt a tudatos összhangot amit tavaly megszoktam. Arra viszont teljesen jó volt a meccs, hogy megértsem miért akal LE újabb igazolásokat. Ilyen vékony padunk nem emlékszem volt e valaha is a sikerkorszakban. A két fiatal támadó, bár jó ne törjünk felettük pálcát oké, de félelmetesen idegen test voltak, Gambu meg [-(
Nekem kifejezetten az jött le tegnap, hogy míg Titó és Tata idejében felhalmozódott egy csomó kerékkötő a kereteben akiket elhajtottunk most erre sikerült újakat szerezni. Azt végképp nem értettem, hogy Sergi Roberto most amikor talán megjött az önbizalma és lehet bátrabban merne mozogni középen miét nem játszik, föleg Rafhina kiesésével. Rakitic is pihenhetett volna, mert a Celta most nagyon combos lesz. Azt meg teljesen alá kell támasztani amit LE mondott Messit nem szabad kivenni a kapu elől. Neymar eszméletlenül formán kívül van már a Róma ellen is nagyon kijött és Suarez bármennyire is úgy tűnik nem megy neki mindig benne van a gól.
TS-t is egy olyan balszerencsés széria kapta el, hogy azt el se hiszem. Mach meg most írtó gyenge volt.

Szerintem most a legoptimásiabb felállásunk az a Barvo-Alves, Veramaelen, Pique, Alba- Rakitic, Busquets, Iniesta- Messi, Neymar, Suarez lenne, csereként TS, Mach, Sergi Roberto és Bartra bevethető és itt ki is merült a csapat. Bár úgye ott van matyi de nem értem mi az égnek ennyi belső védő. Nagyon kellenek majd Ardáék és még lehet télen veszünk egy támadót is, mert az egész fásult.Új impulzusok és új erő kell majd. Nyárom meg egy alapos takarítás.
Kép
Válasz küldése