Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.09.25. 01:04:52

Ezért kell ide Suárez. Hogy amikor a nulla felét produkálja a csapat, a semmiből gólt lőjön. Fizikai fájdalom volt ezt a hervadt semmit nézni. Egyetlen egy összehangolt támadás, pontos előre passzt nem tudok felidézni, semmi egyéni akció. 90 perc langymeleg lábvíz, borzasztó.
JanPieterzoon írta:Az viszont mennyire durva, hogy 6 meccs után még kapott gól nélkül állunk a szezonban :shock: Sok mindenre gondoltam szezon előtt, de erre nem.
Ez is egy olyan statisztika, amit szintén nem tartok nagyra. Tipikus bikini-eset, sok mindent megmutat, csak a lényeget nem. A Villarreal kis szerencsével megszórhatott volna minket. Az Apoellel borzasztó impotens meccset játszott a csapat, a mai teljesítményt nem is lehet mérni semmihez. Csak higgadtan ezekkel, veszélyes támaszkodni rájuk.

Nem tudom elfogadni, hogy fáradtak. Szeptember van, mi lesz így novemberben? 3-4x kellett volna odatenniük magukat és van 2 gólunk és köszönjük. Iniesta, Messi, Neymar a totális szürkeség. Fájó lesz, ha egy kis terheléstől így fog kinézni a csapat az egész szezonban.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Rinku 2014.09.25. 01:36:07-kor.
Football, bloody hell. /SAF/
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.09.25. 01:04:37

kristop írta:
pep71 írta:Mind1, reméljük egyszeri alkalom volt, bár a Villareal ellen is igen nehézkesen hozták a meccset a fiúk(bár ott mindig megizzad a Barca).
ott azért volt húsz kapuralövésünk és 8 kaput eltaláló, most szinte semmi se volt. sok különbség van két szenvedős meccs között is. tőlem komolyan mondom ikszelhetünk vagy akár ki is kaphatunk ilyen idegenbeli meccseken (mintahogy fogunk is még), én nem szoktam sírni, ha közben ott vannak a helyzeteket, csak kapufa, kivédi, pont mellé. mintahogy pep első két meccsén is volt.
Teljes mértékben igazad van, én is így vagyok ezzel.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.09.25. 00:47:18

pep71 írta:Mind1, reméljük egyszeri alkalom volt, bár a Villareal ellen is igen nehézkesen hozták a meccset a fiúk(bár ott mindig megizzad a Barca).
ott azért volt húsz kapuralövésünk és 8 kaput eltaláló, most szinte semmi se volt. sok különbség van két szenvedős meccs között is. tőlem komolyan mondom ikszelhetünk vagy akár ki is kaphatunk ilyen idegenbeli meccseken (mintahogy fogunk is még), én nem szoktam sírni, ha közben ott vannak a helyzeteket, csak kapufa, kivédi, pont mellé. mintahogy pep első két meccsén is volt.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.09.25. 00:42:04

pep71 írta: Mind1, reméljük egyszeri alkalom volt, bár a Villareal ellen is igen nehézkesen hozták a meccset a fiúk(bár ott mindig megizzad a Barca).
De a Madrigalban volt jó néhány helyzetünk, míg ma egy kaput eltaláló lövésünk sem volt.
Micsoda különbség! A végeredményről már nem is beszélve!
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.09.25. 00:30:53

kristop írta:
pep71 írta: Ez annak az oka, ami már tavalyi is látszódott, Messi teljesen visszalép a kpályára, hogy elindulhasson egy akció, mert rajta kívül nincs aki, helyzetet teremtsen, ezáltal nincs mélysége a csapatnak, az egész csapat túl messze van a kaputól.
Mai meccsen is csak akkor ért fel a támadósor a kapu elé, amikor Messi visszajött és kitette Albának a szélre és ezután jött a centerezés vagyis a próbálkozás.
lehet csak annyi a baj, hogy hiányzik suarez a puzzleből

ő lenne az igazi gólfelelős (aki helyett most pedro játszik)
messi a 10es, az irányító, aki persze még így is sokat odaér a kapu elé
neymar meg inkább a játékot csinálja balról, megbontja a védelmeket, de ő annyi gólt nem ver

de lehet, hogy ez most csak egy ilyen meccs volt, amin semmi se ment és tök felesleges sokat elmélkedni rajta
Így van, ha Messi, ennyire visszajön mint a mostani meccseken, akkor kell egy gólerős center mint Suarez különben, látjuk mi történik. Mind1, reméljük egyszeri alkalom volt, bár a Villareal ellen is igen nehézkesen hozták a meccset a fiúk(bár ott mindig megizzad a Barca).
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2014.09.25. 00:29:58

Az viszont mennyire durva, hogy 6 meccs után még kapott gól nélkül állunk a szezonban :shock: Sok mindenre gondoltam szezon előtt, de erre nem.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.09.25. 00:21:43

pep71 írta: Ez annak az oka, ami már tavalyi is látszódott, Messi teljesen visszalép a kpályára, hogy elindulhasson egy akció, mert rajta kívül nincs aki, helyzetet teremtsen, ezáltal nincs mélysége a csapatnak, az egész csapat túl messze van a kaputól.
Mai meccsen is csak akkor ért fel a támadósor a kapu elé, amikor Messi visszajött és kitette Albának a szélre és ezután jött a centerezés vagyis a próbálkozás.
lehet csak annyi a baj, hogy hiányzik suarez a puzzleből

ő lenne az igazi gólfelelős (aki helyett most pedro játszik)
messi a 10es, az irányító, aki persze még így is sokat odaér a kapu elé
neymar meg inkább a játékot csinálja balról, megbontja a védelmeket, de ő annyi gólt nem ver

de lehet, hogy ez most csak egy ilyen meccs volt, amin semmi se ment és tök felesleges sokat elmélkedni rajta
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.25. 00:08:39

én még ilyen gyenge barcelonát nem láttam. 0 kapuralövés. iniesta, messi, nemyar nulla, nélkülük meg nincs támadójáték. nem is éri meg elemezni a meccset, mert nincs mit.
csababarca írta:Neymart azért nem szedtem volna le
az összes közül a legnullább volt. nem tudja támadni a kaput. megáll, ugrabugrál, aztán vagy visszapasszol, vagy beleviszi a védőkbe. uo. mint bale, lendület nélkül, pozíciós játékban halott
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.09.25. 00:06:11

Ennyi.

Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.09.25. 00:05:51

kristop írta:fú, ez kínszenvedés volt, nulla azaz 0 előrejáték.
lehet ez az ára annak, hogy nem kapunk gólokat? a gyengébb támadójáték?

a malaga persze jól védekezett, ügyesek voltak meg minden, bevetettek, amit csak tudtak, de nemtom. azt se éreztem, hogy olyan nagyon nagyon rosszul játszottak volna egyénileg a játékosaink douglason kívül. és azt se lehet mondani, hogy csak nem lőttük be a helyzeteinket, mint a korábbi meccseken, nem, egyszerűen nem is voltak.

azt persze tudtuk, hogy az ilyen idegenbeli meccsek nehezek, de ez most valahogy más volt.
Ez annak az oka, ami már tavalyi is látszódott, Messi teljesen visszalép a kpályára, hogy elindulhasson egy akció, mert rajta kívül nincs aki, helyzetet teremtsen, ezáltal nincs mélysége a csapatnak, az egész csapat túl messze van a kaputól.
Mai meccsen is csak akkor ért fel a támadósor a kapu elé, amikor Messi visszajött és kitette Albának a szélre és ezután jött a centerezés vagyis a próbálkozás.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.25. 00:04:52

Fáradtan mozgott a csapat, ezúttal nem lehetett érezni azt, hogy bennünk lenne a gól. Alba, Ini, és Messi ma gyengébb napot fogtak ki, Neymar pedig vélhetően a sérülése miatt kapott csak 60 percet. A védelemre panasz nem lehet, azonban nagyon hiányzott az aktív jobbszél, Adrianot korábban hoztam volna. Nagy gond nincs természetesen, menni kell tovább.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.25. 00:01:12

A Bartra-Pique páros szerintem ma tök jók voltak, rájuk nem lehetett panasz.. Alba beadásai nem voltak túl nyerőek - finoman szólva -, de amúgy jó volt. Douglas a második félidőre feljavult szerintem, de ezt már nála leírtam..

A csatársor nem zavart sok vizet, a középpálya szintúgy elég gyenge volt, az 1v1-eket szinte senki nem nyerte meg, nagyon sok volt a pontatlan passz.. Ez egy ilyen meccs volt, jobb is lesz minél előbb elfelejteni.

De az a 0 kaput eltaláló lövés azért elég gáz.. :? Fabregas mélységi labdái ma nagyon hiányoztak.. :oops:
csababarca írta:nem tudom hogy az alapozás volt e extra kemény, vagy mi lehet, de mintha 10-10 kilós bokasúlyokkal játszanának a játékosaink. Sebesség senkiben nincs, nem hogy 20-30 méteren,de még 5 méteren se.
Ezt meg írtam én is, akkor nem csak nekem tűnt így. Neymaron és Alban kívül senkiben nincs meg a robbanékonyság a jelenlegi csapatból - még Pedroba megvan, de ő meg nem megy vele sokra.. :mrgreen: Ez azért elég aggasztó.. Ini is mintha 3 évet öregedett volna annyival darabosabb, lassabb. :?
Yokozuna írta:Szánalmas ez az egész keret, és még ezek is formán kívül vannak. Vissza Tata Martinot!
Ez meg.. :lol: Tatával ezen a meccsen úgy kikaptunk volna mint a pinty.. Most legalább csak x lett! :twisted:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.09.25. 00:05:46-kor.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.09.24. 23:59:04

fú, ez kínszenvedés volt, nulla azaz 0 előrejáték.
lehet ez az ára annak, hogy nem kapunk gólokat? a gyengébb támadójáték?

a malaga persze jól védekezett, ügyesek voltak meg minden, bevetettek, amit csak tudtak, de nemtom. azt se éreztem, hogy olyan nagyon nagyon rosszul játszottak volna egyénileg a játékosaink douglason kívül. és azt se lehet mondani, hogy csak nem lőttük be a helyzeteinket, mint a korábbi meccseken, nem, egyszerűen nem is voltak.

azt persze tudtuk, hogy az ilyen idegenbeli meccsek nehezek, de ez most valahogy más volt.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.09.24. 23:56:22

Na ez ma egy 0 volt. Messi még az elején akart valamit, aztán látta, hogy nincs egy normális játszótárs, onnantól fogva előjött megint, a tavalyi telibaszarom Messi. Középpálya teljesen 0.
Iniesta már tavaly is gyenge volt, ebben az idényben még semmit nem mutatott, Rakitic meg munkásember igen, de sok labdát szór el és azért nem egy assistkirály(Sevillában azért volt neki sok, mert ott rengeteg gólt szereztek szögletből vagy beívelésből). Amilyen kreatív volt régen a középpálya és labdabiztos, most sokszor a labdát sem tudtuk kihozni és megtartani.
Douglas komoly igazolás volt, Montoya sokkal jobb nála.
Nehéz lesz a Real-al versenyezni. Gyorsvonat az a csapat, igaz, hogy sok gólt kapnak, de annyi helyzetük van 1 meccsen mint nekünk 5 meccsen és ott Ronaldo lubickol, még nálunk Messi egyáltalán nem, mivel neki kell visszajönni kpályára, hogy legyen egy jó kiugratás, lesznek itt még gondok.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.09.24. 23:55:24

Na akkor kezdjük:
A támadók előtt le a kalappal, a védelem megint gyenge volt, ja nem :D
Támadás 0, védelem 0 kapott gól az ötödik meccs után és bárki bármit mond, ez nagyon király teljesítmény, grat az eddigi védőknek, ez fantasztikus.
Neymar azt hitte, hogy kispályázik, ment a freestyle, sajnos ez nagypályán egy kalap kaki.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.09.24. 23:55:12

vérlázítóan gyenge volt, kapura sem lőttünk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.09.24. 23:53:56

Érett már a botlás, játékunk (van olyanunk???) alapján nem volt reális a 4/4 győzelem sem, nagyon nem.
Lassú,körülményes, ötlettelen a játékunk egész szezonban eddig, nem tudom hogy az alapozás volt e extra kemény, vagy mi lehet, de mintha 10-10 kilós bokasúlyokkal játszanának a játékosaink. Sebesség senkiben nincs, nem hogy 20-30 méteren,de még 5 méteren se.

Nyilván szép a stat, veretlenség,gólnélküliség, de ez akkor is őrült gyenge. Nekem az,mert nem az eredmények miatt ülök le elsősorban egy barca meccsre, hanem hogy jó focit lássak...hát kb másfél éve nem látom nyomát sem ennek.

Meccshez még annyit,hogy Neymart azért nem szedtem volna le, benne mindig megvan a veszély, jók a beindulásai stb...
de mindegy, ez van, ennél csak jobb lehet, de eddig ez nálam nagyon nem üti meg a szint legalját sem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.09.24. 23:52:04

Borzalmas meccs volt.
Kaput eltaláló lövés nélkül.
Ma Messi legnagyobb tette a sárga kiharcolása volt- aminek pirinek kellett volna lennie.
Semmit nem csinált, ma látványosan kivonta magát, a próbálkozásai siralmasak voltak, nem is emlékszem egy jó cselére. Neymart meg jól megfaragták.
Az ellenfélnek rengeteg alattomos odalépése volt, amit a bíró nagyvonalúan elnézett.
De nem ezen múlott a három pont.

Az egyetlen pozitívum az, hogy nem kaptunk ma sem gólt, ami a spanyol bajnokságban először fordul elő.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.09.24. 23:50:20

Eredmény 0, színvonal 0. Örüljünk ennek a döntetlennek, mert ilyen játékkal ez volt a maximum. 0 kaput eltaláló lövés, 0 helyzet egész meccsen. Az Alba-Douglas-Adriano trió 0 labdát volt képes pontosan megjátszani az ellenfél kapuja előtt. 10 ilyen eset minimum volt. Messi végigaludta a második félidőt, Pedro szokásosan hulla gyönge, Neymar csak szenvedett.

Jár a taps. :^o
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2014.09.24. 23:23:36

Most megmondom, hogy ha osszekerulunk egy normalis csapattal, akik kicsit batrabbak, letamadnak, vagy jol kontraznak, ugy kitomnek minken, mint a mamam tollal a parnahuzatot... Szegyen, hogy mennyi labdat eladunk, nem csak a mai, hanem az osszes eddigi meccsen... Eddig a vak csapatok akik ellen jaszottunk nem tudtak kihasznalni. A normalis csapatok ki fogjak... Bar ne legyen igazam. Sorry az ekezetek hianya miatt...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.24. 22:55:23

Na, hát ebben a félidőben nem sok minden történt..

Jordi Alba idén a legjobbunk kb, nagyon tetszik ma is a játéka.
Douglas nagyon félénk, látszik, hogy nem mer kockáztatni, nehogy rontson. Remélem idővel kicsit felenged, mert nem tűnik olyan rossznak, mint állították. (Legalábbis remélem ezért "alibizik" csak, nem azért, mert ennyit tud)
A Bartra-Pique védőpáros nekem bejön eddig, jól játszanak mindketten. Pique hosszú keresztlabdái már-már Marquezesek.
Pedrot meg ma nem szidnám, nem játszik eget rengetően jól, de most legalább vannak momentumai, veszélyezteti a kaput is néha.. Ma nem olyan gáz, mint eddig volt idén - persze nem is jó.
Neymar ötletei jók, a kivitelezése kevésbé.
Messi sincs a toppon sajnos, ahogy az Ini-Busi-Rakitic hármas se. Kicsit jobban játszanak, mint közepes, de túl sok a hiba..

Amúgy az tűnt fel, hogy kicsit kevesebb a dinamika a játékosainkban, mint volt pár éve. Persze ez a kornak is köszönhető - Ini pl -, meg annak, hogy a Malaga játékosai a 16-osukra parkolták le a buszt, de érezhetően kevésbé robbanékonyak a srácok, mint voltak Pep alatt pl - Messi is például. Nagyon sokszor álló helyzetből várják a védőket, nem rájuk vezetik. Ez csak egy észrevétel amúgy, a meccshez nincs nagyon köze, csak most jutottam el addig, hogy le is írjam.. :D
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.09.24. 22:53:42

noname írta:Már kezd elegem elleni ezekből a teknős csapatokból. Ez az APOEL-Levante-Malaga kombó kissé rosszul esik.

UI: Wellington igazán leülhetne egy baráti oroszrulett-meccsre Pepével. Természetesen teli tárral.
Hozzászokhatott már a csapat egy ideje, inkább a Barcának kéne változtatnia és elvileg azért jött annyi új ember, hogy gyorsabb legyen a játék.
Fabregas védelem mögé betett labdái, azért ilyenkor nagyon hiányoznak, semmi őtlet nincs senkiben, Messin kívül.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.09.24. 22:53:15

Ez a játék minden csak nem futball. Mi borzasztóan gyengék vagyunk. Nem megy sem Neymar-nak sem Busquets-nek. Pedro és Douglas pedig emberhátrány.
Emellé pedig a Málaga is gusztustalanul játszik, elképesztő, hogy az a "játékuk", hogy beállnak a 16-os köré 11-en és felrugdossák vaktában a megszerzett labdákat. Ez még kontrajátéknak sem nevezhető. Ami pedig a bíráskodást illeti, hát csoda, hogy a sárga lap még nem került elő... :roll:

Montoya-Munir remélhetőleg érkezik a második félidőre, Neymar pedig elöl összeszedi magát.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.09.24. 22:50:21

Már kezd elegem elleni ezekből a teknős csapatokból. Ez az APOEL-Levante-Malaga kombó kissé rosszul esik.

UI: Wellington igazán leülhetne egy baráti oroszrulett-meccsre Pepével. Természetesen teli tárral.
A Fifa egy szégyen
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.09.24. 22:02:59

visca el barca írta:
danianevem írta:a szezon elején sem bakizott
nana. felkészülési meccsen azért kapott egy óriasi potyát :D
Akkor csak a határokat feszegette :lol: Természetesen a tétmeccsekre gondoltam.
Válasz küldése