Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.02.13. 11:05:47

daffy írta:ez mind rendbe,csak azt nem értettem,hogy ha nem okolják őket,akkor minek felhozni? de lényegtelen az egész
Ilyenkor jön be a képbe,h vajon h szólt a kérdés,amire feleltek!? Plusz még az is ugye,h erősen össze "kell" csengenie a véleményeiknek egymással,pláne Guardiola-éval :) Gondolom ezért is említették többen is a "bíró hibák benne vannak" c. fejezetet is,meg h "még mindig nem adtuk fel,csak....... " De tényleg túl sok szót nem érdemelnek ezek.Ahogy mondod,lényegtelen dolgok ezek tulajdonképpen.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.02.13. 11:05:37

daffy írta:
miihii írta: Ugyanezek a srácok ugyanígy felhozták ezt az Európai Szuperkupa után s,amit megnyertek és egy botrányos libalegelőn játszott meccsen.(Főleg asszem a tavaly előtti volt különösen borzasztó,amikor füvet is cs nyomokban tartalmazott a pálya...)

Nem érzem én sem úgy,h kifogáskeresésként említették meg,hanem ez is hozzátartozott a meccshez.Azért sem hiszem,h a pályát okolnák,mert azért ennél rosszabb állapotú gyepen is tudták hozni magukat.Tehát ugyan nem épp a mi játékunkhoz ideálisak voltak a körülmények,de hát egyrészt nem is mindig lehetnek,másrészt az ellenfél is azon játszik,harmadrészt pedig van akkora különbség (papíron) a két csapat között,h nem lehet elfogadható indok erre hivatkozni.És ezt sztem tudják ők is...
ez mind rendbe,csak azt nem értettem,hogy ha nem okolják őket,akkor minek felhozni? de lényegtelen az egész
Szerintem csak azért, mert a meccsről beszéltek és az ember nem gép, hanem egy élőlény, akinek vannak jó és rossz érzései egy-egy eseménnyel kapcsolatosan, amikről nem hallgat, ha megkérdezik. Mert nem egy hűvös racionális valaki és nem teszi patikamérlegre előtte feltétlen minden egyes szavát. De amint kiejtették a szájukon, már korrigáltak, hogy ez nem kifogás. Sportolsz te is ha jól tudom és csapatsportot is ( vagy már nem?), tedd a szívedre a kezed és mond azt, hogy egy-egy vereség után nem beszélgettél másokkal olyan dolgokról, amik nem feltétlen a legfontosabbak és döntőek voltak egy-egy meccs kapcsán, de mégis hozzátartoztak. Persze az nem médiában történt, de nem is durva vádaskodásról, vagy kifogáskeresésről volt szó ( én is egy-egy meccs után felhozok olyan körülményeket kosárlabdában, amik zavartak, még, ha adott esetben nem is amiatt kaptunk ki... Pl: Kikaptunk 2 ponttal idegenben egy rangadón, ahol az utolsó 40 másodperc rajtján még 3-al vezettünk... Elmondtam a meccs után, hogy az ellenfél egyik játékosa 6 fault után pontozódott ki, mint az NBA-ben, ami a bírók hibája volt :D ,de hozzátettem, hogy nem emiatt kaptunk ki, mert egy ilyen szituációban nyernünk kellett volna.. Szerintem ez sem kifogás). Na mindegy, zárjuk le :)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.13. 10:56:55

miihii írta: Ugyanezek a srácok ugyanígy felhozták ezt az Európai Szuperkupa után s,amit megnyertek és egy botrányos libalegelőn játszott meccsen.(Főleg asszem a tavaly előtti volt különösen borzasztó,amikor füvet is cs nyomokban tartalmazott a pálya...)

Nem érzem én sem úgy,h kifogáskeresésként említették meg,hanem ez is hozzátartozott a meccshez.Azért sem hiszem,h a pályát okolnák,mert azért ennél rosszabb állapotú gyepen is tudták hozni magukat.Tehát ugyan nem épp a mi játékunkhoz ideálisak voltak a körülmények,de hát egyrészt nem is mindig lehetnek,másrészt az ellenfél is azon játszik,harmadrészt pedig van akkora különbség (papíron) a két csapat között,h nem lehet elfogadható indok erre hivatkozni.És ezt sztem tudják ők is...
ez mind rendbe,csak azt nem értettem,hogy ha nem okolják őket,akkor minek felhozni? de lényegtelen az egész
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.02.13. 10:47:34

daffy írta:
Kalap1988 írta:...
játékosinterjúk: felfogtam őket,de neked nem fura,hogy nem akarják másra fogni,de mindegyik felhozza? :roll:
Ugyanezek a srácok ugyanígy felhozták ezt az Európai Szuperkupa után s,amit megnyertek és egy botrányos libalegelőn játszott meccsen.(Főleg asszem a tavaly előtti volt különösen borzasztó,amikor füvet is cs nyomokban tartalmazott a pálya...)

Nem érzem én sem úgy,h kifogáskeresésként említették meg,hanem ez is hozzátartozott a meccshez.Azért sem hiszem,h a pályát okolnák,mert azért ennél rosszabb állapotú gyepen is tudták hozni magukat.Tehát ugyan nem épp a mi játékunkhoz ideálisak voltak a körülmények,de hát egyrészt nem is mindig lehetnek,másrészt az ellenfél is azon játszik,harmadrészt pedig van akkora különbség (papíron) a két csapat között,h nem lehet elfogadható indok erre hivatkozni.És ezt sztem tudják ők is...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.02.13. 10:20:02

daffy írta:
Kalap1988 írta:...
játékosinterjúk: felfogtam őket,de neked nem fura,hogy nem akarják másra fogni,de mindegyik felhozza? :roll:
mi a különbség a kettő között:
- megbuktam a vizsgán,mert nem tanultam
-megbuktam a vizsgán,de nem akarom arra fogni,hogy olyan példákat kaptunk,amiket eddig nem tanultunk,a tanárra se fognám,aki végig hátráltatott,hanem én voltam a béna
Egyébként szívesen beszélgetnék Veled erről, mert jól látod a dolgokat! Amire írtam, hogy arcos vagy, az csak annyi, hogy kezded érezni a biztos bajnoki címet, és egy kicsit jobban odaszólogatsz ami tulajdonképpen rendbe is van!
nézd,ezt a bajnoki címet nagyon nehéz elbukni,de ha tudnád,hogy engem mennyire foglalkoztat a labdarúgás jelenleg,akkor nevetnél. én nem vagyok normális,mert mindig mindent kritizálok,legyen az barca vagy real. a mostani real sem tetszik,hiába megy 10 ponttal. mindenbe belekötök,mert a tökéletesre törekszem általában. ez egy "hibám". eddig is odaszóltam mind2 csapatnak(és szurkolóknak),eztán is meg fogom tenni.ha innen elbukja a real a bajnokságot,az az évtized vicce és ezt azt hiszem,hogy nagyképűség nélkül ki lehet jelenteni
Lehetnek objektív tényezők, amik hátráltatnak bármilyen megpróbáltatáson. Ettől függetlenül a fő felelősség mindig a tied. Szerintem ennyit mondtak. Miért ne mondhatnák, hogy rossz volt a talaj, ha az volt? Nem ezért kaptunk ki, de nem esett jól. Ebben semmi kivetnivaló nincs. Főként, mert nem győzik hangsúlyozni, hogy nem ez a lényeg. Szó sincs itt kifogásról, elmondtak mást is, mint a közhelyeket és kész.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.02.13. 10:13:21

Sajnos örök igazság, hogy a sikerek összehozzák a csapatot, nincs gond. De ha kudarc van akkor minden baj előjön, még az is ami máskor nem számitott. De ez igy müködik a szurkolók esetében is. Gyözelem, siker
nem magyarázando, csak hurrá. Eléggé természetes a visszaesés. Hagyjuk a birókat, meg az edzőt is. Tévedtek a mi javunkra is meg forditva, de az elmult 3 évben nem számitott. Meg az edző is jó volt. Most minde rossz? A fő kérdés mikor lesz ismét bajnokcsapatunk, mert ne áltassuk magunkat a Reikard első bajnoksága 6 év pauza után jött. Nos ezt kell elkerülni. Hogyan ? Öt-hat uj játékos kell, talán/?/ edző is, de garancia semmire nincs. Mi dolgunk csak annyi, hogy szurkoljunk.
Fecó
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.13. 09:41:05

Kalap1988 írta:...
játékosinterjúk: felfogtam őket,de neked nem fura,hogy nem akarják másra fogni,de mindegyik felhozza? :roll:
mi a különbség a kettő között:
- megbuktam a vizsgán,mert nem tanultam
-megbuktam a vizsgán,de nem akarom arra fogni,hogy olyan példákat kaptunk,amiket eddig nem tanultunk,a tanárra se fognám,aki végig hátráltatott,hanem én voltam a béna
Egyébként szívesen beszélgetnék Veled erről, mert jól látod a dolgokat! Amire írtam, hogy arcos vagy, az csak annyi, hogy kezded érezni a biztos bajnoki címet, és egy kicsit jobban odaszólogatsz ami tulajdonképpen rendbe is van!
nézd,ezt a bajnoki címet nagyon nehéz elbukni,de ha tudnád,hogy engem mennyire foglalkoztat a labdarúgás jelenleg,akkor nevetnél. én nem vagyok normális,mert mindig mindent kritizálok,legyen az barca vagy real. a mostani real sem tetszik,hiába megy 10 ponttal. mindenbe belekötök,mert a tökéletesre törekszem általában. ez egy "hibám". eddig is odaszóltam mind2 csapatnak(és szurkolóknak),eztán is meg fogom tenni.ha innen elbukja a real a bajnokságot,az az évtized vicce és ezt azt hiszem,hogy nagyképűség nélkül ki lehet jelenteni
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.02.13. 09:20:32

daffy írta:
barca2010 írta: Igazad van! Egy kérdés! Ha te valamit nem úgy csinálsz a munkahelyeden, ahogy a főnököd kéri, akkor tőled is levonják a fizudat??? Ja, te mindig tökéletesen csinálsz mindent!
Daffyt csíptem eddig, de mostanság kezd egy kicsit átmenni arcosba, nehogy a szezon vége megint nagy csönd legyen!
úgy kirúgnak,mint a huzat,ők pedig max nem játszanak.
én vagyok arcos? ember,mi megy a forumon? pep a tökéletes edző,meg motivátor,holott a csapat nincs motiválva. messi az isten,de nem lehet elvenni tőle a tizenegyest,mert megsértődik. a sorfal témát feszegetik,aztán meg alázás lesz a klasszikuson. undorítónak titulálják a bírózást,most meg nincs 2 olyan hsz,amelyben ne lenne megemlítve. a játékosok mindenféle kifogásokat említenek,pálya nagyság,meg fagyott talaj. nem lehet kritizálni a csapatot,mert a múltban nyert 3 évig mindent. a real is a barca ellen,mégsem írja senki kifogásnak. egyszóval kétszínűség,nagyzolás,ellentmondások tömkelege ami itt megy és én vagyok a nagyképű? ez a forum akkor színvonalas,ha fut a szekér. kritikát elfogadni itt kevesen tudnak,de osztani annál inkább. most pl veled az élen.
A szurkolókkal kapcsolatosan nagyrészt sajnos igazad van, a többség mindenhol ilyen, épp ezért nem értem, hogy miért foglalkozol vele? Viszont a játékosokról azért el a kezekkel ( nem arra célzok, hogy nem lehet kritizálni őket)! Olvasd el még egyszer az interjúikat, ahol persze megemlítik a kemény gyepet, de arra fogják? Nem, csak magukra. Voltak hátráltató tényezők, de mégis csak mi vagyunk a hibásak. Ezt mondja mindenki, nyugodtan olvasd el még egyszer és annak értsd, ami le van írva. Nem bírózik senki közülük és nem fogják semmire. Csak megemlítenek egy-két tényezőt, ez nem kifogáskeresés, tényekről beszélnek. A kifogás az, amikor csak arra fogod és semmi másra. Itt pedig zárójeles megjegyzésekről van szó és 3-szor annyi önkritikáról. Ez nagyon nem ugyanaz.. Visszavágni nem akarok, mert az a mutogatás lenne megint, de nem érdemes összehasonlítani ezt a ti tavalyi kommunikációtokkal. Nem írok példát, mert ne vitázzunk erről, de gondold át. Teljesen korrekten nyilatkozott mindenki és még azt sem mondanám, hogy itt válság van és meg kell keresni az felelősöket. Szerintem nincs és nem kell. Egyszerűen nem megy, az akarattal én nem éreztem nagy problémát, de nem élesek a fiúk idén, főként idegenben, ti pedig igen. Ez valahol természetes és nem biztos, hogy felelősöket kell keresni és fejeket kell követelni. Azt látjuk, hogy tudunk ugyanúgy játszani mint eddig, de sajnos kevesebbszer sikerül.
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.13. 09:11:46

daffy írta:
barca2010 írta: Igazad van! Egy kérdés! Ha te valamit nem úgy csinálsz a munkahelyeden, ahogy a főnököd kéri, akkor tőled is levonják a fizudat??? Ja, te mindig tökéletesen csinálsz mindent!
Daffyt csíptem eddig, de mostanság kezd egy kicsit átmenni arcosba, nehogy a szezon vége megint nagy csönd legyen!
úgy kirúgnak,mint a huzat,ők pedig max nem játszanak.
én vagyok arcos? ember,mi megy a forumon? pep a tökéletes edző,meg motivátor,holott a csapat nincs motiválva. messi az isten,de nem lehet elvenni tőle a tizenegyest,mert megsértődik. a sorfal témát feszegetik,aztán meg alázás lesz a klasszikuson. undorítónak titulálják a bírózást,most meg nincs 2 olyan hsz,amelyben ne lenne megemlítve. a játékosok mindenféle kifogásokat említenek,pálya nagyság,meg fagyott talaj. nem lehet kritizálni a csapatot,mert a múltban nyert 3 évig mindent. a real is a barca ellen,mégsem írja senki kifogásnak. egyszóval kétszínűség,nagyzolás,ellentmondások tömkelege ami itt megy és én vagyok a nagyképű? ez a forum akkor színvonalas,ha fut a szekér. kritikát elfogadni itt kevesen tudnak,de osztani annál inkább. most pl veled az élen.
Milyen kritikát?
Azt, hogy nincs meg a kellő motiváció? Igazad van, de ez nem biztos, hogy csak az edző hibája! Egyébként nem véletlenül mondják, hogy 3 évente tovább kell állni az edzőnek, mert az új mindig hoz valami érdekeset! Pep élete a Barca, és nem hinném, hogy ne akarna jót a csapatnak! Ami meg a többi dolgot illeti (tökéletes edző, bírózás, fagyott talaj, kétszínűség, nagyzolás), ha tudod nézd meg a hozzászólásaimat, hogy mikor és mit írtam ezekkel kapcsolatban! Azt hiszem kevesek közé tartozom, akik szinte mindig példaként hozzák fel a Galaktikus Madridot, aminek igenis csodálója voltam! Igen, lehet hogy elfogytak a motivációs kártyái Pepnek, úgy ahogy elfogytak Mounak is a Chelseanél a második év után, pedig közel sem volt ilyen sikeres, mint Pep a Barcával! Most Mou jó helyen van a Madridnál, mert már annyira akarnak nyerni valamit, hogy szinte motiválni sem kell Őket! Ez semmit nem von le az érdemeikből, nagyon jól tolják, és eredményesen! Pep is jókor vette át a Barcelonát, ez nem vitás! Na itt jön az amiért megvédem, hogy Ő ki is hozta maximumot a csapatból! Plusz még a válogatott játékosoknak egy EB és VB cím, ahol igencsak a Barca tengely dominált! Most van egy kis leeresztés, ezt sem vitatom, azt már igen, hogy mi lehet ennek az oka, de ezt csak Ők tudják!
Ami itt megy az csak találgatás! Egyébként szívesen beszélgetnék Veled erről, mert jól látod a dolgokat! Amire írtam, hogy arcos vagy, az csak annyi, hogy kezded érezni a biztos bajnoki címet, és egy kicsit jobban odaszólogatsz ami tulajdonképpen rendbe is van!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2012.02.12. 21:10:16

daffy írta:
Cali írta: De arról szerintem nem volt szó, hogy Pep lenne a tökéletes edző és motivátor,
az ott nem az én véleményem volt,hanem az itt olvasottak felidézése. az állítás és a cáfolat is.
Az meg, hogy bírózunk, mert mit csináljunk?
ismét jogos,viszont eddig gusztustalan volt a bírózás. de itt még mindig azt mondom,hogy kár belefolyni ebbe,mert minden csapat azt jegyzi meg és az fáj,ami őt hátráltatja,az ellenkezője nem.
Kétszínűek a fórumerek, de mutass még egy olyan szurkolói gárdát, akik ebben a helyzetben nem így viselkednének!
nem tudok,ilyen az ember. de ezzel lehetne kitűnni a tömegből,a többi szurkoló közöl,a többi csapat közül
[/quote]

A Pep-es részben az a probléma, hogy a Madridisták Mout tartják a legjobb edzőnek, amit itt elég sokan nem ismernek el, és ellenérvként felhozzák Pep-et és a munkáját. Ezért tűnhet nektek úgy, hogy itt Guardiolát tartják a legjobbnak. Ebben a vitában mind a két félnek igaza van, bizonyos szempontokból, nem lehet kijelenteni egyikre sem a világ legjobb edzője címet! Arról szó sincs, hogy Pep lenne a világ legjobbja, legalábbis én nem így gondolom. Ismét leírva, a kedvenc csapatom élére viszont a perfect!

A bírózáshoz: Azzal tudnánk kitűnni, ha mi most sem velük foglalkoznánk csak saját magunkkal, de egy egész szurkolói tábor nem fogja ugyanazt szajkózni és mindent ugyanúgy látni, mint a többi társuk. És ameddig igazuk van a bíró hibáztatása miatt, addig felőlem nyomják is nyugodtan, de csak úgy, ha mellette elismerik, hogy minket is segítettek már!
Itt még megjegyezném, hogy mikor mi gusztustalannak tartottuk a bírózást, az nem azért volt, mert jogtalannak gondoltuk! A bajunk az volt, hogy a többi csapat szurkolói (Chelsea, Real) elfelejtették azokat a szitukat, amikért mi is ugyanakkora pofával szövegelhettünk volna. Lásd: Chelsea elleni otthoni meccs és Abidal jogtalan kiállítása. A Madrid oldaláról, pedig, hogy a sok Clasicon a hentelés miatt többeket is kiszórhattak volna! De mindig csak a színészkedés volt felhozva, nálatok meg annyival el volt intézve nagyobb általánosságban, hogy ez nem női sport, keménynek kell lenni...
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.12. 21:01:27

Egyébként a barcás bírózás, meg a madridos bírózás között van különbség.
Igen, tegnap is a mi kárunkra tévedet jelentőseket, meccset befolyásolóan a bíró.
De azért érdemes elolvasni a meccs alatti és utáni hsz-eket. mert bizony a bíró jött elő legkevésbé.
Mindenki a hozzáállást szidta. És teljes joggal.
Az azért hozzá tartozik, hogy bizony sok labda a pályához nem alkalmazkodás miatt történt. Látszódott Puyolon is, hogy sokszor inkább kirúgta a labdát, mert nem állt biztos lábakon.

De bármi is történt a pályán, a legdurvább tényleg a hozzáállás volt.
Ha most Pep elmegy, az vérciki lenne szerintem. Pont most kellene maradnia, hogy bebizonyítsa: az elmúlt 3 év nem véletlen volt, és tud még lelket verni jövőre is a fiúkba.
A VB-re sikerült abszolúte motiválnia, felpörgetnie a csapatot.
Szerintem a bajnokságnak már teljes lelki nyugalommal lehet nekivágni.
A vesztesek nyugalmával, felszabadultan lehetne játszani.

Egyébként nekem a szurkolók hozzáállása nagyon tetszett. 2-0-nál is a Barca-indulótól zengett a stadion.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
socio66

2012.02.12. 20:58:42

biztos hogy kell most bűnbakot keresnünk?
ami jelenleg történik a csapattal,az teljesen normális dolog,a nagy sikerek után mindig visszaesik a motiváció,és ezáltal a teljesítmény.
senki nem felejtett el játszani,és guardiola is ugyanolyan jó edző,mint eddig volt,egyszerűen mentálisan,tudat alatt jóllakott bizonyos mértékben a csapat.
a sport ilyen,nem lehet örökké csúcson lenni,ahogy nem sikerült az elmúlt száz évben sem senkinek,és a következő százban sem fog.
az is maga a csoda,hogy eddig sikerült(és azért még ne zárjunk le semmit) topon maradni,ez csakis kizárólag a játékosok kivételes hozzáállásának köszönhető,illetve pep pedagógiai érzékének.
a mi dolgunk most az,hogy bízzunk azokban az emberekben,akik az elmúlt három és fél évben csodákat műveltek a pályán,aztán ha huzamosabb ideig nem megy a dolog,akkor el lehet gondolkozni a változásokról.
viszont aki már most elégedetlen,és jogtalanul kritizál,az egyszerűen nem érdemli meg azt a sok élményt,amit ettől a csapattól kapott.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.12. 20:39:40

Cali írta: De arról szerintem nem volt szó, hogy Pep lenne a tökéletes edző és motivátor,
az ott nem az én véleményem volt,hanem az itt olvasottak felidézése. az állítás és a cáfolat is.
Az meg, hogy bírózunk, mert mit csináljunk?
ismét jogos,viszont eddig gusztustalan volt a bírózás. de itt még mindig azt mondom,hogy kár belefolyni ebbe,mert minden csapat azt jegyzi meg és az fáj,ami őt hátráltatja,az ellenkezője nem.
Kétszínűek a fórumerek, de mutass még egy olyan szurkolói gárdát, akik ebben a helyzetben nem így viselkednének!
nem tudok,ilyen az ember. de ezzel lehetne kitűnni a tömegből,a többi szurkoló közöl,a többi csapat közül
[/quote]
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2012.02.12. 20:34:14

daffy írta:
barca2010 írta: Igazad van! Egy kérdés! Ha te valamit nem úgy csinálsz a munkahelyeden, ahogy a főnököd kéri, akkor tőled is levonják a fizudat??? Ja, te mindig tökéletesen csinálsz mindent!
Daffyt csíptem eddig, de mostanság kezd egy kicsit átmenni arcosba, nehogy a szezon vége megint nagy csönd legyen!
úgy kirúgnak,mint a huzat,ők pedig max nem játszanak.
én vagyok arcos? ember,mi megy a forumon? pep a tökéletes edző,meg motivátor,holott a csapat nincs motiválva. messi az isten,de nem lehet elvenni tőle a tizenegyest,mert megsértődik. a sorfal témát feszegetik,aztán meg alázás lesz a klasszikuson. undorítónak titulálják a bírózást,most meg nincs 2 olyan hsz,amelyben ne lenne megemlítve. a játékosok mindenféle kifogásokat említenek,pálya nagyság,meg fagyott talaj. nem lehet kritizálni a csapatot,mert a múltban nyert 3 évig mindent. a real is a barca ellen,mégsem írja senki kifogásnak. egyszóval kétszínűség,nagyzolás,ellentmondások tömkelege ami itt megy és én vagyok a nagyképű? ez a forum akkor színvonalas,ha fut a szekér. kritikát elfogadni itt kevesen tudnak,de osztani annál inkább. most pl veled az élen.
Az a legnagyobb probléma, hogy a szurkolók nincsenek hozzá szokva ahhoz, amit mostanában látnak a pályán...

Amúgy nagy részével egyet értek, amit írtál. De arról szerintem nem volt szó, hogy Pep lenne a tökéletes edző és motivátor, max arról, hogy a Barca számára ő a tökéletes, mert ízig-vérig katalán, itt nőt fel, ebben a stílusban játszott, mindent tud a csapatról. Számunkra igenis ő a tökéletes edző. valószínűleg máshol nem lenne ekkora király, de ezt sem lehet, addig kijelenteni amíg nem megy el, persze az ellenkezőjét sem! Eddig bizonyította Pep, hogy mekkora motivátor, erre a bizonyíték a rengeteg kupa, de mutass még egy csapatot akik ennyi időn keresztül a csúcson tudtak maradni!
Messit szerintem sokkal többen küldenék a padra mostanában, mint akik szentnek látják. Legalábbis a fórumon nekem ez jött át.

Az meg, hogy bírózunk, mert mit csináljunk? Nyeljük le azt, ami mostanában megy a meccseken? Mert, ha láttad az elmúlt kb 10 meccsünket, akkor te is tudod, hogy hány meg nem adott 11-es vagy les címen visszafújt szabályos gólt vettek el tőlünk! Amúgy meg nem pontosan de téged foglak idézni: mindig az a csapat bírózik többet, akik hátrányban vannak. Akkor most mit akadsz ki ezen? A fagyott talajra és hasonló hülyeségekre nem illik fogni egy vereséget, és szerintem se helytálló.

Kétszínűek a fórumerek, de mutass még egy olyan szurkolói gárdát, akik ebben a helyzetben nem így viselkednének!

Ja, és azt is vedd figyelembe, hogy az ilyen fórumokon nagyrészt nem annyi idős emberek írogatnak mint mi, hanem kb 8 - 10 évvel fiatalabbak!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2012.02.12. 20:30:14

daffy írta:
barca2010 írta: Igazad van! Egy kérdés! Ha te valamit nem úgy csinálsz a munkahelyeden, ahogy a főnököd kéri, akkor tőled is levonják a fizudat??? Ja, te mindig tökéletesen csinálsz mindent!
Daffyt csíptem eddig, de mostanság kezd egy kicsit átmenni arcosba, nehogy a szezon vége megint nagy csönd legyen!
úgy kirúgnak,mint a huzat,ők pedig max nem játszanak.
én vagyok arcos? ember,mi megy a forumon? pep a tökéletes edző,meg motivátor,holott a csapat nincs motiválva. messi az isten,de nem lehet elvenni tőle a tizenegyest,mert megsértődik. a sorfal témát feszegetik,aztán meg alázás lesz a klasszikuson. undorítónak titulálják a bírózást,most meg nincs 2 olyan hsz,amelyben ne lenne megemlítve. a játékosok mindenféle kifogásokat említenek,pálya nagyság,meg fagyott talaj. nem lehet kritizálni a csapatot,mert a múltban nyert 3 évig mindent. a real is a barca ellen,mégsem írja senki kifogásnak. egyszóval kétszínűség,nagyzolás,ellentmondások tömkelege ami itt megy és én vagyok a nagyképű? ez a forum akkor színvonalas,ha fut a szekér. kritikát elfogadni itt kevesen tudnak,de osztani annál inkább. most pl veled az élen.
Adon daffyt kivételesen.

Itt mindenki fröcskölődött meg röhögött a Madrid szurkolókon, h bírózás állandóan.Gratulálok, mi is elkezdtük!(én nem)

A bíró sokszor elfújt vmit.És?Több gólt kell rúgnunk, mint az ellenfél, hajtani kell futni az első perctől na ez hiányzik.

El lehet azon gondolkodni, h egy olyan csapat lőtt nekünk egy meccsen 3 gólt, amelyik nem nyert december óta és akinek 3 meccsen 14 gólt rugtunk és 1-et kaptunk.Elgondolkodtató. :?

Még az is megeshet, h velünk van a baj!!??Jó reggelt! :o
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.02.12. 20:27:35

Sanama írta:
Nem emlékszem olyan edzőre, amióta nézem a focit, aki csapatát állandóan a csúcson tartotta (a motivációt folyamatosan fenntartva).
Vélhetően ez nem egy egyszerű feladat. Ezzel ellentétben az nagyon egyszerű feladat, hogy kritizáljuk az edzőt.
De akkor meg ne mondja senki se,hogy Pep a motiválás mestere, és hogy cserélni,igazolni nem tud,de motiválni, na hát abban császár.
Én nem lehetek benn sajnos az öltözőben, csak azt tudom mondani, amit látok és amit hallok.
Amit hallok: a játékosok a siker nagy részét neki tulajdonítják, az ő motiváló képességeinek.
Amit látok: szétverünk mindenkit 3-4 éve.

Lehet, hogy Pep nem császár...de akkor a többiek micsodák?
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.12. 20:26:00

Nem emlékszem olyan edzőre, amióta nézem a focit, aki csapatát állandóan a csúcson tartotta (a motivációt folyamatosan fenntartva).
Vélhetően ez nem egy egyszerű feladat. Ezzel ellentétben az nagyon egyszerű feladat, hogy kritizáljuk az edzőt.
De akkor meg ne mondja senki se,hogy Pep a motiválás mestere, és hogy cserélni,igazolni nem tud,de motiválni, na hát abban császár.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.02.12. 20:23:44

Sanama írta:Mikaos!
Az a baj, Te/Ti félreértelmezitek azt, amit mi "kritizálunk". Ti a cáfolásban mindig behozzátok,hogy nem lehet mindig mindent megnyerni.
Könyörgöm, nem ez a bajunk, hogy nem nyerünk!
Hanem az,hogy azt nem tisztességesen teszi a csapat sokszor, és ez az edző hibája.
Nem emlékszem olyan edzőre, amióta nézem a focit, aki csapatát állandóan a csúcson tartotta (a motivációt folyamatosan fenntartva).
Vélhetően ez nem egy egyszerű feladat. Ezzel ellentétben az nagyon egyszerű feladat, hogy kritizáljuk az edzőt.
Sanama írta: Ha meg már nincs miért játszani,akkor ahogy Drigo mondta, fizu vissza, menjen céget alapítani. Lenne más aki meghalna helyette a pályán.
Igen, egyszer ez a baj. De máskor meg az a baj, hogyha B-játékosok vannak a pályán, és nem a legjobbjaink. (Tegnap például ez is csomószor felmerült).
Amikor veszít a csapat, akkor mindennel baj van.

Látni, hogy mi a probléma, én ezzel nem vitatkozom: motivációs gondok vannak pár játékosnál.
Én arról beszélek, hogy nem tudok olyanról, akinek sikerült volna az utóbbi 30 évben ilyen mértékű dominanciát kialakítania a labdarúgásban. Ez pedig, Pep, nem más.
Amit máshogy nem tudott elérni, csak megfelelő motivációval. Én azon is csodálkozom, hogy 3 évben zsinórban meg tudtuk nyerni a bajnokságot azok után, hogy 5-0-okra, meg 6-2-kre aláztuk az állítólagos komoly ellenfelünket.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.12. 20:08:25

barca2010 írta: Igazad van! Egy kérdés! Ha te valamit nem úgy csinálsz a munkahelyeden, ahogy a főnököd kéri, akkor tőled is levonják a fizudat??? Ja, te mindig tökéletesen csinálsz mindent!
Daffyt csíptem eddig, de mostanság kezd egy kicsit átmenni arcosba, nehogy a szezon vége megint nagy csönd legyen!
úgy kirúgnak,mint a huzat,ők pedig max nem játszanak.
én vagyok arcos? ember,mi megy a forumon? pep a tökéletes edző,meg motivátor,holott a csapat nincs motiválva. messi az isten,de nem lehet elvenni tőle a tizenegyest,mert megsértődik. a sorfal témát feszegetik,aztán meg alázás lesz a klasszikuson. undorítónak titulálják a bírózást,most meg nincs 2 olyan hsz,amelyben ne lenne megemlítve. a játékosok mindenféle kifogásokat említenek,pálya nagyság,meg fagyott talaj. nem lehet kritizálni a csapatot,mert a múltban nyert 3 évig mindent. a real is a barca ellen,mégsem írja senki kifogásnak. egyszóval kétszínűség,nagyzolás,ellentmondások tömkelege ami itt megy és én vagyok a nagyképű? ez a forum akkor színvonalas,ha fut a szekér. kritikát elfogadni itt kevesen tudnak,de osztani annál inkább. most pl veled az élen.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.12. 20:02:23

Az tényleg látványos egyébként, viszont ki is kapnak vele.
Kikapnak? Ők az elsők!


1. Szerinted a linkelt beszédet hányszor lehet elmondani anélkül hogy elcsépelt frázissá ne válna?
Ilyen formában 1x, de most nem is erre gondoltam. Hanem hasonló hangvételű beszédekre. Nem pedig arra,hogy "próbálkozzatok srácok", mert azzal ki lehet törölni.

Lenne más aki meghalna a pályán?! Kicsoda? B-ből felhozott játékosok, akik olyan éretlenek, mint Sergi Roberto tegnap,
Tello,Cuenca,
Végül pedig gondolkozz el azon hogy a motiváltságnak mennyire kell kívülről látszódnia. Messire, ha ránéz az ember egy halvérű srácot lát, de belül olyan elhivatottság dolgozik benne ami 3 Aranylabdához segítette.
Szép , szép, a Real meg 06/07ben bajnok volt, mégsem lettek tavaly... Múlt az megtörtént, mi befolyásol a jelenen?
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.12. 19:58:29

Drigo írta:
barca99 írta:Egyáltalán nem értek egyet. Ezek a srácok háromszor verték végig a mezőnyt (nem legyőzték őket, legalább egy-egy alkalommál már mindenki rommá lett verve), és csodálkozunk, hogy már nincs elég motiváció? Ez nem egy játék, ahol elég felküldeni a legerősebb neveket, mert a mi 90-es támadósorunk üti az Osasuna 75-ös védelmét.
Akkor vissza lehet adni a mezt, lemondani a fizetést, és kezdődhet is az önfeledt nyugdíjas élet. (Anélkül, hogy bárkit is ki akarnék emelni, mint "főgonosz", pont Pepre mondja azt mindenki, hogy nem tud cserélni, nem tud igazolni, csak egy dolog van, amit mindenkinél jobban tud: motiválni. Most akkor mégsem?)

Egy ilyen kerettel, egy ilyen bajnokságot nem megnyerni hatalmas szégyen. Ki lehet kapni egy jobb csapattól, lehet veszíteni emelt fővel, de ami idén megy az siralmas.

És ami az egészben a legfájóbb az az, hogy nekem kell a haverjaim zrikálását eltűrnöm, hogy egy Osasunától kikapunk, meg a többi világválogatott elleni pontvesztés. Miközben nekem ég a pofám. Rendesen.
Igazad van! Egy kérdés! Ha te valamit nem úgy csinálsz a munkahelyeden, ahogy a főnököd kéri, akkor tőled is levonják a fizudat??? Ja, te mindig tökéletesen csinálsz mindent!
Daffyt csíptem eddig, de mostanság kezd egy kicsit átmenni arcosba, nehogy a szezon vége megint nagy csönd legyen!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1622
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2012.02.12. 19:55:49

Sanama írta:Motiváció.

Gondolom nem ilyen beszélgetést tart a szünetben ( bár nem tudom... :) )
http://www.youtube.com/watch?v=G1GWBB7qrBA

De azzal sem lehet motiválni őket, hogy idézem:
""Semmi különlegeset nem mondtam a szünetben nekik, csak azt, hogy mindig próbálkozzanak, és ez így is volt."

Ez aztán húúú.
1. Szerinted a linkelt beszédet hányszor lehet elmondani anélkül hogy elcsépelt frázissá ne válna?

2. 42 hónap alatt 12 döntőbe jutottak (csak klubszinten), szerinted Pep tényleg nem tud motiválni?

3. Lenne más aki meghalna a pályán?! Kicsoda? B-ből felhozott játékosok, akik olyan éretlenek, mint Sergi Roberto tegnap, hogy majdnem imádkozni kezdtem, h takarodjon már le a pályáról? Vagy igazoljunk más csapatoktól játékosokat, akik majd meghalnak értünk? Ezt melyik másik spanyol csapat is csinálja?

Lehet, hogy te nem bánnád a harmadik helyet, de kérdezd meg a madrid szurkolókat mennyire örülnek annak h a játékosaik a túlfűtött győzni akarásukban embert kezdenek gyilkolni a pályán. Az tényleg látványos egyébként, viszont ki is kapnak vele.

Végül pedig gondolkozz el azon hogy a motiváltságnak mennyire kell kívülről látszódnia. Messire, ha ránéz az ember egy halvérű srácot lát, de belül olyan elhivatottság dolgozik benne ami 3 Aranylabdához segítette.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.12. 19:29:48

Mikaos!

Az a baj, Te/Ti félreértelmezitek azt, amit mi "kritizálunk". Ti a cáfolásban mindig behozzátok,hogy nem lehet mindig mindent megnyerni.

Könyörgöm, nem ez a bajunk, hogy nem nyerünk!
Hanem az,hogy azt nem tisztességesen teszi a csapat sokszor, és ez az edző hibája.

Egyáltalán nem érdekel,ha 3-ik lenne a csapat a bajnokságban, és selejtező kéne a BL-hez, ha minden meccsen látnám azt,hogy 90percet végigküzdik és mindent megtesznek azért, hogy nyerjenek.
De én nem ezt látom! Ez pedig mi ha nem motivációhiány?

Ha meg már nincs miért játszani,akkor ahogy Drigo mondta, fizu vissza, menjen céget alapítani. Lenne más aki meghalna helyette a pályán.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.02.12. 19:25:29

daffy írta:
Mikaos írta:és akkor most már jön az is, hogy: "nem tud motiválni". Na, persze :D
akkor miért írja 10ből 9 ember,hogy nincsenek motiválva a kölkök?
Nem tudom, kik ezek az emberek, nem is érdekelnek, én csak a világ egyik legjobb és legsikeresebb edzőjét látom.

Motivációs problémák vannak, de ez nem azt jelenti, hogy Pep elfelejtett motiválni ebben az évben. Könyörgöm.
Évek óta mindenkit szétverünk, kicsit elteltek a fiúk, kellenek a pofonok. Nem tudom, mikor volt ilyen jellegű dominancia utoljára a labdarúgásban. Talán a 70-es évekbeli Ajax volt ilyen, 20 évvel előtte meg a Madrid. 20-30 évente vannak ilyen csodák, de ők sem tudtak megnyerni mindent.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.12. 19:25:13

Motiváció.

Gondolom nem ilyen beszélgetést tart a szünetben ( bár nem tudom... :) )
http://www.youtube.com/watch?v=G1GWBB7qrBA

De azzal sem lehet motiválni őket, hogy idézem:
""Semmi különlegeset nem mondtam a szünetben nekik, csak azt, hogy mindig próbálkozzanak, és ez így is volt."

Ez aztán húúú.
Válasz küldése