Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2009.12.09. 10:10:09

balazsfoci írta:
MQuC írta:Balázs én arra vagyok kíváncsi, hogy mennyibe fáj neked az edződ egy hónapra. Előre is köszönöm 8)
2500 forintot kér alkalmanként. Ez nagyon baráti ár mivel 4-5000től kezdődik más edzőnél. a múlt hónapban 20000ből jöttem ki úgy hogy minden héten kétszer mentem, és még a teremre is fizettem. Most heti 3szor megyek de igen kedvezményesen fizetek. 18000et 12 edzésre. plusz a terem 6500 10 alkalom.
Ez, amit leírsz, speciális edzés a focihoz kitalálva, (erősebb, szívósabb izomzat nem jelentős tömegnöveléssel, gyorsaság megmaradása mellett) vagy tömeget is akarsz növelni?
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
balazsfoci
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2006.03.22. 15:18:00

2009.12.09. 09:59:09

MQuC írta:Balázs én arra vagyok kíváncsi, hogy mennyibe fáj neked az edződ egy hónapra. Előre is köszönöm 8)
2500 forintot kér alkalmanként. Ez nagyon baráti ár mivel 4-5000től kezdődik más edzőnél. a múlt hónapban 20000ből jöttem ki úgy hogy minden héten kétszer mentem, és még a teremre is fizettem. Most heti 3szor megyek de igen kedvezményesen fizetek. 18000et 12 edzésre. plusz a terem 6500 10 alkalom.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2009.12.08. 19:11:48

Balázs én arra vagyok kíváncsi, hogy mennyibe fáj neked az edződ egy hónapra. Előre is köszönöm 8)
Kép
balazsfoci
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2006.03.22. 15:18:00

2009.12.08. 11:48:04

ziipp írta:senkialfonz40 jól összefoglalta a dolog lényegét.
Fél éve futok rendszeresen, néhány tapasztalattal egészíteném ki őt.
A legfontosabb: ne vedd készpénznek azokat a számokat, amit írt. Neked kell érezned, hogy mennyit bírsz. Pulzusóra, GPS-es távolságmérő, stb. - értelmetlen. Felesleges kiadás. Amíg csak felhozni akarod magad, semmi haszna. Ha komolyabbra veszed a figurát, akkor talán már lehet haszna.
Egyébként elképesztő, hogy milyen eredményes tud lenni a futás. A kondícióm hetek alatt drasztikusan javult, és mióta heti háromszor megyek le, gyakorlatilag ledobtam magamról a felesleget. Igaz, nem volt sok, de kb. már harmadnap éreztem, hogy vékonyabb lettem, ráadásul úgy, hogy csak 20 perceket (4 km) kocogtam.
Ami fontos még, hogy ne vidd túlzásba! A lábaid ugyan kis igénybevételnek vannak kitéve, de az folyamatos, ezért össze lehet szedni a sérülést. Egyszer lecsábított a barátom csütörtökön is edzeni, így kihagytam a szokásos pihenőnapomat, azaz 3 nap egymás után futottam. Eredmény: a bokám és a talpam kapásból meghúzódott. Kénytelen voltam kihagyni egy hetet.
A megfelelő futócipőről se feledkezz meg. Kíméld a lábad, mert itt nincs cseregarancia!

Ja és mivel kondiba is járok, így még a kaját sem kellet levennem.
Én is azt hittem hogy jó a kondim, addig amíg el nem mentem egy szakemberhez, aki már az edzőm lett. Ott elvégzett egy ingyenes állapotfelmérő tesztet, amit nem akarok részletezni mikből állt, de az egyik rész a Cooper teszt volt. Az eredmény jó is lett, 2800at futottam amit a legfelső szint alsó határa. De... Itt jött az hogy mi van a pulzussal. Nekem a pulzusom kb fél óra múlva állt vissza normálisra, olyanra mint amikor a futás előtt volt. ebből, és sok más adatból kiszámolta a fittségi indexemet, ami a legnagyobb döbbenetemre a nagyon gyenge eredményt hozta ki. Ez a legrosszabb eredmény a lehetőségek közül. Mindezt úgy hogy heti 3 fociedzés mellett 2szer eljárok kispályázni. Szóval igenis fontis a polár-pulzuskontroll, mert ebből tudod igazán lemérni hogy milyen is a kondid. Ha erről a témáról konkrét információkra van szüksége valakinek akkor írhat privát üzenetet, mert tudok neki ajánlani segítséget. Én nem vagyok szakember, csak azt tudom egyenlőre amit az edzőm mond nekem, és tanácsol, de a mozgásban, legyen az bármilyen, rendkívül fontos szerepet játszik a pulzus, ugyanis ez határozza meg a mozgáshoz való képesség idejét(mennyi ideig tudod magad terhelni), illetve abból tudod lemérni igazán hogy milyen kondid is van, vagyis mennyire vagy edzett.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2009.12.06. 18:13:36

senkialfonz40 jól összefoglalta a dolog lényegét.
Fél éve futok rendszeresen, néhány tapasztalattal egészíteném ki őt.
A legfontosabb: ne vedd készpénznek azokat a számokat, amit írt. Neked kell érezned, hogy mennyit bírsz. Pulzusóra, GPS-es távolságmérő, stb. - értelmetlen. Felesleges kiadás. Amíg csak felhozni akarod magad, semmi haszna. Ha komolyabbra veszed a figurát, akkor talán már lehet haszna.
Egyébként elképesztő, hogy milyen eredményes tud lenni a futás. A kondícióm hetek alatt drasztikusan javult, és mióta heti háromszor megyek le, gyakorlatilag ledobtam magamról a felesleget. Igaz, nem volt sok, de kb. már harmadnap éreztem, hogy vékonyabb lettem, ráadásul úgy, hogy csak 20 perceket (4 km) kocogtam.
Ami fontos még, hogy ne vidd túlzásba! A lábaid ugyan kis igénybevételnek vannak kitéve, de az folyamatos, ezért össze lehet szedni a sérülést. Egyszer lecsábított a barátom csütörtökön is edzeni, így kihagytam a szokásos pihenőnapomat, azaz 3 nap egymás után futottam. Eredmény: a bokám és a talpam kapásból meghúzódott. Kénytelen voltam kihagyni egy hetet.
A megfelelő futócipőről se feledkezz meg. Kíméld a lábad, mert itt nincs cseregarancia!

Ja és mivel kondiba is járok, így még a kaját sem kellet levennem.
balazsfoci
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2006.03.22. 15:18:00

2009.12.02. 13:03:06

zola8787 írta:És a pulzusszámámot hogyan tdunám mérni?
220-21(éves vagyok) * 0,65(60-70 % közötti kb.) = 129 kb.

Milyen műszert kell ehhez venni? Hol és mennyibe kerül? Imádok futni azzal nincs baj és nem is vagyok kövér, kb 4-5 kiló felesleg van rajtam és a diétával sincs gondom, van akaraterő ilyen téren (sajna tanulásnál nincs :( :D ).
Választ előre is köszönöm:)
Vegyél polár órát... 12ezer forint és vegyél hozzá polár pulzusmérőt, amit a mellkasodra kell rakni... az nem tudom mennyi.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2009.12.02. 09:02:29

zola8787 írta:És a pulzusszámámot hogyan tdunám mérni?
220-21(éves vagyok) * 0,65(60-70 % közötti kb.) = 129 kb.

Milyen műszert kell ehhez venni? Hol és mennyibe kerül? Imádok futni azzal nincs baj és nem is vagyok kövér, kb 4-5 kiló felesleg van rajtam és a diétával sincs gondom, van akaraterő ilyen téren (sajna tanulásnál nincs :( :D ).
Választ előre is köszönöm:)
Talán van olyan karóra, vagy valami hasonló, ami pulzust is mér, keress utána a neten, szerintem nagyon drága nem lehet, de ebben tévedhetek is.
Én, amikor futok, olyan tempót választok, amit 30-40 percen keresztül bírok egyhuzamban, nyilván nem sétálok, de nem is akarok olimpiát nyerni. Mint írtam lényeg a folyamatosság és a pulzusszám emelése pihenőidő nélkül. Én már 41 éves elmúltam, de, ha kihagyok egy-két hónapot (nem jellemző) akkor is bármikor lefutok így 4-5-6 kilómétert, mivel jelenleg egy héten egyszer focizni járok. 20, 30 éves koromban hetente kétszer, háromszor jártam futni, akkoriban általában 6 km volt a penzum, hétvégén megfejelve egyszer-egyszer 10 km hosszal. Ha fiatal Vagy, akkor kezdésnek a 4 km-t javaslom vagy olyan távot, aminél azért kicsit elfáradsz, lehet ez akár hosszabb is és, ha érzed a fejlődést, akkor növeld az adagot. Később a futásodba beilleszthetsz sprintes szakaszokat is (30-50 m), én annak idején szerencsés helyen laktam, egy közeli iskola mellett volt egy kb. 60 méteres elég meredek emelkedő, ha rövidebb volt az egyenletes futás, akkor beiktattam 10 felfelé sprintet, ennek végeztével pedig levezető futás hazáig, kb. egy kilométer. Remélem nagyjából érthető voltam, ha elkezded és folyamatosan csinálod, akkor már egy hónap alatt drasztikus változást kell tapasztalj! Természetesen a sport végeztével (ez általában késő du. vagy este) nem kell kétszerannyi kalóriát bevinned, mint amit elégettél! :D Amit még ajánlanék: ha belefér anyagilag vegyél egy haspadot otthonra (kb 30-45°-ban dönthető) és legyen az a cél, hogy 100 ismétlést elvégezz felülésből úgy, hogy nem fogod a nyakadat (vagy a tarkódat) ne segíts azzal, hogy rántod magad! Ez (100 ismétlés) először lehet, hogy csak 10 x 10 lesz vagy még többre lesz szükséged a 100-hoz, vagy elfáradsz már 6 x 10-től, de nem baj előbb-utóbb menni fog. Már csak ez, a futással kiegészítve muszáj eredményt hozzon, de mindenkinek más az anyagcseréje, ha ez kevés úgy fordulj szakemberhez, mert így látatlanban csak ennyit tudtam segíteni. Ha kérdésed van kérdezz nyugodtan, válaszolni fogok, ha kések is pár napot! Üdv, jó futást! :D
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2009.12.02. 08:11:40

Enrique!Okés!Köszi! :D Akkor egy gyors kérdés!Mik azok a cuccok amikkel lehetne kezdeni!?Tömegnövelő,Kreatin...
Kép
Scumy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2007.01.04. 18:08:35

2009.12.02. 06:26:28

DaNiAlVeS8 írta:Na szevasztok ,holnaptól rendszeren szeretnék járni kondiba ,már meg van hova,pénz is rá minden ,csak pár tanácsot kérnék tőletek.
Először is az lenne a kérdésem,hogy heti hány alkalommal járjak?(16év)
aztán,hogy egy edzéstervet tudnátok nekem mutatni,linkelni?
olyan kéne ami hasra,és karra megy rá nagyon de a többi izmot se hanyagolja el!
Előre is köszi:)

Először is örülünk hogy a sportos életmódot választottad! DE! Ilyen, hogy "etalon"-edzésterv nem létezik, ezt mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia az idők során, hogy neki mi jön be, és mi nem. Van ami hosszabb, és akad olyan is ami rövidebb időt vesz igénybe. Nekem pl. 2 évbe telt, mire rájöttem, hogy az egykezes vállazástól jobban fejlődik a vállam, mint a rúddal való gyakorlatoknál. Erről ennyit, kísérletezz normálisan, és akkor meglátod mi a jó neked!
Olyan meg pláne nincs, hogy erre a testrészre nagyon, másra meg kevésbé megy rá. Döntsd el hogy mit akarsz, miben akarsz fejlődni, és eddzél! Eléggé ormótlannak fognak téged nézni, ha csak karra edzel és másra nem.
Edzéstervnek kezdetnek viszont ezt tudom ajánlani, csak hogy ne legyél teljesen elveszett kisfiú: H - SZ - P edzésnapok; H: láb; váll Sz: hát; P: mell, kar...has minden nap....ez persze nem szentírás, vedd a fáradtságot és tapasztald ki hogy neked hogy kényelmes, én azért tettem így, mert a láb-mell-hát gyakorlatok eléggé fárasztóak, ezért nem ajánlatos egy napon űzni valamelyiket is párban. DE persze ha "lightosan" nyomod, akkor teljesen mindegy, hogy most milyen kombinációban edzel.
Linknek itt van ez: http://body.builder.hu/
ezen mindent megtalálsz amit tudni kell, többi rajtad múlik!
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2009.12.02. 02:04:55

albicelesteX írta:Van valaki aki komalyan csinálja?Vagy ez a topic ilyen poén kategóriás?
Esetleg olvass vissza. :)
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2009.12.01. 22:05:41

Van valaki aki komalyan csinálja?Vagy ez a topic ilyen poén kategóriás?
Kép
Avatar
DaNiAlVeS8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2009.07.20. 13:26:17
Tartózkodási hely: Juazeiro

2009.11.30. 19:39:21

Na szevasztok ,holnaptól rendszeren szeretnék járni kondiba ,már meg van hova,pénz is rá minden ,csak pár tanácsot kérnék tőletek.
Először is az lenne a kérdésem,hogy heti hány alkalommal járjak?(16év)
aztán,hogy egy edzéstervet tudnátok nekem mutatni,linkelni?
olyan kéne ami hasra,és karra megy rá nagyon de a többi izmot se hanyagolja el!
Előre is köszi:)
Daniel Alves da Silva a példakép...
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2009.11.30. 17:09:40

És a pulzusszámámot hogyan tdunám mérni?
220-21(éves vagyok) * 0,65(60-70 % közötti kb.) = 129 kb.

Milyen műszert kell ehhez venni? Hol és mennyibe kerül? Imádok futni azzal nincs baj és nem is vagyok kövér, kb 4-5 kiló felesleg van rajtam és a diétával sincs gondom, van akaraterő ilyen téren (sajna tanulásnál nincs :( :D ).
Választ előre is köszönöm:)
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.26. 13:18:05

balazsfoci írta:
MQuC írta:Fussál minél többet, minél gyorsabban. Bár én nem értek hozzá annyira, de ezek a fogyi kapszulák meg egyéb tabletták elég baromságok. Diéta és Sok sport (futás)

A futás sem mindegy hogy hogyan zajlik, figyelni kell a rotációs mozgásra és a lépések megtételére. De a has nem feltetélenül a futástól fog lemenni.
Érdemes tudni, hogy a fogyáshoz nem kell nagy iramot diktálnod, viszont a mozgást legalább 30-40 percig kell végezned megállás nélkül, mert a számottevő zsírégetés kb. a mozgás megkezdése után 20 perccel kezdődik igazán. A képlet, 220- életkor és ennek az eredménynek a 60-70 százalékával megegyező pulzusszám szinten tartása 30-40 percen keresztül. A fogyáshoz ezt a programot 2-3 naponta meg kell ismételned, amit hatékonyabbá tehetsz L-carnitinnal, amit edzés előtt 30 percel vegyél be és akkor az edzés megkezdésekor már megindul a zsírégetés. Előtte azért egy szakemberrel konzultálj mindenképpen! Tehát a fontos az, hogy a mozgás (futás) rendszeres legyen és legalább 30-40 percig tartson (vagy tovább) a pulzusszám állandó szinten tartása mellett. Nem kell a rövidtávfutókéhoz hasonló intenzitás, csak a rendszeresség és az időtartam megtartása!
mrjoe
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.06.05. 11:48:40

2009.11.26. 13:06:48

Valaki tud valami frankó zsírégető cuccot, ami legális..?! Futni is fogok majd mellette, csak kicsit hatékonyabbá szeretném tenni a bugit...
Legfontosabb a helyes diéta, és a megfelelő edzés. Ha ezek nincsenek meg akkor szedhetsz bármit. Csodaszerek nincsenek. Viszont ha rendben van a diéta és szedni szeretnél vmit akkor kezdd el egy egyszerű l-karnitinnal. Ha vmi komolyabbat akarsz mellé, akkor meg a Nutrex Lipo 6-ot ajánlom. De ezekkel a termogenikus zsírégetőkkel csak óvatosan. Az a lényegük, hogy felpörgetnek, és ezáltal felgyorsítják az anyagcserédet. Emelett pedig még elnyomják vmennyire az étvágyadat is. Jó cuccok amúgy. Sokat tudnak segíteni, de ha vmi gond van pl a szíveddel akkor ezeket el kell felejteni.

Ez meg egy kis olvasnivaló a megfelelő edzéshez.
L-Arginine.ezt néztem ki magamnak.vki aki esetleg már használta azt tudna rola vmit mondtani?előre is thx
Akkor az én kérésem: Rendben van a szénhidrát és a fehérjebeviteled, valamint az edzésed? Van vitaminod, glutaminod, esetleg izületvédőd és kreatinod? Mert az l-arginine kb csak ezek után következik a fontossági sorrendben. Csak akkor kezdj el ilyeneken gondolkozni, ha megvannak az alapok.
balazsfoci
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2006.03.22. 15:18:00

2009.11.26. 12:53:55

MQuC írta:Fussál minél többet, minél gyorsabban. Bár én nem értek hozzá annyira, de ezek a fogyi kapszulák meg egyéb tabletták elég baromságok. Diéta és Sok sport (futás)

A futás sem mindegy hogy hogyan zajlik, figyelni kell a rotációs mozgásra és a lépések megtételére. De a has nem feltetélenül a futástól fog lemenni.
balazsfoci
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2006.03.22. 15:18:00

2009.11.26. 12:52:20

Minden szombaton inygenes fizikai állapotfelmérés, kiértékeléssel, táplálkozási tanácsadás, nyílt nap keretén belül.

Időpont: 10-16 óráig minden szombaton

Helyszín: XX. Ker. Károly u. 132. Trendy Fitness konditerem.

Amennyiben valaki szeretne ezen részt venni akkor kérem írjon nekem a balazsfoci@gmail.com e-mail címre, vagy privát üzenetben is érdeklődhet.

Az edzés a személyi edzőm tartja.


Jó lehetőség ez mindenkinek, ha szeretné tudni hogy jelen pillanatban milyen fizikai szintet képvisel, illetve ha szeretne hatékony edzésmunkát végezni.


Várom a kérdéseket...

Üdv.

B.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.25. 17:44:37

Fussál minél többet, minél gyorsabban. Bár én nem értek hozzá annyira, de ezek a fogyi kapszulák meg egyéb tabletták elég baromságok. Diéta és Sok sport (futás)
Kép
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.24. 21:50:39

Hali.

Valaki tud valami frankó zsírégető cuccot, ami legális..?! Futni is fogok majd mellette, csak kicsit hatékonyabbá szeretném tenni a bugit...
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.24. 21:26:01

A kettlebellt a Sose hátrálj meg-ben láttam már. Rohadt jó szerintem.
Kép
XaviMessifan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 510
Csatlakozott: 2006.06.06. 20:22:09
Tartózkodási hely: kanizsaaaaaaa

2009.11.24. 16:26:00

sziasztok!

L-Arginine.ezt néztem ki magamnak.vki aki esetleg már használta azt tudna rola vmit mondtani?előre is thx
Kép

Més qué un Club!!!
mrjoe
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.06.05. 11:48:40

2009.11.24. 16:08:00

Tömegnöveléshez nem elég fehérje és szénhidrát?! Kreatin is szükséges?
Természetesen a tömegnöveléshez a legfontosabb a megfelelő mennyiségű szénhidrát, és fehérjebevitel. Viszont mivel azt írtad, hogy a kajára a magad módján odafigyelsz ezért gondoltam, hogy vmi mást is szeretnél szedni ezeken kívül. Ezért ajánlottam a kreatint.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2009.11.23. 19:17:24

Kár, h erre felé nincsenek ilyen sportsulik :cry: Most, h naponta zh-kat írok, sokkal szivesebben járnék én is ilyenbe. 7ből 5 menne is kapásból...[/quote]

Én is egyetemre járok, de meguntam, nem ezt akarom csinálni, ezért váltok :) Szülőknek nem tetszik, de el kell fogadniuk.
Avatar
Attya
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2005.01.20. 09:47:59
Tartózkodási hely: North Carolina

2009.11.23. 12:33:16

FTorres9 írta:
Attya írta:Tömegnöveléshez nem elég fehérje és szénhidrát?! Kreatin is szükséges?
De elég, a fontossági sorrend elsősorban a megfelelő táplálék bevitel, testsúly kg-onként 2 gramm fehérje és 4-5 gramm minőségi szénhidrát. Ha ez nincs meg, vagy nem tudod megoldani szilárd táplálékból (csirke,hal,rizs...), akkor kiegészíted fehérje turmixal. Szóval: Kaja,vitaminok,protein és ezek után jön a többi kreatin,glutamin,amino. Attól függ milyen céllal edzel.
Akkor én mindenképpen fehérje és szénhidrát kombinációt fogok venni! tudnál esetleg ajánlani vmit?
"Leo egy egyéniség. Senkihez nem lehet hasonlítani. Idén mindenki Cristiano Ronaldoról beszél, pedig Messi az, akiről érdemes többet beszélni. Ugyan Ronaldo sem rossz játékos, csapattársak vagyunk a portugál válogatottban, csodálatos játékos. Viszont Messi bármikor képes a jó játékra és nem csak akkor, amikor kedve szottyan focizni, ellentétben másokkal.”
DECO
FTorres9
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2006.01.01. 19:01:06

2009.11.23. 12:03:33

Attya írta:Tömegnöveléshez nem elég fehérje és szénhidrát?! Kreatin is szükséges?
De elég, a fontossági sorrend elsősorban a megfelelő táplálék bevitel, testsúly kg-onként 2 gramm fehérje és 4-5 gramm minőségi szénhidrát. Ha ez nincs meg, vagy nem tudod megoldani szilárd táplálékból (csirke,hal,rizs...), akkor kiegészíted fehérje turmixal. Szóval: Kaja,vitaminok,protein és ezek után jön a többi kreatin,glutamin,amino. Attól függ milyen céllal edzel.
Válasz küldése