Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.06.26. 15:52:20

LM10!
zsírégetéshez javaslom a reggeli futást,még étkezés előtt.
1perc sprint,1 perc séta. és ezt váltogasd.
sok infót találsz itt:1
illetve eznagyon hasznos lehet
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.06.26. 15:32:09

gergo9 írta:
LM10 írta:Hamár anno miattam lett ez a topic akkor már ki is használom :wink: :lol: :lol: .

Szóval most a suli végén elkezdtünk a hawerokkal együtt gyúrni+futni is. A gyúrás rész az rendben is van, jók a módszereink. Az lenne a kérdésem, hogy hatásosan hogyan lehet zsírt égetni zsírégető tabletta nélkül(minél természetesebben akarok)?

Futni már eljárok, de ez melle valami "trükk" van-e, és hogy az étkezésnél mire figyeljek oda.

Előre is köszönöm annak aki válaszol
:D
Mondjuk kezdetben hagyj el mindenféle cukortartalmú dolgot gyümölcs persze jöhet. És fűszeres ételeket mellőz.
És a szokásos paradigmák napi sok étkezés de kevés mennyiségben zöldség,csirke,hal. Kerüld amennyire lehet a péksüteményeket kenyérből ha muszáj akkor teljes kiőrlésűt válassz. Esténként meg lightos kaja legyen ne szénhidrát gazdag kaják mondjuk ne tolj be egy pörkölt+tészta kombót. Zöldség,gyümölcs stb. Teljesen megfelelő.
Tejsavó fehérjét gondolom szedsz amellé jöhet a szója fehérje az is lassan szívodik föl ez legyen az utolsó kajád este és a diétának is jót tesz bár én az ízétől hányni tudnék.

A piruláktól meg nem kell félni annyira :D ezekben sok a téves előítélet, belebeszélik a sok hülyeséget az emberekbe, mondjuk L-karnitint(asszem Carni max néven is van) szedj nyugodtan ez tipikus fogyós cucc, vagy egy kombót a Reformot bár ebben több minden van de semmi káros cucc. Én szedtem mind2 már ténylegesen jók és edzést is segítik.

De először az étrendedet rakd rendbe nagyon az a legfontosabb.
Nem szedek az edzés mellé semmit. Megtennéd azt ha ráérsz, hogy PÜ-ben küldenél pontos tippet hogy mit szedjek meg ilyenek, vagy az lenne a legjobb ha msn-en beszélnénk. Ha akarod, akkor Pü-ben pls küld el. Köszi szépen!
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.06.26. 00:14:43

LM10 írta:Hamár anno miattam lett ez a topic akkor már ki is használom :wink: :lol: :lol: .

Szóval most a suli végén elkezdtünk a hawerokkal együtt gyúrni+futni is. A gyúrás rész az rendben is van, jók a módszereink. Az lenne a kérdésem, hogy hatásosan hogyan lehet zsírt égetni zsírégető tabletta nélkül(minél természetesebben akarok)?

Futni már eljárok, de ez melle valami "trükk" van-e, és hogy az étkezésnél mire figyeljek oda.

Előre is köszönöm annak aki válaszol
:D
Mondjuk kezdetben hagyj el mindenféle cukortartalmú dolgot gyümölcs persze jöhet. És fűszeres ételeket mellőz.
És a szokásos paradigmák napi sok étkezés de kevés mennyiségben zöldség,csirke,hal. Kerüld amennyire lehet a péksüteményeket kenyérből ha muszáj akkor teljes kiőrlésűt válassz. Esténként meg lightos kaja legyen ne szénhidrát gazdag kaják mondjuk ne tolj be egy pörkölt+tészta kombót. Zöldség,gyümölcs stb. Teljesen megfelelő.
Tejsavó fehérjét gondolom szedsz amellé jöhet a szója fehérje az is lassan szívodik föl ez legyen az utolsó kajád este és a diétának is jót tesz bár én az ízétől hányni tudnék.

A piruláktól meg nem kell félni annyira :D ezekben sok a téves előítélet, belebeszélik a sok hülyeséget az emberekbe, mondjuk L-karnitint(asszem Carni max néven is van) szedj nyugodtan ez tipikus fogyós cucc, vagy egy kombót a Reformot bár ebben több minden van de semmi káros cucc. Én szedtem mind2 már ténylegesen jók és edzést is segítik.

De először az étrendedet rakd rendbe nagyon az a legfontosabb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.06.26. 00:07:12

LM10 írta: Azt tudom, hogy ezek kellenek az izomfejlődéshez, de magát zsírt égetni hogy lehet hatásosan? :D
Fingom sincs. Azt nem tudom. Bár van, mert ma babot ettem. :lol:
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.06.26. 00:00:49

S.Agüero írta:
LM10 írta:Hamár anno miattam lett ez a topic akkor már ki is használom :wink: :lol: :lol: .

Szóval most a suli végén elkezdtünk a hawerokkal együtt gyúrni+futni is. A gyúrás rész az rendben is van, jók a módszereink. Az lenne a kérdésem, hogy hatásosan hogyan lehet zsírt égetni zsírégető tabletta nélkül(minél természetesebben akarok)?

Futni már eljárok, de ez melle valami "trükk" van-e, és hogy az étkezésnél mire figyeljek oda.

Előre is köszönöm annak aki válaszol
:D
Igyá' sok tejet! :wink: :D
Asszem a fehérje fontos, tojás pl.
Azt tudom, hogy ezek kellenek az izomfejlődéshez, de magát zsírt égetni hogy lehet hatásosan? :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.06.25. 23:58:21

LM10 írta:Hamár anno miattam lett ez a topic akkor már ki is használom :wink: :lol: :lol: .

Szóval most a suli végén elkezdtünk a hawerokkal együtt gyúrni+futni is. A gyúrás rész az rendben is van, jók a módszereink. Az lenne a kérdésem, hogy hatásosan hogyan lehet zsírt égetni zsírégető tabletta nélkül(minél természetesebben akarok)?

Futni már eljárok, de ez melle valami "trükk" van-e, és hogy az étkezésnél mire figyeljek oda.

Előre is köszönöm annak aki válaszol
:D
Igyá' sok tejet! :wink: :D
Asszem a fehérje fontos, tojás pl.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.06.25. 23:54:15

Hamár anno miattam lett ez a topic akkor már ki is használom :wink: :lol: :lol: .

Szóval most a suli végén elkezdtünk a hawerokkal együtt gyúrni+futni is. A gyúrás rész az rendben is van, jók a módszereink. Az lenne a kérdésem, hogy hatásosan hogyan lehet zsírt égetni zsírégető tabletta nélkül(minél természetesebben akarok)?

Futni már eljárok, de ez melle valami "trükk" van-e, és hogy az étkezésnél mire figyeljek oda.

Előre is köszönöm annak aki válaszol
:D
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.06.18. 15:10:14

daffy írta:...
Ha a bordás fal kikezdi a kezed akk gyolccsal vagy vmi kendővel tekerd be úgy nem fogja kikezdeni.A zsírégetéssel nem izmot növelsz hanem csak a testtömeged csökkented.A 3kiló felesleg pedig elég gyorsan átalakítható.

Sok sikert hozzá :wink: !
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.06.18. 14:58:06

sjd írta:
Annyit tennék hozzá, h a húzódzkodásnak van egy olyan formája, amikor fej mögé húzod a rudat és az akkor vállra gyúr, nem mellre

OFF: egyébként ha olyan bika vagy h 13 kilós kézisúlyzóval tolod, akkor sztem már nagyon nem kell gyúrnod :D
köszönöm a segítséget. egy kis hátteret leírok,akit nem érdekel csak a végét olvassa: 2 évesen elkezdtem focizni. akkor még amatőr szinten. 2 éve hagytam abba(18 voltam),közvetlen a térdeim után. azóta itthon tengek és az egyetemista létet élem. így gondoltam arra h kéne csinálni valamit mert megőrülök. magánszorgalomból és főként mert nem volt és nincs is nagyon fölös pénzem,elkezdtem testépítő forumokat olvasgatni. mivel csak 13kg a házi készítésű réz súlyzóm van,ezért azzal kezdtem bicepszezni,de gyorsan kinőttem. manapság már meg sem érzem sajnos és fáradtság nélkül nyomom a sorozatokat. ezért gondoltam arra h saját súllyal kéne kezdenem valamit. az imént próbálgattam a bordásfalas dolgot,de szétvágja a tenyerem.(teljesen új a bordásfal,nemtudom h hozzászokik majd a kezem vagy csak puhány vagyok vagy mivan...) felüléseket tolom,deszkázom,fekvőzöm. a hasamon a sport hiányában megjelent egy kis felesleg. tényleg nem sok,a testsúlyom 3 kilót nőtt. ezt szeretném kockára cserélni. ehhez elég a felülés vagy kéne vmi zsírégető mozgás? (felülésből nyomom a nyújtott lábasat,ez esetben az asszony ráül a bokámra és tolok olyat is,amikor a földön fekve felteszem a hajlított lábam az ágyra és úgy ülök fel. azt olvastam h ez a 2 fajta megdolgoztatja mind az alsó,mind a felső hasizmokat,ez igaz?)
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.06.18. 14:42:30

Attya írta:Hali! Kéne 1 kis segítség! Már kondizok itthon 1 ideje, és mondhatni h van eredmény de szeretném az izom formálást is csi!

Szóval, meik módszerrel lehet legjobban a belső mellizmot a szegycsont mellettinek a tömegét ill. formáját növelni és alakítani!!!??? Esetleg szűken nyomjak fekve??! Ez az 1 jut eszembe! 8)
Erre az izomrészre szerintem jó gyakorlat az, hogyha 2 egykezes súlyzóval dolgozol. Úgy kell fogni, hogy hosszantilag legyen összefogva a súlyzó. Na tehát a 2 súlyzót összeérinted a melleden és kinyomod felfelé (kicsit a fejed felé írányát tekintve). A súlyzók végig érjenek össze.
Elég hülyén hangzik, mert nehéz leírni, de amúgy jó gyakorlat :D
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.06.18. 14:31:44

bowlinggolyo írta:
daffy írta:sziasztok
egy kis segítség kéne has edzéshez. lehetőleg olyan,amit otthon lehet végezni. egy francia rudam van súllyal,2 egykezes 13kg-s súlyzó,egy bordásfal és egy szőnyegporoló( :D ) rúd. ebből kéne valami has,esetleg hát edzés is. nem tudom milyen gyakorlat hatékony,azt pláne nem h milyen rendszerességgel.
Hasra ha van bordás falad akk menj fel a legtetejére és húzd fel a lábad derékszögbe de ne engedd le teljesen ezt csinálgasd marad a jó öreg felülés.Ha a porolórúd megbír akk azt rakd egy masszív állványra és húzódkodhatsz. Rendszeresség pedig heti 2szer mert 3-4 nap kell az izmodnak h kipihenje magát.De a legjobb h ha tartasz heti 3 edzést és mid a 3 nap más izomcsoportra gyúrsz úgy 1 hét alatt biztosan kipiheni magát az izmod.
Annyit tennék hozzá, h a húzódzkodásnak van egy olyan formája, amikor fej mögé húzod a rudat és az akkor vállra gyúr, nem mellre

OFF: egyébként ha olyan bika vagy h 13 kilós kézisúlyzóval tolod, akkor sztem már nagyon nem kell gyúrnod :D
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.06.18. 14:26:35

daffy írta:sziasztok
egy kis segítség kéne has edzéshez. lehetőleg olyan,amit otthon lehet végezni. egy francia rudam van súllyal,2 egykezes 13kg-s súlyzó,egy bordásfal és egy szőnyegporoló( :D ) rúd. ebből kéne valami has,esetleg hát edzés is. nem tudom milyen gyakorlat hatékony,azt pláne nem h milyen rendszerességgel.
Hasra ha van bordás falad akk menj fel a legtetejére és húzd fel a lábad derékszögbe de ne engedd le teljesen ezt csinálgasd marad a jó öreg felülés.Ha a porolórúd megbír akk azt rakd egy masszív állványra és húzódkodhatsz. Rendszeresség pedig heti 2szer mert 3-4 nap kell az izmodnak h kipihenje magát.De a legjobb h ha tartasz heti 3 edzést és mid a 3 nap más izomcsoportra gyúrsz úgy 1 hét alatt biztosan kipiheni magát az izmod.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.06.18. 13:20:38

sziasztok
egy kis segítség kéne has edzéshez. lehetőleg olyan,amit otthon lehet végezni. egy francia rudam van súllyal,2 egykezes 13kg-s súlyzó,egy bordásfal és egy szőnyegporoló( :D ) rúd. ebből kéne valami has,esetleg hát edzés is. nem tudom milyen gyakorlat hatékony,azt pláne nem h milyen rendszerességgel.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2010.06.06. 10:48:03

Xavi_Messi írta:Én erőnlétet szeretnék fejleszteni , valaki tudna tanácsokat adni,hogy hogy lehet a leghamarabb és a legjobban,úgy hogy érezzem is magamon??

Előre is köszi!
HIIT edzés!!! Írd be a google-be
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2010.05.28. 12:51:03

Xavi_Messi írta:Én erőnlétet szeretnék fejleszteni , valaki tudna tanácsokat adni,hogy hogy lehet a leghamarabb és a legjobban,úgy hogy érezzem is magamon??

Előre is köszi!
A futás a legjobb szerintem.
javítsatok ki ha rosszul tudom.
Avatar
Attya
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2005.01.20. 09:47:59
Tartózkodási hely: North Carolina

2010.05.28. 12:15:13

Hali! Kéne 1 kis segítség! Már kondizok itthon 1 ideje, és mondhatni h van eredmény de szeretném az izom formálást is csi!

Szóval, meik módszerrel lehet legjobban a belső mellizmot a szegycsont mellettinek a tömegét ill. formáját növelni és alakítani!!!??? Esetleg szűken nyomjak fekve??! Ez az 1 jut eszembe! 8)
"Leo egy egyéniség. Senkihez nem lehet hasonlítani. Idén mindenki Cristiano Ronaldoról beszél, pedig Messi az, akiről érdemes többet beszélni. Ugyan Ronaldo sem rossz játékos, csapattársak vagyunk a portugál válogatottban, csodálatos játékos. Viszont Messi bármikor képes a jó játékra és nem csak akkor, amikor kedve szottyan focizni, ellentétben másokkal.”
DECO
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.05.22. 10:56:07

Kép
Kép
Kép
Avatar
barca6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.05.06. 16:08:42
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.05.22. 10:52:59

hali!szereztem egy vibra tone masszázsovet és a segítségeteket kérném hogy a hasizom formálásában segít-e??
elore is thx
Kép
Xavi_Messi
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009.09.04. 16:07:55
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.05.15. 10:29:35

Én erőnlétet szeretnék fejleszteni , valaki tudna tanácsokat adni,hogy hogy lehet a leghamarabb és a legjobban,úgy hogy érezzem is magamon??

Előre is köszi!
Més que un Club||||
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.04.23. 00:42:45

Lionel85 írta:Én most hasra dolgozom felülésekkel. Az is jó mellre?
http://www.egeszsegguru.hu/news/sport-f ... ly-nelkuel
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.04.22. 22:32:20

Én most hasra dolgozom felülésekkel. Az is jó mellre?
Kép
Kép
Kép
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2010.04.22. 22:10:03

Scumy írta:
csabooo írta:Sziasztok :!:

Elkezdtem mellre edzeni, de viszont nem tudom hogy milyen módszerrel, mennyiből mit stb..
Csak simán otthon csinálom, tehát nem kondi teremben, ezért akik tudnak ajánlani hogy milyen gyakorlatokat + mennyit, és milyen gyakran azoknak meg köszönném 8).
fekvőtámasszal tudod a legtöbbet kihozni, mivel más nem nagyon van :D
csinálj négy-öt sorozatot, 15-20as ismétlésekkel, vagy ahogy épp bírod. Ha viszont sokat meg tudsz csinálni, akkor nehezítsd a fekvőtámaszt. Lassú leengedés, gyors dinamikus kinyomás...hajrá, de jobban jársz ha kondiba mész, de az úszás, szertorna sincs rossz hatással a mellizomra :wink:
Oké kössz, majd meg látom hogy mi lesz a konditerembe járással, mert nincs sok időm rá.Tavaj ilyenkor már jártam csak abba hagytam az idő hiány miatt...
Barça,Barça,Baaarça!!!
Scumy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2007.01.04. 18:08:35

2010.04.22. 20:19:06

csabooo írta:Sziasztok :!:

Elkezdtem mellre edzeni, de viszont nem tudom hogy milyen módszerrel, mennyiből mit stb..
Csak simán otthon csinálom, tehát nem kondi teremben, ezért akik tudnak ajánlani hogy milyen gyakorlatokat + mennyit, és milyen gyakran azoknak meg köszönném 8).
fekvőtámasszal tudod a legtöbbet kihozni, mivel más nem nagyon van :D
csinálj négy-öt sorozatot, 15-20as ismétlésekkel, vagy ahogy épp bírod. Ha viszont sokat meg tudsz csinálni, akkor nehezítsd a fekvőtámaszt. Lassú leengedés, gyors dinamikus kinyomás...hajrá, de jobban jársz ha kondiba mész, de az úszás, szertorna sincs rossz hatással a mellizomra :wink:
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2010.04.22. 20:05:47

Sziasztok :!:

Elkezdtem mellre edzeni, de viszont nem tudom hogy milyen módszerrel, mennyiből mit stb..
Csak simán otthon csinálom, tehát nem kondi teremben, ezért akik tudnak ajánlani hogy milyen gyakorlatokat + mennyit, és milyen gyakran azoknak meg köszönném 8).
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2010.03.26. 23:48:25

Főleg,hogy a bal oldalt kirakott emberkékből volt már az ugyanilyen jellegű amerikai reklámcsíkokon is,ráadásul az egyik egy profi kick-boxos,akinek köze nincs ehhez. :wink:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Válasz küldése