Segítség kéne

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.07.21. 17:40:58

jól látom,hogy ezen a forumon nincs olyan h "divat" topic? az ilyen jellegű kérdéseket hova lehet feltenni?
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2010.07.21. 15:00:00

Minden választ, segítséget, ötletet, véleményt köszönök szépen! :wink: :D
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2010.07.21. 11:55:47

Van itt valakinek a fórumról Samsung Galaxy Spica (i5700) telefonja?

tapasztalatokra lennék kiváncsi

köszi!
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2010.07.21. 11:35:28

Gauchomester írta:Hello Mindenkinek!
fussál sokat, vegyél fel erőnlétet, ha futsz akkor próbálj úgy, hogy minden 35m vágj 10m (5-6 szekundumos) sprinteket, nekem ez nagyon sokat segített, ettől robbanékonyabb lettem, mivel kispályán idáig is játszottál, akkor technikai hiányban nem lehetsz :)...a bólyázás is jó ötlet...az edzéseken belül próbálj hosszú átíveléseket :)..remélem tudtam segíteni
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.07.21. 10:58:26

Azzal is ki lehet tapasztalni, hogy mi a hiba, ha kiszeded az akksit és úgy működteted tápról. Ha nem csinálja tovább, akkor az akksi a rossz, ha igen, akkor hűtés a nem megfelelő. Egyébként az akkumulátorok sem nagyon szeretik a 30+ fokokat, én például nyaranta leköltözöm a pc-mel és a topommal a pincébe. :P

A betonos témához visszatérve én se vártam volna ennyit, azonnal visszakértem volna, mert ilyen nincs, hogy 7 hete nincsen géped, miközbe ő mással van elfoglalva. :?
Kép
Kép
Kép
Avatar
vargaakos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2008.11.21. 15:47:12
Tartózkodási hely: Nagyszekeres/Budapest

2010.07.21. 10:47:01

BraunA írta:
Gauchomester írta:Hello Mindenkinek!

Focival kapcsolatos kérdés :D
ezen a nyáron "igazoltam" le a megyei bajnokság egyik csapatához. Ez mind szép és jó, csak utoljára serdülőkorban fociztam egyesületben. Most vagyok 20, tehát annak már jó 6 éve. Persze kispályás foci eddig is volt, de csak buliszinten. Az lenne a kérdésem, mivel gondolom sokan fociztok nagypályán, hogy milyen gyakorlatokkal tudnék sprintben fejlődni. Mert szó, ami szó, rámférne, már korántsem vagyok fürge. Egyáltalán lehet azon még javítani ennyi idősen?
Nem tudom, hogy segít-e, nálunk a megyei bajnokságban bójákkal "csináljuk". Alapvonalon állsz, egy bója van az 5-ön, egy a 11-nél és a 16nál. Sprintben mész alapvonal 5ös, vissza, alapvonal 11es, vissza, alapvonal 16os megállás nélkül. Fújsz egyet aztán még egy ilyen kör.

remélem jó lesz 8)
Elindulsz az egyik sarokból, félpályáig kocogás, alapvonalig sprint, keresztbe kocogás, sprint és így tovább... De az ingafutás is jó. (amit előttem írtak)
Kép
BraunA
Jugador del Barça
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2009.06.17. 18:51:11
Tartózkodási hely: magamon kívül, mint mindíg

2010.07.21. 10:28:12

Gauchomester írta:Hello Mindenkinek!

Focival kapcsolatos kérdés :D
ezen a nyáron "igazoltam" le a megyei bajnokság egyik csapatához. Ez mind szép és jó, csak utoljára serdülőkorban fociztam egyesületben. Most vagyok 20, tehát annak már jó 6 éve. Persze kispályás foci eddig is volt, de csak buliszinten. Az lenne a kérdésem, mivel gondolom sokan fociztok nagypályán, hogy milyen gyakorlatokkal tudnék sprintben fejlődni. Mert szó, ami szó, rámférne, már korántsem vagyok fürge. Egyáltalán lehet azon még javítani ennyi idősen?
Nem tudom, hogy segít-e, nálunk a megyei bajnokságban bójákkal "csináljuk". Alapvonalon állsz, egy bója van az 5-ön, egy a 11-nél és a 16nál. Sprintben mész alapvonal 5ös, vissza, alapvonal 11es, vissza, alapvonal 16os megállás nélkül. Fújsz egyet aztán még egy ilyen kör.

remélem jó lesz 8)
Barca més que un club
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2010.07.21. 10:22:31

Hello Mindenkinek!

Focival kapcsolatos kérdés :D
ezen a nyáron "igazoltam" le a megyei bajnokság egyik csapatához. Ez mind szép és jó, csak utoljára serdülőkorban fociztam egyesületben. Most vagyok 20, tehát annak már jó 6 éve. Persze kispályás foci eddig is volt, de csak buliszinten. Az lenne a kérdésem, mivel gondolom sokan fociztok nagypályán, hogy milyen gyakorlatokkal tudnék sprintben fejlődni. Mert szó, ami szó, rámférne, már korántsem vagyok fürge. Egyáltalán lehet azon még javítani ennyi idősen?
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.07.21. 10:10:47

[quote="miihii"][/quote]
Szedd szét és porold ki

Haveromnak is mindig levágta magát a gépe (asztali volt) a proci túlmelegedése maitt, egyszerűen csak kiásta a hűtőt a méteres porból és ment rendesen
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.07.21. 09:58:43

Hát szervíz, vagy szerelő a biztos. Mert így mind a három tippem kilőve. Hűtés, akksi, win7. :D ami nem jó hír, innentól valszeg komolyabb problémája van. Add be garira, az a biztos. Laptop elég drága játék :P .
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.07.21. 01:20:51

Azdekemény :shock:

Én nem vagyok ennyire türelmes típus,onnét kezdve h egy hétig keres egy csavart kérném inkább vissza a gépet.A betonozó haverig már el sem jtottunk volna. :) :roll:

Két választásom van:
-garival szervíz.
-van egy ismerősöm,aki szintén szervizes és stikában megy a fusi is.Szal ő pakolt fel mindent a gépeimre -az előző vasamat egy vírus fektette meg rendesen,másnapra megvolt- és precíz volt mindig.Na,utóbbi viszont fizetős persze...

Vagy csinálom a harmadikat.
Telefonon felzörgetem utóbbit és meginterjúvolom mit tippel,aztán beviszem a szervízbe és meglátjuk ők mit mondanak. :lol:

Az biztos,h kellőképp megijesztettél ezzel,h kinyíródhat,ha nem foglalkozom vele.Hamarosan vége a garinak,nanáhogy rá pár napra feküdne meg.Az előző telóimból kettő is feladta a harcot a gari lejárta után egy hónapon belül :oops: Meg korábban volt egy videóm is,ami pont kicentizte,mikor kell megfáradni.(Az utángyártást biztosítani kell ugyebár.Ami elromolhat az meg ugye juszt is el fog romolni :lol: )
Na,de elkalandoztam.A lényeg,h hamarosan intézkedem az ügyben. :wink:

Szerk.:
Köszi mindenkinek a válaszokat!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miihii 2010.07.23. 01:17:05-kor.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.07.21. 00:56:06

miihii, nem akarlak elkeseríteni, de 7. hete van szervízbe a gépem, nálam volt ilyen probléma (jó, mondjuk az az én hibám, hogy kisvárosi dilettáns birkákra bízok valamit).

Először Debrecenben kérdeztem szervízest, azt mondja a HP 3D-drive guardja érzékeny a W7-re. Tényleg csak W7-nél jött elő, és csak akkor ha álló helyzetből megmozdítottam, és akkor is csak néha. Eltelt vagy 3 hét különösebb probléma nélkül, amikor jött a szokásos kikapcs, és sehogy nem tudtam életre kelteni. 5 hétig egy elgurult csavart üldözött ez a fsz, mondván az sütött ki benne valamit, aztán amikor mondtam, hogy adja vissza viszem máshoz, közli, hogy behoztak hozzá egy hasonló HP-t, amiben nincs csavar, talán nem is az a baja, biztos az északi híddal van a baj.

(Ha már elkezdtem, kiírom magamból...) szóval 7. hete nincs gépem, ráadásul nem is ő csinálja, hanem valami haverja, aki szintén ebben (is) utazik... és akármikor érdeklődök, nem tud semmit, mert a "kollega betonozott", meg "a héten délutános", ráadásul múlt héten ezt a hetet mondta (hatodjára játsszuk el...), erre szabadságon van. Nyílván nem tudta ezt múlthéten. Ilyen van b+? :x Ez egy kva ördögi kör, sose szállok ki belőle (legalábbis jól biztos nem), csak mennek a hetek, és érzem, hogy ebből vmi profi szervízes lesz, ami megint plusz idő. Nem is tudom, mi a francot kezdjek vele, lassan nem is érdekel mi van.

Szóval azt ajánlom nézesd meg egy profival, mert a kis hibát még én is tűrtem, aztán egyszer csak be sem kapcsolt többet.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.07.21. 00:54:35

geridoss írta:
miihii írta:
ASUSék kreálmánya a gépezet (és másfél éves,ha ez számít vmit :) ).
Akkor biztos, hogy nem akksi probléma. Vagyis nem értelemszerű, másfél év után. Van még rá garancia? Bár azt hiszem, csak Lenovo és Dell márkára van két év...
Nah,előkapartam a papírost.
Két év gari van a lapra,ez 9/11-én jár le.(Hopsz,akkor nem is másfél,hanem majd' 2 éves :D )
Ha nem lesz senkinek más ötlete,akkor visszaviszem.(Csak akkor le kéne pucolnom róla ezt-azt :P )
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2010.07.21. 00:39:29

miihii írta:
ASUSék kreálmánya a gépezet (és másfél éves,ha ez számít vmit :) ).
Akkor biztos, hogy nem akksi probléma. Vagyis nem értelemszerű, másfél év után. Van még rá garancia? Bár azt hiszem, csak Lenovo és Dell márkára van két év...
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.07.21. 00:33:28

Victor_Valdes írta:Igen, következő kérdésem ez lett volna, hogy csak akksiról, vagy hálózatról is ezt csinálja? Ha picit értessz hozzá, vedd ki az aksit és hurkapálcával(keményfával) tisztísd meg a csatlakozóit. :)

Vagy ha sokáig ölbe van, és akkor kapcsol ki, lehet, hogy túlmelegszik, és annak hatására. :)

Szerk.: Ja és, milyen "fémjelzésű" a masina? :D
Hálózatról tolom többnyire,eddig minden ilyennél be voltam dugva. :P

Hétvégén én is a túlmelegedésnek tudtam be,mert tikkadás volt errefelé és a ventillációm is csak némileg enyhített rajta.Elég durván fel is hevült a gép,ilyenkor ki is kapcsoltam -ha ezt nem tette meg amúgy is magától közben. :?
Tegnap barátibb volt a klíma,nem is jelentkezett.De ma d.e. is egyszer,meg az előbb is.Pedig annyira ma sem volt forróság és a gép sem melegebb,mint általában...

ASUSék kreálmánya a gépezet (és másfél éves,ha ez számít vmit :) ).
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.07.21. 00:16:01

Igen, következő kérdésem ez lett volna, hogy csak akksiról, vagy hálózatról is ezt csinálja? Ha picit értessz hozzá, vedd ki az aksit és hurkapálcával(keményfával) tisztísd meg a csatlakozóit. :)

Vagy ha sokáig ölbe van, és akkor kapcsol ki, lehet, hogy túlmelegszik, és annak hatására. :)

Szerk.: Ja és, milyen "fémjelzésű" a masina? :D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2010.07.21. 00:13:57

miihii írta:Az mitől lehet,h a laptopom gondol egyet és kikapcsol?A hétvégén kezdte és már vagy 6odszor csinálja.Az előbb is olvasom a fórumot,aztán egyszercsak leó. :? Újra nem indul,csak leáll.
Az Avast nem talált semmit,az a-square-t most futtatom,hátha...
Úgy rémlik valakinek (talán V_V?) nemrég valami hasonló gondja volt.Lett valami megoldóképlet rá?Vagy valakinek vmi tippje esetleg?
Én arra tippelnék, hogy az akksija megadta magát. Mennyi idős a géped? Vagy ha töltőről megy, akkor is megadja magát?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.07.21. 00:08:41

Victor_Valdes írta:
miihii írta:Az mitől lehet,h a laptopom gondol egyet és kikapcsol?A hétvégén kezdte és már vagy 6odszor csinálja.Az előbb is olvasom a fórumot,aztán egyszercsak leó. :? Újra nem indul,csak leáll.
Az Avast nem talált semmit,az a-square-t most futtatom,hátha...
Úgy rémlik valakinek (talán V_V?) nemrég valami hasonló gondja volt.Lett valami megoldóképlet rá?Vagy valakinek vmi tippje esetleg?
Nekem biztos nem. :D

Milyen rendszer van a laptopon? :)
XP
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.07.21. 00:04:34

miihii írta:Az mitől lehet,h a laptopom gondol egyet és kikapcsol?A hétvégén kezdte és már vagy 6odszor csinálja.Az előbb is olvasom a fórumot,aztán egyszercsak leó. :? Újra nem indul,csak leáll.
Az Avast nem talált semmit,az a-square-t most futtatom,hátha...
Úgy rémlik valakinek (talán V_V?) nemrég valami hasonló gondja volt.Lett valami megoldóképlet rá?Vagy valakinek vmi tippje esetleg?
Nekem biztos nem. :D

Milyen rendszer van a laptopon? :)

szerk.: Ha win7, akkor lehet az a ludas. Pontos megoldást nem tudok. Mikor szokott kikapcsolni, vagy teljesen random? Tehát nincs egy bizonyos mozdulat amikor kikapcsol? pl.: megemeled,ölbe veszed vagy akármi.

Kutakodok neten, de kismillió dolog lehet a forrása. Valami konkrétabb kellene :) .
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Victor_Valdes 2010.07.21. 00:10:43-kor.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.07.21. 00:03:13

Az mitől lehet,h a laptopom gondol egyet és kikapcsol?A hétvégén kezdte és már vagy 6odszor csinálja.Az előbb is olvasom a fórumot,aztán egyszercsak leó. :? Újra nem indul,csak leáll.
Az Avast nem talált semmit,az a-square-t most futtatom,hátha...
Úgy rémlik valakinek (talán V_V?) nemrég valami hasonló gondja volt.Lett valami megoldóképlet rá?Vagy valakinek vmi tippje esetleg?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára miihii 2010.07.21. 00:08:01-kor.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.07.20. 18:15:26

lui1698 írta: 1: Lehet valahogy csoportokba rendezni a könyvjelzőket? Mondjuk sporttal zenéval kapcsolatos oldalak külön-külön, mert így ömlesztve elég rossz?
ctrl+b vagy ctrl+shift+b itt meglehet oldani sztem amire gondolsz
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.07.20. 17:27:50

lui1698 írta:Két kérdésem lenne Firefox könyvjelzőkkel kapcsolatban:

1: Lehet valahogy csoportokba rendezni a könyvjelzőket? Mondjuk sporttal zenéval kapcsolatos oldalak külön-külön, mert így ömlesztve elég rossz?

2: Lassan időszerű újratelepíteni a gépet, és megoldható valahogy, hogy "kimentsem" a könyvjelzőket, hogy ne kelljen őket mindig újra megcsinálni?
az első kérdésedre nem tudom a választ, de a 2.-ra igen ;)

total commanderben állítsd be, h jelenítse meg a rendszer és rejtett file-okat is.

a C:\documents and settings\[gépedneve]\Application data\Mozilla könyvtárat mentsd el és, újratelepítés után ide másold vissza ;) (windows 7 esetében: C:\documents and settings\[gépedneve]\appdata\roaming\mozilla)
én el szoktam menteni még a C:\documents and settings\[gépedneve]\local settings\applicationdata\mozilla könyvtárt is...

(win7-nél: C:\documents and settings\[gépedneve]\appdata\local\mozilla)

live messenger esetén is így lehet elmenteni az emoticonokat )

szerk: közben rájöttem az első kérdésedre is: a könyvjelzők menüben van egy könyvjelzők kezelése menüpont, azon belül rendszerezés és új mappa, gondolom oda bepakolhatod őket külön-külön, próbáld ki ;)
Avatar
takivini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.05.28. 22:55:39
Tartózkodási hely: Bépé

2010.07.20. 17:24:29

albicelesteX írta:Köszönöm szépen!Egy másik lejátszóval megoldódott a dolog.

Egy másik kérdés.Holnap megyek a FŐŐŐŐvásrosba az állatkertbe (nem mintha itthon nem lenne elég belőlük),de na a szomszédé mindig zöldebb...A 4-esen fogok menni Szolnok felől.Szégyen szemre életembe nem vezettem még Pesten és fogalmam sincs merre menjek ez még csak a kisebbik baj,mert mondjuk ezt egy GPS-el megoldom asszem viszont,hogy ott valahol tudok e parkolni az jobban aggaszt...Valaki pesti,budai,budapesti,fővárosi,jártas, segítene nekem?Köszönöm! :oops:
Szerintem hétköznap még nyáron is, simán le tudsz parkolni valahol a városliget/hősök tere környéken (azthiszem az állatkert előtt ingyenes, a nemzeti galéria mögött levő '56-osok terén viszont tuti az) - onnan ugye meg csak egy pár perc séta :wink:
SZERK: közben látom valaki forrással is szolgált ;)
Kép
Avatar
Mogyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009.05.09. 19:32:39
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

2010.07.20. 17:24:14

Hello!
ennek a számnak szeretném megtudni a címét:
http://www.mcfc.co.uk/Video/Features/Pl ... am-Johnson
Előre is köszi Smile
Kép
http://www.kepfeltoltes.hu/090618/bukia ... es.hu_.jpg
Take me home United road's!
One Love, One Heart, One United, this is Man United!
Mogyi
Hattrick:Buki17(8879798)
Csapat:Buki FC (157881)
Kedvenc játékos:Ádám Büki (248765364), Ádám Büki (253684015)
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.07.20. 17:19:17

Két kérdésem lenne Firefox könyvjelzőkkel kapcsolatban:

1: Lehet valahogy csoportokba rendezni a könyvjelzőket? Mondjuk sporttal zenéval kapcsolatos oldalak külön-külön, mert így ömlesztve elég rossz?

2: Lassan időszerű újratelepíteni a gépet, és megoldható valahogy, hogy "kimentsem" a könyvjelzőket, hogy ne kelljen őket mindig újra megcsinálni?
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Válasz küldése