Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2010.12.21. 14:02:23

detabarca írta:
Csak azt nem értem, hogy a Machete mi az anyámat keres ezen a listán. Jót nevettem rajta, de csakis azért, mert annyira gagyi volt!
Ezzel abszolut egyet értek. Szerintem is egy gagyi film.
Avatar
detabarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2009.05.03. 11:29:44
Tartózkodási hely: Budapest, IV.ker.

2010.12.21. 13:49:42

soadroli írta:Lepattintva
Hát ez mekkora film :!: Rég szórakoztam ilyen jól egy filmen.:D Kötelező darab.
10/10 :)
Akkor nézd meg a Felhangolva c. idei filmet. Az a folytatás és sztem nagyon jóra sikerült. Nemrég írtam is. P. Diddy tulajdonképpen saját magát hozza benne és az nagyot dob a filmen. Nálam 8/10, de mindenképpen nagyon ajánlós!
lui1698 írta:Ehhez az év végi filmlista ötlethez talán egy kis segítség lehet az imdb által összeállított 25-ös lista:
http://www.imdb.com/features/yearinrevi ... op25movies
Csak azt nem értem, hogy a Machete mi az anyámat keres ezen a listán. Jót nevettem rajta, de csakis azért, mert annyira gagyi volt!
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

"A sportok királya a labdarúgás, a Barcelona meg a labdarúgás királya!"
(Johan Cruyff)
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5234
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2010.12.21. 13:37:14

Lepattintva
Hát ez mekkora film :!: Rég szórakoztam ilyen jól egy filmen.:D Kötelező darab.
10/10 :)
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.21. 13:30:42

A film címe,m ha jól emlékszem: Életem
http://www.filmkatalogus.hu/Eletem--f2780
"And my heart will leave you never."
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.21. 13:24:49

http://comicbookmovie.com/fansites/scif ... s/?a=26487

Nem John Favreu fogja rendezni a Vasember 3-t! Kár, pedig szerintem az első kettő igencsak jól volt megcsinálva és a azon filmek közé tartozott, ahol a 2. rész jobb volt, mint az első. Mindenesetre remélem nem vmi fatökű fogja megkapni a 3. részt! :?
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.12.21. 12:03:34

Segítségeteket szeretném kérni: azt a filmet keresem, ahol kiderül, hogy egy csávó halálos beteg, miközben a felesége terhes. A csávó elvileg meghal mielőtt találkozna a gyerekével, de videóüzeneteket készít a gyereke számára, hogy "megismerkedhessen" az apjával.

A leírás lehet, hogy nem túl pontos, ugyanis nem láttam még ezt a filmet, szerintem valamikor a trailert láttam, viszont vmi ilyesmire emlékszem, remélem valakinek beugrik. (Nem a PS I love you). Köszi a segítséget :)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.21. 04:56:05

Szerintem is reális ez a lista. Nem hiszem, hogy változni fog.
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5234
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2010.12.20. 22:43:35

lui1698 írta:Ehhez az év végi filmlista ötlethez talán egy kis segítség lehet az imdb által összeállított 25-ös lista:
http://www.imdb.com/features/yearinrevi ... op25movies
Én nagyjából egyet értek vele. :D Meglepődtem, hogy ott az Ip Man 2, nem azért mert nem jó...sőt...:D csak az ilyen filmeket a többség nem szereti annyira szvsz.
Azt meg gondoltam hogy az Eredet az NO1. :)
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.12.20. 22:32:49

Ehhez az év végi filmlista ötlethez talán egy kis segítség lehet az imdb által összeállított 25-ös lista:
http://www.imdb.com/features/yearinrevi ... op25movies
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
barca 1986
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2010.03.23. 14:44:08
Tartózkodási hely: Barcelona, Travessera de les Corts 82. / Nyíregyháza

2010.12.20. 14:35:31

Zolinho1 írta:Megasztárt nem néztem de az X faktor szerintem egy korrekt műsor volt kitűnő egyéniségekkel és olyan pillanatokkal amelyek megérintették az emberek lelkét. Igazából többen is megérdemelték volna a végső díjat, köztük a Csaba is(meg Nikolas, Veca). Én nem nagyon hiszek az ilyen manipulációs összeesküvés-elméletekben, mert nem tudom hogy mi érdeke lenne a csatorna vezetőségének befolyásolni. Szerintem nekik teljesen mindegy hogy ki nyeri, a szavazatokból ígyis-úgyis hatalmas bevételekre tehetnek szert. Az meg a másik hogy a 12-be bekerült versenyzők, csapatok valamilyen szinten nyertesek, mert ezzel a lökéssel beindul a karrierjük.
Az X faktor második szériájától tartok kicsit, mert mindegyikből az első a legjobb, a többi az általában már erőltetett.
ha olyan szerződést íratsz alá velük, akkor nem mindegy, h ki nyer
pl.: antiszociális, nem lehet madzagon rángatni embert jobb elkerülni, mint egy csóresz bénát, akinek azt mondod h ide mész tátogni. és odamegy
desde 07.05.1986. Steaua Bucharest - FC Barcelona
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.12.20. 14:00:23

[quote="Mihu"][/quote]

Köszi az összegzést! :wink: Egyébként arra számítani lehetett hogy olyan nagyot nem fog csattanni mindenkinél mint az első 2 rész! Mindenesetre a héten megnézem a haverokkal, de az biztos hogy kiábrándulni soha nem fogok az Üvegtigrisből! :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Zaen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.12.24. 13:38:27

2010.12.20. 12:49:39

barcafan0911 írta:
kudu írta:Valaki tudna ajánlani sorozatot? Elsősorban az akciódús, fordulatos sorozatokat kedvelem. Abszolút kedvenc a Dexter.

Amiket néztem:
Dexter, Prison Break, Lost, HIMYM, Event, Spartacus

Amit elkezdtem, de nem jött be:
Maffiózók, Flash Forward, Supernatural

Ezek függvényében várnék javaslatokat :D
Hoppá, itt valami nem stimmel. :D Nem jött be neked a Supernatural? :D Nézd meg az első három évadot. Ez tulajdonképpen felvezetése a szuper jó negyedik évadnak. Amit követ a hiperszuper jó lett volna ha kihozzák belőle a maximumot 5. évad, de az is van olyan jó mint a negyedik. Szerintem abszolút de megéri megnézni az első hármat, az utána következő két évadért. :wink:
Egyetértek a már korábban szólókkal. Igazából amikor elkezdtem a Supernaturalt nekem se jött be igazán (nem igazán volt sztorija, kicsit nyálasnak tartottam, és látványra se volt túl ütős az első évad), de részről-részre egyre jobban tetszett, és mire elértem a 4. évadhoz, azt vettem észre, hogy ha nem is egy szintre, de hajszálnyira megközelítette színvonalban a már itt rengeteg ember által (jogosan) istenített Dextert (ami nálam is nr. 1). Aztán az 5. évad végén úgy éreztem, hogy be kellett volna fejezni (ezzel nem csak én, de az addigi rendező is úgy volt), de folytatták a 6. évaddal és egy új rendezővel, ami sajnos szvsz. kicsit erőltetett lett. De ennek ellenére mindenképp ajánlom, hogy ugorj neki újra! ;)

A Maffiózókat én személy szerint végignéztem, és ott is végig növekedett a színvonal, tetszett is, de megértem ha valakinek egy Dexter/Szökés duó után kicsit "monoton". Ennek ellenére én nem tartom egyáltalán rosszabbnak mint a Szökést...

A Spartacust pedig csak elkezdtem, de nekem nem igazán jött be ez a látványvilág (300 elég volt ilyen szempontból), és mivel hallottam, hogy a főszereplő betegsége miatt késni fog a 2. évad, így le is álltam vele.

Amiket ajánlanék:

- The Wire/A drót: a Maffiózókhoz hasonlóan HBO sorozat, és habár szvsz. voltak gyengébb időszakai (pl. 2. évad), összességében zseniális. Eszméletlen részletességgel, mutatja be Baltimore város különböző rétegeit (rendőrség, narkónepperek, politikusok, kikötői munkások stb.), mindet azok saját szemszögéből.

- Boardwalk Empire: habár még csak az. 5 résznél tartok, eddig teljesen magával ragadott, óriási potenciál van benne. Lehet elhamarkodott amit írok, de szvsz. könnyedén túlszárnyalhatja a nagy elődöket (Maffiózók, Drót). A történetről még sokat nem tudok írni, hiszen az elején vagyok még csak, de a helyszín az 1920-as évek Amerikája, Atlantic City a szesztilalom idején. A főszereplő Steve Buscemi (akit a Maffiózókban már megismerhettünk Tony B. szerepében), aki a város kincstárosának szerepét játsza (és nagyon jól). Egy rövid kis összefoglaló róla:

http://comment.blog.hu/2010/09/21/board ... engszterek

- The Walking Dead: korábban már valaki írta, hogy az első rész után kicsit visszaesett az összesen 6 részből álló első évad, és egyet is értek vele, viszont ennek ellenére nagyon sajnálom, hogy nincsen még vagy 10 rész hátra az évadból. :) Úgyszintén elég sok potenciál van benne, és én biztos vagyok benne, hogy nagy siker lesz, Frank Darabont neve a garancia erre (aki nem ismerné, emellett olyan remekművek rendezője mint a Halálsoron, A remény rabjai vagy A köd). Az alapsztori egy "szokásos" posztapokaliptikus zombi-horrorfilmhez hasonlítható (pl. 28 nappal később, Holtak hajnala vagy akár a Zombieland :lol:)

Ezek közül bármelyiket ajánlom mindenkinek!

Zaen
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.12.20. 11:48:14

Barcaman14 írta:Van valaki aki már túl van az Üvegtigris 3. részén? Én valószínüleg a hét elején fogom megnézni, de egy előzetes véleményt szívesen olvasnék! :)
Én szombaton estem túl rajta. Mondjuk úgy hogy az első két rész, és az egész kultusz miatt ami övezi az Üvegtigrist, illett megnézni. Nem mondom hogy nem nevettem sokat, viszont az első két részhez, főleg a 2.-hoz egyáltalán nem hasonlítható Itt most gondolok a poénokra. De hát tényleg azt aláírom, hogy egy filmet nem lehet 3 részen keresztül úgy leforgatni, hogy igazából semmi sztorija nincs. Mert az első kettőnek nem volt. Viszont a 2. film az valami eszméletlen brutálisra sikerült. Ez a 3. rész nem sikerült olyan rosszra a folytatást tekintve, mint pl a Taxi 4. része, de azt se mondanám hogy sírva röhögtem végig a filmet.

Összességében:

Nem volt rossz, de poénok számát tekintve messze elmaradt az első két résztől. Inkább az 1-2 szavas beszólások ütnek nagyobbat. Az első két részben meg azért több olyan poén volt, ami 2-3-4 mondaton keresztül gyűrűzött.

És hozzáteszem: Nekem az első 2 rész az nem 2 film volt a sok közül amit megnéztem, hanem én kívülről, oda-vissza, hátulról előre, jobbról balról fújom a szövegkönyvüket :D Nekem az Üvegtigris, még így is, hogy picit gyengébbre sikerült a 3. rész, mindig is A VÍGJÁTÉK lesz, és valószinűleg amíg élek, akárhányszor fogják leadni a tv-ben, mindig meg fogom nézni, és mindig könnyesre fogom röhögni magam a poénokon :)

Szerk: De még mielőtt totálisan elkeserednél, az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy egy szintén Üvegtigris fan haverom meg azt mondta hogy szerinte ez sikerült a legjobban. Úgyhogy ezt is embere válogatja. Úgylátom hogy az első két rész az mindenkinél óriási siker volt, ez a 3. rész meg picit meg fogja osztani a rajongókat. Biztos lesz olyan is, aki azt fogja mondani, hogy nézhetetlen volt.
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2010.12.20. 10:27:46

albicelesteX írta:
messideco írta:Gyalog galopp
:lol: Ennyi hülyét egy csokorban...Leírhatatlan. S a végén ismét az a nagy durranás...
9/10
Én már vagy 5-ször elkezdtem megnézni,de sosem tudtam befejezni,mert számomra hatalmas gyökérség.Le is tettem róla,hogy megnézzem.Én nem vagyok vevő az ilyenekre...Ettől függetlenül másnak bejöhet. :wink:
Hangulatfüggő. Először elkezdtem nézni, 20 perc után meguntam, nem találtam viccesnek. Aztán másodjára meg tetszett és jó sokat röhögtem rajta.
Nagyon hangulatfüggő a film.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.12.20. 10:14:40

Van valaki aki már túl van az Üvegtigris 3. részén? Én valószínüleg a hét elején fogom megnézni, de egy előzetes véleményt szívesen olvasnék! :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.12.20. 10:07:42

messideco írta:Gyalog galopp
:lol: Ennyi hülyét egy csokorban...Leírhatatlan. S a végén ismét az a nagy durranás...
9/10
Én már vagy 5-ször elkezdtem megnézni,de sosem tudtam befejezni,mert számomra hatalmas gyökérség.Le is tettem róla,hogy megnézzem.Én nem vagyok vevő az ilyenekre...Ettől függetlenül másnak bejöhet. :wink:
Kép
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8697
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.12.20. 10:05:46

Nah örülök, hogy végre az én szájízem szerint alakult, külön öröm, hogy Csaba nyert, mert az első 1-2 adást leszámítva neki szurkoltam. Grat Neki! Megérdemelte. Nikolas se volt gyenge, ő is nagyszerű énekes, csodás hanggal, de ezt Csabának kellett megnyernie. Egyébként borzasztó volt a különbség az utolsó dalban, mikor ugyanazt énekelték. Ott Nikolas borzasztó volt szerintem.

Más: Száguldó bomba? Új Denzel W film? Bejövős valakinek?
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.12.20. 09:54:18

messideco írta:Két filmet néztem meg a hétvégén
Gyalog galopp
:lol: Ennyi hülyét egy csokorban...Leírhatatlan. S a végén ismét az a nagy durranás...
9/10
Fekete lovag kéz és láb nélkül: Egyezünk ki egy döntetlenben! :lol:
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.20. 05:07:22

Két filmet néztem meg a hétvégén:
Herkules
Disney-rajzfilm. Nem túl nagy eresztés, de jó volt.
7/10

Gyalog galopp
:lol: Ennyi hülyét egy csokorban...Leírhatatlan. S a végén ismét az a nagy durranás...
9/10
"And my heart will leave you never."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2010.12.19. 23:32:04

Engem csak két dolog zavart ma:
1. egy rohadt nagy ismétlőshow volt az egész, gyakorlatilag youtube-on megtudtam volna nézni a mai döntőt.
2. adás közben nem mutatták, hogy kire mennyi szavazat érkezett.

Amúgy nekem mindkettő egyformán szimpatikus volt, nem szurkoltam egyiküknek sem. De szerintem a sóbizniszben Csaba jobban eladható.

Ja, én osztom Ozsi véleményét, szerintem is manipulálva van az egész. Ha a nézőkön múlt volna, akkor Norbi lett volna az első. "Közjegyzőkön" meg egy jót röhögök.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Zolinho1
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2008.09.16. 19:11:48
Tartózkodási hely: Mezőtúr

2010.12.19. 23:26:03

Megasztárt nem néztem de az X faktor szerintem egy korrekt műsor volt kitűnő egyéniségekkel és olyan pillanatokkal amelyek megérintették az emberek lelkét. Igazából többen is megérdemelték volna a végső díjat, köztük a Csaba is(meg Nikolas, Veca). Én nem nagyon hiszek az ilyen manipulációs összeesküvés-elméletekben, mert nem tudom hogy mi érdeke lenne a csatorna vezetőségének befolyásolni. Szerintem nekik teljesen mindegy hogy ki nyeri, a szavazatokból ígyis-úgyis hatalmas bevételekre tehetnek szert. Az meg a másik hogy a 12-be bekerült versenyzők, csapatok valamilyen szinten nyertesek, mert ezzel a lökéssel beindul a karrierjük.
Az X faktor második szériájától tartok kicsit, mert mindegyikből az első a legjobb, a többi az általában már erőltetett.
FC Barcelona Campions Del Mon
Avatar
kamaj
Capitá del Barça
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2005.02.02. 19:57:22
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.12.19. 23:01:47

Mindannyian hallhattuk azt, hogy a végén mindketten egyre rosszabbak lettek (főleg Melinda szerintem), Norbi már a végén a sok jó közül tényleg kilógott, de rengeteg fanatikusa van, de ugyan annyi ellenlábasa is, akik megtehették azt is, hogy már csak azért is másra szavaztak. Én lehet butaság, de elhiszem ezt, és nem érzem az irányítást. Vannak dolgok amik furcsák, de mindenre van egy bonyolultabb, meg egy könnyebb válasz. (Még annyi jut eszembe erről az összeesküvésről, hogy az SP csinált egy fantasztikus részt a 9/11-ről, amikor ilyeneket olvasok mindig az jut eszembe :) )

Tudod mi az érdekes: Sose tudjuk meg kinek van igaza :)

Ne haragudj nem lett volna támadás, de annyi helyen olvasom ezt, hogy itt jött ki belőlem a véleményem :) Bocsi, ha erős, vagy nyers voltam, nem szerettem volna megbántani senkit sem.
Blaugrana ha többet akarsz tudni a Barca múltjáról.
Fear of the Bear!!! MEMPHIS!!!!
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.12.19. 22:54:15

kamaj!

Ez nem hiba, illetve a lényegen nem változtat.

Az elején érték el mindketten a maxot,és ahogy telt az idő, úgy hátrált ki mögülük ilyen okok (teljesítmény hanyatlás) miatt a két csatorna. (vagy úgy írom,h érdekes mód kevesebb szavazatot kezdtek kapni :) )

De ha szerinted teljesen véletlen,h a legjobb 4 kialakulása teljesen azonos,és az azt követő kiesések is azt a mintát követték amit leírtam, akkor ok.

ilyen és ennyi véletlenben nem hiszek.

jah és nem is arról írtam,h ki érdemelte meg,meg ki nem, én örülök,h Csaba nyerte,és nem Nicolas, csupán arról írtam,h itt legalább annyi szavazata van a csatornák forgatókönyvének mint a nézők smseinek :wink: sőt...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
kamaj
Capitá del Barça
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2005.02.02. 19:57:22
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.12.19. 22:48:47

Most lehet itt írni az összeesküvés elméleteket, DE el kell hinni, hogy vannak hangok amik jobban megérintik az embereket mint mások. Mindegyik énekes fantasztikus volt, és ha Nikolas nyer akkor is egy nagyszerű énekes nyer, és most is azt érzem.
Miki: Érdekes felvetés, de érzek benne egy kis hibát (egyáltalán nem személyeskedés lenne). Melinda az elején laikus füllel is fantasztikusan énekelt, és aztán a végén teljesen szétesett, Norbi nem, de az utolsó két adásban, már a Norbi fanatikus édesanyám is azt mondta, hogy Neki kéne kiesnie. Fantasztikus volt ma a két énekes, de amikor egy dalt mindketten elénekelték, sokkal jobbnak tűnt Csaba nálam, és ahogy látom a nézőknek is. Kérlek Titeket fogadjátok el azt, hogy talán a nézők is tudnak döntést hozni, nem csak "odafent". Szubjektív kinek volt jobb hangja, nálam Csabinak volt jobb, és a szavazóknál is.
Blaugrana ha többet akarsz tudni a Barca múltjáról.
Fear of the Bear!!! MEMPHIS!!!!
Kép
Válasz küldése