Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.08.21. 12:37:29

Én is elolvastam 2-3 részét (már nem emlékszem pontosan), és nem nagyon zavart hogy nem adta vissza az eredetit.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.08.21. 12:16:23

torrentkiller írta: Ezzel úgy vagyok, hogy ha Harry Potter, akkor nekem a könyv az alap. Ha hasonlítani kell valamihez a filmet, akkor az a könyv. Nem tudom, én úgy jöttem ki a moziból, hogy elég nagyot csalódtam. Jó pár részt kihagytak, amit meg beletettek, azt is keverték összevissza. Főleg a végén a párbajt. Az nagyon mellbe vágott.
Persze,de ha a könyvhöz viszonyítjuk,akkor az összes rossz :)
Nekem olyan sok jelentős rész nem maradt meg,hogy kihagyták volna,inkább máshogy oldották meg. Mint az általad említett dolog. Nah az nekem sem annyira jött be.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2011.08.21. 12:02:25

csababarca írta: én is olvastam a könyvet,nem is egyszer.
De én úgy néztem meg mindig a filmeket,hogy függetlenítettem a könyvtől,mert tudtam,hogy nem ugyan azt fogja vissza adni.
De elég jól megcsinálták az utolsót is,és nagyjából mindent beleraktak,amit kellett,persze átdolgozva a dolgokat.

legjobb jelenet: A herceg meséje,Pitonnal.
Ezzel úgy vagyok, hogy ha Harry Potter, akkor nekem a könyv az alap. Ha hasonlítani kell valamihez a filmet, akkor az a könyv. Nem tudom, én úgy jöttem ki a moziból, hogy elég nagyot csalódtam. Jó pár részt kihagytak, amit meg beletettek, azt is keverték összevissza. Főleg a végén a párbajt. Az nagyon mellbe vágott.
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.08.21. 11:40:34

torrentkiller írta:
csababarca írta: ha az első tetszett, a második még jobban fog :)
Ezzel azért vitatkoznék. Többször is olvastam a könyveket, és nekem egyáltalán nem tetszett a 2. rész. Látványos meg minden, de a történetét úgy rontották el ahogy csak lehetett. Összevissza keverték a részeket, ha nem olvastam volna a könyveket, nekem tuti zavaros lenne az egész.
Szerintem sokkal jobbat is kihozhattak volna belőle...
én is olvastam a könyvet,nem is egyszer.
De én úgy néztem meg mindig a filmeket,hogy függetlenítettem a könyvtől,mert tudtam,hogy nem ugyan azt fogja vissza adni.
De elég jól megcsinálták az utolsót is,és nagyjából mindent beleraktak,amit kellett,persze átdolgozva a dolgokat.

legjobb jelenet: A herceg meséje,Pitonnal.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2011.08.21. 11:36:49

csababarca írta: ha az első tetszett, a második még jobban fog :)
Ezzel azért vitatkoznék. Többször is olvastam a könyveket, és nekem egyáltalán nem tetszett a 2. rész. Látványos meg minden, de a történetét úgy rontották el ahogy csak lehetett. Összevissza keverték a részeket, ha nem olvastam volna a könyveket, nekem tuti zavaros lenne az egész.
Szerintem sokkal jobbat is kihozhattak volna belőle...
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.08.21. 09:46:56

csababarca írta:ha az első tetszett, a második még jobban fog :)
Elfelejtettem, hogy megy a moziban és még nincs dvdrip, ezért inkább megnézem a moziban :D
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.08.21. 09:39:26

Na megnéztem a legújabb Karib-tenger kalózait :)

lenne egy kérdésem:

Akkor most azt a fiatal papot legyilkolta az a sellő a végén, akibe szerelmes volt? Levitte a mélységbe...

nekem kicsit fura volt...
KépKép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2011.08.21. 02:06:28

ozsimiki írta:kurdt!

Az melyik része,amikor vhogy visszatér a az idejébe, de mégse az Ő ideje,hanem már a majmok a górék a modern világban is? Lehet megnézem őket én is sorban mégegyszer, bár nem rémlett,h 5része lenne,azt hiszem csak 3at láttam, max 4et,de csak első kettő rémlik.
A 2001-es filmnek ez a vége.Valamikor régen tuti láttam már a korábbiakat is,de nagyon nem vágom már azokat,pedig tényleg jó kis filmek.

A legújabbat épp ma néztem meg.Nem volt rossz,cs a végén nekem furán hatott amikor Ceasar megszólal tiszta "magyarsággal" :lol: De bőven nézhető kategória.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.08.20. 21:57:40

MessiFan írta:Most néztem meg a Hári Péter és a Halál ereklyéi első részét. Kb 15 percet vesztettem el az életemből, de 2 órát kaptam :P
Most rögtön leszedem a második, és egyben utolsó részt mert nagyon érdekel.

Szóval 10/8-ra értékelem.

Áhh már le is jött :P

ha az első tetszett, a második még jobban fog :)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.08.20. 21:55:32

Most néztem meg a Hári Péter és a Halál ereklyéi első részét. Kb 15 percet vesztettem el az életemből, de 2 órát kaptam :P
Most rögtön leszedem a második, és egyben utolsó részt mert nagyon érdekel.

Szóval 10/8-ra értékelem.

Áhh már le is jött :P
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.08.20. 20:26:27

Die Hard
Most láttam az első részét a sorozatnak. Eléggé tetszett, szerintem több volt benne, mint egy átlagos akciófilmben.

Az élet szép
Zseniális. Nagyon, de nagyon jó film. Hihetetlen, hogy mennyire el tudta az ember viselni azt a rengeteg terhet. Nagyon eltaláltál ezt a filmet szvsz.
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5241
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.08.20. 20:25:34

http://www.mtv.co.hu
Ozsimiki, itt fönt vannak a részek magyarul. Írd be a keresőbe hogy Blue Mountain State :wink:
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.08.20. 20:21:31

Varatrix írta:
Sanama írta:Nem tudom te hogy keresel, de akkor ez mi?
Blue Mountain State S02E11 720p

ui: ja bocs, látom nem az a baj,hogy nincs 8-tól hanem, hogy 8 és 10 nincs

ui2: én ezt kaptam le
Blue Mountain State S02 720p
ebben benne van mindegyik
Köszi szépen, meglett mind!
Viszont magyarul még továbbra sincs meg minden rész a 2.évadból, és össze vissza kerülnek fel a részek,azért mert így adja le a tévé is. Arra még egy kicsit kell várni míg teljes lesz, jelenleg ezek a részek vannak fent a 2.évadból:

1-7.rész, 9.rész, 11.rész

jöhetne hamarosan a maradék is.

szerk:

visca el barca!

hopp, kösz az összeomlás ajánlását, nem értem hogy,de eddig kimaradt, nagyon nagy film! :) M.D.-vel, akit mindig is bírtam.

szerk2: kösz soadroli!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ozsimiki 2011.08.20. 20:31:00-kor.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.08.20. 19:21:11

Sanama írta:Nem tudom te hogy keresel, de akkor ez mi?
Blue Mountain State S02E11 720p

ui: ja bocs, látom nem az a baj,hogy nincs 8-tól hanem, hogy 8 és 10 nincs

ui2: én ezt kaptam le
Blue Mountain State S02 720p
ebben benne van mindegyik
Köszi szépen, meglett mind!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.08.20. 18:51:09

Varatrix írta:

Értem. Viszont nc-n nincs 8 és 10. rész....
Nem tudom te hogy keresel, de akkor ez mi?
Blue Mountain State S02E11 720p

ui: ja bocs, látom nem az a baj,hogy nincs 8-tól hanem, hogy 8 és 10 nincs

ui2: én ezt kaptam le
Blue Mountain State S02 720p
ebben benne van mindegyik
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.08.20. 18:29:24

Sanama írta:
Varatrix írta:Valaki nem tudja mi van a Blue Mountain Stattel? Már hónapok óta nincs új rész, vagy csak ncore-on?
vége a 2.évadnak


Értem. Viszont nc-n nincs 8 és 10. rész....
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.08.20. 18:25:36

Varatrix írta:Valaki nem tudja mi van a Blue Mountain Stattel? Már hónapok óta nincs új rész, vagy csak ncore-on?
vége a 2.évadnak
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.08.20. 18:19:43

Valaki nem tudja mi van a Blue Mountain Stattel? Már hónapok óta nincs új rész, vagy csak ncore-on?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.08.20. 17:51:46

no, nem rég néztem meg a jó régi akciófilmeket:

Tűzparancs
Rés a pajzson

végre megtudtam nézni, pedig mióta akartam már megnézni ezeket...
KépKép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.08.20. 16:54:11

kurdt!

Az melyik része,amikor vhogy visszatér a az idejébe, de mégse az Ő ideje,hanem már a majmok a górék a modern világban is? Lehet megnézem őket én is sorban mégegyszer, bár nem rémlett,h 5része lenne,azt hiszem csak 3at láttam, max 4et,de csak első kettő rémlik.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.08.20. 16:37:27

Yaroshi írta:Hali!

The Sopranos-hoz hasonló sorozatot keresek.
Láttam a Donnely-klán című sorozatot, ami nem volt valami nagy szám..
Persze tudom, hogy a filmek között ott van a Keresztapa trilógia, de nem elégíti ki a maffia iránti szomjamat( nem elég hosszú, ne értsen félre senki:)
ha sorozat kell, akkor csak ez van

http://www.imdb.com/title/tt0979432/
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Yaroshi
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009.12.30. 14:02:31

2011.08.20. 16:29:55

Hali!

The Sopranos-hoz hasonló sorozatot keresek.
Láttam a Donnely-klán című sorozatot, ami nem volt valami nagy szám..
Persze tudom, hogy a filmek között ott van a Keresztapa trilógia, de nem elégíti ki a maffia iránti szomjamat( nem elég hosszú, ne értsen félre senki:)
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2011.08.20. 13:29:23

visca el barca írta: összeomlás (nem is értem h nem lehet szeretni, egyik legnagyobb movie..)
Nem láttam! De meg fogom nézni, mert igazából a Schumacherrel szembeni utálatomra nagyban rájátszik az, amit Batmannel művelt... :evil:

MÁS:
A héten megnéztem az ÖSSZES Majmok bolygója filmet, beleértve a legújabbat is. Eddig csak a legelsőt láttam és a Burton-féle remake-et, de most gondoltam miért ne. Mindjárt írok is róluk, csak előbb lecserélem az avámat. :)

Na, most hogy ezzel is megvagyok, csapjunk bele:

Planet of the Apes (1968): Itt nincs is nagyon mit mondani. Ez egy remekmű és kész. Rengetegszer láttam már és tényleg remek film. A mostmár látott folytatások tekintetében ki merem mondani, hogy nagyon sokat tett hozzá az, hogy itt még rendesen merítettek Pierre Boulle művéből, továbbá volt egy igazán jó rendezőjük Franklin J. Schaffner (Patton, Pillangó) személyében.

Beneath the Planet of the Apes (1970): Talán ebből a sorozatból a leggyengébb eresztés. Tele van olyan dolgokkal, amiknek semmi értelmük, és ezeket a későbbiekben sem magyarázzák meg maradéktalanul. Ettől még ez is teljesen nézhető és tovább pedzegeti azokat a dolgokat, amiket az első felvetett, az atomháborútól kezdve addig, ami az egész franchise alapvető gondolata, mégpedig, hogy az emberek nagy része alapvetően gonosz.

Escape from the Planet of the Apes (1971): Egy hatalmas, ugyanakkor szükségszerű váltás a korábbi két filmmel szemben. Míg az előző film csak egy afféle "kötelező folytatás" volt, addig itt már elkezd kibontakozni az a koncepció, ami végigmegy ezen és az ezt követő két filmen. Nagyságrendekkel jobb, mint a második film, de a java csak ezután jött.

Conquest of the Planet of the Apes (1972): Ha az első filmet kivesszük, akkor ez a sorozat csúcsa. A legtöbb sokadik folytatástól eltérően ez egy kimondottan jó film! Egyáltalán nem meglepő, hogy a legújabb majomfilm ezt a filmet vette alapul (lásd lentebb). Mondanám, hogy csak ezt kell megnézni az elsőn kívül, csak sajnos nem érthető a többi rész nélkül...

Battle for the Planet of the Apes (1973): Ez pedig a befejező darab, bizonyos szintem a második rész alternatívája (iszonyatosan nehéz ezekről a filmekről konkrétumok nélkül beszélni, közben viszont spoilerezni sem akarok). Minőségben pedig a harmadikhoz hasonlít. A sorozathoz méltő zárás (habár a finálé igazából a negyedik rész volt, ez már csak amolyan epilógus), ugyanakkor jóval optimistább befejezés, mint amivel a második rész szolgált.

Planet of the Apes (2001): Egy minden ízében borzalamas film, amolyan igazi remake. Tipikus sci-fi remake, ami megpróbálja annyival megúszni a dolgot, hogy bedobja a technika legújabb vívmányait. És ugyan a majmok sokkal élethűbben néznek ki, ez csak nagyon keveset javít az összeképen (vagy leginkább semmit); továbbá külön szívfájdalmam, hogy le kellett mondani a korábbi filmek Gaudit idéző díszleteiről. Nagyon nem szeretem ezt a filmet és nagyon haragszom kedvencemre, Tim Burtonre, amiért ezt megcsinálta.

Rise of the Planet of the Apes (2011): Mint feljebb is írtam, e film alapja a negyedik rész, mégis úgy gondolom, hogy itt egy rebootról van szó (amit az esetleges trilógiáról szóló hírek csak tovább erősítenek), ugyanis csak a legalapvetőbb dolgok maradtak meg az alapul vett filmből, a többitől egyrészt a készítők újítási kényszere, másrészt a teljesen világos szükség miatt kellett megszabadulni (megintcsak para, hogy nem tudok konkrétabban fogalmazni, nagyon bírnám, ha itt valaki látta volna ezeket a filmeket rajtam kívül). Burton majmai után ez egy felüdülés, ugyanakkor a régiekhez viszonyítva ez is gagyi. De ha lesznek folytatásai, számíthatnak rám. :)

Egy szó mint száz, bírom ezeket a filmeket (kivéve ugye...) és a régi quintettet ajánlom is mindenkinek megtekintésre!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.08.20. 13:10:46

Nekem Cage is az egyik kedvencem,és a maga műfajában rengeteg jó filmje van, kedvencek:

-A szikla
-Ál/Arc (aki ezt nem szereti,az nem ember :D )
-Con Air
-8 milliméter
-Tolvajtempó
-Fegyvernepper
-Nemzet Aranya 1,2

És még van pár,amit megnéztem,és még meg is fogok,de nem kedvenc:

-Képlet
-Varázslótanonc
-Veszélyes Bangkok

Új filmjét pedig várom 8)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.08.20. 12:31:46

kurdt írta:
De valószínüleg mégsem lesz. Kidman ugyan nagyjából indifferens számomra (bár a Dogville az akkora piros pont, mint a Camp Nou :wink: ); Nicolas Cage finoman szólva sem tartozik a kedvenceim közé.
Arról nem is beszélve, hogy Joel Schumachert konkrétan ki nem állhatom...

szerk.: most gyorsan átfutottam Schumi filmográfiáját; van benne ezzel a mostanival együtt 26 film, ebből láttam 9-et; és összvissz tán két filmre tudnám azt mondani, hogy megnézném mégegyszer: az egyik az Elveszett fiúk, ami egy fokkal jobb a közepesnél; a másik pedi a Ha ölni kell c. film, ami emlékeim szerint nekem tetszett.
Ezen kívül azt figyeltem meg, hogy sokat dolgozott együtt Jack Bauerrel, főleg régebben.

öh... azért vannak neki jo filmjei...

ha ölni kell
23-as szám
fülke
összeomlás (nem is értem h nem lehet szeretni, egyik legnagyobb movie..)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése